KANKER PAVILJOEN nanciele notities Toeneming winst 10 pet Drie Nederlandse bedrijven in Euro van VERHUIZERS GAAN KRA CHTEN BUNDE KETJEN (AKZO) WIL GROND IN HOOFDSTAD Wagenpark van ruim 1400 HOOGOVENS KOMT OP 10% MEER WINST beurs overzicht 1 tt, fmmmmfim MACHTIGING ZWITSERLAND La^er resultaat Rohte en Jiskoot Philips koopt Duits Belang 1 JANUARI HOGER LOON Winst is winsl, zegt Unilever Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel Herstel van Koninklijke Olie PILOOT STORM TEKKO TAKS Houthandel N.V. Jongeneel NIEUW LABORATORIUM VOOR UITBREIDING VOORDELIG Bij Duintjer Wildervank Uit»mering volgen» Time» VOORTDURING OOK IN 1970 VERWACHT f.105.2 f. wisselmarkt Pagina 2 DINSDAG 16 DECEMBER 1969 49 „Ik wil niet beweren," verdedigde Kostoglotov zich, „dat ik veel afweet van sociale wetenschappen. Ik heb niet veel gelegenheid gehad die te bestude ren. Maar met mijn beperkte intelligen tie begrijp ik toch wel dat Lenin Leo Tolstoi's streven naar zedelijke vol maaktheid alleen aanviel in zoverre als dit streven de gemeenschap afhield van haar strijd met willekeurige heersers en van de naderende revolutie. Prachtig! Maar waarom zou je proberen iemand de mond te snoeren' hij wees met zijn twee brede handen naar Podduyev „als hij net begonnen is over de betekenis van het leven na te denken: als hij zelf op de grens tussen leven en dood staat? Waarom moet jij je zo druk maken als hij zichzelf helpt door Tolstoi te lezen? Wat voor kwaad doet dat? Of vind je soms dat ze Tolsoi op de brandstapel hadden moeten bren gen? Misschien heeft de Staats-synode (Noot van de vertaler: Tolstoi werd geëxcommuniceerd door de Heilige Synode: het heersende gezag van de iiussisch-Orthodoxe Kerk onder de Tsaren.) de zaak niet afgemaakt? (Kostoglotov, die geen sociale weten schappen gestudeerd had, haalde .heili ge' en staat-' door elkaar). Allebei de oren van Pavel Nikolaye- vich's waren nu gerijpt tot een diep, rijk, sappig rood. Dit was een recht streekse aanval op een regerings-instel- ling (al had hij niet precies gehoord wélke). Het feit dat die aanval was gedaan in het bijzijn van een willekeu rig, niet door de Partij geselecteerd gehoor, maakte de situatie nog ernsti ger. Wat hem nu te doen stond was de woordenwisseling op tactvolle wijze te beëindigen en zodra de gelegenheid zich voordeed een onderzoek naar Kostoglo tov in te stellen. Hij maakte er dus verder geen punt van. In plaats daarvan zei hij, duidend op Podduyev: „Laat hij Ostrovsky (Nikolai Ostrovsky, een Sovjet-schrijver, wiens belangrijkste fi guur zelfs op zijn sterfbed nog probeer de zich nuttig te maken voor de Partij) maar lezen. Dat zal hem veel meer goed doen." Maar Kostoglotev waardeerde Pavel Nikolayevich's tact niet erg. Zonder te luisteren of iets te horen van wat de ander zei, ging hij onbekommerd verder met het poneren van zijn ideeën tegenover een onbevoegd gehoor. „Waarom moet je een man ervan weerhouden te denken? Waar komt onze levensfilosofie uiteindelijk op neer? O, het leven is zo fijn! Leven, ik houd van je. Leven is geluk! Diepe gevoelens, hoor. Zoiets kan ieder dier, elke kip, elke kat, elke hond zonder onze hulp ook zeggen." „Alsjeblieft! Wat ik je bidden mag! Ditmaal waarschuwde Pavel Nikolaye- vich hem niet omdat het zijn burger