KANTONGERECHT WAGENINGEN Voor snijden op Rijksweg 12 vijfhonderd gulden boete TERZAKE Drie koninklijke onderscheidingen bij Kon. V.S. W. vr,3ol 11079 Dame zwaar gewond na voorrangsfout WAAR9dan we heen? Nieuwe zaak van Ekeris geopend Nog geen besluit van P.v.d.A. C.H. en A.R. niet samen SGP-raadslid spreekt voor Petrus Datheen' Gemeenten gaan zich uitspreken over samenvoeging Belt u dan even a.u.b. Luxor-theater UNCLE-mannen weer keihard BURGELIJKE STAND Imkers komen in Ederveen bijeen Veel aanvragen oor s porthal P.v.d.A. in drie gemeenten voor samenvoeging Kerstsouper van N.V.Y.H. GROF FIJN FOTO'S BESLAGEN NIPPERTJE MARKTEN VEENENDAAL Nieuwjaarsreceptie van gemeentebestuur WAGENINGEN Hoewel de Nijmeegse vertegenwoordiger, W. C. van W., vrijdagmorgen op het Wageningse kantongerecht bleef volhouden, dat hij op Rijksweg 12 niet rechts had ingehaald en dusdanig gesneden, dat de lak van zijn wagen op de ingehaalde auto zat, veroordeelde kantonrechter A. C. v.d. Brand hem toch tot f 500,boete en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. In mei van dit jaar was de vertegenwoordiger J. N. Schoenmaker uit Veenendaal op zo'n gevaarlijke wijze dwarsgezeten door Van W., dat hij aangifte deed bij óiê politie. „Geen sprake van*, aei verdachte, „ik werd gewongen rechts van die man te gaan rijden. Hij zat voor me op de linkerbaan en wilde niet aan de kant gaan. Toen heb ik met groot licht ge knipperd en geclaxonneerd en maakte hij een gebaar alsof ik maar over hem heen moest komen. Op een gegeven moment ging hij op de rem staan en moest ik wel naar rechts uitwijken om niet in botsing te komen." Op vragen van de officier mr. H. J. C. Pieters, antwoordde verdachte, dat hij met een snelheid van ongeveer honderd kilometer had gereden en wel tien minuten vlak achter de heer Schoenmaker zat. „Het ging kilome ters voort, zonder dat hij naar rechts wilde uitwijken om mij te laten passe ren." „U hebt een lange straflijst", merkte mr. v.d. Brand op. „Helaas, maar hieraan heb ik part noch deel". De le zing van getuige Schoenmaker loog er niet om. „Ik reed met m'n vrouw en zoontje richting Utrecht. We zaten met nog enkele wagens voor ons op de in- haalbaan toen Van W. zo vlak achter ons kwam rijden, dat ik een aanrijding vreesde. Hij toeterde en knipperde en lk maakte een gebaar, dat er meer mensen voor mij zaten. Ik zat toen al met angst en beven achter het stuur en mijn zoontje begon te huilen. Op een gegeven moment remde de file iets af voor een invoegende vrachtwagen en ik moest dus ook wel afremmen. Van W. schoot toen rechts langs ons en ramde tot driemaal mijn wagen. Op de wieldoppen zaten deuken en lak van zijn auto. We waren zo van streek, dat we rechts van de weg zijn gestopt en later aangifte hebben gedaan", aldus de heer Schoenmaker. Sergeant-majoor P. Snel uit Nijkerk, die voor de heer Schoenmaker had ge reden, kwam verklaren, dat de wagens met het voorspatscherm met elkaar in aanraking waren geweest. Voor dit onverkwikkelijk geheel had de officier geen goed woord. „Ik vind het een bijzonder ernstige en grove overtreding. Aan dit soort rijders heb ben we op de weg beslist geen behoef te," zo zei hij. De eis luidde: f 130.boete voor het rechts inhalen en f 100.voor het snij den met een ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van zes maan den. In verband met Van W.'s werk zaamheden halveerde de kantonrechter de ontzeggingsduur en