Liberale senator wil uitstel van betaling voor Ver olmeconcern Dordrecht slokt Dubbeldam op Geen extra-zendtijd politieke partijen Illegalen in verzet tegen mentaliteit Veteranen legioen heerlijke ERA op het brood... gezonder vooruw lijn! Man stuurde broer naar bloedproef inzake vaderschap cVboruw kerstfeest naarde^Si KOLENHANDELAARS ROERDEN DE TROM «es i sgff MH Man stak zijn schoonzuster Boom viel bij meisje achter op de fiets „Regering loopt te grote risico's met dit ondoorzichtige bedrijf WEET V WEL HOEZEER DE VERLIEZEN WEKELIJKS OPLOPEN Handelaar in opium gepakt MINISTER KLOMPÉ Vt fi m Demonstratief weggebleven Geen afspraak met Frankrijk over militaire samenwerking Weinig interesse voor werven bii oud-mijnwerkers WEER RUST OP BOUWFABRIEK Nationaal Ballet verwacht geen j ongerenprotest Kettingbotsingen bi] Zoetermeer „Meer pechvogel dan slecht Bezoekersrecord bij expositie Rembrandt BOEKJE OPEN NTET VOLDOENDE DELDEN 7000 MENSEN TONEELWERELD BEJAARDENBELEID i Werkende jongeren richten politieke partij op WANTROUWIG MEDELIJDEN IN PANIEK Pagina 7 DONDERDAG II DECEMBER 1969 55 countantscontrole wordt uitgeoefend, vond mr. Van Riel dit voor een derge lijk bedrijf niet voldoende. Daarnaast is volgens hem voortdu rende fysieke controle nodig, waar mee hij kennelijk doelde op het aan stellen van een regeringscommissaris. Surséance was ook nuttig, zo zei mr. Van Riel, omdat 'n aantal aanbesteders, die economisch sterk zijn, aanzienlijke betalingen op hun opdrachten hebben gedaan en nu voor de keuze staan de casco's weg te laten slepen. Daar te genover staat volgens mr. Van Riel DEN HAAG De liberale senator mr. H. van Riel heeft gisteren in de Eerste Kamer aangedrongen op uitstel van betaling voor het concern Verolme. Hij waarschuwde de regering, dat zij té grote risico's dreigt te lopen met dit „ondoorzichtige bedrijf". Reactie van de heer W. A. de Jonge, president-commissaris van Verolme: „Ik zou surséance van betaling niet op zyn plaats vinden. De crediteuren moe ten ook voor hun boterham werken en dan vind ik het niet van pas komen een ander deelgenoot te maken van je moeilijkheden". In de Eerste Kamer zed premier De Jong, dat het kabinet eerst de resulta ten moet afwachten van het onderzoek door mr. Biesheuvel en prof. Lang- man. De premier zegde wel toe, dat de zaak helemaal open zal worden gelegd, zodra er een kabinetsbeslissing is ge vallen en de positie van het bedrijf dit veroorlooft. Intussen wilde de premier geen mededelingen doen, vooral om nog meer onrust te voorkomen. Mr. Van Riel deed wél een boekje open. Hij onthulde trouwens, dat hij de gegevens in zijn zak had. Hij meende dat de regering de gedachte aan sur séance niet te gauw moest verwerpen. Ook betwijfelde hij o^ de regering nog langer met een dergelijke grote mate van discretie kan blijven onder handelen met het bedrijf. Als daarbij mensen zijn betrokken met zulk een karakterologische persoonlijkheidsstruc tuur als bij Verolme het geval is, is dit een bijzonder riskante zaak. Heeft het kabinet wel inzicht in welke mate de verliezen per week oplopen, vroeg mr. Van Riel. Het hele complex wordt steeds on doorzichtiger. Men kan met mensen te maken hebben, die niet aan de door zichtigheid/van de situatie wensen mee te werken, of daar wat karakter betreft niet to^Jri, staat zijn. Volgens mr. Van Riel, raakt de regering er van dag tot dag meer bij betrokken. Hoewel premier De Jong had gezegd dat er na het jongste overbruggings krediet van 25 miljoen wekelijks ac- DEN HAAG Dordrecht slokt Dub beldam op. De Tweede Kamer heeft gisteren het wetsontwerp voor de ge meentelijke herindeling van het Eiland van Dordrecht met overgrote meerder heid aangenomen. De liberale fractie was verdeeld: met de Boeren en de staatkundig-gerefor meerden stemden de liberalen Wiegel, Van Dijk en