Veenendaals dagblad Reorganisatie van de geheime diensten Prins Bernhard junior Buiten Klacht tegen artsen W. G. Amsterdam Hogere rente bij R.P.S. NOG GEEN SPOOR VAN DE ONTVOERDE BRITSE Minder knallend maar duurder vuurwerk Wens bij een nieuw jaar IJSELIJKE OVERGANG Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Zware brand in Rotterdam Kwartaalabonnees bespaar incasso! Betaal per giro! Buitenlandse Inlichtingendienst (B.l.D.) gaat op in twee andere groeperingen Kanonneerboten in slecht weer Vier man gered van rubbervlot van M< Vurig afscheid Terreinwinst Ni gerianen MINDER WIND Minim um-b r oodp rijs blijft voorlopig nachtrust Ijstijd op de Veluwe DEN HAAG De Nederlandse inlichtingendiensten worden gereorganiseerd. De Buitenlandse Inlichtingendienst (B.l.D.) zal volgens de plannen worden opgeheven. Bij de B.l.D. werken tussen de veertig en vijftig mensen. De dienst heeft een budget van twee miljoen gulden per jaar. VERDEELD OORDEEL COÖRDINATOR Nalatigheid en verkeerde diagnose Bur. voor redactie en administratie: Prine Bernhardlaan 28. Veenendaat, Tetef. 06385-10560 (adrrv), 10757 en t0955 (red Giro 1321600. Losse nummers 0.25; Abonnement 1,03 p.w„ 4,40 p.m., 13,10 p k. S VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. WOENSDAG 31 DECEMBER 1969 - 43e JAARGANG no. 306 NIJMEGEN De jongste zoon van prinses Margriet en mr. Pieter van Vol lenhoven, die op de morgen van eerste kerstdag te Nijmegen werd geboren, heet Bernhard. Toen de vader vanmor gen om tien uur op het Nijmeegse stad huis aangifte van de geboorte deed, bleek dat aan het nu zes dagen oude prinsje de namen Bernhard J^ucas Emanuel gegeven zijn. DEN HAAG De minimum-brood prijs blijft ook na 1 jan. '70 in 116 Ned. gemeenten gelden. Voor Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en vijftien ande re gemeenten, waar de regeling op 2 september inging en op 1 januari zou aflopen, is zij met vier maanden ver lengd, dus tot 1 mei 1970. De vijftien andere gemeenten zijn Alkmaar, Den Helder, Enkhuizen, Hoorn. Medemblik, Pnrmerend, Scha- gen. Papendrecht, Ridderkerk, Schie dam. Sliedrecht, Apeldoorn. Druten, Tiel en Jutphaas. ADVERTENTIE |n het pocketboekje van de Shell, dat ik gisteren op deze plaats introduceerde, schrijft G. H. Knap een hoofdstuk over het Deelerwoud. De wijde heivlakten met het donker gekleurde damwild zien er voor de vele bezoekers uit, of ze sedert dui zenden jaren onveranderd zijn ge bleven; in werkelijkheid is heel dit kostelijke natuurmonument niet ouder dan 'n goede honderd jaar, zegt hij. Het lijkt er een beeld van eeuwigheid, maar desniettemin is alles hier jong en van deze tijd. De bomen zijn niet ouder dan deze eeuw, het damwild en de gehoornde schapen werden in de vorige eeuw geïmporteerd. Vos, das en marter mogen in hun soort oud zijn, maar als individuen blijven ze jong. Er zijn op het Deelerwoud enkele graf urnen gevonden, doch ook zij date ren slechts van enige duizenden jaren vóór het begin onzer jaar telling. Echt oud is slechts de won derlijk geaccidenteerde bodem. Dwars door het Deelerwoud loopt nl. van oost naar west een laagte, een natuurgetrouwe afdruk van de grote gletsjer, die hier omstreeks 200.000 jaar geleden de bodem sa menperste. Zo'n ijs-lob of gletsjer heeft vele verschijningsvormen en laat verschillende sporen na. In ons Deelerwoud liggen smalle, onge veer noord-zuid gerichte grint- en zandruggen op de frontlijn, die de wetenschap ..eskers" noemt, een woord van Keltische oorsprong. In en na de zgn. derde ijstijd werd het klimaat heel langzaam warmer en er verschenen door evolutie en se lectie speciale diersoorten. De laatste verschijningsvorm in die periode was die van de Neandertal- mens; hij zal in langvervlogen eeuwen ook het gebied van het Deelerwoud tot jachtterrein hebben gekozen. Door het schatgravers instinct geleid, onderzocht men in toenemende mate de bodem en het was goed dat 1962 de Staat rege lend ingreep, want het dreigde