Sij brands en Wiersma in Suikertoernooi op kop bij de gruyter chips JAAR IN j tarwebloem 169 wün i MÉM llljllp: 185 metromarkt de gruyter Goede start voor Nederland m m gm w, ,l 'V Jusd'orange Chips Mayonaise Cocktail crackers Piccalilly rood, wit, rosé Sherry Rozijnen Bakmeel Duitse Sekt Unox Pick-ups Bier I Haico Scharn derde 0,6 Itr. Ciuli vruchten I III limonade 2 gezinsf lessen I pp paprika en naturel 200 g. familiepot 233* 2 zakjes 06 met veel groenten jaar uit jaar in met oliebollen party bottle 1,6 itr. Sultana 500 g. extra M Schloss Prinzenstein blik VA PILSNER 12 eurof lessen pils ii 5#* MAANDAG 29 DECEMBER BOECHOUT Haico Scharn is zon dag tijdens een veldloop in de Bel gische plaats Boechout als derde ge ëindigd. De PSV-er maakte over de 6200 meter een tijd van 26 minuten 25 seconden. Hij had 1.09 seconden achterstand op de winnaar, de Belg Thijs. De Spartaan uit Lisse legde be slag op de clubprijs. Piet Beelen (vier de), Wim van Gerven (zevende) en Arie Meeuwissen (twintigste) hadden met 31 punten een voorsprong van «even punten op de Belgische vereni ging Wilrijk, BASKETBALL BREMERHAVEN Het internatio nale basketballtoernooi in Bremerha ven is voor Nederland goed begonnen. Het Nederlandse damesteam dat dit toernooi al vier maal heeft gewonnen, versloeg zaterdag in de openingswed strijd in groep a Zwitserland met 85—47 (44—18). De heren, die in groep b uitkomen, wonnen met ruim verschil van een Amerikaanse marineploeg: 9659 (52—20). Zaterdagavond laat verloor Neder land met slechts twee punten ver schil van België: 5860. Bij de rust was de stand gelijk: 3333. In de wedstrijd van zondag zege vierde het herenteam met 9657 (5220) over de in Bremerhaven ge legerde Amerikaanse marine. De groep, waarin Nederland speelt, wordt aan- I gevoerd door West-Duitsland, dat drie- maal zegevierde, gevolgd door België, dat met 6972 van Denemarken I verloor. De andere groep wordtaan gevoerd door Oostenrijk met even- I eens drie overwinningen. Zondagavond laat wonnen de Ne derlandse dames met 8358 van West- Duitsland. Bij de rust stond Oranje al met 5124 voor. De nationale he- renploeg had weinig moeite met Dene- j marken 8056 (4033). Van Tuyll van Serooskerken (22) en Harrewijn (21 Ipnt) waren bij .Nederland op dreef. |De overige uitslagen: Dames: Zweden- I België 4488 (1836); heren: Z weden- Amerikaanse marineploeg 12071 (54—46). AMSTERDAM De spannende slotfase van het internationale damtoernooi te Amsterdam zal haar climax krijgen in de laatste ronde. Na de zaterdag en zondag gespeelde zevende en achtste ronde leiden Ton Sjjbrands en Harm Wiersma met ieder 11 punten. LAGE PRIJZEN Mi OB G&UVT&R if -\» I' wmé 0 - land ingrediënten 750 gram De Gruyter bloem, 30 tot 40 gram verse gist, 3/4 liter lauwe melk, 2 eierdooiers, 15 gram zout, 40 gram suiker, 50 grartVge smolten boter. Voor de vulling: 500 gram krenten, rozijnen en gesnipperde appel, boven dien: De Gruyter slaolie voor het bakken en poedersuiker voor het bestrooien. bereiding: Doe de bloem in een kom. Maak de gist in een kopje aan met wat van de lauwe melk. Doé dit in een kuiltje in het midden van de bloem. Daarbij ook het zout, de suiker, de eierdooiers en de gesmolten boter.' Roer deze ingrediën ten door de