i KERKDIENSTEN BVR bleef aan de leiding dankzij draw tussen DOH en Terminus Vogelshow in Eltheto BURGEMEESTER HOFTIJZER IN JAARREDE: Aantal woningzoekenden groot in gemeente Lienden VEILING SEPTER TIEL Plattelandsvrouwen Ingen in Kerststemming Onderwijs Bejaarden BIUARTCOMPETITIE IN DE RIJNSTREEK Verrassingen Aspiraties Geen beslissing bij Veenendaal contra Bennekom Onverwacht Herstel Contactavond van Renswoude Nieuwjaars receptie Groot aantal jubil arissen bij Flipje Waterhoogten Veiling Tiel SCHAKEN Bejaarden genoten in Ingen van sfeervol Kerstfeest Veiling Geldermalsen DINSDAG 23 DECEMBER 1969 VEENENDAAL De eerste helft zit er op in de biljartcompetitie van de Rijnstreek. De laatste wedstrijden (er moeten nog enkele uitgestelde wedstrijden worden gespeeld) brachten nog al verrassingen en tevens nieuwe leiders in ver schillende klassen. In de hoofdklasse werden twee wedstrijden gespeeld die vo rige week uitgesteld moesten worden. DOH kreeg in Veenendaal bezoek van het Wageningse Terminus, dat bij een zege medekoploper zou worden. DOH gaf echter op eigen biljart zo goed partij dat er een gelijk spel 4-4 uit kwam. Terminus blijft nu met ONA op een gedeelde 2e plaats staan, teiwijl DOH met maar twee punten achterstand goed blijft volgen. Leider bleef BVR uit Rhenen. In Lienden speelde Torenzicht tegen ABC uit Maurik. Ook hier werd het een gelijk spel (4-4), een uitslag waarmee ABC best tevreden zal zijn geweest. Torenzicht is nu opgeklommen naar de 6e plaats, maar heeft nog altijd een achterstand van een wedstrijd tegen Ons Genoegen. ABC kwam nu juist boven het nog steeds teleurstellende Nationaal uit Wageningen uit. De stand is: BVR (Rhenen) 7 34 22 ONA (Opheusden) 7 32 24 Terminus (Wageningen) 7 32 24 DOH (Veenendaal) 7 30 26 ABC (Maurik) 7 24 32 Torenzicht (Lienden) 6 23 25 Nationaal (Wageningen) 7 22 34 Ons Genoegen (Ingen) 6 19 29 In de Overgangsklasse kwamen de grootste verrassingen, want het leiden de BVR struikelde in Lienden bij To renzicht 2, dat in goede vorm bleek. Het Rhenense BVR 2 kreeg hier een nederlaag met grote cijfers 8-0, raakte de leiding kwijt en werd zelfs naar een 4e plaats verwezen. Leider werd het Opheusdense VOP, dat met 6-2 wist te winnen van Taveer ne in Opheusden. Maar ook Rijnstroom kreeg onverwacht een nederlaag te slikken in de wedstrijd tegen Ons Ge noegen. Het moest met een 6-2 neder laag genoegen nemen, zodat het Op heusdense VOP thans de leiding heeft kunnen nemen met een voorsprong van niet minder dan 3 punten op To renzicht 2, dat nu weer volop mee gaat tellen en zich prachtig heeft hersteld. Ook DVJ I uit Kesteren blijft klim men. Nu werd in Maurik van ABC 2 gewonnen met 2-6 en kwam DVJ op een 6e plaats te staan. Een grote ver rassing bezorgde Unitas Nationaal 2 in de Wageningse derby. Unitas won met niet minder dan 8-0 en drukte Nationaal 2 vaster op de onderste plaats. Zelf kwam het op de 5e plaats te staan met een achterstand van 7 punten op le leiders, zodat deze klasse voor de 2e helft nog menig spannend duel kan verwacht worden. De stand in de Overgangsklasse luidt nu als volgt: VOP 1 (Opheusden) Torenzicht 2 (Lienden) Rijnstroom 1 (Wageningen) BVR 2 (Rhenen) Unitas 1 (Wageningen) Taveerne 1 (Veenendaal) DVJ 1 (Kesteren) Ons Genoegen 2 (Ingen) ABC 2 (Maurik) Nationaal 2 (Wageningen) 9 9 9 9 8 8 9 9 9 9 45 27 42 30 40 