Arts weigert te komen: vrouw sterft Kanonneerboten-affaire kan voor Israël consequenties hebben Van Rappard moet zijn beschuldigingen aan elf raadsleden eerst waarmaken PvdA: „Met KVP alleen openbare debatten" iharing? Blok ijzer verplettert jongen (12) Vrouw dood na botsing tegen autoportier rotest m Obstakels op spoorrails gelegd: i jaar KLM vervoert literatuur heneden I AT A-tarief fooroud en rjieuwC* naar deapar DRAMA IN KERSTNACHT Justitie onderzoekt klacht Meisje onder trein: bijna ongedeerd Iberia kocht drie Fellowships Vier Statenleden eisen: VARKENSPEST IN LIMBURG Groep zigeuners was winkelier te slim af Ondanks brand toch kou lijden Verlaging tarief Haringvlietbrug Utrecht beperkt afsteken van vuurwerk Suriname zuinig bij dienstreizen 3 3 Protest tegen grens in Lauwerszeegebied ONDERHOUD Bedrijfspensioenfonds voor kappers Oproep prins Bernhard voor natuurbescherming „MEELUISTEREN" Prins Claus naar NKV-ijsrevue Pagina 7 DINSDAG 30 DECEMBER 1969 AMERSFOORT De 43-jarige Amersfoortse militair, J. Schram, heeft een klacht ingediend tegen de huisarts dr. J. Kuiper, die in de kerstnacht geweigerd had de ernstig zieke vrouw van de militair te onderzoeken. De vrouw overleed een uur later aan de gevolgen van een hartinfarct. Mevrouw Schram (40), moeder van vijf kinderen, werd op kerstavond plotse ling onwel. Haar man belde zijn huisarts. Deze was echter niet thuis. Daarop belde hij de dienstdoende dokter, dr. Kuiper. Deze beweerde aanvankelijk geen dienst te hebben maar meende later dat met enkele pilletjes volstaan kon worden. De heer Schram ging daarop bij dr. roepen van dokter Verburg die juist te Kuiper de pillen halen. Ook toen wei- laat arriveerde. gerde de arts om mee te gaan. Tenslot te heeft de heer Schram de hulp inge- BRUNSSUM De twaalfjarige Richard van As uit Beunichem bjj Nij megen is gisteren op een constructie werkplaats in Brunssum verpletterd door 'n blok ijzer van dertienhonderd kilo. De jongen was samen met zijn vijf tienjarige broer met een expediteur meegegaan die in Brunssum een partij ijzer moest lossen. Bij de loswerkzaam- heden viel een stuk ijzer van de vracht auto boven op de jongen. Hij werd op slag gedood. '*000*0^ 5 HAARLEM De 20-jarige secre- 5 taresse mej. E. J. M. Heeremans uit 5 Haarlem kreeg gisteravond de schrik van haar leven, toen zij op het Haar- 3 lemse station onder een al rijdende g trein terecht kwam. Vrijwel zonder 5 iets te mankeren, wist ze daarna 5 weer veilig op het perron te klau- 5 I teren. Na observatie In het zieken- 3 3 huis bleek mej. Heeremans alleen 5 3 wat lichte kneuzingen te hebben op- 3 5 gelopen. 5 De secretaresse wilde met haar 5 3 verloofde van Haarlem per trein naar i 5 Amsterdam. De jongeman was reeds 5 5 in de vertrekkende trein van 21.04 5 5 gestapt, maar toen ook het meisje 5 3 nog vlug wilde instappen, mislukte 3 dat. Ze viel en kwam ruggelings tus- 5 sen de rails terecht, nog juist voordat 5 de wielen van een treinstel passeer- 3 den. Een deel van de reizigerstrein reed daarop over haar heen, hoewel een 3 conducteur vrijwel direct aan de 3 noodrem trok. Mej Heeremans bleek 5 J haar ongelukkige val heelhuids te 5 hebben overleefd. Zelfs kon zij op 3 3 eigen gelegenheid naar het zieken- 5 3 huis gaan. 3 00000000000000000000000000900 fft0000000000000000000> SCHIPHOL Fokker heeft drie F-28 Fellowships verkocht aan de Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia. Het aantal orders voor het eerste straalverkeersvliegtuig van Fokker is hiermee op dertig gekomen. Iberia is de zevende gegadigde voor dit toestel. De maatschappij zal de Fel lowships in de eerste plaats gebruiken voor trainingsdoeleinden. Daarnaast zullen de machines voorlopig worden gebruikt voor het vervoer van vracht. HEERLEN