Hiro kan nare indruk niet wegnemen Kerstwens van John en Yoko Theater kan zonder gewonde Beyers bijna niet spelen Ondergang Marpessa grootste schadepost ooit geleden Wat zijn Pandbrieven? Nederland kan niets voor Biafra doen Kamerdebat Noor uw kerstfeest naarde^i Pandbrieven Italiaanse spoorwegen staken Rechter ageert tegen kinder- pistooltjes Gulle l>ejaarde deed tien jaar „spelletjes" niet kinderen Vreemde manipulaties bij mini-omroep INSTELLINGEN BETAALDEN PROGRAMMA'S VEEL TE DUUR Aanbod tot hulp Werd niet op pri js «jesteld Zaandijk haalde kerstbomen ,,bij de koningin Samengaan van ondernemers in recreatie Na Brusselse schouuvburgrel Voor Britse verzekeringswereld Laat de politie maar eens komen kijken! Door bocht na start minder vliegherrie AMSTERDAM De indruk kan niet worden weggenomen, dat er bij de mini- omroep HIRO enkele wonderlijke manipulaties zijn gepleegd, zowel in de fi nanciële als in de persoonlijke sfeer. „BEETGENOMEN" GOUDEN ADVENTS PENNING WÈL CONTACT ADVISEUR OPEN BRIEVEN MINISTER LUNS ANTWOORDT: j.Biafra op tv L. KLACHT INDIENEN 54 MILJOEN NOOIT ARGWAAN IN VOLKSBUURT... ÉÉN ADOZO TABIET Tientallen wapens in bar gevonden Hypotheekbanken financieren woningbouw. De miljoenen die daarvoor nodig zijn, moet een hypotheekbank lenen. Met kleine bedragen. Van mensen die geld willen uitlenen tegen rente. Die "uitleners" krijgen van de Hypotheekbank een schuldbewijs. Zo'n rentepapier heet Pandbrief. Elke hypotheekbank geeft ze uit. En uw bank of commissionair verkoopt ze. DINSDAG 16 DECEMBER 1969 De HIRO is opgericht in 1967 om alle idealistische groeperingen, die in de nieuwe Omroepwet aanspraak op zendtijd konden maken, te bundelen. Een soort omroep-service-bureau. De NOS moet de HIRO gratis zendtijd ter be schikking stellen. Dus de genoemde ruim 48.000 gulden uit de luister- en kijk- pot plus zo'n tienduizend gulden van donateurs en de bijdragen van de diverse instellingen in de produktiekosten komen geheel ten goede aan de produktie van de radio- en tv-programma'g van de HIRO. Br blijken echter grote verschillen te gijn tussen de bedragen, die door de HIRO lijn gevraagd aan de divers® In stellingen die zendtijd kregen toegewe zen en de werkelijk gemaakte kosten voor de verschillende programma's. Tot de velen die veel te veel hebben betaald, behoort de Koninklijke Neder landse Bond tot Redding van Drenke lingen. Voor een uitzending op 12 no vember Is door de HIRO vijfduizend gulden gevraagd. Secretaris Vos: „Ik wist bijvoor beeld niet, dat ze gratis zendtijd had den. Natuurlijk hebben wij nu het ge voel te zijn beetgenomen. En dat is een ergerlijk» zaak als je normaal elk dubbeltje moet omdraaien. We staan juridisch zwak, want we hebben ten slotte opdracht gegeven. Maar toch zullen we nog proberen er iets aan te doen". De werkelijke kosten van dit pro gramma liggen op ongeveer zevenhon derd gulden. Maker van het program ma is de Amsterdamse regisseur Frans Arnold, met zijn vaste cameraman Lex Richter, de enigen die nog ln vas te dienst van de HIRO zijn. Tot de velen, die vaak op mysterieu ze wijze uit de HIRO zijn „verwijderd", behoort cameraman-regisseur Wlm Dijkstra uit Woerden. Hij zegt: „Ik heb me al in een vrij vroeg stadium af gevraagd of de zaak bonafide was, orn aat over alles zeer geheimzinnig werd gedaan. Als je enige informatie vroeg, kreeg je die niet". „Bij de HIRO werd ook een scheiding gemaakt tussen de mensen, die con tact hadden met de verenigingen, en de mensen die de programma's moes ten maken. Dat heeft op den duur te flenken gegeven. Mij is expliciet te bermen gegeven, dat ik geen contact mocht hebben met de klanten. Nu denk ik, dat dit waarschijnlijk was omdat de klanten dan over die hoge bedragen