VERWIJT VAN RAAD EN COLLEGE Plaatselijk V.V.V.-bestuur werkt te amateuristisch Schaatsen op zwak ijs I Kolderiek t H-Jf-|fcrU Bruil verwacht voortzetting van ontgronding Feestmiddag voor jeugd VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. CHEVROLET Meisje slikte speld in Meisje brak been bij val van trap Uitslag loterij 0 P E L Brandbrief Intrede Weekend Statistiek Consulent Kerstmiddag Ambtsdragers Musici Jubileum Christenplicht Kerstzang VAN WOUT BLAUWKOUS SCHADELIJK PROFIJT MOBIEL BOUWSTROOM V.A.B. KIRPESTEIN Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 12 DÉC6M&6R IW Sneeuw heeft de eigenaardige eigen schap dat het blijft liggen. Regen doet dat niet Zeker, als het stort verzamelt de regen zich in plassen, die enige tijd in de vele oneffenhe den van de aardkorst blijven staan. Maar dan is het geen regen meer, maar water. Hagel verdwijnt ook niet altijd direct na de vaL Volgens de kranteberichten vallen er soms ha gelstenen als duiveëieren. Dat is een geijkte vergelijking. Men zal nooit schrijven dat er hagelstenen naar be neden komen als bijvoorbeeld pepernoten of zetpillen. Nee, voor de vergelijkbare grootte staat altijd het duiveëi model. Waarom is mij niet bekend, want er zijn waarschijnlijk meer abonnees van het totale perswezen die de omvang van een pepernoot kennen dan die van een duiveëi. Duiven worden wel iswaar door vele mensen gemolken, maar de pepernoten winnen het toch, als het gaat om het bekend zijn bij de massa. Toch vallen er sinds jaar en dag, volgens de persberichten, ha gelstenen ter grootte van de eieren van de duif. Deze kanjers kunnen weliswaar iets langer in onderkoel de toestand blijven liggen, maar ver geleken bij sneeuwvlokken zijn ze toch vrij snel in. vloeibare toestand overgegaan. Daarom staat er ook nooit in een po litieverordening, dat men op straffe van een geldboete, subsidiair een aantal dagen hechtenis, verplicht is de strook stoep voor zijn woning ha gel vrij te houden. Wel van sneeuw. Laat u zich dat gezegd wezen. U bent nu gewaarschuwd en de gewapende macht kan direct verbalen uitdelen. Met kan in het belang zijn van het wei nige volk dat nog te voet gaat, ik vind het toch jammer om sneeuw te verschuiven of met pekel te lijf te gaan. Sneeuw is zo lekker bedriege- lijk. Het bedekt alle ongerechtighe den die het aardoppervlak vertoont sinds de mensheid heeft ingegrepen en daaraan is gaan knutselen. Alle tuinen liggen er even mooi bij onder een sneeuwdeken. Het hofje van iemand die op het minimum loon balanceert vertoont geen ver schil met de siertuin waarin wekelijks een duurbetaalde hovenier wordt los gelaten. Als er sneeuw ligt ga ik er steevast op uit. Indien mogelijk, direct nadat er een klein laagje is gevallen. Een laagje dat net voldoende is om je het idee te geven dat de wereld weer op nieuw begonnen is. En wij zijn de eerste mensen die met onze sporen de maagdelijkheid om zeep helpen. Heerlijk om zo vrij in de sneeuw te wandelen. Dat stellen we onder el kaar stilzwijgend vast door zo af en toe slechts te knorren van tevreden heid. De bakker en de schenker denken er anders over. De mensheid vraagt om voedings- en genotmiddelen. Weer of geen weer. Maar wij hoeven niet. Wij laten vrij blijvend onze prenten in de sneeuw deken achter. Dat geeft ons een jon gensachtig gevoel. We verwensen ieder voor onszelf in stilte de strooi wagen die de zaak komt verzieken. De sneeuw wordt weggepekeld. Hier en daar in het trottoir van sneeuw ontdaan. Het is nog geen massale op ruiming