Aas Schut: „Lekker thuis met de a.s. feestdagen Voetbal over de grenzen Van der Helm won NTTB-cup HET PAARD MET DE MOOISTE JONGE DE GRAAUWE HENGST Totozoals het moest Sijbrands en Hisard op kop in Suikertoernooi Topjudoka 's gaan praten met Geesink JENEVER Duitse Lotto Programma betaald voetbal Indeling UEFA- jeugdtoernooi Turnploeg was kansloos tegen Duitse studenten De Robben won K.N.Z.B.-beker Verschueren te snel voor Post Duits voetbal bereidt zich op Mexico voor Duitsland Italië Frankrijk Portugal Spanje België 11.30 MAANDAG 22 DECEMBER IW APELDOORN Ans Schut is zondag clubkampioene van de Apeldoornse ijsclub „De Nieuwe Ijsbaan" geworden. Apeldoornse Ans, die by deze vereniging eigen lijk de eerste schaatsslagen leer de en al enkele jaren een gezien erelid is, won zowel de 500 als de 1500 meter, hoewel ze toch in haar rit op de 1500 meter geen over winning boekte. Op de schaats- mijl had ze namelijk een B-juni or, de jeugdige Bé Groothedde, als tegenstander en die finishte in 2.30.6, tegen Ans 2.31,4. De jury had deze rit zo «ttnengcsteld, om Ans in elk geval u-c nodige tegen stand te laten ondervinden. Vrijdagavond had Ans vanuit Berlyn, na afloop van de wedstrij den om de Dynamo Cup, verloof de Jacques Boekema opgebeld speciaal om hem te vragen haar voor de clubwedstrijden in te schrijven. Een geste, die natuur lijk bij het bestuur van „De Nieu we IJsbaan" veel enthousiasme verwekte. „Fijn, ze voelt zich toch niet te groot om er bij te zijn", aldus het commentaar van enkele bestuurs leden. In de felle en vinnige vrieswind troffen wij Ans in gezelschap van haar vader en moeder en natuur lijk verloofde Jacques. Een wat smal gezicht boven het fel oranje van haar trainingspak. „Nee, het was een wat trooste loze geschiedenis daar in Berlijn", verklaarde ze. „Ik ben wel blij er geweest te zijn, maar vind het helemaal niet erg, dat we door de Russinnen zijn verslagen. Eigen lijk is het wel goed, want wanneer we gewonnen hadden zouden die Russinnen nog veel harder zijn gaan trainen om ons er bij de wereldkampioenschappen af te rij den". Het was een nuchtere opmer king, die wel grond van waarheid bevat. „Weet je", aldus Ans, „ik rijd in het begin van het seizoen nooit zo best. Je hebt dan net, vanaf mei, een fikse conditietrai ning achter de rug en dan moet je echt wel even wennen aan de over schakeling op het werkelijke rij den. Toch ben ik best tevreden. Je moet niet vergeten, dat het in Berlijn verschrikkelijk koud was en dat er veel wind stond. Natuur lijk heeft iedereen daar last van, maar de Russinnen waren er al drie weken en daardoor gewend aan de omstandigheden. Wij kwa men een dag tevoren pas aan na een ontzettend beroerde reis. We gingen 's morgens om zes uur van Schiphol en kwamen pas 's avonds om vijf uur in Berlijn aan. In Düsseldorf hadden we en kele uren oponthoud en bij het overschrijden van de grens tussen West- en Oost-Berlijn opnieuw en kele uren omdat er iets met de visa was. Toch ben ik goed tevreden, want ik voel dat het iedere dag beter gaat. Maar er zal hard moeten worden getraind". Ans lachte glunder bij de ge dachte de Kerstdagen en oud en nieuw thuis te kunnen doorbren gen. „Het is wel gebeurd, dat we be gin december al weggingen naar het buitenland en pas in februari terugkwamen. Dat is dit jaar heel anders. Vanavond ga ik naar Heerenveen en dan na nieuwjaar naar het trainingskamp in Deven ter, waar we ons gaan voorberei den op de