Brief aan B. en IV van VVV en middenstand „Sinds mei 40steeds verder van 7 Medisch centrum wellicht pas in april in gebruik Brand in School met den Bijbel BEJAARDEN DUPE VAN VROEGERE FOUT Weinig ruimte voor kapitaalswerken op Echteldse begroting Ericaschool won zwemtoernooi Wethouder propageert nieuwjaars receptie Belt u dan aven a.u.b. 10550 11079 Raad Renswoude bespreekt plan samenvoeging Drie maanden achter op schema: Schade: tienduizenden guldens Verzoek Kinderen spelen met vuur in flat Benoeming ds. Kaastra BURGELIJKE STAND Huisvrouwen in Amerongen op 7 januari bijeen Receptie in gemeentehuis NVV gaat kaarten in Scherpenzeel Goede zang in Lienden I Prijsklaverjassen v.v. Veenendaal BELEMMERD R.M.C. DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER MARKTEN Waterhoogten Schaats wedstrijden MAANDAG 29 DECEMBER „VERDWIJNEN VAN SPOORLIJN GENADESLAG VOOR REGIO voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwa Veenendaalseweg 159 RHENEN „Dat wij een Nieuw jaarsreceptie geven op 1 januari in de raadzaal van het gemeentehuis is be slist geen formaliteit", aldus mr. J. Deen. wethouder van publieke werken en onderwijs. „Men moet/ het veel meer zien als een poging van burge meester en wethouders om de goede relaties te bevorderen tussen gemeen tebestuur en ingezetenen". Burgemeester en wethouders hebben nu al enkele jaren getracht van deze receptie een soort traditie te maken, maar de belangstelling was van dien aard, dat er al eens over gedacht werd d« receptie maar te vergeten. Op 1 ja nuari 1969 kwamen er nog geen honderd inwoners hun goede wensen voor het nieuwe jaar aanbieden. „Het gaat er beslist niet deftig en formeel toe", aldus mr. Deen, die zich als een warm voorstander van deze ge beurtenis ontpopt heeft. „Het is juist een mogelijkheid tot het ongedwongen influisteren aan leden van B. en W. wat men graag kwijt wil. Het is ook een gelegenheid voor de ingezetenn om elkaar te ontmoeten". Tussen Kerst en Oud en Nieuw wor den door het gemeentebestuur aan tal rijke ingezetenen en verenigingen me dedelingen verzonden dat zij op 1 ja nuari recipiëren. Dit is iets nieuws, want voorheen werd de aankondiging van de Nieuwjaarsreceptie afgedaan per officiële mededeling in de bladen. De receptie is ook een welkome gele genheid voor nieuwe ingezetenen van de Grebbestad om kennis te maken met. de gemeentebestuurders. Mr. Deen hoopt intussen, dat bij de komende jaarwisseling de toeloop naar het gemeentehuis groter zal zijn dan andere jaren het geval was. „Ook de dames", aldus de wethouder, „zijn ui teraard hartelijk welkom". VEENENDAAL In de kantine van het Salamander-sportveld aan de Berg weg organiseert de ontspanningscom missie van de voetbalvereniging Veenendaal vanavond een wedstrijd klaverjassen. Er zijn een aantal aan trekkelijke prijzen beschikbaar voor de winnaars. Het prijsklaver jassen begint om 8 uur. RENSWOUDE Op maandag 5 ja nuari bespreekt de gemeenteraad van Renswoude het initiatief-voorstel van Gedeputeerde Staten tot samenvoeging van de gemeenten Woudenberg, Scher- penzeel en Renswoude. De vergade ring begint 's avonds om 8 uur. RHENEN Ook het bestuur van de Rhenense Vereniging voor Vreemde lingenverkeer heeft een protest laten horen tegen de plannen tot opheffing van de spoorlijn Tiel-Kesteren/Rhenen- Elst. In een uitvoerig schrijven wendde men zich tot burgemeester en wethou ders van de Grebbestad met het ver zoek er met klem op aan te dringen dat de Betuwse lijn voor het reizigers- If vervoer niet zal verdwijnen. ,Wij willen ons geheel achter de me ning plaatsen van de Provinciale Sta ten van Gelderland oni te protesteren tegen het voornemen van de Neder landse Spoorwegen om de lijn Tiel- Kesteren/Rhenen-Elst op te heffen voor personenvervoer", aldus de aan