'n Quiz voor Biafra op jaardrempel Kerkelijke documentaires over Latijns-Amerika Helsinki's nieuwe vliegveld heeft geen geluidshinder Nieuwjaars tradities In dunbevolkt gebied gelegen (en meer dan dat) programmaos VANAVOND vroeger GOED BEKEKEN FINSE VORMGEVING BELANGRIJKER BOEKENNIEUWS Het hoogste woord TELEVISIE j Meneer de Uil vijf minuten TELEVISIE RADIO TELEVISIE RADIO WOENSDAG 31 DECEMBER 1969 CONNY VANDENBOS ook sportvragen LAU VAN RAVENS ook kunstvragen Het zijn wel vogels van diverse pluimage die vanavond zullen optre den in de reeds lang aangekondigde oudejaarsquiz van de N.O.S.: God fried Bomans, Conny Vanden bos, Berend Boudewijn, Sylvia de Leur. I.au van Ravens, Mary Schuurmans en Joop Stokkermans zullen elk negen vragen moeten beantwoorden. En van hun (goede of foute) ant woorden hangt het af wie veertien dagen met vakantie mag naar de Canarische eilanden. Deze quiz. van vijf voor negen tot half elf via Nederland 1. zal voor vele kijkers de hoofdmoot vormen van hun oudejaarsavondviering, voor zover het althans het aandeel van radio en televisie betreft. En terecht, want het belooft een onderhoudend programma te worden, dat vooral sympathiek is omdat het éven aandacht vraagt voor een brok wereld leed: de nood in Biafra en wereldleed is iets dat we op oudejaars avond maar liefst even uit onze gedachten wegduwen. Iedereen weet langzamerhand hoe het spel gespeeld wordt, want alle inzendingen en we hopen dat het er veel zijn moeten nu binnen zijn. Gevraagd werd van de kijkers een briefkaart (of girostrookje) met ten minste één gulden extra in te zenden waarop een getal van zeven cijfers moest zijn vermeld. Hoe die zeven cijfers zullen luiden hangt af van de spitsvondigheid van de zeven hierboven genoemden. Kick Stok- huyzen. als quizmaster, stelt aan elk van hen negen vragen, liggend op het terrein van kunst, tv-amusement, actualiteiten en sport. Elk goed antwoord levert een punt op, zodat iedere deelnemer maximaal negen punten kan halen. Maar wie zeven negens op z'n briefkaart heeft ge schreven is waarschijnlijk toch wel erg optimistisch! Natuurlijk zijn daarmee die anderhalf uur niet gevuld: tussen de bedrij ven door kan men kijken en luisteren naar een aantal favoriete arties ten en aan het eind wordt tevens de naam van de winnaar of winnares bekend gemaakt een staaltje van snel werken dat alle lof verdient. Want die winnaar gaat de drempel van oud naar nieuvy goed over! Het geld tenslotte. Dat is bestemd voor Unicef en deze wereldomvatten de organisatie zal het totale bedrag besteden voor de aankoop van me- dicamenen voor Biafra. Wat op deze oudejaarsavond niet opgelost kan worden is hoe die medicamenten naar Biafra moeten komen dat is het oude probleem waarmee we het nieuwe jaar 1970 ingaan. Helaas. De kerken (Ikor, CVK en RKK) zenden op nieuwjaarsdag het eerste deel van een serie van drie documen taires uit, gemaakt door een film team van de Westduitse televisie en handelend over de situatie in Latijns- Amerika. „Christenen in Latijns-Ame rika" heet de serie en de maker, Ralph Giordano, legde er omstreeks 15.000 kilometer voor af, beginnend in Mexico en eindigend in het zuide lijk deel van Brazilië. De serie is als het ware een aan sluiting op de actie „Solidaridad", die in de advendstijd gevoerd is door diverse Nederlandse kerken en die tot doel had kerken en christelijk-so- ciaal geïnspireerde organisaties te helpen bij hun activiteiten ter hervor ming en ontwikkeling van de maat schappelijke structuren in deze zui delijke Amerikaanse landen. In het nu uit te zenden eerste deel dat ge titeld is „Traditionalisme" krijgt men een verslag over de huidige si tuatie: rassen-vooroord eel, onder drukking, gebrek aan priesters, gods dienstige en sociale dakloosheid heb ben de massa's vervreemd van de kerk. In het tweede deel dat op 8 januari wordt uitgezonden wordt de kijker geïnformeerd over de vernieu wende krachten die werkzaam zijn en in het derde deel (15 januari) over de positie van het protestantis me. Er is een groeiende toenadering tussen rooms-katholieken en protes tanten. Een officieel oecumenisme is het niet. Het is meer gebaseerd op contacten van onderaf. De officiële kerkelijke programma's streven naar