Feijenoord tevreden met loting tegen VORWARTSTRAINER BELGER Feijenoord favoriet' komt Albert Heijn niet alleen met lager-dan-lage prijzen voor dagelijkse boodschappen, maar óók voor Feestelijke Fijnproeverijen 800 850 No medium dry 500 gram Margarine su,*,.*, 39 Tomaten stak Reuze Koek 77 5?5 Zonte Pinda's Appelmoes ^dmt, mui. 58 PÜiard rood, wit o! rosé fles i liter 2*5 Hae&roni eiieboog^s 500 Up Drink 58 2?5 Hansmaeher J54 57 98 één '"fS^boter nZecM waar anders?! met gesneden champignons blik reuzeblik gram 8 hele schijven blik gram flessen in draagdoos alleen bij albert; heijn LANG WACHTEN WAARSCHUWEND KIJKEN EUROPA CUP EUROPA CUP II Kampioenen DONDERDAG II DECEMBER 1969 ZURICH De Oostduitse voetbalkampioen Vorwarts uit Berljjn is de tegenstan der van Feijenoord in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen, zo hebben we reeds gisteren gemeld. Dat was voor Nederland het belangrijkste resultaat van de loting, die gisteren in het Zwitserse Zürich werd verricht. De Rotterdammers spelen hun eerste wedstrijd in Berlijn, waarna twee weken later de return volgt. Het staat vrijwel vast, dat de ontmoetingen op 4 en 18 maart worden afgewerkt. Voorzitter Couwenberg en manager Brox van Feijenoord moesten in Zü rich bij de loting voor de kwartfinales van de Europa Cup voor landskam pioenen lang wachten alvorens zij de de tegenstander van hun club wisten. Nadat zes lootjes waren opgediept, stond het vast. Feijenoords tegenstan der heet Vorwarts Berlin. Belangrijk was alleen nog, welke vereniging als nummer zeven tevoorschijn zou ko men. Zou het Feijenoord zijn dan be tekende dat, dat de Rotterdammers eerst thuis zouden moeten spelen. Het werd Vorwarts Berlin. Na de loting hoorde men van alle kanten optimistische geluiden, al ven heelden sommige spelers niet, dat men de Oostduitsers toch beslist niet moet onderschatten. Trainer Ernst Happel. die al jaren lang niet achter het IJzeren Gordijn is geweest, kent alleen de naam van de vereniging. „Over twee maanden hoop ik goed op de hoogte te zijn van de verrichtingen van de Oostduitsers". Happel achtte het een groot voordeel dat Feijenoord eerst een uitwedstrijd had geloot. „Als je de eerste wedstrijd thuis moet spelen, dien je er voor te zorgen, dat je met zo'n drie doelpun ten verschil wint". De Oostenrijker, die tien jaar gele den met Rapid Wien tegen Wismuth speelde voor de Europa Cup zijn ploeg verloor toen met 2-0 nadat zij de thuiswedstrijd met 3-1 had gewon nen en won daarna de beslisingswed- strijd in Bazel met 10 is niet bang. dat de spelers van Feijenoord de Oost duitsers zullen onderschatten. Tegen Fiorentina had Happel meer opgezien. „Als we de Italianen hadden geloot, was de kans groot geweest, dat het een prestigekwestie zou zijn gewor den. Fiorentina had beslist revanche willen nemen voor het uitschakelen van AC Milan". Aanvoerdet Israël nam alles nogal vrij laconiek op. Tevreden? „Ach, het gaat wel. Als je de Cup wilt winnen, moet je van iedereen kunnen winnen. In wezen js het dus niet zo belang rijk, wie je loot. Het zijn harde jon gens, conditioneel zeer sterk, dat heb ik gemerkt toen ik met het Nederlands elftal tegen de Oostduitsers speelde". Een waarschuwend woord liet Ove Kindvall horen. „We moeten niet te op timistisch zijn. Vorwarts is zeker zo sterk als de andere clubs in de kwart finales. Het zijn harde, goed gediscipli neerde voetballers, die zich voor hon derd procent geven in een wedstrijd. Vergeet niet, dat er voor die knapen •en reis naar het buitenland aan vasit zit. Dat is de moeite waard". Kindvall vond het gelukkig dat Feij enoord niet tegen Leeds of Celtic had geloot die hij als de twee sterkste ploe gen