Geurtsen tegen het wets ontwerp. De Kamer kwam gisteren tot de er kenning dat de grenswijziging van 1960 voor Dordrecht te gering was geweest. Er moet nu een radicale oplossing komen en deze houdt in, dat het hele eiland gemeentegebied van Dordrecht wordt. Deze beslissing betekent niet, dat het gemeentebestuur van Dubbeldam zou hebben gefaald. Het is, aldus verre weg de meeste sprekers, onmogelijk om deze gemeente naast Dordrecht te hand haven. Minister Bcernink (Binnenlandse Za ken) had het iets moeilijker met zijn wetsontwerp om een gedeelte van Ambt Delden aan de stad Delden af te staan. De socialist drs. Franssen voelde veel meer voor het indertijd ingediende maar door deze minister ingetrokken wetsontwerp, waarin stad en Ambt Del- dan één gemeente moesten worden. Een motie, w; -in de socialist vroeg dit wetsontwerp wederom in te dienen, werd verworpen met de stemmen van de PvdA. de PSP en de Groep Aarden voor. Het wetsontwerp zelf werd aange nomen met de stemmen van de socia listen, de groep Aarden en de Boeren tegen. Mr. Beernink zegde toe d; ip niet al te lange termijn een wetsontwerp zal worden ingediend voor meer ingrijpen de grenswijzigingen in Twente. Ambt Delden zal dan zeker verdwijnen: het voortbestaan van stad Delden is twijfel achtig. Het wetsontwerp tot wijziging van de grenzt n van Maastricht werd aangenomen. De Limburgse hoofdstad is hierdoor een stad met meer dan 110.000 inwoners geworden. AMSTERDAM De 64-jarige Chi nees C. A. S. is in de Binnen Ban- tammerstraat betrapt op verkoop van opium. Aan de 25-jarige student A. W. verkocht hij vijf pakjes van elk een gram uit zijn bezit van veertien pak jes. De student en de opiumhandelaar zijn beiden aangehouden. wel, dat er weinig werven in de wereld zijn die dergelijke grote karweien aan kunnen. Met surséance kan men pro beren de casco's tegen kostprijs te ver kopen. Er zijn bij dit bedrijf zevenduizend mensen betrokken, zei mr. Van Riel, maar het ging hem vooral om de pu blieke opinie en het psychologisch ef fect. Eerder had hij al gezegd de in druk te hebben dat „zeer velen in den lande het maar een rare vertoning vinden". Hij drong er tenslotte bij het kabinet op aan om de publieke opinie goed dui delijk te maken dat deze zaak behoor lijk wordt onderzocht. ADVERTENTIE DEN HAAG Minister dr. M. A. M. Klompé is van mening, dat het verzoek om toewijzing van extra zendtijd aan politieke partijen moet worden afge wezen. Zij heeft dit gisteravond in de Tweede Kamer meegedeeld bij de voort gezette behandeling van de begroting 1970 van het departement van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Zoals bekend, was van de zijde van de CHU en VVD-fracties in de Tweede Kamer aangedrongen op de toewijzing van die extra zendtijd op de hoogtijda gen van de politieke partijen. Minister Klompé deelde aan de Ka mer mee, dat spoedig een beslissing kan worden tegemoet gezien over de zend tijd voor de (zeven) mini-omroepen. Ge tracht zal worden, zo bleek uit het ant woord van de minister, op zo kort mo gelijke termijn een oplossing te vinden voor het vraagstuk van de vergoeding voor het gebruik van de studio's der verschillende omroepverenigingen. De grootst mogelijke spoed zal worden be tracht bij het samenstellen van het be loofde rapport over de regionale omroe pen, zo zegde minister Klompé de Ka mer toe. De minister, die ongeveer drieëneen half uur nodig had voor de beant woording van de in eerste instantie ge maakte opmerkingen, liet zich zeer te leurgesteld uit over de gang van zaken in de Nederlandse toneelwereld. Zij zei het te betreuren, dat vanuit de toneelwereld nog geen plannen op tafel zijn gelegd met betrekking tot de structuur van het Nederlandse toneel. Minister Klompé hield de Kamer voor, dat zij zo nodig zelf met een initiatief zal komen om samen met de