Gistermiddag is de 27-jarige onderwijzeres mevr. D. Hout vast-Bekkers uit Schinnen in 't zieken huis in Heerlen overleden aan de ge volgen van een verkeersongeluk dat haar 's morgens in Schinnen was over komen. De onderwijzeres wilde op haar brom fiets een stilstaande bakkerswagen passeren toen de chauffeur daarvan het portier naar links opende. Door de klap tegen het portier werd het slacht offer meters ver weg geslingerd en zwaar gewond. KERKRADE In het ziekenhuis van Kerkrade is gisteren overleden de 25-jarige G. J. Amkreutz uit Kerkrade- Kaalheide, die in de nacht van zondag op maandag, liggende op de Kaalhei- der Steenweg in Kerkrade werd over reden. De man was uit zijn personen auto geslingerd, nadat hij eerst een stoeprand had geraakt en vervolgens op de linker weghelft in botsing kwam met een Duitse personenauto. ENSCHEDE De 49-jarige mevr. B. W. Meijners-Grafhof uit Enschede ver ongelukte gisteren toen zij op de fiets een voorrangsweg opreed en een van links komende TET-bus niet opmerkte. Mevr. M. kwam met het hoofd onder de wielen terecht. HILLEGOM De 77-jarige wielrijder J. H. Korbee uit Hillegom is gister middag in zijn woonplaats bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De man stak plotseling op zijn fiets de rijbaan over en werd door een passe rende autobus gegrepen. De heer Schram heeft de volgende dag dokter Kuiper van het overlijden van mevrouw Schram in kennis ge steld. Hij kreeg daarop een brief waar in dr. Kuiper hem mededeelde de ernst van de situatie te hebben onder schat. „Hij betuigde in de brief zijn leed wezen over het gebeurde en vroeg of ik zijn excuses wilde aanvaarden. Dat wil de ik echter niet. Het zou nog wat an ders zijn geweest als hij persoonlijk hier was gekomen en had toegegeven dat hij had gefaald", aldus de heer Schram. Nog diezelfde dag heeft hij bij de plaatselijke politie een klacht inge diend tegen de huisarts. De officier van justitie in Utrecht, mr. F. G. Wüsten- berg, heeft inmiddels een onderzoek la ten instellen. DOKKUM Het actiecomité „Lau- wersoog bij Friesland" heelt in een rapport aan de Tweede Kamer z(jn bezwaren vastgelegd tegen het wets ontwerp tot vaststelling van de grens in het Lauwerszeegebied. Volgens dit wetsontwerp zal de toe komstige kern Lauwersoog met de daar aanwezige havens ingedeeld wor den bij de provincie Groningen. Het actiecomité vindt dat door het wetsvoorstel de provincie Friesland en met name de Noordoosthoek groot onrecht wordt aangedaan. De nieuwe grens zou mogelijke toe komstige ontwikkelingen in de weg staan. Het comité wil daarom dat Lau wersoog binnen de grenzen van Fries land valt, met name uit het oogpunt van sociaal-economische motieven. f0000001 100000000000001 00000000000000000000000000000000000000*0'01 r000000000001 4 MSTERDAM De regering van Israël heeft tot nu toe niet willen bevestigen dat de vijf uit Cherbourg vertrokken kanonneer boten in haar opdracht uit Frank rijk zijn weggehaald. Mocht echter wel komen vast te staan dat het zo is gebeurd, dan zou er sprake zijn van een volkenrechte lijk onrechtmatige daad van de kant van Israël. Dat is de opvatting van mr. J. Wildeman, wetenschappelijk hoofd medewerker van het Seminarium voor Volkenrecht en Internationa le betrekkingen van de Universiteit van Amsterdam. „Frankrijk zou zich daarover kunnen beklagen bij het Interna tionaal Gerechtshof (niet bij de Veiligheidsraad, omdat het een daad was die de wereldvrede niet in gevaar brengt). Dat hof zou Is raël kunnen veroordelen en dat op zichzelf is al iets wat staten on prettig vinden, want dan sta je er volkenrechtelijk gekleurd op. Bo vendien kan het Internationaal Ge rechtshof schadevergoeding voor de gekaapte schepen toekennen" frankrijk ontkent dat de schepen op