Resultaat verloting: napret St.-Nicolaas De Funès en Gabin in 'n schaterfilm RTTV ongeslagen naar promotiegroep van de eerste klasse Wel duf, niet moe j Ichtüs-mavo zegevierde in kerst-volleybaltoernooi ACHTTIEN MILLE VOOR STICHTING DAGVERBLIJVEN Luxor Theater Kon. Julianaschool werd teruggewezen Enorm programma vlot afgewerkt Groot nieuwjaarsbal Vrachtvervoer ook stop op lijn Zutphen- Winterswijk TAFELTENNIS Portefeuille gestolen Plan van N.S. Slecht einde van 1969 Arbiters leggen kaarten op tafel ZONDAGSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND BClt u da v;;,o3u°; 11079 NIEUWJAARSRECEPTIE IN RAADHUIS gemeente Maurik BOOS GEWORSTELD WOENSDAG 31 DECEMBER 1969 Notaris Hage noteert het geluks nummer. VEENENDAAL Wo. 31 dec., arts: W. Remme, Markt 10, tel. 12061 (18.00 uur tot do. 10.00 uur). Do. 1 jan., arts: G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 10198 (10.00 uur tot vr. 08.00 uur). Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 12123. Wijkverpleging, 1 jan.: zr. M. Post, De Grote Pekken 392, tel. 12573. AMERONGEN, ELST, LEERSUM Arts, 31 dec. ('s middags): dr. Bakker, Leersum. Rijksstraatweg 172a, tel. 03434-1495. 1 jan., idem. Wijkverpleging, Amerongen, 1 jan.: zr. B. A. Renijl, Kon. Wilhelminaweg 67, Amerongen, tel. 03434-1759. Leersum: zie Amerongen. RENSWOUDE, EDERVEEN, en DE KLOMP Arts, 1 jan.: S. ter Velde, Oude Holle- weg 4. tel. 08387-450. Dierenarts: dr. Nutma, Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387-457. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Arts, 1 jan.: jhr. H. Backer, Stationsweg 6, Woudenberg. OPHEUSDEN Arts: dr. Jonkéh Opheusden, tel. 08887-393. RESTEREN Arts: dr. Keur, Kesteren, tel. 08886-201. RHENEN Arts: dr. Almekinders, Herenstraat 59, tel. 2432. AMERONGEN Geboren: Cornelis Ronaldus, z.v. B. Henzen en G. M. Haalboom; Marco Mels, z.v. M. A. Ver- helst en E. L. P. de Maaijer; Jacobus z.v. J. Davelaar en J. W. de Man; Arnold Hendrikus, z.v. K. H. Peene- man en M. Wessemius; Ferdinand, z.v. J. G. J. Hamersma, en N. J. Hage. Getrouwd: E. Brevé en L. H. H. Reydon; B. van den Berg en J. G. van de Grift; J. L. Homburg en P. L. Poorter; Th. J. Termaten en C. van Zet ten. n «ven a.u.b voor Vaenandaal 17.30 uur 10550 Zat.rd. V. 16.30-17.30 u Voor Rhenen 3328 Nwa Vaanendaalseweg 159 VEENENDAAL Frankrijks gekste bek ken trekker \erschijnt op nieuwjaars dag op het doek in het Veenendaalse Luxor Theater. Samen met de grote Jean Gabin dartelt hij door de film „Pas op je tellen"' (Le tatoué), snuivend, ner veus, driftig pratend met mond en handen Louis de Funès op zijn best. Hij jaagt ditmaal niet als politiechef op een spook, maar toch wel op iets dat, hoe wel tastbaar, toch maar moeilijk te bemachtigen is. VEENENDAAL De mensen die onder een gelukkig gesternte geboren zijn kunnen het jaar goed uitzetten. Gisteravond had namelijk ten overstaan van no taris J. Hage in De Korenbeurs de trekking van de verloting plaats, die de win keliersvereniging Handel en Nijverheid in de St«-Nicolaasweken had georgani seerd. De opbrengst van de verloting een netto-bedrag van f 18.000, komt ten goede aan de Stichting Dagverblijven voor Gehandicapten Zuidoost- Utrecht. De hoofdprijs, een personenauto, viel op lotnummer 804.882. Voordat notaris Hage een duik nam in de lotenbus, sprak de voorzitter van de Stichting Dagverblijven voor Ge handicapten, ds. C. Langbroek, een dankwoord. Mede namens de overige aanwezige stichtingsbestuurders dankte hij de winkeliersvereniging voor de ges te, de baten van de St.