Ronselaars worden schatrijk aan Nederlandse arbeidskrachten Hoe beoordeelt Nederland de tv-nieuwsrubrieken? FIJNPROEVERS GAAN WEER MET VREUGDE OP PAD V Overbodige tussenpersoon bij „werken over de grens" OPPERVLAKKIGE NOS-ENQUETE programmaos p \RIJS - Het is weer zo ver: de nieuwe Beaujolais is gearriveerd. Voor de Fransen betekent dat het zelfde als het binnenvaren van de haringvloot voor de Hollanders. Proeven Goed jaar Drie rangen „Een wijn die op de tong praa zeggen de kenners Eenvoudig Leuren Hoeft niet Onbetrouwbaar TELEVISIE TELEVISIE RADIO MAANDAG 29 DECEMBER Na het zware werk van de drui venplukkers worden de druiven in kuipen afgevoerd naar de grote gist bakken, waar de wijn ontstaat (foto links). De hellingen waar de druiven tot volle rijpheid komen (foto onder). DE BEA UJOL AIS 1969 ISBER Dan is het feest voor de liefhebbers. Na afloop van het werk of op de vrije da gen trekken dan onzichtbare, maar on miskenbare processies langs de kroeg jes om na te gaan waar de beste beau jolais wordt geschonken. Uiteraard gaat dat niet zonder moei lijkheden. De beaujolais is nu eenmaal geen haring, die moeilijker naar binnen gaat naarmate men er meer van nut tigt. Het nadeel van de wijn is dat neer hij het beste smaakt en het gCTnak- kelijkste drinkt, men zich dat nauwe lijks meer realiseert. Daarom wordt dit proeven van de nieuwe beaujolais vaak een Sisyphus- arbeid. Juist op het ogenblik, dat men meent de grote ontdekking te hebben gedaan, zijn de smaakpapillen k.o. ge slagen of in slaap gevallen. De enige mogelijkheid om de nieuws gierigheid te bevredigen is de naam te onthouden van het kroegje, van waaraf de beaujolais niet meer van smaak ver andert en waar men voor de eerste maal niet meer met de lippen tuitte, maar haastig en schrokkerig dronk, net alsof men verging van een overi gens toen al denkbeeldige dorst. Daar keert men dan de volgende dag terug met een van alle spinrag en ka ters ontdaan hoofd, met klaarwakkere smaakpapillen en in een conditie, waar in men zich in staat voelt tramrails te eten bij de beaujolais. Deze conditie heeft men wel nodig want maar al te gauw merkt men, dat een van die rails niet meer uw mond haalt, maar op uw achterhoofd terechtkomt. Na enkele weken kan men dan zo ongeveer wel te weten komen, waar een beaujolais wordt geschonken, die een nadere kennismaking waard is. Pro beer dan tevens hierin de „patron" te betrekken, want die bezit het voor u belangrijkste geheim: wie zijn leveran cier is. En dat is dit jaar zeer belang rijk. De Beaujolais 1969 is namelijk beren- goed. Daar zijn alle kenners het over eens. Met zijn onmiskenbare druiven- smaak is hij een wijn, „die op de tong prat", zoals de wijnbouwers het zeg gen. Het is voor de beaujolais een groot jaar, bijna even groot als 1957, ,£*t het historische jaar van»deze eeuw voor deze wijn was. Het zo slecht begon nen seizoen eindigde in een ongekende apotheose: „opnieuw had (de regen in) augustus de druif gevormd en (de zon in) september de wijn". Twee nadelen staan hier tegenover: de oogst is aanzienlijk kleiner dan het vorig jaar (450.000 hectoliter tegenover 600.000) en de prijs ligt dertig procent hoger. Een kwestie dus van vraag en aanbod. De beaujolais, afkomstig uit de ge lijknamige landstreek ten noorden van Lyon, wordt in drie categorieën ver deeld 1. De gewone Beaujolais de „bastaard" zoals de wijnbouwers hem hier liefdevol noemen komt uit de streek tussen Lyon en Villefranche. ,Hij wordt als „Beaujolais Nouveau" ge dronken. Hij bezit een geheel eigen ka rakter: jong, fris, temperamentvol en welhaast onbeschaafd. Dit karakter behoudt hij slechts tot einde maart. Dan verliest hij de wilde smaak. Hij wordt dan voller, zachter, beschaafder. Niet dat hij slechter wordt. Bepaald niet. Hij wordt alleen maar anders. 