Prinsjes worden samen in Utrecht gedoopt Zware aanval in Midden-Oosten Voorzitter KVP- jongeren zag af van kritiek op kabinet-De Jong Verpleeg tehuizen gebouwd zonder vergunning Ha fijn...een borrel van floryn! Britse pilote zet door ondanks vermoede sabotage-pogingen mannen Twee mishandelen en heroven weduwe Man hij ruzie doodgestoken fooroud en qieuw£_ naar de^opar va Ds. H. J. Kater Friendship viel in Denemarken TWEE PREDIKANTEN LEIDEN 21 FEBRUARI DIENST Nog geen spoor in schilderijen diefstal Amerikaan wil asiel vragen in Noord-Vietnam Prof. dr. H. Berkhof Zware brand in raffinaderij Na advies van hoofdbestuur GEBIT Generaal Abrams heeft pleuritis Japanse regering wint verkiezing Geen tuchtschool maar luchtreis naar Libië ONTKENNING NOG LASTIGER Vopo's lieten een vluchteling 8 uur liggen LEGAAL JONGE EN VIEUX. ENGELSMAN VOORLOPIG EERSTE /V LUCHTHAVEN Arabisch gesprek in Tripoli MAANDAG 29 DECEMBER ir De jongste zoon van prinses Margriet. ir Prins Constantijn. Ds. H. J. Kater uit Amsterdam heeft op 10 maart 1966 in de Amsterdamse Westerkerk het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus ingezegend. Hij doopte ook prins Willem-Alexander in de Grote of Sint Jacobskerk in Den Haag en prins Friso in de Utrechtse Domkerk. Ds. Kater werd op 1 april 1911 gebo ren in De Rijp in Noord-Holland. Na zijn gymnasiumtijd studeerde hij theolo gie aan de Leidse universiteit. In 1935 voltooide hij zijn studie daar. Zijn eerste standplaats als hervormd predikant was Drimmelen in Noord- Brabant (1935-1938). Daarna volgden Batavia (1938-1946) en Enschede (1946-1950). Sinds 1950 is hij predikant in Amsterdam. AMSTERDAM Twee vrij jonge mannen hebben dit weekeinde de 62- jarige weduwe Jacobina van IJsendijk- Abelaar de kleren van het lijf getrok ken, ernstig mishandeld en beroofd. De vrouw werd zaterdagmiddag door haar 42-jarige zoon Jan bewusteloos in haar woning aan de Spuistraat gevon den. De vrouw is in een ziekenhuis op genomen. De vrouw lag al in bed toen de twee mannen binnendrongen. Zij waren op een vuilnisbak gaan staan en konden zo het raam van de woning opschuiven. Zij trokken de vrouw de kleren van het Bjf en brachten haar met een scheer mes snijwonden in keel en armen toe. Verscheidene malen werd zij geslagen. De aanvallers probeerden haar met een ketting te wurgen, maar duwden haar, toen dat niet lukte, een doek met een bedwelmende vloeistof tegen de neus. Mevrouw Van IJsendijk raakte daarop bewusteloos. Toen zij laat in de middag in het Wil- helmina Gasthuis bij kennis kwam en men kon nagaan wat er was geroofd, bleek dat o.m. haar bovengebit, waarin twee gouden tanden zaten, werd ver mist. Verder bleken twee gouden rin gen, waarvan een met een briljant, een paar oosterse oorbellen en een bedrag van 75 gulden te zijn verdwenen. De politie heeft nog geen spoor van de daders kunnen ontdekken. SNEEK In woede en onder invloed ▼an drank heeft de 28-jarige los-werk- man It. T. uit Sneek gisternacht in zijn woonp;aats de 25-jarige los-werk- nian B. de Jong met een mes dodelijk In de hartstreek geraakt. De steekpartij speelde zich midden op straat af. Het slachtoffer had even tevoren een zwager van T. geslagen. Daarover was T. kwaad geworden. Hij greep zijn zakmes en stak driemaal. De eerste twee steken een in de zij en een boven het oog waren niet ernstig. De derde steek was fataal. Toen de politie was gewaarschuwd en het slachtoffer hevig bloedend een café werd binnengedragen vergat ie dereen hem te vragen naar de naam van de dader. De politie haalde acht mensen uit het Sneker woonwagenkamp en uit naburi ge woonschepen op voor nader verhoor. Toen de bewijzen zich tegen T. opsta pelden bekende hij. KOPENHAGEN Een instructeur ▼an de Fokkerfabrieken, de 53-jarige G. Burger, werd zaterdag licht gewond, toen een Fokker F-27 Friendship na bij het