plicht was, niet als een van de grote spelers op het toneel van de geschiede nis, maar als de minste figurant. „Laten we nu toch niet over dood praten! Laten we er zelfs liever niet aan denken! „Niks .alsjeblieft'! Met een hand als een schop wuifde Kostoglotov hem weg. „Als wehier niet over de dood kunnen praten, waar ter wereld kunnen we dat dan wel? We hebben zeker het eeuwige.leven, hè? „Nou ën? Wat dan nog? verdedigde Pavel Nikolayevich zijn standpunt. „Wat wil je dan? Dat we de hele tijd over de dood praten en denken? Zodat het kalium-zout ons te pakken krijgt? „Niet de hele tijd," zei Kostoglotov wat kalmer, omdat hij zag dat hij zichzelf begon tegen te spreken. „Niet de hele tijd, alleen af en toe. Dat is nuttig. Want wat vertellen ze een mens zijn' hele leven lang? ,Jè bent een lid van de gemeenschap. Je bent een lid van de gemeenschap'. En dat is waar. Maar alleen zolang hij leeft. Wanneer zijn stervensuur gekomen is, laat de gemeenschap hem vallen. Hij mag dan een lid zijn, maar hij moet in zijn eentje sterven. Hij is de enige die met z'n tumor zit opgescheept, niet de hele gemeenschap. Komaan jij ja jij en heel onbeschaamd wees hij met zijn vinger naar Rusanov. „Zeg eens 'op: waar ben je op 't ogenblik het meest bang voor? Voor doodgaan! En hoe. noemen we dat? Hypocrisie! „Binnen zekere grenzen is dat waar." De aardige geoloog sprak zacht, maar iedereen hoorde hem. „We zijn zo bang voor de dood, dat we alle gedachten aan degenen, die gestorven zijn verja gen. We kijken zelfs niet naar hun graven om." „Ja, dat is zo," gaf Rusanov toe. „De Monumenten voor helden moeten be hoorlijk onderhouden worden, dat zeggen ze zelfs in de kranten." „Niet alleen van helden, van ieder een," zei de geoloog zacht, met een stem die hij naar het scheen niet kon verheffen. Niet alleen zijn stem was schraal, maar hijzelf ook. Zijn schou- ders gaven geen enkele aanduiding van enige fysieke kracht. „Veel van onze kerkhoven zijn schandelijk verwaarloosd. Ik heb er een paar in het Altai-gebergte gezien en in de buurt van Novosibirsk. Er is geen hek omheen, de koeien lopen erin rond en de varkens wroeten ze overhoop. Hoort dat bij ons nationaal karakter? Nee, we zijn altijd gewend geweest graven te ontzien..." „Graven te eerbiedigen," voegde Kostoglotov eraan toe. Pavel Nikolayevich luisterde niet meer. Hij had zijn belangstelling voor de discussie verloren. Hij had zichzelf even vergeten en een onvoorzichtige beweging gemaakt; daarbij had de tumor zo'n stekende pijn naar zijn hals en hoofd uitgestraald, dat het hem niet langer interesseerde deze lummels iets aan hun verstand te brengen en hun onzin te ontzenuwen. Tenslotte was hij alleen maar bij toeval in deze kliniek beland. Hij hoorde zo'n beslissende periode van zijn ziekte niet in het gezelschap van zulk soort mensen door te maken. Maar het voornaamste, het afschuwelijkste was dat de tumor na zijn injectie van de vorige dag allerminst kleiner of zachter was geworden. Alleen al de gedachte eraan gaf hem een oud gevoel in zijn buik. Het was alles goed en wel voor lompe lui als Kostoglotov om over de dood te praten. Hij zou beter worden. Dyoma's gast, de gezette man zonder stem, zat zijn strottehoofd vast te houden om de pijn draaglijker te maken. Een paar keer