hef van het schrijven. „Na de zware slag die Rhenen trof ten gevolge van de tweede wereldoorlog is er tussen noord en zuid weliswaar een verkeersbrug gebouwd, maar de spoorbrug werd (voorgoed?) afgeschre ven. Indien wij goed zijn ingelicht zijn de fundamenten van de pijlers, waarop de verkeersbrug rust, .echter zodanig intact gehouden, dat er mogelijk in de toekomst alsnog een oeververbinding op gemonteerd zou knen worden voor een spoorlijn. In latere jaren bestond hieromtrent al weer verschil van mening, want dezer dagen vernamen wij, dat van de brede pijlers gebruik zal worden gemaakt om de verkeersbrug te ver dubbelen en er dus geen spoorbrug op te leggen. Rhenen mocht dan in eerste instantie nog aan de spoorlijn tot Amersfoort lig gen", aldus schrijven de VW-bestuur- ders verder, „al spoedig werd ook deze lijn ingekrompen tot uitsluitend goede renvervoer. Als compensatie voor dit gemis werd het station Kesteren in de spoorboekjes vermeld als Kesteren/ Rhenen. Dat was tenminste nog wat, maar opnieuw dreigt et- een stap in de richting van nog groter isolement voor Rhenen, wanneer ook de spoorlijn waar aan Rhenen tenslotte nog ligt. wordt opgeheven. Sinds mei 1940 dreigt de verslechte ring zich voort te zetten. Wij zouden te kort schieten, indien wij puntsgewijs zouden gaan aantonen waarom de spoor lijn al ligt die dan op enkele kilome ters afstand van Rhenen in stand zou moeten blijven. Wij geloven, dat dit in groter ver band moet worden gezien. De ontwik keling van ons gebied is in de na oorlogse jaren al in ernstige mate be lemmerd door het verlies van de lijn Amersfoort-Kesteren. Wanneer nu ook nog de laatste spoor verbinding verdwijnt, zal dit de genade slag betekenen voor de gehele regio. Deze opheffing zal een onaanvaard bare aantasting betekenen van de eco nomische, maatschappelijke en culture- Ie structuur van ons gebied. De naast gelegen spoorverbinding zal dan nog te vinden zijn aan station De Klomp, Ede-Wageningen of Driebergen. Was Rhenen/Kesteren al „op afstand", bovengenoemde stations liggen wel zo ver van Rhenen verwijderd, dat na op heffing van de Betuwelijn, de gemeen te Rhenen definitief uit het net van het railverkeer met betrekking tot het reizigersvervoer zal zijn verdwenen. Een blik op de kaart toont, dat alle andere weg te organiseren lijnen aan de periferie van het land liggen, ter wijl Tiel-Kesteren-Rhenen een deel uit maakt van de meest centrale oost-west verbinding in het land. Daarom dringen wij er bij u met klem op aan eveneens achter het pro test van de staten van Gelderland te gaan staan en alles in het werk te stel len om de lijn voor het reizigersvervoer in stand te kunnen houden". Het schrijven van het VVV-bestuur van Rhenen wordt ondersteund door het bestuur van de Rhenense Midden stands Centrale. Tijdens de begrotingsvergadering van vorige week donderdag sprak de ge meenteraad van Rhenen zich eveneens uit voor een protest tegen opheffing van de Betuwelijn. Burgemeester en Wet houders kennen nu ook het standpunt van de plaatselijke VVV en de plaatse lijke middenstand. Binnenkort wordt over deze vervoerszaak overleg ge opend met andere betrokken gemeenten en met de provinciale griffie van Gel derland in Arnhem. RHENEN De bouw van het medisch centrum achter het wijkgebouw aan de Nieuwe Veenendaalseweg in Rhenen is ongeveer drie maanden achter op het schema. Dit deelde de voorzitter van de bouwcommissie, tandarts J. J. Th. Vis- scher mee tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering. De voorzitter van de vereniging Ziekenzorg, dokter B. Stegeman, voorspelde dat waarschijnlijk eind maart of begin april 1970 de officiële ingebruikstelling zal kunnen plaats vinden. Dit medisch centrum in Rhenen is een landelijke primeur, althans in de vorm