Deense vliegveld Roenne (Born- holm) in zee storte. Het toestel, dat verkocht was aan een nieuw opgerichte luchtvaartmaatschap pij .Maersk Air Company', maakte van af het eiland Bornholm, ten zuiden van Zweden, een oefen vlucht. Ook de andere inzittenden, drie Deense pilo ten, zijn in een ziekenhuis opgenomen. Het verongelukte toestel, een schroef- turbinevliegtuig, was acht dagen gele- c«en, als tweede van een drietal, door ds Fokkerfabrieken aan „Maersk" afge leverd. SAIGON Generaal Creighton W Abrams, de Amerikaanse opperbevel hebber in Vietnam, is zondag in een hospitaal in Saigon opgenomen. Hij lijdt aan pleuritis. De Amerikaanse legerleiding heeft meegedeeld dat de 55-jarige Abrams naar wordt verwacht, vier dagen in het derde veldhospitaal zal blijven. Zijn toestand werd goed genoemd. UTRECHT Nederlands twee jongste prinsjes worden samen gedoopt. Deze unieke plechtigheid speelt zich op 21 februari af in de Utrechtse Domkerk. De dopelingen zijn prins Constantijn, de derde zoon van prinses Beatrix en prins Claus, en de op eerste kerstdag geboren tweede zoon van prinses Mar griet en mr. Pieter van Vollenhoven. Er zijn ook twee predikanten aange zocht om de dienst te leiden ds. H. J. Kater uit Amsterdam en prof. dr. H. Berkhof uit Leiden. Hoe deze unieke dienst zal verlopen is nog niet bekend. „Daar is het nog te vroeg voor", vertelde ds. Kater ons gisteren. „In ieder geval zullen mijn collega en ik niet ieder een Prinsje dopen. De één doopt beide baby's en de ander doet de preek. De doop is een eenheid en moet door een en de zelfde predikant worden toegediend. Als we allebei gaan dopen blijkt die eenheid niet". Het initiatief tot deze gezamenlijke doopplechtigheid is, volgens ds. Ka ter, van de ouders afkomstig. Hij ver wachtte niet dat er gezamenlijke doopgetuigen zullen zijn. Prinses Margriet en haar tweede zoon maken het intussen uitstekend. Ze hebben het afgelopen weekeind nogal wat bezoek gehad. Zaterdag kwamen prinses Beatrix en prins Claus op bezoek. Ook de heer en mevrouw Van Vollenhoven uit Schiedam kwamen een kijkje nemen. Hun zoon Pieter en kleinzoon Maurits waren er toen ook. „Het is een snoezige baby", vertelde mevrouw Van Vollenhoven ons. „Het is eenzelfde type als Maurits, alleen blonder. Het is een mooi gevormd kind". Over prinses Margriet vertelde zij: „Zij maakt het heel goed. Ze is heel stra- AMSTERDAM De recherche van de Amsterdamse politie heeft tot dus ver vergeefs gezocht naar de drie schil derijen die vrijdagavond zijn gestolen uit het huis van de 42-jarige koopman W. te Nuil aan de Churchill-laan in Am sterdam-Zuid. Het gaat om twee werken van Van Gogh (landschappen) en één van Ver boom. Samen hebben de schilderijen volgens hem een waarde van 115.000 gulden. De diefstal werd zaterdagochtend ont dekt, toen de heer Te Nuit omstreeks half drie van een verlaat kerstdiner thuiskwam. De voordeur was gefor ceerd. Behalve de schilderijen worden ook enkele gouden munten en Indische krissen vermist. Een hoeveelheid ju welen bleek onaangeroerd te zijn. De politie verwacht de dieven te vin den onder lieden die tegen de Amster damse onderwereld aanhangen. De re cherche gelooft dat zij de koopman kennen en daardoor van de schilderijen wisten. De koopman, die de politie niet dade lijk kon vertellen waar hij zelf de schil derijen vandaan had, was niet tegen diefstal verzekerd. PARIJS Een 22-jarige Amerikaan se zeeman George Joseph Schultz is in Parijs aangekomen waar hij Noord- vietnamese functionarissen wil verzoe ken om toestemming voor een bezoek aan Noord-Vietnam. Schultz zei, dat hij bereid was om politiek asiel in Noord-Vietnam te vra gen. als dat nodig is om mijn oprecht heid te bewijzen voor de Noordvietna- mezen". Hij zei, dat hij naar Noord-Vietnam wilde om daar te spreken met de Amerikaanse krijgsgevangen en het