verdubbelde de boete. „Het komt er toch op neer, dat ik brodeloos sta zonder rijbewijs. Ik heb net een nieuwe werkgever',zei Van W. „Ik moet ernstig tegenspreken wat be weerd wordt, het is niet waar. Ik ga in hoger beroep." Volgens zijn zeggen had de Arnhem se 19-jarige timmerman J. A. H. met zijn bromfiets in de bebouwde kom 55 kilometer en erbuiten 75 kilometer ge reden, omdat hij het „fijn vond". De tweedehands brommer, die hij voor f 350.had gekocht, was dan ook niet voor niets opgevoerd. De politie had de bromfiets maar meteen inbe- slaggenomen. Omdat uit niets bleek, dat de jonge verdachte het toch wel wat onverant woordelijk van zichzelf vond om maar raak te racen, kwam er een zware eis uit de bus. Mr. Pieters vroeg driemaal f 50, boete en onttrekking aan het verkeer van de rombfiets. Verdachte begreep daar niet alles van. „Dan zal ik die boete wel moeten betalen," zei hij aar zelend. De kantonrechter kwam tot een zwaarder vonnis: f 201,boete, ver beurdverklaring van de bromfiets en drie maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. Hoewel H. afstand deed van hoger beroep, bleek uit zijn vraag, dat het niet tot hem was doorgedrongen dat hij ook de brommer kwijt was. In VEENENDAAL Woninginrichting Van Ekeris uit Veenendaal heeft deze week een tweede zaak geopend in de Patrimoniumlaan. De oude zaak aan de Kerkewjjk werd vanwege de groter geworden klantenkring en de noodzake lijke uitbreiding van de collectie te klein. De zaak in de Patrimoniumlaan is aanmerkelijk groter dan die aan de Kerkewijk. Het winkeloppervlak van 400 vierkante meter, verdeeld over twee verdiepingen, is efficiënt benut voor een overzichtelijke opstelling van woonkamermeubilering, slaapkamers, keukens en woningtextiel, waaronder veel soorten vloerbedekking. De zaak in de Patrimoniumlaan maakt een ge zellige indruk. De 15-jarige Hans van Ekeris heeft met het omdraaien van de sleutel de zaak van zijn ouders symbolisch ge opend. Daarmee passeerde woningin richting Van Ekeris een nieuwe mijl paal, hetgeen stellig invloed zal hebben op de omzet. dit geval kwam de rechtspraak kenne lijk niet over. „Foto's, waarvan de aard zich wel laat raden", zei mr. Pieters in zijn requisitoir tegen de vrachtwagenchauf feur G. A. K. uit Ede. Hoe dan ook, vijf foto's in het dashboardkastje van K. vormden de aanleiding tot een bot sing, die K. van de zomer met z'n Eendje veroorzaakte op de rijksweg Renswoude - Planken Wambuis. De vriend van K., die naast hem in de auto zat, was de foto's met een zak lamp gaan bekijken en K. had er even eens een oogje aan gewaagd. Hij was daardoor teveel naar links gekomen en kwam in botsing met een andere wa gen, die kantelde. „U hebt nog geluk gehad, dat die be stuurder geen verwondingen heeft op gelopen. Het had veel erger kunnen zijn", zei de kantonrechter. Zowel de officier als de kantonrechter was van mening, dat een boete van f 150. en drie maanden voorwaardelijke ont zegging op z'n plaats was. In de Veenendaalse Rozenstraat wa ren winkelchef A. H. en mevrouw J. F. R., beiden inwoners van Veenendaal, met elkaar in botsing gekomen. Beiden werd verwet en, dat ze onvoldoende rechts hadden gehouden met hun auto. „Ik kwam door de bocht en dacht: wat is die wagen al dichtbij. Snel naar rechts sturen," zei H. „Ik zat op de as van de weg." Mevr. F. vertelde, dat ze rustig reed. Ze woont in de Rozenstraat en was bij na thuis. „Ik zat met m'n zoontje in