sport Ook Rini Wagtmans rebelleerde tegen keizer Peter Post Duyndam en Eugen kregen toch hun geld Fotograaf dient aanklacht in Een unieke vakantie dank zij Shell Touring Service tegen Romeijn Joop Brand naar D.W.S. ortnieuws Haal de bestelkaart voor uw gratis Shell auto-vakantiereizen catalogus op één van de Shell-Stations Leo Duyndam hoeft niet naar Bremen Olsen tekende voor DOS Schans/De Nijs: derde plaats Otto Roffel directeur Olymp. Stadion Brazilië hij bookmakers hoog genoteerd Voetbalsupporters raakten slaags DOLENDE RIDDER INCIDENT STRAFRONDEN Post, Ottenbros en De Wit naar Keulen Brief Geen haalbare kaart VITESSE CONTRACTEERT MISHANDELING SNEL MEE KLAAR „Zesdaagse-premie voor slagend Feijenoord JOEGOSLAAF SLOVIC DINSDAG 16 DECEMBER 1969 BUENOS AIRES Rivaliteit tus- men supporters van de voetbalclubs Ktt?er Plate en Boca Juniors heeft in de nacht van zondag op maandag tot grote ongeregeldheden in de Ar gentijnse hoofdstad Buenos Aires ge leid. Door zondag gelijk te spelen 2-2 tegen River Plate, behaalde Bo ca Juniors voor de achttiende keer de nationale titel. Bij de feestelijkheden over het be haalde kampioenschap raakten de ge moederen nogal verhit waarbij aan hangers van de plaatselijke clubs Ri ver Plate en de nieuwe kampioenen met elkaar slaags raakten. Een dode en vele gewonden waren hiervan het gevolg. De politie heeft 220 personen gearresteerd. AMSTERDAM Leo Duyndam krijgt zijn zin. Toen hij samen met Eugen uit het veld van de Amsterdam se zesdaagse verdween en aankondigde voorlopig niet op de winterbaan te zul len rijden maakte Jan Derksen hem er op attent, dat Duyndam een contract voor de zesdaagse van Bremen heeft getekend en daar waarschijnlijk weer aan de start zou moeten komen. Maar intussen is er wel het een en ander veranderd. Bij overleg met d.e directies van Bremen bleek, dat de Duitsers er weinig meer voor voelen om Duyndam in hun circus te laten op treden. „Hij hoeft niet meer te komen", zo zei Derksen maandagavond. De oud wereldkampioen van de sprinters, die tegenwoordig als manager voor de meeste baandirecteuren optreedt, had inmiddels al met Gerben Karstens on derhandelingen geopend om deze Bra bander straks in Bremen aan de zijde van Jan Janssen aan de start te laten komen. AMSTERDAM Na Leo Duyndam en Freddy Eugen is ook Rini Wagtmans in opstand gekomen tegen het gezag in de Amsterdamse zesdaagse, tegen Peter Post. Maar terwijl Duyndam en Eugen de weg van de minste weerstand hadden gekozen en zonder strijd uit de baan waren verdwenen, gordde Wagtmans het harnas aan en toog maandag kort na middernacht op pad om zijn ongenoegen met de gang van zaken kenbaar te maken. Wagtmans, die door Gerrit Schulte onder handen was genomen („Jullie hebben een te groot maandsalaris, het kan jullie niets meer schelen. Als je maar voor je boterham zou moeten rijden, zoals wij destijds, dan zouden jullie er wel inknallen", had de voorganger van Peter Post onder meer gezegd), stapte na dit gesprek lijkbleek op de fiets en begon in zijn eentje op kop van het veld te rijden. Men had juist de middernachtsprint achter de rug en maakte zich op voor de dagelijkse derniekoers. De strijd van Wagtmans werd die van een dolende ridder. Want de Zwit ser Louis Pfenninger, die op papier de ploegmakker van Wagtmans is maar nauwelijks een woord