Jongen (6) al twee jaar vermist Ouders van Ronnie geloven (nog) niet in ver drinkin gsdood Het diakenhuismannetje en de kleine democratie Prof. Schermerhorn 75 jaar want die smaakt nu eenmaal anders dan andere VANAVOND MORGEN programmaos TELEVISIE De verrader is onder ons REACTIE LAARSJE IJSSELMEER VRIENDJE POLITIE TROOST VREEMD MUSICAL-SCROOGE TELEVISIE RADIO „Haar -verzorging DINSDAG 23 DECEMBER 1969 Op woensdag 12 december j.l. Is prof. dr. ir. W. Schermerhorn 75 jaar geworden en voor Avro's ra diorubriek voor actuele zaken is dat aanleiding geworden deze vroe ger zo belangrijke PvdA-politicus In 1945 vormde hij samen met dr. W. Drees een kabinet "waarvan hij zelf premier werd te inter viewen. Het is de bedoeling dat de heer Schermerhorn zijn mening geeft over nationale en internatio nale politieke zaken van nu en van de toekomst tijdens een gesprek met Link van Bruggen en Martin van Buuren geen terugblik dus op de bewogen jaren waarin hij zelf een voorname rol speelde in de politiek. En dat is jammer, want toen de Vara-televisie in het begin vair dit jaar de rel ontketen de over het al dan niet begaan van oorlogsmisdagen in Indonesië door Nederlandse militairen, is ook dr. Schermerhorn op het tv-scherm verschenen en hij kan over het ver leden ongetwijfeld belangrijke din gen vertellen. We zullen dat nu te goed moeten houden tot zijn me moires zijn verschenen. (Hilver sum 1, vanavond 7 uur in de ru briek „Trefpunt"). NEDERLAND I 18.50 NOS: Kleur: De Fabeltjeskrant. 19.00 NOS: Journaal. 19.07 AVRO: De rare vogels, serie voor de jeugd. 19.32 Peyton Place, TV-feullleton. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 AVRO: Kleur: Strange Re port: Gijzelaar - Wie niet leren wil, moet sterven, film. 21.10 Voor de vuist weg. 22.10 AVRO's Televizier. 22.55 Liederen in Kerstsfeer. 23.00 NOS: Journaal. 23.05-23.35 TELEAC: Schaken voor beginners - les 12 herh. NEDERLAND n 18.50 NOS: Kleur: De Fabeltjes krant. 19.00 NOS: Journaal. 19.03 Scala: informatief progr. 19.30 KRO: Komt allen tezamen: Volkskerstzang te Eindhoven. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 KRO: Kleur: Nog 10 minu ten...: gesprek met Sjoukje Dijk stra en Joan Haanappel. 20.30 De kleine democratie in het Bejaardentehuis, documentaire. 21.10 Brighton Rock, speelfilm, naar de roman van Graham Greene. 22.40-22.45 NOS: Journaal. DUITSLAND I Reg. progr.: NDR: 18.00 Kleur: Not im Wohlstand, documentaire. 18.30 Kleur: Zandmannetje. 18.40 Act. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Kleur: Kerstprogr. 19.59 Progr.- overzicht. WDR: 18.00 Filmrep. 18.05 Kleur: Filmrep. 18.30 Kleur: Voor de kinderen. 18.40 Hier und Heute, met Goedenavond. 19.20 Kleur: Filmrep.). 20.00 Journaal en weer bericht. 20.15 Kleur: TV intim: in formatief progr. 21.00 Kleur: Say- onara, Amerikaanse speelfilm. 23.20 Journ., commentaar en weerber. DUITSLAND II 18.05 Act. en muz. 18.40 Kleur: Der Musikboxer, TV-film. 19.10 Kleur: Yao. TV-film. 19.45 Nws, act. en weerber. 20.15 Kleur: Rep. over immigranten uit landen ach ter het IJzeren Gordijn. Aansl.: Nws. 21.00 Kleur: High Chaparral, TV- film. 21.50 Informaties en menin gen uit het culturele leven. 