geweest, want de witte lap pen overheersen nog. De groep actieve sneeuwruimers overi gen* ook maar klein. De meeste men sen, waaronder mijn persoon, wach- - ten af. Je weet nooit of over een uur de dooi invalt. En dan zou al het werk overbodig geweest zijn. De ware schuivers zijn jongens van de gestampte pot. Zodra er een paar cen timeters liggen die het verplaatsen waard zijn beginnen ze. Dat zijn ook de mensen die een effectieve sneeuw schuivers hebben aangeschaft. Drie planken aan een steel of een moder ne van metaal. Ze beginnen tegen middernacht nog met het werktuig over het plaveisel te schrapen, ter wijl de meerderheid denkt „wie weet wat het morgen is; of nog zo'n laag erbij of alles weggedooid". To wandelen we ieder met onze eigen gedachten met gedempte pas voort. Zoals is al zei, voorzien van een jongensachtig gevoel. Tot we een groep sneeuwballen-gooien- de jongens passeren. Eén van hen, kennelijk de ongekroonde comman dant van de troep, commandeert: „Ef- fe ophouden, jongens. Pas op voor die ouwe sokken." Hadden ze maar gegooid. Wout Blauwkous VEENENDAAL De 17-jarige mej. Van E. moest donderdagmorgen in al lerijl per ambulance naar het Juliana- ziekenhuis worden overgebracht nadat zij in het bedrijf waar zij werkte een qpeld had doorgeslikt. VEENENDAAL De plaatselijke WV is te amateuristisch van opzet en moet meer dan tot dusver is gebeurd door de middenstand worden gesteund. Tot deze conclusie kwam de Veenendaalse raad gisteravond bij de behandeling van het voorstel een parkeerterreintje aan te leggen op de hoek Hoogstraat- Hoofdstraat en daarop ondermeer een kiosk te bouwen waarin een VW-kan- toor ondergebracht kan worden. Het amateuristische mat men af aan de be groting, die was overgelegd en de geringe steun aan de op die begroting voor komende post donaties. Uiteindelijk raakte men het er over eens, dat de plaatselijke VVV nog een faire kans moet krijgen. Gedurende vier jaar zal er een belangrijke subsidie worden verleend. Het KVP-raadslid de heer Hen driks wilde deze termijn wel tot twee jaar reduceren maar de meerderheid van de raad was de mening toegedaan, dat dit een te korte termijn voor de VVV is om zich waar te kunnen maken. Verder werd door de raad betreurd, dat Veenendaal de voorpagina's van de landelijke pers had gehaald met het bericht, dat er zo nodig aan rattenbestrijding moet worden gedaan. „Het bericht wekte de indruk dat we hier zo'n beetje door de ratten worden opgevreten", zo was de mening van de heer B. van Remmerden. „Zo langzamerhand vraag je je af, wat je moet doen om uit de landelijke pers te blijven", aldus het PvdA-raads- lid, die er wel heil inzag om in de vol gende raadsvergadering met een feest neus achter de groene tafel te verschij nen om zodoende voorpaginanieuws te leveren. Het bedrag van bijna f 36.000,- kwam de heer G. J. van Deelen (SGP) wel erg hoog voor. „Is er contact geweest met andere gemeenten waar de bewus te firma een dergelijke campagne heeft gevoerd en is er kans, dat er van ge meentewege toezicht wordt uitgeoefend op het werk van deze firma", zo wilde hij weten. Mevr. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) wilde graag geïnformeerd wor den over de mogelijkheid in de Alge mene Politie Verordening een bepaling op te nemen, die het mogelijk moet ma ken dat controleurs overal waar nodig toegang krijgen. Ze zag namelijk be zwaren van veehouders in het verschiet omdat het gif waarmee gewerkt wordt ook schadelijk is voor vee, huisdieren en vogels. Ook de heer M. Bastmeijer (CH) vond het ANP-bericht waarin melding werd gemaakt van de rattenbestrijding in Veenendaal opgeblazen. Hij was de overtuiging toegedaan dat Veenendaal als rattenoord geen uitzonderlijke posi tie inneemt. Ten aanzien van de con trole-bevoegdheid zal het college de APV naslaan. Verder vertelde de wethouder dat er per advertentie een beroep is gedaan op adspirant rattenbestrijders, zodat de verdelging van deze dieren in eigen be heer zou kunnen worden uitgevoerd. Er bleek geen belangstelling te bestaan om zich als een moderne rattenvanger van Hameln aan te dienen. Voor het personeel van de dienst gemeentewer ken is die taak te omvangrijk. Zonder hoofdelijke stemming werd tenslotte besloten het gevraagde kre diet van bijna f 36.000,- te verlenen. Voor de behandeling van het voorstel om het perceeltje grond op de hoek Hoofdstraat-Hoogstraat te herscheppen in een parkeerterrein liet de voorzitter weten dat van de heren Van de Loos- drecht bericht was ontvangen dat zij geen belangstelling meer hebben voor een deel van de kiosk, die op dit punt ondermeer zal worden gebouwd. De heer B. Vrieling (AR) was blij met de uitbreiding van de parkeergele genheid, maar pleitte ervoor dit nieu we stuk in te brengen in de toekomsti ge blauwe zone. De heer C. van Genderen (CH) had, zoals hij zei, eerst wat vreemd aangekeken tegen de hoogte van het subsidiebedrag dat aan de plaatselij ke VW zal worden verleend. Hij vond, dat het bedrag niet in verhou ding stond met hetgeen er in het ver leden door deze vereniging is gedaan. Niettemin toonde hij zich voorstan der de VW nog een eerlijke kans te geven. „De middenstanders, die uit eindelijk het meeste profijt trekken van het werk van de WV moeten echter wat flinker over de brug ko men dan in het verleden," zo was zijn mening. De geringe activiteit van de VW tot dusver was ook de heer G. van de B. VRIELING (AR) blauwe zone WETH. M. BASTMEIJER, (CH) opgeblazen Berg (SGP) opgevallen. De eigen in komsten van de VVV vond hij veel te laag en ook verweet de heer Van de Berg de VVV een gebrek aan activiteit in het zoeken naar een partner bij de huur van de kiosk. Een d'oor de heer Van Genderen ge dane suggestie in de richting van de ANWB achtte het SGP-raadslid niet haalbaar omdat deze instantie inmid dels een verzoek aan het college heeft gericht om vanaf 1 maart 1970 weke lijks met een mobiel kantoor stand plaats op de Markt te mogen kiezen. Verder wist hij te vertellen dat er in het kader van de meerjarenplanning bij de ANWB plannen leven kantoren te stichten voor eenheden van circa 100.000 zielen. In dit opzicht wordt ge dacht aan een kantoor in de driehoek Ede, Wageningen, Veenendaal. Raad en college waren het er verder over eens, dat de VVV te amateuris tisch te werk gaat en dat met name het bedrijfsleven zich wat financiële of fers moet getroosten om dit werk in stand te houden. De voorzitter voegde hier nog aan toe en hij sprak daar bij uit ondervinding dat het WV- werk best behartigd kan worden door amateurs mits men de zaken maar se rieus aanpakt. De Veenendaalse mid denstand hield de voorzitter voor ogen dat in dit opzicht de kost voor de baat uitgaat. Het voorstel van de heer Hendriks om de VVV voorlopig twee jaar subsi die toe te kennen kreeg geen meerder heid. Bij een zo korte periode kan men niet spreken van een eerlijke kans, zo reageerde de meerderheid van de raad. Daarna kocht de raad verschillende perceeltjes grond om te zijner tijd het bestemmingsplan „Duivenweide" te kunnen realiseren. Het