Nederlandse kampioen schappen1, die op 10 en 11 januari worden gehouden. Na die kam pioenschappen vertrekken we naar Davos en dan begint eigenlijk pas de echte training. We reizien op die manier aanzienlijk minder dan in vorige jaren en ik geloof dat dat belangrijk is, want dat jeizen kost veel tijd en eist veel van je. „De sfeer in de ploeg", ver klaarde Ans, „is dit jaar bijzonder gezellig. We hebben een groep van t.ien meisjes en Rieneke Demming is mijn kamergenote". En met een vrolijke lach: „Het duurt nog twee maanden, voordat we de wereldkampioenschappen hebben. I 2 3 GVAV-Sparta DDIx] Go Ahead-NEC fx|| II I MVV-Ajax DSD ADO-AZ '67 SDD Telstar-Holland Sport [x]| NAC-FC. Twente [x|| Elinkwijk-Excelsior [x|| |f DFC-Blauw Wit DDIX] RCH-Fortuna VI[x| HVC-Veendam [x|| II I Volewijckers-FSC I II Ifxl Velox-RBC E1DD ZFC-Roda JC □□S De cijfers van sporttoto 20 zijn: deelne mers: 794.402; inleg: f 1.653.574,-; prij- zenbedrag: f 744.108,-. Eerste en derde prijs: f 223.232,-; derde en extra prijs: f 148.822. Zondagavond waren er twaalf meldingen van dertien juiste uitslagen. De uitslag van de zaterdag gehouden trekking van de Duitse Lotto, 6 uit 49, had het volgende resultaat 6 - 8 - 13 - 15 48 - 49. Extra getal 40. Olympisch getal 2096. EREDIVISIE GV AVFeij enoord NAC—DOS DWS—FC Twente PSV—Telstar SW—Holland Sport ADOH aar 1 em MW-AZ '67 Go AheadAjax SpartaNEC. EERSTE DIVISIE Elinkwijk—HVC VitesseVeendam De VolewijckersSC Cambuur V olendamFSC RCHFC Den Bosch Helmond SportFortuna VI. DFCDe Graafschap HeraclesBlauw Wit ExcelsiorWillem II TWEEDE DIVISIE NO ADPEC GooilandAGO W ZFCWV EDO—Roda J.C. Limburg-iaHermes DVS EindhovenSC Drente HeerenveenWageningen RBCBaronie GLASGOW Het Nederlandse UEFA- jeugdelftal, dat zich zonder spelen van kwalificatiewedstrijden heeft geplaatst voor het toernooi om het Europese jeugdkampioenschap, is ingedeeld in een groep met Zwitserland eri/of Tsje- cho-Slowakije, West-Duitsland of Zuid- Slavië. De laatste drie landen moeten via voorrondewedstrijden een plaats in het toernooi, dat volgend jaar mei in Schotland wordt gehouden, veroveren. Voor de strijd om het Europese jeugd kampioenschap worden de teams, die zich bij het vorige toernooi niet hebben geplaatst, automatisch gekwalificeerd. Titelverdediger Bulgarije is in één groep met Italië, Schotland en Zweden geplaatst. De indeling van de groepen ziet er als volgt uit: Groep A: Schotland, Bulgarije, Italië en Zweden. Groep B: Noorwegen, Hongarije, Fin land en een land uit de groep Frankrijk, Portugal en Spanje. Groep C: Nederland, Zwitserland en/ of Tsjecho-Slowakije, West-Duitsland of Zuid-Slavië. Groep D: België en een van de landen uit de drie groepen Polen, sRoemenië en Rusland, Oost-Duitsland en Oostenrijk, Griekenland, Malta en Turkije. HEERLEN. De Nederlandse heren- turnploeg heeft zaterdag in Heerlen een duidelijke nederlaag geleden tegen een team van het Westduitse Hochschul- sportverband: 264,50272,25. De eerste plaats in het persoonlijk klassement was voor Hermann Höpfner met 56,30 pnt. Cor Smulders eindigde als beste Neder lander met 55,00 pnt op de derde plaats. De Duitsers waren tegen een enigszins mat draaiende Nederlandse formatie duidelijk superieur. Ook Smulders had enkele minder ge slaagde onderdelen, waardoor hij nog door de constant turnende Michael Kernmann werd voorbij gestreefd. In de Duitse ploeg waren in verband met ziekte drie wijzigingen aangebracht, die echter