de auto en was juist een vervelende bocht dcor, toen ik H.'s wagen met «n vaart zag aankomen. Het regende op dat moment en het eerste wat H. na de botsing tegen mij zei, was: Het spijt me. Ik heb u niet gezien, want m'n ruit was beslagen". De heer H. kon dat niet tegenspreken, wat volgens de officier een erkenning van schuld inhield. Hij vroeg f 40.boete en vrijspraak voor mevr. F. „Er is niet gebleken, dat zij onvoldoende rechts heeft gehou den". De rechter vonniste conform. Scholier J. van R. uit Bennekom had het bijna niet meer kuïinen navertellen voor het kantongerecht. Hij was met zijn fiets een uitrit uitgereden, zonder SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aangevoerd 800.000 stuks. Handel ma tig. Prijzen kippeëieren van f 13,- tot f 14,—henneëieren van f 9,- tot f 12,- al les per 100 stuks. Biggenmarkt. Aangevoerd 138 stuks. Handel matig. Prijzen van f96,- tot f 106,- per stuk. op het verkeer te letten. Een naderen de automobilist had hem op het laatste nippertje ontweken waarbij hij zo scherp uithaalde, dat z'n wagen over de kop ging. Er waren twee gelukjes bij dit onge luk: de bestuurder van de wagen bleef ongedeerd en de fietser was W.A. ver zekerd. Rekening houdend met het feit, dat verdachte nog scholier is, hield mr. Pieters het in zijn eis op f 50. De rechter was het ermee eens. De Wageningse student C. F. van Z., die een schikking van f 175.boete was aangeboden, omdat hij met een on- zijn naam, had gereden, kwam er eens deugdelijke wagen, zonder kenteken op eventjes over praten. „Ik had dat wa gentje voor f 175.gekocht, omdat ik de motor nog gebruiken kon voor een andere auto. Het was echt niet de be doeling om ermee te rijden, maar ik moest op een bepaalde tijd in Utrecht zijn en nam inplaats van m'n scooter het oude wagentje. Zo'n scooter rijdt niet harder dan 76 kilometer en met een auto draai je gemakkelijker hon derd." „Met zo'n vod van f 175,rudt u honderd kilometer en meer", consta teerde de rechter. „Ik wist niet, dal hij zo slecht was. Bouwjaar '62 behoeft nog niet te impli ceren dat de technische staat onvol doende is", repliceerde de student. „Het schikkingsbedrag bleek net zoveel als ik in twee weken met werken verdiend had, dat vond ik wel wat veel." De officier was va., mening, dat Van Z. had moeten opmerken in welke staat het wagentje verkeerde. Of het de be doeling was of niet ermee te rijden: feit was, dat hij ermee gereden heeft. Mr. Pieters zag dan ook geen reden om van het schikkingsbedrag af te wij ken, de rechter evenmin. VEENENDAAL Drie personeelsle den van d'e KVSW kregen vrijdagmid dag uit handen van burgemeester P. Bode een koninklijke onderscheiding. Het waren inej. G. Oosterbeek, die haar veertig-jarig dienstverband her dacht en de heren C. en D. J. Bou- man die vijftig jaar in dienst van het bedrijf waren. De wee broers werd bij bevordering de ere-medaille in zilver opgespeld terwijl mej. Oosterbeek de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd ver leend. Burgemeester Bode had uit de stuk ken vernomen dat bij alle drie liefde, tevredenheid en enthousiasme aan het werk ten grondslag had gelegen. Lief- VEENENDAAL Het SGP-raadslid G. van de Berg houdt dinsdagavond 16 december een inleiding voor de plaatse lijke studentenvereniging van zijn partij „Petrus Datheen". Onderwerp van de inleiding is ,,'t Stille sterven". De bij eenkomst van „Petrus Datheen" vindt plaats in het gebouw