Spaanse sinaasappelen als dank voor gastvrijheid Provinciale expositie van konijnen en pluimvee in Veenendaal klein behuisd RTTV raasde over Sempre Avanti: 10-0 Auto ging in vlammen op Burgemeester nam fruit voor zieke en gehandicapte jeugd van Veenendaal in ontvangst V eenendaal als nationaal voorbeeld! Directeur van Handelsavond school vraagt eervol ontslag Met huurauto de sloot in BURGEMEESTER P. BODE OPENT TENTOONSTELLING ONGEVEER 150 INZENDINGEN GEWEIGERD I.V.M.RUIMTEGEBREK Man sliep roes uit in park Winkelsluiting voor feestdagen Konijnendiefsta] V rouwen gilde viert kerstfeest niet H. Mis A. v. d. Peut nog aan kop bij „Renswoude'" Belt Schaatsfeest liep uil de band Definitief in proniotiegroep Inbraak leverde wat snoep op Balorige jongen ging op de bon Veiling Tiel Rijwieldiefstal opgebiecht VOORBEELD INITIATIEF MARKTEN SCHAKEN v".3o"; 11079 Veiling Zaltbommel DINSDAG 16 DECEMBER 1969 O VEENENDAAL „Gracias Ollanda". Onder dit motto hebben gistermor gen Jozefina (7) en Fernanda (6) Gonzales namens de Spaanse gastarbeiders in Veenendaal het gemeentebestuur vele honderden sinaasappelen aangeboden. Het Spaanse fruit is later verdeeld onder de patiëntjes van de kinderafdeling in het Juliana-ziekenhuis, de jeugdige bewoners van de beide dagverblijven voor gehandicapten en de leerlingen van de BLO-school in Veenendaal. Het aanbieden van de sinaasappelen had tot doel uiting te geven aan de dank baarheid voor o.m. de gastvrijheid, die de Spaanse arbeiders in Veenendaal ondervinden. Jozefina en Fernando Gonzalez In een originele Spaanse klederdracht werden samen met hun ouders op het raadhuis verwelkomd door het voltallig college van burgemeester en wethouders. De deputatie van Spaanse gastarbeiders in Veenendaal was In gezelschap van de heer C. M. Wij burg, secretaris van de plaatselijke commissie voor buitenlandse arbeids krachten en de heer L. M. Louwers, assistent groepswerker voor gastarbei ders. Burgemeester P. Bode, die de sinaas appels van de beide Spaanse kinderen in ontvangst nam toonde veel waar dering voor de geste. „Dit initiatief bevordert ongetwijfeld de verhouding tussen de in Veenendaal werkende en wonende Spaanse werknemers en de bevolking. Er ontstaat hierdoor een verbroedering tussen de beide landen en ik geloof dat het goed is wanneer we wat meer naar elkaar toegroeien", aldus de burgemeester, die in het Spaanse initiatief ook een bewijs zag dat de rijksgrenzen langzaam gaan ver dwijnen. De heer L. M. Louwers dankte het college namens de familie Gonzalez en de Spaanse werknemers in Veenendaal voor de waardering, die het „sinaas appel-gebaar" had opgeroepen. De manier waarop in Veenendaal de bui tenlandse gastarbeiders worden opge vangen en benaderd, stelde hij als voorbeeld voor ons land. „De accom modaties, die in Veenendaal voor de gastarbeider bestaan vindt men ner gens anders. Neem nu alleen het voor beeld, dat in Veenendaal buitenlandse werknemers in dezelfde flats - wonen als hun Nederlandse collega's. Daar voor zijn wij samen met de gastarbei ders erg dankbaar", merkte de heer Jozefina en Fernando Gohzales met hun ouders bij een van de patiën tjes op de kinderafdeling van het Ju- lianaziekenhuis. VEENENDAAL De politie verleen de gastvrijheid aan S. die in het afge lopen weekeinde een wat ongebruike lijke plaats had uitgekozen om zijn roes uit te slapen. De man werd na melijk aangetroffen in een van de plant soenen in de Palmengrift, waar hij languit lag te slapen op nog geen me ter afstand van het Omleidingskanaal. O VEENENDAAL In verband met de komende feestdagen is er een afwij kende regeling getroffen