waarin het is opgezet en waarin de vier plaatselijke artsen straks zeer nauw gaan samenwerken. De kosten gaan een half miljoen bedragen, waar in de inrichting is begrepen. Het centrum biedt in de toekomst ruimte voor zes artsen. Dat er nu al direct een arts zal bijkomen werd per tinent door voorzitter Stegeman tegen gesproken. Wel bevestigde hij, dat in Rhenen een vrije artsenkeuze gewaar borgd blijft. Dat de plaatselijke dokto ren deze vorm van samenwerking heb ben gekozen heeft o.m. tot doel, tot een betere medische organisatie in Rhenen te komen. Het centrum hebben de dok toren zelf ontworpen, waarbij zij zijn voorgelicht door een architectenbureau. Er bestond voor deze vergadering weinig belangstelling. De vereniging „Ziekenzorg" heeft tussen de tweedui zend en vijfentwintighonderd leden. Met het bestuur meegerekend waren er ter vergadering acht personen aan wezig. Eén van de oorzaken was wel het feit, dat de convocatie op de mees te plaatsen in de gemeente pas een avond vóór de vergadering werd ont vangen, zodat de meeste leden zich niet meer vrij hebben kunnen maken. Zou aanvankelijk op aandringen van de vo rige ledenvergadering binnen een half jaar na afsluiting van het boekjaar bij eengekomen worden, het was nu inmid dels ook al weer ver over tijd en bo vendien kon de penningmeester geen financieel verslag uitbrengen. Als com pensatie daarvoor zal de eerstvolgende ledenvergadering in het komende voor jaar plaats vinden. Het opkomstbeeld verschilde overi gens weinig van voorgaande jaren, toen de talrijke leden wel hun convocaties tijdig in de bus kregen. Hieruit zou kun nen worden afgeleid, dat er geen be langstelling bestaat voor het werk van „Ziekenzorg". Anderzijds werd ter ver gadering vastgesteld, dat de zaken bij zonder goed worden behartigd en dat men het volste vertrouwen heeft in het bestuur. De voorzitter deelde ter vergadering mee, dat zuster Slagter de dienst had verlaten en dat zij onlangs was opge volgd door zr. Kloosters. Dr. Stegeman memoreerde voorts het plotselinge overlijden van mevrouw Magauer, die vele jaren lang geheel belangeloos de administratie in het wijkgebouw heeft verzorgd, bij de con sultatiebureaus. De samenwerking met de doktoren en de zusters was altijd uitstekend. Wijlen mevrouw Magauer toonde bijzonder veel belangstelling voor het werk van de vereniging en met haar ging een zeer gewaardeerde kracht heen. Het enige aftredende bestuurslid van de vereniging, dokter S. M. van Omme ren, werd met algemene stemmen her kozen. SCHERPENZEEL Op de eier markt te Scherpenzeel werden aange voerd 800.000 stuks. De handel was traag en de prijzen varieerden van f 11,50 tot f 12,50 de honderd stuks. SCHERPENZEEL Op de biggen- markt te Scherpenzeel werden aange voerd 114 stuks. De handel was matig en de prijzen varieerden van f 95,- tot f 106.- per stuk. DEN HAAG Waterhoogten van he denmorgen: Konstanz 267 2; Rhein- felden 190 -1-8; Straatsburg 168 26; Plittersdorf 318 5; Maxau 368 4; Plochingen 124 6; Mannheim 200 8; Steinbach 120 +4; Mainz 206 2; Bin- gen 133 —5; Kaub 134 —4; Trier 305 —35; Koblenz 168 —17; Keulen 138 —17; Ruhrort 312 3; Lobith 915 onv.; Nijme gen 700 onv.; Arnhem 722 +3; Eefde IJssel 293 +13; Deventer 186 +8. Monsln 5468 17; Borgharen 3980 42; Belfeld 1159 36; Grave beneden de sluis 500 6. De minste diepten in de vaargeul, he den vermeld op de waarschuwingsbor den, zijn in cm: Millingen-St. Andries 330; I.Jsselkop- Heveadorp 220; HeveadorpAmeron- gen 210; IJsselkopDoesburg 210; Does burgZutphen 220; ZutphenDeventer 240; DeventerWindesheim 260. Tijdens laag water is de waterdiepte van Vreeswijk tot Krimpen a/d Lek tij delijk minder dan 270. RHENEN In de afgelopen nacht woedde een uitslaande brand in het com plex van de School met de Bijbel