A jax zonder Cruyff en Keizer tegen Napoli Kernploegen bereiden zich ernstig voor NJJB sprak met judoleraren de Formidabel Koersen Hilversum Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! mm ROSA 4 evclucn De eenvoud van dit etiket is het kenmerk van de ware sherry OVER MOEILIJKHEDEN MET GEESINK Het hele jaar open Tennissers naar het buitenland P Kernploegen in training Dutch Internationals Fund II III lil ij Goede tijden schaatsjeugd AMONTILLADO SHERRY Uitgezonderd 1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag. Duitse amateurs blijven trouw Duitse trainer voor FC VVV Sterke bezetting internationaal bokstoernooi VOLLEYBAL C.S.K.A. Soiia naar Nederland Holland Sport zonder doelman Buitendijk mag weer spelen WOENSDAG 10 DECEMBER 1969 NAPELS Ajax zal Piet Keizer niet kunnen opstellen in de wedstrijd van vanavond tegen Napoli. 1 ijdens de training bleek gisteren zonneklaar, dat de tegen SVV opgelopen blessure nog niet was genezen. Een aantal oefeningen heeft Keizer meegedaan, maar toen er werd gevoetbald, bleef hij langs de lijn. .lohan Cruyff kan evenmin meedoen in dit treffen voor de derde ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker. Ajax ontving van de Europese Voet balunie (UEFA) bericht, dat Cruyff voor één wedstrijd is geschorst. De Ajacied werd 26 november door de Bulgaarse scheidsrechter Chomakof in do strijd tegen Ruch Chorzof van het veld gestuurd omdat hij zou heb ben nagetrapt. Hoewel Michels er tijdens de training officieel nog niet van op de hoogte was. dat Cruyff niet mocht meedoen, vertel- de hij na de training: „Johan is het veld uitgestuurd in Chorzof en de con sequenties daarvan zijn bekend." Bij Ajax dus vanavond twee ster ren minder. Bij Napoli komt er één, zij het een enigszins uitgedoofde, bij. Kurt Hamrin maakt zijn debuut voor de Napolitaanse ploeg. De 35-jarige Zweed, die bij AC Milan overbodig was gewor den, is voor het spotprijsje van onge veer f 25.000,- overgedaan. Hamrin is volgens het reglement voor het toernooi om de Jaarbeursstedenbe ker speelterechtigd. In tegenstelling tot bij de toernooien om de Europese be ker is bij dit toernooi voor nieuw aan getrokken spelers geen wachtperiode van tenminste drie maanden vereist. Zowel de dames- als de herenkernploeg zijn in Hee renveen bijeen voor de centrale trainingen. De damesploeg, onder leiding van Kees Broekman, bestaat uit v.l.n.r. Carry Geyssen, Stien Kaiser, Annie van Dalsen, Elly v. d. Brom, Rieneke Demming. Ans Schut, Truusje Dijkstra. Marri Willems, Willy Burg- meijer en Trijntje Rep. De herenploeg vermaakte zich bij de komst van de fotograaf in de speeltuin van het hotel. V.l.n.r. Eriks, Verkerk, coach Leen Pfrommer. Nooitgedagt, Nottet. Te Winkel. Van Dijk. Bols en Gieling. HEERENVEEN Een trainer van een semi-profclub zal het zijn pupillen niet durven voorschrijven. De leden van de schaatskernploeg doen het uit eigen beweging: drie voetbaltrainingen per dag. De voetbal vormt een onmis baar onderdeel van de warming up voor de schaatstraining. „Een paar jaar geleden nam iemand eens zo'n ding mee", aldus Peter Nottet, „en sindsdien is het een vaste gewoonte geworden. De Noren hebben het zelfs van ons overgenomen". Die voetbalpart jjtjes vormen een inleiding tot de drie schaats- trainingen per dag, die dc ploeg in top conditie moeten brengen voor de Euro pese- (Innsbruck) en wereldkampioen schappen (Oslo). Er wordt lustig op los geschopt. Trouwens, in hotel „Weener" in Oranjewoud, de „thuisbasis" van de ploeg in de periode tot aan de landen- wedstrijd tegen Noorwegen, klimmen Jan Bols en Ard Schenk met bravoure in het meest spectaculaire onderdeel van de naastgelegen speeltuin: een „do- dcmansrad", dat hen tot zo'n zes me ter boven de begane grond zwaait. „Wij zijn niet zo maltentig als vroeger. Je voelt je gewoon