toneelwe reld om de tafel te gaan zitten om te ko men tot een regeling van deze struc tuur. Zij deelde de Kamer mee, dat de re gering ook voor 1970 aan het Neder lands bioscoopbedrijf een tegemoetko ming wil geven, teneinde te voorkomen dat dit bedrijf in ernstige moeilijkhe den zou komen te verkeren. De omvang van deze tegemoetkoming is gedacht tot een percentage van 75 van het door het bioscoopbedrijf te betalen bedrag aan vermakelijkheidsbelasting. Minister Klompé zegde de Kamer bin nen afzienbare tijd een nota toe over het vraagstuk van de subsidieregelin gen en het subsidiebeleid. Het verlenen van subsidie aan de muziekscholen noemde zij een belangrijke zaak, doch „in de prioriteiten-afweging heb ik het geld er niet voor". Een amendement van de PSP'er Van der Lek om te ko men tot een verhoging van de post muziekscholen op de begroting, moest zij om deze reden afwijzen. De interdepartementale stuurgroep bejaardenbeleid heeft aan de Neder landse Federatie voor Bejaardenzorg advies gevraagd met betrekking tot een vijfjarenplan voor voorzieningen voor bejaarden, aldus staatssecretaris mr. H. J. van de Poel (CRM). Deze voorzieningen hebben o.m. be trekking op de bouw van 12.000 bejaar denwoningen per jaar gedurende vijf jaar. Tot deze voorzieningen behoort ook de uitbreiding van het aantal (part-time) gezinshelpsters voor bejaar den met 9.000 per jaar gedurende vijf jaar. Advies is ook gevraagd over de uit breiding van het aantal verpleegtehuis bedden voor bejaarden en plaatsen voor demente bejaarden, opdat met vijf jaar een adequaat verzorgingspiveau is bereikt. Ook de uitbreiding van het aantal dienstencentra voor bejaarden en de uit breiding van het aantal ziekenverzor gers in de wijk met 240 per jaar is in de voorzieningen opgenomen. De staatssecretaris deelde mee, dat met ingang van 1 juli van het vol gend jaar het subsidiepercentage voor de dienstencentra voor bejaarden zal worden verhoogd van 45 tot 80 pet. Na middernacht werd de beraadsla ging over de begroting 1970 van het departement van CRM geschorst tot vanmorgen. "A; - - ma it!! LEEUWARDEN Vijf Friese verzetslieden waren maandag demonstratief niet aanwezig in de strafgevangenis in Leeuwarden. Meer dan driehonderd mensen waren daar bijeen om te herdenken dat precies 25 jaar terug een knok ploeg onder leiding van Piet Oberman 51 politieke gevangenen uit hun cellen kon halen. Bij de afwezigen was ook mevr. Sij- ses, die tijdens de overval Lou heette en koerierster was van de heer Ober man. Het vijftal vindt het onjuist, dat het Veteranen Legioen Nederland (VLN) deze bijeenkomst organiseerde. Het VLN is naar hun mening een ui terst conservatieve en onverdraagzame groep, niet alleen van oud-verzetsstrij ders maar ook van oud-Korea en oud- Indonesië-vrijwilligers. De mentaliteit van de leiding van het VLN (volgens het groepje tegen lang- harigen, voor Griekenland, Zuid-Afrika en Portugal) is niet de hunne. De groep is boos omdat de VLN zou probe ren zich de herdenking van de daden van verzetsmensen toe te eigenen. In eerste instantie had de Stichting '40-'45 aangeboden de herdenking te re gelen, maar daar is niets van geko men. Daarna heeft het VLN de organisatie op zich genomen. De heer A. de Vries, hoofd van de BB in Heerenveen en voorzitter van het gewest Friesland van het VLN, zei dat het allemaal niets met politiek te maken had*."" „We hebben gewoon met elkaar hier in Friesland een een voudige herdenkingsavond opgezet". ADVERTENTIE AMSTERDAM De 34-jarige Itali aan Silvestro M. heeft gisterochtend zijn schoonzuster Elsa M.