aan de Achterbergsestraatweg-Prins Bern- hardstraat. De brand- en waterschade werd vanmorgen geschat op enkele tien duizenden guldens. Kwestie zuster Minnema nu opnieuw in Echtelds raad ECHTELD Opnieuw komt vanavond het bejaardencentrum Elim in Ochten ter sprake in de Echteldse gemeenteraad. Het tegenwoordige bestuur van Elim zit het nog steeds dwars, dat door de kwestie-„zuster Minnema" die de ge meente f 50.000,kostte toentertijd de pensionprijzen verhoogd moeten worden. Zoals bekend, werd directrice Minnema destijds door het ambte narengerecht in gelijk gesteld toen ze protest aantekende tegen haar ontslag. De bejaarden, die alles zelf moeten betalen, zijn de dupe geworden van een vroeger gemaakte fout. Het bestuur is daarom van oordeel dat niet de bejaar den maar de gemeente gemeenschap voor de gemaakte fout moet op draaien en vraagt daarom een financiële bijdrage van f 50.000, Reeds eerder is een desbetreffend verzoek gedaan, waarop door B. en W. afwijzend werd beschikt. De raad in meerderheid ging toen echter van het standpunt uit, dat het huidige be stuur gelijk had en dat Elim een finan ciële tegemoetkoming moest krijgen. B. 'en W. zouden zich over dit raads besluit beraden en t.z.t. met een nieuw voorstel komen. Maar burgemeester en wethouders blijven nu bij hun indertijd genomen besluit. Zij menen dat het be stuur van Elim vroeger en nu au tonoom is in het nemen van beslissin gen. De gemeente staat hier buiten. Ook in de statuten wordt op generlei wijze bij de besluitvorming van het be stuur de medewerking van het gemeen tebestuur gevraagd. Niettemin blijven B. en W. de mening toegedaan dat wan neer uit de raad een initiatief-voorstel De vrijwillige brandweer van Rhe nen, geassisteerd door collega's uit Achterberg, was spoedig ter plaatse. Na drie kwartier kreeg men het vuur onder de knie, nadat een gat in het dak van 't complex was gehakt. De vlammen grepen eerst zeer snel om zich heen, opgezweept door een straffe oostenwind. Het nablussen vergde nog een groot deel van de nacht. De brand moet zijn ontstaan in het gedeelte waar het nieuwe gymnastiek lokaal aan de bestaande school is aan gebouwd. Daar staat een verwarmings ketel voor het nieuwe gedeelte. Ver moed wordt dat kortsluiting of over verhitting van de verwarmingskachel de oorzaak is geweest. Omdat de verwarming van de school zelf, op een andere installatie is aan gesloten, behoeft het onderwijs niet te stagneren. Wethouder van Onderwijs, mr. J. Deen volgde vannacht de blussingswerkzaam- heden op de voet. RHENEN Zaterdagmiddag om streeks drie uur werd de Rhenen meerd voor een naar het zich in eerste instantie liet aanzien ernstige binnen brand in een in aanbouw zijnd flatge bouw aan de Rozenlaan op het bestem mingsplan „Domineesberg". De brand, die woedde in een flateenheid op de eerste etage, ging gepaard met een enorme rookontwikkeling. Met een ne vel- en een lagedrukspuit kon het vuur in de kiem worden gesmoord, waarbij de brandweerlieden gebruik moesten maken van hun persluchtmaskers. De schade bleek achteraf aanzienlijk te zijn. Uit een door de politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat drie nauwe lijks leerplichtige kinderen in het des betreffende deel van de flat een vuur tje hadden gestookt. Vermoedelijk hebben de kinderen al in de ochtend het flatgebouw bezocht. De brand is ontstaan in een kasten- wand en woedde in woonkamer* en slaapkamer, 's Middags zagen voorbij gangers rook, waarna de brandweer werd gewaarschuwd. Na aankomst bij de flat met twee spuiten,moesten de brandweerlieden zich door middel van persluchtmaskers beschermen tegen de intussen steeds heviger geworden rook- massa's. Volgens de brandweercommandant moet het houtwerk van de woonkamer zijn gaan smeulen, waardoor pas later