de kwaliteit van dit team zeker niet ongunstig hebben beïnvloed. Vooral de vervanging van Wolfgang Höpfner door diens broer Hermann was een versterking van de formatie. Deze Mexicoganger toonde voortreffelijk keurturnen, met een hoge moeilijk heidsgraad. Op geen enkel onderdeel gelukte het de Nederlandse ploeg, waarin Peter Karregat nog vervangen werd door Ger- rit ten Bos, het puntentotaal van de Duitse studenten ook maar te benade ren. Voor Alex Knip was het teleurstel lend, dat hij aan de brug een goed be gonnen oefening zag mislukken. AMSTERDAM Het heren waterpo- loteam van De Robben heeft zondag avond in het Sportfondsenbad in Am sterdam beslag gelegd op de KNZB-be- ker. De Hilversummers versloegen De Meeuwen met 3-1. De tussenstanden wa ren 1-1, 0-0, 1-0 en 1-0. De dames van De Robben, die door het terugtrekken van Naarden al zeker waren van de beker, speelden in een ere- wedstrfjd met 4-4 gelijk tegen Nereus De ruststand van deze ontmoeting was 1-2. Tonny Sijbrands in zijn partij te gen de Zwitser Kuijken (links), die het de Nederlander bijzonder lastig maakte. AMSTERDAM Na het eerste week einde van het internationale Suiker- Damtoernooi te Amsterdam leiden de Europese kampioen Ton Sybrands en de Franse titelhouder Marcel Hisard samen met elk drie punten. LONDEN Everton is weer terug aan de top van de eerste divisie in de Engelse league. De club uit Liverpool won met 1-0 van Derby County en Leeds United speelde niet omdat de uitwedstrijd tegen Manchester United werd afgelast. Het was een van de 28 wedstrijden uit de Engelse en Schotse leagues, die wegens terrein- en weers omstandigheden moest worden uitge steld. Liverpool bleef, zonder te spelen, derde doordat de andere ploegen uit de top van de eerste divisie verloren: Manchester City van Chelsea (1-3), Der by County van Everton (1-0) en Wol verhampton van Nottingham Forest met 2-4. De 45.000 toeschouwers in Goodison Park hebben tot vier minuten voor het einde moeten wachten op het winnen de doelpunt van Everton. De kleine doelman Les Green van Derby speelde vlekkeloos. Hij keerde vlak voor de rust zelfs een strafschop van Joe Royle, maar was kansloos op de inzet van vlakbij van international Alan Ball. Bij Everton debuteerde achterspeler Keith Newton voortreffelijk. Newton was voor 650.000 gulden aangetrokken van Backburn Rovers uit de tweede divi sie. Manchester City miste in de uitwed strijd tegen Chelsea zijn sterren Fran cis Lee en Colin Bell wegens blessu res. Het bleek tegen Chelsea, dat in enkele minuten door zijn middenveld speler Dave Webb op 2-0 kwam, een te grote handicap, Ian Hutchinson bracht nog in de eerste helft de stand op 3-0. Het tegendoelpunt van Mike Summer- bee kon de wonden van de City niet afdoende bepleisteren. Opvallend was de overwinning van West Ham United in de Londense derby met de Spurs. West Ham had in negen maanden geen uitwedstrijd gewonnen, maar had aan White Hart Lane einde lijk succes (2-0) dank zij doelpunten van Martin Peters en Geoff Hurst, na dat Jimmy Greaves voor de Spurs een strafschop had gemist. In de Schotse eerste divisie behaalde Glasgow Rangers zijp derde overwin ning in successie nadat Willie Waddeel het managerschap had overgenomen. Aberdeen werd met 3-2 verslagen. Cel tic bleef eerste door winst tegen Kil marnock (3-1) en Hibernian, dat we gens terreinafkeuring niet speelde, hield het kleinste aantal verliespunten. Uitslagen: Burnley - Southampton