32 39 33 38 26 34 30 37 35 33 39 27 45 17 55 In de le klasse werd het topduel ge speeld in Opheusden, waar leider ONA 2 de strijd moest aanbinden tegen ach tervolger Terminus 2 uit Wageningen. Na veel spanning werd hier een 4-4 ge lijk spel geboekt, een kleine tegen valler voor ONA dat toch thuis speel de. Maar het kon de leiding behouden DOH 2 in Veenendaal zag zo waar kans om Torenzicht 3 een nederlaag toe te brengen met 6-2 en dat bete kende dat DOH 3 nu met Torenzicht op een gedeelde 3e plaats is gekomen. Het Rhenense BVR 2 werkte zich via een 6-2 zege op de Zwaan I uit Op heusden vaster op de 4e plaats, terwijl de Zwaan I door deze nederlaag zijn kampioensaspiraties wel kan afschrij ven en met een plaats in de midden moot tevreden zal moeten zijn. Het onderaanstaande Rijnstroom 2 deed geheel onverwachts van zich spre ken. Het klopte met 6-2 Ons Genoegen 3 uit Ingen en kon van de achterstand die het op deze laatste plaats heeft 4 punten inlopen op Ons Genoegen 3, waardoor er kansen aanwezig zijn om de laatste plaats te verlaten. VOP 2 gaat steeds verder afzakken. Nu weer een 8-0 nederlaag in Veenen daal tegen Taveerne 2 en het zal op passen worden voor VOP 2 om niet ge heel onderaan te komen. Taveerne 2 kwam door deze zege nu wel voorlopig veilig te staan. Hier werd de stand: ONA 2 (Opheusden) 9 52 20 Terminus 2 (Wageningen) 9 49 23 Torenzicht 3 (Lienden) 9 44 28 DOH 2 (Veenendaal) 9 44 28 BVR 3 (Rhenen) 9 43 29 VEENENDAAL De derde competi tiewedstrijd van de Veenendaalse schaakvereniging heeft na vier uur spelen nog geen beslissing opgeleverd. Tegenstander Bennekom I was deze keer te gast bij VSC en dat betekende een zware opgave voor de Veenenda- lers. Met een 4,/t-3,/« score werden twee partijen afgebroken en worden even tueel gearbitreerd. In beide partijen is de stand onduidelijk, waardoor de ver moedelijke uitslag een 5-5 puntenver deling zal worden. De persoonlijke uit slagen waren: L. Vrijken - L. J. Oomkes 0-1, J. N. Elenbaas - H. v. Laar afgebr., J. W. Bo- lens - T. de Vries 1-0, L. H. Monnee - A. de Zeeuw afgebr., H. Heikamp - P. Mulder 0-1, C. ter Hogt - S. v.d. Schaaf V»-Vi, G. R. Kets - S. Bosch 1-0, M. v. d. Bovenkamp - J. Marinus 0-1, M. de Kleuver - T. v. d. Kamp 1-0, E. Zinkhaan - A. Sanruig 1-0. Voor de onderlinge competitie wer den de volgende partijen gespeeld: J. de Gooier - J. C. v. d. Pol Vj-Vï, S. v. Veen - R. Knol afgebr., C. Baars - mevr. Overeem 1-0, mevr. Overeem 1 C. Baars 1-0, R. Knol - J. C. v. d. Pol 0-1, J. Hage - G. de Koning 1-0. Taveerne 2 (Veenendaal) 9 30 42 De Zwaan 1 (Opheusden) 9 35 37 VOP 2 (Opheusden) 9 22 50 Ons Genoegen 3 (Ingen) 9 22 50 Rijnstroom 2 (Wageningen) 9 19 53 In de 2e klasse viel de nederlaag op het leidende Vogelenzang uit Echteld. Deze ploeg was op bezoek bij Unitas 2 in Wageningen en ging met een 5-3 nederlaag ten onder. Het leiderschap werd overgenomen door Terminus 3, dat kans zag om in Wageningen To renzicht 4 met een 8-0 nederlaag naar huis te sturen. Unitas 2, dat zijn 2e achtereenvolgende zege boekte, speelde zich nu wel vrij van de laatste plaats. Recticel 1, de laatste tijd weer op dreef, kreeg een onverwachte nederlaag te incasseren in Veenendaal bij DOH 3, waar met 6-2 werd verloren en Rec ticel nog steeds geen vat op de kop groep kan krijgen, terwijl DOH 3 zich op de 2e plaats nestelde achter