-Nicolaasactie voor dit doel te bestemmen. Hij gaf de verzekering, dat de f 18.000,op pas sende wijze zullen worden besteed. De Stichting heeft de nieuwbouwplan- nen kant en klaar liggen en zodra de vereiste vergunningen in huis zijn, zal met de bouw worden begonnen. Mo menteel zijn de volwassenen en de kleuters tijdelijk ondergebracht in ge bouwen aan de Dijkstraat en de Tuin straat. De voorzitter van de winkeliersvere niging, de heer J. H. van Schuppen, vertelde dat de anderhalf miljoen lo ten in record-tijd waren afgezet ook al omdat er bij het publiek veel vraag naar bestond. De winkeliers hadden dat als een prettige ervaring beleefd. ADVERTENTTK Café - Bar - Dancing „In der Wiener Weinstube" m.m.v. „THE OSCAR WHITE COMBO" Dagelijks geopend van 20.00-2.00 uur 's maandags gesloten. Rhenen op de Grebbeweg. Vervolgens keek het vrijwel voltalli ge bestuur van de winkeliersvereniging en de Stichting toe hoe onder toeziend oog van notaris De Hage de prijzen uit de bus kwamen. De eerste groep leverde al direct de hoofdprijs op. De ze viel op nummer 804.882. De overige acht prijzen kwamen te recht op de nummers 198.269, (televi sie), 1.371.016 (wasautomaat). 1.171.464 (radiotoestel) 880.058 (koelkast); 1.203.331 (elektr. koffiezetapparaat); 982.557 (elek- tr. broodrooster); 137.974 (elektr. strijk ijzer) en 40.334 (elektr. scheerapparaat). 982.557 (elektr. broodrooster); 137.974 (elektr. strijkijzer) en 40.334 (elektr. scheerapparaat). De prijswinnaars kunnen zich bekend maken bij de bestuursleden van de win- RHENEN Ook in de laatste compe titiewedstrijd tegen Cevelum uit Cuyk heeft RTTV de grootst mogelijke over winning behaald. Hierdoor heeft RTTV zich ongeslagen op de le plaats genes teld en mag nu proberen via de promo tiegroep de promotiewedstrijden te be reiken. C. Lief tink, R. v. d. Brink en D. v. Breenen deden weinig voor elkaar on der en wonnen allen hun partijen in 2 games. C. Lieftink won van v. Amstel met 21-16, 21-17; van Roeffen met 21-18 24-22 en van Van Eist 21-17 en 21-15. R. v. d. Brink deed hier niet voor on der en won van Van Amstel met 21-19, 21-15; van Roeffen met 21-18, 21-19 en van Van Eist met 21-14, 21-18. Ook D. v. Breenen won zijn wedstrijden in 2 games nl. van Van Amstel met 21-15, 21-16; van Roeffen met 21-17, 21-18 en van Van Eist met 21-16, 21-17. Het dub bel, gespeeld door R. v. d. Brink en D. v. Breenen werd in-3 games gewonneh: 21-17, 19-21, 21-14. De eindstand in de le klasse C is hier door als volgt geworden: 1. RTTV 1 1018; 2. Oldra 1 10—17; 3. Cevelum 1 1011; 4. Flamingo's '56 10 10; 5. Sempre Avanti 102; 6. Kolping 3 10—2. De persoonlijke prestaties van de 3 spelers is als volgt: 1. C. Lieftink 30 22 8 73°/o 2. R. v. d. Brink 30 24 6 80% 3. D. v. Breenen 30 28 2 93% Door deze prestaties komen de 3 spe lers allen in aanmerking voor de nog te spelen voorachtkampen, hetgeen toch wel een prima prestatie genoemd mag worden. De competitie ligt nu stil tot de 2e helft van januari. In de komende promotiegroep zijn nu alle 6 kansheb bers bekend. Dit zijn behalve RTTV en Oldra uit deze groep nog Boemerang 1, Oldra 2, Sc. Velp 1 en Arena 2. Royal 1—RTTV 2 6—4 W. de Grootmulder won in deze wed strijd 2 maal, terwijl A. Udo en J. Enge laar beiden 1 maal tot winst kwamen. Voor dit team de degradatiegroep. Ons Vermaak 5—RTTV 3 010 Alle 3 spelers nl. J. Notermans, H. v. d. Broek en O. Meijer haalden de maxi male winst binnen alsmede het dubbel spel. Boemerang 2RTTV 3 19 Ook in deze wedstrijd behaalden O. Meijer, J. Notermans