22.35 Nws., weerber. en weerber. voor de wintersport. „"pn dan begint iedereen de ander te bespeuren: de vriend zijn vriend, de man zijn vrouw, de min naar zijn beminde" en het boek heet dan ook „De verrader is onder ons". De stad waar de handeling zich af speelt wordt niet genoemd, maar zij kan overal liggen, waar de mensen in vrees voor hun medemens, hun politie en hun overheid leven. De Hongaarse schrijver Miklós Domahi- dv brengt ons in dit bij Ad. C. M. Stok (Den Haag) verschenen boek in een vertaling van Cath. van Eijsden, een bijzonder actueel boek, waarmee hij ons een beklemmend beeld geeft van het leven in een to talitaire staat. De zeven mensen, die op een avond in een kamer gezellig bijeen zijn, kennen elkaar al jaren. Hun vriendschap was een plekje van ge- De heer en mevrouw Dekker heb ben soms de grootste moeite om de argeloze vragen van hun twee an dere kinderen te beantwoorden. Marco (3) die Ronnie nauwelijks heeft 'ge kend, praat over hem alsof Ronnie zo zou kunnen binnenkomen. Lyda van zes vroeg nog dezer dagen: ,,Man, wanneer wordt Ronnie begraven?" Tussen de grote tragedies die de wereld beroeren, maakt een bericht je over een verdronken jongetje maar weinig indruk. Toch is achter die paar regels voor een paar men sen een even moeilijk te verwerken slag te vinden als achter groot we reldnieuws. Zo'n tragedie blijkt een web van afschuwelijke onzekerheid, verwij ten, soms bittere dreigementen te zijn. waarin mensen vaak jaren ver strikt blijven. mijn volgende pakje is weer cahallero UTRECHT Wanhoop beheerst het leven van de familie Dekker te Utrecht sinds het oudste zoontje Ronnie is verdwenen. Op 28 december is dat al weer twee jaar geleden. Maar nog altijd hoopt het gezin Dekker op de terugkeer van Ronnie. Voor elkaar willen de ouders niet weten, dat ze ieder afzonderlijk overal naar Ronnie uitkijken en zoeken. De heer Dekker, wiens werk als timmerman bij een groot aannemingsbedrijf hem door het hele land brengt, durft nauwelijks te erkennen dat hij altijd en overal naar Ronnie uitkijkt. Zijn vrouw verzwijgt weer voor hem, dat zij vaak met haar moeder langs de Vecht loopt, op zoek naar een spoor van haar kind, dat bijna zeven was toen het verdween. „Verdronken", zegt de Utrechtse po litie. Als bewijs voor die theorie is er een laarsjes, dat uit het water van de Vecht nabij dé Bemuurde Weerd werd opgedoken. Een dag later vond men ook het mutsje van Ronnie. Alleen de grootmoeder van de fami lie Dekker gelooft in de verdrinkings dood. De ouders niét zolang het kind niet gevonden is „Als wij in de Vecht gaan zoeken, doen we dat tegenwoordig vroeg in de ochtend", zegt mevrouw Dekker. „De mensen reageren soms zo raar. Voor al de lichte vrouwen die daar in woon arken mannen ontvangen. Die joegen ons weg en scholden ons na omdat ze dachten dat wij kwamen loeren wat ze uitspookten". „Kortgeleden zijn een paar van die woonarken naar ander ligplaatsen overgebracht. Moeder en ik hebben met lange stokken in het vuil gezocht dat onder die schepen vandaan kwam. Zelfs geen mouw of das, niets. Ronnie is niet verdronken". Over het laarsje dat in het water is gevonden zijn de meningen verdeeld. Het mutsje is van Ronnie. Dat zegt de moeder ook. „Maar, vult ze aan, „dat mutsje is pas de volgende dag gevonden op een plek waar de dag tevoren al was gezocht". „Er had toen al in de krant gestaan, dat Ronnie vermoedelijk was verdron ken. Ik vraag me af: kan het er toen niet zijn neergelegd, om de verdrin king aannemelijker te maken?" Vragen steeds weer vragen. „Waarom is Ronnie nooit gevonden als hij verdronken is? Verdronken men sen komen toch altijd boven drijven?" De politie zegt: „Het is helemaal niet uitgesloten, dat Ronnie helemaaal in het IJsselmeer is terecht gekomen. De sluizen van de Bemuurde Weerd ver oorzaken een