verlenen van kredieten waardoor een bouwstroom van drie scholen van start kan gaan werd met instemming van de gehele raad begroet. De heer A. Visser (CH) vond het de aangewezen weg om het scholenprobleem te lijf te gaan en hoopte dat ook ten behoeve van het kleuteronderwijs iets derge lijks gerealiseerd kan worden. Mevr. Buddingh-de Vries Lentsch vond het jammer, dat er geen gymnas tieklokalen b^ de drie scholen waren gepland. „Is er op grond van het fi nanciële voordeel dat deze bouwstroom geeft niet een gymnastieklokaal los te peuteren", zo wilde ze weten. De heer C. G. van Hall (PvdA) in formeerde of in het kader van deze bouwstroom de vervanging van de Ju liana van Stolbergschool was in te pas sen. Dat laatste bleek niet mogelijk, volgens wethouder Ant. de Ruiter (CH) omdat de grond voor de nieuwe Julia»- na van Stolbergschool nog niet is ver worven. Wat het bijbouwen van gym nastieklokalen betrof wees hij er op, dat de twee scholen'in het ï*rins Wil lem Alexanderpark in de toekomst in de in aanbouw zijnde sporthal terecht kunnen. Met de beste wensen voor prettige feestdagen besloot de voorzitter deze laatste raadsvergadering van 1969. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal VEENENDAAL KVP-raads- lid M. G.. H. Hendriks pretendeert naast alle andere zaken die hij doorgaans beter weet dan wie ook, ook op het gebied van de voorlichting een kenner te zijn. In de vergadering van de raad betichtte hij de redactie van ons blad niet objectief te zijn, tenden tieus te schrijven en meer van dat fraais. Zijn ergernis ging vooral uit naar de foto in ons nummer van eergisteren waarop een dame staat afgebeeld, die een tafelkleed over het balkon uitklopt en zodoende meehelpt de ratten in stand te hou den. Nu kennen we de voorliefde van deze KVP-man voor de hoogbouw- bewoners. Zijn liefde ging indertijd zover dat hij liefst een hele wijkge- meenschap voor zijn politieke kar retje wilde spannen, maar geluk kig waren er mensen die dit soort liefde als een dodelijke omstrenge ling voelden en hem de raad gaven ondanks al zijn eerdere verdien sten het veld te ruimen. Uit ons artikel zou volgens het KVP-raadslid te proeven zijn ge weest dat alleen de hoogbouwbe- woners zich aan het voeren van ratten schuldig zouden maken. Al eerder in de raad gaf de heer Hen driks blijk slecht te kunnen lezen zodat het schoolgeld in dit opzicht beslist aan hem verspild is. ^Gebrek aan objectiviteit, tenden tieuze berichtgeving en kolderieke termen passen misschien in een partij-orgaan of in eenwijk courant; de redactie van ,,De Vallei" streeft in ieder geval naar voorlichting voor de HELE gemeente en het leefbaar houden van die ge meente en daarin past ook voor lichting hoe men zich de ratten van het lijf kan houden. Gelukkig werd het bewuste ar tikel als zodanig ook aangemerkt door het college en de rest van de raad zodat de heer Hendriks weer eens in zijn mening alleen stond. Dat hij in tweede instantie wat terug probeerde te nemen van zijn eerder gedane ernstige beschuldi gingen is zowel de raad als het college als de gemeenschap wel van hem gewend. Misschien mogen we zijn kreten als niet geuit beschouwen omdat er vergaderd werd op een datum met een getal waar hij zich bij zonder tot aangetrokken voelde. Het was de elfde f AMERONGEN In tegenstelling tot vroegere publikaties is de jaarlijkse feestmiddag voor de jeugd van 6-14 jr. vastgesteld op zaterdag 13 december. Er staat de jeugd een aantrekkelijk programma te wachten met voor ieder een verrassing. Tevens