Noordvietnamese volk. Hij zou trach ten de krijgsgevangenen ervan te over tuigen dat de Verenigde Staten geen oorlog moesten voeren in Vietnam. Schulz vertelde dat hij de Noord- vietnamezen ervan wilde overtuigen dat er mensen zijn in de Verenigde Staten „die niet verbonden zijn aan radicale politieke of religieuze groepe ringen die vrede willen". Hij wilde dat de Noordvietnamezen konden spreken rtiet iemand die weet heeft van de „toestand van de verdrukte mensen in de Verenigde Staten". TOKIO De regerende partij van de liberaal-democratische Japanse pre mier, Eisakoe Sato, heeft een gemakke lijke overwinning behaald in de parle mentsverkiezingen van zaterdag. De liberaal-democraten behaalden 288 van de 486 zettels in het parlement. Voorheen hadden zij er 272. De socia listen, die de militaire samenwerking met Amerika willen afschaffen, leden een gevoelig verlies. Zij kregen negen tig zetels, terwijl ze er vroeger 134 had den. De enige linkse partij, die winst boek te was de communistische. Zij verdrie voudigde haar aantal zetels. Vroeger beschikten de communisten over vier zetels, nu hebben ze er veertien. lend. We wilden eerst Tweede Kerst dag naar haar toe maar ze was toen nog erg moe." En over haar kleinzoon Maurits: „Hij is een heel lief en vrolijk kereltje, leuk om te zien. Hij praat al een paar woorden. Hij is heel snoeperig en loopt al uitstekend". Overmorgen om tien uur zal mr. Pie ter van Vollenhoven zijn tweede zoon aangeven in het Nijmeegse stadhuis Dan zullen ook de namen bekend worden. MADRID De 40-jarige zoon van de destijds vermoorde dictator van de Do minicaanse Republiek, Rafel Leonidas Trujillo, (Ramfis) is zondag in Madrid overleden aan de gevolgen van een au to-ongeluk dat hij begin deze maand heeft gehad. Trujillo heeft in Madrid gewoond sinds zijn vader, generaal Ra fael Trujillo, in mei 1961 werd ver moord, nadat deze 30 jaar als dictator had geregeerd. Prof. dr. H. Berkhof uit Leiden ver bond op 10 januari 1967 prinses Mar griet en mr. Pieter van Vollenhoven in de echt. Dat gebeurde in de Grote of Sint Jacobskerk in Den Haag. Op 10 september 1968 doopte hij hun eerste zoon, prins Maurits, in de Nederlandse Hervormde Kerk in Apeldoorn. Prof. Berkhof is hoogleraar vanwege de Nederlandse Hervormde Kerk in de dogmatiek en de bijbelse theologie aan de Rijksuniversiteit in Leiden. Hij werd op 11 juni 1914 in Appeltern (Gelder land) geboren. Hij studeerde theologie in Amsterdam, Leiden en Berlijn. Hij promoveerde in 1939 in Leiden. Tijdens de bezetting bracht hij een half jaar in gevangenschap door. Hij was onder meer hoofddocent aan het instituut Kerk en Wereld in Drie bergen. Sinds 1954 is hij lid van het centrale comité van de Wereldraad van Kerken. Hij heeft drie ere-doctoraten. TEL AVIV Israëlische vliegtuigen hebben zondag bombardementen en be schietingen uitgevoerd boven Jorda nië en Egypte, nadat Egyptische mari niers-commando's aanvallen zouden hebben gedaan op Israëlische verster kingen aan de Golf van Suez. Cairo zei, dat twee Israëlische straal jagers waaronder een Phantom die kort geleden door de Verenigde Staten aan Israël was geleverd werden neergehaald bij een aanval op Egypti sche stellingen bij het zuiden van het Suez Kanaal De aanval zou ongeveer een uur hebben geduurd. Tel Aviv heeft echter meegedeeld, dat alle Israëlische vliegtuigen veilig op hun basis zijn teruggekeerd. Ook wordt door Israël ontkend, dat Egypti sche commando's zaterdagnacht aanval len over de Golf van Suez zouden heb ben gedaan. In Cairo deelde het persbureau voor het Midden-Oosten mee, dat Egypti sche commando's een Israëlische pant serwagen hadden vernield en de inzit tenden hadden gedood bij een actie over de Golf van Suez. Een Israëlische legerwoordvoerder verklaarde echter: „Geen van onze mannen, stellingen of voertuigen is aangevallen, laat