probeerde hij met een opmerking tussenbeide te komen of de onplezierige woorden wisseling te onderbreken, maar nie mand verstond zijn gefluister en hij was niet in staat harder te praten. Het enige wat hij kon doen was twee vingers tegen zijn strottehoofd houden om de pijn te verminderen en het geluid wat beter te maken. Ziekten van de tong en de keel, die het praten onmogelijk maken, werken buitengewoon deprimerend. Het hele .gezicht van een mens draagt dan het stempel van de druk waaronder hij leeft. Nu probeerde Dyoma's gast de onenigheid te beëindigen, door wijde armgebaren te maken. Zelfs zijn dunne stem was nu wat gemakkelijker hoor baar. Hij liep door het gangetje tussen de bedden naar voren. „Kameraden! Kameraden! piepte hij schor. Zelfs al was de pijn in zijn keel niet j e eigen pijn, je voelde hem toch mee. „Laten we niet zo somber zijn! We zijn al gedeprimeerd genoeg door onze ziekte. En jij, kameraad" hij liep tussen de bedden door en strekte haast smekend zijn ene hand (de andere hield hij nog steeds tegen zijn keel), als naar een godheid uit in de richting van de wat verfomfaaide Kostoglotov, die daar in de hoogte zat „Jij vertelde ons zulke interessante dingen over berkezwammen. Ga verder alsjeblieft! (wordt vervolgd) 4801. De inspectiereis door de submarine-kolonie was ten einde en Val Marian had met volmacht van de Inner Circle, zijn oordeel uitgesproken. De Naugish mochten blijven! Er brak onmiddellijk een spontane celebratie uit van dit heuglijk besluit! Men wilde de goede gastheren in die feestvreugde doen delen, doch deze trokken zich liever discreet terug. Trouwens, wel ke twee-bener kon zich verlustigen in de aanblik of met de geur van zo'n portie zorm?Zelfs Conin was er nooit toe te bewegen geweest om een slok van het goed- =sS^f301 je te nemen. Niemand wist dus eigenlijk hoe lekker het misschien was en ook kon niemand weten, of er in de toekomst door overbevolking van Valerons oppervlakte geen voedselgebrek zou ontstaan en of men dan niet noodgedwongen de weelderige sub-fauna der oceanen moest gaan testen. Aan de rand van zijn verantwoor- delijkheidsgebied nam Conin afscheid van de anderen en keerde terug, terwijl de subkruiser koers zette naar Shastar. Een moeilijke kwestie was geregeld en ieder een was tevreden. 57. Een, twee, drie, stormde Tekko de trappen op en viel als een lawine de commandotoren binnen. Een he vig protest klonk hem echter ogenblikkelijk tegemoet. „Hé daar! Dat gaat zo maar niet!" „Verboden toegang voor publiek!" Dit, en meer der gelijke uitroepen werden hem van alle kanten toege roepen, maar Tekko, die vastbesloten was zijn vriend met de opsporing van de ruimteflat te helpen, liet zich niet zo gemakkelijk afschepen. Hij legde de mannen in de toren kort' en bondig uit, waarvoor hij gekomen was en deed een beroep op hun hulpvaardigheid. En niet tevergeefs. De mannen keken elkaar eerst eens even aan en togen toen aan het werk. Er werd druk getele foneerd en een in het vak vergrijsde radiotelegrafist ontzag zichzelf niet door van zijn stoel op te staan en de verdwenen wolkenkrabber op te roepen. Hij kreeg echter geen gehoor. Het resultaat van alle bemoeiin gen was dan ook dat er tot nu toe nergens een spoor van de flat was waargenomen. Het enige dat de