zullen de win naars van de wereld-puzzeltocht be kend gemaakt worden. Laat daarom niemand ontbreken. Aanvang 2.30 uur n.m. in het Dorps huis te Amerongen. VEENENDAAL „Het economisch belang van de zandwinning in het zandgat „De Dikkenberg" in Veenendaal is zo groot, dat ik verwacht bin nen niet al te lange tijd de ontgronding te mogen voortzetten". Deze verwach ting koestert de directie van de N.V. Bruil uit Ede, die de afgraving uitvoert. De zandwinning bij „De Dikkenberg" moest gisteravond worden gestaakt we gens het ontbreken van een aangevraagde verlenging op de ontgrondingsver- gunning Voor Veenendaal zou stagnering van de zandwinning op langere termijn ernstige gevolgen kunnen hebben voor de realisering van de uitbreidingsplan nen. Zo is bijvoorbeeld nog 130.000 kubieke meter zand nodig in het plan Dragonder-Zuid, voordat begin januari met de flatbouw wordt begonnen. Ook voor die flatbouw is zand nodig dat wanneer het elders zou moeten wor den afgegraven minstens f 2,50 per kubieke meter meer gaat kosten. Op dit moment zijn echter de gevolgen van een langere stagnering in de zand winning nog moeilijk te overzien. Duidelijker liggen de kaarten voor de fabriek van bouwmaterialen „Voge lenzang" NV in Rhenen. Gedurende de wintermaanden is het bedryf aange wezen op zandtoevoer vanaf „De Dik kenberg". Stopzetting betekent, dat men binnen enkele dagen door de zand- voorraad heen is en dat het 100 man tellende personeel, althans voor wat de produktie van zandsteen betreft op non-actief zal moeten worden gezet. „De Vogelenzang" betrekt dagelijks ruim 700 kubieke meter zand vanuit Veenendaal. Zandwinning met een zui ger uit de zandput van het bedrijf zelf is tijdens de wintermaanden niet mo gelijk. Directeur van „De Vogelenzang", de heer W. G van de Berg, ziet de toe komst van zijn bedrijf nog niet somber in. „Ik kan me niet voorstellen dat op korte termijn geen oplossing zal wor den gevonden. De betrokken instanties zullen beslist wel spoedig maarregelen treffen. Overigens is volgens mij de vergunning in principe al enige tijd rond. Ik vermoed dat er wat wrijving is ontstaan tussen de eigenares van de grond en andere betrokkenen over de voorwaarden van de vergunning. Zeker weet ik dat helaas niet. Wat ik wel zeker weet is, dat er destijds in prin cipe toestemming is verleend voor het afgraven van 4.000.000 kubieke meter zand", aldus de heer Van de Berg, die gezien zijn optomisme nog geen concre te maatregelen kan noemen, die zullen en moeten worden genorrien wanneer de afgraving niet op korte termijn kan worden voortgezet. VEENENDAAL De 14-jarige mej. N. gleed woensdagavond in het trappen huis van haar ouderlijke woning aan de Jan* Steenlaan uit over wat ijs met als gevolg dat zij een forse duikeling van de trap maakte. Zij moest met een ge broken been naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht. VEENENDAAL De eerste slagen zijn^al gemaakt. De gladde ijzers zijn uit het vet gehaald en beproefd op plassen, sloten en vij vers. In Veenendaal kregen de vij vers aan de Industrielaan achter de flats van De Grote Pekken hun eerste bezoek. Het ijs leek van goe de kwaliteit, maar de politie heeft het voor alle zekerheid laten keuren. „Het is nog te zwak...", waarschuw de men. AMERONGEN. De uitslag van de verloting St.