sterker. De angst voor blessures is minder", aldus Kees Ver kerk. „Maar ik ben ervan overtuigd, dat als één van ons de schrik krijgt we alle maal ineens voorzichtig worden, want een blessure is wel het allerlaatste wat je in zo'n voorbereidingsperiode kunt gebruiken". De Puttershoeker heeft bij zijn in trek in het hotel onmiddellijk bezit ge nomen van het elektronische orgel, 'n instrument, dat hij sinds een jaar naast de harmonica, de trompet en de klari net tot zijn muzikale uitrusting mag re kenen. „Ik vind, dat dit oefenkamp eigenlijk wat te kort duurt", merkt Verkerk los jes tussen wat akkoorden op. „Boven dien vallen de weekeinden af, omdat we thuis ook wel eens onze gezichten willen laten zien". Vorige week heeft de nationale kampioen met Jan Bols en Ard Schenk deelgenomen aan een zo genaamde vierbanen-tournee in Zwe den. „Vooral Jonny Höglin is mij daar opgevallen", zegt Verkerk, nog wat on der de indruk. „Op bijna alle nummers eindigde hij als tweede. Hij is een heel ander type dan Claesson. Meer een knokker. Ik geloof niet, dat iedereen zich nu al helemaal heeft gegeven, maar ik heb gereden om te winnen". Enig krachtig drukken op de toetsen van het orgel moest deze uiting van zelfvertrouwen onderstrepen. Sneeuu'ballengevecht Trainer Leen Pfrommer nam in de middag naar hartelust deel aan een sneeuwballengevecht, dan ten behoeve van de fotografen in de speeltuin was ADVERTENTIE Een verstandige belegging! Ook n kunt door aankoop van aan delen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKZO, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips en Unilever. De spreiding over deze vijf vermindert uw risico. Overi gens... de aandelen van deze vennoot schappen stegen in de laatste tien jaar aanzienlijk meer in koers dan het algemeen gemiddelde van de Amsterdamse effectenbeurs! D.IJ7. is daarom: goed om mee te beginnen en het beste om mee door te gaan. Vraag nadere inlich tingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij DXF„ Postbus 853, Amsterdam. U krijgt omgaand antwoord. opgezet en waarbij vooral Peter Nottet en Jan Bols het moesten ontgelden. Ook Pfrommer was niet geheel tevre den met de duur en het tijdstip van dit trainingskamp. „Ik had de groep eigenlijk al veel eerder bij elkaar wil len hebben. Maar dat is in Nederland met dat slechte weer haast niet doen lijk". De kernploeg, bestaande uit Ver kerk, Schenk, Bols, Nottet. Verheyen (dinsdag later gearriveerd in verband met een sollicitatie naar een betrekking als onderwijzer), Van Dijk, Giling, Eriks, Te Winkel en Nooitgedagt blijft tot 24 december in Oranjewoud. Op 20 en 21 december is in Heerenveen de in terlandontmoeting tegen Noorwegen. „Ik beschouw die wedstrijd als een deel van de totale training", aldus Pfrom mer. „Net als bijvoorbeeld de eerste 10.000 m races van komende vrijdag. Die vormen een speciale inlas op het schema". Na afloop van de Nederlandse titel strijd op 10 en 11 januari in Deventer, na een tweede trainingskamp in Ha- mar wordt traditiegetrouw een de finitieve kenrploeg geformeerd. Vorig seizoen gingen, nadat Eriks op aandrin gen van Pfrommer later was toege- gevoegd, acht rijders mee naar de ti- teltoernooien. Nu vindt de coach een ploeg van zes man voldoende. „De zes de man is dan zodanig reserve, dat hij op ieder moment moet kunnen invallen. Vorige keer was het voor de eventue le invallers moeilijk zich te concentre ren." Blij Pfrommer, die tussen de Europese ti telstrijd en de wedstrijden om het we reldkampioenschap met zijn ploeg op de hooggelegen banen van Davos en Cor tina d'Ampezzo gaat trainen, is blij met een nieuw initiatief om tot een jeugd- kernploeg te komen. Na het Nederland se seniorenkampioenschap zullen vier rijders gekozen worden. Daar komen de eerste drie bij van het eindklasse ment van de junioren. Dit