wat betreft de winkelsluitingen. Op maandag 22 de cember en dinsdag 23 december zullen de winkels tot 21.00 uur geopend zijn. Op de woensdag voor Kerst (24 decem ber) gaan de winkeldeuren om 18,00 dicht. Geen woensdagmiddagsluiting is er ook op oudejaarsdag. Ook dan blijven de winkels tot 18.00 uur geopend. VEENENDAAL Maandag deed de heer G. van K. aangifte bij de politie dat uit een hok achter zijn woning drie witte konijnen waren ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in naar de liefhebbers van een vroege kerstbout Louwers op, terwijl hij ook het onlangs beschikbaargestelde voetbalveld nog als voorbeeld noemde. De actie „Gracias Ollanda" Is een initiatief van de afdeling public rela tions van het Spaanse bedrijfschap voor groenten en fruit. Vorige week ar riveerde in ons land een schip met maar liefst 30.000 kilo Spaanse sinaas appelen, bestemd voor zieke en gehan dicapte Nederlandse kinderen in ge meenten waar sprake is van een con centratie van Spaanse werknemers. On middellijk na het bekend worden van het initiatief hebben de Spanjaarden in Veenendaal zich ingezet om de sinaas appels ook in „hun gemeente" te mo gen aanbieden. De dankbaarheid daar voor ondervonden zij gisteren in de vorm van smullende kinderen. f RHENEN De directeur van de ge meentelijke handelsavondschool in Rhe- nen, de heer H. Moret, heeft het ge meentebestuur verzocht hem per 1 oktober 1969 eervol ontlsag te verle nen. De heer Moret deed dit verzoek reeds per brief d.d. 18 april 1969, maar omdat op korte termijn geen opvolger kon worden gevonden, brengen B. en W. het verzoek van de directeur pas nu in de raad. Voor de vacature heeft zich slechts een sollicitant gemeld', na melijk de heer G. Henstra uit Renkum. Gelijktijdig met het voorstel om de heer Moret eervol ontslag te verlenen wordt de raad gevraagd de heer Hen stra te benoemen als opvolger in tijde lijk dienstverband. Dit laatste op ad vies van de inspecteur om „louter fi nanciële redenen". VEENENDAAL Weggebruikers alarmeerden de politie omdat ze nabij de spoorwegovergang op de Nieuwe- weg een auto met ontstoken koplam pen in de sloot zagen liggen. Bij onder zoek bleek de wagen eigndom te zijn van de firma Van W. die de auto had verhuurd aan H. uit Veenendaal. De huurder zat in de omgeving achter een hartversterking toen de politie hem wist te achterhalen UTRECHT, 15 dec. Op de paarden markt in Utrecht werden vandaag 430 dieren aangevoerd: de prijzen waren voor: luxe paarden 1200-1625; werk paarden 1200-1500; oude paarden 800- 1475; 3-jarige paarden 925-1100; 2-jarige paarden 700-925; veulens 300-650; hitten 725-900; slachtpaarden per kg geslacht gewicht 2,80-3,70; jonge slachtpaarden per kg geslacht gewiekt 2,70-4,05. De handel was redelijk. VEENENDAAL Het Katholiek Vrouwen Gilde afd. Veenendaal orga niseert onder leiding van kapelaan Escher een H. Mis in het zaaltje van de Salvatorkerk op woensdag 17 dec. 's avonds om half 8. Deze Misviering ls bedoeld als bezinning op het Kerst feest. Na afloop is er gelegenheid tot discussie onder genot, van een kopje koffie. HENSWOUDE In de onderlinge competitie van „Renswoude" begint zich na drie ronden een duidelijke kop groep af te tekenen. A. v. d. Peut jr. handhaafde zijn koppositie door een fraaie overwinning, terwijl I. Schuit, eveneens uit de kopgroep, door H. Al- tink werd verslagen. