Geld ligt op straat Woonwagenkamp was vol: ZIGEUNERS LOGEREN OP PARKEERTERREIN r KERSTVOLLEYBALTOERNOOI VANDAAG AFGESLOTEN üsiüiiii BEZORGERS(STERS) EXPLOSIEVE PRET KERKD Brandschade flatgebouw is nog niet te overzien Y eenendalers weer sterk mm wm Jkmi Onó tuinbouw Ons Genoegen haalt oud papier op Internationaal polo-toernooi te Amersfoort Musketiers open voor problemen Winkelsluiting op Oudejaarsdag Burgerlijke Stand Luiaard vertrekt geen spier Veenendaal en Oosterbeek II samen aan kop VOORBEHOUD WATERPOLO SCHAKEN DINSDAG 30 DECEMBER 1969 Wi* Zeven caravans, waaronder enkele van zeer forse afmetingen, stonden gisteren geparkeerd op het nauwelijks voltooide parkeerterrein aan de Brou werstraat. VEENENDAAL Geld ligt. vol- j gens sommige mensen die al ge- 5 noeg hebben, vaak evenals geluk en nieuws op straat. Men gelooft 5 het echter niet eerder dan wan- neer men het met eigen ogen ziet. 5 Dat overkwam vorige week mevrouw 5 A. van Beek in de Brouwerstraat. 5 Ze keek 's middags uit het raam, 5 en zag op de stoep bij de voordeur S een klein kapitaaltje aan bankbil- 5 jetten liggen, open en bloot, alsof 5 het zó uit de lucht was komen 5 vallen. 5 Samen met haar man telde ze de 5 vondst: zeventien briefjes van hon- derd gulden, en nog wat kleinere 5 coupures, samen 1975,-. Het bleek 5 achteraf geen kerstcadeautje te zijn. Een kantoorbediende van de fa. G. Slotboom, groothandel in le vensmiddelen had het geld verloren, toen hij onderweg was van het magazijn aan 't Gelderland naar het kantoor van het bedrijf aan de Hoofdstraat. De heer Van Beek intussen spoed de zich naar het politiebureau, en toen was de zaak snel opgelost. Toen hij thuis terugkwam (hij had zijn jas nog aan) stond er al ie- 5 mand van Slotboom voor de deur. 5 De vinders werden beloond met 5 een doos bonbons van een kilo 5 en een fles vermouth. De man die 5 het geld had verloren kwam vijf- 5 entwintig gulden brengen. De bonbons zijn intussen al op. 5 "Y^EENENDAAL Een uitgebreide zigeunerfamilie heeft twee nachten en een dag gekampeerd op het fonkelnieuwe parkeerterrein aan de Brouwer straat in Veenendaal. Ze arriveerden zondag tegen de avond, nadat hun was gebleken dat het onder Rhenen ressorterende woonwagenkamp al vol was. De politie heeft de zigeuners gesommeerd 0111 uiterlijk vanmorgen om 11 uur ver trokken te zijn. De zigeuners kwamen zondag uit de richting van Amsterdam naar Veenen daal, en wilden hun wagens neerzetten in het woonwagenkamp. Ze moesten onverrichter zake de aftocht blazen, want er was geen plaats meer voor hen. Eenmaal in Veenendaal zochten zij een plaats om hun huisjes op wielen enige tijd te stationeren. Tegenover de politie, die eens polshoogte kwam ne men, verklaarden zij op doorreis te zijn naar Maastricht, en dat hun ver blijf in Veenendaal maar van korte duur zou zijn. De politie adviseerde hun daarop hun zeven auto's en caravans op het par keerterrein te plaatsen. Dat zou in elk geval beter zijn dan wanneer de fa milie zich ergens langs de berm van de weg zou ophouden, zo redeneerde men. De toestemming om op het (nog niet helemaal voltooide) parkeerterrein te staan werd in eerste instantie gegeven onder het uitdrukkelijke voorbehoud, dat men gisteren (maandag) weer zou vertrekken. Tegen de middag bleek echter dat de zigeuners bepaald nog geen aanstalten maakten. Later op