staan vernietigd". De woordvoerder zei, dat een olie pijpleiding, die niet meer in gebruik was, nabij Ras Sudar door een ontploffing werd beschadigd. Ras Sudar ligt in het gebied waar de commando's zouden hebben aangevallen. „Het is mogelijk dat hun verhaal hierop gebaseerd is", aldus de woordvoerder. Er bestond geen verschil van mening over een aspect van de vijandelijkheden van zondag: Israëlische straaljagers hebben inderdaad aanvallen gedaan op Egyptische stellingen in de zuidelijke sector van het Suez-Kanaal. Deze aan val begon even voor het middaguur en duurde ruim een uur. De Israëli's deelden mee dat al hun vliegtuigen veilig op hun bases waren teruggekeerd, nadat zij artillerie-batte rijen en legeremplacementen hadden beschoten. De Egyptenaren zeiden echter, dat twee straaljagers waren neergeschoten. DEN HAAG De Arabische jongen Ali El Attar Taysir die op 8 september met een handgranaat een mislukte aanslag pleegde op de Israëlische am bassade in Den Haag, is zaterdag per vliegtuig naar Libië vertrokken. De Libische regering had de Neder landse regering onlangs meegedeeld dat ze zich over de jongen wilde ont fermen. De jongen zelf wilde ook graag naar Libië. Hij was door het Haagse gerechtshof in laatste instantie ver oordeeld tot drie maanden tuchtschool met aftrek van preventieve hechtenis. SOUTHAMPTON In een kraakin stallatie en het krachtstation van de grote Fawley olieraffinaderijen in Southampton is in de nacht van zon dag op maandag brand uitgebroken. Meer dan honderd brandweerlieden be streden het vuur waarvan de vlammen tot op tien kilometer k«»nden worden waargenomen. Het is reeds de derde maal dit jaar, dat brand is uitgebroken op het ter rein van de raffinaderij, die tot de grootste van Europa behoort. Rond twee uur is gemeld dat de brandweer het vuur onder controle had en dat er geen gevaar meer bestond voor uitbreiding. Drie brandweerlie den hebben bij het blussingswerk ver wondingen opgelopen. De brand werd bestreden met in to- taad 75 brandweerauto's. Het vuur heeft zich beperkt tot het deel van het raffinaderijcomplex dat behoort aan Esso. De schade wordt ge raamd op enkele miljoenen ponden. De twee piloten van de neergeschoten Phantom zouden uit hun vliegtuig zijn gesprongen voordat het in zee stortte. De piloot van het andere straalvliegtuig sneuvelde toen zijn toestel door lucht afweergeschut werd getroffen en neer stortte, aldus een woordvoerder in Cai ro. Israëlische straalgevechtsvliegtuigen hebben verder aanvallen gedaan op Arabische guerrillabases op Jordaans grondgebied. Van uit deze guerrilla bases zou zaterdagnacht geschoten zijn op Israëlische nederzettingen in de Bei san Vallei en de Jordaanvallei. Israëlische troepen zochten zondag in de heuvels rond Hebron in het bezette deel van Jordanië, n&ai Arabische ter roristen die zaterdag een Israëlische bus met toeristen hebben overvallen. Zij hebben daarbij de Amerikaan Leon Holz gedood. De meeste inzittenden van de bus vertrokken gisteren naar de Verenigde Staten. Zij waren evenals Holz en zijn vrouw bezig aan het laatste deel van hun rondreis toen ze werden overvallen. Zegslieden hebben meegedeeld, dat er in het dorp Dura, op nog geen twee km van de plaats van de overval, arresta ties zijn verricht. BREDA De voorzitter van de jongerenorganisatie van de K.V.P., Ir. Jac. Stie nen, heeft zaterdag op een congres in Breda op advies van het partijbestuur afge zien van het leveren van gespierde kritiek op het kabinet-De Jong. Ir. Stienen, die de tekst van zijn uit te spreken openingswoord ook aan partijvoorzitter mr. A. van der Stee had toegestuurd, had onder meer dit willen zeggen: .,Een regering die het aannemen van de motie Nelissen - Goudzwaard als een dolkstoot in de rug voelt ontbreekt het aan geestelijke veerkracht om het be leid in vooruitstrevende