met de vaak amateuristische ont sluiting van het aardoppervlak een dolle boel te worden, doch thans loopt alles prima over het Oudheid kundig Bodemonderzoek te Amers foort, dat al ontelbare resten imn ons oud verleden aan het licht bracht. Oudjaar 1969 A. B. WIGMAN Gebleken is, dat 't werk van de Buiten landse Inlichtingendienst gemakkelijk kan worden overgenomen door de twee andere groepen veiligheidsdiensten die ons land heeftde Militaire Inlichtin gendiensten en de Binnenlandse Vei ligheidsdienst. Nauwkeurige studie heeft uitgewezen, (lat belangrijke taken van de Buiten landse Inlichtingendienst nu ook door de andere geheime diensten worden ge daan. Hierdoor wordt veel werk van de op te heffen dienst dubbel en soms driedubbel gedaan. Als de gegevens, die Militaire Inlich tingendiensten en BVD toch al verga ren, zouden worden gebruikt, blijft er voor de Buitenlandse Inlichtingendienst als mogelijke eigen taak alleen de spio nage over en daaraan heeft de regering geen behoefte. De reorganisatieplannen zijn neerge legd in een studie van vice-admiraal b.d. H. Bos, die sinds 1966 als coördi nator tussen de verschillende geheime diensten optreedt. De reorganisatieplannen zijn slechts in zeer beperkte kring bekend gemaakt. Bij de diensten zelf zijn alleen de hoog ste functionarissen ingelicht. De commissie voor inlichtingen- en veiligheidsdiensten uit de Tweede Ka mer oordeelt verdeeld over de plannen tot reorganisatie. De leden van deze commissie behoren tot de weinigen die op de hoogte zijn van deze plannen van vice-admiraal Bos. Van enkele kanten was er nogal kritiek op de politieke as pecten. die achter de reorganisatie wer den vermoed. Ook waren sommige leden bang dat de militaire geheime diensten die vol gens de plannen, een deel van het werk van de Buitenlandse Inlichtingen dienst gaan overnemen, zich nu ook op burger- en politiek terrein zouden gaan begeven. Vanuit de commissie kwamen enkele tegenvoorstellen aan de minis ter-president, die verantwoordelijk is voor alle inlichtingen- en veiligheids diensten. Alle draden van de geheime diensten komen bij hem bij elkaar. Onder hem werkt als belangrijkste functionaris: de coördinator. In de afdeling „operatiën" van de BID waren ook al in de oude opzet van onze geheime diensten verschei dene functionarissen van militaire diensten ingedeeld. De militaire inlich tingendiensten proberen inzicht te krij gen in militaire zaken van de andere zijde. De activiteiten van de BVD (Bin nenlandse Veiligheidsdienst) liggen op een heel ander terrein. Daarbij gaat het om het inwinnen van inlichtingen en gegevens over mensen, die van staatsgevaarlijke activiteit (of de nei ging daartoe ten opzichte van Neder land of bevriende buitenlandse mogend heden) blijk geven of hebben gegeven. Voorts staat in de taakomschrijving van de BVD, dat veiligheidsmaatrege len moeten worden bevorderd in vitale overheids- en particuliere bedrijven en instellingen. Ook moet de BVD verbin dingen onderhouden met collega-dien sten van bevriende buitenlandse mo gendheden. Veel van wat daarbij ter kennis komt evenals bij de militaire inlichtingen diensten wordt tot nu toe door de BID opgespoord, terwijl, volgens admi raal Bos, de reeds verkregen informa ties voor een belangrijk deel onge bruikt bleven. De zaak van de Bredase fabrikant S. (een tot Nederlander genaturaliseerde Pool) die door de BID werd uitgeno digd om in Polen inlichtingen te verza melen, is het klassieke voorbeeld ge worden van hoe het niet moet. Toen de BID de heer S. liet vallen, kwam het spionageschandaal van de BID op straat. HAIFA (Israël) De aankomst van de vijf uit Cherbourg ontsnapte kanon neerboten in Haifa, waar heel Israël met spanning naar uitziet, is vertraagd door slecht weer in het oostelijk deel van de Middellandse Zee. Algemeen wordt aangenomen dat de vijf vaartuigen in de loop van heden de Israëlische kust zullen bereiken, maar vooreerst hebben zij naar alle