zouden beginnen, terwijl de program ma's zo weinig kosten". „Alles moest juist 6p een koopje. Met oude foto's en archief-film. Het was artistiek nauwelijks verantwoord". Wim Dijkstra bevestigd dat afge zien van de geringe kosten voor het ontwikkelen van de films bijvoor beeld een programma over het Baha'i- geloof 825 gulden heeft gekost. Er is ADVERTENTIE Dit prachtig kleinood geslagen In zuiver 24 karaats gedegen goud, symboliseert de vrede en bezin ning die de Christenen In de tijd voor Kerstmis ondergaan. De voo re IJ de Is geoopleerd van een antieke adventsmunt, geslagen In 296 na Christus. U ziet keizer Conetantlus Chlorus gezeten op zijn paard en voor hem een gelovige die (REDITOR LUCIS AETERNAE) zijn handen naar het eeuwig lloht opheft. MAAR DOOR Pr 126,— 295, 1 590r- f 1450, De eohterzljde toont het Lotharin gen kruis met de daarbij passende spreuk: „NIET DOOR MAC#<T OF GEWELD MIJN GEEST". No. Aantal fl mm Gram Prijs A. 1500 22,8 6 66,— B. 1500 28 12 C. 500 38 30 D. 100 38 60 E. 25 60 150 Alle penningen zijn voorzien van een garantie-, en verzekerings bewijs. C„ D. en E., genummerd en in luxe cassette. Prllzen Inol. B.T.W. Levering voor Kerstmis. Een gouden penning, een waarde vol en historisch beziL Te bestellen b(j banken, Juweliers en rechtstreeks bij: DE ORANJE MUNT VOORBURG Waalhofflaan 7 - Tel.: 070-870602» echter 1200 gulden voor betaald. Een programma over de Rosamars in Nij megen „zuiver montagewerk van bestaand materiaal" kostte twee honderd gulden. Er is duizend gulden voor betaald. En ga zo maar door. Een man, die juist wèl contact had met de opdrachtgevers en niet met de programmamakers, is de heer A. Mul der uit Deventer. Bij hem wordt ook Iets duidelijk van het op z'n zachtst ge zegd wonderlijke personeelsbeleid van de HIRO. Na zijn HIRO-tijd sinds 1 novem ber is hij werkloos. Ervoor was hij bedrijfsleider bij een automobielbedrijf. Hij zegt: „Ik kreeg op vakantie 'in Spanje een brief van Geert Elffrich, waarin hij een koe met gouden horens beloofde als ik bij de HIRO kwam. Voor weinig, in het begin achthonderd bruto in de maand, maar het werd in de toekomst een grote zaak. Bovendien beloofde hij me bestuursfuncties in een aantal van de stichtingen, waar hij iets mee had te maken". Er is niets van terecht gekomen. De heer Mulder investeerde een comple te opname-apparatuur en veel arbeids uren in een toekomstdroom. Tot hij een brief kreeg, dat hij per 1 november was ontslagen, omdat de HIRO zijn sa laris van achthonderd gulden niet meer kon betalen. De heer Mulder: „Ik ben aan de HIRO tienduizend gulden ar mer geworden. Ik was een onbenul en ik weet nog het meeste niet. Ik kon wel als taxichauffeur rijden voor de heer Elffrich en zijn orgelspel voor de radto komen opnemen omdat hij zo zijn orgeltje gratis in hu» kon hebben. Ja, ik weet wel wat er voor die pro gramma's werd gevraagd, maar die bedragen zeiden me niets". Alle draden leiden tenslotte naar de heer Géért Elffrich adviseur-oprichter van vijf stichtingen, die opvallend veel en gratis zendtijd krijgen vla de HIRO. Vooral de Stichting Dienst en Ruimte (Manifestatie Nederland) ontbreekt maar in vrij weinig HIRO-uitzendingen. De heer Elffrich levert ideeën aan de industrie. De moeder van cineast Frans Arnold „Ik ben goed op de hoogte, meneer" zegt: „Het is algemeen bekend dat de heer Elffrich via de stichting Dienst en Ruimte een entree wil krijgen in fabrieken en zo veel con tacten leggen met fabrikanten, aan wie hij dan weer zijn ideeën kan verkopen". Geen van de direct betrokkenen wil de gisteren aan dé telefoon komen. Zij vergaderden. Tegenover de regerings commissaris is dat niet vol te houden. Hij wil de feiten weten, heeft hij ge zegd, „op korte