de dag kondigden zij aan dat ze vandaag voor elf uur Veenendaal zouden heb ben verlaten. De politie heeft geen moment overwo gen de zigeuners veel in de weg te leg- Ongetwijfeld werden U op het heer lijke avondje" (5 dec.) een of meer bloeiende kamerplanten of fraaie kleurige Sierplanten geoffreerd. Om deze planten te behandelen, zoals vereist wordt, meen ik er goed aan te doen er in mijn wekelijks praatje het een en ander over te vertellen. Die decoratieve bladplant, waarvan de grote bladeren een bijzonder mooie wijnkleur hebben, is de ,,Cor- dyline" en kan in de normale ver warmde kamer gehouden worden. Denkt echter wel om een wat meer vochtiger atmosfeer, dus de blade ren dagelijks besproeien met lauw water, tevens eens per week de bla deren met een vochtig sponsje af nemen en wekelijks bemesting ge ven. Aldus behandeld zal men er bij voortduur plezier mee beleven. Van die tropische Sierplant ,,Caladi- um" kunt U jarenlang plezier heb ben. Laat die plant de bladeren af sterven, dan kan zij in een kamer- kast gezet worden en U kijkt er niet naar om. In april-mei neemt U de knollen uit de potgrond, verwijdert alle droge grond en pot opnieuw op in de bekende potgrond. Zet het ge val dan in de warme kamer en houdt de grond vochtig, de mooie sierlijke bladeren met fraaie tin ten zullen dan spoedig tot ontwik keling komen. Zij verlangt veel warmte en een zeer vochtige atmosfeer. Het beste is de Caladium op de diepe-bord-metho- de te kweken. Een diep bord met water vullen, daarin een omgekeerd theeschoteltje, zó, dat de bodem van het theeschoteltje boven het water uitkomt. Dus staat de Cala dium vlak boven het water, doch de pot staat er niet in. 's Zomers op het heetst van de dag bescher men. ze kan echter wel vrij veel zon hebben. Regelmatig besproeien met lauw water mag niet vergeten worden. Wekelijks bemesten! Heeft U een Codiaeumplant(Croton)? Het is een fraaie tropische heester achtige plant met prachtig gekleur de en getekende bladeren. Deze heeft veel zon nodig. Hoe zonniger zij staat des te mooier zullen de bla deren kleuren. Houdt ook van een zeer vochtige atmosfeer, dus geeft ook haar de diepebord-methode en dagelijks de bladeren besproeien me lauw water. Zorgt dat de potgrond normaal vochtig blijft. Die prachtige bladplant met fluweel achtige zacht behaarde bladeren, is de ,,Gynura aurantiaca" en is oorspronkelijk uit Java afkomstig. Een bijzonder mooie plant! Na half april moet de plant tegen de felle zon worden beschermd, voor een raam op het oosten gaat het wel zonder schermen. Dagelijks 2 of 3 maal besproeien (lauw water), de potgrond matig vochtig houden, wekelijks bemesten. U kunt haar gemakkelijk uit stek op kweken ze hebben veel warmte no dig. Zet de stekken dus in een war me kamer en zet er een plastic hoes je omheen. Na beworteling der stek- bloemistengrond. Heeft u een bloeiende Heideplant? Dat is de Erica gracillis, die in het hartje van de winter bloeit. Deze plant moet in een koele kamer staan, in de woonkamer is het heus te warm voor haar. Giet vooral met lauw water, het beste is regen water, Straks, na de bloei, kan zij wat terug gesneden (ingekort) wor den. Verpoten in heidegrond. In de zomermaanden kan de plant met pot en al in de tuin ingegraven worden, echter wel zorgen dat de plant niet in de zon komt te staan, wellicht. Er zit nog