waarschijnlijkheid te kampen met ho ge zee en windstoten tot 70 km per uur. In Haifa is de menigte wachtenden, die zich vanaf maandag gevormd heeft, door regen en wind verdreven. Niemand in Israël kan met zekerheid zeggen of de boten Haifa of een andere Israëlische haven zullen aandoen. Evenmin is bekend of de aankomst of ficieel bekend zal worden gemaakt of zal worden doodgezwegen. ..Op het ogenblik weet niemand, be halve de scheepsbemanningen, wan neer de boten aankomen zei een zegs man. Met de verwachte aankomst van de kanonneerboten rekent men ook op ver dere verslechtering van de betrekkin gen met Frankrijk. Een dagblad wist te melden, dat die verslechtering in derdaad zal komen, maar dat Frank rijk niet zover zal gaan. de diploma tieke banden tussen beide landen te verbreken. Het dagblad „Maariv" schreef over de mysterieuze verdwijning van de schepen: „De vaartuigen waren niet gestolen of Frankrijk uit gesmokkeld zij waren volledig betaald en vertrokken met volledige toestemming van Cher bourg. Als de Franse regering zich nu in eigen ogen en die van de wereld be lachelijk gemaakt voelt, heeft zij al-' leen zichzelf verwijten te maken". Het dagblad „Haaretz" sprak in een commentaar de hoop uit dat door de kanonneerboten-affaire in Parijs „eni ge ogen open zouden gaan" en men er de les uit zou leren dat het wapen embargo tegen Israël weinig heeft op geleverd. Het Israëlische persbureau „Itim" meldt dat de kanonneerboten vanoch tend vroeg in Israëlische wateren zijn aangekomen. Van officiële zijde is geen bevestiging van het bericht te krijgen. „Itim" noemt als bron kringen op het vliegveld Lydda, waar „men gewoonlijk weet wat er op transportgebied aan de hand is. ook op het gebied van zee transport". AMSTERDAM Bij de officier van Justitie in Amsterdam is een klacht in gediend tegen artsen van het Wilhel- mina Gasthuis, die de heer M. J. J. Wijnberg zouden hebben behandeld. De heer Wijnberg, die 21 december werd opgenomen, overleed drie dagen later aan een buikvliesomtsteking. Zijn weduwe heeft reden aan te nemen dat haar man slachtoffer is geworden van nalatigheid en een verkeerde diagnose. Intussen heeft de officier van Justitie de politie opdracht gegeven het lijk in beslag te nemen, zodat sectie kan wor den verricht. De 49-jarige heer Wijnberg werd op genomen met klachten die wezen op een blindedarmontsteking. „Omdat hij SOUTHEND Drie Belgische en een Britse sportvaarder zijn door een Brit se helikopter gered van het rubbervlot waarop zij op zee ronddreven. De dra matische en gevaarlijke redding had plaats bij het eiland Foulness, in de mond van de Theems. Het gezelschap was in het motor jacht Arawa van Nieuwpoort naar Gra- vesend onderweg toen 't in de woeste zee in moeilijkheden kwam. De beman ning verliet het vaartuig, dat later zonk en ging aan boord van een rubbervlot, dat daarna werd gezien door de opva renden van het lichtschip Mid-Barrow. Enige reddingsboten gingen tn zee, maar een helikopter van de Britse luchtmacht was het eerst ter plaatse en slaagde er in de vier man naar bo ven te hijsen en in veiligheid te brengen. „De zee", zei iemand van de kust wacht naderhand, „was eenvoudig ver schrikkelijk". De lui van de helikop ter hebben het fantastisch gedaam". Zij en hun Britse passagier zijn naar het ziekenhuis in Southend gebracht. De verwondingen die zij hebben opge lopen zijn slechts licht, maar de vier mannen ondergaan de gevolgen van shock. Een felle bt .