het moment dat ze uit Cher bourg wegvoeren nog Frans eigen dom waren. Volgens de Franse re gering waren ze verkocht aan een Noorse firma. Maar in ieder geval stonden ze op het moment van het weghalen nog onder Frans toezicht. Aangenomen mag worden dat Is raël best het bedrag voor de sche pen wil betalen dat het al eerder aan Frankrijk had overgemaakt, maar dat het deze maand terugge stort had gekregen. Zou Israël niet bereid zijn tot het betalen van de schadevergoeding die het Interna tionaal Gerechtshof eventueel zou opleggen, dan beschikt het hof nog over wat mr. Wildeman noemt „een klein deurwaardertje". De Vei ligheidsraad kan namelijk maar hoeft dat zeker niet het vonnis tenuitvoerleggen. Behalve van dwang door middel van handelsembargo's, kan de Vei ligheidsraad zelfs gebruik maken van „de sterke arm", in dit geval de internationale strijdmacht van de Verenigde Naties. Mr. Wildeman geeft echter toe dat dat allemaal wel erg theoretisch is. Van die mo gelijkheid is nog nooit gebruik ge maakt. A ls een land de schepen voor de vlucht uit Frankrijk de be schikking heeft gegeven over zijn vlag, dan zou dat een volkenrechte lijke vorm van medeplegen van een onrechtmatige daad ten opzichte van Frankrijk zijn. Noorwegen heeft echter ontkend dat de sche pen onder Noorse vlag mochten va ren en een andere vlag is in dit ver band niet genoemd. Zouden de schepen helemaal geen nationaliteit hebben, zouden ze zoals dat in het zeerecht heet geen zeebrief van enig land hebben, dan zou elke staat zijn marine opdracht kunnen geven ze aan te houden. De animo daarvoor lijkt echter niet groot, want de vijf schepen zijn al ongehinderd langs de Britse vlootbasis Gibraltar en langs de Amerikaanse vloot in de Middellandse Zee gevaren. De poli tieke bezwaren van een dergelijke aanhouding overstemmen blijkbaar de volkenrechtelijke mogelijkhe den. Mocht ten slotte Egypte de vijf kanonneerboten die van Frankrijk op weg naar Israël zijn, tegenhou den, dan kan dat een veroordeling van Egypte door de Veiligheidsraad inluiden, gelooft mr. Wildeman. Sinds het begin van de wapen stilstand tussen Egypte en Israël wordt dit bestand weliswaar bijna dagelijks geschonden, maar dat zijn nooit schendingen in open zee. A Egypte daar ook tegen Israël zo gaan optreden, zou dat volgens mr Wildeman kunnen worden be schouwd als het begin van een nieuwe vorm van geweld. Dat zou dan een schending zijn van het door beide partijen ondertekende Handvest van de Verenigde Naties, dat geweld tussen staten onderling anders dan ter zelfverdediging ver biedt. De Veiligheidsraad zou zich er over moeten uitspreken. „Het is dt vraag of Israël daar een klacht zou indienen", zegt mr. Wildeman, „want dat heeft natuurlijk boter op het hoofd". Israël heeft immers al enkele ma len een uitspraak van de Veilig heidsraad naast zich neer gelegd. Als Israël het niet doet, kan ech ter ook de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, de Veiligheidsraad vragen een uit spraak te doen. "0000000000000, 0000M000M00000000000000000000 0 0 00 00 0 0 0 00 000 0 00000000000000000000000000k WMWWM/////////////»»//"'/"//'""''""'"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""'""""""""""""""""""""" DEN HAAG Vier Zuidhollandse Statenleden, drs. J. Borgman (PvdA), J. Brandsen (PSP), W. Th. Remie (KVP) en mr. A. Q. C. van Ruiten (PPR), willen dat Gorinchems bur gemeester, mr. Van Rappardt zijn beschuldigingen aan de elf uitgetre den raadsleden waar maakt. In schriftelijke vragen aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland wij zijn zij op een interview in Elseviers Weekblad, waarin de burgemeester zegt, dat er is geknoeid met aanne mingssommen. Die rotjongens, (raadsleden), die had den angst dat ik (Van Rappard) te