een mooie heideplant, n.l. de Erica Wilmorei, die in het voorjaar bloeit met vlees kleurige bloemen. Behandel de geoffreerde winterbloei- ende begonia's, hetzij een struikbe gonia of bladbegonia, met grote zorg. Knopval en bloemval wordt veroorzaakt door dat de plan ten met koud water worden bego ten. Dus steeds gieten met lauw water. Vergeet niet de planten we kelijks een beetje opgeloste kamer- plantemest te geven voor een plaats in het volle licht. Werd u een prachtig bloeiende Cy claam geoffreerd? Deze plant heeft het in een matig verwarmd vertrek het beste naar haar zin. Tot maart kan ze de zon best ver- dargen, heeft veel licht nodig. We kelijks bemesten is zeer nuttig. Steeds met lauw water gieten. Wan neer na twintig minuten nog een restant water op het schoteltje staat, dan dit water verwijderen want dat water koelt af en de plant mag absoluut niet met de voet in koud water staan. Behan del de Cyclaam zoals het behoort en u zult maandenlang plezier van de plant hebben. De Klaanchoe is een allerliefst plant je, dat de hele winter door kan bloeien. Alle redenen om haar de juiste plaats te geven en met zorg te behandelen. Een matig verwarm de kamer is het best voor haar, de potgrond matig vochtig houden. Bij een te veel water geven, zullen de stengels gaan rotten en kwijnt de plant weg. Abonnee mevr. C. A. v. R. Een zeer sterke Varen is de IJzervaren (Po- lystichum falcatum), die het in een niet te warme kamer goed zal doen. Ja, deze is geschikt om in de slaap kamer te zetten, want het is vol doende voor deze Varen als zij vorstvrij staat. Deze sterke IJzer varen is afkomstig uit Japan. Uw bloemist heeft deze wel in voorraad Succes! E. J. GrijsenRhenen. gen. Men ging er van uit dat in het uiterste geval altijd nog kon worden overgegaan tot wegslepen van de wa gens. De zigeuners zelf waren gistermor gen volgens de politie al de stad inge trokken om zaken te doen, en om in hun dringendste levensbehoeften te voor zien. Ook al omdat uiteraard op het parkeerterrein geen water en licht voor handen is. was het te verwachten dat hun verblijf daar van langdurige aard zou zijn. De zigeuners wensten zelf geen toe lichting te geven op hun bezoek aan de ze streek, tenzij ze er voor betaald zouden worden. O AMERONGEN Zaterdag 3 januari gaat Amerongense muziekvereniging „Ons Genoegen" weer huis- aan- huis oud papier ophalen. Men hoopt dat de genen die aan de actie hun medewer king geven hun papier voor zover mo gelijk vast op straat klaar zetten, zodat het ophalen zonder problemen kan ver lopen. RHENEN De brandschade aan het in aanbouw zijnde flatgebouw aan de Rozenlaan, waar drie knaapjes in het weekeinde vuurtje hebben gestookt, is nog niet te overzien. Aangezien de aan nemersfirma niet werkt is gisteren al- alleen de zichtbare schade opgenomen door de dienst van gemeentewerken. Die beloopt al bijna zevenduizend gul den. Wat er tussen de betonvloeren is be schadigd aan elektrische en andere leidingen kon nog niet worden vastge steld, aangezien hiervoor de boel moet worden losgemaakt. Men verwacht ech ter dat er nog wel meer te voorschijn zal komen. De schade aan de school met den Bij bel aan de Prins Bernhardstraat zal in de loop van vandaag worden opgeno men. Schilders waren gisteren bezig de glasschade te herstellen. Het dak ligt nog open. VEENENDAAL Traditiegetrouw