<nd. dit sinds gisteren i kwart ooer wo 'éde in het oude j havengebied è'ct;' Rotter dap i. heeft twee yebouwen üïj de oude IJsselha- ven in puin gelegd. Op de foto: een beeld van de bluswerkzaamheden bij de brandende panden. Omstreeks half negen gisteravond had men de brand onder controle. Het nablussingswerk nam nog enkele uren in beslag. De brand begon circa kwart over vijf in een loods van de nv handels maatschappij Zwijssen en Co. aan de IJsselstraat, waarin ijzerwaren liggen opgeslagen. Korte tijd daarna is het vuur overgeslagen naar een drie ver diepingen tellend gebouw van de zeil makerij Veder. De schade alleen bij Zwijssen be draagt al 8 ton. Mensenoffer in India AGRA, India Een rijke landeige naar heeft in het. Indiase dorp Koekar- son bij Agra, een jongen van 14 jaar aan de godin Tsjavan Devi geofferd, in de veronderstelling dat zij hem mil jonair zou maken, zo deelt de politie mee. De vader van de jongen, die maar niet thuis kwam, heeft de politie inge licht. Twee mensen, onder wie een hindoepriester, zijn aangehouden, maar de landeigenaar is nog voortvluchtig. Aan de twee medewerkers was een flinke som beloofd als de droom van de landeigenaar zou uitkomen. DEN HAAG Met ingang van 1 ja nuari 1970 zullen enige wijzigingen wor den gebracht in de rente die de rijks postspaarbank vergoedt op gewone re keningen, jeugdspaarrekeningen en pre- miespaarrekeningen en op door deze in stelling in het kader van het premie- spaarplan uitgegeven spaarbewijzen. Gewone spaarrekeningen De rentevergoeding op gewone spaar rekeningen, die per 1 januari 1968 werd gebracht op 3.5 pet. wordt gewijzigd in 4 pet. Dit tarief is hierdoor meer in overeenstemming gebracht met het ta rief van boerenleenbanken, de lokale spaarbanken en de handelsbanken. Jeugdspaarrekeningen en premiesspaar De rentevergoeding op jeugdspaar rekeningen en premiespaarrekeningen bedraagt 1 pet. meer dan de rente die op gewone spaarrekeningen wordt ver goed, zodat zij thans 4,5 pet. bedraagt. Het is gebleken dat een vaste relatie tussen de rente op jeugdspaarregelin- gen en dergelijke en de rente op gewo ne spaarrekeningen bezwaren van prak tische aard met zich mee brengt. De rente op de gebonden spaarrekeningen zullen daarom voortaan op directe wij ze in het postspaarbankbesluit 1955 worden vastgelegd. Spaarbewijzen De rijkspostspaarbank is met de andere spaarinstellingen overeengeko men op de spaarbewijzen die in 1970 (op grond van de algemene premie- spaarwet, stbl. 1965. nr. 448) worden uitgegeven, een rente van 4,5 pet. te vergoeden. Zoals bekend bedraagt de rente op spaarbewijzen die in 1969 zijn verkregen, 4 pet. DEN HAAG „Ik schat, dat het Nederlandse publiek dit jaar voor on geveer 8,5 miljoen gulden heeft uitge geven voor de aanschaf van vuurwerk. Opmerkelijk is echter, dat er een ten dens is naar minder lawaaiig vuurwerk. De vraag naar knallend vuurwerk is wat afgenomen, maar de interesse voor vuurwerk met lichteffecten is gestegen", aldus een stafmedewerker van de Ko ninklijke Nederlandse Kunstvuurwerk en minutiefabriek A. J. Kat v/h Loeff N.V. in Leiden, de heer Chr. Hoekstein, aan de vooravond van het einde de jaren zestig. De fabriek heeft het hele jaar door enorme hoeveelheden vuurwerk gefa briceerd en uit China geïmporteerd. Al le voorraden zijn thans vrijwel uitver kocht. Het Chinese vuurwerk met name het zogenaamde slingervuurwerk is dit jaar bijzonder in trek, zo meent de heer Hoekstein en daarmee heeft do Leidse Vuurwerkfabriek dan ook terdege rekening gehouden. Uit China werden ongeveer 40 miljoen st. vuurwerk geïmporteerd, terwijl daarte genover een eigen produktie staat van ruim 30 miljoen^tuks. van LONDEN Een grote politiemacht was gisteravond op zoek naar de 55- jarige ontvoerde vrouw van de direc teur van een groot Engels krantenbe- drijf. Ze is maandagavond met geweld uit haar woning in Wimbledon ge sleept. Scotland Yard beschouwt deze ont voering als een hoogsternstige zaak, ook al vanwege de verschillende "tele foontjes die gisteren binnenkwamen waarin om een losgeld voor de vrouw wordt gevraagd. In een ervan vroeg men om een miljoen pond, dat is meer dan 8.600.000 gulden. Het gaat om Muriel McKay, vrouw van de 60-jarige Alex McKay, plaats vervangend hoofd van de raad van bestuur van het bedrijf dat het zon dagsblad The News of the World uit geeft en het dagblad The Sun. Hoewel de politie alle telefoontjes om losgeld ernstig neemt, is men toch niet zeker