-Nicolaasactie van de win keliersvereniging „Amerongen" luidt als volgt: 705 842 2980 3728 5414 6940 7968 10293 10869 12084 15372 17060 20162 23588 23983 25407 28492 28974 29651 30128 33713 39182 44513 50722 50909 50976 52163 53579 56514 56655 59501 59577 59602 61941 62809 62836 63008 64356 65033 65056 65486 65580 65893 66401 68578 70392 76663 77078 78842 79091 80822 81139 83032 84004 86434 92035 100097 100099 101005 109121 115628 118083 123279 127548 138483 140299 141647 150026 154429 163974 169894 170500 171719 175079 178810 180820 182922 186884 187455 190095 192285 192335 202877 206712 207453 209766 210455 219978 220670 233655 234616 234975 241276 241953 242429 242508 244034 244487 245117 245701 249864 253213 253473 258797 260915 265375 273575 282762 2854Ó0 288271 294857 295780 299067 313488 316694 318047 319498 319859 321559 322482 Prijzen afhalen bij fa. Meijer, O var- straat 52. Loten zijn geldig tot 31 decem ber 1969. Gelieve de waardebonnen vóór 31 december 1969 te verzilveren bij de Amerongse winkeliers. VEENENDAAL CITT-MOTOR8 - EDE Telefoon (08385)12244 De commissie van Beheer van Gereformeerde kerk te Veenendaal heeft de leden een brandbrief ge schreven, omdat de kerk er finan cieel niet zo zonnig voorstaat. Wil men nieuwe plannen kunnen uitvoeren en reeds uitgevoerde plan nen o.a. de restauratie van de Brugkerk kunnen betalen dan moeten de vrijwillige bijdragen met 20 procent omhoog. Naast deze ver hoging vraagt de commissie van Beheer van de gemeenteleden nog een eenmalige bijdrage ter hoogte van de vrijwillige bijdrage voor het jaar 1970. De restauratie van de Furgkerk heeft 158.000 gulden meer gekost dan het kwart-miljoen waarop de restau ratiekosten waren begroot. De meer dere kosten werden veroorzaakt door de BTW, onvoorziene revisie van het orgel, terreinvoorzieningen, geluids installatie enz. Het tekort op de begroting voor 1970 wordt geraamd op 58.100 gulden bij een uitgaven-totaal van 274.500 gulden. Bovendien moet er nog een tekort van 12.000 gulden over 1969 worden weggewerkt. Sinds 1966 heeft 90 procent van de gemeenteleden de vrijwillige bijdra gen niet verhoogd, terwijl deze ver hoging 7 a 8 procent heeft bedra gen. Gerekend over drie jaar komt de commissie van Beheer dus op de gevraagde verhoging van 20 procent. 14 procent van de gemeenteleden betaalt in het geheel geen vrijwilli ge bijdrage en een derde blijft bene den de 50 gulden. Wat de toekomstplannen betreft is de aandacht van de commissie van Beheer gericht op de nieuwe woon wijk „Dragonder". De commissie heeft de gemeenteleden drie punten ter overdenking meegegeven name lijk 1) in de Dragonder wordt geen kerk gebouwd, maar een ontmoe tingscentrum (al dan niet kerkelijk van opzet); 2) het te bouwen cen trum moet exploitabel worden ge maakt en 3) uitvoering kan alleen in samenwerking met een ander kerkgenootschap. De derde predikant van de gere formeerde kerk te Veenendaal, ds. Th. Ferwerda, thans nog te Amster dam, zal op 18 januari zijn intrede doen te Veenendaal. De ring Neder-Veluwe van de her vormde jeugdverenigingen op geref. grondslag belegt op 14 en 15 februa ri a.s. een jeugdweekend op kasteel Hoekelum te Bennekom. Het aantal leden van de gerefor meerde kerk te Veenendaal bedraagt 2750. Aan het begin van dit jaar tel de deze kerk 2624 leden. ken te Nijkerk, Werkendam en IJs- selstein. De plaat is uitgegeven onder het motto Bethelklanken. Sommige van de musicerende predikanten hebben voor de opname hard moeten stude ren omdat zij soms in jaren geen toets hadden aangeraakt. Als consulent van de hervormde gemeente te Scherpenzeel zal optre den ds. A. den Hartogh, emeritus predikant te Ede. De hervormde gemeente te Rens- woude houdt op woensdagmiddag 17 december