wordt in het eerste weekeinde van het nieuwe jaar weer het internationa le Van llazelentoernooi georganiseerd door AZPC te Amersfoort. Het in feite sterkste clubtoernooi van Nederland krijgt deze keer, mede door het feit dat de Amersfoortse vereniging in 1970 z'n 60-jarige bestaan gaat vieren, een bijzonder sterke bezetting. Het 14de toernooi brengt de volgen de formaties naar Amersfoort: Kik vorsen. het officieuze Ned. zevental: Robben, kampioen van Nederland en doorgedrongen in de 2e ronde van de Europacup; C.N. Barcelona, kam pioen van Spanje en halve finalist voor de Europacup; Egri Dossa, de derde ploeg van het sterke waterpolo- land Hongarije; Offenbach s.v., de „Vi- ce-meister" van Duitsland en ten slotte AZPC' met een bijzonder jeugdige ploeg, ditmaal echter zonder international Fred van Dorp. VEENENDAAL Het gigantische Kerstvolleybaltoernooi werd gistermor gen in alle hevigheid voortgezet toen 115 teams van de MAVO en Technische scholen in actie kwamen. Slechts één team uit Lunteren liet het afweten. In een bijzonder sportieve sfeer werd het enorme programma vlot afgewerkt onder leiding van de heer J. van Rijn- bach, sportleraar van de Ichtus Mavo. Opnieuw bleken de Veenendaalse jongens uit de B-groep over de sterk ste formatie te beschikken. Bij de meis jes B won Barnevcld 6. Vandaag was de laatste wedstrijddag en komen de ADVERTENTIE Wij vragen voor RENSWOUDE enige voor ons dagblad. Aanmelden DAGBLAD „DE VALLEI" Prins Bernhardlaan 28 Telefoon (08385) - 10550 VEENENDAAL A-teams aan bod. De finale en de prijs uitreiking hebben plaats in de namid dag. Dat gebeurt in de gymnastiek zaal aan de Tuinstraat, waar het onge twijfeld weer spannend toe zal gaan en als gewoonlijk een hels kabaal van het enthousiaste publiek voor een daveren de sfeer zal zorgen. ELST De Elster voetbalvereniging „Musketiers" organiseert op 2 januari een instuif in hotel De Stuyvenberg. Er is tevens gelegenheid, aldus de or ganisatoren, om problemen naar voren te brengen etc. De avond begint om kwart voor acht. VEENENDAAL In verband met de Oudejaarsavond-viering zullen de meeste zaken woensdagmiddag om 18.00 uur sluiten. Het publiek moet er echter rekening mee houden dat een aantal bedrijven al om 17.00 uur sluit. VEENENDAAL Geboren: Teunisje Jacoba. d.v. B. van de Weerdhof en T. Roseboom; Si mon z.v. J. Ditewig en G. Reede; Hil da. d.v. A. van 't Riet en E. H. de Hart; Elisabeth, d.v. P. Veltkamp en E. van den Brink; Antoinette, d.v. C. van Stokkum en A. A. Voorder hake; Ja coba Dirkje, d.v. J. J. ter Maaten en H. J. van Dijk; Johanna Antoinette, d.v. W. Teunissen en H. Valkenburg; Aris Gerardus. z.v. B. Huibers en G. van de Haar; Dirk. z.v. D. A. Ott en G. Ra- vesteijn; (te Rhenen) Petrus Johan nes M.. z.v. J. G. M. Snijders en J. B. Clemens: (te Rhenen) Helena, d.v. A. van den Bos en J. J. E. van Ewijk. Getrouwd: J. C. van Manen en C. O. W. van de Wardt (Rhenen); R. G. Vink en A. E. Roks (Rhenen); A. van Ma nen en G. J. van den Berg (Arnhem; B. van de Loosdrecht en I. A. M. van Eenden (Lienden); H. Fasse en J. Hei kamp; P. Bochane (Rhenen en J. H A. Hage (Lienden); T. van den Brink (Scherpenzeel) en G. van den Heuvel; H. van Ginkel (Scherpenzeel) en J. W. H. Besseling; C. Willemse (Amerongen) en M. Groothuis; F. Reede en M. M. J. van Erven; W. Knoop en C. L. Steen- hoek (Zwijndrecht)D. W. Mason (En geland) en J. H. M. Odijk; P. Boers en W. van Mourik (Alphen aan de Rijn); L. Schreuders en R. H. van Alfen; H. van Veldhuizen en H. Bouman; C. Ver steeg (Den Helder) en L. J. A. Stuart; A. J. M. Traarbach (Amersfoort) en G. E. A. van Dorland; J. van deWeerd en C. C. van Doorn; E. Ipenburg (Amers foort) en A. E. Knappers; R. van Viegen en G. v. Leeuwen; E. L. de Ruiter en L. J. C. Diepeveen; M. F. Visser en P. C. Schoeman; C. N. Oudsen (Ede) en J. P. M. Geurts. Overleden: (te Rhenen) Marinus Hen- drikus Vink, 68 jaar; (te Rhenen) Ja coba Hendrika Berends, 69 jaar. echtg. van W. F. Nijland; (te Rhenen) Tjitske Eppenga, 48 jaar, echtg. van. H. J. A. Sukkel. VEENENDAAL De vakantie vierende jeugd heeft zich weer met overgave gewijd aan het vuurwerk. Ontegenzeggelijk een prettig tijd verdrijf, tenminste zolang er geen ongelukken gebeuren. Hoe die onge lukken kunnen gebeuren demon streert de jongeman op de foto. Het schijnt nog altijd een sport te zijn om na te gaan wie het langst een rotje of voetzoeker durft vast te houden terwijl de lont brandt. Vuurwerk kun een pretje zijn, zij het dan een explosief pretje. Wie dl te onvoorzichtig met de knallers en sissers, de gillers en klappers omgaat moet er rekening mee hou den dat de brandei-de lont wel eens het laatste zou kun \n zijn dat hij in zijn leven ziet. RHENEN De Luiaard, een stork aan het boomleven aangepast dier, da> op de begane grond praktisch niet uit de voeten kan, maar des te beter in zijn element si wanneer het boomtakken kan omstrengelen, heeft in Ouwehands Dierenpark gezelschap gekregen van zes penseelaapjes. Dat deze kleine diertjes de woning met de luiaard moe ten delen is al weer een gevolg van het huisvestingsprobleem waaraan nog steeds geen einde is gekomen in de die rentuin op de Grebbeberg. Maar voor geen van beide partijen levert deze gedwongen samenwoning bezwaren op. De penseelaapjes hebben het grootste plezier met hun „huis baas". Ze zitten de hele dag op zijn rug, krioelen in zijn lange haren rond en hangen soms met z'n allen aan z'n stevige poten. Ze gebruiken hem als boomtak. En de luiaard zou zijn naam geen eer aandoen als hij een spier zou vertrekken. Hij blijft roerloos in z'n boompje hangen alsof er geen aap jes bestaan. VEENENDAAL Dinsdag 30 december Ger. Gem.: (Syn.): 19.30 uur: ds. Van Ravenswaaij (Arn hem). Woensdag 31 december Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 19.30 uur: ds. Wisgerhof. Julianakerk, 19.30 uur: ds. Van Assen- bergh. Vredeskerk, 19.30 uur: ds. Vroeginde- weij. Sionskerk, 19.30 uur: ds. Jongerden. Herv. Gem. „Sola Fide": 19.30 uur: ds. Vijzelaar. Ger. Kerk: Brugkerk, 18.30 en 20.00 uur: ds. Yts- ma. Ger. Kerk (Vrijgemaakt): 19.30 uur: ds. Pool. Chr. Ger. Kerk: Bethelkerk, 19.30 uur: prof. Versteeg te Apeldoorn. Pniëlkerk, 19.30 uur: ds. Brons. Ger. Gemeenten (Ned.): 19.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 18.45 uur: ds. Verstraaten uit Ede. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 19.30 uur: H. Mis. Leger des Heils: 17.00 uur: Oudejaarsoverdenking. Donderdag 1 jan. 1970 Ned. Herv. Kerk: Oudt Kerk: geen dienst. Julianakerk, 09.30 uur: ds. J. J. v.d. Krift. Vredeskerk, 09.30 uur: ds. Van Assen- bergh. Sionskerk en Poortkerk: geen dienst, geen dienst. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Nijeboer. Ger. Kerk: Brugkerk, 10.00 uur: ds. Blanken. Ger. Kerk (Vrijgemaakt): Geen dienst. Chr. Ger. Kerk: Bethelkerk, 09.30 uur: Prof. Versteeg te Apeldoorn. Pniëlkerk, 09.30 uur: ds. Brons. Ger. Gemeenten (Ned.): 14.15 uur: ds. M. van Beek. Ger. Gem.: (Syn.): 09.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 09.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. RHENEN Woensdag 31 december Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 19.30 uur: ds. Kooreman. Donderdag 1 jan. 1970 Cunerakerk, 10.30 uur: ds. Wapenaar. AMERONGEN Woensdag 31 december Ned. Herv. Kerk: 19.30 uur: ds. G. Kaastra. Ger. Kerk: 20.00 uur: ds. J. Overduin (Veenen daal). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: dhr. G. J. de Gram (Deven ter). OVERBERG Woensdag 31 december: Ned. Herv. Kerk: 19.30 uur: ds. S. Andringa. Donderdag 1 jan. 1970 Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. S. Andringa. AMERONGEN Donderdag 1 jan. 1970 Ned. Herv. Kerk: 10.30 uur: ds. Overduin, Veenendaal. Ger. Kerk: 10.30 uur: ds. Overduin (gez. dienst in N.H. Kerk). EDERVEEN Woensdag 31 december Ned. Herv. Kerk: 19.30 uur: ds. K. v.d. Pol, Ede. Donderdag 1 jan. 1970 Ned. Herv. Kerk: 09.30 uur: ds. K. v.d. Pol, Ede. SCHERPENZEEL W'oensdag 31 december Ned. Herv. Kerk: 19.30 uur: ds. L. A. Klootwijk, Ede. Ger. Kerk: 19.30 uur: ds. J. P. Bos. Vrye Evang. Gem.: 19.00 uur: ds. W. E. van Petegem, (Ver. geb. Molenweg). Vrijz. Herv.: 17.00 uur: ds. W. F. Monnee, IJssel- stein. (Ver. geb. te Woudenberg). Ger. Gemeenten: 19.30 uur: ds hr. B. Roest. Ger. Gem. (uitgetr.): 19.30 uur: leesdienst, (noodgebouw Ho le voetlaan). Donderdag 1 jan. 1970 Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. H. A. Slooten, Nijkerk. Ger. Kerk: 10.00 uur: J. P. Bos. Ger. Gemeenten: 10.00 uur: de hr. B. Roest. Ger. Gem. (uitgetr.): 10.00 uur: leesdienst. (noodgebouw Ho- levoetlaan). RESTEREN Woensdag 31 december Ned. Herv. Kerk: 19.30 uur: de hr. Van Oostende, Op- heusden. Donderdag 1 jan. 1970 Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: de hr. Van Oostende, Op- heusden. VEENENDAAL Het tweede team van de Veenendaalse Schaakvereniging speelde in Oosterbeek tegen Oosterbeek II, waar men een voorlopige uitslag van 3'h3'/2 bereikte. Eén afgebroken partij zal vermoedelijk remise tot ge volg hebben en deze uitslag bleek bij zonder belangrijk voor beide teams, die hun eerste twee wedstrijden hadden gewonnen en nu samen aan de kop gaan. Veenendaal heeft echter nog een pro test lopen tegen de verliespartij aan het laatste bord. Door een Oosterbeek- se speler werd een reglementaire fout gemaakt, die pas later werd ontdekt. De persoonlijke uitslagen waren: H. C. Molenaar - W. Born 01; F. W. Rietmeyer - D. v.d. Bovenkamp 01; P. Doeleman - G. Achterberg 10; J. K. Kramer - E. Zinkhaan 0—1; B. J. Nij- huis - J .de Gooyer 1—0; K. Bolt - Chr. Baars afgebr.; H. de Leeuw - J. C. v.d. Pol V»VzJ. J. Harts - R. Knol 10. De uitslagen van de 12de ronde in de onderlinge competitie waren als volgt: R. Knol - C. A. de Gooyer 01; F. Luchsinger - A. Jonker Vi—V2J. de Gooyer - E. v. Ravenswaay 01; C. Beyer - C. ter Hogt 1—0; J. C. v.d. Pol - L. Vrijken V*VzMevr. Overeem - J. Hage afgebr.; M. v.d. Bovenkamp - G. R. Kets V»HH. Heikamp - M. de Kleuver 1—0; J. N. Elenbaas - J. W Boelens 10.

De Vallei | 1969 | | pagina 3