van de Gerefor meerde gemeente in de Fluit erstraat. SCHERPENZEEL De gemeentebe sturen van Woudenberg, Scherpenzeel en Renswoude zullen zich op 5 januari uitspreken over de grenswijziging wat betreft de samenvoeging van de drie gemeenten. de noemde hij in dit verband een der hoofdvoorwaarden voor de ontwikke ling van de eigen persoonlijkheid te vredenheid houdt maag- en hartkwa len op een afstand, terwijl enthousias me ten goede komt aan het bedrijf. Verder complimenteerde hij het be drijf in zijn geheel want „iets van de onderscheidingen straalt ook af op de directie". 's Avonds werden de onderscheiden werknemers samen met andëre jubila rissen nog eens in het zonnetje gezet tijdens een bijeenkomst in hotel „La Montagne". voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 VEENENDAAL Bij een botsing bij de spoorwegovergang aan de Brin- kersteeg raakte gisteren mevr. B. uit Wijk bij Duurstede ernstig gewond. Zij zat in de auto die werd bestuurd door F. P. J. M. D., die geen voor rang kreeg van de Veenendaler D. V. Deze kwam van rechts uit de richting Middelbuurtseweg. Mevr. B. werd met hoofdwonden in het Julianaziekenhuis opgenomen. Op de foto de twee zwaar beschadigde auto's. VEENENDAAL Napoleon Solo en Ilya Xuryakin, de mannen van UNCLE schitteren deze week in de film „Kara te Killers" in Luxor. Hun doel is de formule te vinden volgens welke goud uit zeewater kan worden gewonnen. De formule is opgesteld door een ge leerde die op tragische wijze het leven verliest. De sleutel tot het document moet te vinden zijn bij een van zijn vier dochters, die over de hele wereld verspreid wonen. Robert Vaugh en David McCallum spelen in deze thriller weer de gesle pen speurders, die even gemakkelijk iemands nek breken als een dame te der omhelzen. Yvette Minieux, Robert Taylor en Jim Brown zijn de sterren die stralen in „De laatste trein uit Katanga" (The mercenaries), een verhaal naar aanlei ding van de gespannen verhoudingen in dat Afrikaanse gebied. In opdracht van de president van Kongo gaat kapi tein Curry met een speciaal samenge steld commando een groep burgers op halen uit de nederzetting Fort Reprie ve. Belangrijker is echter de nog een hoeveelheid diamanten ter waarde van 50 miljoen dollar, die in de kluis van een Belgische mijnbouwonderneming ligt opgeslagen. In het gezelschap be weegt zich ook een kapitein Henlein, een ex-n„zi. Strijd met de gevreesde Simbas van Katanga, een overval op een trein en een drankzuchtige dokter die zichzelf terugvindt bij de geboorte van een kind in het heetst van de strijd gegevens genoeg voor een spannende rolprent. VEENENDAAL Geboren: Jacque line Sandra d.v. I. Vagó en K. Bendli, Birgitte d.v. A. Albrecht en W. Schoe- man, Roderick Francis z.v. R. H. De kens en L. Schilt, Cornclis Jan Dirk z.v. C. Schoeman en J. D. van Holland, Gerrit z.v. E. Kampert en A. van IJpe- renburg, Cornelis z.v. C. W. de Jong en M. H. Kuijer, Marcel, z.v. M. Broer- sen en G. Hordijk, Wouter z.v. W. Kam pert en J. W. J. Gerritsen, Babette d.v. T. Tijssen en W. M. Schuering, Krijn- tje d.v. H. W. Muller en G. van Barne- veld. Ondertrouwd: F. Reede en M. M. J. van Erven, H. Fasee en J. Heikamp, P. Bochane en J. H. A. Hage, A. J. M. Traarbach en G. E. A. van Dorland, C. N. Oudsen en J. P. M. Geurts, G. J. van Doorn en J. Septer, E. Mooij en M. I Osendarp, M. F. Visser en P. C. Schoeman, C. Berghegen en J. W. Zeg- gelaar, E. Ipenburg