zevental gaat dan een maand naar het buiten land, waarschijnlijk onder leiding van Egbert van 't Oever. „Ik beschouw het als een mooie aanloop voor het seizoen daarop." Ook de dameskernploeg bereidt zich op de Thialfbaan voor op de komende grote toernooien. Stien Kaiser, Carry Geyssen, Ans Schut, Trijnie Rep, An nie van Dalsen, Truus Dijkstra, Elly van den Brom, Willie Burgmeier en Rieneke Demming trainen gelijktijdig met de heren. Dit leidde maandag avond tot een gezamenlijke vismaal- tijd in hotel „Tjaarda", slechts enkele honderden meters van het „mannenver- blijf" verwijderd. Rinus Michels was gisteren een beet je boos omdat hij met zijn ploeg niet in het San Paulosladion mocht trainen. Hij moest naar het veel kleinere sta dion Collano in het stadsdeel Vomera, waar hij echter het volledige veld tot zijn beschikking had. Later in de mid dag bleek, dat ook Napoli geen toestem ming kreeg om op het stadionveld te oefenen. De 45-jarige trainer Chiapella mocht slechts gebruik maken van de smalle strookjes gras aan de buiten kant van de sintelbaan. Een ander irritatiepuntje voor de Ajacieden was het aanvangsuur van de wedstrijd. Nog gistermiddag, kort voor Ajax een tochtje Pompeji ging ma ken, probeerden bestuursleden van Na poli het aanvangsuur te vervroegen van 20.45 naar 14.15 uur. Ajax weiger de. Vooral om het al lang vastgestelde schema voor de Napolitaanse dagen niet in de war te laten sturen. Een aantal kranten in Napels had gister morgen al zeer voorbarig het berjcht gelanceerd, dat Napoli met de leiding van Ajax tot. overeenstemming was ge komen over een vervroegd aanvangs uur. Voor trainer Chiapella is Ajax bijna zo onbekend als Napoli voor Michels. Zijn persoonlijke kennis over de Am sterdamse club is beperkt tot wat hij op de televisie heeft gezien van de Europa Cup-finale van Madrid. „Maar", vertelde hij, „als de ploeg drie keer achter elkaar nationaal kam pioen kan worden en dan een keer tweede en bovendien nog de finale haalt van de Europe Cup I, moet net gewoon een zeer sterk elftal zijn. Na overwinningen op FC Metz en Stutt gart zal het voor ons een geweldig succes zijn, als wij in dit toernooi ook Ajax zouden kunnen uitschakelen. Dat zou de standing van Napoli veel goed doen". BESCHEIDEN In de Italiaanse eerste klasse staat Napoli op dit moment erg bescheiden geklasseerd met tien punten uit elf wedstrijden. Slechts Sampdoria, Bres cia en Palermo staan onder Napoli op de ranglijst. Chiapella zeventien keer in het Italiaanse nationale elftal en één keer in de B-ploeg hoopt met Hamrin zijn ploeg te hebben versterkt. „Nu Ham rin erbij is zal de gemiddelde leeftijd op 24 of 25 jaar liggen. Vrij jong voor Italië, wij missen nog routine". Chiapella, die zelf twaalf jaar voor Fiorentina heeft gespeeld ook in de tijd dat de Nederlander And ré Roozen- burg voor de club uit Florence uit kwam was dolgelukkig met het be richt, dat Cruyff niet zou mogen mee doen. „Ajax zonder Cruyff moet natuur lijk wat zwakker zijn en daar kunnen wij alleen maar voordeel van hebben". Het elftal van Napoli zal er volgens Chiapella zo uitzien: doel: Dino Zoff; laatste verdediger: Mario Zurlini; ach terhoede: Luciano Monticolo, Dino An- zanato en Gigi Pogliana; middenveld: Antonio Juliano, Ottavio Bianchi en Enzo Montefusco; voorhoede: Kurt Hamrin, José Altafini en Virginio Can- zi of Pierpaolo Manservisi. Ajax zal waarschijnlijk spelen met: Bals; Vasovic, Suurbier, Hulshoff en Krol; Rijnders, Mühren en Muller of Pronk; Swart, Van Dijk en Soender- gaard. HILVERSUM Eén van de interna tionale koersen, gisteravond op de hard bevroren baan van Hilversum, was voor Fernanda Dé. Aanvankelijk draafde zij rap achter de goed startende Quick Smoke en Mes ses. De laatste aanval van Fernanda D. in de laatste bocht, was voor de eerder genoemde kanshebbers