COMMISSIE ORANJEDAGBEREIDT EVENEMENT AL ENIGE TIJD VOOR Veenendaalse jeugd tijdens bevrijdingsfeest in optocht Samenkomsten Kerstnacht in Begroting sluitend Gemeentelijke belastingen gaan in 1970 sterk omhoog Raadsleden praatten voor eigen parochie Camping „Reewinkel" weer stap dichterbij Botsing op Kerke wijk PvdA resoluut tegen opheffen van spoorlijn „Geen oorlogshandelingen en Duitse soldaten TERZAKE Geheel nieuwe U.S.A.-hal In Kerstnacht muziek van Ons Genoegen Ziekenzorg" vergadert BURGELIJKE STAND x Zwemdiploma's voor leerlingen uit Renswoude Brugspel in „De Driehoek" Kerstfeest zondagsschool „Stap terug in economische ontwikkeling Betuwe RESTRICTIE BIJDRAGE EDE Burgemeestersechtpaar houdt nieuwjaarsreceptie DINSDAG 23 DECEMBER 1969 VEENENDAAL Een commissie van de vereniging „Oranjedag" in Vee- nendaal bereidt sinds enkele weken een grootscheepse optocht voor, die tijdens de viering van het bevrijdingsfeest wordt gehouden. Aan de optocht kan wor den deelgenomen door de Veenendaalse jeugd, zowel in verenigingsverband •ls individueel. De commissie heeft zich enige tijd geleden in een brief tot de plaatselijke verenigingen gewend met het verzoek aan de optocht mee te wer ken. Inmiddels hebben naar aanleiding daarvan reeds ca. dertig verenigingen hun deelneming toegezegd. Desalniettemin verwacht men, dat dit aantal de ko mende weken nog aanzienlijk zal stijgen. „Het is niet de bedoeling van de commissie de optocht tot een groots evenement te maken. Daarvoor is de medewerking nodig van het vereni gingsleven, maar ook van ongeorga niseerde jeugd. „Oranjedag" heeft de ervaring, dat het organiseren van fes tiviteiten tot omstreeks 1950 geen pro bleem was. Daarna deed de tv haar intrede en kwam tegelijkertijd een ein de aan de oranjefeesten van grote al lure. Die tendens willen we bij het or ganiseren van de bevrijdingsfeesten nu eens trachten te doorbreken. Ge- lien de medewerking, die van de zij de der verenigingen nu reeds is toe gezegd, is er alle reden tot optimisme", aldus de heer A. C. J. van Dijk, voor zitter van de commissie „Optocht". Secretaresse mevrouw E. Buitelaar- Engelberts heeft een groot aantal ver enigingen van de plannen van de com missie op de hoogte gebracht. „Toch heb ik het gevoel dat niet alle vereni gingen voor deelneming zijn uitgeno digd. Er zijn namelijk in Veenendaal vermoedelijk ook verenigingen waarvan wij het bestaan niet kennen. Het zou jammer zijn als zij er niet bij zouden zijn. Dat geldt overigens ook voor jeugd groepen. Als het goed is, zouden we eigenlijk alle jeugdige inwoners van Veenendaal persoonlijk moeten bena deren. Dat is echter helaas niet mo gelijk. Daarom hoop ik maar dat ze de krant goed zullen lezen", merkt me vrouw Buitelaar op. Technisch-adviseur van de commis sie is de heer J. J. M. van Gaal. Volgens zijn mede-commissielede; heeft hij meer met het „optochtbijltje" ge hakt. De heer Van Gaal komt uit Lim burg. waar hij in het verleden nauw betrokken is geweest bij het organise ren van de carnavalsoptochten. „Alles kan in de optocht meerijden en -lopen. Van praalwagen tot clown. Juist de verscheidenheid in uitbeeldingen moet het aantrekkelijk maken", zegt hij. Het kiezen van een onderwerp voor deelneming aan de optocht kent slechts één restrictie. De heer Van Gaal: Uit beeldingen van oorlogshandelingen of die waarbij „Duitsers" een rol spelen, worden niet toegestaan. De optocht moet zuiver en alleen in het teken staan van de vrede en de vreugde van de bevrijding. Oorlogshandelingen en „Duitse soldaten" daarentegen roepen andere herinneringen op". Verenigingen of individuelen, die hun