Henk Wery: „Straf valt me tegen" I ytlh na zesdaagse-feest9 weer in gewone doen Zakenman, die sport zeer lief heeft en als reclamemiddel benut Keizer bereid voor Oranje uit te komen Schaatsinterland tussen Nederland en Noorwegen een eerste verkenning Ans Schut op tweede plaats VERKERK WINNAAR Damesteam won van Engeland Dopingcontrole bij WK voetbal Pennings won Noordelijke afvaardiging voor Deventer Tien koppels in zesdaagse Groningen Schaatskalender Göran Claesson won ook 5000 m Aanklacht tegen Piet Romeijn ingetrokken Lau van Ravens naar Turkije Geen gratie voor Poletti TAFELTENNIS nu 2e fles HALVE PRIJS - NIET ALLEEN EERZUCHTIG VERHEUGD CONTACTEN STERK VRIJDAG 19 DECEMBER 1969 ROTTERDAM „De straf valt me tegen. Ik had natuurlijk wel iets ver wacht, maar het is tenslotte de eerste keer, dat ik eruit gestuurd ben. Ik had toch een blanco strafregister?" Zo reageerde de Feijenoorder Henk Wery op de maatergelen, die de straf - commissie gisteren tegen hem heeft ge nomen. Wery werd door dit college van de Koninkl. Nederlandse Voetbalbond voor twee bindende wedstrijden ge schorst. Bovendien kreeg hij een boete opgelegd van driehonderd gulden. Afgelopen zondag werd Wery in de ontmoeting te Alkmaar tussen AZ '67 en zijn ploeg welke wedstrijd in een gelijk spel van 1-1 eindigde wegens natrappen door arbiter Derks naar de kleedkamer verwezen. Fijernoords manager Guus Borx over de straf van Wery: „Het trappen naar een tegenstander is natuurlijk nooit goed te praten. Ik had wel aan de mogelijkheid van een schorsing van twee wedstrijden ge dacht. Misschien had hij er geen boete bij moeten hebben. Wery had toch een blanco strafregister?" Manager Brox vindt het niet prettig dat de naam van zijn club de laatste tijd nogal eens in opspraak is geko men. „Wij gaan daaraan", aldus Brox, „op korte termijn iets doen. Met trainer Happel en de spelers zullen we een ge sprek hebben om de zaken wat in te gaan dammen. Wij kunnen dergelijke dingen, zeker nu we in de strijd om de bovenste plaats wat terrein hebben ver loren niet hebben. Wellicht kunnen we dit weekeinde, als eventueel de competitie in het betaalde voetbal wegens de vorst wordt afge last, eens bij elkaar komen." WEERT. Het Nederlands dames team heeft donderdagavond te Weert de tafeltennis-landenwedstrijd tegen Enge land met 53 gewonnen. Mary van Rui ten en Veronique van der Laan verlo ren van Susan Howard. Ellen Klatt werd verslagen door Susan Beckwith, maar behaalde in haar eerste wedstrijd een duidelijke overwinning op de zwak ge starte Susan Howard. De gedetailleerde resultaten waren: Mary van RuitenLynda Bashford 17 21, 2115, 2113, Veronique van der LaanSusan Beckwith 2116, 2220, Ellen KlattSusan Howard 2117, 21 12, Van der LaanBashford 219, 1721, 21—13, Van RuitenHoward 16—21, 21—19, 17—21, Klatt—Beck with 20—22, 19—21, Van der Laan— Howard 15—21, 24—26, Klatt—Bash ford 21—15, 21—17. ADVERTENTIE ECHTE FRRI1SE UHJREn (venaf385per fles) ltl.1 I W WIJNHANDEL ZURICH Prof. Schönholzer, de Zwitserse voorzitter van de medische commissie van de internationale fede ratie van voetbalbonden (FIFA), heeft donderdag voorgesteld de lijst met ver boden stimulerende middelen uit te breiden en aan te passen aan de recen te „ontdekkingen" op dit gebied. Professor Schönholzer deed zijn voor stel tijdens een bijeenkomst van de medische commissie te Zürich, waar gesproken werd over de controle op het gebruik van verboden stimuleren de middelen bij de komende eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap te Mexico. De voorstellen van de heer Schönholzer werden vol ledig ondersteund door professor An- drejevic (Zsl), zijn voorganger als voorzitter van de medische commissie. De heer Andrejevic was belast