veel zou openbaren", zei de burge meester onder meer. De Statenleden willen dat burgemees ter Van Rappard, als hij geen bewij zen kan aanvoeren, wordt gewezen op het ongepaste van zijn handelwijze. Zij wensen dit omdat anders de in druk zou kunnen ontstaan dat het pro vinciale toezicht op de gemeentefi- nanciën van Gorinchem niet voldoen de is geweest. Als de opmerkingen van burgemeester Van Rappard juist zijn, moet hem worden gewezen op de noodzaak, dat een burgemeester dergelijke gegevens aan Gedeputeerde Staten meldt, zo schrijven de vier Statenleden. Tenslotte verzoeken de vragenstellers om een onderzoek door Gedeputeerde Staten naar het schenden van ge meentebelangen door bedoelde „rot jongens", zoals burgemeester Van Rappard de elf uitgetreden raadsleden noemt. De elf Gorkumse raadsleden, die op 13 oktober hun ontslag indienden, zullen op zaterdag 10 januari een onderhoud hebben met de commissaris der ko ningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz. Zij zijn hiertoe door de com missaris uitgenodigd. Sinds de beroeringen in Gorkums be- HEEL In het Limburgse plaatsje Heel is gisteren varkenspest geconsta teerd bij de slagersfirma Snijkers. De veeartsenijkundige dienst heeft reeds de nodige voorzorgsmaatregelen getrof fen en ongeveeer 75 varkens afgemaakt, teneinde verdere uitbreiding van de be smettelijke ziekte te voorkomen. De schade wordt geschat op ruim f 10.000.-. 99 stuurlijke kringen hebben de raads leden reeds eerder contact gehad met de heer Klaasesz, die in opdracht van minister Beernink samen met de oud-burgemeester van Den Haag, de heer Kolfschoten, een onderzoek in stelt naar de achtergronden van de herhaaldelijk voorkomende conflicten in Gorkum. Omdat het rapport van de heren Klaa sesz en Kolfschoten half januari wordt verwacht, dient het onderhoud op 10 januari ter afsluiting. De elf zullen op deze dag tevens hun aan gekondigde memorandum aan de com missaris overhandigen. In dit geschrift, dat ook naar minister Beernink en de diverse Kamerfracties zal gaan, belichten zij nog eens de voorgeschie denis van de oktober-rel. HOOGLAND Minister Beernink van binnenlandse zaken heeft gister middag een oriëntatiebezoek gebracht aan het gebied dat betrokken is bij de gemeentelijke herindeling ten noorden van Amersfoort. De bevolking van de gemeente Hoogland voelt er niets voor bij Amersfoort gevoegd te worden en liet dat d.m.v. een vreedzaam pro test blijken. Op de foto: minister Beernink (l.) ontvangt een taart met het wapen van Hoogland. ASTEN Een groep zigeuners heeft gistermorgen de eigenaar van een zelf bedieningszaak in Asten-Heusden vijf duizend gulden armer gemaakt. De groep, tien mannen en vrouwen, kwam om half elf de zaak binnen. Na veel omhaal kocht één van de mannen wat koekjes en sigaretten, die h(j met een biljet van honderd gulden wilde betalen. Terwijl hij het verkoop stertje aan de praat hield, sloop een van de vrouwen naar een kantoortje en stal daar uit een kast vijftig biljetten van honderd gulden. ROTTERDAM De 16-jarige Rob bie Moret uit Rotterdam is maandag middag door het ijs op de Rotte in zijn woonplaats gezakt en verdronken. De 34-jarige chauffeur H. van de Linde heeft nog getracht de jongen te redden maar zijn pogingen mislukten. AMSTERDAM Gistermorgen brak brand uit in een woning in Amsterdam. Een van de bewoners Gerrie Hanegraaf (16) moest slechts half gekleed Ie wijk nemen naar het balkon, waar hij bibberend wachtte totdat de ladder van de brandweer hoog genoeg was om hem uit z'n benarde positie te redden. 