leider Terminus 3. Het onderaan staande Rijn stroom 3 zag kans om DVJ 2 een gelijk spel af te dwingen en de achterstand op de boven haar staande ploegen te verkleinen. Taveerne 3 speelde een go de wedstrijd door in Veenendaal Ons Genoegen een gelijk spel (4-4) af te dwingen. Ook deze klasse heeft helft er op zitten. Terminus 3 (Wageningen) 9 DOH 3 (Veenendaal) 9 Vogelenzang 1 (Echteld) 9 Recticel 1 (Kesteren) 9 Ons Genoegen 1 (Ingen) 9 DVJ 2 (Kesteren) 9 Taveerne 2 (Veenendaal) 9 Unitas 2 (Wageningen) 9 Torenzicht 4 (Lienden) 9 Rijnstroom 3 (Wageningen) 9 de le 52 20 48 24 47 25 44 28 42 30 31 41 30 42 26 46 21 51 17 55 48 32 44 38 42 22 36 28 32 40 30 18 30 26 29 43 20 28 9 55 In de 3e klasse kreeg Recticel 2 zijn 2e nederlaag te slikken. In de strijd tegen Torenzicht 5 ging het kansloos ten onder met 6-2, maar in de 2e wed strijd die het speelde, herstelde men zich weer door Rijnstroom 5 met 6-2 te verslaan. Ondanks deze nederlaag kwam Recticel toch weer op de leiders plaats. Recticel 3 zag zijn wedstrijd te gen Torenzicht 5 verschoven naar een latere datum. Roskam 1, na enkele we ken rust, kwam weer aan bod. In Ingen moest het echter toezien dat Ons Genoegen 5 hier een 6-2 zege behaalde. Daardoor blijft Roskam, dat nog altijd een achterstand heeft van 2 wedstrijden, mee onderaan staan. Rijnstroom 4 deed hier goede dingen. Het wist tegen DVJ 4 een 8-0 zege te behalen en verdrong DVJ 4 van de 4e plaats. Hier is de stand nu als volgt: Recticel 2 (Kesteren) 9 Recticel 3 (Kesteren) 9 DVJ 3 (Kesteren) 8 Ons Genoegen 5 (Ingen) 8 Rijnstroom 4 (Wageningen) 9 De Zwaan 2 (Opheusden) 6 Torenzicht 5 (Lienden) 7 DVJ 4 (Kesteren) 9 Roskam 1 (Ommeren) 6 Rijnstroom 5 (Wageningen) 8 RENSWOUDE In gebouw Reho- both komen vanavond de leden en do nateurs van voetbalvereniging bijeen voor een z.g. contactavond. Na een kor te bespreking is er verder een gezellig samenzijn waar iedereen welkom is. Op verschillende wijze kan men meedin gen naar aantrekkelijke prijzen voor de kersttafel. De contactavond van w Renswoude begint om 8 uur. INGEN In het verenigingsgebouw te Ingen waren rui 140 bejaarden uit Lienden, Ommeren en Ingen bijeen voor het gezamenlijke kerstfeest. Me vrouw Hoftijzer hield een inleiding. Daar ds. Steenbeek verhinderd was, nam ds. Vieger, emeritus predikant uit Amerongen, zijn plaats in. De zang werd verzorgd door het koor uit Om meren. Mevr. Iemhof las een verhaal voor van Tolstoi. De dames van de plattelandsvrouwen uit Ingen verzorg den een toneelstuk, getiteld „Er werd een kind geboren". De traktaties wer den aangeboden namens de Midden standsvereniging uit Lienden. De siga ren werden geschonken door de Rit meester sigarenfabrieken uit Veenen daal. Mevr. Hoftijzer sprak tot allen die mee hadden geholpen, een woord van dank. Ds. Vieger sloot deze kerstsamen komst met gebed. INGEN De afdeling Ingen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen hield een kerstbijeenkomst, waar 85 leden aanwezigwaren. De presidente, mevrouv» Van Sijll vertelde dat 't feest dit jaar heel an ders is opgezet dan voorheen, namelijk in de vorjn van een gezamenlijke kof fietafel. „Het samen aan tafel zitten geeft een gevoel van saamhorigheid", aldus me vrouw Van Sijll. Zij droeg verder het gedicht „Het kindje"" voor. Ds. Steenbeek las het kerstevangelie en mevrouw Imhof bracht een