onweerstaan baar. Uit de achterhoede kwamen ook nog Clara Williams en Entry Volann voor bij, die met gering onderling verschil één en twee werden. De uitslagen waren: BUGELPRIJS: 1. Hans Hollandia (J. A. van Ooyen) 1.3.1,9; 2. Henri van Wendy; 3. History Jewel. W 2,80 pi 1,60 1,80 3,10 kop 4,40 cov 5,10. BAGPIPPRIJS: 1. Hinley Mc K (J. Dijs) 1.29,42. Hilda Dunst; 3. Hoop van Rhea. W 3,20 pl 1,60 1,70 2,00 kop 3,30 cov 6,00 trio 48,40. BALALAIKAPRIJS: 1. Gyas (H. J. W. Grift) 1.27,3; 2. Hansi Buitenzorg; 3. Edward Kinley. W 9,90 pl 3.30 1.60 6,90 kop 13,50 cov 8,40 trio 585,20. BANJOPRIJS, eerste afdeling: 1. Dorus van Rood en Noot (A. de Graaf) 1.24,2: 2. Carmania; 3. Brilliant Henry. W 18,80 pl 6.40 2,00 1,80 kop 9,50 cov 5,70. BANDOLAPRIJS, eerste afdeling: 1. Higgens (J. W. Hoejenbos) 1.26,9; 2. Fil ter; 3. Olga Pluto. W 4,70 pl 1.60 2.20 en 2,50 kop 2,80 cov 4,80. BAZUINPRIJS: 1. Donar Scotch (J. van Dooyeweerd) 1.25; 2. Chopin; 3. Ero Al- kestis van E. W 4.90 pl 2,20 3,40 en 2,40 kop 42.80 cov 14.20 trio 1.078,90. BANJOPRIJS, tweede afdeling: 1. Fer nanda D. (A. P. Knijnenburg) 1.24,1; 2. Clara Williams; 3. Entry Volann. W 2.60 pl 1.70 1.60 1.30 kop 3.60 cov 4.00. BANDOLAPRIJS. tweede afdeling: 1 Eland (J. van Dooyeweerd) 1.25,6; 2. Eldorado; 3. Gamin B, W 2.70 pl 1.60 4.10 2.50 kop 23.60 cov 14.90. CELLOPRIJS: 1. Gezina (J. Wage naar Jr.), kilometertijd 1,27,1; 2. Azuro Pluto; 3. Freddy Scotch; winn. 2.30 pl 1.70 3.50 en 2.60 kopp 8.30 cov 7.90 trio 140.10. GITAARPRIJS: 1 Idö van Alkestis (M. van Leeuwen) kilometertijd 1.30,3; 2. Istanbul; 3. Ixkit; winn. 5.60 pl 1.70 1.80 en 1.80; kopp 5.90 cov 4.60. Totale omzet 228.307 gld. SL si) ort "''vy.'ySS-: AMSTERDAM De jeugdige Gonnie Sloof uit Lekkerkerk heeft dinsdagavon bij selectie-schaatswedstrijden op de Jaap Edenbaan in Amsterdam een groeiende vorm gedemonstreerd. Zij won de 1500 meter junioren meisjes in 2.25,8 en was daarmee vier seconden sneller dan een week geleden. Opmerkelijke prestaties waren voorts de 44,9 seconden van de 15-jarige Freek Stift op de 500 meter en de 4.55,4 van Langerijs op de 3000 meter junioren-B. ADVERTENTIE Alleen importeur: ANDRÉ KERSTENS TILBURG UTRECHT Een aantal judolera ren, dat elke week in de Kodokan Do- jo van Anton Geesink les krijgt in het door Geesink ontworpen leerplan, heeft gisteravond een onderhoud gehad met het dagelijks bestuur van deNJJB (Ne derlandse Jiu Jitsu en Judobond). Het initiatief tot dit gesprek was uit gegaan van de leraren en van deze de legatie maakte Pierre Zenden uit Maastricht, die een groot propagandist voor het leerplan-Geesink is, deel uit. Hoewel tevoren geen agenda was ge- ADVERTENTIE Het Evoluon: een futuristisch bouwwerk, enig ter wereld. Dynamisch tentoongesteld: de evolutie van onze samenleving, de mens, de wetenschap en de techniek. Het Evoluon: een uitstekend doel voor een dagje uit met uw hele gezin. Airconditioned Evoluon, direct aan de E38. Ruim parkeren; een gezellig restaurant. eindhoven gesticht door philips in 1966 55 maakt over de te bespreken punten is het duidelijk, dat de moeilijkheden tus sen Geesink en de bond en diverse an dere kwesties ter sprake zijn gekomen. NJJB-secretaris W. Luiten vond het tevoren in elk geval al een bemoedi gend teken, dat een gesprek was aan gevraagd. Administrateur Bladt van de NJJB hoopte, dat de partijen elkaar zouden vinden. „Dat zou, juist na al deze ver velende dingen, die zijn voorgevallen, een grote stimulans voor de judosport in Nederland zijn". Over de resultaten van het gesprek kan nog niets worden gezegd. Het da gelijks bestuur van de NJJB moet deze eerst voorleggen aan het hoofdbestuur. FRANKFORT West-Duitsland kan de komende Olympische Spelen op voet- balgebied met vertrouwen tegemoet zien. Zeventien amateurvoetballers heb ben dinsdag in