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: H. Altink-J. Schuit 1—0. De Vries-H. Stoer, afgebr., K. Wijnberger-M. v. Rooij 01, G. J. H. ten Cate-A. v. d. Peut (jr) 0—1, Wels-H. Viel 1—0, Th. H. Koot-P. Paulus v. Pauwvliet 1—4). De stand na 3 ronden luidt: I. A. v. d. Peut jr. 3-3, 2. J. Schuit 3-2, 3. M. v. Raaij 3-lV*, 4. H. Stoer 2-1 en 1 afgebr., 5. H. Viel 2-1, 6. Th. H. Koot 2-1, 7. Wels 2-1, 8. DeV ries 3-1 en 1 af gebr., 9. H. Altink 3-1, 10. G. J. H. ten Cate 3—1, 11. Ds. L. v. d. Peut 2-»/*, 12. K. Wijnberger 2-0, 13. J. Vermeulen 1-0, 14 P. Paulus v. Pauwvliet 2-0. dan •van a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwt Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL Een record aanlAl dieren k donderdagavond te bewon deren in de Yeenendaalse Eierhal aan de Achterkerkstraat, waar de grote pro vinciale tentoonstelling wordt geopend door burgemeester P. Bode. Niet minder dan ruim 700 inzendingen van konijnen, sier- en watervogels uit de gehele provincie Utrecht zijn vpor de expositie ingeschreven. VEENENDAAL Een zeventigtal Vee- nendaalse jongelui die zaterdagavond in georganiseerd verband de kunstijs baan in Den Bosch bezochten zagen hun verblijf in de Brabantse hoofdstad ver lengd door het optreden van enige bal dadige elementen. Met name enige jongens waren zo te keer gegaan dat de politie het nodig achtte het gezelschap maar eens met het interieur van het Bossche politie bureau te laten kennismaken. Er ble ken enige ruiten te zijn gesneuveld en ook was er schade toegebracht aan een sportwagen. De daders zijn bekend en zullen worden vervolgd. De Yeenendaalse konijnen- en pluim vee-fokkersvereniging, die de tentoon stelling heeft georganiseerd, is er bij zonder trots op. dat daarbij een aantal rassen zijn die nog niet eerder in Vee nendaal te zien waren. Desondanks vindt voorzitter J. van Kruistum het erg jammer dat er een groot tekort aan ruimte is vpor een dergelijke tentoon stelling in Veenendaal. Ongeveer 150 inzendingen moesten worden geweigerd wegens het ruimtegebrek in de Eierhal. Desalniettemin belooft het een interes sante expositie te worden, waarvoor men veel belangstelling verwacht. Na maanden van voorbereidend werk is het dan zo ver. Er wachten de uit ongeveer tachtig leden bestaande VKVP bijzonder drukke dagen als met ingang RHENEN Door een geweldige 100 overwinning op het Arnhemse Sempre Avanti heeft RTTV zich nu definitief geplaatst voor de promotiegroep. Het zwakke Sempre Avanti leverde in het geheel geen problemen op voor de Rhenense spelers. Slechts een partij leverde spanning op en deze werd dan ook in drie games gespeeld. D. v. Breenen won z'n le partij ge makkelijk van Scheerder met de cijfers 21/18—21/8. R. v.d. Brink was tegen Lu nenburg minder zeker. Na de le game gewonnen te hebben met 21-24 verloor hij de 2e met 18-21, terwijl de 3e nog spannender was en slechts op het nippertje door dl» ilhenenaar ge wonnen werd (24/22). C. Lieftink had minder moed te mot Stroo en won in 2 games met 21/16-21/16. Ook het dubbe le leverde weinig moeilijkheden op voor R. v. d. Brink en D. van Breenen: 21/18-21/7. R. v.d. Brink gaf Scheerder vervol gens geen enkele kans en won met 21-13-21-8. D. van Breenen greep de winst op Stroo met 21-18-22-30 en ook C. Lieftink had geen moeite met z'n tegenstander Lunenburg (21/13-21/ 10), waarna R. v.d. Brink ook z'n 3e tegenstander te sterk af was. Hij won van Stroo met 21/15-23/21. C. Lieftink zorgde er eveneens voor, ongeslagen te blijven deze avond en won van Scheerder met 21 13 en 21/15. D. v. Bremen zorgde tenslotte voor 10-0 door gemakkelijk te zegevieren over Lunenburg met 21/19-21/11. Op maandag 22 december speelt RTTV zijn laatste competitiewedstrijd in deze le helft tegen Cevelum. De uit wedstrijd leverde een gelijk spel op, doch de Rhenense spelers zuilen waar schijnlijk In eigen zaal