ijveri ge mannen Tekko konden mededelen was de richting die de windhoos genomen had. En met dit antwoord kwam onze vriend bij professor Starreveld terug. „Ver schrikkelijk!" kreet de arme geleerde! „Er moet een ramp geschied zijn! Wij moeten proberen de overle venden te helpen!" UTRECHT De gang van zaken bij de NV Houthandel v/h P. M. en J. Jon geneel gedurende de eerste 11 maanden van 1969 toont opnieuw een gunstige ontwikkeling. Hoewel de invoering van de btw per 1-1-'69 het achterblijven van de omzet iri januari tengevolge had, ter wijl voorts moet worden aangenomen, dat door dezelfde oorzaak december '69 de overeenkomstige maand van vo rig jaar niet zal kunnen evenaren, meent de directie toch over geheel 1969 een geconsolideerde omzetstijging van circa 10 pet. te zullen bereiken. De winstvomiing geeft evenzeer een bevre digend beeld te zien. Verwacht wordt, dat de winst over het lopende boekjaar ten opzichte van 1968 met meer dan 10 pet. zal toenemen. Met betrekking tot een mogelijke con tinuering der uitgifte van bonus-aande len ten laste van de agio-reserve, zal in de eerste plaats een gunstige ont wikkeling van het beursklimaat dienen te worden afgewacht, opdat het koers verloop niet in negatieve zin worde be ïnvloed, aldus de directie. BERN De Zwitserse regering heeft vandaag vier buitenlandse banken machtiging verleend bijkantoren in Zwitserland te openen. De Nederlandse Bank van Zuid-Afrika te Johannesburg kreeg toestemming een louter represen tatief bureau in Zürich te openen, dat echter geen bevoegdheid tot banktrans- acties heeft. ROTTERDAM De grote internationale verhuizers van Europa, waaronder drie uit Nederland, hebben besloten tot een belangrijke samenwerking. Op initiatief van twaalf verhuizers hebben z(j in Zürich de Eurovan opgericht. Daardoor hebben z(j naar Amerikaans voorbeeld een bundeling verkregen van ongeveer veertienhonderd meubeltransportwagens op internationale trajecten met een totaal van 125.000 kubieke meter. AMSTERDAM De winst op eigen handelszaken over 1969 van „Oscar Roh- te en Jiskoot" (groothandel in tabak), is achtergebleven bij die over 1968. Waar anderzijds de onkosten zijn toege nomen wordt verwacht, dat het resul taat niet onaanzienlijk lager zal zijn dan over de laatste jaren het geval was, aldus een communiqué. Over het boekjaar 1968 werd een net towinst geboekt van f 573.822 tegen f 471.670 over 1967. EINDHOVEN Philips heeft voor 112,5 miljoen gulden van het Luxem burgse staalconcern Arbed een belang van 35 procent gekocht in de Westduit- se onderneming Feiten en Guillaume. Dit is een groep van 38, voor een groot deel elektrotechnische, bedrijven met een jaaromzet van 1,3 miljard mark. Fèlten en Guillaume kan nu een be roep doen op het technisch apparaat van Philips, ook op het gebied van speurwerk. AMSTERDAM De Koninklijke Zwavelzuurfabrieken v/h Ketjen willen graag 220 hectare industrieterrein erbij hebben in Amsterdam. Dit deelde directeur P. W. Pfeiffer gisteren mee bij de opening van het nieuwe laboratorium voor toepassingsonderzoek van zijn onderneming. Ir. H. Kramers, lid van de raad van bestuur van de AKZO, waarvan Ketjen deel uitmaakt, zei, dat het in gebruik nemen van het nieuwe laboratorium verband hield met de uitbreidingsplannen of -wensen