verhaal. Na de pauze volg de het toneelstuk „Er werd een kind geboren". VEENENDAAL Gistermorgen is het 21ste Kerstvolleybaltoernooi te Veenendaal van start gegaan in een viertal gymnastiekzalen en in gebouw El- theto, waar op het hoge podium het hoofdkwartier van het monster-toernooi is gevestigd. Ook vandaag worden er felle maar sportieve gevechten geleverd in de groep van het M.O., waar vooral de Veenendaalse teams bijzonder sterk voor de dag zijn gekomen. Zowel bij de meisjes A als bij de jongens B plaats ten de teams van het Chr. Lyceum te Veenendaal zich voor de finale tegen hun leeftijdgenoten van het Chr. Lyceum Arnhem Oost. In heide gevallen werd het een Veenendaalse overwinning. Door de gladheid op u e wegen'kwa men de deelnemers uit Arnhem wat later en verschenen twee teams uit Wage ningen helemaal niet op het appèl. Onder de goede leiding van de heer F. van Doorn werd het enorme programma echter vlot afgewerkt. De meeste van de 156 teams in deze groep zijn reeds in actie geweest. Op de foto de teams van Revius uit Doorn in actie tegen de jongens van het Chr. Lyceum Arnhem West. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen houden op 1 ja nuari in de raadzaal ten gemeentehui ze voor de inwoners van de Grebbestad een Nieuwjaarsreceptie van 's middags half vijf tot zes uur. VEENENDAAL In gebouw Elthe- aan de Fuiterstraat is een unieke col lectie vogels bijeengebracht van de Veenendaalse Vogelvrienden. Op twee de Kerstdag wordt de tentoonstelling geopend voor het publiek, dat vanaf 10 uur terecht kan om vele soorten vo gels te bewonderen. Gisteren werd de keuring gehouden en waren niet min der dan twaalf keurmeesters de gehele dag bijzonder druk om de uitzonderlijk goede kwaliteit van de inzendingen vakkundig te bekijken. Algemeen kam pioen werd de heer J. v. d. Bovenkamp met Oranje Rood Isabel. Overige resul taten waren: Kanaries vetstof: De Man en Blan- kestijn met Ree. Wit. Kanaries pigment: J. v.d. Boven kamp met O.R. Isabel. Vorm, postuur en kuif kanaries: De Man en Blankestijn met Gloster. Grasparkieten: T. Spies met Lutino. Grondvogels en tropische duiven: P. van Ek met Chinese Dwergkwartel. Tropische vogels: P. van Ek met Rijst- vogel. In de sector Stamkampioen was de uitslag: Kanaries vetstof: A.N. Diepeveen met Recessief Wit. Kanaries pigment: J. v. d. Bovenkamp met O.R. Isabel. Grasparkieten: T. Spies met Lutino. Tropische vogels: P. van Ek met Rijstvogel. De keurmeesters waren vol lof over de kwaliteit van de ingezonden vogels. Unaniem was men van mening dat een tentoonstelling met dergelijk materiaal voor honderd procent moet slagen. De tentoonstelling is geopend op tweede kerstdag van 10 tot 22 uur en zater dag van 10 tot 21 uur. Ook is er een speciale voorverkoopklasse aan ver bonden waar men allerlei vogels kan kopen. Ongetwijfeld zal er grote be langstelling zijn voor de vogelshow in Eltheto. TIEL In 1970 zullen een groot aantal werknemers van de Koninklij ke Maatschappij de Betuwe jubileren. Twee maken zelfs de veertig jaren vol. Dit zijn M. Wielders (bedrijfschef) en R. A. van Gent (toezichthouder). Voor het zilveren feest (25 jaar) staan toevallig ook 25 Flipjes-werkers op de jubileumlijst. De eerste is C. J. van Ewijk, die op 30 januari feest viert. Na hem volgen A. Stam, M. de Heus, C. v.d. Weteringh, J. C. Bron