met de controle bij het wereldkampioenschap van 1966, waarvan de eindronde in Engeland werd gespeeld. De heren Schönholzer en Andrejevic stelden ook voor het onderzoek op de zelfde manier zou plaatsvinden als bij het toernooi in Engeland, waar twee spelers van iedere ploeg na de wed- wprdpn gecontroleerd on dope. r-iriritiiiiii - -1 ,C V mV IüMP iü 8Hi Hl WmÊm Henk Wery: het valt me tegen..." AMSTERDAM Tijdens schaats wedstrijden op de Jaap Edenbaan in Amsterdam, die als selectie golden voor de Nederlandse kampioenschap pen, heeft Marcel Pennings donderdag morgen op de 5000 meter Piet Meyer verslagen in een tijd van 8 minuten 13,1 seconde. Meyer had een achter stand van vier seconden. Dezelfde af stand werd bij de junioren gewonnen door Jacques de Koning in 8.44.5. Bij de dames was Beppie Geyssen de enige seniore. Op de 500 en 3000 meter maakte zij tijden van respec tievelijk 51.0 en 5.50.5. Bij de junioren was Gonnie Sloof op de 3000 meter het snelst. Met een tijd van 5.56.5 bleef zij slechts weinig op Beppie Geyssen achter. AMSTERDAM Gistermorgen om half acht zat Kurt Vyth, accufabrikant, organisator van de zesdaagse van Amsterdam en miljonair, alweer achter het imposante bureau van zijn directiekamer van de fabriek in Diemen. Op dat bureau foto's van zijn echtgenote en kinderen. Aan de wand twee grote tekeningen van zoon en dochter, een grote foto van koningin Juliana en prins Bemhard en een oorkonde vet het Natuur Noodfonds Nederland. Niets ver raadtdat de directeur van Acifit iets met sport uitstaande heeft Wie is Kurt Vyth? Een man, die de sport een warm hart toedraagt of een uitgekookte zakenman, die via de sport zijn bedrijf naair een grotere hoogte wil stuwen? Vyth, gevlucht uit Duitsland voordat daar de Jodenvervolgingen begonnen, opgepakt in ons land in de oorlog en naar Theresdenstadt gezonden, waar hij ais een van de weinigen de hel over leefde, heeft weinig verstand van sport. „Ik bemoei me niet met het techni sche gedeelte van de zesdaagse, ik ver zorg alleen het representatieve", ver kondigde hij vele malen. Van zaken doen heeft Kurt Vyth destemeer ver stand. In 1945, toen hij uit Theresien- stadt terugkeerde, startte hij met vier honderd gulden. Nu is hij directeur van Acifit, een bloeiend bedrijf. Vyth organiseert die zesdaagsen niet alleen voor zijn plezier. Voor de men sen, die komen kijken, voor de sport, maar ook voor zijn bedrijf, dat er de reclame van heeft De omzet is met acht procent toegenomen. Door de wie lersport. Een marktonderzoek, dat Vyth heeft laten instellen, wees dat uit Trots ci teert hij uit dat rapport: „Door de wie lersport is de image van mijn produkt zeer populair geworden". „Dat rapport heeft mij 21.000 gulden gekost", zegt Vyth. Hij schermt graag met getallen. „Manager Piet Liebregts heb ik gisteren vijfduizend gulden extra gegeven. Ja, maar de belasting moest er nog af", voegt hij er onmiddellijk aan toe. In de nieuwe RAI werd op de laat ste avond omgeroepen, dat de renners waren betaald. Aan een tafeltje onthul de Vyth in het bijzijn van enkele jour nalisten zijn jaarsalaris: „Maar dat moet u niet publiceren", liet hij er di rect op volgen. Vyths léven is een le ven met getallen. Een leven, dat be heerst wordt door geld. Verwonderlijk misschien. Misschien ook niet als men nagaat, dat deze man na de oorlog met vierhonderd gulden begon en nu mil jonair is. Miljonair ook in zijn ijdelheid, zoals Vyth dezer dagen op de zesdaag se vertelde. „Ik had beter kunnen zeg gen rijk dn mijn eerzucht". Eerzuchtig is Kurt Vyth. Hij is ook een man, die zegt, waarop het staat. Een man, die de afgelopen dagen ve le kennissen vriendelijk op de schou ders tikte, omarmde of een takje op de wang gaf. Een