keuze laten vallen op een bepaald onderwerp dienen dit voor te leggen aan de commissie. Een en ander uit sluitend om doublures te voorkomen. Voor de deelnemers en groepen, die het best tijdens de optocht uit de bus komen zijn grote geldprijzen beschik baar gesteld. De heer A. van de Caats is benoemd tot materiaal-commissaris van de com missie „Optocht". Hij vertelt: De ver eniging „Oranjedag" is in principe be reid deelnemers die niet beschikken over een goed gevulde verenigingskas, een bijdrage te leveren in de aanloop kosten. Kort gezegd: de commissie zal zo nodig alle mogelijke medewer king verlenen. Ook de aanschaf van materiaal voor bijvoorbeeld de praal wagens kan centraal worden gedaan en dus goedkoper worden geleverd." De heer Van de Caats wijst er tenslot te op, dat in de optocht geen reclames SCHERPENZEEL De gemeentelijke belastingen gaan volgend jaar in Scherpenzeel drastisch omhoog. Twee soorten stijgen met 20 procent te weten de secretaire leges en de bouwleges, de reinigingsrechten en de personele belas ting ondergaan een verhoging van vijftig procent en de wegbelasting stijgt maar liefst met 58" procent. Dat staat onder meer te lezen in de bij de begroting over gelegde aanbiedingsbrief, die gisteravond aan de raad werd aangeboden. Met de meeropbrengst aan gemeentelijke belastingen is bijna f 50.000,gemoeid, dat zal worden aangewend als dekking voor de onderhoudspost wegen. De financiële positie van de gemeen te Scherpenzeel wordt in de aanbiedings brief niet ongunstig genoemd. De begro ting geeft de mogelijkheid tot het uit voeren van kleine en middelgrote kapi- taalswerken, waarvoor de raad in de loop van 1970 de nodige voorstellen zul len worden gedaan. Voor rente en afschrijving van nieu we kapitaalswerken is een bedrag van f 26.500,- in de begroting opgenomen. Dit bedrag ligt weliswaar f 4500,- ho ger dan vorig jaar, maar de hogere ••servering is noodzakelijk in verband met de gestegen rentevoet. De begroting is sluitend met een post onvoorzien van f 13.523,77. Het totale bedrag aan reserveringen steeg per saldo met f 131.583,17. Ruim de helft van dit bedrag is bestemd voor de omslag- kosten kernontwikkeling te weten f 68.609,65. De enige min-post van for maat is een bedrag van ruim 35 dui zend gulden, die werd opgeslokt door het in gereedheid brengen van de eier- hal voor sportdoeleinden. Een weinig opwekkend beeld geeft de nieuwe begroting wat betreft de wo ningbouw. Het woningtekort neemt nog steeds toe en ook voor 1970 kan weinig soelaas worden verwacht. Het contingent woningwetwoningen dat voor 1970 is toe gewezen bedraagt slechts 15 woningen en dat is niets meer of minder dan een druppel op een gloeiende plaat. Op 1 november jl. stonden maar liefst 444 woningzoekenden ingeschreven. Meer dan de helft zijn aanvragen van industriëlen. In 1969 kwamen 129 wo ningen voor bewoning gereed tegenover 119 in 1968 en 89 in 1967. Dat ondanks het relatief vrij grote aantal woningen dat in 1969 werd gebouwd de woning nood bleef stijgen komt doordat de woningbouw zich in 1969 vooral concen treerde op premiebouw. De meeste wo ningen werden betrokken door stadsbe woners, die graag in een kleine dorps gemeenschap wensen te leven en aan be woners die voor hun werkkring cen traal in Nederland moeten wonen. Ten aanzien van het marktwezen zijn in 1970 weinig voorzieningen nodig. De aanvoer van eieren op de woensdag- markt in 1969 bleef wat achter bij de aanvoer in 1968, op de varkensmarkt bleef de aanvoer vrijwel gelijk. De ophanden zijnde verhoging van de wegbelasting van 7 tot 12 procent voor ongebouwd en van 12 tot 19 procent