wel sterker zijn. RESERVETEAMS In deze wedstrijd konden J. Engelaar en A. Udo niet tot winst komen. W. de Grootmulder won 1 partij en ook het dubbel leverde winst op. ACTIEF 1 - RTTV 3: 5-5 H. v.d. Broek won, zoals altijd, ook nu weer 3 wedstrijden, terwijl O. Meyer en J. Notermans beiden een over winning boekten. SHOT 3 - RTTV 5: 2-8 G. v.d. Wetering won in deze wed strijd 3 maal, H. v. Nieuw-Amerongen en B. Middel brachten 2 tegenstanders een nederlaag toe en ook het dubbel werd gewonnen, A. Need, J. de Bode en J.' Nieuwen- huis deden ndets voor elkaar onder en bleven allen ongeslagen. Zij moesten alleen het dubbel afgeven. Mevr. T. Notermans wan 2 maal, ter wijl ook mevr. A. van Breenen 2 te- gestanders wist te overwinnen, G. Meyer wist geen enkele partij te win nen. VEENENDAAL In het afgelopen weekeinde is er waarschijnlijk door een stel jeugdige personen ingebroken in het clubhuis van de speeltuinvereniging „Prins Willem Alexander" aan de' Buurtlaan - West. Men wist binnen te komen door een ruit te verbreken. Er werd een hoeveelheid snoep vermist.. VEENENDAAL De Veenendaler Van B. werd op de bon gezet toen hij geen gevolg gaf aan een herhaald verzoek van de politie zich uit een voor jeugd werk bestemd gebouw aan het Gel derland te verwijderen. Hem werd lo kaalvredebreuk ten laste gelegd. van woensdag vanuit de hele provincie alle dieren worden aangevoerd. Na een korte registratie zal elk dier in de spe ciale tentoonstellingskooien worden ge plaatst om donderdagmorgen te ver schijnen voor een der negen keurmees ters, die geassisteerd worden door een staf van helpers uit de Veenendaalse vereniging. Uit de inschrijvingen blijkt dat vrij wel alle rassen vertegenwoordigd zul len zijn. De reuzen onder de konijnen, Vlaamse reuzen, zijn met 58 stuks in alle soorten te bewonderen. Maar ook de „buldog" Franse hangpor, de Gele van Bourgondië, de Nieuwzeelanders en Siamese Marters zijn aanwezig. Op merkelijk is het grote aantal dwergras sen, waaronder de rood- en blauwoog- jes. De sector pluimvee vormt bijna een tentoonstelling apart. Enorme hoen ders zijn de Brahma's, in tegenstelling tot de krielkippen in velerlei kleuren pracht. Naast een fraaie collectie sierduiven zijn er prachtige sier- vogels, waaronder een bonte menge ling fazanten, parelhoenders, watervo gels als ganzen en eenden en dat al les in vele soorten en kleuren. Een fraai exemplaar is bijvoorbeeld de In dische Loopeend, die de 60 cm hoogte haalt als hij z'n naam eer aan doet door rechtop lopend te paraderen. Een apart hoekje wordt gereserveerd voor een aantal cavia's, beter bekend als marmotten Ongetwijfeld zal er ook dit jaar weer belangstelling zijn voor de provinciale tentoonstelling. Van een aantal scholen in Veenendaal komen de twee hoogste klassen gratis de tentoonstelling bezoe ken. Nadat donderdag de hele dag ge keurd wordt en de talloze prijzen en predikaten op de kooien zijn aange bracht zal burgemeester P. Bode 's avonds om half acht de tentoonstel ling openen en als eerste bezoeker een rondgang maken langs de vele inzen dingen. De openingsuren van de tentoonstel ling lijn als volgt vastgesteld: donder dag van 20 tot 22 uur; vrijdag van 10 tót 12 en van 13 tot 22 uur; zaterdag van 10 tot 18 uur. N.V. Vruchtenveiling „Tiel en Omstre ken". Veilbericht van ma. 15-12-1969. APPELEN Cox's Orange Pippin: I 75/85 52-70, I 60/70 41-49; II 70/80 59-65, I 28-47, II 15-29 Golden Delicious: I 70/80 32-41; 65/75 22-30; II 70/80 22-27, I 15-28. Goudreinette: I 75 85 32-48, 70/80 30- 41; II 75/85 29-33; 70/80 26-30, 65/75 23- 28. I 15-28. Jonathan: I 75/85 29-32; II 75/85 