op de dag de brand kon worden ont dekt. De flat was praktisch voor bewo ning gereed. Het object wordt gebouwd door de firma Nieboer uit Veenendaal voor rekening van de gemeente Rhe nen. Door de warmte ontwikkeling zijn de betonvloeren aan de onderkant ge sprongen, terwijl ook de plafonds scha de hebben opgelopen. Het pleisterwerk langs de muren heeft losgelaten. De drie kinderen hebben tegenover de politie bekend in de ochtenduren met gekochte lucifers in de flat 'n vuur tje te hebben gestookt. De schade uit gedrukt in geld, kon de directeur van gemeentewerken nog niet mededelen, aangezien pas vandaag hieromtrent rapport zal worden opgemaakt. AMERONGEN Het bestuur van het Zendingsdiaconessenhuis heeft Ds. G. Kaastra, predikant van de Ned. Herv. Gem. te Amerongen benoemd tot gees telijk verzorger der huizen, die de Stichting in Nederland heeft. Deze be noeming is geheel onverwacht gekomen en nu staat ds. Kaastra voor een moei lijke beslissing. Enerzijds is deze be noeming aantrekkelijk voor hem ter wijl anderzijds het werk in de her vormde gemeente hem wacht. De kerkeraad is van oordeel, dat de ze benoeming te vroeg is gekomen daar de opbouw van de gemeente nog in volle gang is. In het bijzonder wordt hierbij gedacht aan De Uithof waarvan de dominee de geestelijke vader was. Het is nog niet bekend of Ds. Kaastra deze benoeming heeft aanvaard. Renswoude Geboren: Antje Klaziena, d.v. A. J. Dekker en C. J. Jetten Dorpsstraat 28; Martin Alexander, z.v. F. van Maanen en M. Heddema Van Reedeweg 108; Hendrik, z.v. D. J. Vlastuin en G. G. A. van Schothorst Utrechtseweg 10; Cor nells Pieter, z.v. P. de Jong en H. J. van Amerongen Van Reedèweg 42. Getrouwd: Gerrit Gaasbeek en Ger- da Vermeulen. Overleden: Leijenhorst, Pieter Ever- hardus, 72 jr. echtg. van W. C. .Gijsbert- se. Burg. stand Scherpenzeel Geboren: Jolanda Hendrika, d.v. H. S. van Heugten en P. J. A. Hovius, Glashorst 96. Getrouwd: L. A. Wijinmaalen en H. J. Overeem; C. van Holland en A. van Schaik. komt om uit sociale overwegingen „Elim" een tegemoetkoming te geven, hiermee akkoord moet worden gegaan. Andere voorstellen zijn: Het bouwen van vijf autoboxen in Ochten-Noord voor f 15.000. Het aanschaffen van een nieuwe brandweersirene van f 22.00. het aangaan van een lening van f 55.000 tegen 8 3/8 pet. rente. Verder stelt B. en W. de raad voor f 2500 beschikbaar te stellen voor de viering van de natio nale bevrijdingsdag. Dit bedrag komt neer op twee kwartjes per inwoners. ECHTELD De raad van Echteld gaat vanavond de begroting voor volgend jaar behandelen. Een begroting die sluitend is en die financieel gezien een tikkeltje gunstiger is dan voorgaande jaren. Voor uitvoering van kapitaalwerken is een be drag beschikbaar van f 17.199,Hiervan moet echter nog f 7893,in mindering worden gebracht, zodat er uiteindelijk f 9300,overblijft. Dit bedrag is volgens de financiële commissie voor een kapitaalwerk van f 100.000,nauwelijks toereikend. Indien dus in 1970 de uitvoering van een aantal grotere kapitaalwerken aan dc orde zal komen, zal naar andere dekkingsmiddelen moeten worden omgezien. RHENEN —In het Lijsterberg-in- structiebad hebben ongeveer 150 scho lieren deelgenomen aan het kerst- schoolzwemtoernooi. De deelneming stond open voor alle leerlingen van zes de klassen der Rhenese lagere scholen. De Erica-school bleek in de diverse on derdelen de meeste punten te hebben verzameld, en werd winnaar van het toernooi. Spannend werd de schoolslag-wed strijd gezwommen, waarbij bijzonder snelle tijden werden geregistreerd. De hinderniswedstrijd werd door vele zwemmers onderschat en bracht in de klassificering van de scholen al gauw verandering. Iedere zwemmer kreeg n.l. de opdracht om een grote opgebla zen pop zo snel mogelijk al zwemmend