00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000t0000000' DORDRECHT De politierechter in Dordrecht heeft gistermiddag de ne gentienjarige P. de J. uit Dordrecht conform de eis veroordeeld tot zes maanden met aftrek waarvan 79 da gen voorwaardelijk. Samen met een vriend, die nog voor de kinderrechter moet verschijnen, leg de De J. in augustus en september tot driemaal toe obstakels op de spoorrails van het zeer drukke tra ject Dordrecht-Moerdijkbrug. Twee maal moest een trein stoppen omdat er o.a. een fiets op de rails was ge legd. De derde maal wilde het duo een rij wielstandaard met betonnen voet op de rails leggen. Dit ging niet door omdat spoorwegrechercheurs met speurhonden op de loer lagen. ADVERTENTIE OLIFANT OP DE WADDEN. Steeds meer sportvissers gaan een dagje vissen op de wadden. Bot, schar, schol, krabben, tong en klonten mosselen zijn niet van de lucht. En sóms een Olifant. Steeds vaker zelfs. Want wat is er heerlijker dan zo nu en dan even er tussen door een glaasje Olifant Vieux? UTRECHT Met ingang van 1 janu ari wordt in het kappersbedrijf een be drijfspensioenfonds verplicht gesteld. Ten behoeve van deze pensioenvoorzie ning zal door werkgevers en werkne mers gezamenlijk 5 pet. van het loon worden opgebracht. Dit heeft de be drijfsvereniging voor detailhandel en ambachten gistermiddag meegedeeld. Ruim 4.000 van de in totaal 17.000 werknemers in de kappersbranche zul len naar verwacht onder de nieuwe regeling vallen, 't Pensioenfonds voor ziet in de uitkering van 'n ouderdoms pensioen en eventueel een weduwen- en wezenpensioen. MORGES Prins Bernhard heeft maandag in zijn hoedanigheid van medevoorzitter van het „World Wild life Fund" het Wereldnatuurfonds een beroep op de wereldbevolking ge daan om overal en bij elke gelegenheid naar vermogen te ijveren voor het behouden van de natuur voor de mens heid. De Prins deed dit ter gelegenheid van de jaarwisseling. 1970 zal worden beschouwd als het Europese jaar van de natuurbescherming. Hij pleitte voor maatregelen om een halt toe te roepen aan „de onbewuste of zinloze vernieti ging van de natuurlijke basis van het leven, waarvan het voortbestaan van de mensheid afhangt". AMERSFOORT Het dagelijks bestunr van de Party van de Arbeid, dat gister avond vergaderde in Amersfoort, heeft gereageerd op de resolutie, die zondag Is aangenomen op het congres van de KVP-jongerengroepen te Breda en waar be sloten is tot een initiatief om een gesprek te organiseren tussen de besturen van de PvdA en KVP over de onderlinge relatie van deze partijen. Het dagelijks bestuur van de PvdA herinnert er aan dat het congres van de PvdA in maart j.l. heeft besloten na de volgende verkiezingen niet met de KVP te regeren. Als motief gold, dat de PvdA wenst te breken met een zig- zag-beleid, nu eens links, dan weer rechts regeren. De kiezers moeten de kans krijgen te kiezen voor een dui delijk progressief beleid en dat sluit samenwerking met de KVP uit, aldus de verklaring. Het dagelijks bestuur is bereid in openbare bijeenkomsten ook tegenover het bestuur van de KVP zijn standpunt toe te lichten. Het voelt niet voor enige vorm van besloten overleg tussen de partij-besturen van KVP en PvdA. Als partijen spreken behoren de kie zers te kunnen meeluisteren. Samenwerking in een regering is trouwens geen zaak van programverge lijking, zoals de KVP-jongeren groe pen stellen, maar van programuitvoe ring. De KVP wordt slechts beoordeeld op het beleid van het kabinet-De Jong SCHIPHOL Op dringend verzoek van het „Grafisch export centrum" te Amsterdam is de directeur-generaal van de rijksluchtvaartdienst, de heer W. J. Kruys, er geheel volgens z(jn be voegdheden toe overgegaan de KLM te adviseren het door de IATA van 38 naar 42 dollarcent verhoogde transatlanti sche kilo-tarief voor het vervoer van grafische produkten naast zich neer te leggen. Dientengevolge heeft de KLM besloten de wetenschappelijke periodie ken, literatuur en andere grafische