26-32, 70/80 21-25, 65/75 20-32, I 10-17. Lomhartscalville: I 75/85 27-29, 65/75 20-22. I 15-21. Dykmanszoet: I 34-50. Jasappel: I 30-39. Koningszuur: I 22-31. Industrieappelen: per 100 kg blank f 11,40 tot f 11,90; rood: f7,10. PEREN Conference: I 60/70 60, &5/65 55, 50/00 40. Brederode: I 88-95; II 41-55. Comtesse de Paris: I 18-30. Gieser Wildeman: I 62-87. St. Remy: I 59-69. Alles in ets per kg tenzij andefs ver meld. Coöp. Veilings vereniging Zaltbommel Omstreken, prijsbericht d.d. 15-12-'69. Export Fruit Cox Orange Pippin: 1 80/85 69-74, I 75/80 61-68, I 70/75 46-62, I 65/70 34-44, I 60/65 19-27 per kg. Golden Delicious: II 75/80 23-32, II 70'75 19-28; II 65/70 15-19 per kg. Goudreinette: I 75/85 35-37; I 65/75 30-33 per kg. Jonathan: II 75/80 25-32, II 70/75 W- 29. 11 65/70 15-18 per kg. Brederode: 95-108 per kg. Groenten AndUvie: I 82-100, II 71-91 per kg; Boerekool: I 20-26. II 16-23 per kg; Koolraap: I 24, II 9-18 per kg; Knolsel derijA 43-61, B 31-43, C 18-34 per st.; Prei: AI 45-58, All 35-50. Bil 24-31 per kg; Rode Kool: A 31-39, B 22-32 per kg; Savoye kool: A 20-27 per kg; Uiens: I 39-54, II 27-31 per kg; Witlof: B 131- 179. afvr. 104-142 por kg. RHENEN De auto van de heer S. in de Plantsoenwijk te Rhenen is gister avond na een kortsluiting bij het opladen van.de accu geheel uitgebrand. De auto stond op het moment, dat de brand uitbrak in de garage, die eigendom is van de gemeente. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, zag gans de is van de gemeente. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, zag kans de te total loss. VEENENDAAL Zaterdag jl. werd uit Opheusden G.R. aangehouden ver dacht van diefstal van een rijwiel. R. bekende en werd na het opmaken van een proces-verbaal op vrije voe ten gesteld. De kalender wijst december aan, hei jaar spoedt zich ten einde. Voor bij is de vlammende pracht van de diverse gewassen in de tuinen. Het rood, het bruin, het geel en het goud glanst niet meer in het hees tergewas. Het laatste feestkleed, opgewerkt met chrysanten, herfst- asters en rozeknopjes. heeft moe der natuur afgelegd. Voorbij zijn de dagen toen we spraken over de herfstige schoonheid" in onze tuin. De laatste bonte bladeren dwarre len neer. het is stil geworden in de tuinen en...leeg. Wat een over vloed heeft enkele maanden gele den in onze tuin geheerst. Nu be gint het te gelijken op een toneel, waarvan de couliwsen weggenomen zijn, zodat we weinig anders zien dan de latten. Het madeliefje heeft nog enkele bloempjes voor het najaar bewaard. Als een beeld van standvastigheid en van hoopvolle verwachting staat er de grote Hazelaar in de hoek van de tuin. Bovenaan zijn takken zijn reeds de mannelijke bloem- katjes zichtbaar, die de nieuwe lente afwachten, om zich volkomen te ontwikkelen. Vrienden, we heb ben de groene lente jubelend be groet, de gloeiende zomer omarmd en dankbaar van vriend herfst de beker aangenomen met het ver kwikkende sap van zijn vruchten, we drukken straks vriendschappe lijk de winter de ijskoude handen. Nu het in de tuin vergane glorie is ge worden, voelen we ons nog meer aangetrokken tot de florakinderen in onze kamer. We weten, dat we bij het verzorgen van de planten nooit mogen vergeten met levende wezens te doen te hebben. Wanneer we door de nieuwe wijken van on ze woonplaats gaan, dan zien we de grote plantenverzamelingen voor de ramen staan. Ik zei al, planten zijn levende wezens, ze ademen net als wij en nemen lucht tot zich. Wij nemen de zuurstof op uit de lucht, planten echter hetkoolzuur gas, dat wij juist uitademen. Het is een groot wonder in de natuur, dat