en A. E. Kappers, R. van Viegen en G. van Leeuwen, M. D. Hoogakker en A. Bakker. Getrouwd: C. D. Heuvelman te Vee nendaal en E. G. Blitterswijk te Rhe nen, W. van Heteren te Veenendaal en G. den Braber te Barendrecht, G. Veen- hof en E. van den Berg te Veenendaal, M. J. L. Franssen te Bennekom en A. Rooseboom te Veenendaal, W. Gerrit sen en B. Willemsen te Veenendaal, C. C. Boers en C. J. van den Bosch te Utrecht B. Hendriks te Zeist en C. Hei- kamD te Veenendaal. Overleden: Reinhard Muller, 2 jaar; Neeltje Marijke van de Weerd, 25 jaar; Pieter Visch, 52 jaar; Harmen van den Brink, 43 jaar. EDERVEEN De Algemene Neder landse Imkersvereniging, afdeling Eder veen, houdt op dinsdag 16 december in café „Marktzicht" haar jaarvergade ring. Op de agenda staat o.a. Notulen en verslag secretaris, verslag penning meester, bestuursverkiezing en rond vraag. De heer Laban, Rijksbijenteelt- consulent te Wageningen, zal op deze avond enkele instructieve films verto nen. VEENENDAAL BIOSCOOP Luxor theater: Za. 7 u. en zo. 3 u. „De Karate Killers"; za. 9 u. en zo. en ma. 7.30 u. „De Laatste Trein uit Katanga". RHENEN BIOSCOOP Bio: Za. 8 u. en zo. 2.30 u. „En eeuwig zingen de bossen"; „Win den waaien om de rotsen" (het geslacht Bjordal). Zo. 8 u. „Onge remde driften". DANSEN De Munt: Deze maand m.m.v. het Loosdr. Kwartet. Tweede Kerst dag: kerstbal met orkest Nick van Gasteren; 1 januari: Nieuwjaars- bal met „Birdland-orkest". DE KLOMP Dansen: Za. 20 u. „De Ruif", m.m. v. Henry Crown Set (Amsterdam). UTRECHT Stadsschouwburg: Za. 13 en zo. 14 december 20 u. De Nederlandse Comedie met „Toller" van Tank- red Dorst, m.m.v. Mimi Boesnach, Han Bentz v.d. Berg, Maxim Ha mel. Ma. 15 december 20 u. Toneel groep Theater met „De Stoelen" van Eugene Ionesco en „Eind spel" van Samuel Beckett, m.m. v. Han Tiemeyer, Elise Hoomans. Di. 16 december 20 u. Het Nieuw Rotterdams Toneel met „Mijnheer gaat op jacht" van Georges Fey- deau, m.m.v. Lies Franken, Wim van den Heuvel, Pieter Lutz. Vr. 19 december 20 u. De Neder landse Operastichting met „Tos- ca" van Puccini, m.m.v. Hubert Waber, Marco Bakker, Gunilla af Malmborg e.a. Verder werken mee het Omroeporkest o.l.v. Ro berto Benzi, het Nederlands Ope rakoor en een kinderkoor. THEATER Mickery, Rijksstraatweg Loener- sloot t/m 21 december (di. t.e.m. zo.) „Pip Simmons Theatre Club" uit Londen met experimenteel to neel: „Underground lovers", „Con versation Sinfonietta" en „The Soanata and three Gentlemen" van Thardieu. CABARET Muzevalcabaret (Nieuwe Kamp), iedere vr. en za. „Dagboek van twee gekken" met Annemarie Ko- nincks, Hennie Oliemuller en John de Groot (piano). MUZIEK Tivoli: Wo. 17 december 20.15 u. A-concert USO, o.l.v. André Van- dernoot. Werken van Mozart, Beethoven, Strawinsky en Berg. Solist: Hans Richter-Haaser. Ge bouw voor K en W (Mariaplaats), di. 16 december: 20.15 u. Bartok- kwartet, kamermuziek. Werken van Mozart, Bartók en Beethoven. BIOSCOPEN Camera, Oudegracht, dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. Easy Rider, met Peter Fonda en Dennis Hopper, Regie: Dennis Hopper. Muziek van Jimi Hendrix, the Byrds e.a. City, Voorstraat; dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. De naakte jungle kat. Filmac, Vredenburg; za. en zo. al leen 14.30 en 16.30 uur: Sandy, de Zeehond, a.l. Olympia, Amsterdamsestraatweg; dag. 18.45 en 21.00 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur; do./zo.: Ringo, de ge vreesde; ma./wo.: Vulkaan der helse driften. Palace, Vredenburg; dag. 12.30, 14.30 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlopend), za. en zo., alleen 18.45 en 21.00 uur: Mondo Freudo, gefilmd door het team van Mondo Bizarro. Vooraf: Sex en society. Rembrandt, Oudegracht; dag. 14.30. 