bloem. Doe de lauwe melk er in gedeelten bij. Goed roeren. Alle klontjes moe ten uit het beslag zijn. Doe een vochtige do.ek over de kom en laat het beslag op een lauw warme plaats anderhalf uur rijzen. Schep er dan voorzichtig de vulling door en laat het geheel nóg even narijzen. Maak de slaolie in de pan heet tot er éen blauwe damp begint af te komen.Neem twee eetlepels en dom pel die even in de hete olie. Gebruik deze om het beslag te scheppen en in de hete olie te laten glijden. Bak de bollen licht bruin, laat ze goed uitlekken en bestrooi ze met poedersuiker. Dit recept is voor 50 oliebollen. MiUM/ihliM/'W l*. zelfrijzend. Weekaan biedingen gekJig t/m woensdag 31 december Met een punt achterstand volgt we reldkampioen Andreiko. In de zaterdag - ronde zag Harm Wiersma kans alleen de leiding te nemen door in een boeiend duel de kersverse Russische kampioen ,Gantwarg te verslaan. Zowel Sij- brands als Andreiko poogde vergeefi de verdedigingen van respectievelijk Koeperman en Kuyken te doorbreken. In de zondagronde ging alle belangstel ling uit naar het duel tussen Wiersma en Andreiko. De jeugdige Fries had het in deze ingewikkelde partij niet gemak kelijk. Maar met onverstoorbare kalmte sloeg hij zich door de moeilijkheden heen en bereikte een gelijkwaardige remise. Sijbrands had inmiddels tegen de Zwitserse kampioen Cazemier een korte-vleugel-opsluiting aanvaard, deze weer verbroken en een voorpost ge plaatst. In een positie van zeven om zeven stond de Helvetiaan erg moeilijk en werd hij nog verrast door een lichte combinatie van Sijbrands, die hierdoor snel won. Met deze overwinning plaatste de Europese kampioen zich naast. Wiersma. In de laatste ronde spelen Sijbrands-Gantwarg, Andreiko-Hisarde en Smith-Wiersma. In de reserve-groep is Alexander Mo- giljanski reeds zeker van de eerste plaats hierdoor van een uitnodiging om volgend jaar in de meestergroep te spelen. TOPGROEP: Sijbrands (Ned) - Koeperman (Rus) 1-1; Hisard (Fra) - Cazemier (Zwi) 1-1; Wiersma (Ned) - Gantwarg (Rus) 2-0; Andreiko (Rus) - Kuyken (Zwl) 1-1: Smith (VS) - Van der Sluis (Ned) 1-1 RESERVEGROEP: De ruiter (Ned) - Post (Fra) 1-1; Sanirad (Sur) - Kaderabek (Tsj) 2-0; Palmer (Ned) - Drost (Ned) 1-1; Wer ner (Ned) -Fanelli (Ita) 2-0; Mogil- janski (Rus) - Van Heerde (Ned) 2-0. 8e ronde: TOPGROEP: Cazemier - Si j brand 0-2; Gantwarg - Hisard 0-2; Wiersma - Andreiko 1-1; Kuyken - Smith 1-1; v.d. Sluis - Koe perman 1-1. Stand: Vz. Wiersma en Sijbrands 11; 3. Andreiko 10; 4. Koeperman 9; 5/6 Kuy ken en Hisard 8; 7. Smith 7; 8. v.d. Sluis 6; 9/10. Cazemier en Gantwarg 5. RESERVEGROEP: Kaderabak - De Ruiter 0-2; Drost - Sanirsad 2-0; Palmer - Werner 0-2; Fa nelli - Mogiljanski 1-1; Van Heerde - Post 2-0. Stand 1. Mogiljanski 14 pnt.; 2. Werner 11; 3. Drost 10; 4. Palmer 10; 5. De Rui ter 9; 6. Fanelli 8; 7. Van Heerde 7; 8. Post 6; 9. Sanirsad 5; 10. Kaderabak 0. ft DFC-De GraafschapI -3 DORDRECHT Een waardevolle overwinning behaalde De Graafschap op DFC (1-3), maar de pret werd iets gedrukt door het incident, dat aanvoer der Guus Hiddink veroorzaakte. Eerst gaf scheidsrechter Klaassen hem een vermaning wegens aanmerkingen op zijn leiding en later ontving Hiddink een officiële waarschuwing, omdat