mans, J. J. Hofman, D. W. F. Strik- kers, J. J. Osenbruggen, C. G. van Lith, W. van Gessel, A. Wouterse, L. Gennissen, J. D. v.d. Sluis, J. M. Schiltmans, D. van Zomeren, A. Fis- scher, K. Heij, G. H. Ditzel, S. Grin, J. Rusthoven, L. Bosman, A. van Does burg, H. den Haan, A. de Kruiff en M. J. M. van Ooijen. (le Kerstdag) VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Oude Kerk 9.30 uur: ds. Van de Krift; 17.00 uur: ds. Van de Hoef van Pa- pendrecht. Julianakerk 9.30 uur: ds. Van Assen- bergh; 17.00 uur: ds. Jongerden. Vredeskerk 9.00 uur: kand. Vreekamp te Houten en 10.30 uur ds. Vermaas te Huizen; 17.00 uur: ds. Vroeginde- weij. Sionskerk 9.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: ds. Van Assenbergh. Pootkerk 10.30 uur: ds. Vroegindeweij 18.30 uur: ds. Van de Krift. Bejaardencentrum 9.00 uur: ds. Vroeg indeweij. Veeneind 15.00 uur: ds. Van Vliegen te Amerongen. Dijkstraat 14.45 uur: ds. Terlouw. Herv. Gem. „Sola Fide" 9.00 en 10.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk Brugkerk 9.30 uur: ds. Blanken en 17.00 uur: ds. Ytsma. Petrakerk 9.30 uur: ds. Ytsma en 17.00 uur: 0s. Blanken. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.00 en 16.30 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk 9.30 en 17.00 uur: kand. Van de Kamp te Amsterdam. Pniëlkerk 9.30 uur: ds. Brons en 17.00 uur: ds. Kampman van Ede. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 uur: student Wink; 18.30 uur: student Wink. Geref. Gemeente (Syn.) 9.30 en 17.00 uur: de heer Mijnders te De Meern. Ned. Prot. Bond 10.30 uur: ds. Monné van IJsselstein. R.-K. Kerk Salvatorkerk, 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils 4.30 uur: Kerststraatzangdienst6.00 uur: Wijdingsdienst10.30 uur: Heili gingssamenkomst; 17.00 uur: Kerst- verl ossingssamenkomst vrijdag 26 december (2e Kerstdag) Ned. Herv. Kerk Julianakerk 9.30 uur: ds. Wisgerhof. Vredeskerk 9.30 uur: ds. Jongerden. Herv. Gemeente „Sola Fide" Geen dienst. Geref. Kerk Petrakerk 9.30 uur: ds. Ytsma. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 14.30 uur: kerstfeestviering met kin deren. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk 10.00 uur: kerstzangdienst. Pniëlkerk 9.30 uur: ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 uur: leesdienst. Geref. Gemeente (Syn.), 9.30 uur: ds. Van Ravenswaaij te Arnhem. R.-K. Kerk Salvatorkerk 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils 10.30 uur: zangdienst in Juliana- ziekenhuis; 14.00 uur: kerstfeestvie ring met kinderen; 17.00 uur: familie kerstfeest. zondag 28 december 1969 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Oude Kerk 9.30 uur: ds. Van Assen bergh; 17.00 uur: ds. Van de Bank te Ede. Julianakerk 9.30 uur: ds. De Bruin te Harderwijk; 17.00 uur: ds. Van As senbergh. Vredeskerk 9.00 en 10.30 uur: ds. Van den Velden te Doorn; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Sionskerk 9.30 uur: kand. Evers te Put- LIENDEN Aan het begin van de gemeenteraadsvergadering heeft bur gemeester J. C. Hoftijzer gistermiddag de balans van het jaar 1969 opgemaakt. Hij zei onder meer dat het aantal wo ningzoekenden in Lienden nog steeds groot is. „Ons 1000ste officiële jaar was prak tisch een aaneenschakeling van positie ve gebeurtenissen en besluiten. Wat moet ik na de vele woorden die er over ons feest 1000-jarig bestaan