Post en l)eloof. ondanks val van Nederlander. aan de leiding m Wagtmansna vechtpartij met Duitser Schulze van baan verdwenen evoluon GonzuezByus SJaabt +totcr Wathebje aan een dure automobiel... ...als er gem Mercedes-service achter staat Ook op feestdagen feestelijke kansen in de Deze week no.20en21 samen inleveren! Roger Hunt naar tweede- divisieclub P. de Goey kampioen sportvlieger De Vries N.V SHERRY Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! Janssen met Piet de Wit naar Bremen Het hele jaar open De eenvoud van dit etiket is het kenmerk van de ware sherry T I O PEPE Zes doden bij testwedstrijd Nieuws van de transfermarkt Geesink met NJJB om tafel Dutch Internationals Fund Herrera nog best betaalde oefenmeester in ma WÊ DICTATOR OP EEN BRIEFJE OVER MIJN RUG Uitgezonderd 1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag. JEREZ Clubprijs voor Teuge AUTOMOBIELBEDRIJF WOENSDAG 17 DECEMBER 1969 sn orl AMSTERDAM Kurt Vyth kon uit ervaring spreken. Hy had 'n onderhoud met Charles Ruys, die door de ge meente Groningen is aangezocht om van 26 februari tot en met 3 maart in de nieuwe Martinisporthal een zes daagse te organiseren. Ruys had verteld met tien koppels te willen vertrekken en daartegen had de heer Vyth hem gewaarschuwd. „Als je even pech hebt en er een paar renners naar huis moeten is je veld te klein geworden". Op dat moment tuimelden op Vyth's fietsovaal vier coureurs over elkaar en dreigde het, zeker in financieel opzicht, zeer ge slaagde evenement (op de voorlaat ste dag werd het getal van 40.000 toe schouwers, nodig om quitte te spelen, al overschreden) voortijdig beslist te worden. Want één der „brokkenpiloten" was Peter Post, die er bovendien het ergst aan toe scheen te zijn. Maar het liep allemaal goed af. Post, die schaafwon den over het gehele lichaam had en voortdurend over hoofdpijn klaagde, is een keiharde in zijn vak. „Dat is nou het leven van een zesdaagsecoureur", zei hij met een grauwe glimlach op AMSTERDAM Wolfgang Schulze heeft Rini Wagtmans uit de vierde na oorlogse zesdaagse van Amsterdam geslagen. Een fikse vechtpartij na afloop van de course gisternacht in het rennerskwartier tussen dit tweetal leidde ertoe, dat Wagtmans een gekneusde rechterhand opliep. Met ijswater en zalf heeft dokter Jessen, de zesdaagse-arts, nog getracht de hand weer tot zijn normale proporties terug te krijgn, maar dat hielp niet. Wagtmans verliet het toneel van de strijd, omdat hij met zijn gekneusde hand niet kon sturen. De moeilijkheden tussen Wagtmans en Schulze waren al vroeg in de avond begonnen, maar niets duidde erop, dat het zo'n vaart zou lopen. Er gebeurden wat onregelmatigheden op de baan en even voor de derny-course de wed strijd was geneutraliseerd vielen er een paar klappen. De zaak werd ge sust, maar Schulze wilde, dat Wagt mans zijn excuses zou aanbieden. Wagtmans wilde er niet van horen. Schulze, waarschijnlijk opgewonden ge raakt door de vechtpartijen, die onder wereldfiguren laat in de nacht op het middenveld voerden, wachtte 's nachts Wagtmans op. De man uit St. Wille- brord weigerde opnieuw zijn excuses im maken, waarop Schulze de tanden door de lip van Wagtmans sloeg. Dat was het sein om de vijandelijkhe den in volle omgang te doen losbars ten. Er werd een stevig robbertje ge knokt, totdat andere renners daaraan een einde maakten. Wagtmans bleek de orgte verliezer te zijn. Zijn gezwollen hand noopte hem gistermiddag na een klein uur fietsen tot opgeven. De kleine Brabander zag het niet.al te somber in. In zijn cabine, met naast zich de dokter, zag hij zijn tegenstan der Schulze met een geweer over de baan rijden. „Hij keek steeds mijn ca bine in. Ik hoef toch niet te laten slaan? God zegt wel, als iemand je op je rech terwang slaat, keer hem dan ook de linkerkant toe, maar hij sloeg de tan den door mijn lip". „Christelijk zijn is moeilijk als je een klap krijgt. Het is jammer, dat het zo gelopen is. Uiteindelijk komt al dat ru moer alleen maar, doordat er een dic tator in de baan is". Wolfgang Schulze: „Ik had een ge weer geleend van de schiettent