met de Braban der heeft gesproken, vertikte het om met Wagtmans in de vuurlinie te tre den. Ongeveer vijftig ronden lang reed „Don Quichotte" Wagtmans aan het hoofd van de verbaasde zesdagentrein. die een dergelijke rebellie niet had verwacht. Toen greep wedstrijdleider Arie van Vliet in en liet tegen de zes daagsegewoonte in de jacht afbellen. „Het normale programma moet door gang kunnen vinden er zitten 7.000 mensen op de dernies te wachten", was zijn motivering. Het verzet van Wagt mans was gebroken. Ondertussen had zich in de koers een incident voorgedaan. Wagtmans, die door Schujze gehinderd zou zijn, kwam met de Duitser in woordenwisse ling. Volgens Wagtmans zou Schulze toen gevraagd hebben of hij 's nachts na afloop van de koers nog in het res taurant zou komen eten. Toen die vraag door Wagtmans bevestigend werd be- antwc ,rd, had Schulze aangekondigd dan de'benen van Wagtman te zullen breken. Daarop had de Brabander niet De spelers van Feijenoord hebben gisteravond een bezoek gebracht aan de zesdaagse van Amsterdam. Op de foto v.l.n.r. trainer Happel, Gerben Karstens, Gerrit Schulte, Jan Jans sen, Hasil, Jos van der Vleuten en Piet Romeijn. RINI WACHTMANS in opstand geaarzeld de Westduitser een klap in het gezicht gegeven. Er ontstond tumult maar een dreigende kon nog juist worden bezworen. Terug in zijn cabine spuide Wagt mans zijn gramschap, hfet spijt in zijn stem zei hij: „Als ik maar met Pij pen had gereden zou er wat anders zijn gebeurd. Die was er ook wel in ge vlogen. Pfenninger is alleen maar bang voor Post, zoals de meesten trouwens. Ik heb echter genoeg van de heer schappij, de dwingelandij van Post. Straks in Antwerpen (de» zesdaagse be gint daar op 6 februari) rijd ik met Pijnen en Duyndam en dan zal Post nog wat beleven". Matchmaker Bale mans, die nog gepn enkele coureur voor de Antwerpse zesdaagse heeft gecon tracteerd, had wel oren naar een der gelijke combinatie. „Laten ze maar ko men als ze willen, graag zelfs", zei de Belg. Wagtmans was intussen weinig op geschoten met zijn revolte. Toen hij er aan begon stond de combinatie Pfen ninger - Wagtmans op 23 ronden. Bij de neutralisatie werd het koppel aan gekondigd als laatste op 24 ronden. „Dat kan niet", zei Wagtmans en ging verhaal halen bij de jury. Maar de man, die het rondental bijhoudt was al vertrokken. „Ze zeggen dat er mis schien een vergissing is gemaakt, ik denk echter dat ze niet durven be kennen dat ze me strafronden hebben gegeven", zei de Brabander. De stand in de zesdaagse van Am sterdam was vanochtend om vijf uur bij de neutralisatie: 1. Bugdahl-Kem- per (WD1) 122 pnt. Op 1 ronde: 2. Post - Deloof (Ned/Belg) 312 pnt. Op 4 ron den: 3. Koel - De Wit (Ned) 224 pnt.; 4. Gilmore - Lawrie (Austr. 181 pnt.; 5. Ottenbros - Renz (Ned/WDl) 121 pnt. Op 5 ronden: 6. Oldenburg - Loeve- seijn (WDl/Ned) 216 pnt. Op 6 ronden: 7. Schulze—Jansen (W.