sterke stroming als die worden gespuid". „Is dat onderzocht?" vraagt de fa milie Dekker. "Is dat wel mogelijk?" Ongelovig isv de atlas er op nagekeken. Al die bochten door? Langs en door de vele plassen en misschien weer door de sluizen van Nigtevecht? „Als je ziet wat voor troep er alle maal in de Vecht ligt en blijft liggen, geloof ik niet dat ons kind naar de Zuiderzee kan zijn afgedreven", zegt mevrouw Dekker. „De zee geeft toch alles terug? Ook die Urker vissers die verdronken waren zijn stuk voor stuk allemaal weer aangespoeld". De familie Dekker leest alles over vermissingen en verdrinkingsgevallen. Op de televisie worden films en repor tages over dit onderwerp met meer dan gewone belangstelling bekeken. Zolang Ronnie niet gevonden is gelo- ADVERTENTIE ven de ouders niet in verdrinking. De heer Dekker vreest dat het kind mee gelokt, verkracht en vermoord is. Zijn vrouw hoopt op ontvoering. „De Utrechtse politie zei toch ook dat Wimpie de la Parra was verdron ken", zegt de heer Dekker. „Een speur hond liep in Oog en Al zelfs regelrecht naar het kanaal waar hij te water zou zijn geraakt". „Anderhalf jaar later werd hij ge vonden in de bossen van Driebergen: vermoord. Op het Vreeburg in het hart je van de stad was hij argeloos achter op de brommer van zijn moordenaar gestapt, die regelrecht met hem naar het bos was gereden. Wimpie de la Par ra was zelfs, in de verste verte niet bij het kanaal geweest". Behalve het opgedoken laarsje en het mutsje, dat langs de waterkant werd gevonden is er alleen de „ver klaring" van de zevenjarige Tonnie B. een speelkameraadje van Ronnie. In de Kerstvakantie twee jaar geleden waren de jongens op de 28-ste op zoek naar weggegooide kerstbomen. Ronnie kwam daarvan niet meer thuis. Tonnie zei: hij is verdronken. Mevrouw Dekker krijgt het nog te kwaad met haar zenuwen als ze ver telt hoe het die middag is gegaan. „Toen hij om één uur die middag nog niet was komen eten, ben ik eerst naar mijn moeder gegaan. Die zei: Ron nie was om half één nog hier. Hij zou toen naar huis gaan. Tonnie B. was bij hem". „Ik ben toen naar het huis van Ton nie gegaan. Hij zat met zijn moeder te eten. Ik klopte tegen het raam en vroeg door de ruit heen: weet jij soms waar Ronnie is? De moeder van Tonnie zei toen: hij heeft me net verteld dat Ron nie verdronken is". „Ik dacht dat ik door de grond ging. Neen, dat kon niet waar zijn. En blijft u dan gewoon zitten eten, vroeg ik. Aan Tonnie vroeg ik: Waar is dat ge beurd? Bij de Paardenbrug? Ja zegt Tonnie. Maar later zei hij: Nee, bij de sluizen". „Ik ben toen meteen naar de politie gegaan. Daar werd gezegd: gaat u nu maar rustig naar huis, uw Jongen komt wel terug". „Toen hij er later in de middag nog niet was. ben ik weer naar de politie gegaan. Die is toen met Tonnie een eindje gaan rijden in een auto. Onder weg zou Tonnie hebben verteld, dat hij Ronnie in het water had zien vallen bij de sluizen van de Bemuurde Weerd". „Toen is de politie daar gaan dreg gen en zoeken. Later is er ook gedo ken. Een van de duikers vond het laars je onder water. Toen een schipper de volgende dag het mutsje van Ronnie vond, zei iedereen: Zie je wel, dat jon getje is verdronken". De familie Dekker meent echter te veel verdachte feiten en omstandighe den te hebben opgemerkt om in die verdrinkingstheorie te kunnen berusten. Kort voor zijn verdwijning was Ron nie thuisgekomen met het opgewonden verhaal dat een „Griek" hem had wil len meenemen. Eerder had hij al eens gezegd, dat