voor gebouwd gaat de gemeente ruim f 20.000,- meer in het laatje brengen. Aan reinigingsrechten denkt men f 13.000,- meer te ontvangen, waardoor voor deze dienst een nagenoeg sluiten de exploitatie zal worden verkregen. De opcenten voor de personele belasting zullen stijgen van 150 tot 200. De meer opbrengst aan personele belasting zal hierdoor bijna f 11.000,- bedragen. Onder het motto cultuur en recreatie deelt het college in de aanbiedings brief mee, dat de onlangs ingestelde sportadviesraad de mogelijkheden bestu deerd voor het verwezenlijken van de uitbreiding van het sportcomplex inclu sief zwembad aan de Willaerlaan, de bouw van een sporthal met instructie- bad en een planning op lange termijn voor de totale sportaccommodatie in de gemeente. Verder gaat het college van B. en W. in het nieuwe jaar na in hoeverre even tueel in samenwerking met andere ge meenten tot het aanstellen van een maatschappelijk werkster kan worden overgegaan. met commerciële doeleinden zullen worden toegestaan. Verenigingen en individuelen, die aan de optocht wensen deel te nemen wordt er op gewezen, dat de aanmel ding daarvoor zo spoedig mogelijk dient te geschieden. Inlichtingen worden ver strekt door de secretaresse, mevrouw E. Buitelaar-Engelberts, Jan Roeck- plantsoen 30 II te Veenendaal. VEENENDAAL Tweeëneenhalf maal zo groot is de USA-hal van de heer A. C. Gazenbeek aan de Holleweg, als tien weken geleden. De nu zeer rui me winkel in camping- en sportartike len werd dezer dagen heropend na een periode, waarin van het oorspronkelij ke pand nauwelijks een steen op de an dere bleef. De grotere ruimte biedt veel meer overzicht dan voorheen, wat de heer Gazenbeek tevens in staat stelt zich meer op de verkoop van tienerkleding toe te leggen. De in feite volledig nieuwe winkel leent zich nu ook voor het sys teem van de semi-zelfbediening. Behalve de verkoopruimte, is ook de bij de zaak behorende werkplaats veel ruimer geworden. Hiervoor is de vroe gere huiskamer van het oude pand ge bruikt. Het gezin Gazenbeek woont nu op de bovenverdieping, die ook geheel nieuw is gebouwd. Sinds de herope ning lopen de zaken uitstekend, aldus de heer Gazenbeek, die gisteren kon melden dat zijn voorraad schaatsen bij voorbeeld is geslonken van 140 tot 10 paar, alleen al in het afgelopen week einde. Geboren: Johannes C., zv C. L. Kraak en W. van den Brink; Aartje J„ dv G. van Kruistum en M. G. Booij; Natascha S. R., dv M. Manuputty en M. Lop- pies; Jacob J. B„ zv J. B. van Scha- gen en T. B. J. Alewijnse; Arie, zv H. Theunissen en A. van den Berg; Elsje J. M., dv A. Schut en E. J. Peelen; Jacqueline, dv J. J. M. van den Broek en C. M. Damman; Adriana, dv E. Pa ter en R. W. van Ginkel; Johanna C., dv J. C. Jansen en W. E. van Stra len; Sergej A. I., zv W. Kelderman en Y. A. A. Duijndam; Claudia J„ dv A. J. Euwes en G. C. Langkemper; Willem C., zv A. Koudijs en M. W. van Ma nen; Brenda, dv G. W. van Driel en O. M. Prince; Johanna, dv G. van Oost veen en W. C. Kleijwegt; Marinus, zv M. Luttik en N. van der Knaap; Ca- tharina M. P., dv P. J. M. Janssen en J. P. A. Strik; Peter, zv A. van Ries- sen en J. de Ruiter; Albertina F., dv J. E. Roseboom en G. Vermeer; Albertus, zv H. van den Berg en G. H. van Ee; Linda J., dv W. Eikelboom en F. P. Hoffman; Gijsbertha M. W., dv H. Roe lof sen en M. W. Roseboom; Johannes T. J., zv J. van der Stok en G. Ver meulen; Heintje J., dv B. Lubbersen en G. van Beekhuizen; Clementine M. S., dv J. J. Keller en M. S. G. Maati- ta; Pieter H. J., zv A. Koudijs en W. Schoeman; Johannis, zv G. van de Kolk en B. Stam; Edwin J. F., zv D. Hazeleger