afg.; Chelsea - Manchester City 3-1; Coventry City - Liverpool afg.; Ever ton - Derby County 1-0; Manchester United - Leeds United afg.; Newcastle United - Ipswich Town 4-0; Notting ham Forest - Wolverhampton W. 4-2; Sheffield Wed. - Arsenal 1-1; Stoke City - Chrystal Palace 1-0; Tottenham H. - West Ham United 0-2; West Brom- wich A. - Sunderland afg. De kopgroepen van de Engelse en de Schotse eerste divisie zijn: Engeland: Everton 2439; Leeds United 2538; Liverpool 2430; Chelsea 2430. Schotland: Celtic 1829; Glasgow Rangers 1827; Hibernian 1626; Dun fermline 1822. Borussia Mönchen Gladbach, dat vrijdag met 6-1 van Rot Weiss Ober- hausen won, heeft de eerste helft van het Bundesligaseizoen voltooid met een zeer aantrekkelijke voorsprong op de concurrenten. Het verschil bedraagt vijf punten, maar Bayern München, dat door afgelasting niet speelde tegen Schalke. heeft nog een wedstrijd te goed. Köln verloor vrijdag van Borus sia Dortmund en Hertha verloor voor 11.000 toeschouwers in Bremen met 0-1. Het was de eerste nederlaag van de Berlijners na zeven wedstrijden. De be slissende treffer van Schütz voor Wer- der doorbrak een periode van zeseneen half uur voetbal, waarin de Berlijnse achterhoede niet werd gepasseerd. In Frankfort was de sneeuw zo radi caal van het veld verwijderd, dat op het gladde ijs gespeeld moest worden. HSV deed dat beduidend beter dan Ein- tracht Frankfort, maar strandde steeds op de sublieme doelman dr. Kunter. Zaczyk scoorde halverwege de tweede helft toch twee keer voor de Hambur gers, maar onmiddellijk daarna maakte de Turkse doelman Oeczan fouten op kopballen van Krabowski en Heese. De eindstand was 2-2. Rot Weiss Essen voetbalde niet veel beter dan München 1860, maar was wel veel produktiever: 3-0 door Eng- lert (twee) en Fürhoff. Het is overigens al bijna dertien maanden geleden, dat München zijn laatste uitwedstrijd won. Alemannia Aachen moest drie minu ten voor het einde het gelijke spel te gen MSV Duisburg uit handen geven. Pavlic scoorde voor slechts 5000 toe schouwers het vroor van zes tot elf graden in )Vest-Duitsland het win nende doelpunt. Eintracht Branschweig verwijdert zich stap voor stap uit de lagere regio nen. Voor de winst van zaterdag had Eintracht tegen Stuttgart een strafschop nodig, die Ulsass zeer doeltreffend ge bruikte. Eintracht had de wedstrijd volledig in handen, maar middenvoor Hartmut Weiss faalde volledig. Trainer Seibold van Stuttgart zei „Dit was de Weiss, die wij kennen". Stuttgart had Weiss voor dit seizoen aan Braunschweig ver kocht. Rot Weiss Essen - München 1860 3-0; Bayern München - Schalke '04 afg.; MSV Duisburg - Alemannia Aachen 2-1; Bor. Mönchen Gladbach - RW Oberhausen 6-1; Werder Bremen - Hertha BSC 1-0; Eintracht Frankfurt - Hamburger SV 2-2; Eintracht Braun schweig - VfB Stuttgart 1-0; 1. FC Kai- serslautern - Hannover '96 5-2; Borus sia Dortmund - 1. FC Köln 1-0. De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde in de eerste divisie van de Italiaanse voetbalcompetitie werden gespeeld, zijn: Bari - Cagliari 0-0, Bo logna - Torino 0-1, Juventus - Lazio 2-1, Lanerossi Vicenza - Brescia 0-1, AC Milan - Fiorentina 4-2, Napoli - In ternationale 0-0, Roma - Palermo 1-1, Verona - Sampdoria 1-1. De kopgroep bestaat uit: 1. Cagliari 19 pnt.; 2. AC Milan 16; 3. Internatio nale 16; 4. Lanerossi Vicenza 15. Alle clubs hebben dertien wedstrijden ge speeld. In de eerste divisie van de Franse