WOENSDAG 31 DECEMBER 1969 De wapenschilden van de Veenendaalse politie moesten er zelfs aan te pas komen om op Lampegietersavond oproe rige jeugd in te tomen. Een achteloos weggegooid stuk vuurwerk veroorzaakte een brandje in een werkplaats. De N.V.V.-bestuurdersbond in Vee- nendaal herdacht het 5O-jarig be staan met een receptie. Honderden werknemers van de Kon. V.S.W. kwamen op straat toen enige afdelingen van deze óude Veenendaalse industrie werden afgestoten. Vak bondsbestuurders beleefden drukke dagen om de belangen van de werknemers te behartigen en sleepten een gunstige afvloeiingsregeling uit het vuur. De af- JoAre K.V.S.W. veroorzaakte niettemin in veel gezinnen grote zorgen. In de voormalige stationsrestauratie te Kesteren maakten de Turkse gast arbeiders plaats voor enige tientallen Joegoslavische dames, die vooral in Veenendaal tegemoet kwamen aan de krapte op de arbeidsmarkt. Het Veenendaalse politiekorps kreeg een nieuwe chef in de persoon van de heer K. Huiskamp. Enige tijd be stond er onzekerheid of de uit Rotter dam afkomstige politiechef wel of niet de touwtjes in handen zou nemen. Verschillende malen kwam de Veenendaalse muziekvereniging ,,Caecilia" in het nieuws. De vereniging herdacht het 65-jarig bestaan en dat werd gevierd met o.a. muzikale rondgangen, een receptie, concerten en een solistenconcours. De heer J. Heij volgde mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg op als burgemeester van Scherpenzeel. De Cuneramaagd moet zich hebben omgedraaid in haar graf toen be kend werd welke praktijken er gaand zijn rond de restauratiewerkzaamhe den aan de aan haar gewijde toren. Het Leersumse corso stond in het teken van de eerste maanwandeling en trok dank zij bijzonder gunstige weers omstandigheden veel publiek. Aan het eind van dit jaar kwamen de eerste S.1 .B.-woningen klaar. De mo delwoning werd in ogenschouw genomen door het college van B. en W. Drie Veenendalers lanceerden een idee om een zusterstad te adopteren Overleg in Den Haag had tot gevolg dat Lusaka in Zambia vrijwel zeker de tweelingzuster van Veenendaal wordt. Onder bijzonder trieste omstandigheden verloor het gezin Van Ginkel in Ederveen drie kinderen tijdens een brand. Onder de bevolking werd een hulpactie georganiseerd, die spontane reacties tot gevolg had. Gemeentesecretaris N. van 't Wout verliet Renswoude na zijn benoe ming tot burgemeester van de Zuid hollandse gemeente Valkenburg. Ome Chris van Rijswijk, Neder lands oudste marktmeester, werd overspoeld met geschenken toen hij zijn werk aan een jongere kracht over droeg. De oude openbare lagere school aan de Nieuweweg werd in 1969 het sym bool van de sloop. Vooral in het centrum moesten vele gebouwen er aan geloven terwille van de verkeersveiligheid en voor doorbraken naar het toe komstige winkelcentrum. mum f «MtóCfff RANK 4

De Vallei | 1969 | | pagina 5