er telkens een man bij de school was die hem aansprak. Zijn grootmoeder zag eens hoe een man met hem ging voetballen in de buurt van de bosjes in het Noorder park. Zij had Ronnie geroepen en was met hem naar huis gegaan. In. de loop van de twee jaar dat Ron nie wordt verist ontvangt de familie Dekker de vreemdste brieven. Eerst was er een kladbriefje waarin een los geld werd gevraagd. De politie zegt na onderzoek van dit kladje: „Kinder werk". Er komen ook brieven met troost woorden en sympathiek medeleven. Het merendeel bevat echter de meest vreem de reacties. De ouders worden er onge lukkiger door. Hun zenuwen worden er hevig door geprikkeld. Verdriet voedt achterdocht. Verdenkingen krijgen vaste vorm. De tails die anderen ontgaan, krijgen op eens een griezelige betekenis. Voorzichtig geuite veronderstellingen, worden soms door anderen als positie ve beschuldigingen doorverteld. Het ge volg is: onenigheid en verwijdering tus sen oude kennissen. De ellende sta pelt zich op. Het wantrouwen groeit. Dat wordt dan weer gevoed als iemand juist niet reageert op een verdachtma king. „Is het niet vreemd dat hij niet naar de politie gaat? Als u mij er voor zou aanzien uw zoontje te hebben mee gelokt, klaagde ik u aan". Vreemd vindt de heer Dekker ook, dat de politie nog niet zo lang geleden ergens een huiszoeking deed bij iemand die in het kwade gerucht was gekomen. „Is dat geen bewijs dat de politie zelf niet meer in verdrinking gelooft?" Een ambtelijke tegenspraak ziet de hr. Dekker in het feit, dat de burgelijke stand Ronnie niet heeft afgevoerd. De kinderbijslag is echter vervallen ver klaard, maar de levensverzekering keert niet uit omdat niet vaststaat dat Ronnie overleden is. Zo duurt de onze kerheid voort. Het diakenhuismannetje, de over bekende Keesje uit de Camera Ob- scura, bestaat nog steeds. Ook nu, in 1969, vindt men die naamloze mannetjes nog die zich geduldig laten betuttelen en kleinéren, uit vrees dat zij anders op straat ko men te staan. Dat is de mening van drs. Leo Akkermans en van avond wil hij dat op het tv-scherm laten zien. Akkermans heeft voor de KRO drie documentaires gemaakt die al le drie iets te maken hebben met wat hij noemt „de kleine democra tie". Voor vele mensen is demo cratie een vaag begrip dat „iets met politiek" te maken heeft, maar weinig van doen heeft met het ge wone leven van alle dag. Dat dat laatste inderdad zo blijkt te zijn wil Akkermans aantonen: geen de mocratie in het bejaardentehuis, niet in de gezondheidszorg en ook niet in de rechtspraak, want be jaarden, zieken of mensen die om welke reden dan ook met de justi tie in aanraking komen worden te weinig au sérieuse genomen uit- zoningen daargelaten. In „De kleine democratie in het bejaardentehuis" (Nederland 2 van half negen tot tien over negen) laat Akkermans zijn ervaringen zien in vele bejaardentehuizen, er varingen die levens een antwoord zijn op kreten als: „Ze hebben het immers toch goed, er wordt voor ze gezorgd en over hun veiligheid gewaakt wat willen die oude mensen nu nog meer?" In de do cumentaire wil de maker dit aan tonen: de bewoners hebben al een stuk onafhankelijkheid moeten prijs geven toen ze naar het tehuis kwa men. Of ze toch nog als volwaardi ge burgers kunnen blijven meedoen hangb sterk af vkn de instelling'van de directeur of directrice. En wat dat laatste betreft: regenten heten vandaag geen regenten meer maar hun mentaliteit behoort nog aller minst tot het verleden. Natuurlijk zijn er gunstige