competitie heeft landskampioen Saint Etienne zondag de uitwedstrijd tegen Rennes verloren met 0-1. Bordeaux bracht, door het gelijke spel tegen Bas- tia, zijn achterstand terug tot vijf pun ten, maar heeft al twee wedstrijden meer gespeeld. De uitslagen zijn: Bastia - Bordeaux 2-2, Lyon - Angers 2-1, Nantes - Rouen 0-2, Rennes - Saint Etienne 1-0, An- goulème - Ajaccio 2-1, Marseille - Va lenciennes 31, Red Star - Nimes 3-0. De wedstrijden Strassbourg - Metz en Sedan - Sochaux werden afgelast. De top van de ranglijst ziet er als volgt uit: 1. St. Etienne 17-29; 2. Bor deaux 19-24; 3. Marseille lb-22; 4. Sedan 18-20; 5. Strassbourg 18-19; 6. Angou- lème 18-19. Benfica heeft zijn achterstand in de eerste klasse van de Portugese compe titie op Sporting van vier tot drie pun ten teruggebracht. Benfica won zon dag van Porto en Sporting speelde ge lijk tegen Boavista. De uitslagen van de zondag gespeelde wedstrijden zijn: Leixoes - Varzim 0-1; Benfica - Porto 2-0; Vitoria Guimares - Barreirense 3-0; Belenenses - Tornar 2-1; Academica Coimbra - Vitoria Se- tubal 0-3; Barreiro - Braga 3-1; Boa vista Porto - Sporting 0-0. De stand in de kopgroep is als volgt: 1. Sporting 20 pnt.; 2. Benfica 17 pnt.; 3. Varzim 16 pnt.; 4. Vitoria Setubal 15 pnt. Bilbao heeft zondag de koppositie van Atletico Madrid overgenomen in de eerste divisie van de Spaanse competi tie. Bilbao won de uitwedstrijd van Celta de Vigo en de beide Madrileense clubs Atletico en Real, die hoger ston den geklasseerd dan de Basken, verlo ren. Atletico en Bilbao hebben na 15 wedstrijden 21 punten, Bilbao heeft het beste doelgemiddelde. De uitslagen van de wedstrijden van zondag zijn: Mallorca - Pontevedra 3-0; Celta de Vigo - Bilbao 0-2; Zara- goza - Real Madrid 2-0; Atletico Madrid - Sabadell 0-1; Barcelona - Elche 1-1; Granada - La Coruna 2-0; Sevilla - Las Palmas 1-1. De stand in de kopgroep is: 1. Bilbao 15-21 (doelgem.: 22-9); 2. Atletico Ma drid 15-21 (24-12); 3. Real Madrid 15-20 (27-19); 4. Granada 15-16 (16-12); 5. Real Sociedad 14-17 (21-18). In de eerste divisie van de Belgische voetbalcompetitie is een wedstrijd afge last, namelijk FC Brugge - Anderlecht. De uitslagen zijn: Sint Truiden - Cros sing Schaerbeek 4-0; Beveren Waas - FC Luik 2-0; SC Charleroi - Lierse SK 2-0; Union St. Gillis - Oostende 3-3; Racing White - Beringen 3-2; La Gan- toise - Waregem 3-0; Standard Luik - Beerschot 2-2. ANTWERPEN De Belg Theo Ver schuren is zaterdagavond, tot groot enthousiasme van zo'n 7000 toeschou wers, in het Antwerpse sportpaleis win naar geworden van de Grote Stan Oc- kersprijs. De Belg won deze wedstrijd achter dernymotoren over drie manches de eerste en de laatste rit. Peter Post, tweede in de eindrangschikking eiste de tweede manche op. In de eerste rit leverden Verschuren, Post en de Belg Sercu felle strijd. Zij namen een voorsprong van een ronde op de concurrenten. Sercu kon het hoge tempo niet volgen en werd los gereden. In de eindsprint toonde Verschuren zich juist iets sneller dan Post. De Nederlander revancheerde zich in een bijzonder boeiende tweede manche. Tweemaal sloeg Post een aanval van Verschuren af. Ditmaal was de lange Amstelvener juist iets,, rapper dan zijn grote rivaal. In de slotrit legden beide renners op nieuw het veld hun wil op. Zeven ronde voor het einde lanceerde de Belg zijn beslissende aanval. Hij reed Post, die een vermoeide indruk maakte, los, en nam zelfs, een ronde