-Dl/Ned.) 19. pnt. Op 11 ronden: 8. DalerPij nen (Tsjecho/Ned) 259 pnt. Op 18 ron den: 9. Van Midden - Van der Lans I (Ned) 25 pnt. Op 24 ronden: 10. Wagt mans - Pfenninger (Ned/Zwit) 170 pnt. UTRECHT De tienvoudige Deense international John-Steen Olsen (26) is door DOS gecontracteerd. Olsen speel de voor de Zweedse club Malmö en hij mag volgens de Zweedse reglementen pas 14 januari voor DOS uitkomen. DOS betaalde aan Malmö voor deze voorhoedespeler, die ook in Amerika heeft gespeeld voor Boston, een be drag van ongeveer f 52.000. Ook de Utrechtse tweede-divisieclub Velox kocht een buitenlandse voorhoe despeler. Het werd de 25-jarige Luxem burger J. Klein, die twintigmaal in het Luxemburgse elftal speelde. Hij kwam ook uit voor Standard Luik en Reims en in het Amerikaanse voet bal. SANTA Fé De twee Nederlandse beroepszwemmers Johan Schans en Ju dith van Berkel-de Nijs zijn maandag derde geworden bij de 24-uurswedstrijd in het meer van het park Belgrado in de Argentijnse plaats Santa Fé. Gedurende deze 24 uur moest een parcours van 900 meter zo groot moge lijk aantal malen worden afgelegd. De Italianen Travglio - Pollonimi wonnen met een totaal van 150 ronden. De Ar gentijns-Egyptische combinatie Igle- siasHeif legde 147 ronden af en het Nederlandse duo 144 ronden. De Cana dezen Patti Thompson en E. Fobrary eindigden met eenzelfde aantal ronden op de vierde plaats. KEULEN. Aan de zesdaagse van Keulen, die van 29 december tot 4 ja nuari wordt gehouden, zal worden deelgenomen door drie Nederlandse renners. Het zijn Harm Ottenbros en Piet de Wit, die samen een koppel zul len vormen en Peter Post, die met Pa trick Sercu zal uitkomen, ,De Duitser Rudi Altig, die ook met Sercu had willen rijden, is gekoppeld aan Eddy Merckx. Deze laatste zal minstens met een vijfde deel van het prijzengeld (160.000 mark) naar huis gaan. Om de Belg aan de start te krijgen, heeft men een garantie-som van 5.000 mark per nacht moeten bieden. AMSTERDAM De vlucht ran Leo Duyndam en Freddy Eugen uit de Amster damse wielerzesdaagse heeft voor beide coureurs, voor wat dit evenement be treft, geen financiële oensequenties gehad. Want nadat hy maandag de contracten met de renners nog eens nauwkeurig had bestudeerd, besloot de heer Kurt Vyth zowel Duyndam als Eugen het hun toekomende geld (drie dagen gage) achterna te sturen. Vrijwel tegelijkertijd ging er ook van hem een brief uit naar de Zwitserse voorzitter van de vereniging van baan directeuren, de heer H. Hachtler in Zürich, waarin de heer Vyth er op aandringt op de in januari te houden vergadering van deze organisatie de af faire te bespreken. De heer Vyth heeft het in die brief ook weer over „de dictatoriale houding van Post, die al le coureurs dirigeert". Hij heeft voorts voorgesteld in de contracten in het vervolg een clausule op te nemen, waardoor het mogelijk zou zijn ren ners, die zonder geldige reden weglo pen, niet alleen de gage te onthou den, maar ook een boete op te leggen. „Wij baandirecteuren immers lopen het financiële risico en moeten scha deloos gesteld kunnen worden", zo zei de heer Vyth in een toelichting. Voorts stelt hij voor minimale en maximale gages in te stellen. „Dat gaat er in de eerste plaats om de verdiensten van AMSTERDAM Met ingang van 17 december zal DWS worden getraind door Joop Brand, de tweede trainer van Go Ahead. Tussen de verenigingen DWS en Go Ahead en de huidige traine van DWS, de heer Talbot, is daarover volledige overeenstemming bereikt, de kleine renners te verzekeren. Die moeten zoveel aan hun helpers de soigneurs, mecaniciens en loopjongens betalen, dat er soms weinig over blijft. Mijn voorstel is dan ook dat ze na aftrek van al die onkosten aan een zesdaagse toch tenminte 1.000 gulden