uitzonderingen, maar het diakenhuismannetje be staat nog steeds! Aldus drs. Leo Akkermans. HENK VAN ULSEN zingende vrek „A Christmas Carol", het beroemde ver haal van Charles Dickens over de vrek Scrooge die ztfn leven betert dank ztf het ingrijpen van de geest van zijn vroegere compagnon Marley, is eigenlijk een ideaal gegeven voor een musical. Enige tijd gele den heeft de AVRO hiertoe opdracht ge geven aan Hans Andres en Annet van Bat- tum het resultaat van hun werk kan men vanavond tussen tien over acht en half tien via Hilversum I in het kader van het radioprogramma .Vanavond'. Onder regie Dick van Putten hoort men Henk van Ul- sen als Scrooge. Paul Deen als de geest van Marley, Gerry Mantel als kleine Tim, enz. Joop Stokkermans heeft voor de musi cal de muziek gecomponeerd. NEDERLAND I NCRV: 15.00 Abott en Costello, TV-film. 15.25 Kleur: Een dag op Beetle Rock, tekenfilm van Walt Disney. 16.15 Een honderdjarige in de circuswereld, filmrep. 16.30 Kleur: Schoonmoeders!: TV-klucht. 16.55 Pauze. 17.00-17.35 Voor de kin deren. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gis teren. 10.30 Ein Spiel von den hei ligen drei Königen, TV-spel. 11.10 Adventsliederen. 11.20 Die Umschau. 12.05 Dreimal Deutschland, filmrep. 12.50 Internat, persoverzicht. 13.00- 13.30 Journaal. 14.00 Progr. overz. 14.30 Kleur: Amusem. progr. 15.15 Kerstmis in Bethlehem, filmrep. 16.00 Kleur: Voor de kinderen. DUITSLAND II 13.15 Progr. overz. 13.45 Act. en muz. 14.40 (KI) Filmrep. 15.10 Las sie: film. 16.00 (KI) Filmrep. 16.30 Ein Engel auf Erden, volksstuk. 17.30 Klokgelui. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Ste reo: Lichte gr. muz. (7.30-7.35 Van de voorpag.). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.20 Ste reo: Lichte gr. muz. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw). 9.00 Stereo: Klass. sym fonische muz. (gr.). 9.35 Waterstan den. 9.40 Plaatjes voor de Kerst (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Orgelconcert: klass. muz. 12.00 Stereo: Cello en piano: klass. en semi-klas. muz. 12.25 Promena de-orkest met zangsolisten: amus. muz. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Stereo: Uit eigen huis: Studio-opnamen ex clusief gemaakt voor de VARA. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Ste reo: Onder de mistletoe: licht muz. progr. 14.35 Een kerstboom staat overal, hoorspel. 15.15 Morgen be gint het feest: ge var. progr. voor de jeugd en voor oudere luiste raars. (16.00-16.02 Nws.). NOS: 17.02 Onder de groene linde: oude lied jes. VARA: 17.20 Stereo: Omroep orkest: populair-klass. muz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Uitz. van de PSP. VARA: 18.30 Klink Klaar - zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 Buitenlands weekoverz. 19.45 Stereo: Licht vocaal en instrumen taal ensemble met zangsolist. 20.10 Kinderen over Kerst: Het Kerstge beuren, verteld door kinderen, af gewisseld met muz, 21.15 Henriëtte Roland Holst, literair klankbeeld. 22.00 Stereo: Metropole Orkest met zangsoliste: Internationale Kerstse lectie. 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.43 Act. 22.55 Volkskerstzang te Utrecht 23.55 Nws. IKOR/CVK: 00.00 - plm. 01.15 Eén Nacht Vrede?: kerstviering door leden van verschillende ker kelijke jeugdorganisaties. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het leven de woord. 7.15 Op het eerste ge hoor: klass. muz. in stereo (gr.), met om 7.30 Nws. en om 7.32-7.50 Act. TROS: 8.00 Nws. 8.11 Als dat zou kunnen: verz. pl. progr. (8.30-8.32 Nws; 9.00-9.10 Gym. voor de huis vrouw). 