dat dit de ware reden is van de ontvoering. Vooral niet omdat er aanwijzingen zijn dat die het werk was van gewone inbrekers die het ge munt hadden op juwelen. Een deel der sieraden van mevr. McKay is ge stolen. De foto toont een inspecteur van Scotland Yard die inlichtingen geeft. OWERRI Ten zuidoosten Overri woedt thans 'n slag tussen Ni- gerianen en Biafranen. die door mili taire waarnemers wordt betiteld als de belangrijkste tijdens de hele burgeroor log, die thans 30 maanden woedt. De Biafraanse leider, generaal Ojoek- woe heeft dezer dagen in een kersttoe spraak gezegd, dal de slag, ingeluid door een offensief van de federalen (Nigerianen), in september was begon nen. maar dat de Biafranen de vijand hadden kunnen terugslaan op alle pun ten van het front, met uitzonderingen van de zuid-oosteli jke sector, waar'de federalen belangrijke terreinwinst heb ben gemaakt. Biafraanse eenheden zijn thans in dit gebied aanwezig, om te trachten tegen aanvallen te doen en de vijandelijke op mars te stuiten. Volgens officiële Biaf raanse communiqués zou het aantal gesneuvelden aan beide zijden thans 2000 man bedragen. Wat de federalen met hun offensief beogen is nog niet duidelijk alhoewel men aanneemt dat zij het voorzien hebben op Owerri, dat door de Biafra nen in april van dit jaar op hen werd veroverd. Voorts wordt een verhoogde activiteit van de Biafranen gemeld in het gebied ten westen van de rivier de Niger. Waar precies is niet bekendge maakt. De Biafranen zouden daar posities verdedigen ten zuiden van Asaba en in gebieden waar olie wordt gewonnen. Het Nederlandse publiek heeft even als het vorig jaar duidelijk voor het duurdere vuurwerk gekozen. Zonder aarzeling worden stukken gekocht vaak 10.- of zelfs meer. Toch blijft het goedkope rotje bij velen een geliefd ar tikel. Over het geheel genomen toonde de heer Hoekstein zich zeer tevreden over de behaalde resultaten. „We hebben een zeer goede verkoop gehad". De heer P. A. de Bruin, directeur van de Eerste Nederlandse Kunstwerk- fabriek uit Leeuwarden de andere grote vuurwerkfabriek in Nederland verklaarde gisteravond, dat de vraag naar Chinees vuurwerk dit jaar zeer sterk heeft doorgezet. „Dit vuurwerk is wat goedkoper ge worden, maar ik moet zeggen dat de kwaliteit ervan zeer goed is," aldus de heer De Bruin, die taxeert dat zijn fa briek dit jaar zo'n 100 miljoen stuks vuurwerk heeft afgeleverd. De variatie in het assortiment kon wederom wor den vergroot. Behalve de aloude favo rieten het rotje en de vuurpijl kwam daar nu onder meer bij de „bengaalse draaitol". Ook de „rocket barrage" (tien vuurpijlen op een rekje, die met enkele seconden tussenpauze sierlijk het -luchtruim kiezen) blijkt een topper te zijn. De heer De Bruin toonde zich buiten gewoon tevreden over het feit, dat dit jaar het aantal ongelukken met vuur werk zo gering is gebleven. „Kennelijk ls dit het gevolg van de voorlichting", zo meent hij. Overigens kan volgens hem iedere verwonding voorkomen wor den als iedere gebruiker van een stuk vuurwerk maar precies volgens de ver melde gebruiksaanwijzing te werk gaat. Naar zijn oordeel zijn vrijwel alle ongelukken met vuurwerk het gevolg van baldadigheid. zes weken tevoren Indonesië bezocht, wilde men echter eerst onderzoeken of het geen paratyfus was. Dat duurde drie dagen en toen moest hij plotseling van de afdeling isolatie naar chirurgie. Te laat was men er achter gekomen dat het toch een blindedarm-ontste king was. Omdat men op de afdeling isolatie geen geneesmiddelen had mo gen toedienen, was het intussen buik- vliesontsteking geworden. Toen was het voor een operatie al te laat", aldus me vrouw Wijnberg, moeder van twee kin deren. Vandaag nemen we afscheid. Afscheid van 1969, afscheid ook van de zes tiger jaren. Erg lang zullen we er niet bij stil staan we zijn nu een maal geen volk dat sentimenteel doet bij een afscheid. We houden onze herinneringen, dierbare herinnerin gen voor de een, droeve