termijn". HASSELT Een sympathiek gebaar heeft de 27-jarige J.A. Luijendijk uil opgeleverd. Met kneuzingen moest hij zich onder medische behandeling stel len. Hij had zijn hulp aangeboden toen hij een wagen langs de weg Zwolle - Has selt zag staan. Hij dacht dat de be stuurder autopech had. Zijn aanbod werd echter niet op prijs gesteld. Nadat hij een scheldpartij had moeten incasseren, stapte hij maar weer in zijn eigen auto. Even later werd hij achtervolgd, klemgereden en afgetuigd door vier mannen uit Zwolle: de drie broers Van de V., respectieve lijk 28, 22 en 23 jaar, en de zwager van de drie, de 29-jarige W. H. Het viertal is opgesloten. 2} DEN HAAG De Nederlandse re gering meent, dat momenteel van Ne derlandse zijde geen bijdrage kan wor den geleverd tot een oplossing ln het conflict tussen Biafra cn Nigeria. De minister van Buitenlandse Zaken schrijft dit In antwoord op vragen van de leider van de PvdA, drs. J. M. den UyL De minister zegt dat het conflict slechts in Afrikaanse kring tot een op lossing kan worden gebracht. De rege ring baseert deze conclusie op de ge bleken vaste wil van de overgrote meer derheid van de Afrikaanse landen om dit vraagstuk uitsluitend binnen de or ganisatie van de Afrikaanse eenheid te behandelen. Men is daar, volgens minister Luns, hevig gekant tegen het betrekken van de Verenigde Naties bij de Nigeriaanse kwestie. Secretaris - generaal Oe Thant heeft gezegd dat een bemiddelingspo ging zijnerzijds geen enkel effect zou sorteren. „Acties van Westelijke landen zouden niet alleen nutteloos maar ook zinloos zijn", aldus minister Luns. Acht organisaties hebben inmiddels open brieven geschreven aan een aan tal ondernemingsraden om in en tegen hun bedrijven een actie te voeren om een spoedig einde van de uitroeiings»- oorlog in Biafra te bewerksteligen. De ze bedreven -zjjn: Unilever, Philips, Shell en Heineken/Amstel. Ook de drie vakbonden hebben een dergelijke brief ontvangen. UTRECHT De Nederlandse Spoor wegen hebben maandag bericht ont vangen dat de Italiaanse spoorwegen vanaf heden 16 december 21.00 uur tot woensdag 17 december 21.00 uur zullen staken. In samenhang daarmee heeft de N8 meegedeeld dat de treinen die naar Italië vertrekken mogelijk niet verder komen dan het grensstation tus ■en Italië en Zwitserland, Chiasao. i i Na het laatste nieuws vanavond op Nederland 2 zendt de KRO een samenvatting uit van de Kamerde batten over de hulp aan Biafra. Dit programma zal duren van 22.55 tot 24.00 uur. ZAANDIJK. De flatbewoners aan de Zaandijkse Paukenhof hebben de komende dagen letterlijk en figuur lijk een vorstelijke kerstboom voor hun deur staan. Het initiatief om een grote kerst boom op 't plein neer te zetten ging uit vari drie vrijgezellen-flatbewo ners. Door middel van een collecte brachten zij driehonderd gulden bij elkaar. De vraag was alleen, waar ze een grote kerstboom konden ko pen. Na lang zoeken kwamen zij terecht bij het palels Soestdijk. In de bossen rond het paleis staat een groot aan tal uit de kluiten gewassen „kerstbo men". Tegen een schappelijk prijs je kon een boom van dertien meter hoogte worden gekocht. Dit vond de gemeente Zaandijk sneu voor de bewoners van een na burig flatgebouw, die de vorstelijke boom van hun buren nét niet zouden kunnen zien. Dus werd er ook bij de ze tweede groep flatbewoners gecol lecteerd voor een tweede boom, die ook van paleis Soestdijk kon worden gekocht. Eind vorige week heeft een auto van de Zaandijkse dienst Gemeente werken de twee bomen gratis in Soestdijk opgehaald. Een plaatselij ke aannemer zal verlichting in de bomen maken en de gemeente vindt het goed, dat de lampjes op de (gra tis) straatverlichting worden aange sloten. Van het geld, dat de