-K. met een zakmes neergestoken. De man had ru zie met de vrouw gekregen, nadat zijn broer hem de huur had opgezegd. Hij heeft zich een uur na de steekpar tij gemeld op het politiebureau aan de Lodewijk van Deijsselstraat, waar hij wegens poging tot moord werd aange houden. De vrouw, moeder van twee jonge kinderen, is met ernstige steekwonden in hoofd, rug en niersteek in het Wil- helmink Gasthuis opgenomen. Als u graag gezond en slank blijft, eet dan niet te veel en niet te vet. Met Era op het brood in plaats van boter of margarine, bespaart u elke dag ±120 calorieën. De moeite waard I En bovendien eet u lekker. k fR.totf.ZK.i1i. Er komen nog heel wat herdenkingen in de komende maanden. Ze zullen misschien een duidelijke scheuring te weeg brengen tussen mensen die el kaar in het verzet ongeacht geloof of politieke overtuiging zo na stonden. DEN HAAG Topkaderleden van de vier grote organisaties voor werkende jongeren hebben besloten een politieke partij op te richten. De partij wil deel nemen aan de Tweede-Kamerverkiezin gen in 1971. In principe zal de nieuwe partij in alle kiesdistricten in ons land met een eigen lijst uitkomen. De initiatiefne mers zijn ervan overtuigd, dat zij ten minste tien zetels zullen behalen. Het besluit tot oprichting van een po litieke partij werd woensdagavond in Den Haag genomen, waar kaderleden van het NW-jongerencontact, de wer kende jeugd van het CNV, de katholie ke werkende jongeren en de Raad van werkende jongeren bijeen waren geko men, o.m. ook als organisatoren van de dag van de werkende jongeren (1 november van dit jaar). Zij verwachten, dat de voorbereidin gen voor de oprichting van de politie ke partij binnen een paar maanden zijn afgerond, zodat de partij in de loop van februari een feit kan zijn. De partij is bedoeld voor verontruste jon geren. Het initiatief werd mede ingege ven door het plan om de kiesgerechtig de leeftijd te verlagen tot 18 jaar. DEN HAAG Er is nog geen enkele afspraak met Frankrijk over samen werking op het gebied van onderzoek, ontwikkeling en produktie van mili tair materieel. Daarom vindt minister Den Toom (Defensie) het ook niet nodig in te gaan op de suggestie van het socialistische Tweede-Kamerlid Dankert defensie-za ken in andere landen te kopen, wan neer Frankrijk het wapenembargo te gen Israël handhaaft. Tijdens de eerste besprekingen in Parijs zijn de buiten landse politiek van Frankrijk en die van Nederland niet ter sprake geweest, aldus de minister in antwoord op schriftelijke vragen van de heer Dan kert. ROTTERDAM De omscholing van oud-mijnwerkers voor werk op de scheepswerven wordt stopgezet. De be langstelling voor de cursus was zo ge ring, dat de samenwerkende Neder landse scheepswerven er geen heil in zien om deze voort te zetten. De huur van het vroegere retraite huis in Spaubeek, waar de omscholing plaatsvond, is per 1 maart opgezegd. De staffunctionarissen van de Stichtnig Bijzondere Cursussen in Alblasserdam, die voor dit werk werden ingezet, zijn teruggetrokken. De scheepswerven hadden verwacht, dat zich jaarlijks 200 oud-mijnwerkers voor omscholing zouden melden. Gedu rende de anderhalf jaar, dat de cursus nu wordt gehouden, toonden er niet meer dan ruim honderd belangstelling. ZAANDAM Het is gisteren vrij rustig geweest op bouwobjccten van de industriële woningbouwfabriek Indeco/ Coignet N.V. De ruin. 100 arbeiders, die dinsdag de fabriek in Zaandam bezet hielden, zouden met de directie praten. Het overleg zou gaan over de hoogte van de kerstgratificatie en het doorbe talen van de gestaakte uren. Het fa briekscomplex werd dinsdagavond laat ontruimd, nadat de politie zich uit het kantoorgebouw had teruggetrokken. Met leuzen als ,,Met aardgas- warmte kolenhandel in de kou" hebben meer dan 1600 kolenhande laren gisteren een protestvergdde- ring gehouden in het Haagse Con gresgebouw. Een delegatie bood staatssecretaris Van Son (Econo mische Zaken) een petitie aan. Uit het hele land kwamen de ko lenhandelaren met hun grote vrachtwagens naar Den Haag. Luid claxonnerend trokken ze door de binnenstad. Een