2. De Beaujolais-Villages. In sommige gevallen is het woord „Villages" zelfs vervangen door de naam van het dorp van herkomst. Dit ligt altijd in het hartje van Beaujolais, iets ten noor den van Villefranche, en behoort tot de 27 gemeenten, die hem maken. De hel lingen zijn daar wat gloeiender en wor den feller door de zon gekust. Daarom is de wijn er pittiger, houdt beter de fles en wordt meestal pas na een jaar gedronken. Een deel van deze Villages wordt ook als „Beaujolais Nou veau" gedronken, maar nooit ver van huis. 3. Ten slotte zijn er dan nog de zo genaamde „crus". Er zijn er slechts negen: Brouilly, Cötes-de-Brouilly, Ché- nas, Chiroubles, Fleurie, Juliénas, Mor- gon, Moulin-du-Vent en Saint-Amour. Hier bereikt de beaujolais zijn volle wasdom en zijn grote rijkdom. Hier wordt hij een hoge wijn. Misschien niet zo hoog als de volle bourgogne, maar milder en fruitiger. Elk van de negen heeft de karakteris tieken meegebracht van het lapje grond, waarop hij gerijpt is. Zij houden prach tig de fles en men kan ze vier tot vijf jaar bewaren voordat ze van smaak veranderen. Bedenk echter wel, dat men de beau jolais beneden kamertemperatuur moet drinken. Fris uit de kelder, tussen 10 en 12 graden. Laat u ten slotte nooit verleiden door de vele vlaggen, die een even goedkope als valse lading dekken. Vergeet in dat geval nooit, dat de wijn bouwers hier bezweren, dat de beaujo lais een gave is van God, die ons kent en ons liefheeft. Daarom heeft hij be paald niet alle beaujolais gemaakt, die er op de wereld verkocht wordt. DÜSSELDORF „Onbegrijpelijk", zegt Otto Schlate. „De Nederlan ders zijn welkom. We kunnen ze ook best gebruiken. Maar ze hebben hele maal geen tussenpersoon nodig om hier te kunnen werken". De vice-president van het Landes Arbeitsamt in Düsseldorf heeft het over de duizenden Nederlandse arbei ders, die dagelijks over de grens trek ken om in Duitse fabrieken te werken en daarmee de portemonnaie van enkele uitgekookte en gewetenloze landgenoten te spekken. „Zielenverkopers" worden ze door sommige Duitse bladen al genoemd. Hun praktijken zijn een moderne va riant op een van de zwartste bladzijden uit het Nederlandse geschiedenisboekje: de slavenhandel. Eeuwen geleden ver handelden de Nederlanders scheepsla dingen negers, nu verkopen ze landge noten. De gang van zaken is even een voudig als verbluffend. De arbeiders zijn in dienst van een Nederlandse ron selaar. Die verkoopt ze voor een uur loon van elf tot veertien mark aan een Duitse fabriek. Daarvan komt het leeuwedeel zes tot negen mark in de uitpuilende zakken van de ronselaar terecht. En hij is niet bereid om daarvan ook maar iets te besteden aan sociale lasten, ziektekostenverzekering of belasting voor zijn werknemers. Met andere woorden: als iemand ziek wordt of een ongeluk krijgt, staat hij berooid op de keien. Steeds meer duistere figuren gaan inzien dat ze op deze manier snel en moeiteloos rijk kunnen worden. De heer Schlate vertelt bijvoorbeeld het op merkelijke verhaal van de Nederlandse kok, die zijn pollepels in de steek liet, een autobus kocht, die vol arbeiders propte, en daarmee de Duitse bedrijven afleurde. Tegen vier van deze „mensenhande laars" ook deze uitdrukking wordt door de Duitse kranten veelvuldig ge bruikt heeft de officier van Justitie in Düsseldorf nu proces-verbaal op la ten maken wegens het onrechtmatig werven van arbeidskrachten over de grens. Het is echter de vraag of het enig