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15. 18.45 en 21.15 uur: De dertiende man. Scala, Potterstraat; dag.: 14.30, 18.45 21.00 uur: zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Dat zit wel snor, met Norman Wisdom. Studio, Oudegracht; dag. ook zon dag, 14.45. 18.45 en 21.15 uur: Rosemary's baby. met Mia Far row en John Cassavetes. Regie: Roman Polanski. Vreeburg. Vredenburg, dag: 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo.: 14.15, 16 30 18.45 en 21.00 uur: De goede, de slechte en de gemene, met Clint Eastwood- en Lee Cleef. Regie: Sergio Leone. NACHTVOORSTELLINGEN Camera, za. 23.15 uur: Made in USA met Anna Karina en Jean-Paul Léaud. Regie: Jean-Luc Goddard. Palace, za. 23.30 uur: Western-Cy clus: The Long ride home, met Glenn Ford en George Hamilton. Regie: Phil Karlson. Studio, vr. 23.45 Old Time Movie Club presenteert: Love happy met de Marx Brothers, 18 jr., za. 23.45 The Crime-serie: HO, met Jean- Paul Belmondo en Johanna Shim- kus. Vreeburg, za. 23.15 uur: Carmen Jo nes, 18 jr., met Harry Belafonte en Dorothy Dandridge. Regie: Ot to Preminger. ARNHEM Stadsschouwburg: Za. 13 december: 20 u. Toneelgroep Theater met „Het Vergeetboek", van Jean-Clau de Carrière, m.m.v. Ina van Vaas- sen en Ton van Duinhoven. Ma. 15 december: 20 u. De Nederland se Comedie met „Vrijdag'van Hugo Claus, m.m.v. Elisabeth An dersen, Kittie Courbois, Fons Rade- makers en Paul Cammermans. Theater aan de Rijn: Rijnstraat, zo. 14 en 21 december: 20.30 u. „Als twee druppels water" (Spitting Image") van Colin Spencer, met Liselot Beekmeijer, Trees van der Donck, Albert Abspoel, Eric van der Donck en Siem Vroom. Musis Sacrum: Ma. 15 december: 20 u. Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel, met werken van Ockeghem, Josquin des Prez, Obrecht, Clemens non Papa, Bas ton,, Turnhout, Sweelinck, Escher Debussy en Martin. Wo. 17 december: 20 u. Arnhems Stedelijk Koor o.l.v. Toon Vermeu len: „Weihnachtsoratorium" van .1. S. Bach, met Annette de la Bije, sopraan, Elisabeth Cooijmans, alt, Jan Waayer, tenor, en Max van Egmond. bas. Begeleiding: Het Gelders Orkest. BIOSCOPEN Rembrandt: Velperplein; aanvangs tijden 2.30, 6.45 en 9 uur. Catheri ne, het hunkerend hart; Olga Ge- orges-Picot- Francine Berge. Re gie: Bernard Borderie. «-'skia: Looierstraat; aanvangstijden 2.30. 6.45 en 9 uur: Andrea, vrouw zonder schaamte; Dagmar Lassan- der - Joachim Hansen. Regie: Hans Schott-Schöbinger. T uxor: Willemsplein; aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9.15 uur (3e week) The Battle of Britain; Michael Caine - Trevor Howard. Za. 23.30 uur: Het naakte vlees. Een drie luik over de sex. Palace: Bakkerstraat; aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur: Hot girls, alleen voor mannen. Studio A: Langewal; aanvangstijden 6.45 en 9 uur: Bye Bye Barbar- ra; Ewa Swann - Philippe Avron. Regie: Michel Delville. Za., zo. en wo. 2.30 uur: Met grof geschut. Laurel en Hardy op hun best. VEENENDAAL De raadsfractte van de Partij van de Arbeid heeft nog geen besluit genomen ten aanzien van het zusterstad-project dat de Veenenda- lers