en M. E. A. van Dijk; Pieter G., zv P. van Brummelen en G. Bouw; Simone J. J., dv A. Valkenburg en J. van der Giessen; Annemieke A., dv W. J. Verrijp en J. Barneveld; Jo- han G., zv E. J. Groters en G. Demoet; Jan H. N., zv W. J. van Schaik en W. Adams; Andries C., zv H. Verheul en M. L. Bruigom. Ondertrouwd: Johannes G. Schurin- ga en Berendina Schoonhagen; Ronald Liebrechts en Gertrude S. van Peur- sem; Marinus Heij en Maart je van den Enden; Gijsbert Wijnen en Hendrika van de Vendel; Aart M. Jansen en Wil- helmina B. Prinsen; Cornelis van Beek en Klazina van 't Foort; Olaf Emons en Hilletje T. de Wit; Johannes M. den Boer en Lore Stinshoff; Wouter van de Loenhorst en Teunisje van Ginkel; Robert E. Gerritsen en Anna J. van Vark; Adrianus W. P. Fontein en Jitske Faber; Tijmen van Oostenbrugge en Hendrikje Wildekamp; Johannes A. Vink en Johanna van Amerongen. Getrouwd: E. J. Speelziek en W. C Brouwer; J. Hootsen en E. W. van den Dikkenberg; J. Schut en G. F. M. Jacobse; M. H. C. van Stijn en W. G Hopma; A. C. J. Andes en A. H. M. Faasse; J. A. Alers en H. Klok; E. Boshuizen en C. A. G. Pietersma; J. Dijs en F. Bosch; B. J. de Been en H A. J. M. Linders; E. P. M. Mombarg en S. T. M. Wegh; J. G. van Donke laar en H. Versteeg; J. Boon en G. W van Hattum; E. R. De'hondt en H. de Jong: E. M. Haast en C. Iedema; R. van Raam en D. J. Seevinck; J. Veen en R. Hardeman; G. van Wolfswinkel cn M. van de Pol; P. T. Strand en M. P. A. ten Hoedt; D. Kuiper en W. vanj Beek; B. Warner en R. Zuidema; F. W Rothuizen en J. van Riessen; A. van de Graaf en E. Drost; J. Boon en W. van de Kraats; T. J. van Eldik en E. Wüst; P. Overvest en R. Ploeg; R. Brinkman en S. W. de Boer; J. Renes en W. Bloemendak; B. H. M. de Vries en A. J. Landman; S. van Oostveen en H. Assies. Overleden: Willem Budding, 51 jr.; Mathilde J. T. Carpentier, 10 jr.; Geurt van Silfhout, 87 jr.; Willem Anholts, 73 jr.; Louise G. van Daalen, e/v G. W van Buuren, 42 jr.; Anna Valkenburg, e/v H. Bitter, 74 jr.; Cornelis Veen, 82 jr.; Geertje Heij, geh. gew. met R. Pa ter, 72 jr.; Evertje Boekschoten, geh. gew. met J. Pieneman, 78 jr.; Johan nes W. van Gestel, 65 jr.; Rutger van den Broek, 63 jr.; Jan van Hierden, 64 jr.; Hendrik Hartog, 71 jr. RENSWOUDE In het Valleibad te Veenendaal slaagden zaterdag 23 leer lingen van de school met de bijbel te Renswoude voor het examen zwemmen. Zes leerlingen gingen te water om het diploma B te bemachtigen: Jan Stutvoet, Geert Leyenhorst, Hans van 't Foort, Ineke van Essen, Evelien v.d. Meyden en Jane Swaen. Niet minder dan 17 leerlingen be haalden het diploma A: Marjan van ,Ee, Henny van Deelen, Janneke Doest, Fia van Wolfswinkel, Dina van Voorthuizen, Janny van de Brandhof, Ida Vink, Cor- ry Schimmel, Johan van Ingen. Reinier de Kievid, Reyer van de Grift. Joop Veldhuizen, Kees van de Bor, Hijmen Valkenburg, Martien Diepeveen, Pim ter Harmsen v.d. Beek en Jan Hardeveld. VEENENDAAL Op vele plaat sen in onze omgeving worden in de kerstnacht samenkomsten gehouden zowel in de kerken als daarbuiten. In Veenendaal begint woensdag 24 november 's avonds om 10 uur de Kerstnachtdienst van de Ned. Herv. Gemeente „Sola Fide". Deze dienst wordt georganiseerd in samenwer king met „De Open Deur" en met de Gereformeerde Kerk in het Ver enigingsgebouw aan de Eikenlaan. Voorganger is ds. G. C. Vijzelaar, en organist Bob van Stempvoort. Medewerking wordt voorts verleend door het Geref. Kerkkoor o.l.v. de heer De Jong uit Ede, en een trom- pettersensemble. Tien minuten voor de aanvang is er samenzang. In de R.K. Salvatorkerk te Veenen daal begint de Kerstnachtmis om 12 