van de laatste acht beschouwt. Voor de Zweed is het Oostduitse voetbal niet onbekend. Hij speelde in Leipzig met Nörrkoping tegen Loko- motif en met het Zweedse elftal tegen Oost-Duitsland. „Ze speelden toen bij zonder goed. We verloren beide wed strijden." Van Duivenbode meent, dat Feijen oord moet waken voor een overdreven optimism^ „Dat is fout, dadelijk krijg je klop. We kunnen niet oordelen over deze ploeg omdat we er niets vanaf we ten". Theo Laseroms noemde het een gun stige loting. Hij gelooft dat Vorwarts wel iets zwakker is dan Celtic of Leeds; •en mening, die ook werd gedeeld door Van Hanegem, Treytel en Jansen. „Ik veronderstel, dat Happel wel een paar keer zal gaan kijken in Oost- Berlijn. Nee, we hadden het slechter kunnen treffen. We hebben anders wel gesloft, dat we eerst weer een uitwed strijd hebben", stelde Treytel vast. „Zestig procent kans hebben we", al dus Van Hanegem, die van de zenu wen een grote sigaar had opgestoken. Hasil was iets voorzichtiger. „Het Oost duitse voetbal is zeer hard. Het is krachtvoetbal, dat door staatsamateurs wordt beoefend. Vorwarts moet een goede ploeg hebben, want het draait al enkele jaren in de Europese top mee. Het wordt dus toch goed opletten". De voorzitter van de sectie betaald voetbal, Jos Coler, noemde het een gun stige loting voor Feijenoord. Hij wilde echter wel waarschuwen voor een overdreven optimisme. „Het zijn condi tioneel goede teams". Die data zijn door de Europese Voet balunie (UEFA) vastgesteld en de Zwitser Gustav Wiederkehr, voorzitter van de UEFA, verzocht de clubs gis teren dringend zich aan die data te hou den. De loting is voor Feijenoord uitge sproken voordelig uitgevallen. Niet al leen wordt het zelf geconfronteerd met één van de zwakkere kwartfinalisten, het heeft bovendien het geluk, dat twee internationale voetbalgiganten, 't Schot se Celtic en het Italiaanse Fiorentina, elkaar ontmoeten. Verder krijgt Stan dard Luik te maken met de Engelse kampioen Leeds en neemt het Turkse Galatasaray het op tegen Legia uit Warschau. Vorwarts, dat in de eerste ronde het Griekse Panathinaikos van zich afhield 2-0 en 1-1, bereikte de kwartfina les doordat het in de duels met het Joegoslavische Rode Ster „uit" een doelpunt meer scoorde: 21 en 2—3. In de kwartfinales is die regel niet meer van toepassing. Er wordt ook niet meer geloot. Wanneer er ook in de ver lenging van de tweede ontmoeting nog geen beslissing is gevallen volgt er een derde treffen op neutraal terrein. Vorwarts is thans bezig aan zijn zes de Europa Cupseizoen. Tot nu toe zijn de prestaties van de Oostduitsers in dit toernooi niet erg indrukwekkend ge weest. Verder dan de tweede ronde zijn ze nooit gekomen. De eerste keer pres teerden ze dat in '61, toen ze het zeer zwakke Linfield troffen. Vorwarts won toen op eigen terrein met 30, waar na de Ieren zich terugtrokken omdat ze voor de Oostduitsers geen visa kon den krijgen. In 1965 bereikte Vorwarts de tweede ronde dank zij een overwinning op het ook al povere Drumcondra. Weliswaar verloren de Oostduitsers de eerste wed strijd in Ierland met 10, maar thuis wonnen ze met 30. Volledige resultaten die Vorwarts boekte in de toernooien om de Euro pese bekers luiden: 1959-'60: eerste ronde: Vorwarts V/olverhampton 21, Wolverhampton Vorwarts 20; 1961-'62: eerste ronde: Vorwarts Linfield 30, return niet gespeeld, tweede ronde: Vorwarts Glasgow Rangers 1-2, Glasgow Rangers Vorwarts 41; 1962-'63: eerste ronde VorwartsDukla Praag 03, Dukla Pr. Vorwarts 1-0; 1965-'66: eerste ronde: Drumcondra Vorwarts 10, Vorwarts Drumcondra 30, tweede ronde: Vorwarts Manchester United 02, Manchester United Vorwarts 3i1; 1966-'67: eerste ronde: Gornik Zabrze Vorwarts 21, Vorwarts Gomik Zabrze 21, beslissingswedstrijd in Boe dapest: Gornik Zabrze Vorwarts 31. 