resultaat heeft, want de ronselaars laten zich praktisch nooit zelf in Duits land zien. Bovendien, het gaat hier om slechts vier zogenaamde „subonderne mers" de officiële kwalificatie met gezamenlijk ongeveer duizend werknemers, maar er moeten er veel meer zijn. In de Duitse Bondsrepubliek werken 38.000 Nederlanders, volkomen legaal. Onder hen zijn 16.000 pendelaars, men sen dus, die elke dag van hun woon plaats in Nederland naar hun werk in Duitsland reizen. De heer Schlate schat dat er daarnaast nog enkele duizenden illegaal in Duitsland werken. In dienst van de grofverdienende koppelbazen en niet geregistreerd door de Duitse of Nederlandse arbeidsbureaus. Mensen, die slechts een schijntje in handen krijgen van wat ze eigenlijk verdienen. En dat vindt de heer Schla te nu juist zo onbegrijpelijk. In Duits land is op het ogenblik inderdaad een enorme vraag naar arbeidskrachten. Alleen al in de deelstaat Nordrhein- Westfalen, waarin het Ruhrgebied ligt, worden tegen de zestigduizend metaal arbeiders en bijna dertigduizend bouw vakarbeiders gezocht. „Maar de Nederlanders, die in Duits land willen komen werken, hoeven daar voor helemaal niet bij een bemiddelaar terecht te komen", zegt de vice-presi dent van het Landes Arbeitsamt. „De samenwerking tussen de arbeidsbureaus in Nederland en Duitsland is voortref felijk en zo iemand kan zich gewoon opgeven bij een Nederlands arbeidsbu reau". In feite hebben de Nederlandse kop pelbazen de kunst afgekeken van de Duitsers. In Duitsland zelf is dit sys teem een levensgroot probleem gewor den. Het verkopen van arbeidskrachten heeft er grote vormen aangenomen. Er zijn in de Bondsrepubliek naar schatting driehonderd koppelbazen, die zich uitsluitend bezighouden met het verkopen van arbeidskrachten aan industrieën en bouwondernemin gen. Slechts enkelen van hen zijn be trouwbaar, de rest houdt er dezelfde praktijken op na als de Nederlanders. En er is op het ogenblik niets aan te doen. De wet staat namelijk toe, dat werkkrachten aan een ander bedrijf uit geleend worden. De Duitse arbeidsbu reaus wachten nu echter met spanning op 'n uitspraak vn het Bundessozial- gericht in Kassei. Dit rechtscollege zal moeten uitmaken waar het uitlenen van werkkrachten ophoudt, en het exploite ren begint. Vice-president Otto Schlate verwacht deze uitspraak dit voorjaar nog, en hij heeft er vertrouwen in dat dan het snel toenemende aantal ronselaars drastisch uitgedund kan worden. Het is ook een probaat middel om de duistere praktij ken van Nederlanders, die hun landge noten als vee verkopen, te verijdelen. De cijfers over de kijkdichtheid van een bepaalde radio- of televisie-uit zending komen gewoonlijk pas later we geloven echter dat we er niet ver naast zijn als we stellen dat té weinig mensen gisteravond gekeken hebben naar „Video", het televisie programma van de NOS over de massamedia. De vraag was daar na melijk aan de orde„Wat vindt u van de actualiteitenprogramma's van de Nederlandse omroepen?" Een interessante vraag omdat nie mand minder dan de vice-president van de Ver. Staten, Spiro Agnew, vorige maand een nogal felle cam pagne is begonnen tegen de zijns in ziens te machtige en te negatieve te levisiecommentatoren en omdat ook in Nederland dikwijls het verwijt te horen is dat de tv-journalisten in hun interviews een te „harde" lijn volgen, te dikwijls proberen hun „slachtoffers" in een hoek te drij ven en dan te vaak met conclusies komen die in hun straatje passen. De NOS heeft zich afgevraagd of dit nu inderdaad de mening is van de Nederlandse kijker in het alge meen en heeft om een antwoord op deze vraag te