Lienden al gesproken en geschreven zijn nog zeggen. Lienden heeft zich voorgoed gepresenteerd als een gemeen te waar men onder alle omstandighe den rekening mee kan houden. Dit schept voor ons bestuurders verplich tingen tegenover de inwoners en de re gio". In de onderwijssector is er veel tot stand gekomen. Lagen de plannen voor de bouw van 3 scholen vorig jaar om deze tijd bestekklaar; thans kan gecon stateerd worden, dat de 2e kleuterscho len te Lienden en Ingen in gebruik zijn genomen. De bouw van de nieuwe 6- klassige basisschool te Ingen vordert ge staag en zal in ieder geval medio 1970 voor ingebruikname gereed zijn. De school te Ommeren werd met di verse voorzieningen verbeterd. Het verenigingsleven heeft een goed jaar achter de rug. Het le elftal van Ingen promoveerde naar de le klasse van het afdelingsvoetbal. Amicitia kan op zeer geslaagde festiviteiten ter ge legenheid van haar 65-jarig bestaan terugzien. Mijn streven om de Rederij kerskamer Excelsioi te Irtgen weer nieuw leven in te blazen is met succes bekroond en deze kamer zal op 30 janu ari 1970 na enige jaren van afwezigheid weer voor het voetlicht treden. De ac cordeonvereniging „Philharmonica" ontving een renteloos voorschot van f 750,- ter bestrijding van de aankoop- kosten van een elektronisch orgel. Za terdag heeft een ieder nog kunnen ho ren hoe prachtig dit in het geheel past. Het nieuwe naast het gymnastieklo kaal gerealiseerd instructiezwembad kon zich in een enorme belangstelling verheugen. En passant zij nog medege deeld dat de muziekvereniging K.n.A. te Ingen in 1970 haar 70-jarig bestaan hoopt te vieren. In een speciale zitting van uw college werden diverse facetten inzake de tot- klein kortsluitinkje dragen de inwoners dit leed op voortreffelijke wijze. De ontsluiting van 't Woud kreeg haar be slag en over een halfjaar zal dit ge heel pasklaar een integrerend deel van het dorp Ingen uitmaken. Voor de verdere woningbouw in Lien den werden diverse percelen grond aan gekocht: Talrijke administratieve han delingen zullen nog moeten plaatsvin den om de ontsluiting van het Molen- boomgaardplan II mogelijk te maken. Naast particuliere woningbouw kwa men in onze gemeente van de N.V. Gu- elen gereed 8 koopwoningen en 6 pre mie-huurwoningen en van gemeentewe ge 12 woningwetwoningen en 12 bejaar denwoningen en 6 woningwetwoningen was er geen sprake van enige verlich ting van de lijst van woningzoekenden. Deze lijst noteert 70 woningzoekenden (praktisch allemaal Liendenaren) w.o. diverse samenwoningen. Vast staat dat volgend jaar 8 bejaar denwoningen en 6 Woningwetwoningen (nog toewijzing 1969) gebouwd zullen J. C. HOFTIJZER standkoming van een structuurplan voor de gehele gemeente met een di rect daarop aansluitend bestemmings plan-besproken. In 1970 zullen in deze belangrijke besluiten genomen moeten worden. De aanvullende restauratie van de Hervormde Kerk te Ingen is voltooid. Wat zou het fijn zijn wanneer de Her vormde Kerk te Lienden nu ook eens. op korte termijn haar fraaie uiterlijk en innerlijk zou kunnen laten zien! Door het in functie treden van Mw. van Rooi jen als maatschappelijk werk ster bij de stichting Diaconaal maat schappelijk werk en gezinsverzorging per 1 februari 1969 is in een grote be hoefte voorzien. Er is sprake van een goede communicatie. Dit jaar gingen de grote