overhouden. Bij mij is dat overigens geen probleem, want de mirastbetaalde renner krijgt hier 425 gulden per dag en daarmee komen ze ruimschoots bo ven het door mij gestelde minimum". De maximum-grens wil de heer Vyth ingesteld zien („dat mag voor mijn part 20.000 gulden zijn") om te voorkomen dat niet een renner met alles schoot gaat. Het valt overigens te betwijfelen dat de financiële voorstellen het op die vergadering van baandirecteuren zul len halen. De Belg Theo Balemans, matchmaker van het Antwerpse sport paleis en als zodanig lid van de vereni ging, acht die kans heel gering. La chend zei hij: „Dat voorstel van een minimum loon is een regelrechte aan val van Kurt Vyth op Hachtler. Want alleen in Zürich, waar Hachtler baan- directeur is, wordt zo slecht betaald. En zijn invloed in de vereniging is groot genoeg om een dergelijk voorstel tegen te houden". Ook een maximum- gage is volgens de heer Balemans geen haalbare kaart. „Dat hebben we vroe ger ook al eens geprobeerd, maar toen waren de voorstellers de eersten om onder tafel extra bedragen uit te ke ren". - Nieuw! Shell auto vakantiereizen Bent u al bezig met vakantieplannen? Droomt u al van zonnige stranden? Vreemde landen? Italië? Spanje? Zwitserland? Hebt u ook al zo'n gevoel van: „nog een paar maanden en dan..." Dan heeft Shell voor u een heel nieuw vakantie idee. Op pad met uw auto. Hèt idee voor uw vakantie 1970: een Shell auto-vakantiereis. U gaat op pad in uw auto. Naar zonnige, aantrekkelijke vakantie landen. U kunt kiezen uit 5 verschillende: Duits land, Italië, Oostenrijk, Spanje, Zwitserland. U bent helemaal vrij. Heerlijk ongebonden... Uw bedje staat gespreid. In uw vakantiebe stemming staat uw bedje gespreid. In eerste klas hotels of pensions. In luxe bungalows of apparte menten. Shell heeft dit al laten bespreken voor u. Voor een week, voor twee weken of langer. Telkens van zaterdag tot zaterdag. Maar u kunt ook com bineren. Een week Zwitserland en een week Italië bijvoorbeeld. U hebt het voor het zeggen. En... u betaalt normale tarieven. Géén opgeschroefde seizoenprijzen. Bestel de gratis catalogus. Op elk Shell-Station kunt u een bestelkaart halen. Daarmee bestelt u de gratis catalogus. Een ongewoon boekwerk. Uit gebreide omschrijvingen van de landen, de stre ken, de hotels, pensions, appartementen en de bungalows. Duidelijke informaties over de prijzen. En bovendien biedt Shell u extra voordelen. Zoals een gratis annulerings-verzekering en een gratis Shell wegenkaart van het land waar u naar toe gaat. Kies dit jaar uw zonovergoten vakantie uit deze catalogus! ALKMAAR De twintigjarige pers fotograaf E. Loonma van het fotobu reau Van der Leygraaf in Alkmaar heeft bij de Alkmaarse politie tegen de Feijenoordspeler Piet Romeijn een aanklacht ingediend. De fotograaf beschuldigt Romeijn van mishandeling en vernieling. Tij dens de zondag gespeelde wedstrijd AZ'67 Feijenoord sloeg of duwde Romeijn de fotograaf toen deze het mo ment had gefotografeerd, waarop scheidsrechter Derks de Feijenoorder Wery wegens natrappen van het veld stuurde. De persfotograaf kwam op de grond terecht waardoor onder meer zijn broek scheurde. Commentaar van Romeijn op het in dienen van de aanklacht: „Die fotograaf kwam het veld opren nen toen scheidsrechter Derks Wery van het veld stuurde. Ik zei