en H. v. d. Broek 3 overwinningen. Alleen het dubbel ging verloren. Dit team bereikte de pro motiegroep. WST 1—RTTV 4 3—7 O. Weyssenfeld won 3 maal terwijl E. v. Heer en W. Roseboom beiden tot 2 overwinningen kwamen. RTTV 4—Shot 1 0—10 Hier wist geen van de 3 spelers tot winst te komen. Voor dit team was het bereiken van de promotiegroep niet haalbaar, dus ook hier de degradatie- groep. RTTV 5Schimmelpenninck 1 73 H. v. Nw Amerongen, G. v. d. Wete ring en B. Middel wonnen 2 maal, ter wijl ook het dubbel winst opleverde. Ondanks deze fraaie overwinning wist dit team de degradatiegroep niet te ont gaan. RTTV 6St. v. Climax 6 2—8 A. Need bracht het tot 2 overwinnin gen doch J. Nieuwenhuis en J. de Bode kwamen niet tot winst. Dit team is in de promotiegroep gekomen. RTTV 7Schimmelpenninck 2 19 Alleen mevrouw A. v. Breenen kwam 1 maal tot winst. G. v. Veenendaal en G. Meijer konden niet tot winst komen. Voor deze beginnende spelers ook geen promotiegroep. Uitslagen bjj de junioren RTTV a—Kr. en Vr. a 10—0; St. v. Climax a—RTTV'b 8—2; RTTV c—Kr. en Vr. b 10-0; RTTV d—Kr. en Vr. c 10—0. VEENENDAAL Hoewel ook in de MAVO/LTS-groep van 't kerst- volleybaltoernooi alles nagenoeg vlekkeloos is verlopen, was het toch kennelijk een opgeluchte toernooi- leider J. van Rijnbach (38) die gis teren na afloop op z'n handen een 8 korte wandeling maakte in de lege gymnastiekzaal. „Je wordt er zo duf van als een ko- f nijn", vond hij. „Maar vermoeid ben ik niet". ML. baantje schaatsen. Weet u, voor wie 5 ik nou bewondering heb? Voor een g man als de heer Bogert. Die heeft 2 dagen in een kamertje gezeten om als administratief te regelen. Dat vind ik een enorme prestatie. Hij doet het al 16 jaar". Niettemin kan ook sportleraar Van Rijnbach met voldoening terugzien p op het 21e toernooi. „Zijn" Ichtus- j Mavo veroverde 3 van de 4 titels. „Toch heb ik vrijwel geen extra aandacht besteed aan volleybal tij- dens de lessen op school. De Ichtus- teams hebben echter zelf wedstrij den georganiseerd tegen plaatselijke J clubs en dat heeft een zekere vecht- J mentaliteit en een beter ploegver- band opgeleverd". In elk geval een fraai succes voor de sportleraar en leerlingen van de ^chtus-Mavo. De heer J. H. van Schuppen, voor zitter van de winkeliersvereniging (rechts), draagt onder het toeziend oog van de notaris het zijne bij tot de trekking. keliersvereniging. De uitreiking van de prijzen zal op een nog nader te bepa len tijdstip plaats vinden. Notaris Hage kreeg tenslotte voor zijn gratis medewerking een boeken- bon van de heer J. H. van Schuppen. Het Stichtingsbestuur deelde tenslot te nog mede, dat voor de f 18.000.— een op de lichaamstherapie afgestemd toestel zal worden aangeschaft. VEENENDAAL De Veenendaler G. v. M. deed aangifte bij de politie van de vermissing van een portefeuille met een inhoud van circa negentig gulden. De portefeuille was verdwenen uit de gar derobe van de Julianakerk op tweede kerstdag. De recherche stelt een onder zoek in. VEENENDAAL De burgemeester van Veenendaal en zijn echtgenote re cipiëren morgen, donderdag 1 januari, van 11.00-12.30 uur in het raadhuis ter gelegenheid van het nieuwe jaar. Geboren: Aaldert Willem Jan, z.v. J. C. van Wijk en E. A. W. van Hattem, (Maurik, Eek en Wiel); Dirk Jan, z.v. J. M. van Valburg en van J. G. Hon- ders, (Maurik); Cornelis Jan Wigbrord, z. v. C. J. Kegelaar en A. A. van der Linden, (Maurik); Wouter Albertus Cornelis Adrianus, z.v. J. A. van Beusi- chem en C. M. Timmer, (Maurik); Hei- no, z.v. A. van