riolerings werken Lienden-Ommeren var. start. De belangrijkheid van dit enorme werk behoef ik hier niet te beklemtonen. Vol gend jaar om deze tijd za1 alle leed vergeten zijn. Met hier en daar een DEN HAAG, 23 december Water hoogten: Konstanz 272 onv.; Rhein- felden 206 +16; Straatsburg 200 —12; Plittersdorf 340 —25; Maxau 383 —8; Plochingen 125 11; Mannheim 221 —14; Steinbach 129 +25; Mainz 215 —21; Bingen 146 —16; Kaub 147 —17; Trier 264 +2; Koblenz 176 3; Keulen 140 onv.; Ruhrort 302 +16; Lobith 891 +14; Nijmegen 678 +10; Arnhem 700 10; Eefde/IJssel 262 1; Deventer 158 onv. Monsin 5458 onv., Borgharen 3937 +2; Belfeld 1104 18; Grave beneden de Sluis 500 —2. Minimum-diepten in de vaargeul: MillingenSt. Andries 300; Panner- denIJsselkop 2270; IJsselkopHevea dorp 205; HeveadorpAmerongen 205; IJsselkopDoesburg 200; Doesburg Zutphen 210; ZutphenDeventer 230; DeventerWindesheim 240; IJssel- pandTwente Kanaal 220. Tijdens laag water is de diepte tussen Vreeswijk en Krimpen a.d. Lek tijde lijk minder dan 270. worden. De ministeeriële gunning van deze woningen is reeds binnen. Het is noodzakelijk, dat daarnevens nog be jaardenwoningen en zeker een flink quantum woningwetwoningen gebouwd worden. Verwacht mag worden dat de n.v. Guelen 9 koopwoningen zal bouwen op de grond reeds dooi; uw college aan deze N.V. verkocht. In de bungalowbouw bestemmings plan Eind Toe is weer enig schot geko men door de verkoop van 5 bouwperce len. Het dorp Lienden zal bij de aanvang van 't stookseizoen 1970/'71 van aard gas zijn voorzien. Dit verheugt mij zeer. De 3 steenfabrieken in de gemeen te, t.w. de Tollewaard N.V.. ten Cate en Hesteren en Janssens N.V. zullen ook op het aardgasnet worden aange sloten." ten; 17.00 uur: ds. Meijndert te Wou denberg. Poortkerk 10.30 uur: ds. Wisgerhof; 18.30 uur: kand. Vreekamp te Hou ten. Bejaardencentrum 9.00 uur: ds. Wis gerhof. Veeneind 15.00 uur: de heer Meijer. Dijkstraat 14.45 uur: de heer Tanis. Herv. Gemeente „Sola Fide" 10.00 uur: ds. Terlouw; 17.30 uur: ds Nijeboer. Geref. Kerk Brugkerk 9.30 uur: ds. Ytsma en 17.00 uur: ds. Blanken. Petrakerk 9.30 uur: ds. Blanken en 17.00 uur: ds. Ytsma. Geref. Kerk (Vrijgemaakt 9.00 uur: leesdienst en 15.30 uur: ds. Strating van Hattum. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk 9.30 en 17.00 uur: prof. Oosterhof f te Apeldoorn. Pniëlkerk 9.30 en 17.00 uur: ds. Den Butter te Bunschoten. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gemeente (Syn.) 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur: geen dienst. R.-K. Kerk Salvatorkerk zaterdag 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils 10.00 uur: heiligingssamenkomst en NV VRUCHTENVEILING „TIEL EN OMSTREKEN" Veilbericht van maandag 22-12-T969 APPELEN: Cox's Orange pippin: I 75/85 61-72, 70/80 50-61, 65/75 33-50, 60/70 18-25. Golden Delicious: I 75/85 30-36, 70/80 29-34, II 75/85 28-32, 70/80 26-31, 65/75 15-23, I 15-25. Goudreinette: I 75/85 37-45, 70/80 33- 36, 65/75 26-32, II 75/85 26-36, 70/80 25- 34, I 15-30, Rode: I 75/85 40-50, 70/80 32-40. Jonathan: II 70/80 23-30, 65/75 16-20, I 10-18. Dijkmanszoet: II 70/80 51-55, 65/75 46- 51, I 22-40, II 10-21. Koningszuur: I 70/80 37-41, 65/75 20-25. Lombartscalville: I 15-22. Industrie-appelen per 100 kg: blank: f 11.40, rood: f7.10. PEREN: Comtesse de Paris: I 60/70 29-32. Légipont: II 60/70 43-46, 55/60 27-31. Brederode: I 58-87. Gieser Wildeman: I 64-98. St. Remy: I 57-93. Winterjan: I 51-83. Alles in ets. per kg, tenzij anders ver meld. Coöp. Veilingvereniging „Geldermal sen en Omstreken" G.A. Noteringen van vrijdag 19 december 1969. Appelen: Goudreinette: EI 65/75 30-34, 75/85 38- 44, 85/95 40-51, EII 65/75 28-33, 75/85 34- 37, 85/95 35-40. Rode Goudreinet: EI 65/75 31-33, 75/85 RR/Q^ 57 L. Calville: Él 60/70 15. 