a.s. een kerstmiddag voor de bejaarden. Er zullen advents- en kerstliederen worden gezongen. Op het programma staan verder nog een meditatie en een verhaal. Tot leden van de kerkeraad van de hervormde gemeente te Renswou- de zijn herkozen de heren A. van Mourik en C .Wolswinkel. De heren A. van de Bovenkamp, G. Henzen, J. Zeeman werden herkozen als ouderlingen van de hervormde ge meente te Ederveen. Hetzelfde wer den de heren W. S. de Gooijer en R. H. Geerestein als diakenen. Een vakature werd vervuld door de ver kiezing van de heer J. van de Bor tot ouderling. Als kerkvoogden van de hervorm de gemeente te Ederveen werden herkozen de heren W. S. de Gooijer, G. van Heerdt en A. Evers. Gekozen werd de heer B. C. van de Weerdt. Werkcomités voor kerkbouwacties en dergelijke munten vaak uit in het bedenken van originaliteiten die het nodige geld in het laadje moeten brengen. Ten behoeve van een actie voor kerkbouw heeft de hervormde ge meente te Waddinxveen zes predi kanten op de plaat weten te krijgen. De zes predikanten Spelen op de or gels van de Nieuwe kerk te Delft, de Oude Kerk te Ede en van de ker- Ds. J. van der Heide, predikant van de Hervormde gemeente van Burgwerd, Hichtum en Hartwerd in de classis Franeker herdenkt maan dag 15 december zijn veertigjarig ambtsjubileum. Acht en een half van die veertig jaar stond ds. Van der Heide in Rhenen namelijk van sep tember 1940 tot april 1949. Verder diende de jubilaris de hervormde gemeenten van Hindeloopen, Min- nertsga, Broek op Langendijk en sinds zijn vertrek uit Rhenen zijn huidige gemeente. In Rhenen was hij onder andere quaestor van het classicaal bestuur van Wijk, scriba van het breed mi nisterie van de ring Rhenen en voor zitter van de plaatselijke afdeling van het Ned. Bijbelgenootschap, Het ligt in de bedoeling van ds. Van der Heide om zondagmorgen 14 december 1969 om half tien in een kerkdienst te Hichtum het feit te herdenken, dat hij veertig jaar gele den door zijn schoonvader te Hinde loopen in het ambt werd bevestigd. Verder zal hij maandag 15 decem ber 1969 's middags van half drie tot vijf uur te Burgwerd recipiëren en daar 's avonds in een gemeente avond zijn veertigjarig ambtsjubi leum als predikant in de Nederland se Hervormde Kerk feestelijk her denken. Het is nog niet bekend wanneer ds. Van der Heide met emeritaat zal gaan. Hij hoopt in juni van het vol gend jaar vijfenzestig, jaar te wor den en mag uiterlijk tot 1 mei 1971 in actieve dienst blijven. Zondagmorgen 14 december wordt in het kader van het winterwerk weer een speciale dienst gehouden in „Sola Fide" waarin drs. J. P. Pronk uit Rotterdam zal spreken aan de hand van het thema „Ont wikkelingshulp is christenplicht". Ds. G. C. Vijzelaar zal de liturgie ver zorgen. Drs. J. P. Pronk is weten schappelijk medewerker van de Ned. Economische Hogeschool in Rotter dam en tevens secretaris van de werkgroep „Kerk en Ontwikkelings samenwerking van de Raad van Ker ken". In de daarop volgende week zal in gespreksgroepen verspreid over geheel Veenendaal het onder werp nog eens worden doorgespro ken. Op donderdag 18 december zal het Chr. Ger. Pniël-koor onder leiding van de bekende Veenendaalse koor dirigent de heer Henny Pomp en aan het orgel de heer Leo van Stemp- voort de jaarlijkse kerstzangavond houden samen met de verenigingen. De kerstmeditatie zal worden ver zorgd door de heer M. v. Feiten en de declamaties door mevr. J. Vis ser-Rustenburg en de heer J. van Manen. De toegang is vrij.

De Vallei | 1969 | | pagina 3