van Ketjen. In het nieuwe laboratorium in Amsterdam-Noord, dat ongeveer drie en een half miljoen gulden heeft gekost, verrichten ongeveer 40 mensen onderzoek, dat is gericht op produktie van steeds betere grondstoffen voor suikerfabrieken enz. Het laboratorium is onder meer toegerust met een miniatuur-olieraffinaderij. De mate waarin Ketsen de luchtverontreiniging iri ons land helpt bestrijden, blijkt in het laborator um uit onderzoek, dat is gericht op verbetering van de methoden voor verwijdering van zwavelhoudende stoffen uit benzine. De verhuizers willen met de interna tionale samenwerking lege retourrei- zen vermijden. Zij denken dit te berei ken dóór coördinatie van de transport wagens vanuit het Westduitse Landau. Op het ogenblik komt het nogal eens voor dat bij internationale transporten de wagens leeg terug moeten keren. „Door het voluminauze materieel dat vanwege de aard van het transport veel al lichtgeveerd is, is het vaak niet mogelijk om bijvoorbeeld in Italië een retourvracht te krijgen", zegt de heer J. A. M. Nijman, een van de initiatief nemers tot de internationale samenwer king. „Door nu die internationale vrachten te coördineren en van één punt uit te regelen, zal het mogelijk zijn dat. de aangesloten bedrijven hun kostbaar ma teriaal op zo voordelig mogelijke wij ze gebruiken." Aangesloten bij 'Eurovan zijn nu 34 internationale meubeltransportbedrij ven uit dertien Westeuropese landen, (Benelux, West-Duitsland, Zwitserland, Frankrijk, Engeland, Oostenrijk, Noor wegen, Zweden, Denemarken, Finland en Portugal. Op den duur zullen ook bedrijven uit. Italië en Spanje zich bij Eurovan aansluiten. Voor Nederland nemen deel: Gebr. Nijman Meubeltransport in Rotterdam, de Koninklijke Meubeltransport Maat schappij De Gruijter en Co en Baten burg en Folmer, beide in Den Haag. De aangesloten bedrijven behouden de individuele en onafhankelijke concur rentiepositie. WILDERVANK Bij Duintjer en Zonen N.V. te Wildervank gaan de lo nen van het personeel op 1 januari be hoorlijk omhoog. De arbeidsvoorwaar den voor beambten en uur- en weeklo- ners zijn naar elkaar toegetrokken en als gevolg daarvan zullen er voortaan nog alleen maandsalarissen worden uit betaald. Het bedrijf waar 500 mensen wer ken gaat ook het werknemersaan deel in de ziektewetpremie voor zijn rekening nemen. Dit gebeurt in twee etappes, namelijk één procent op 1 ja nuari en een gelijk percentage begin 1971. Op laatstgenoemde datum zal de hele gelijkschakeling van arbeidsvoor waarden voltrokken zijn. Volgens de vakorganisaties staat een en ander los van de resultaten die wer den bereikt, bij het overleg over óm CAO in de groot-metaal. ROTTERDAM Unilever zou, aldus een mededeling in de Londense Times, bij haar kwartaalcijfers tot een zekere uitsmering van resultaten overgaan. De Times citeert uit een intern rapport dat maatregelen worden overwogen om al te grote schommelingen, die altijd bij de publikatie van kwartaalresulta ten kunnen optreden, te vermijden. Unilever deelt ons mee dat over d® inhoud van het bericht in de Times geen commentaar kan worden gegeven. D© zaak is in handen gegeven van haar advocaten. IJMUIDEN Het bestuur van de Hoogovens verwacht voor 1969 een winst van tien procent. Dit bleek in een buitengewone