man, die niet van moei lijkheden houdt, maar die al het lawaai om zijn zesdaagse toch als positieve reclame beschouwde. Kurt Vyth dagelijks in een ander kostuum op de baan aanwezig, regel matig voelend of zijn das nog recht zat kent zijn fouten goed. Dat zegt hij zelf. Ton Vissers, ploegleider van Willem II-Gazelle, met wie directeur Vyth voor de aanvang van de zesdaag se hooglopend verschil van mening heeft gehad over reclame op de truien, liep hij de laatste avond met uitgesto ken hand tegemoet. Er werd champag ne aangerukt. Tegen Jan Janssen en Karstens een avond aanwezig liet hij zich ontval len, dat ze beter hun- fiets aan de hoogste boom konden hangen dan op de baan te gaan fietsen. „Wat ik de laatste 24 uur heb meegemaakt is jam mer voor de fatsoenlijke zakenmensen onder de renners", riep hij uit na de eerste rel. Een uur later kondigde hij trots aan: „Feijenoord komt, ik zet trainer Happel ook op de fiets". De van boven reeds enigszins kalen de Vyth, wiens nek onttrokken wordt AMSTERDAM „De bezwaren be staan niet meer voor mij. Ik ben weer bereid om voor het Nederlands elftal te spelen". Dit waren gisteren de woorden van Ajax' linksbuiten Piet Keizer, nadat be kend geworden was dat de KNVB een reglementswijziging heeft aangebracht waardoor spelers, die in een vertegen woordigend elftal uitkomen en in zo'n wedstrijd een overtreding begaan, al leen geschorst kunnen worden voor wedstrijden, die door een vertegenwoor digend elftal gespeeld worden. Piet Keizer heeft zijn bereidheid tot spelen voor Oranje meegedeeld aan de secretaris-penningmeester van de bond, de heer Burgwal. „Of ik nu voor toekomstige wedstrij den wordt geselecteerd is natuurlijk 'n zaak van de K.N.V.B.,4 aldus de Am sterdammer die zich verheugd toonde over de reglementswijziging, die overi gens nog door de algemene vergadering moet worden aangenomen. Keizer, die geschorst was na de wed strijd Nederland Joegoslavië en eni ge tijd geleden toen de KNVB een soort voorloper van dit artikel invoerde, ook nog weigerde eventueel weer tot de se lectie van het Nederlandse elftal toe te treden, verklaarde, dat hij destijds weigerde omdat er nog een gaatje open bleef dat de bond de mogelijkheid bood 'n speler ook voor wedstrijden van zijn club te straffen. De Ajacied, dit seizoen nog steeds voortreffelijk op dreef, is ervan over tuigd, dat de reglementswijziging de prestaties van het gehele Nederlandse elftal positief kan beïnvloeden. Hij vindt dat de wijziging wat laat gekomen is. „Maar", aldus Keizer, „be ter laat dan nooit". GRONINGEN De drie noordelijke gewesten van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijdersbond zullen op de nationale langebaankampioenschap- pen, die op 10 en 11 januari in Deven ter worden gehouden, bij de heren ver tegenwoordigd worden door drie Frie zen, Jappie van Dijk, Hans van Helden en Jan Palsma, en drie Drenten, Jan Bols, Piet Kleine en Harm Kuipers. Bij de dames zijn aangewezen de Friezinnen Annie van Dalsen, Truus Dijkstra, Akke Falkena, Attje Keulen- Deelstra en Sijtje van der Lende als mede Marjolein Taris van het gewest Groningen en Marrie Willems van het gewest Drente. door een serie grijze krulletjes speelt een spel. Een knap spel. Want knap is Vyth. Hij is niet uit ziijn evenwicht te brengen. Ook niet als een boze gangma ker hem uitmaakt voor alles wat mooi en lelijk is. Zelfbewust keert hij zich dan om en wandelt weg zonder boos te worden. Zo is Kurt Vyth nu eenmaal. GRONINGEN Wielerpromotor Charles Ruys is erin geslaagd voor de eerste zesdaagse van Groningen (25 fe bruari - 4 maart) tien koppels te con tracteren. In de gloednieuwe Martinihal waarin deze voor het noorden zo spectaculaire wielergebeurtenis wordt gehouden, zul