uur 's nachts, evenals in de Wil- librorduskerk. LEERS UM Ds. B. Koole en ds. P. M. Brouwer zijn voorganger in de Kerstnacht- dienst Van de Ned. Herv. Kerk in Leersum, die om 11 uur begint. Medewerking wordt verleend door het Ghr. Gem. Zangkoor „Exulta- te Deo", o.l.v. mevr. De Greef-Bont- ridder. Op Eerste Kerstdag is hier 's morgens om 10 uur een dienst, waarin ds. B. Koole voorgaat. De Gereformeerde Kerk in Leersum houdt eveneens op Eerste Kerstdag een (gezamenlijke) wijdingsdienst,.' die om 18.30 uur begint. In de R.K. kerk begint de nachtmis om 12 uur. AMERONGEN In Amerongen zet de Chr. Gem. Zangvereniging een traditie voort door in de Kerstnacht op diverse plaatsen in de gemeente te gaan zin gen. Om middernacht begint men op „Hof". RENSWOUDE In de Gereformeerde Kerk van Renswoude is er om 12 uur 's nachts een nachtmis van de R.K. Kerk. Ook niet tot deze kerk behorende be langstellenden zijn er welkom. In de Ned. Herv. Kerk wordt hier op Twee de Kerstdag de gebruikelijke inter kerkelijke Kerstzangdienst gehouden waarin liturgie en meditatie worden verzorgd door de plaatselijke predi kanten ds. L. v.d. Peut en ds. J. C. Jonkers. De Chr. Gem. Zangvereni ging „Con Amore" en het meisjes koor, beide o.l.v. Hans Boelee ver lenen medewerking. KESTEREN Om 8 uur 's avonds wordt op 24 december in het Dorpshuis van Kes- teren een Kerstzangdienst gehouden. SCHERPENZEEL De R.K. kerkgemeenschap in Scherpenzeel houdt in de Kerstnacht een mis in de Gereformeerde Kerk aan de Molenweg, die om 12 uur be gint. EDERVEEN In Ederveen wordt de jaarlijkse Kerstzangdienst uitgaande van de Hervormde jeugdraad al vanavond (dinsdag) gehouden in de Ned. SCHERPENZEEL Fractieleden van rechtse groeperingen hebben gister avond om strijd hun groepsbelangen of eigen belangen proberen te behartigen tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering van dit jaar. De heer J. H. E. Sterk (S.G.P.) begon ermee toen hij met alle mogelijke middelen het verzoek van het „Wittenberg"-schoolbestuur aangenomen trachtte te krijgen om medewerking tot stichting van een bijzondere kleuterschool. Het feest ging niet door omdat in de statuten alleen de doelstellingen van de vereniging staan omschreven met betrekking tot het basisonderwijs. Eerst de statuten wijzigen, zei de raad, dan praten we verder. De heer J. Bakker (CHU) stribbelde tegen om het bestemmingsplan „Dorp" vast te stellen. Zfjn bedrijf ligt binnen dit plan en hoewel dat al in zijn expan sie was beknot door een vorig bestem mingsplan meende hij, dat het college nu eens nodig moest komen praten. In het derde geval tekende de heer M. Veldhuizen (CHU) protest aan tegen het vaststellen van de gedeeltelijke her ziening Algemeen bestemmingsplan, dat op Ruwinkel de weg moet vrijma ken voor het vestigen van een kampeer terrein. Tussendoor werd ook nog aan het behartigen van de gemeentebelan gen gedaan. Burgemeester J. Heij was in deze vergadering wel het meest aan het woord. In een uitvoerig betoog gaf hij een toelichting op de begroting voor het dienstjaar 1970. Daarnaast hanteer de hij al zijn overredingskracht om de partiële herziening van het bestem mingsplan Algemeen fRuwinkel) en het plan Dorp door de raad vastgesteld te krijgen. Ten aanzien van het verzoek van het bestuur van de Wittenbergschool liet hij het praten aan de raad over. Het schoolgebouw bestaat uit vier lokalen. Drie hiervan worden voor het basison derwijs benut. Het vierde lokaal wordt gebruikt als handenarbeidlokaal. Het schoolbestuur had per brief verzocht von(j dit laatste lokaal te mogen gebruiken voor kleuteronderwijs. Daarbij bleek echter