op de kermis. Ik had niet willen slaan. Als Wagtmans zijn excuses had gemaakt, was er niets aan de hand geweest. De zaak is nu uitgesproken. We hebben al les bijgelegd." En de mening van Arie van Vliet, wedstrijdmanager: „Het is een oud verhaal. „Jongens, die 's avonds zulke geintjes uithalen stappen de volgende dag af. Ik kon het je gisteren al op een briefje geven". Wie zich van het hele jandemo- nium niets aantrekken, zijn Koel (28) en De Wit (23). Gerard Koel, die aan Peter Post raakte zelfs betrokken bij een tweede valpartij. Hij nodig de een vrouwelijke bewonderaar uit een rondje met hem te rijden over de zesdaagse-pisteAan het slot ging het tweetal, tot grote hilariteit van het pu bliek, onderuit. zijn 22ste zesdaagse bezig is hij heeft er één gewonnen in 1967 met Jan Janssen in Madrid hoopt nog wat dichter bij de leiders te komen. „We rijden lekker, al ging het de eerste da gen wat stroef. Van al die herrie trek ik me weinig aan. Ik kom hier om een boterham te ver dienen, niet om ruzie te zoeken. Pe ter Post is de sterkste; dat is voor mij geen probleem". Koppelgenoot Piet de Wit, die zijn dertiende zesdaagse rijdt, is bijna elke dag meegeweest in de slag. „De jach ten zijn voor mij het zwaarst. Maar el ke zesdaagse leer ik weer wat. Vorige week vrijdag en zaterdag heb ik enorm moeten afzien. Ik was gevallen, waar door mijn benen wat stijf waren. Nu draai ik heel wat beter. In mijn eerste zesdaagse in Bre men die ik met Bongers reed, was ik iedere dag kapot. Tientallen ronden la gen we achter. Gewoon, omdat we slecht reden. We hadden toen wel naar huis kunnen gaan. Dat is de gemakke- AMSTERDAM Niet Gerben Kars tens, maar de Zaankanter Piet de Wit, die 24 december in het huwelijk treedt, zal van 8 tot en met 14 januari aan de zijde, van Jan Janssen in de zesdaag se van Bremen rijden. Piet de Wit was al gecontracteerd voor dit spektakel, maar zijn 'partner was nog niet be kendgemaakt. Nu Duyndam heeft ge zegd voorlopig niet in zesdaagsen te willen rijden (er is overigens sprake van een trio Wagtmans-Pijnen-Duyn- dam voor de Antwerpse zesdaagse) en Janssen dus alleen kwam te staan, be sloot men Piet de Wit aan de oud-tour winnaar te koppelen. Nog drie Nederlanders starten in Bremen: de combinatie Wagtmans-Pij- nen en zesdaagsekeizer Peter Post, die samen met de Belg Patrick Sercu uit komt. Vrijwel tegelijkertijd draait de nieuw leven ingeblazen zesdaagse van Kopen hagen (van 7 tot 13 januari), waarvoor het enthousiasme in Denemarken zo groot is, dat nu al bijna alle dagen zijn uitverkocht. Daar rijdt van de Neder landers alleen de combinatie Gerard Koel/Leijn Loevesijn. lijkste weg, maar we hebben doorgezet. Daarvan pluk in nu de vruchten." Piet van der Lans en zijn koppelge noot Albert van Midden voelen zich ernstig gekrenkt door de aantijging dat Peter Post bij hen geweest zou zijn om steun. Ook de beschuldiging, dat de andere renners de „publieke vrouwen" van Post zouden zijn, zat Van der Lans erg hoog. „Ik ben geen groot renner, maar ik vlieg er toch altijd in. Ze hebben ook de kleintjes voor het spektakel hard no dig. Wat nu gezegd is, dat vreet aan mij'. Echt, ik heb geen pretenties maar dat het spel over mijn rug wordt gespeeld, dat neem ik niet. Ik was blij, dat ik voor deze zesdaag se werd uitgenodigd. Het geld kan ik best gebruiken voor mijn vrouw en kind". „Om na mijn wielerloopbaan ook in leven te kunnen blijven, ben ik in stickers begonnen. Dat loopt lekker. Gelukkig maar, want zoals het nu gaat, is voor mij de lol eraf. Tot in het diepst van mijn hart ben ik door die opmerking gekrenkt". ADVERTENTIE Het Evoluon: een futuristisch bouwwerk, enig ter wereld. Dynamisch tentoongesteld: de evolutie van onze samenleving, de mens, de wetenschap en de techniek. Het Evoluon: een uitstekend doel voor een dagje uit met uw hele gezin. Airconditioned Evoluon, direct aan de E38. Ruim parkeren; een gezellig restaurant eindhoven gesticht door philips in 1966 van pijn vertrokken kaken. „Die neu tralisatie van tweeëneenhalf uur duur de me veel te lang, het liefst was ik meteen weer