len de volgende koppels uitkomen: Post - Janssen (Ned.), Kemper - Bug- dahl (W-Dld.), Gilmore (Austr.) - Renz (W-Dld.) Fritz Pfenninger - Spahn (Zwitserl.), Verschueren - Seeuws (Belg.), Deloof (Belg.) - Loevesijn (Ned.), Lawrie (Austr.) - Simes (Ame rika), De Wit - Koel (Ned.), Van Mid den (Ned.) - Fritz (W-Dld.) en Van der Lans (Ned.) - Hill (Eng.). DEN HAAG. De schaatskalender van de KNSB ziet er voor het komende weekeinde als volgt uit: Zaterdag 20 december: Hellouw: ge westelijk kampioenschap lange baan he ren (500, 1500 en 5000 meter). Grafhorst en Molenaarsgraaf: natio nale kortebaanwedstrijden heren. Lisserbroek: nationale koppelwedstrijd heren. Den Hoorn (Z.-H.): nationale lange- baanweedstrijden heren (500, 1500 en 3000 meter). Zondag 21 december: Hoogmade en Lekkerkefk: nationale kortebaanwed strijden heren. Toertochten: Ankeveen (20 en 21 do- cember): plassentocht (25 km); Kor- tenhoef (20 en 21 december): piassen- tocht (20 km); Stompetoren (20 en 21 december): Schermer toertocht (20 km) OOST-BERLIJN De Russische schaatsenrijdsters hebben donderdag avond in Oost-Berlijn tijdens de tradi tionele wedstrijden om de Dynamo-Cup zowel de 500 als de 1500 meter gewon nen. De Nederlandse dameskernploeg, zonder Stien Kaiser, moest genoegen nemen met tweede plaatsen. De 500 meter leverde een overwinning op voor de Olympische kampioene Loedmilla Ti- tova, die een tijd maakte van 47.0 se conden. Elly van den Brom en Trijnie Rep eindigden op een gedeelde tweede plaats in 47.4. De 1500 meter was voor Nina Statkevitsj, die dit seizoen al eer der opvallende prestatie leverde. Met haar tijd van 2 minuten 26.4 seconden bleef zij 2,2 sec. voor op wereldrecord- houdster Ans Schut. Derde werd de Russin Kapitonia Seregina (2.29.9) en vierde Elly van den Brom (2.30,9). De Rus Eveni Kirianov werd eerste op de 500 meter heren in de matige tijd van 43.0 sec. Piet de Rijke uit Na- gele was de beste Nederlander met 44.4, waarmee hij vijfde werd. Bij de junioren was Jan Palsma sneller: 43.6 sec. Aleksander Tsjekoeljajev (Rus) maakte de beste tijd op de 300 meter. Zijn 4.41,6 werd nog het dichtst bena derd door zijn landgenoot Valeri La- vroesjkin met 4.43,5. Hans van Helden, de Friese Brabander, deed slechts wei nig voor de Russen onder. Met zijn tijd van 4.45,1 had hij een seconde voor sprong op Joeri Joemasjev. De vijfde en zesde plaats waren weer voor Neder landers. Henk Beltman en Piet Vink noteerden respectivelijk 4.46,2 en 4.48,2 Piet Vink was daarmee juist 0,1 sec. sneller dan Jan Derksen, die de 3000 meter bij de junioren won. LILLEHAMMER GÖran Claesson, die woensdag bij internationale schaats wedstrijden in Lillehammer de 1500 m won, werd donderdag ook eerste op de 5000 m. Claesson bezet daardoor de eerste plaats in het klassement over drie afstanden van deze wedstrijden, waaraan behalve de Zweedse toprijders weinig prominente schaatsers deelna men. Uitslag 5000 m: 1. Göran Claesson (Zw.) 7.58.8. 2. Johnny Höglin (Zw.) 8.01.0. 3. Erik Aarethun (Nrw.8.05.2. 4. Kjell Ove Carlsson (Zw.) 8.05.5. 5. Mats Wallberg (Zw.) 8.15.0. 6. Arne Lier Nrw.) 8.15.7. Klassement over 500, 1500 en 5000 m: 1. Claesson 134.113 p. 2. Höglin 135.033 p. 3. Carlsson, 137.783 p. 4. Lier 139.070 p. 5. Aarethun 139.487 p. 6. Wallberg 139.667 p. Jan Valstar, basketbalspeler van Punch te Delft, is aan de Tech nische Hogeschool te Delft gepromo veerd. Een der stellingen in zijn proef schrift luidt dat de ontwikkeling van de basketbalsport in Nederland wordt ge remd door een tekort aan kader voor bestaande en op te richten verenigingen. Kurt Vyth: sportief zakenman ALKMAAR De Alkmaarse foto graaf Ed Lohman heeft bij de poli tie zijn aanklacht tegen Piet Romeijn