over het bad te brengen en daarbij twee keer door een autobinnenband te duiken. Een uiterst vermoeiende op dracht, die veelal door de minder haas tige zwemmer het snelst werd uitge voerd. De estafette-wedstrijd, uitgevoerd door een schoolploeg, bestaande uit 7 zwemmers, waarbij een luchtbed zo snel mogelijk moest worden bereikt, be klommen en terug geroeid; een ener verende wedstrijd waarbij veel punten werden gewonnen, maar ook kostbare punten verloren gingen. Verrassend was het door een zestal leden van de Rhenense Reddings Bri gade ingestudeerde pantomime spel, welk spel de Kanaal-race DoverCa lais voorstelde, en waarbij de kanaal zwemmer, vergezeld van zijn trainer, clubarts, masseur en kapper niet ont brak. Zelfs de fotograaf met zijn alou de driepoot-camera was gekomen om de aktieve ploeg op de gevoelige plaat vast te leggen. Helaas maakte een ge weldige knal een einde aan het toestel en deed de voltallige groep in het wa ter belanden. Inmiddels was de „rekenkamer" van het hijsterbergbad uit gecijferd en kon de heer Schoonhoven de volgende re sultaten bekend maken: Ericaschool 5.3.3 min.; Halschool 5.19.8 min.; Bantuinschool 5.25.4 min.; Lijsterberg- school 5.36.6 min.; Achterb. str. weg school 5.36.2 min.; Valleischool 5.55.3 min.; Cuneraschool 6.13.2 min.; Chr. school Eist 6.57.7 min.; en Rijnschool 7.18.3 min. Het was de heer G. B. Runge, hoofd van de Halschool, die verklaarde man moedig de beker aan de Ericaschool te willen overdragen. Spreker bracht voorts dank aan de organisatoren voor het welslagen van dit toernooi. AMERONGEN Woensdag 7 janua ri vindt in Hotel De Kroon te Ameron gen een koffieochtend plaats van de afd. Amerongen van de Huisvrouwen- vereniging. Niet alleen kan men dan de nieuwjaarswensen wisselen maar men kan ook kennis maken met mevr. Van den Ham-v. d. Dool die een introduc tieles komt geven over de cursus „wel sprekendheid". Vele huisvrouwen, die tevens aan deze cursus \yensen deel te nemen worden verwacht. SCHERPENZEEL Het gemeentebe stuur van Scherpenzeel hoopt dat de eerste Scherpenzeelse nieuwjaarsre ceptie van het gemeentebestuur een groot succes is. Men wijst er van de zijde van het gemeentebestuur op dat iedere ingezetene die graag deze recep tie zou willen bezoeken zeer hartelijk welkom is. Het is de bedoeling om op deze wijze het contact tussen de bevol king en het gemeentebestuur te verbe teren. SCHERPENZEEL De kaartavon den van de bestuurdersbond van het NW beginnen weer op vrijdag 2 ja nuari in Hotel Boszicht, aanvang 7.30 uur. Hiermede begint een serie van drie kaartavonden waarvoor vooral aan het einde zeer fraaie prijzen beschik baar zijn. LIENDEN Voor de op de avond van de le kerstdag gehouden zangdienst in de Ned. Herv. kerk van de christelij ke gemengde zangvereniging „Hosan na" en het Zetten's gemengd koor was veel belangstelling. De uitvoering stond onder leiding van de heer T. van Leeden uit Wageningen. Nadat ds. Van Wijnen een korte kerst meditatie had gehouden, zongen de ko ren eerst Stille Nacht met begeleiding van koor-organist J. Enkelaar uit Doorn. Vervolgens „Wol mir dass ich Je- sum habe", cantate nr. 147 van J. S. Bach, waarna Hymne van Jan Zwart met solistische medewerking van de jeugdige Gerda Kranenburg uit Mau- rik, een nog jong talent met een mooie zuivere stem. Hoewel alle nummers bijzonder goed vertolkt werden sprong Cantate 13 van Bernhard Smil- de, waarin de sopraansolo weer door Gerda Kranenburg werd gezongen, er toch uit. BOVEN-LEEUWEN De Boven- Leeuwense ijsclub „Hard Gaat Ie" or ganiseert op donderdag 1 januari haar jaarlijkse ijswedstrijden op de Put in Boven-Leeuwen. Er kan worden inge schreven voor de 500, 1000, 1500, en 3000 meter. De wedstrijden beginnen 's middags om een uur

De Vallei | 1969 | | pagina 3