poging om met de auto's het Binnenhof op te rijden, waar de Tweede Kamer vergader de, werd door de politie verhinderd. In de petitie, die de kolenhande laren aan de staatsecretaris over handigden, wordt gevraagd, dat de overheid niet alleen steun geeft aan de mijnen en de Nederlandse Spoorwegen, maar ook aan de sec tor van de distributie. De heer A. Roza, voorzitter van het Verbond van handelaren in ko len en aardolieprodukten, zei tij dens de vergadering, dat het ver- bondsbestuur na maandenlang on derhandelen met de overheid nog met lege handen staat. De verga dering eiste, dat er eindelijk eens begrip zal worden opgebracht voor het onrecht dat de kolenhandel wordt aangedaan. AMSTERDAM Zowel de artistiek» als de zakelijke leiding van het Natio naal Ballet is i"en mening, dat het huidige repertoire voor cultureel protes terende jongeren geen aanleiding kan zijn tot verstoringen van voorstellingen zoals dit onlangs bij het Concertgebouw orkest en de Nederlandse Comedie is voorgevallen. Zij zijn niet bevreesd voor waarschuwingen van actiegroepen als „De Notenkraker", die hebben ge dreigd dat ook het Nationaal Ballet een beurt zal krijgen. „Gaat men toch tot actie over, dan is dit geen verwijt tegen de samenstel ling van ons repertoire", zei gisteren mr. A. L. Gerritsen, zakelijk leider van het ballet, tijdens een persconferen tie in de stadsschouwburg. „Wij heb ben voldoende moderne stukken op ons programma." Het gooien bijvoorbeeld met tofnaten, bananen of ander fruit zou hij echter ten zeerste betreuren, om dat de balletdansers en -danseressen bij zonder kwetsbaar zijn tijdens een voor stelling. „Toneelspelers kunnen door dergelijke smijtpartijen hoogstens een kleineverwonding oplopen en bij een orkestkunnen de instrumenten worden beschadigd, maar balletdansers en dan seressen kunnen tijdens de dans gemak kelijk uitglijden en door hun val voor hun leven ongeschikt worden voor het ballet." DEN HAAG Mede als gevolg van de dichte mist hebben zich woensdag avond enkele kettingbotsingen voorge daan op Rijksweg 12 (Utrecht Den Haag) tussen Zoetermeer en Nootdorp. Enkele personen liepen lichte verwon dingen op. De materiële schade was groot. Omstreeks half acht verloor een vrachtwagen ter hoogte van Zoeter meer een stel achterwielen. Zonder on gelukken kon de chauffeur de wagen in de vluchtstrook zetten. De dichter wordende mist maakte echter het zicht slechter. Vlak bij de gestrande vracht wagen ontstonden dan ook enkele ket tingbotsingen, waarbij tenminste drie vrachtwagens en enkele personenauto's waren betrokken. Er ontstond flinke schade. Enkele personen raakten als gevolg van glasscherven licht gewond. Als gevolg van de botsingen ontston den grote files, maar omstreeks tien uur waren beide rijbanen weer vrij voor het verkeer. AMSTERDAM Het had Bert van L., een dertigjarige Amsterdammer, zo'n goed idee geleken: Toen een meisje mot wie hy korte tyd had samengewoond, hem er van beschuldigde de vader van haar kind te zyn, had hy zelf een bloedonderzoek gevraagd. Vervolgens had hij zyn halfbroer Gerard K., een 42-jarige verkoper, In plaats van hemzelf naar de bloedafneming gestuurd. „Hij is meer pechvogel dan slecht", fcei zijn raadsman, mr. L. Hartkamp, gistermiddag voor de Amsterdamse rechtbank en dat was ook wel geble ken. Op grond van het bloedmonster van zijn broer, was Bert immers toch door de rechtbank veroordeeld tot ali mentatie voor het kind. Bij het onder zoek door het laboratorium van het Ro de Kruis, was de kans dat het bloed monster van de vader afkomstig was, op 65 procent gesteld en dat had de rechtbank in samenhang met ander bewijsmateriaal voldoende geacht. Toen had Bert de domheid begaan, die tot ontdekking van de persoonsver wisseling had geleid. „Jullie kunnen er niets van", had hij het laboratorium verweten, „want