ingetrokken. Hij had de brief met excu ses van de speler van Feijenoord nog niet ontvangen maar de mededeling, dat die 'brief zou worden gestuurd, was voor hem voldoende. „Ik ben erg blij, dat Romeijn zo spor tief is geweest zijn excuses aan te bie den. Hopelijk heb ik met deze zaak 'n bijdrage kunnen leveren aan de ver hoging van de sportiviteit van de voet ballers in het algemeen". Zoals bekend, gaf Romeijn de foto graaf tijdens de wedstrijd AZ 67-Feijen- oord, toen Wery door arbiter Derks wegens natrappen werd weggestuurd en de heer Lohman het veld opkwam om dit moment vast te leggen, een duw. De Alkmaarder kwam daarbij ten val. De heer Lohman diende daarop een aanklacht wegens mishandeling in. HÈERENVEEN Verkerk heeft gis teren by wedstryden op de kunstysbaan van Heerenveen de 5000 meter gewon nen in 7 min. en 52.1 sec. Bij de dames, die op de 500 en 1500 meter uitkwamen, bleek Marie Willems de beste. Zij zegevierde op de 1500 me ter in 2.33,8 en eindigde op de 500 me ter in 48,6 sec. als vierde. Deze afstand werd in 48.2 sec. gewonnen door Truus Dijkstra. De uitslagen waren: Dames, 500 meter: 1. Truus Dijkstra 48.2 sec.; 2. Rinske Zeinstra 48.3; 3. An nie v. Dalsen 48.4; 4. Marie Willems 48.6; 5. Sjollie Dijkstra 49.-; 6. Marjolein Ta- ris 49.8; 7. Stien Kaiser 50.-. 1500 meter: 1. Marie Willems 2.33,8; 2. Marjolein Taris 2.34,-; 3. Annie v. Dalsen 2.35,5; 4. Truus Dijkstra 2.35,8; 5. Rinke Zeinstra 2.30,5; 6. Sjollie Dijkstra 2.38,4. Klassement dames: 1. Marrie Willems 99.867 pnt.; 2. Truus Dijkstra 100.133; 3. Annie v. Dalsen 100.233; 4. Rinske Zein stra 100.467; 5. Marjolein Taris 101.133; 6. Sjollie Dijkstra 101.800. Heren, 500 meter: 1. Bazen 41.9, 2-3-4-. Bleeker, Verkerk en de Boer allen 43.3. 5000 meter: 1. Verkerk 7.52,1; 2. Kleine 8.01,9; 3. kuipers 8.07,7; 4. Koops 8.15,5; 5. Schotanus 8.18,9; 6. Bleeker 8.20.-. HEERENVEEN De vriendschaps banden tussen de „nouvelle vague" van de schaatssport zijn hecht. Leen Pfrom- mer, voor het tweede seizoen verant woordelijk voor de vorm van de Ne derlandse top, Tor Berg, sinds 1 okto ber hoofdtrainer van de Noren, en Hans Barrehed, opvolger van Huiskes als coach van de Zweden, hebben een zo intensieve uitwisseling van gegevens opgebouwd, dat daaruit als vanzelf een basisprogramma is ontstaan. In feite werken Nederland en Noorwegen, die elkaar zaterdag en zondag in Heeren veen zullen ontmoeten, volgens dezelf de schema's. Zij het met dien verstan de, dat de Noren slechts de beschik king hebben over één kunstijsbaan, na melijk die in Oslo, waartegenover Ne derland een geregeld gebruik maakt van 3 banen. „Leen Pfrommer is mijn beste vriend in Nederland. Alleen zoals nu, vlak voor een wedstrijd, zien wij el kaar minder. Dat is logisch. De fines ses, de manier waarop je een ploeg in een vechtlustige stemming brengt, houd je voor jezelf", aldus Tor Berg. Beide coaches beschouwen de komen de ontmoeting meer als een graadme ter dan als een prestigeslag. „Ik zie het als een onderdeel van de totale training", vertelde Pfrommer. Voor Berg is het de eerste stap zij het een zeer belangrijke in het nieuwe seizoen. Vandaar ook een andere uitla ting van Pfrommer: „Twee jaar gele den verloren wij met 119 punten. Vo rig jaar was het verschil 103. Dit keer zou ik best tevreden zijn als we het verlies tot zo'n veertig of vijftig punten beperkten". In dat perspectief gezien is het ver rassend, dat de Noren hebben vastge houden aan de oude, vertrouwde na men. De onlangs 31 jaar geworden Fred Anton Maier die overigens samen met Sten Stensen pas vrijdag arri veert is na een aanvankelijk af scheid van de wedstrijdsport weer in de ploeg opgenomen. Sven Erik Stian- sen is opgesteld voor de korte afstan den ondanks