richting om te buigen. De belofte van premier De Jong om ministers te vervangen die niet voldoen, is niet nagekomen, terwijl toch bepaalde personen in het kabinet afgezien van hun politieke kleur totaal ongeschikt zijn". Ir. Stienen zei dat niet, omdat dat sommigen in het partijbestuur te gortig zou zijn. Later kwam ook het bestuur van de KVP JG zelf tot het inzicht dat het beter was om de raad van hoger hand maar op te volgen. De jeugdige KVP-ers waren evenwel niet bijster in genomen met de druk die het KVP-be- stuur zou hebben uitgeoefend. De kri tiek was opbouwend bedoeld, zo werd gezegd. Mr. Van der Stee ontkende gister avond dat het partijbestuur „officiële druk" op ir. Stienen zou hebben uitge oefend. Een voorzitter van de jongeren staat vrij om te zeggen wat hij wil. Maar als je zo'n rede onder ogen krijgt kun je er natuurlijk wel intern over praten". De heer Van der Stee wilde niet zeg gen of de raad om de gewraakte zin sneden niet uit te spreken, uitsluitend van hem was gekomen. De KVP-jeugd nam met 26 tegen 25 stemmen een motie aan waarin de KVP en PvdA zal worden gevraagd over de onderlinge betrekkingen te gaan praten. De uitnodiging is alleen bedoeld om de voorwaarden te schep pen voor een werkelijke politieke keuze bij de komende verkiezingen. Ir. Stienen meende dat een weigering van de PvdA om de uitnodiging te aan vaarden van een innerlijke zwakheid zou getuigen. Toch zag hij voor het uit voeren van een regeringsprogramma meer in de PvdA dan in andere par tijen. Hij achtte ook de kans klein dat bij de vorming van een nieuw kabinet de drie confessionele partijen bij verge lijking van programma's de keus op de VVD zouden laten vallen. „Vooral op sociaal-economische pun ten zouden er wel eens onoverkomelijke verschillen kunnen zijn. Als dat zo zou zijn moet niet met het argument van de regeerbaarheid de VVD worden geko zen. De drie christelijke partijen zouden dan veeleer ongebonden de verkiezin gen moeten ingaan", aldus ir. Stienen. Ir. Stienen beloofde dat de KVP JG het komend jaar „nog lastiger" zal worden en binnen de partij met alle ge oorloofde middelen" nog heviger zal strijden tegen conservatisme, dufheid, fatalisme en onverschilligheid". Ir. Stienen zei ook dat het partijbe stuur, dat geen enkele oud-minister of hoogleraar telt, als geheel onder de maat blijft. IR. JAC STIENEN Minister Veringa (onderwijs en weten schappen), die op het congres over de democratisering sprak, verwachtte dat wellicht nog in februari een wetsont werp over bestuurshervorming van de universiteiten aan de Tweede Kamer zal worden voorgelegd. BRUNSWIJK wachten hebben man neergeschoten, grens naar West-Duitsland vluchten. De grenswachten Oostduitse grens- zaterdagavond een die trachtte de over te lieten de man, die ernstig gewond was bijna acht uur in de sneeuw liggen, zo heeft de po litie bekendgemaakt. DEN HAAG De laatste tijd is in Nederland een beperkt aantal nieuw ge bouwde verpleeginrichtingen in gebruik genomen waarvoor, volgens ingewijden, geen vergunningen waren afgegeven. Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft ons dit bevestigd. Betrokkenen zeggen echter: „Er is niets clandestiens gebeurd. De zaak is volkomen in orde". Verder is in een aantal gevallen sprake geweest van grotere uitbreidin gen door bestaande inrichtingen dan of ficieel was toegestaan. Tenslotte is een aantal grote herenhuizen of kloosters dat niet meer bruikbaar was voor het oorspronkelijke doel, verbouwd tot ver pleeginrichting. Ook dit is volgens het ministerie „niet geheel volgens de re gels van het spel gebeurd". Nieuw gebouwd zijn onder andere de Lückerheide Kliniek in Kerkrade var. de Stichting Verpleegtehuizen en de Sint Jans Kliniek, onderdeel van het Sint Barbara-ziekenhuis in Geleen. Bei de beschikken over ongeveer tweehon derd bedden. „Lückerheide" heeft