dat in de statuten alleen wordt geproken over basisonderwijs zodat de raad formeel geen toestemming kon geven voor het geven van kleuteronder wijs. De heer G. van Rootselaar (CHU) J. H. E. STERK (SGP) troef G. VAN ROOTSELAAR (CH) slecht de voorgestelde regeling een slechte oplossing want, zo redeneerde hij, het inrichten van een kleuterklas betekent tevens dat er een speellokaal moeten worden bijgebouwd. Het SGP-raadslid de heer Sterk, een van de voorvechters voor deze school, wist als bestuurslid dat het verenigings bestuur eventueel bereid is direct of in direct daarvoor de hoofdenkamer te reserveren. Hem werd door het colle- RIIENEN' De Rhenense muziekver eniging „Ons Genoegen" hoopt in de Kerstnacht op verschillende punten in de gemeente koraalmuziek ten gehore te brengen. Het muziekkorps zal rond rijden op een grote wagen van Van Gend en Loos. De leden van deze muziekvereniging organiseren tegen Oud en Nieuw een oliebollenactie. Inwoners van de Greb- bestad kunnen voor de jaarwisseling oliebollen bestellen en verkrijgen tegen betaling. De opbrengst van deze actie wordt bestemd voor het instrumenten- fonds van „Ons Genoegen". Traditiegetrouw zullen op oudejaars avond om twaals uur precies geduren de tien minuten de klokken van de Cu- neratoren worden geluid. ge weinig hoop gelaten dat de school inspectie hiervoor toestemming zal ver lenen. Als laatste troef speelde de heer Sterk nog uit, dat het gemeentebestuur goed koper uit zal zijn indien de gevraagde medewerking nu zou worden verleend. Uiteindelijk werd dit voorstel aange houden in afwachting van het moment waarop de statuten van de vereniging zijn gewijzigd. Daarbij volgde men het advies van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen. Bij de bespreking over het aanwij zen van het terrein op Ruwinkel tot recreatiegebied gaf de voorzitter het CHU-raadslid Veldhuizen de stellige verzekering dat er terdege gedacht wordt aan de belangen van de agra riërs in deze omgeving. „Het kam- peerbedrijf van de heer Van den Heu vel wordt een model-camping", zo verzekerde hij de raad, die tenslotte in meerderheid met het voorstel ac- koord ging. Aan het eind van de vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat pp 10 januari de eierhal als sporthal in ge bruik genomen gaat worden en dat bin nenkort door de ANWB wordt overge gaan tot het plaatsen van verlichte rich tingsborden. Deze zullen worden ge plaatst bij de Holevoet, de Marktstraat en de Holleweg. Voor 2 januari staat een nieuwjaars receptie in het gemeentehuis op het programma, waarvan burgemeester Heij hoopt dat velen op die dag hem en zfjn vrouw ten gemeentehuize de beste wensen voor 1970 zullen doen toekomen. Herv. kerk. Medewerkenden zijn o.a het Chr. Gem. Zangkoor „De Lof- stem" o.l.v. Henny Pomp,' het jeugd- en meisjeskoor „Van knop tot bloem" o.l.v. mevr. Boeve, een orga nist en een koperkwartet. Voorgan ger in deze dienst, die om 8 uur be gint is ds. C. van Viegen uit Ame rongen. EDE Naar traditie wordt ook dit jaar het Kerstgebeuren weer in zang en muziek herdacht in de oude kerk aan de Grotestraat te Ede. De ze feestelijke Kerstwijding is woens dagavond acht uur met medewerking van het hervormd zangkoor „Jubila te" o.l.v. Fulps v. Valstar, de orga nist Klaas J. Mulder en de bariton Arie van Enk beiden uit Kampen. Renate Schmitt als sopraan en Dick Teunissen als trompettist. De medi tatie op deze avond zal worden ge houden door ds. A. Noordegraaf, hervormd predikant te Ede. RHENEN Woensdagavond 24 december wordt om half elf 's avonds de tradi tionele Kerstnachtdienst gehouden, waaraan opnieuw medewerking