Doornspeek en A. J. Rietveld, (Maurik). Ondertrouwd: G. Hak, oud 20 jaar. (Maurik), en D. Kers. oud 17 jaar, (Maurik). Overleden: E. van Toorn, oud 78 jaar, geh. gew. met A. Boelhouwer, (Maurik). Het gaat om de tatoëring op de rug van zijn levensavond genietende ex-lé- gionnaire Legrain (Gabin). Bij voorbaat verkoopt hij het levende schilderij, waarna hij alles op alles moet zetten om het te bemachtigen. De Funès speelt de zakenman Méze- ray, die een leven leidt dat met het woordje jachtig nog te tam wordt geka rakteriseerd. Hij kan bijna geen halve minuut zonder telefoon, en springt bij het minste geringste tegen vallert je huizenhoog zoals een, ja, zoals een De Funès. „Pas op je tellen": een schaterfilm van het zuiverste water, en een goed begin van een nieuw jaar. „Meisjes in extase", eveneens te zien op Nieuwjaarsdag, maar dan 's avonds. Onder de oorspronkelijke titel .Unruhige Töchtcr" gunnen vijf Skandinavische jongedames een blik (en meer dan een) in een doldriest leventje, terwijl ze hun ontwikkeling van puber tot volwassene beleven. Hoofdfiguur is de knappe Su (zanne), ster van haar middelbare schoolklas, voor zover het tenminste niet de leer gierigheid betreft. Via een reeks intie me vriendschappen met vogels van di verse pluimage weet ze door te dringen tot de filmwereld. Ze heeft dan verhou dingen achter de rug met o.a. een le raar, een chantage-affaire, en ze heeft, volgens de slogans die de film begelei den als jong meisje geworsteld met problemen van ervaren vrouwen. Luxor theater: „Pas op je tellen", 1 januari 15 u„ 3 jan. 19 u. en 4 jan. 15 u. „Meisjes in extase" 1 januari 19.30 u.. 3 jan. 21 u., 4 jan. 19.30 u., en 5 jan. 19.30 uur. Bio (Rhenen): „Girl happy" met Elvis Presley), 1 januari 14.30 u. „Ban dolero" 1 jan. 20 u.; ,,'t Is een gekke rare dolle dwaze wereld" 3 jan. 20 u. en 4 jan. 14.30 u.:. „Angelique en de Enge len" 4 januari 20 uur. VEENENDAAL De automobilist J. v. H. uit Veenendaal werd in de afge lopen nacht ingesloten, nadat hij op de Dennen la an tegen een stilstaande auto was gebotst. Bij onderzoek bleek dat v. H. als voorschot op de oude jaarsavondviering wat te diep in het glaasje had gekeken. Beide wagens wer den beschadigd. ACHTERHOEK Niet alleen het personenvervoer op de spoorlijn Zut- phen-Winterswijk loopt gevaar, het voornemen bestaat ook om gelijktijdig het vervoer van vrachtgoed vanaf en naar de tussenliggende stations te sta ken! Dit verrassende en slechte nieuws onthulde de secretaris van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Noordoost Gelderland, drs. W. Lint- ner Wzn, tijdens een hearing van Ge deputeerde Staten in het provinciehuis te Arnhem. Juist voor die bijeenkomst, dinsdagmorgen, had hij een brief van de Ned. Spoorwegen ontvangen, waar in werd aangekondigd dat men medio december de laad- en losplaatsen op de tussenliggende stations wil opheffen. Eén van de argumenten hiervoor is dat, mede door vermindering van het kolen- verbruik, toch geen stijging van het goederenvervoer is te verwachten. Het provinciaal bestuur en een actie comité van 34 gemeenten uit de Ach terhoek en de Liemers samen met or ganisaties als TOG, SSOG, VVV en ETI, zullen alles in het werk stellen om staatssecretaris M. J. Keyzer en zijn achterban tot andere gedachten te brengen. Hiervoor werden tijdens de hearing tal van argumenten aangedra gen. VEENENDAAL „Volgend jaar hopen we jullie in de nieuwe sporthal te kunnen ontvangen", zei gistermiddag de heer E. van Asselt, hoofd sportaccom modaties te Veenendaal, toen