krijgen een opinie-on derzoek ingesteld waarvan de resul taten gisteren op het scherm te zien waren en door de samenstellers wer den besproken. We willen graag het cijfermateriaal hier nog eens herha len en wat nader onder de loep ne men. Om er zeker van te zijn dat de on dervraagden in ieder geval wisten waarover ze praatten, heeft men eerst onderzocht in hoeverre men de actualiteitenrubrieken kende. De daarvoor aangelegde criteria waren bijzonder ruim: de ondervraagde moest de naam van de omroeporga nisatie kunnen noemen die de ru briek uitzendt en ten minste één pre sentator-medewerker. Uit dat simpe le proefje bleek dat Achter het Nieuws van de Vara en Scala van de NOS het meest bekend zijn: 30 pet. van de ondervraagden kon de namen noemen. Televizier van de Avro en Brandpunt van de KRO haalden 15 pet en Hier en Nu van de NCRV bracht 't hier niet verder dan 5 pet. De volgende vragen gingen over de benaderingswijze en de instelling van de rubrieken: politiek, godsdien stig, neutraal, positief, negatief en dergelijke kwalificaties. Dat Achter het Nieuws de top haalde waar het, naar de mening van de kijkers, ging om een politieke kleur, is niet onver wacht: 71 pet kende de makers van deze rubriek inderdaad politieke kleur toe. Maar desondanks was 63 pet. van het publiek van mening dat de benaderingswijze dezer makers positief is of ten minste neutraal. Slechts 37 pet. vond Achter het Nieuws een „negatieve" rubriek. Brandpunt was in dit opzicht ook dat was te verwachten een goede tweede: 63 pet. van de kijkers herkende de politieke-godsdienstige kleur 81 pet noemde de makers in hun benaderings wijze positief dan SPIRO AGNEW die lelijke tv-jong ens wel neutraal. Het aantal negatief oordelers bedroeg 19 pet. In Hier en Nu van de NCRV zagen 49 pet van de ondervraagden de po litiek-godsdienstige kleur, in Televi zier 29 pet en in Scala van de Nos 11 pet. (Welke politiek-godsdienstige kleur men hier gemeend heeft te kunnen onderkennen is helaas niet nader uitgewerkt!). De laatste drie rubrieken haalden nauwelijks een 'negatief-percentage: nog niet een op de tien had aanmerkingen op de door hen gevolgde benaderingswijze. Pratend over de „hardheid" van de interviewers willen we eerst graag de letterlijke tekst citeren van de NOS-publikatie. Men zegt het zo: „De overigens niet zo vaak voor komende bezwaren tegen de be handeling van de nieuwsvoorziening en de becommentariëring van de ru brieken, blijken veelal opgehangen aan de mening dat de presentatoren nogal eens te cynisch zijn, te sarcas tisch, te hard tegen schenen schop pen, etc. Met name in interviews gaan ondervragers zegt men wel eens te ver. Deze van 'n min derheid afkomstige bezwaren blij ken door het gehele publiek niet be paald gedeeld te worden". Eerste vraag was of de tv-inter- viewers wel eens te ver gaan. Antwoorden: vaak - 11 pet; nu en dan - 38 pet; zelden - 16 pet; nooit: 25 pet; geen mening - 10 pet. Volgende vraag: „Gaan ze wel eens niet ver genoeg?" Antwoorden: vaak - 8 pet; nu en dan 32 pet; zelden - 21 pet; nooit - 23 pet; geen mening - 17 pet. Derde vraag: „Zijn de tv-journalis ten die b.v. een Nederlandse mi nister interviewen wel eens te jong te onervaren, te ondeskundig?" Antwoorden: mee eens - 15 pet; ten dele mee eens - 15 pet; niet mee eens - 62 pet; geen mening 9 pet. Vierde vraag: „Kun je die tv-inter- viewers als vrijpostige kwajongens kwalificeren?" Antwoorden: mee eens - 22 pet; ten dele mee eens - NEDERLAND I 18.50 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 19.00 NOS Journaal. 19.07 VARA: Coronation Street, fe uilleton. 19.30 Opmaat: afw. progr. met veel muz. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 VARA: Achter het Nieuws. 20.45 Spel en Overspel, TV-spel. 21.30 Indisch ABC: serie progr. over historie en samenleving van Ne derland - Indië - Indonesië: V. Het Rijk Overzee stort in. 22.20 Kleur: Zo goed als nieuw: Ko medie rond de handel in gebruikte automobielen. (4). 22.45 NOS: Journaal. 22.50-22.55 TELE AC: Cursusinforma tie Van Molekuul to tmens. NEDERLAND II 18.50 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 19.00 NOS: Journaal. 19.03 Scala: inform, progr. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.40 Alleen op weg: familiefeuille ton. 20.0 NOS: Journaal. 20.20 NCRV: Kleur: Please Sir, luch tige serie. 20.45 Hollands Welvaren (dl. 2), do cument. 21.25 Tweekamp: quiz tussen studen tenteams. 21.50 Actualiteitenrubr. 22.15 Avondsluiting. 22.20-22.25 NOS: Journaal. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Haf en- polizei, film. 18.30 KI. Zandmanne tje. 18.40 Actualiteiten. 18.55 Sport- journ. 19.26 KL. Lieber Onkel Bill, film. 19.59. Progr. overz. WDR: 18.00 KI. Filmrep. 18.05 KI. Der Mann von gestern, film. 18.30 KI. Voor de kinderen. 18.40 Hier und Heute, met Goedenavond. 19.20 KI. Weekjourn. 19.25 KI. Recital. 19.35 KI. Filmrep.) 20.00 Journ. en weer- ber. 20.15 Panorama. 21.00 KI. Amu- sem.progr. 21.45 KI. lit. progr. 22.30 Journ., comment, en weerber. 22.50 KI. Muziekforum. 23.50 Journ. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muz. 18.40 KI, Poppenspel, 19.10 KI. Junger 17 pet; niet mee eens - 57 pet; geen mening - 4 pet. Rest ons nog twee andere interes sante conclusies te vermelden: het NOS-journaal (dat hier verder bui ten beschouwing is gebleven) wordt door veruit de meeste ondervraag den als niet godsdienstig of politiek gekleurd beschouwd. Enop de vraag welke van de massa-media men de meest betrouwbare nieuwsbron vond kwamen de volgende percentages uit de bus: televisie - 33 pet; radio - 31 pet; krant - 8 pet; geïllustreer de weekbladen - 2 pet; geen me ning - 26 pet. Bij het zien van al dit documenta tiemateriaal zijn er bij ons wel een paar vraagtekens gerezen: Hoe is het te verklaren dat 4 van elke 10 Nederlanders de tv-inter- viewer als een min of meer „vrij postige kwajongen" beschouwt en dat desondanks 1 van elke 3 Ne derlanders de tv ziet als de meest betrouwbare nieuwsbron? Het antwoord zal men waarschijnlijk moeten zoeken in de sfeer van „die jongens krijgen het toch maar voor elkaar om excellentie zus of grootindustrieel zo voor het scherm te krijgen dat moet toch echt wel goed zijn!" Het „met eigen ogen zien" is dan een soort garantie voor betrouwbaar heid over de inhoud van de vragen en eventuele conclusies maakt men zich dan geen zorgen meer! En de tweede, hiermee nauw ver bonden vraag moet dan luiden: hoe zou de uitkomst van een der gelijk onderzoek luiden als men de te enquêteren groep eens wat nauwkeuriger selecteerde? Want alleen het kunnen noemen van een of twee namen kan toch nau welijks als een graadmeter voor ook maar de geringste deskundig heid worden aangemerkt. Maar goed, men kent nu de me- ïing van „mep" en die wilde de NOS blijkbaar weten. Wie dat te op pervlakkig vindt kan toch misschien maar beter een ander nieuwsme dium dan de televisie zijn vertrou wen schenken! HERMAN WIGBOLD wel politiek gekleurd Herr auf altem Hof, film. 19.45 Nws, actualiteiten en weerber. 20.15 Te rugblik op de zestiger jaren. Aansl. Nieuws. 21.30 KI. Rosen im Herbst, Duitse speelfilm. 23.15 Nieuws en weerber. NEDERLAND I 15.00-16.30 KRO: Kleur: Teken filmfestival. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journ. van gis- terav. 