1960-'61: eerste ronde: Vorwarts Rode Ster Belgrado 21, Rode Ster Belgrado Vorwarts 20. Nog even het resultaat van de loting, die gisteren in Zürich werd verricht. Landskampioenen Vorwarts (Oost-Duitsland) Feijen oord (Nederland). Standard Luik (België) Leeds (En geland). Galatasaray (Turkije) Legia (Po len). Celtic (Schotland) Fiorentina (Ita lië). Bekerwinnaars Dynamo Zagreb (Joegoslavië) Schalke '04 (West-Duitsland). AS Roma (Italië) Göztepe Izmir (Turkije). Academica Coimbra (Portugal) Manchester City (Engeland). Lef ski (Bulgarije) Gornik Zabrze (Polen). BERLIJN Trainer Fritz Belger van FC Vorwarts, de Oostberlynse club waartegen Feijenoord uitkomt in de kwartfinale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, heeft woensdag verklaard dat de tegen stander van zijn club een uitstekende ploeg is en de favoriet zal zijn voor de overwinning in hun ontmoeting. Belger zei: „De buitengewone inter nationale klasse van de Nederlandse ploeg wordt duidelijk aangetoond door het feit dat het in de achtste finales de bekerhouder AC-Milan heeft uitge schakeld." De ploeg beschikt over een rijk ar senaal van spelers en zal ongetwijfeld favoriet zijn voor de overwinning. Spe lers als Moulijn, Kindvall en Israels geven de club een uitstekende interna tionale ervaring. Als wij het niveau be reiken van ons spel in de Europacup wedstrijden tegen Rode Ster van Bel grado hebben wij een kleine kans. Ongetwijfeld zouden, wij liever een tegenstander hebben gehad van de kracht van de Turkse club Glatasaray, bijvoorbeeld, maar bij de laatste acht zullen geen gemakkelijke wedstrijden zijn. Wij zullen de tijd voor de wedstrij den gebruiken om ons zo goed moge lijk voor te bereiden en wij hopen bles sures te kunnen vermijden. Dat wij de eerste wedstrijd thuis spelen is niet noodzakelijkerwijs een voordeel. Tegen Rode Ster hadden wij het in Berlijn bij zonder moeilijk. Vorwarts is kampioen geworden in 1958, '60, '62, '65 en '69. In 1954 werd de Oostdui-se voetbalbeker gewonnen. Het is de zesde maal, dat Vorwarts aan de Europese bekertoernooien deelneemt. De club «is dit jaar voor het eerst ver der dan de achtste finales gekomen. In 1959/'60 verloren zij in de achtste fi nales van Wolverhampton Wanderers, in 1961 "62 van Glasgow Rangers en in 1965''66 van Manchester United. Het vorig jaar hebben Werner Unger, Dieter Krampe en Peter Kalinke, drie bekende spelers, de club verlaten. Zij werden vervangen door Rainer Withulz (21), Erich Hamann (25) en Wolfgang Strübing (22). De sterkste spelers zijn Otto Fasdorg (achter) en Jürgen Nöld- ner en Gerhard Körner (midden). Zij behoren ook allen tot de kern van de Oostduitse nationale ploeg. Doel verdediger Alfred Zulkowski, middenveldspeler Horst Wruck en de buitenspeler Rainer Nachtigall zijn an dere spelers met internationale erva ring. Jürgen Piepenburg is met zeven doelpunten de meest produktieve speler van de club in dit seizoen. Hij werd gewond in de wedstrijd te gen Rode Ster, Belgrado. Trainer Bel ger zei verder: De zege van Feijenoord op AC-Milan spreekt voor zichzelf en bestempelt de Nederlanders als favo rieten in de wedstrijden tegen ons. Toch hebben wij een kans." Nu al Ananas Doperwten extra fijn w?!5?° i? lis Haeheevlees *2» H AflAft O frnim 250 graa MtVJr VU W stuks ehoeolade y öll«J in handige m 119 portable bierbex Aft halve liters IJS Dame Blanche' of 'Aardbeien Melba' 1 liter «^jSPËcTAXË^NBjEDII^ Aanbiedingsprijzen géiden t/m 31 dec., vlees t/m 17 dec. "l A MAXIMAAL 2 PAKJES PER KLANT wMl 9

De Vallei | 1969 | | pagina 17