G. Brink, Th. Tuinstra en K. Harte- veld hebben geïntroduceerd. Dit in te genstelling tot hetgeen wij eerder deze week berichtten. De Partij van de Ar beid zal vóórdat de houding definitief wordt bepaald, eerst het oordeel vragen van de algemene vergadering, die waar schijnlijk in januari wordt belegd. SCHERPENZEEL De eierhal on dergaat langzaam aan de metamorfase tot sporthal. De nieuwe vloer is er ge legd en men is bezig met de afwerking. Het begint er nu wel naar uit te zien dat de zaal in januari in gebruik kan worden genomen. Er doet zich nu weer een nieuw pro bleem voor. Er zijn al zoveel aanvra gen bij de gemeente binnengekomen dat aan het distribueren van de be schikbaar zijnde avonduren moet wor den gedacht. Wel een bewijs overigens dat de hal in een zeer grote behoefte gaat voorzien. SCHERPENZEEL Donderdag avond werd er in hotel „de Schans" in Woudenberg een bijzondere avond geor ganiseerd door het gewest Utrecht van de Partij van de Arbeid. Voor deze vergadering waren de afdelingen Scherpenzeel, Woudenberg en Rens woude van deze partij uitgenodigd om eens te spreken over het voorstel van de samenvoeging. Voorzitter van deze vergadering was de heer De Wilde uit Zeist en als inlei der was aanwezig zijn naamgenoot uit Soest. Als algemene tendens viel op deze vergadering te beluisteren dat wil men werkelijk een behoorlijk leefklimaat kunnen scheppen men tot grotere eenheden moet komen. De heer De Wil de wees er vooraf op welk bijzondere functie deze gemeenten gaan krijgen als men niet meer dan de natuurlijke groei mag uitbreiden. Uit de discussie viel te vernemen dat bij de afdelingen Woudenberg en Scher penzeel de meerderheid wel voor deze samenvoeging was. Tot een eenstemmi ge uitspraak kon men niet komen. De eerste vergadering van deze drie afde lingen was gezien de zeer prettige wij ze waarop men met elkaar discussieer de 'n zeer groot winstpunt als het straks het tot een samenvoeging mocht ko men. Op deze vergadering is duidelijk komen vast te staan dat Renswoude noch Woudenberg als geheel tegen de ze samenvoeging zijn. Er zijn in deze plaatsen zeer grote troepen die de sa menvoeging evenals in Scherpenzeel toejuichen. VEENENDAAL De leden van de afdeling Veenendaal van de Ned. Ver eniging van Huisvrouwen gaan dinsdag avond 16 december in hotel „De Klomp" het kerstfeest vieren. Van zeven tot acht uur is er een on gedwongen samenzijn onder het genot van een aperitief. Daarna is er voor de leden een kerstsouper, waarbij het echtpaar Van der Putte voor de muzi kale omlijsting zal zorgen. De ere-pre- sidente mevr. Bode- Klootwijk leest het. kerstverhaal uit het Lucas-evan- gelie. De leden kunnen zich tot en met vandaag nog voor het souper opgeven bij de hun bekende bestuursleden. Vallei-stad A. de Graaf RIIENEN De C.H.U. en A.R.P. In Rhenen komen bij de in juni te houden gemeenteraadsverkiezingen niet met een gemeenschappelijke lijst uit. I)at hebben de fracties eergisteren be sloten tijdens de vergaderingen die in Rhenen werden gehouden. In een ge meenschappelijke verklaring die na af loop van de vergaderingen door beide fracties werd uitgegeven staat verder te lezen, dat het onderlinge contact in de toekomst zo veel mogelijk zal worden bevorderd. SCHERPENZEEL Voor het eerst in de geschiedenis wil het gemeente bestuur een nieuwjaarsreceptie organi seren en wel op 2 januari om 8 uur In het gemeentehuis.

De Vallei | 1969 | | pagina 3