voorsprong. In de omniumwedstrijd België-Neder- land voor profs zegevierden onze land genoten. Zowel de puntenwedstrijd en de afvalkoers als de ploegenachtervol- ging was voor Nederland. UTRECHT Op een bijeenkomst van diverse functionarissen uit de judowe reld is in Utrecht besloten, dat in ja nuari een gesprek zal plaatsvinden tus sen de twaalf hoogst gegradueerde ju doka's, die zich onlangs van Anton Geesink distantieerden, en de oud-we reldkampioen. Men hoopt dan wegen te vinden, waarlangs het bestaande con flict in de NJJB kan worden opgelost. Enige weken geleden werd Geesink ontslagen van zijn functie in de dangra- den-commissie. Voorts werd bepaald, dat hij tot na de Olympische Spelen van 1972 in München geen enkele bestuurs- verantwoordelijkheid in de NJJB mag dragen. Op de bijeenkomst in Utrecht werd tevens een nieuwe trainingsopzet door het bondsbestuur goedgekeurd. De adspi- ranten zullen voortaan van de junioren zijn gescheiden. De junioren zijn met de senioren in één groep samengebracht, waarna een uitsplitsing volgt in ge wichtsklassen. De landelijke trainingen zullen worden gedecentraliseerd, terwijl verscheidene topjudoka's van tijd tot tijd de districtstrainingen zullen bijwo nen. Het interlandprogramma van de NJJB vermeldt voor de eerste helft van 1970 thuiswedstrijden tegen Frankrijk, West-Duitsland en Polen. Van 3 tot en met 9 februari gaat het Nederlandse team naar Rusland voor een interland in Tiflis. Voorts is er in maart een uit wedstrijd tegen België. De junioren ko men in januari in Bad Nauheim uit tegen West-Duitsland. GEERTRUIDENBERG Bert van der Helm heeft zondag in Geertruiden- berg de NTTB-Cup veroverd. De Scvl- laspeler legde beslag op de trofee door een beter game-gemiddelde dan zijn clubgenoten Gerard Bakker en Frans Schools. Frans Schoofs maakte zich nogal boos over deze beslissing van de organisatoren. Hij had een barrage willen spelen, hoewel de reg lementen bepalen dat slechts in een toernooi waarin twee spelers gelijk eindigen een barrage uitkomst moet brengen. Bij het gelijk in punten ein digen van drie of meer spelers brengt het gamegemiddelde echter de beslis sing. Frans' broer Bert, vorig jaar winnaar van de beker, eindigde als vijfde. De in Hamburg wonende Mieke Je- nisch-Ten Broek behaalde zes punten en werd daardoor eerste bij de dames. Zij ontving de Limburg-coupe. Mary van Ruiten en Ria Bogmans werden met vijf punten respectievelijk twee de en derde. De eindstand: Heren: 1. Van der Helm (Scylla) 5 punten gamegemiddelde 125; 2. Bak ker (Scylla) 5 115; 3. F. Schoofs (Nedlloyd) 5 118; 4. Van Slobbe (Hunter '25) 4 10—8; 5. B. Schoofs (Nedlloyd) 4 99; 6. Onnes (Steeds Hoger/TSB) 3 88; 7. Schoonemeyer (Hunter'25) 2 611; 8. Van der Berg (Scylla) 0 1—14. Dames: 1. Mieke Jenisch-Ten Broek (Hamburg) 6 134; 2. Mary van Rui ten (De Treffers) 5 126; 3. Ria Bogmans (Elan) 5 106; 4. Veroni- que van der Laan (De Salamander) 4 9—7; 5. Ellen Klatt (Steeds Hoger/ TSB) 3 78; 6 Nora Broxtermans (Steeds Vooruit) 2 611; 7. Connie van Moorst (Hunter'25) 2 512; 8 Sonja Hetzel (REA) 1 4—12. Sybrands versloeg in de openingsron de Wim van der Sluis op indrukwek kende wijze. Tegen de kracht waarmee Sybrands zijn aanval op de centrumpo sitie lanceerde was geen kruid gewas sen. In deze ronde kwam Hisard be trekkelijk fortuinlijk aan beidepunten tegen Andreas Kuyken. De Zwitser kon een conbinatie vinden, die hem een gunstig eindspel zou hebben gebo