tegen de fotograaf: „Joh, ga eraf, want je hoort niet op het veld". De fotograaf antwoordde daarop: „Houd je muil", en toen volgde het scheldwoord, dat ik na de wedstrijd in Enschede tegen FC Twente tegen scheidsrechter Van Gemert heb ge bruikt. Ik heb die bewuste fotograaf ioen een duw tegen de borst gegeven, waarna hij viel. Ik heb hem verder niet meer gezien". Aldus Feijenoorder Ro meijn. Jos Coler, voorzitter sectie betaald voetbal van de KNVB zag in de tegen Romeijn ingediende aanklacht geen taak weggelegd voor de voetbalbond. ,De KNVB heeft", zo zei hij, „geen aanklacht ter behandeling gekregen. We zouden er overigens snel mee klaar zijn, want een fotograaf hoort niet op het veld thuis. De houding van Romeijn valt, als het tenminste ge beurd is, niet goed te praten. Daar staat tegenover dat fotografen die een wedstrijd bezoeken er klaarblijkelijk alleen maar zijn om de nare zaken te fotograferen. AMSTERDAM Wanneer Feij enoord erin slaagt het Oostberlijnse Vorwürts in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup I te bedwingen, ligt er voor de Rot terdammers een extra premie van 7500 gulden te wachten. Dat kregen de Feijenoorders maandagavond tijdens hun bezoek aan de Amster damse zesdaagse, waar zij de ere gasten waren, te horen. De premie is beschikbaar gesteld door de di recties van Acïfit en Caballero. Een ..extra-zesdaagse premiedus voor Rinus Israël en zijn garde. AMSTERDAM Otto Roffel is met ingang van 1 februari benoemd tot di recteur van het Olympisch Stadion in Amsterdam. Dit werd gisteren beslo ten door de aandeelhouders van Het Nederlandse Sportpark Olympisch Sta dion in hun buitengewone vergade ring. De heer Roffel heeft vele jaren in het doel gestaan van de Groningse voetbalvereniging GVAV. Op het ogen blik vertegenwoordigt hij een uitgeve rij. ARNHEM De Arnhemse eerste divisieclub Vitesse heeft de Joegoslaaf Radosav Slovic, uitkomend voor het Franse Boulogne, gecontracteerd. Slo vic speelde eerder voor Slobaca in Belgrado en het Oostenrijkse Grazer AK. Als de benodigde vergunningen van de Franse Voetbalbond en de KNVB nog deze week' in orde komen, zal Slovic reeds zondag in Arnhem zijn debuut maken in het duel met Cam- buur. SVV contracteerde eveneens een Joegoslaaf. Het is Wladimir Ciric (27) van Vojvodina Novi Sad. Vrijdag komt Ciric, die in een oefenduel tegen Her mes DVS zijn kwaliteiten bewees, teru naar Schiedam. De Belgische ex-international Frits Vandeboer, die tussen '59 en '66 zeven maal als Rode Duivel fungeerde, is ge contracteerd door de tweede divisie club Eindhoven. Vandeboer (33) speel de bij Anderlecht, St. Truiden en F.C. Antwerpen. LONDEN De kansen van Brazilië om volgend jaar in Mexico de wereld titel voetbal te veroveren worden door de Londense bookmakers hoog aange slagen. De wereldkampioenen van 1958 en 1962 staan met 3 tegen 1 genoteerd. Titelverdediger Engeland neemt de tweede plaats op de lijst in met 6 tegen 1. Vervolgens staan Uruguay, West- Duitsland, Italië, gastheer Mexico en Peru in deze volgorde gerangschikt als kandidaten voor de titel. Voor Tsjecho- Slowakije en Rusland zijn de kansen ge lijk gewaardeerd: 14 tegen een. Hierna komen Bulgarije en Zweden met een notering van 25 tegen een, gevolgd door de overige deelnemers met 33 tegen 1 of hoger.

De Vallei | 1969 | | pagina 11