hij de prijzen kwam uitreiken in de gymnastiek zaal aan de Juinstraat, waar onder oorverdovend lawaai 't 21e kerstvolleybal toernooi werd besloten. Op vrijwel alle fronten bleken de leerlingen van de Ichtus-IMavo het sterkst in dit monster-toernooi. Zowel in de finale van de meisjes A als in het beslissende duel bij de jongens A ging de eindzege naar de Ichtusschool. Maandag won ook het jongens B-team van deze school, terwijl de meisjes B van de Chr. Mavo te Barneveld in hun categorie beslag legden op de eerste plaats. Al voor de finale tussen de A-teams van de Ichtus-Mavo en de Kon. Juliana school begon bleek het bijna onmoge lijk een plaats te veroveren op de veel te beperkte ruimte voor het publiek. Honderden scholieren verdrongen zich rond de witte lijnen en slechts schoor voetend werd voldaan aan het verzoek van scheidsrechter Muller om nog enige ruimte over .te laten voor een serve- place. Het enorme programma was tot dat moment nauwelijks een kwartier uitgelopen óp het ingewikkelde schema van wedstrijden in niet minder dan zes verschillende zalen. Beide teams maakten een bijzonder nerveuze indruk en vooral het Ichtus- team kwam moeizaam op gang. De nervositeit werd nog groter toen arbiter Muller enkele malen het spel moest on derbreken doordat een onbekende „lol broek" herhaaldelijk een deel van de zaalverlichting uitschakelde. Het rusti ge optreden van organisator Van Rijn bach voorkwam echter een „echt" inci dent en het spel werd daarna duidelijk beter. De Kon. Julianaschool raakte z'n voorsprong kwijt door enkele kei harde smashes van Ichtus-aanvoerder Aart van de Weerd en halverwege het duel had het Ichtusteam al enkele pun ten vergaard dan hun tegenstanders. Ook in de eerste minuut van de twee de helft kwam de Kon. Julianaschool wat sneller op tempo en werd het Ich- tus-team even teruggedrongen. Aart van de Weerd werd bijzonder boos bij een naar zijn mening onjuiste beslis sing van de scheidsrechter en begon VEENENDAAL In café De Ouwe Grens organiseert de Veenendaalse scheidsrechtersvereniging vrijdagavond weer een open klaverjaswedstrijd. Zo als gewoonlijk zijn er weer bijzonder fraaie prijzen te verdienen als de kaar ten geschud worden. Iedereen kan vrij deelnemen aan de. wedstrijden, die om 8 uur beginnen. van nijd juist veel beter te spelen. Dat voerde het Ichtus-team tenslotte naar een 26-15 zege. Het A-team van de Kon. Julianaschool moest genoegen ne men met een tweede plaats: het 2de A- team van deze school klasseerde zich als derde, terwijl de Chr. Mavo I uit Barneveld vier werd. Bij de meisjes A zegevierde Ichtus I voor het A-team van de Chr. Mavo uit Barneveld. Even na zes uur kreeg de heer Van Asselt (zelf 20 jaar lang organisator van het Kersttoernooi) gelegenheid om de prijzen uit te reiken. Kennelijk doe lend op de moeizame wijze waarop hij zich door de dichte haag van toeschou wers had geworsteld sprak de heer Van Asselt de hoop uit dat men voor het 22ste toernooi terecht zou kunnen in de nieuwe sporthal die momenteel in aan bouw is. Uit zijn handen ontvingen de aanvoerders Van de Weerd en Herman Suydendorp de fel omstreden bekers en medailles die een herinnering vormen aan het bijzonder geslaagde Kerstvol leybaltoernooi 1969. Spelmoment uit de finale van het Kerstvolleybaltoernooi. Aart van de Weerd springt op om weer eens een keiharde smash te plaatsen. Aart van de Weerd, de fors gebouwde aanvoerder van het Ichtus-team, ont vangt de kampioensbeker uit handen van de heer E. van Asselt.

De Vallei | 1969 | | pagina 3