vergadering van aandeel houders. Daarin werd dr. ir. A. Drij ver, die op 31 december wegens het be reiken van de pensioengerechtige leef tijd aftreedt als voorzitter van de raad (Slotkoersen van gisteren) Fonds Vort ge Iste koers oot. Nederland 9 j. 1969 8 100.2 100.4 Nederland 25 j. 1969 8 99.4 99.5 Nederland 1969 76 96.4 96.4 Nederland 1966-1 7 92.3 92.6 Nederland 1969 7 91.3 91.2 Nederland 1968-1 66 87.3 87.1 Nederland 1968-2 66 87.3 87.1 Nederland 1968-3 66 87.3 87 Nederland 1968-4 66 87.3 87 Nederland 1966 61 88.4 87.8 Nederland 1967 61 85.4 85.3 Nederland 1967 6 84 83.7 Nederland 1965-1 51 85.1 84.9 Nederland 1964-1 51 82.9 82.9 Nederland 1964 5 79.65 79.5 Nederland 1958 46 82.4 82.5 Nederland 1964 46 94.7 94.9 Nederland 1959 46 80.8 80.3 Nederland 1963-1 41 75 75 Nederland 1961 4 77.3 77 Nederland 1953 31 72 71.6 Ned. staf fell. 1947 36 67.5 67.4 Nederland 1951 36 88.8 88.8 Nederland 1953 1-2 36 77.8 77.8 Nederland 1950 1-2 3* 65.5 65 Nederland 1954 1-2 3i 67.8 68 Ned. grootb. obl. 1946 3 79.7 79.6 Ned. dollarling 1947 3 86 86.1 Bk. v. N. gem.won.bl. '57 6 89.1 89.1 id. 30-jar. l958/'59 46 77.2 77.2 H.V.A.-mijen ver. a. 58.1 58.1 A.K.Z.O. 105.7 Deli mij f. eert. 52.1 52 Heineken's Bier f. 174.7 174.4 Hoogovens n.r.c.v.a. 103.5 103.3 mmm Philips gem. bez. Unilever Dordtsche Petr. Kon. Petr. f. H.A.L. Java-China p. n.r. K.L.M. Rotterd. Lloyd a. 151.5 Scheepvaart Unie a. 140.3 Bk v. Ned. Gem. '67-1-2 6* 88 Bk v. Ned. Gem. '68-1-2 63 87.4 Bk v. Ned. Gem.'67-l-2-3 6è 86 Bk v. Ned. Gem. 1965-1 6 85.8 Bk v. Ned. Gem.'58-l-2-3 43 79.4 Nat. bk. v. mid. kred. '66 7 95.8 Nat. Investeringsb. 1965 53 88 Fr.-Gron. h.b. dw. 6 83 Alb. Heijn wdlobl. 1955 4 117»/4 British Petrol. '66 7è°/e 92.5 Bijenkorf Beheer 6 97 Co-op Ned. r.-spaarbr. 161 Ned. Gasunie 1969 76 95.2 Ned. Gasunie 1966 73 95 Ned. Gasunie 1969 66 88.3 Philips dir. 250-1000 '51 4 75 Pegem 1-2 1967 6 86.5 Pgem 1958 56 83 Rott. Rijn Pijpl. 5è°/o 90.8 K.L.M. 1968 7 91.8 K.L.M. 15-jarig 5 91.5 Ned. Spoorw. 1957 1-2 41 86.5 A.K.Z.O. 41 89.5 Berghuizer Papierfabr. 46 95 Gelder Zonen v. 41 87 Grasso's kon. m.fabr. 5i#/« 83.5 K.L.M. 51 93.5 Meteoor beton 5J°/« 101 Stokvis en Zonen 4i*/» 80.7 Thomassen/Dr.-Verbl. 4 92 Alg. Bank Ned. 3 258 Amrobank f 20,— a. 54.9 Nationale Ned. eert. 99 86. Smid je Verholen keek Ouwe Murk aan met een gezicht alsof-ie het in New Delhi hoorde donderen Plotseling werd hij er zich weer van bewust, dat hij smidje Verholen helemaal niet was! Hij was Bramah, de helderziende... En daarom nam de smid nu onmiddellijk zijn draai. Hij boog elegant, liet de ene hand tegen de borst rusten en strekte de andere uit in een hoofelijke begroeting. „Ver geef mij, goede zeeman", sprak hi.i deftig. „Maar juist de heer Verholen was het, die mij hierheen zond. Zélf was hij verhinderd te komen, omdat grote zorgen zijn gemoed kwelden. Mag ik mij even voorstellen? Ik ben Bramah, d© Indiër. In mijn tropische vaderland ben ik helderziende van zee zaken on maritieme aangelegenheden. Ik richt mijn helderziende kennis speciaal op de historie van de oude, verzonken zeeschepen. En nu heb ik beel den doorgekregen, die mij toeroepen, dat er in de ze wateren hier vlak voor uw nederige stulpje, ook zo'n goudschip is vergaan. De mededeling over de juiste plaats