70/80 20-25. Cox's Orange Pippin: EI 55/60 15. 60' 65 20-26, 65/70 33-49, 70/75 47-59, 75/80 54-70, 80/85 60-69. EII 60/65 17-20. 65/70 31-33, 70/75 48, 75/80 55. Jonathan: EI 60/65 15-16, 65/70 19-21 70/75 28-29, 75/80 28, 60/70 20, 70/80 29-31 EII 60/65 12-14, 65/70 15-18, 70/75 19-27, 75/80 23-29, 60/70 16-17, 70/80 24-28. G. Delicious: EII 60/65 15-17. 65/70 17- 21. 70/75 16-27, 75/80 23-31, 80/85 23-30. 60/70 15-17, 70/80 23-27. Peren: Cohference: EII 55/65 49-57, 65/75 61. Legipont: EI 55/65 32-37, 65/75 56. Doyenné du Cornice: EI 65/75 103-104 75/85 100. IJsbout: EI 55/60 81, 60/70 85, 70/80 86. St. Remy: K 40-63, EI 60/70 84, 70/80 81-90. G. Wildeman K 63-72, EI 50/60 112- 118, 60/70 137-141. COöp. Veilingsvereniging „Geldermalsen en Omstreken" GA. Noteringen van maandag 22 december 19669. APPELEN: Goudreinet: EI 65/75 28-34, 75/85 38- 44, 85/95 39-54, EII 65/75 27-33, 75/85 33- 40, 85/95 39-43. Rode Goudreinet: EI 65'75 33-35, 75/85 48. 85/95 52. L. Calville: EI 60/70 17, 70/80 24-25. Cox's Orange Pippin: EI 55/60 15, 60/65 20-28, 65/70 29-45, 70/75 51-63, 75/80 64- 79, 80/85 76-79. Jonathan: EI 60/65 16, 65/70 24-25. 70/75 31-32, 75/80 34, 60/70 17-18, EII 60/65 15, 65/70 15-23, 70/75 22-29, 75/80 28-33, 60/70 16, 70/80 23-32. G. Delicious: EI 65/70 22, 70/75 32-34. 75/80 37-39, EII: 60/65 17, 60/65 17, 60 65 17-22, 65/70 22-28, 70/75 28-32, 60/70 16- 17, 70/80 18-25, 80/90 28. PEREN: Conference: EI 60/70 65, EII 65/75 56. Legipont: EI 55/65 35-36, 65/75 55-56. St. Remy K: 36-56, EI 60/70 86-91. 70/80 86-95. Winterjan: EI 50/60 94-97, 60/70 105. Ysbout: EI 55/60 74, 60/70 79-83, 70/80 84. Doyenne du Cornice: EI 65/75 108, 75/85 102-105. Doordraai 11.10, zure kroet 7.10, Jo nathan 7.40. Veilbericht van de Tielse veiling Septer Opgave na klasse mm maat Appelen x Cox Orange k.l x Cox Orange k.2 x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k2 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Goudr. rode verp. k.l Goudr. rode verp. k.2 x Jonathan k.l x Jonathan k.2 Jonathan verpakt Dijkmanszoet Jasappel Lombarts Calv. k.l Laxton Superbe k.2 Glorie v. Holland k.l Lombarts Calv. k.2 75/opw 70/75 65/70 60/65 68—83 59—69 54—60 31—48 67—81 50—65 42—54 25—40 34—42 32—41 28—30 14—22 17—36 15—35 14—22 13—20 46—54 35—48 34—40 28—33 58—60 48—51 3T—39 31—33 18—28 12—23 10—15 55/60 13—16 21—24 15—18 31—33 18—21 14—17 25—27 13—15 13—18 16—32 19—32 28—45 20—32 19—24 17—22 Kroet per 100 kg zuur 6,90, rood 6,10. Fabrieksfruit blank per 100 kg 11,30, rood 7,10. Peren Brederode Winterjannen Doyenne de Com. k.2 91—102 Provisiepeer Legiponts k.l 5860 Perenkroet per 100 kg 5,00. Groenten Boerenkool 2337, prei 6585, wortelen 2023 915, uien 4653, rode kool 3952 32—35, spruiten 80110 43—81, witlof 150175 68105, koolraap 10—18. knolselderij per st. 2558 2125. x hoofdaanvoer. 92—110 68—86 78—85 73—80 63—70

De Vallei | 1969 | | pagina 4