flatbewoners hebben overgehouden, zal voor de kinderen uit de buurt bij de kerst bomen een kinderfeest worden gege ven. „U werkt in een bedrijf met grote be langen in Nigeria. U verkeert in de unieke positie dat u een einde aan de oorlog kunt maken door te staken. Uw eis moet zijn dat uw werkgever zijn ac tiviteiten in Nigeria opschort tot de oorlog is beëindigd. Stop de oorlog met het enige wapen waarover we beschik ken: onze arbeidskracht", aldus de brief. Het schrijven Is ondertekend door Centrum voor geweldloze weerbaar heid, Biafra Aktie comité Algemene Nederlandse Vredes Aktie (ANVA), Kerk en Vrede, Moeders willen Vrede, Staf hervormde jeugdraad Amsterdam, Sjaloom, Pax Christ! Amsterdam. ,,War is over, ij you want it. Happy Christmas from John and Yoko". Deze kerstwens (,,De oorlog is voorbij als u dat wilt. Prettig kerst feest van John en Yoko") staat met grote zwarte letters op een immens wit stuk papier. De wens is aange plakt op reclamezuilen in Amster dam en op grote borden aan de in valswegen. Tegelijkertijd gebeurde dat in negen andere wereldsteden New York, Los Angeles, Montreal, Toronto, Londen, Parijs, Rome, Athene en Tokio. O MAASTRICHT Wegens overtre ding van de Vuurwapenwet, heeft de kantonrechter in Heerlen, mr. F. Tac- ken. de 43-jarige wapenhandelaar A. S. uit Voerendaal gisteren conform de eis twintig maal de boete van één gulden opgelegd. Tn dit proces, dat vrijwel zeker in ho ger beroep zal worden voortgezet, ging het erom of kinderpistooltjes en ko pieën van antieke vuurwapens onder de Vuurwapenwet vallen. Volgens de kantonrechter, valt het speelgoed pas buiten de Vuurwapenwet als het zo weinig gelijkenis met een vuurwapen vertoont, dat een leek al op het eerste gezicht ziet dat het geen echt vuurwapen is en er zich niet door bedreigd kan voelen. Tijdens de rechtszitting was gebleken dat deskundigen «negentien van de 23 in beslag genomen imitatie-pistooltjes op enkele meters afstand met moeite van echte vuurwapens konden onderschei den. De kantonrechter bepaalde ook dat de in beslag -enorruen kopie van een ne gen tiende-eeuws pistool onder de Vuur wapenwet viel. Het was geen antiek en bleek voorzien van kruit en een lo den kogel een grotere doordringings kracht te bezitten dan een modern po litiepistool. AMSTERDAM Twee verenigingen van recreatie-ondernemers zijn samen gegaan. Het zijn de Orkava (Organisa tie van kamp- en vakantiebesteding'sbe- drijven) en de Rekavo (Organisatie van ondernemers en leidinggevenden in re creatie-, vakantie- en conferentie-oor den.) Hun nieuwe vereniging heet: Organi satie van recreatieondernemers Neder land. De aangeslotenen boeken jaarlijks twintig miljoen overnachtingen. ADVERTENTIE cl UTRECHT De schouwburg-rel in Brussel blijkt ernstiger gevolgen te heb ben dan aanvankelijk leek. De acteur Leo Beyers is door de Brusselse politie zo toegetakeld, dat hij van zijn arts dit jaar niet meer mag optreden. Als ge volg daarvan is gisteravond de voor stelling door de toneelgroep Theater van „Eindspel" van Samuel Beckett en „De stoelen" van Ionesco in de Utrechtse Stadsschouwburg niet door gegaan. Volgens de zakelijke leider van Thea ter, de heer G. Korthals Altes, heeft Leo Beyers in- en uitwendige verwon dingen opgelopen. Beyers en zijn vrouw werden door de politie aangevallen toen zij de Brusselse Beursschouwburg ver lieten. Dit ondanks het feit, dat zij niet meededen aan het uitdelen van pam fletten voor de protestactie van de Werkgemeenschap voor toneel in Brus sel. „Eindspel" en „De stoelen" zouden vandaag en morgen worden opgevoerd in Enschede en Sneek. Wellicht neemt een andere acteur Beyers' rol ln „Eind spel" over. In „De stoelen" kan hij echter niet worden vervangen. Er zal