opgestapt. Maar dat kon beslist niet, want toen ik na die val overeind wilde komen, zag alles zwart voor mijn ogen". Wanneer Post, die later in de nacht weer een grandioze derniekoers reed, niet in het veld was teruggekeerd had den woensdagavond zonder twijfel de Duitsers Bugdahl en Kemper als win naars van de vierde na-oorlogse zes daagse gehuldigd moeten worden. Zij en de formatie Post-Deloof steken namelijk met kop en schouders boven de andere koppels uit, van wie al dagenlang Koel-DeWit, Gilmore-La- wrie en Ottenbros-Renz op minsten drie ronden afstand werden gehouden. De finale wordt een aangele genheid tussen Post-Deloof en Bug- dahl-Kemper, waarbij ook de inge wijden er niet helemaal zeker van zijn, dat uit deze strijd per se de Nederlands- Belgische formatie als winnaar tevoor schijn moet komen. Ervaring. /Kurt Vyth kon uit ervaring spreken, omdat na het duel Duyndam-Eeugen dinsdag na een vechtpartij met de Duitser Wolfgang Schulze ook Rini Wagtmans van het toneel verdween en tegen middernacht René Pijnen op doktersadvies werd „geneutraliseerd". De Brabander had erg veel last van een peesverrekking en kon nauwelijks meer lopen, laat staan fietsen. Daarom ook werd besloten de neu tralisatie van de Zwitser Louis Pfen- ninger, de ex-ploegmaat van Rini Wagtmans, te rekken tot vandaag ze ven uur. „Mocht Pijnen voor die tijd uitvallen, dan kunnen we altijd nog voor de finale een koppel Daler- Pfenninger maken", zo zei wedstrijd leider Arie van Vliet. Het uitvallen van Pijnen zou intussen een strop be tekenen voor de 36 peloton genoten van de Brabander uit de Amersfoortse Juliana van Stolbergkazerne, die door de heer Vyth voor de slotavond zijn uitgenodigd. De stand was vanmorgen bij de neu tralisatie om vijf uur: 1. Post-Deloof (Ned./Belg.) 357 pnt.; 2. Bugdahl-Kemper (W.-Dld.) 136 pnt. Op 3 ronden: 3. Koel-De Wit (Ned.) 279 pnt.; 4. Gil- more-Lawrie (Austr.) 238 pnt.; 5. Otten bros-Renz (Ned./W.-Dld.) 157 pnt. Op 4 ronden: 6. Oldenburg-Loevestijn (W.-Dld./Ned.) 278 pnt. Op 5 ronden: 7. Schulze-Jansen (W.-Dld./Ned.) 229 pnt. Op 9 ronden: 8. Daler-Pijnen (Tsj.-Sl./Ned.) 300 pnt. Op 21 ronden: 9. Van Midden-Van der Lans (Ned.) 334 pnt.; 10. Pfenninger (Zwit.) alleen 176 pnt. ADVERTENTIE XÉRéS b proouci or srain Alleen importeur: ANDRÉ KERSTENS TILBURG CALCUTTA Zes personen vonden de dood en minstens vijftig mensen raakten gewond toen een massa van 20.000 cricketfans dinsdagmorgen in Calcutta, waar de vierde testwedstrijd India-Australië werd gehouden, de kaartjesloketten bestormde. Gedurende de nachtelijke uren, voorafgaande aan de wedstrijd, had zich een nog groeien de menigte gevormd in de omtrek van het speelveld op „Eden Gardens". De politie moest traangas en slagwapens gebruiken om de krijsende horde uit een te slaan en de mensen, die bewus teloos waren geraakt te hulp te komen. Voor zes mensen was geen redding meer mogelijk. Later probeerde men het hotel, waar de Indiase en Australische spelers ver bleven, binnen te dringen. Toen hun de toegang werd geweigerd werden de glazen deuren vernield. De run op kaartjes bereikte een hoogtepunt, om dat India de derde testwedstrijd in winst had omgezet en nu moest probe ren ook in de vierde ontmoeting de Australiërs van zich af te houden. Australië liet echter geen twijfel over het klasseverschil bestaan en versloeg de Indiërs met maar liefst tien wickets. ADVERTENTIE LIVERPOOL Roger Hunt van Li verpool, 34 maal Engels international, die deel uitmaakte van het Engelse elf tal dat in 1966 wereldkampioen werd, heeft een contrapt getekend bij de twee de-divisieclub Bolton Wanderers. Het transferbedrag was ruim 260.000 guld- den. Hunt (31) had aan het einde van het afgelopen seizoen sir Alf Ramsey, trai ner-coach van het Engelse team, ver zocht hem niet meer in de selectie op te nemen. Dit seizoen heeft Roger Hunt geen deel meer uitgemaakt van het eer ste elftal van Liverpool. AMERSFOORT Tini van Reeken (31) van NEC uit Nijmegen heeft een contract getekend met de eerste-divi- sieclub HVC uit Amersfoort. De Amers foortse voetbalclub, die vrijwel