van dat schip was te vinden op de blauw-geruite scheepskiel, maar eilaas, gij hebt hem aan stukjes gehakt -" „Wat zegt je daar? Een goudschip?" riep Ouwe Murk uit. „Waarom stuurt Verholen jou dan naar mijn? En hoe kan er een boodschap staan op de ouwe kiel? En heb ik die boodschap nou stuk gehakt?" „Helaas, zo is het", antwoordde Bramah en hij pakte een stukje hout van de stapel. „Kijk zelf en oordeel wijs", hernam hij. „Staan hier letters of niet?" Murk keek even en zuchtte toen vol ongeloof: „Je hebt gelijk, snijboon. Dat zijn letters. Daar kent nie mand aan twijfelen. Maar waar een eerlijk zee man wel aan twijfelt, dat is dat goudschip. Alte- maal sprookje, snijboon. Altemaa! sprookjes! Ik zwabbert zelf nou al zo'n vijftig jaar mee in de zeevaart, maar een goudschip? Nóóit gezien!" Ned. credietb. aand. b. 180.5 Ned. Middenstandsbank a. 105.2 Slavenburg's bank a. 210 Albert Heijn 180.7 Americain 665 Arnh. scheepsb. eert. 94 Befo „b" 137 Bergh en Jurgens 179 Blijdenst. f 1000 n.r. c.v.a. 51 Bols Lucas 202 Brakke Grond. 21 Bredero 176.2 Bredero n.r. eert 173 Bredero ver. bedr. 475 Bührmann-Tetterode 541 Bijenk. beh. n.r. c.v.a. 540.5 Bijenk. beh. 6°/o pref. 78.5 Calvé D. 539 Calvé D. n.r. c.v.a. 750 Calvé com. pref. wo. r. eert. 118.2 Drents-Ov. houth. 116 D.RU. 442 Elsevier f. 717 Erdai Mij vvasverw. 780 Etna-Daalderop-Holding f. 44.5 Europe ('1) Hotel 265 Fokker 404 Gazelle 135 Gelder (van) 164 165 Gelder (van) pref. 160.5 161.5 63.2 63.1 c.v.a. 113.1 112.0 a.877 888 a.140.2 141.6 a. 92 91.5 c.v.a. 172.5 173 a. 167.7 167 152 141.1 88 87 86.1 85.4 79.4 95.7 88.1 83 92.9 97.5 161 94.8 94.8 88.3 75.5 88 83.5 90.7 89 90 85 89 94.6 86.6 83 92 101 80.5 91.5 257 54.5 102 180.5 105.5 210 180.3 94 137 179 53.5 204.8 21 171.5 476.5 538 540 78.5 741 116 440.5 720 775 45 269 405 136 118 118 152.5 150 224 224 113 112 267.5 271.5 f. 259 259.5 174.2 174 eert. 42.5 53.3 181.5 164 185 181 eert. 123.2 120.1 212 215 777 792 270 250 137 140 276 277 375 360 n.r.c.v.a. 317 326 16.1 226* 77 59.5 Gist-Broc. Grasso Hellingman Holec Internatie Kluwer Kon. Ned. Papier Kon. Ned. Textiel Krasnapolsky K.V.T. Leidse Wol Lips en Gispen Meteoor Naarden Chem. Naeff gebr. Nedap. Ned. Kabel Nelle, wed. van Nijma Nijverdal-ten Cate Overz. gas bez. v. a. f. Pakhoed Palthe Parkhotel Pont hout Reesink en co a. Scheveningen expl. mij. f.a. Schokbeton aand. b. Scholten carton en papier a. Schuppen sajetfabriek a. Simon de Wit aand. b. Technische Unie a. Thomassen/Dr.-Verbl. f.a. Twentsche kabelfabriek a. Ubbink-Davo a. Unilever 1000 cert. 7c.pr a. Ver. Machinefabrieken a. Ver. Ned. Uitg.bedr. a. Ver. Ned. Uitg. f. Ver. Touw c.v.a. Vredestein c.v.a. yulcaansoord Wegener n.r.c. Wessanen Billiton 2e rubriek a. Geldersche tramweg mij. a. H.B.B beleg, depot 1-2 pb.f. Interbonds lpb f. Vastgoedbeleg.fonds part. f. I.K.A. belegging mij f. Robeco f 50 a. Rolinco f. Unitas f 50 a. Canadian pacificrailw eert. Int. nickel cy of can. cert Shell oil can. (10 a.) cert Am.tel/tel 15-10a33-1 /3d cert Anaconda cert. Bethlehem steel cert Chesapeake and Ohio cert Cities ser. 10 a 10 dlr cert Dupont d. N. 10 a 5 dlr cert General electric cert. General motors cert. Kennecott copper cert. Philips petroleum cert Radio corp. of America cert Republic steel