planten percies het tegenovergestel de van mensen en dieren nodig hebben, daardoor blijft de balans in evenwicht. Met een meer deftig woord noemen we het koolzuurgas uit de lucht ..assimilatie". In de nacht staat dat proces stil, dan ne men de planten net als wij zuur stof op uit de lucht. Daarom is het ook beter kamerplanten tegen de avond uit de slaapkamer te ver wijderen. We horen vaak de klacht., dat de bla deren van de planten vallen. Meest al wordt dit veroorzaakt door te gro te temperatuurverschillenDaar om móet men proberen de nacht- temperatuur een beetje op te voe ren, zodat het verschil met de tem peratuur overdag niet zo groot is. Staan de planten te donker en te koud. dan vallen de bladeren ook af. Echter de planten kunnen ook te warm staan en vooral in een te dro ge atmosfeer "heeft het vallen der bladeren tengevolge. Nu de winter voor de deur staat en de kachel flink brandt, wilde ik u even op dit alles opmerkzaam maken. In vele huiskamers ziet men de Pri mula obconica. Geen wonder, want onder de planten neemt zij een voorname plaats in. Van de late herfst tot het vroege voorjaar is zij getooid met mooie bloemen. Geer haar een zo licht mogelijke standplaats, vlak voor het raam. De temperatuur mag niet te hoog zijn. Geregeld gieten en om de veer tien dagen bemesting geven. Dat er ook orchideeën bestaan die men in de normale huiskamer kan kweken weten nog veel te weinig liefhebbers. Er zijn slechts enkels soorten die het in de huiskamer goed doen. Een van de beste orchi deeën is ongetwijfeld de ,,Odonto- glossum grande". Deze bloeit thans met een og meer bloemstengels, waarvan elk prijkt met drie tot acht prachtige bloemen van een wonderlijke vorm en een opvallend donkergele kleur met bruine strepen en vlekken. Zeldzaam mooi.' Mocht u een orchidee bij de bloemist willen kopen, koopt dan een plant met bloemknop erin. Bij een goe de verzorging kunt u er jaten ple zier van hebben Wat haar kweekwijze betreft vertel ik u het volgende. Ze houden van een vochtige omgeving, dus daar moet u in de kamer plaatselijk rond de orchidee voor zorgen. Een maal per week de bladeren met. een vochtig sponsje afnemen. In de zo mer (van mei-september) geeft men iedere 14 dagen een weinig vloei- mest, de beste resultaten verkrijgt men door zeer verdunde koegier te geven Steeds op de potgrond gie ten. niet op het schoteltje. Na de bloei heel wat minder water geven, ivanneer zich in het voorjaar een nieuwe scheut ontwikkelt, dan mag u weer meer gieten. Houdt er goed rekening mee, dat de orchidee weinig zon verdraagt, doch dat ze wel in 'het volle licht moet staan Nog een bekende orchidee, geschikt voor de kamer, is de ,,Pa- phiopedilum of Venusschoentje"De beste is Paphiopedilum insigne", die een paar maanden bloeit. Zij verlangt dezelfde behandeling als ,Odontoglossum grande". Alleen ze heeft geen eigenlijke rusttijd, dus ze moet altijd door water gegeven worden Antwoord aan rrierr. A. A. v.d K Het is zeer jammer, dat uw raadgever er met bij vertelde, dat 't spuiten" met onverdunde brand spiritus verbrandingen kan veroor zaken. En dat heeft zich nu bij uw palm, die aangetast was doorwol- luis, voorgedaan. U ziet maar, aj draagt men ook een lang mes daarom is men nog geen kok. Mijn raad is aldus: met een fijn penseel tje stipt u de wolluizen aan. (voor zichtig). De luizen kunt u dan zien wegsmelten. De plant moet tijdens de bewerking uit de zon gehouden ,i'orden, na. de behandeling nog een dag uit de zon houden. Nooit en te nimmer over de planten spuiten met onverdunde brandspiritus E. J. GRIJSEN RHENEN.

De Vallei | 1969 | | pagina 5