voor de an der. want vreugde en verdriet zijn beurtelings ons aller deel. Maar we zijn nuchter genoeg om te weten dat er tussen 1969 en 1970, tussen de zes tiger en de zeventiger jaren geen we zenlijk verschil zal zijn. Of... is deze nuchterheid misplaatst? Moeten we wel degelijk een ogenblik stilstaan op de drempel van het nieuwe jaar en, omziend naar wat voorbij is. onszelf beloven: zo als het geweest is. zo moei het niet meer! In deze tijd van het jaar plegen ve len de fiolen van hun toorn over ons uit te gieten en laten we het toe geven: We hebben er wel geen nieuwe oorlog bijgekregen in het afgelopen jaar, maar we hebben in Vietnam en in Biafra de vrede geen stap dich terbij gebracht. De rasscnonlustcn zijn niet mindei geworden, de span ningen in grote delen van de wereld zijn eerder vergroot dan verkleind. We hebben door hard werken onze welvaart weer een stukje om hoog kunnen brengen, maar de kloof tussen rijkdom en armoede in de we reld is er nog door vergroot. En al te veel hebben we er niet aan gedaan om die kloof te overbruggen. De mens heeft het naast onge looflijke gepresteerd: hij zette ^voetstappen op de maan maar hij hèèftTTg-sItlid geen kans jwzién om (we noemen maar voorbeeld) ie der mens een menswaardig huis te verschaffen. Dat krijgen we in deze tijd van „Vrede op aarde" en „Veel heil en zegen" allemaal op ons brood wees daar zeker van! Terecht? Ja en neen. Ja, omdat al die verwijten berusten op niet te loochenen feiten. Maar men doet de mens, u en mij, onrecht als men ons die feiten persoonlijk aanrekent. Wij zijn geen goden, zelfs geen mythologische halfgoden. Wij zijp mensen, gewone mensen, die (als het goed is) ons best doen om iets van ons leven te maken. Om ons werk goed te doen. Om te zorgen voor man/ vrouw en kinderen. Oni ook nog iets voor onze naaste te betekenen. Mis schien daarvoor biddend om Gods hulp. En dan doet het er niet toe wie of wat we zijn: fabrieksarbeider of hoogleraar of minister-president een wezenlijk verschil is er niet. Als we dan toch even stil moeten staan op die drempel van het nieu we jaar. van de zeventiger jaren, dan willen we dit wensen: dat wij allen zullen blijven zoeken naar het goede en daarvoor onze krachten zullen blijven inspannen. Ieder op z'n eigen plaats en ieder op z'n eigen wijze. I)an zullen toch nog vreugde en droefheid ons deel zyn we weten het. Maar van harte hopen we dat vreugde in het leven van ieder uwer de overhand zal hebben dat is de nieuwjaarswens van allen die aan deze krant meewerken. Verzoeke vóór 2 januari r i3fio over te schrijven op onze giro 1321600 t.n.v. DE VALLEI, Veenendaal met vermelding 1970 waar ons blad 1. abonnement le kwartaal 2. naam en adres i bezorgd wordt 3. post-of bezorgabonnement. Abonnementen-administratie Tn i mui iiiiim mm iiiii tui ti ■■■iitut minimi iiiiiiiiiiiiï (Van onze weerkundige medewerker) JAE jaarwisseling zal uitgesproken U winters zijn. In koude lucht uit Rusland, zal het in de komende nacht en morgenochtend matig tot streng vriezen. De minima in Gelderland zullen tussen 8 en —13 graden liggen. De laagste waarden worden in het noorden van de Veluwe ver wacht. Vanmorgen om 8 uur was het in het n.o. en Twente het koudst 8 tot 10), Hamburg 12, Harmover —13. stations aan de Oder 20 en Moskou 30. De kans op sneeuw van betekenis blijft vooreerst nog klein. Doordat het maximum boven Scandinavië in betekenis afneemt, wordt de oostenwind de komende 2436 uur geleidelijk minder krach tig, maar de aanvoer van kou gaat door tengevolge van lage barometer standen in het gebied van de Middel landse Zee. Weersverwachting van het K.N.M.I., van woensdagavond tot donderdagavond: Droog weer met wolkenvelden, maar ook opklaringen. In de nacht en ochtend matige tot strenge vorst, morgenmid dag overwegend lichte vorst. Tot matig of zwak afnemende oostelijke wind. Morgen, zon op: 08.48: onder: 16.39. Maan op: 01.10, onder: 12.00.

De Vallei | 1969 | | pagina 1