het feit, dat hij duidelijk op zijn retour is. Kees Verkerk is van mening, dat de Noren ten koste van al lés willen winnen. „Wij hebben voor gesteld de dames mee te laten doen, dan zouden wij het nadeel van onze sprint enigszins kunnen compenseren. Daar kwam echter niets van in". Leen Pfrommer echter neigt naar de ver onderstelling, dat de aanvoer van jong talent in Noorwegen is gestokt. In de majestueuze zalen van het ne- gentiende-eeuwse landhuis in Oranje woud met de prozaïsche naam Land bouw- en Coöperatiecentrum gaat Tor Berg niet op die suggestie in. Hij stelt slechts: „Wij hebben te kampen gehad met ziekte en blessures. Ivar Eriksen heeft last van bronchitis en Björn Tveter is op een avond bij de ijstraining zo ongelukkig gevallen, dat zijn gezicht wel een biefstuk leek. Over een paar weken zijn wij weer op volle sterkte". In de acht jaar, dat Tor Berg assis tent is geweest van Aake Johansson, die het als goede vijftiger wat kalmer wil gaan aandoen, heeft hij alle kans gehad zich internationaal te oriënteren. Vooral zijn contacten met Nederland zijn sterk. „In juli heb ik de conditie training van Holleboom en Overveen mogen meemaken. Dat was bijzonder leerzaam, evenals mijn verblijf bij de familie Pfrommer. Het waren onverge telijke dagen. Daarna heb ik nog con tact gehad met de Nederlanders, toen zij van de zomer in Kristiansand wa ren. Kees Verkerk heb ik drie weken van heel dichtbij kunnen volgen in de periode, dat hij samen 'met Guttomr- sen in Oslo trainde". Al die contacten hebben tot resultaat gehad, dat het trainingsprogramma van de Noren in vergelijking tot voorgaan de jaren niet onaanzienlijk is gewij zigd. „De ijstraining is in het voor-sei zoen met zo'n tien tot twintig procent verminderd. Er is meer gewerkt op het aankweken van conditie, meer loop trainingen en ook gewichtheffen", zei de Noorse trainer. „Eerst moet de lichaamskracht er zijn, dan komt de snelheid vanzelf". Het gevolg is geweest, dat de resulta ten van de Noorse schaatsers in het voorseizoen niet bijzonder imponerend zijn geweest, met uitzondering van die van de wereld- en Europees titelhouder Dag Fornaess. Deze geeft dan ook on omwonden te kennen, dat hij de in vloed van Berg op zijn trainingssche ma gering acht. Hij houdt zich aan de richtlijnen van zijn eigen trainer Ten- mann. De 40.8 (500 meter) en de 2.06.4 (1500 meter), waarmee hij zijn eigen ploeggenoten deklasseerde, hebben For naess in het geheel niet de indruk ge geven, dat hij te vroeg in vorm zou zijn. „Integendeel, het is dood-nor maal. Mijn vorm is niets beter dan hij zou moeten zijn. Buitengewone omstan digheden voorbehouden heet de nieuwe wereldkampioen weer Dag Fornaess. Zo liggen de zaken nu eenmaal. Als mijn landgenoten achter blijven, is dat alleen maar goed voor mij. Dan kan ik meer winnen". Leen Pfrommer: .eerste verkenning DEN HAAG Op verzoek van de Europese Voetbalunie heeft de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond de Schie- damse scheidsrechter Lau van Ravens aangewezen om de tweede wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars tussen het Turkse Goeztepe Iz mir en AS Roma te leiden. De datum van de ontmoeting is nog niet bekend. BUENOS AIRES De Argentijnse voetbalbond heeft gisteren in Buenos Aires een verzoek om gratie voor de doelman van Estudiantes de la Plata, Alberto José Poletti, van de hand ge wezen. Poletti bezondigde zich in de tweede wedstrijd om de wereldbeker tegen AC Milan op 22 okt. aan natrappen tegen een op de grond liggende speler en werd voor het leven geschorst. Naar aanleiding van de ongeregeldheden tij dens de wedstrijd heeft Poletti reeds een gevangenisstraf van dertig dagen uitgezeten.

De Vallei | 1969 | | pagina 17