Frankfort beloofd, dat zij tot de spelen van 1972, die in Mün- chen worden gehouden, „liefhebber" blijven. Op een bijeenkomst, die werd bijgewoond door de Westduitse bonds coach Helmut Schön, hield alleen Egon Schmitt (Kickers Offenbach) een slag om de arm. Udo Lattek, de trainer van de Westduitse amateurs, had zijn spe lers met klem verzocht tot de spelen van München niet naar de rijen van de profs over te gaan. Velen in de West duitse voetbalbond hadden gevreesd, dat de amateurs na het vertrek van Lat tek, die op 30 april volgend jaar de Bundesligaclub Bayern München gaat trainen, de amateurstatus zouden ver ruilen voor een betaalde voetbal-loop baan. VENLO De Venlose tweede-divi sieclub VW heeft de Westduitse oe- fenmeester Joseph Gesel gecontrac teerd. Gesel kreeg een contract tot het einde van dit seizoen. De Westduitser, die VVV reeds van 1962 tot tot 1964 onder zijn hoede had, is opvolger van trainer Breukens, die enkele weken geleden met een hartaan- doening in een ziekenhuis moest wor den opgenomen. DEN HAAG De Nederlandse Boks Bond heeft voor het derde internatio nale „Holland toernooi", dat van 21 t/m 26 mei in Den Haag, Utrecht, Rot terdam, Zwolle en Amsterdam wordt gehouden, de definitieve toezegging van reeds acht landen ontvangen. Het zijn: Engeland, West-Duitsland, Roemenië, Rusland, Hongarije, Wales, Frankrijk en Israël. Het is de bedoeling, dat twaalf of dertien landen aan het toernooi zul len deelnemen. Aanvankelijk had de NBB het toernooi eerder in de maand mei willen houden, maar op verzoek van het Nederlands Olympisch Comité heeft men hiervan afgezien. Het NOC fungeert namelijk van 6 t/m 16 mei als gastheer van het congres van het In ternationale Olympische Comité, dat in Amsterdam wordt gehouden. DEN HAAG CSKA Sofia, houder van de Europese volleybeker, zal be gin volgend jaar deelnemen aan een door de eredivisieverenigingen Blok keer en AMVJ/RC georganiseerd toer nooi. Naast deze drie ploegen zal ook het Poolse AZS Warschau, dat beide vorige toernooien won, üanwezig zijn. Het toernooi, met als inzet de Ener gie-beker, wordt gehouden in Katwijk (1 januari), Voorburg (2 januari) en Amsterdam (3 januari). DEN HAAG Betty Stöve en Ju dith Salomé zullen half december naar Zuid-Afrika vertrekken om daar deel te nemen aan de tennistoernooien van het zogenaamde Sugar Circuit. Ook Fred Hemmes zal op deze wedstrijden uitkomen. Nora Blom Fried Schmitz en Louk Sanders zullen deelnemen aan het toer nooi om de Coupe Bivort voor spelers onder 21 jaar. Het toernooi wordt van 18 t/m 28 december in Parijs gehouden. ROTTERDAM Doelman Woody Louwerens (23) van Holland Sport, die in het duel met DWS een nierblessurt opliep, zal zondag zeker niet kunnen spelen in de bekerwedstrijd tegen Ex celsior. Hij blijft nog steeds ter observatie in het Diaconessenhuis in Voorburg. Holland Sport heeft, nadat doelman Van Vianen een meniscusoperatie moest ondergaan, nog slechts de beschikking over de doelverdediger van het B-elftal, de Jeugdige Smits. Diens opstelling echter is nog niet zeker. Smits is pas vier weken in militaire dienst. Trainer Van der Hart: „We zitten flink in de puree. We bekijken alle mo gelijkheden. Misschien kunnen we door bemiddeling van de bond ergens een goede doelman „lenen". „Voor het tweede elftal hebben wij reeds van de bond uitstel gekregen. Misschien lukt de rest ook nog wel." ROTTERDAM Hans Buitendijk (23) zal volgende week zijn rentree vieren in het B-elftal van Sparta. Buitendijk, die drie jaar op non-actief stond na 2 beenbreuken, heeft van de verzeke ringsarts toestemming gekregen om weer te gaan spelen. Bij Sparta hoopt men dat deze ta lentrijke achterspeler, eens een vaste keus in Jong Oranje, weer snel in het eerste elftal kan worden opgesteld. ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 13