10.30. Amusem.progr. 12.00 Panorama. 12.50 Intern, persoverz 13.00-13.30 Journ. 16.35 Journ. 16.40 Voor de kinderen. 17.25 Gev. progr 17.55-18.00 Journ. DUITSLAND II 14.45 Don Quichot von der Man cha, film. 16.10 Terugblik op de zes tiger jaren. 17.25 Weerber. v. win tersp. 17.30 Nws en weerber. 17.3 Wagen 54 bitte melden...film. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend gym. 7.20 Stereo: Lichte gram.muz 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Ste reo: Lichte gram.muz. (8.30-8.33 D Groenteman). 8.50 Morgenwijding NOS: 9.00 Uitgebreide rep. of herb NOS-programma. 9.35 Waterst. 9.4( Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance (opn). AVRO: 10.00 Vooi de kleuters. 10.10 Arbeidsvitamine: (gr). 11.00 Nws. RVU: 11.02 Red dingswerk door G. Quint, Kap. te Zee KMR b.d., Directeur-secretari: Kon. Zuid-Holl. Mij to Redding var. schipbreukelingen. AVRO: 11.32 Rondom 12: progr. voor de vrouw (11.55 Beursber). Overheidsvoorlich ting: 12.30 Uitz. voor de landbouw AVRO: 12.40 Toppers van Toen (gr). 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. NOS. 13.30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Klein chanson. 14.30 Jazz uit het historisch archief. AVRO: 15.00 Nederlandse componistenpor tret: Julius Röntgen (1855-1932). 16.00 Nws. 16.02 Inleiding tot mu ziekbegrip, muzikale lezing. 16.20 Mezzo-sopraan en piano: Oud Spaa- se liederen en moderne liederen. 16.45 Land der Muzen: kunstkroniek. 17.15 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Wie waagt die zingt: volks lied jesprogr. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Tref punt: discussie-rubr. voor actuele zaken. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: vrolijkheid, muziek, act. en wetens waardigheden. 22.15 De Sportman van het jaar. 22.30 Nws. 22.40 Mede delingen. 22.42 Radiojourn. NOS: 22.55 Zin - Tuig: kunstkroniek, (afl. 7). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum ii NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke gewijde muziek (gr). (7.30 Nws; 7.32-7.50 Act.) 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Te Deum laudamus: En gelse koormuziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00 Gym. v.d. huisvr.) 9.35 Stereo: licht or kest (gr). 10.00 Werkelijk waar bijbelverhalen die feiten vormen, le zing. 10.15 Stereo: Opera-aria's en -duetten (gr). 11.00 Nws. 11.02 Ste reo: Operette-aria's (gr). 11.30 Voor de zieken plm. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00-13.05 Raden maar..., quiz) 14.00 Conciliepostbus. 14.05 Stereo: Musiesta: licht gevar. muziekprogr. 14.30 Pizzicato: muzikaal middag magazine (16.00 Nws.) 17.00 Over heidsvoorlichting: Nieuws uit de Ne derlandse Antillen. Spreker: Henk Jennert. 17.10 Voor de jeugd. 18.00 Stereo: Metropole orkest: amuse- mentsmuz. 18.19 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. 18.30 Nieuws. 18.41 Act. 19.00 Stereo: licht ensem ble met solisten. 19.40 Conciliepost bus (herh). 19.45 Wie is in godsnaam Jezus Christus?, lezing. 20.00 Stereo: tadiophilharmonisch orkest en so list: mod. en klass. muz. 20.45 Uitge schakeld?: beschouwing over ouder worden en ouderdom. 21.00 Klassieke en moderne kamermuz. (opn). 21.30 Dinsdagavondtheater: Urbi et Orbi, hoorspel. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 De zingende kerk, muzi kale lezing. 23.00 Kontekst: magazi ne waarin op de dingen wordt door gepraat. 23.30 Stereo: Lichte gram. muz. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00-18.00 Popdinsdag, met elk heel uur twee minuten nieuws berichten.

De Vallei | 1969 | | pagina 7