bij zijn medespelers aanzette tot grof spel (aldus de heer Klaassen). De Graafschap bleek in Dordt de betere ploeg. Vooral qua inzet gaf men de DFC-ers een lesje. In de 20e minuut scoorde Bruil uit een voorzet van Veen en een minuut voor de rust bracht Veen zelf de stand op 0-2. Wel veroor zaakte de DFC-aanvoerder Bouwer na de hervatting enige spanning (1-2), maar toen De Block Melaard in het strafschopgebied vasthield, verhoogde Hiddink uit een strafschop de voor sprong (1-3). Het was beslist een zeer verdiende overwinning van de Doetin- chemmers. H9 veen-Wageningen2-1 HEERENVEEN Vijftig seconden voor afloop verloor Wageningen zijn kans op een winstpunt. Doelman Van Haaren moest uitlopen, toen Wiebe de Jong hem gevaarlijk dicht naderde en de Heerenvener liet toen een voor de Wageningse keeper onbereikbare boog- bal los, die de stand op 2-1 bracht. Voor de rust hadden beide partijen veel last van het steenharde veld. In de 20e minuut bediende Lacrois Haan keu rig van een pass en Thomas verzuimde toen niet van deze kans te profiteren (1-0). Na de hervatting bewees Wage ningen zijn iets grotere technische ca paciteiten. Broecks maakte gelijk (1-1) en toen vond Wageningen het moment aangebroken in de verdediging te gaan. Heerenveen paste zich onmiddelijk aan met een offensief, dat de Friezen ten slotte de winnende goal bracht. Hee- reveens secretaris Kleepstra: „Wage ningen had ongetwijfeld een gelijk spel verdiend". RCH-Den Bosch1 -0 HAARLEM RCH heeft bijzonder veel plezier beleefd van zijn aankopen Piet v.d. Berg en (oud-speler) Doesse- laar. Eerstgenoemde maakte het enige doelpunt en Doesselaar bracht een ge weldige rust in de achterhoede. FC Den Bosch kwam goed voor de dag. Niettemin overspeelden de Haarlem mers hen regelmatig. Doelman Van Straaten, van Den Bosch stak evenwel in een fantastische vorm. Zonder hem was de score vermoedelijk veel hoger opgelopen. De „onmogelijkste" ballen hield Van Straaten echter. In de 10e minuut scoorde v.d. Berg reeds wat hem en trouwens heel RCH veel vertrouwen schonk. Herhaaldelijk liet v.d. Berg blijken een groot technicus te zijn en een waardevolle spitsspeler. RCH is geen ogenblik in de verdedi ging gegaan, zodat de wedstrijd voor het publiek attractief bleef. Een goede dekking had tot gevolg, dat alle op de voorgrond tredende spelers van de FC niet uit de voeten konden komen. V it esse- V eendum ARNHEM Nee, Vitesse - Veendam ging niet door, maar voor honderden Arnhemmers was er alleszins aanlei ding toch Monnikenhuizenwaarts te trekken. Een kaartje voor Vitesse-Ajax (11 januari, ijs en weder dienende) was nu de opzet. Helaas zij hebben bot- gevangen. Drie-kwart, van de 17000 be schikbare entreebewijzen heeft zater dag via de terreinloketten en voorver- kopers een gelukkige eigenaar gevon den. Aanstaande zaterdagmiddag tussen half twee en half vier houdt Vitesse nog eenmaal zitting (geen telefonische reserveringen!) en dan is men van de „hele handel" af. Zondagmiddag 11 januari zullen de loketten gesloten zijn. Alle suppoosten kunnen zich dan con centreren op de bewaking van de hon derden meters hekken die 't Vitesse-com plex omringen. Want, speciale klim- atleten zullen er immers ook dan zijn!

De Vallei | 1969 | | pagina 10