nog worden bekeken of eventueel een ander stuk kan worden gespeeld. Tevens zal een oplossing moeten wor den gevonden voor de voorstellingen van Troilus en Cressida, de komende week in Oss en Arnhem. Leo Beyers vervulde ook een rol in dit stuk. Men overweegt bij Theater een klacht tegen het gemeentebestuur van Brussel ln te dienen. Op een gistermiddag door de Be roepsvereniging van Toneelkunstenaars gehouden vergadering is meegedeeld, dat Toneelgroep Theater in België een eis tot schadevergoeding zal indienen. Inmiddels heeft de Vlaamse afdeling van het Pencentrum, een internationa le organisatie an schrijvers, met klem en in het openbaar geprotesteerd tegen de hardhandige wijze, waarop in de Brusselse Beursschouwburg tegen ac teurs en publiek is opgetreden. De bekende Vlaamse toneelschrij ver Tone Brulin heeft de zilveren me daille van verdienste van de stad Brus sel aan de burgemeester teruggestuurd. In een begeleidende brief zegt hij de onderscheiding te retourneren „als pro test tegen het optreden van de politie, die zijn collega's zonder geldige reden heeft geslagen en uit de schouwburg heeft gesleurd". De waarnemend hoofdcommissaris van de Brusselse politie heeft een ambte naar van de Nederlandse ambassade in Brussel gisteren meegedeeld, dat te gen vier Nederlandse acteurs, die za terdagavond naar het politiebureau zijn overgebracht, proces-verbaal is opge- mac'.fc wegens mishandeling, smaad en verstoring van de openbare orde. 22.55 tot 24.00 uur. ROTTERDAM De bemanning van de gezonken Nederlandse mammoettan ker Marpessa wordt va. .vond om vijf voor tien op Schiphol verwacht. Veertig opvarenden van de Marpessa zijn gisteren in Dakar aan wal gebracht door de Britse Shelltanker Serenia. Het zijn kapitein E. J. Stapper, twaalf offi cieren, 25 Chinese bemanningsleden ep twee vrouwelijke passagiers. Twee Chinese onderofficieren worden na de ontploffing vermist. Twee licht gewonde officieren werden zaterdag al door het Nederlandse bevoorradings vaartuig Smit-Lloyd 1 naar Dakar ge bracht. De Smit Lloyd 1 is het enige Neder landse schip dat hulp heeft kunnen ver lenen aan de Marpessa. Het was eerder in actie gekomen door opvarenden van de Marpessa naar de Serenia te bren gen. Na het transport van de gewonden naar Dakar, keerde kapitein S. Steen- bank terug naar de plaats van de ramp. Hij maakte nog net de onvermijdelijke ondergang van de mammoet mee. De sleepboot Clyde van L. Smit en Co's internationale sleepdienst in Rot terdam is op tegenkoers gegaan na het bericht ovër het vergaan van het groot st» schip in de geschiedenis van de scheepvaart. De Clyde had het boor eiland verlaten, dat zij samen met de Tasman Zee en de Witte Zee van Texas in de Verenigde Staten naar Singapore moest slepen. Ook de Britse sleepboot Welshman heeft haar weg vervolgd. Deze boot was door L. Smit en Co. ook naar de Mar pessa te hulp geroepen. Het vergaan van de splinternieuwe Marpessa betekent het grootste verlies, dat de Britse verzekeringswereld ooit heeft geleden. Een zegsman van deze grote groep verzekeringsmakelaars in Londen deelde mee dat het schip was verzekerd voor 61/» miljoen pond Ster ling, wat neerkomt op 53,{j miljoen gul den. Van dit bedrag is ongeveer 41/« mil joen pond (38,7 miljoen gulden) onder gebracht op de Londense markt. Meer dan de helft hiervan hadden makelaars van Lloyds vpor hun rekening genomen. Het overige deel van de verzekerings som was op andere wereldmarkten ge dekt. De rederij Shell Tankers had hiervan een belangrijk deel voor eigen risico genomen. Blijkbaar een bericht van het pers bureau Associated Press was de veel kleinere Torrey Canyon (120.000 ton) voor 16V» miljoen dollar (68,4 miljoen gulden) verzekerd. Dit schip verging