het ge hele eerste elftal op de transferlijst plaatste, leende Mosje Temming uit aan DOS voor de rest van dit seizoen. Temming kreeg vooral bekendheid door zijn kwaliteiten als schutter in de pe riode, dat hij voor DWS en Feijenoord uitkwam. IJMUIDEN Telstar heef. een con tract afgesloten met de Joegoslaaf Milan Slanic (27). Het transferbedrag ligt beneden de vijftigduizend gulden. Het is de bedoeling, dat Stanic zondag in het voetbalduel Telstar Holland Sport zijn competitiedebuut maakt. UTRECHT Op het bondsbureau van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo- bond (NJJB) zal vanavond een ge sprek plaats hebben tussen het bestuur van de bond en Anton Geesink. Er zal worden gepraat over de beslissing van de NJJB, die Geesink ontheven ver klaarde van zijn functie in de dangra- dencommissie, omdat hij kritiek zou hebben geleverd op het beleid van de bond. Diverse renners raakten gisteren betrokken bij een valpartij, die zich aan vankelijk ernstig liet aanzien. Van boven naar beneden René Pijnen, die nog net aan een val ontsnapte, Peter Post, Jiri Daler, Sigi Renz en, slechts voor een deel zichtbaar, Leijn Loevesijn. ADVERTENTIE Een verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aan delen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKU, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips, Unilever en Zout-Organon. De spreiding over deze zes vermindert uw risico. Overigens... de aandelen van deze vennootschappen stegen in de laatste tien jaar aanzienlijk meer in koers dan het algemeen gemid delde van de Amsterdamse effectenbeurs! Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853, Amsterdam. U krijgt omgaand antwoord. MILAAN De Italiaanse voetbal trainers behoren nog altijd tot de best betaalden ter wereld. Dit blijkt uit een in Milaan gepubliceerde lijst met sala rissen van verschillende vooraanstaan de Italiaanse oefenmeesters. Zo ontvangt Helenio Herrera van AS Roma, dat via loting na het duel met PSV doordrong tot de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, per jaar een be drag van negenhonderdduizend gulden. Daarnaast krijgt hij elke maand een premie van drieduizend gulden. Tevens heeft hij de beschikking over een luxu euze woning, waarvoor hij geen huur hoeft te betalen. Tweede op de ranglijst van toptrai- ners is Bruno Pesaola van landskam pioen Fiorentina. Hij verdient vijfhon derdduizend gulden per jaar. Bij over winningen in Europ Cupwedstrijden ontvangt hij het dubbele van een spe lerspremie. Op afstand volgt de coach van AC Milan, Nereo Rocco. Met een hono rarium van 350.000 gulden lijkt de lei der van de officieuze wereldkampioen niet overbetaald. Voor de wedstrijden tegen de Zuidamerikaanse kampioen Estudiantes de la Plata kreeg Rocco echter een extraatje van 120.000 gulden. APELDOORN De Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Luchtvaart heeft het seizoen sportvliegen 1969 ge sloten. Kampioen-sportvlieger werd de heer P. de Goey uit Apeldoorn. Ir. M. H. Odenk uit Haaksbergen werd goede tweede en mr. Blaisse uit Den Haag legde beslag op de derde plaats. De Haaksbergenaar Odenk heeft één wedstrijd minder gevlogen, waardoor zijn kans op het kampioenschap verke ken was. Hij was in 1967 kampioen van Nederland. In 1968 was hij derde. De prijs voor vluchtteams ging naar de vliegclub Teuge. Deze club mocht de beker, door Z.K.H. Prins Bernhard be schikbaar gesteld, in ontvangst nemen. Tot dit team behoren o.a. de heren De Goey en Odenk. ADVERTENTIE Wat heb jc aan een dure automobiel als de dealer vooi zijn vak niet even vak-kundig is als de constructeur? Wat heb je aan een dure auto als uit de outillage van de dealer niet hetzelfde streven naar perfektie spreekt, als waarmee ook elk detail van de auto wordt vervaardigd en gemonteerd? Wat heb je aan een dure auto als de kwaliteit en de kwantiteit van de dealers niet bijdraagt tot dat gevoel van weergaloze veiligheid? Wat heb je aan een dure automobiel Apeldoorn, Amersfoortseweg 15, tel. 05760-52323 Harderwijk, Thorbeckelaan 47, tel. 03410-4255 13

De Vallei | 1969 | | pagina 15