den, hij nam de zet echter niet op de juiste manier, gaf een stuk te veel weg en kwam in een verloren eindspel. In de tweede ronde verdedigde Kuyken zich hardnekkig en vakkundig tegen het felle aanvalsspel van Sybrands en zag na ruim vijfeneenhalf uur spelen zijn moeite beloond met een puntenver deling. In de tweede ronde kon Harm Wiersma in het geheel niet tevreden zijn met de remise, die hij ondanks groot voordeel aan Hisard moest toe staan. Wereldkampioen Andris Andreiko bood reeds op de 27e zet remise aan tegen de Zwitserse kampioen Cazemier, na aanvankelijk weigeren stemde Caze mier toch maar toe. De resultaten van de eerste ronde: Topgroep: Kuyken (Zwi) - Hisard (Fra) 0-2; Van der Sluis (Ned) - Sij brands (Ned) 0-2; Wiersma (Ned) - Koeperman (Rusl.) 1-1; Cazemier (Zwi.) - Smith (VS) 1-1; Gantwarg (Rusl.) - Andreiko (Rusl.) 1-1. Reservegroep: Fanelli (It.) - Sanir- sad (Sur) 2-0; Palmer (Ned) - Post (Fra) 2-0; Kaderabak (Tsj.) - Mogil janski (Rusl.) 0-2; Drost (Ned.).- Wer ner (Ned.) 1-1. Tweede ronde: Sijbrands - Kuyken 1-1; Hisard - Wiersma 1-1; Gantwarg - Van der Sluis 1-1; Andreiko - Cazemir 1-1; Smith - Koeperman 1-1. De stand na twee ronden is. 1. Sij brands en Hisard 3 pnt.; 3. Wiersma, Cazemier, Gantwarg, Andreiko en Koe perman en Smith 2 pnt.; 9. Kuyken en Van der Sluis 1 pnt. Reservegroep: Sanirsad - Palmer 0- 2; Van Heerde - Drost 1-1; Werner - Kaderabek 2-0; De Ruiter - Fanelli 2-0; Mogiljanski - Post 2-0. Na twee ronden is de stand in de re servegroep: 1. Palmer en Mogiljanski 4 pnt.; 3. Werner en De Ruiter 3 pnt.; 5. Van Heerde, Drost en Fanelli 2 pnt.; 8. Kaderabek, Post en Sanirsad 0 pnt. FRANKFORT De Westduitse voetbalbond heeft zondag in een ver gadering met vertegenwoordigers van de clubs uit de Bundesliga overeen stemming bereikt over de voorberei ding op het wereldkampioenschap te Mexico. Besloten werd onder meer de bekerronden op woensdagen te spelen, waardoor de zaterdagen vrij blijven voor de competitiewedstrijden Ook stapte de bond af van het idee. om op 11 april (zaterdag) een inter landwedstrijd te houden. Die zal nu plaats vinden op woensda» 8 april. De tegenstander is nog niet bekend. De competitie in de Bundesliga zal zijn voltooid op 2 mei, de laatste twee ronden van het bekertoernooi zullen vlak voor het begin van het nieuw seizoen worden gespeeld. Bondscoach Helmuth Schön had ge vraagd om interlandwedstrijden in ja nuari en maart. Dat verzoek is afgt wezen. Schön moet zijn oefenwedstrij den na 2 mei 'houden. De Westduitsr voetbalbond heeft besloten een be drag van rond een kwartmiljoén gui den aan de verenigingen terug te ge ven uit de afdrachten, die de vereni gingen van hun recettes aan de bond moeten doen. Ook werd overeenstem ming bereikt over het bedrag, dat de clubs ontvangen voor het afstaan var een speler voor interlandwedstrijden. Tot nu toe lag,dit bedrag op 3000 gul den, de clubs '•wilden 10.000 gulden. Het bedrag waarop beide partijen het met elkaar eéM1 werdenis niet be kend gemaakt. Terwijl de bestuurders van de clubs en de bond vergaderden, kwamen ook trainer Schön en zijn spelers in Frank fort bij elkaar om van gedachten te wisselen over het programma voor de komende maanden. De vice-voot zitter van de Duitse voetbalbond reik te tijdens die bijeenkomst de spelers, die in het Westduitse elftal hadden gespeeld, gouden herinneringsmedail les uit. ADVERTENTIE JONGE per hele liter

De Vallei | 1969 | | pagina 11