ongeveer twee jaar geleden bi.i de zuid westpunt van Engeland. De Marpessa is een „leven" van slechts tweeëneenhalv? maand bescho ren geweest. Zij werd op 30 september ongeleverd door de Jar.inse scheeps werf Ishiwajima-Harima Heavy Indus tries Co. Ltd. in Tokio. Het schip vertrok naar de Perzische Golf om een volle lading ruwe olie in te nemen. Het loste die vracht op 5 de cember bij de Shell in de Rotterdamse haven Europoort. De volgende dap koos zij in ballast zee om opnieuw naar de Perzische Golf te varen. Het nood lot trof de Marpessa vorige week vrij dagmiddag. De Marpessa was 325,35 m lang en 47,16 m breed. De holte tot het boven dek bedroeg 24.50 en de diepgang 18,96 m. De turbine-installatie met een ver mogen van 28.000 paardenkr. Men ver oorloofde een dienstsnelheid van zestien mijl per uur. De Marpessa rust nu in een tweedui zend meter diep graf, De Eindhovense toneelgroep Pro loog heeft per brief een gratis voor stelling van het stuk „Hoog Spel" van John Arden aangeboden aan de Brusselse politie. Dit aanbod is ge daan als reactie op het politie-op- treden zaterdagavond bij de Brus selse Beursschouwburg, waarbij de Proloog-acteur Jochem Royaards gewond raakte. Kommer 't Mannetje zakelijk lei der van Proloog, zei gisteravond: „In 't stuk worden zaken als machts misbruik, anarchie en ordehandha ving behandeld. We hopen dat de Brusselse politie op ons aanbod in gaat en na de opvoering met ons wil discussiëren". - Proloog heeft zich achter de aan klacht wegens mishandeling gesteld, die Royaards bij de procureur des Konings in Brussel heeft ingediend. HEERLEN Een 72-jarige Inwoner van Heerlen wordt ervan verdacht meer dan tien jaar lang ontucht te hebben gepleegd met meisjes van ze ven tot dertien jaar oud. Hoe groot het aantal meisjes ls, waarmee de Héerlenaar ontucht zou hebben gepleegd, heeft de politie niet kunnen nagaan. Wel is een groot aantal meisjes ge tuige geweest van de „seksuele spelle tjes" die de oude man met de kinde ren speelde. Ze kregen ook seksuele voorlichting aan de hand van foto's. De man beloonde alle kinderen met snoep en geldbedragen, die varieerden van enkele dubbeltjes tot tientallen guldens. De gulheid van de bejaarde kreeg een sneeuwbaleffect in de Heerlense volks buurt, doordat de kinderen elkaar ver télden waar geld en snoep te halen viel. Hoewel jarenlang geruchten de ronde deden in de Heerlense volks buurt, kregen de ouders geen argwaan als hun dochtertje hen vertelde, dat ze snoep en geld had gekregen, omdat ze boodschappen voor de oude man man had gedaan. Een buurtbewoner heeft tenslotte de politie ingelicht. ADVERTENTIE stopt astma-aanval direkt! bij: apotheken en drogisten MAASTRICHT De politie van Kerkrade heeft in een bar aan de Drie vogelstraat enkele tientallen vuurwa pens gevonden. Daarbij waren 20-millimeter balpen pistolen; beruchte wapens die er uit zien als een gewone balpen, maar aan het uiteinde voorzien zijn van een kor te loop, waaruit een kogel kan worden geschoten. SCHIPHOL Van Schiphol opgeste gen vliegtuigen moeten zo kort moge lijk na vertrek van de startbaan hun bochten inzetten. De Rijksluchtvaartdienst heeft dez» met ingang van 8 januari van kracht wordende maatregel genomen om d« geluidshinder voor de rondom Schip hol gelegen woonkernen verder te be perken, Het is do bedoeling, dat d» straalvliegtuigen op een hoogte van on geveer 160 meter een bocht gaan in zetten. De verwachting is dat op deze manier de bewoners van Amstelveen, Buitenveldert, Aalsmeer en Zwanen burg minder last van geluidshinder krijgen. ADVERTENTIE de Hypotheekbanken staan erachter Een publicatie van de Vereniging van Hypotheekbanken, Adelheidëtraat 8, 'a-Gravenhage.

De Vallei | 1969 | | pagina 10