wordt verleend door de chr. gemeng de zangvereniging „Eben-Haëzer" o.l.v. Willem Doornebal. Als soliste zal optreden de sopraan Margaretha Albers. Zij zal onder andere zingen ..Höre Israël" en „Halleluja" uit Exultate Jubilate van Mozart, sa men met „Eben Haëzer". Aan het orgel zit deze avond Leo van Stemp voort. VEENENDAAL De gladheid van de wegen in Veenendaal heeft gisteren geen hoger aantal aanrijdingen veroor zaakt dan op de gemiddelde maandag het geval is. De politie noteerde één aanrijding: op de Kerkewljk. Daar kwam de vrachtwagenbestuurder J. W. M. uit de uitrit van de „gasfabriek". Hfj wilde de weg op, nog juist voor een autobus die daar in zuidelijke richting reed. Bij de botsing raakten beide voer tuigen beschadigd. De buschauffeur, C. M. uit Ochten, bleef ongedeerd, maar de bestuurder van de vrachtwagen liep hoofdwonden op. Volgens de politie had de man onvoldoende rekening gehouden met de gesteldheid van het wegdek, toen hij de Kerkewijk wilde opdraaien. BHENEN Tot aan Nieuwjaarsdag organiseert de biljartvereniging „De Driehoek" in het café van die naam een zogenaamd „brugspel". „Wie niet de biljartkunst machtig is kan er ook aan deelnemen", zei de secre taris van de vereniging de heer Zwart. „Het is een spelletje dat wel iets op sjoelbakken gelijkt. Het is de bedoe ling dat iemand een biljartbal in een brugboog moet stoten waarop nummers voorkomen. Wie de hoogste nummers heeft geboekt wint de hoofdprijs zijnde voor de heren een scheerapparaat en voor de dames een broodrooster. Maar er wordt nog meer gedaan tij dens de feestdagen, namelijk een kla- verjaswedstrijd, ook al met fraaie prij zen en voor de bejaarden een schud- jaswedstrijd. Zij kunnen er mooie prij zen mee winnen. RHENEN De zondagsschool viert het Kerstfeest in gebouw „Irene" op tweede Kerstdag 's middags om drie uur KESTEREN De afdeling kesteren-Opheusden van de Partij van de Arbeid verzet zich met hand en tand tegen de opheffing van het personenvervoer op het baanvak Tiel-Elst v.v. van de Betuwespoorlijn. Tijdens de ledenvergadering van de afdeling is tegen de voorgestelde opheffing met algemene stemmen een resolutie aangenomen. De tekst van de resolutie luidt letter lijk als volgt: „De afdeling Resteren- Opheusden van de P.v.d.A. in verga dering bijeen is van oordeel, dat de voorgenomen opheffing van de spoor lijn Tiel-Elst v.v. ernstige schade kan berokkenen aan de bevordering van 'n goed leefklimaat in de gemeente Res teren. Dit voornemen kan een grote stap terug zijn in de economische ont wikkeling van de Betuwe. Door de opheffing dreigt de Midden-Betuwe in een geïsoleerde positie te geraken. De afdeling Kesteren-Opheusden spreekt als haar mening uit, dat hierte gen dan ook met kracht geprotesteerd dient te worden. Het college van bur gemeester en wethouders der gemeente Resteren dient alles in het werk te stellen om te strijden voor het behoud van deze spoorlijn". Naast de resolutie zijn verschillen de mogelijkheden besproken oin in het openbaar dit protest te laten onderstre pen. Er werd onder ander gesuggereerd dat op korte termyn een openbare mam moet-raadsvergadering gehouden moet worden, waar alle betrokken gemeente besturen aan zouden moeten deelnemen. Hierbjj zouden verschillende ter zake kundige sprekers uitgenodigd dienen te worden om hun protest te doen blijken. RHENEN Vanavond komt de ver eniging „Ziekenzorg" in jaarlijkse alge mene ledenvergadering bijeen in het wtfkgebouw aan de Nieuwe Veenendaal- seweg. De agenda bevat onder meer de volgende punten: mededelingen van het bestuur en bestuursverkiezing.

De Vallei | 1969 | | pagina 3