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Van 1685 tot vandaag, muzikale le zing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Piek uur: wedstrijdpro gramma. 11.45 Act. 11.55 Med. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00 Raden maar...; 13.15-13.20 On dernemend). NCRV: 14.00 Gronin ger Bachvereniging, het Noordelijk Filharmonisch Orkest en solisten; mod. gewijde muz. 14.35 Stereo: klass. gr. muz. 15.00 In 't zilver: een progr. voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Maroesjka, kerst- hoorspel. 17.15 Stereo: Twien-Popa- radio voor t(w)ieners. 17.50 Overheidsvoorlichting: Terzake - Informatie in kort bestek. 18.00 Country and western rubriek. 18.30 Nws. 18.41 Act. NOS: 19.00 Openbaar Kunstbezit. Morele Her bewapening: 19.10 Als de maskers vallen...: eigentijds kerstverhaal temidden van maatschappijkritiek en gebouwbezetting. NOS: 19.20 Stereo: Een oecumenische orgelmis. 19.50 Stereo: Concertgebouworkest: klass. muz. In de pauze: .plm. 20.25- 20.45 Fermate, een luchtig pauze- progr. IKOR - CVK - KRO/RKK - NCRV: 21.30-02.30 Eén nacht vrede? gevar. Kerstprogr. met om 22.30- 23.00 en om 02.25-02.30 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing. zing!: lichte vocale muziekjes. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze: nieuwe langspeelpl. met kritisch commen taar. NOS: 11.00 Nws. 11.03 Muziek - lezen. (12.00 Nws.) AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Radiojourn. 13.06 Zet 'm op: vrolijk pl. progr. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitaminen: populair verz. pl. progr. 16.00 Nws. 16.03 Gimmick: licht pl. progr. 17.00 Nws. 17.02 Radiojourn. 17.05-18.00 Toppoppology: pop- en countrymuz. borgenheid in een wereld va., vrees en van politieke terreur... tot die avond. Zij bemerken plotseling dat een van hen een spion moet zijn. Zij moeten hem ontmaskeren, om zich zelf van het verdachte-zijn te bevrij den. Het wantrouwen groeit en on dermijnt de vriendschap, de angst wekt vervreemding in het huwelijk en vergiftigt de liefde. Een stijgende en ademloze span ning en een verrassend slot zoals in een misdaad-roman past, maar toch schept deze Hongaar in dit boek iets nieuws in zijn belichting van de achtergronden van de menselijke waardeveranderingen in een totali tair systeem. Een boek, dat ons een diep begrip schenkt van de vloek van de dicta tuur, zoals deze nog steeds in onze wereld heerst. Een boek dat helaas ook of juist in onze tijd grote weerklank moet vinden. Miklós Domahidy werd in 1922 in Boedapest geboren. Hij studeerde rechten, werd directeur van een mu seum en schreef in zijn vrije tijd to neelstukken en novellen, die echter pas in 1956, toen in Hongarije poli tieke „dooi" heerste, erkenning von den. Na de opstand in datzelfde jaar en het neerslaan van de revolutie, vluchtte de auteur met zijn vrouw en dochter naar Oostenrijk, waar nu deze - zijn eerste roman ontstond. Prijs f 13.90. Henri Steneker deed een boekje open over haarverzorging en hij deed dat met prachtige foto's als il lustraties in een handig en makke lijk te lezen boekje. Veel waardevol le tips zijn er in verwerkt en meni ge vrouw zal aan dit boekje veel ple zier beleven. Dat het werd uitgegeven door Da- gra N.V. uit Diertien. fabrikante on der meer van de Silbépan comple te haarverzorging, is niet merkbaar en heeft ook niet beperkend gewerkt.

De Vallei | 1969 | | pagina 6