cert. Shell oil cert. 44.25 44.5 Standard brands 10 a cert. 48.5 49.4 United States steel (10) cert 34.6 34.1 Woolworth cert. 36.2 36.25 16.3 226.5 73 60 51.5 166 161 125.5 125.5 21.1 21.1 185 185 169.5 116 222 220 242 238.5 80 80.2 318 317 56.5 55 120.2 87.5 85.5 249.2 249.2 250.5 123.2 123 156.5 155 47 45 114.8 114.9 75.2 147.5 55 865 601 726 201 239.5 226.9 104.9 66.5 45.7 27.85 27.85 50.75 50 28 27.7 75 147.5 53 862 601 227.5 118.6 47 27.2 49.5 40.3 110 80.5 67.8 38 24 37 34.05 26.85 50.3 40.5 108.25 80.2 68 42.6 36.1 34 van bestuur benoemd tot commissaris. De vergadering benoemde drs. J. D. Hooglandt tot lid van de raad van be stuur. De heer Drijver wordt opgevolgd door drs. P. L. Justman Jacob. Op een vraag of de Hoogovens zul len deelnemen in het Belgische staal- verwerkende bedrijf Phenix Works, werd gezegd dat Cockerill,die Phenix heeft overgenomen, geen verzoek heeft gedaan om alsnog hierin deel te nemen. Met de pogingen om de gieterij-afde ling van Demka in een groter verband te brengen is men nog bezig. Er zijn met mogelijke buitenlandse fusiepart ners besprekingen aan de gang. Dit jaar is er een grote vraag naar staal geweest. Het bestuur verwacht een voortduring van deze situatie in 1970. Aanvoer en produktie lopen nor maal. AMSTERDAM De internationale waarden hebben vandaag de nieuwe beursweek kunnen inzetten met een licht verdeelde stemming bij de ope ning. Kon. Olie, welk fonds vrijdag flauw in de markt lag door Amerikaans aanbod, kon zich herstellen. Er was in deze hoek lokale vraag en om dat er geen verkoopopdrachten voor Amerikaanse rekening aanwezig wa ren opende Kon. Olie op 141.70, tegen een voorgaand slotniveau van 140.30. AKZO deed het ook niet slecht op 106.10 (105.40). Hoogovens daalde 30 cent tot 103.20. Philips bleef onveranderd op 63.30, terwijl Unilever tegenviel op 113.10 (113.40). Dit fonds sloot vrijdag in Wall Street lager evenals KLM. Phi lips en Kon. Olie konden zich op de New Yorkse beurs verbeteren. Later zakte AKZO iets in tot 105.90 en moest Unilever verder terrein prijsgeven tot 112.80. De handel in al deze fondsen verliep zeer kalm. Koopopdrachten in het laatst© beurshalfuur hebben er vrijdag in Wall Street toe bijgedragen dat de beurs aldaar goed priishoudend sloot, na lager te zijn geweest. Wall Street- kringen verwachten echter dez© maand nog de gebruikelijke belasting- verkopen. Of die een doorslaggevende factor zullen zijn voor het marktsenti- ment in Wall Street dient te worden afgewacht, zo redeneerde men vandaag in Amsterdam. De cultures bleven onaangeroerd op 43.2 voor Amsterdam Rubber en 58.1 voor HVA. Ook de scheepvaartsector gaf geen veranderingen van betekenis te zien. Scheepvaart-Unie kon zich wat verbeteren doch Rott. Lloyd was iets gemakkelijker. Voor KLM werd 30 cent minder betaald. Ook in de staats- fondsenhoek viel niet veel te beleven. De koersen schommelden rond het voorgaand0 AMSTERDAM, 15 uec. (ANP) Lon den 8.69-8.69MsNew York 3.62»,$-3.62 %j Montrèal 3.37H-3.37H; Parijs 65.07»/«- 65.12»/$; Brussel 7.29% -7.30Frank fort 98.44H-98.49Vt; Stockholm 70.14»/© -70.19»/»: Zürich 84.22-84.27; Mi laan 57.87 Vi -57.92»/»; Kopenhagen 48.41 H-48.46HOslo 50.76»/2-50.81»Ai Wenen 14.04»$-14.05»/$; Lissabon 12.76 12.77%.

De Vallei | 1969 | | pagina 2