aan bouw en inrichting zeventien miljoen gulden gekost. Hoewel Lückerheide is gebouwd zon der toestemming van de zogenaamde Ziekenhuiscommissie, wil directeur dr. Perquin beslist niet spreken van een clandestiene bouw. Ook de toenmalige burgemeester en voorzitter van het bestuur, drs. Th. J. M. Gijsen sinds enkele maanden burgemeester van Ven- lo doet dat niet. Hij zegt: „Omdat de Wet Ziekenhuis- bouw nog niet van kracht was (en is. red.) waren wij niet gebonden aan wat voor voorschriften dan ook. De gemeen ten mogen nu immers zelf de rijks goedkeuring voor de bouw afgeven. Neen, wij hebben niets illegaals gedaan" Het ministerie: „Het geheel van het geen is gebeurd, onderstreept nog eens duidelijk de noodzaak van de Wet Zie- kenhuisbouw, die nu in behandeling is. Op het totaal van het nationale bouw volume maakt het overigens maar wei nig uit". ADVERTENTIE ADVERTENTIE r.iuinnf ij Feestelijke borrel... zo'n rasecht Schiedammertje uit de grote distilleerderij van Dirkzwager. Er is zonnige vieux en zuivere jonge van Floryn. Extra zorgvuldiggedistilleerd en mild van smaak. Fijn om puur te drinken. Pittig in longdrinks. Of u hem kort drinkt of lang, u houdt met Floryn een heel goed glas in de hand. Dat proeft u wel. UIT DE GROTE DISTILLEERDERIJ VAN M. DIRKZWAGER-SCHIEDAM DARWIN (Australië) De Britse pi lote Sheila Scott is geland op het vlieg veld van Darwin. Ze is de enige solo vlieger in de luchtrace Londen-Sydnev. „Het is een wonder dat ik nog leet" zuchtte zij. Zij zag er ziek en uitgeput uit en na haar overtocht van Bali. Zij zei, vast besloten te zijn maandag voor midder nacht te Adelaide aan te komen, zodat ze nog binnen de uiterste termijn voor de wedstrijd is. Ze komt in aanmerking voor de damesprijs van 5.000 dollar, mits ze ook de laatste etappe van Ade laide naar Sydney op 2 januari voltooi! Zij is verkouden, heeft maagklachten en rugpijn. Sheila Scott verklaarde in antwoord op vragen dat ze de mogelijkheid van sabotage aan haar Piper Commanche niet wil uitsluiten. Kort na haar ver trek van Gatwick in haar eenmotorig toestel, merkte ze dat geen van de na vigatiemiddelen voor de lange afstand werkte. Bij het opstijgen trok ze de knop van de automatische piloot los. Verder merkte ze dat haar radar transponder, haar zender en haar sleep- antenne niet werkten. Ze was toch nie? teruggekeerd, omdat ze al 5.000 pond in de voorbereidingen had geïnvesteerd. Ze had later gemerkt, dat er van haar antenne ongeveer dertig meter ontbrak. Zij wil een officieel onderzoek naar de vermoedelijke sabotage. Het Britse vliegtuig „Islander" leidt in het voorlopig klassement van de luchtrace van Londen naar Sydney, over de afstand tot Adelaide. Er zijn in middels 57 toestellen in Adelaide aan gekomen. De piloot van de Islander is W. J. Bright. Het toestel blijft in Australië want het was een afleveringsvlucht. Het toestel is gekocht door een Australische luchtvaartonderneming. De tweemotorige Piper Commanche van de Australiër W. J. Campbell staat nu op de tweede plaats en de Beech Bonanza van de Australiër T. K. Brougham is derde in de voorlopige rangschikking. DAMASCUS De staatsnoofden van Egypte, Libië en Soedan zeggen in het slot communiqué na hun driedaagse be sprekingen in Tripoli, dat de topconfe rentie het Arabische Front tegen Israël heeft verbreed. „Het slagveld strekt zich nu uit van Tripoli tot Khartoem", aldus het communiqué. Het communiqué is vaag over de doelstellingen. Er wordt gesproken over „een nauw revolutionair bondgenoot schap met het uitgesproken doel impe rialistische intriges en het zionisme te verslaan". „Hiertoe dient het gehele Arabische potentieel te worden gemo biliseerd en dienen meer offers ge bracht te worden". De drie landen zeg gen hun steun toe aan de Palestijnse Guerrilla tegen Israël.

De Vallei | 1969 | | pagina 5