op mijn papieren uit militaire dienst staat zelfs een andere bloedgroep". De arts die het bloed had afgeno men, was echter al wantrouwig ge weest. Hij had Gerard, toen deze zich (met het paspoort van Bert en een zon nebril op om ontdekking te voorkomen) voor het bloed afnemen had gemeld, behalve een handtekening ook een vin gerafdruk laten zetten. Daardoor kon gemakkelijk worden nagegaan dat het bloed van de verkeerde man was af genomen. Het resultaat was behalve een vervolging wegens het doen plegen en uitlokken van valsheid in geschrifte het afnemen van een niqjiw bloed monster en dit keer van de juiste man. De uitslag daarvan was vernietigend: Bert was voor 96 procent zeker de va der van het kind. Hij zat nu dus zeker vast aan alimentatie. Zijn advocaat legde uit dat zijn pech daartoe niet was beperkt, maar dat de persoonsverwisseling eigenlijk was in gegeven door eerdere pech. Bert was in 1965 getrouwd, maar zijn vrouw was er na acht maanden met een an der vandoor gegaan. In een nachtclub had hij daarop het meisje leren kennen dat later de va derschapsactie begon. Dit meisje werd thuis op straat gezet en uit meelij liet Bert haar in zijn echtelijke woning trekken. Zijn echtgenote was evenwel weer komen opdagen en met haar begon Bert een groentewinkel, maar die ging na enkele maanden failliet. Hij was met haar ook elders gaan wonen, maar hij wilde wel graag zijn meubelen uit de vroegere echtelijke woning. Het meisje, dat daar nog steeds woon de, weigerde die terug te geven. Bert stemde daartoe in op voorwaarde, dat zij geen aanspraken zou maken op ali- mc..tatie voor het kind, dat zij inmid dels verwachtte. Zij ging daar aanvankelijk op in en Bert meende een nieuw leven te kun nen beginnen. De verhouding met zijn echtgenote was met het faillissement van de groentezaak ook weer fout ge lopen en hij ontmoette de vrouw, met wie hij nu wil trouwen en die volgens zijn advocaat aardig en degelijk is. Op dat moment had het meisje dat in ziin vroegere echtelijke woning zat, toch een vaderschapsactie aangespan nen. „Toen raakte ik helemaal in pa niek", lichtte Bert toe. Mr. Hartkamp hield de rechtbank voor, dat Bert nu niet alleen afbetaalt op de schulden uit zijn faillissement en de alimentatie voor het kind moet op brengen, maar ook moet aflossen op de leningen, die hij heeft gesloten voor de aankoop van een taxi en een taxi vergunning. Met de taxi bouwt hij aan een nieuwe toekomst en een vrijheids straf zou hem zijn vergunning kosten. De officier van justitie, mr, J. Ab- snoel, vond dat de broers die geen slecht verleden hadden, zichzelf in de nesten hadden gewerkt. „In principe zou een onvoorwaardelijke gevangenis straf passend zijn", maar hier wilde hij zij het aarzelend niet meer vra gen dan vierhonderd gulden boete en drie maanden voorwaardelijk voor Bert. Gerards broederdienst moest, volgens mr. Abspoel, worden afgedaan met driehonderd gulden boete plus twee maanden voorwaardelijk. AMSTERDAM De Rembrandtten- toonstelling in het Rijksmuseum is door een recordaantal mensen bezocht. In totaal zijn er tot en met dinsdagavond, de laatste avond, 460.489 bezoekers ge weest. De laatste avond was trouwens de drukste: er waren toen 2200 mensen in het Rijksmuseum. Andere recordexposities waren de 5 maanden durende Rembrandttentoon- stelling in 1956 (405.000 bezoekers), de Frans Halstentor- telling in 1965 (275.000 bezoekers) en de Jeroen Bosch tentoonstelling in 1967 (270.000 bezoe kers). ZWOLLE De achtjarige Erna Fel- nen is gisteren in Oudleusden aan de dood ontsnapt toen een omvallende boom haa. nét miste. Zij fietste voorbij toen de omgehakte boom, die de andere kant op had moe ten vallen, vlak achter haar rug neer- dreunde en het achterwiel van haar fietsje verpletterde. Het meisje brak een pols.

De Vallei | 1969 | | pagina 7