produkten als vanouds voor 38 dollar cent per kilo naar New York te ver voeren. De KLM-persdienst geeft hierop als commentaar, dat deze beslissing geen precedent zal vormen. IATA-tarieven zijn steeds onderhevig aan „govern ment approval", dus aan de goedkeu ring van de betrokken regeringen. Het IATA-besluit tot verhoging van het ta rief voor grafische produkten, dat vo rige lente in Athene werd genomen, vormde een onderdeel van een heel pakket nieuwe tarieven, dat door de Nederlandse regering werd geratifi ceerd. Nadien bleek echter dat de export van deze voor geheel Nederland ook m propagandistisch opzicht van belang zijnde produkten door de verhoging van de vrachtkosten in gevaar kwam. Met enkele andere maatschappijen heeft de KLM op de IATA-conferentie in Athene trouwens tegen deze verho ging gestemd, aldus de KLM-woord- voerder. Voor Nederland is het de eerste maal, dat de regering een advies geeft om een IATA-tarief te negeren, in Engeland en Frankrijk is dit ech ter al eerder voorgekomen. Of het Ne derlandse besluit binnen de IATA tot een algemene terugkeer naar het 38 dollarcent -tarief zal leiden is niet te voorzien. MIDDELBURG De ministers van Verkeer en Waterstaat en van Finan ciën hebben het bestuur van de N.V. Brugverbinding Haringvliet toestem ming gegeven het toltarief voor de Ha ringvlietbrug per 1 januari aanstaande te brengen van 2,50 gulden op 2 gulden per voertuig. dat op de KVP steunt. De PvdA wenst met haar keuze voor een samenwer king van vooruitstrevende groeperingen een echte keus voor de kiezers moge lijk te maken. „Daarmee zal onze de mocratie gezonder en het land beter regeerbaar worden", aldus het slot van de verklaring. ADVERTENTIE ADVERTENTIE 1) Hartig hapje: Toastje met stukje gemarineerde haring of rolmóps. Garneren met tomaat. 2) Kippers: Zó op 't brood óf even bakken met mes puntje boter óf kort koken in bodempje water. 3) Bokking: Gefileerd of gesneden. Garneren met dun schijfje augurk. 4) Maatjesharing: In mootjes op toast (met stukje tomaat). Cocktail: 1 dl. room, 2 dl. tomatenketchup, 4 dl. mayonaise en naar .smaak sherry of cognac. UTRECHT De gemeente Utrecht heeft de bepalingen voor het verkopen en afsteken van vuurwerk verscherpt. De gemeente heeft haar verordeningen aangepast aan de nieuwe wet en het Reglement gevaarlijke stoffen. Het zal nu in Utrecht verboden zijn vuurwerk af te steken. Een uitzondering is gemaakt voor de oudejaarsnacht, van elf uur 's avonds tot half twee 's nachts. 0 Zonder vergunning is het verboden meer dan twee kilo vuurwerk in zijn bezit te hebben (In vele steden geldt nog een maximum van vijf kilo). Handelaren kunnen van deze bepaling ontheven worden. 9 Vuurwerk mag alleen worden ge kocht en afgestoken worden door men sen boven de achttien jaar. Die leeftijds grens was vijftien jaar. PARAMARIBO De Surinaamse raad van ministers heeft besloten, dat slechts minister., en de voorzitters van de „hoge colleges van staat" bij een dienstreis naar het buitenland eerste klas mogen reizen. Dit geldt ook voor de gevolmachtigd minister van Suri name in Nederland. Alle landsdienaren of andere perso nen die op kosten van het land reizen, zullen, ook al vergezellen zij een minis ter, in de zg. toeristenklasse moeten reizen. De Surinaamse minister-president, dr. J. Sedney, en de voorzitter van de Sta ten, J. Lachmon, zijn voornemens voor besprekingen in Den Haag op 3 janua ri naar Nederland te reizen. Dit is in Paramaribo vernomen. DEN HAAG Prins Claus zal op 7 januari de galapremière bijwonen van de Weense ijsrevue in de Mar griethal van het jaarbeursgebouw in Utrecht. De première wordt gegeven ter ge legenheid van het zestigjarig bestaan van het Nationaal Katholiek Vakver bond.

De Vallei | 1969 | | pagina 7