verandering door evolutie er zijn echter ook actiegroepen van geeste lijken die veel drastischer willen han delen, zonder overigens een geweld dadige revolutie voor te staan. Aarts bisschop Dom Helder Camara is een van hun woordvoerders. Ook van hun standpunten kennis te nemen is leer zaam niet het minst voor die ve len die wat al te gemakkelijk praten over revolutie in Latijns-Amerika. Wie nog graag een (oudejaars)- avondje uit wil met Corry Brok ken, tegenwoordig de .first lady" van de Duitse televisie, kan om half tien terecht bij het AV RO-program- ma via Nederland 2. Extra attrac tie: een stukje oudejaarsconference van Paul van Vliet en daar zijn we nieuwsgierig naar! Zeventien kilometer ten noorden van Helsinki en omgeven door zachtglooiende heuvels met dichte bossen, ligt de nieuwe luchthaven van Helsinki. Een „ge luidloze" luchthaven voor de inwoners van de Finse hoofdstad, want het opstegen en landen heeft vrijwel steeds plaats boven een zeer dun bevolkt gebied. In 1960 werden de plannen tot de bouw van de nieuwe luchthaven ont wikkeld. Een jaar later toog een com missie aan het werk om tot de voorbe reidingen van de bouw te komen. De drie belangrijke punten, die bij de bouw voorop stonden, waren het voor komen van geluidshinder boven de woongebieden, het scheppen van een efficiënte werkgelegenheid voor het luchtvaartbedrijg en een zodanige con structie van gebouwen die latere uit breidingen mogelijk zou maken zonder de dagelijkse activiteiten te hoeven on derbreken of te storen. Men is hierin volledig geslaagd. Ter wijl men zich in andere landen door gaans na het gereedkomen van nieuwe of verbeterde luchthavens over klach ten inzake de geluidshinder buigt, deed men dit in Finland voordat men er maar een paal in de grond dreef. Een voor Finnen vrij logische zaak, omdat zij de vrijheid van het individu terecht zeer hoog achten. De nieuwe luchthaven vari Helsinki werd 7 september j.l., tevens de dag waarop de Finse Vereniging voor Luchtvaart vijftig jaar bestond, met de gebruikelijke festiviteiten, waaronder een luchtvaartshow geopend. Het vii..\. ^ordelijke architectenbu reau Sröm had de supervisie over on geveer driehonderdman, die continu aan dit project hebben gewerkt. Geluk kig voor de inwoners van Helsinki zette niemand een potlood op papier alvo rens men de plannen van alle kanten had bekeken en er ruim honderd ande re buitenlandse luchthavens van onder tot boven waren bekeken. In 1952 bouwde men overigens al een nieuwe luchthaven in verband met de Olympische Spelen, die daar toen wer den gehouden. Men was echter zo ver standig om eerst twee groots opgezette start- en landingsbanen te construeren en zich niet te verliezen in de bouw van monumentale bouwwerken op kor te termijn, ten einde alleen een repre sentatieve indruk bij de duizenden bui tenlanders achter te laten. De Finnen zijn bedachtzam; mensen, die er weinig voor voelen om snel een bouwwerk neer te zetten voordat alle aspecten van het project terdege zijn bekeken. Wie in 1952 en de jaren die daarop volgden op het vliegveld van de Finse hoofdstad neerstreek vroeg zich vertwijfeld af of de piloot het toestel niet bij vergissing tussen enige nood- scholen had neergezet. Het waren slechts enige houten gebouwen, die tot 15 mei van dit jaar, de datum waarop de Finse luchtvaartmaatschappij Finn- air zijn intercontinentale vluchten op New York begon, dienst hebben ge daan. Het nieuwe stationsgebouw is niet al leen het grootste gebouw dat Finland bezit, het is tevens een goed voorbeeld van doordachte architectuur en de we reldberoemde Finse vormgeving. Men heeft soms van bijzondere materialen gebruik gemaakt. Zo bestaai de vloer uit blokken gedroogd berkehout, waar van de cellen met plastic zijn gevuld. Vijfenzestig televisieschermen en vierhonderd luidsprekers geven de pas sagiers een stortvloed van informatie. Het architectenbureau dat de uitvoe ring van het nieuwe stationsgebouw onder zijn hoede kreeg, bepaalde ook voor een groot deel het interieur. Er heerst in de diverse afdelingen van de aankomst- en vertrekhallen een har monie, die deze luchthaven eerder tot een rustige vertrek- of aankomstplaats maken, in plaats van een neurotische heksenketel, die voor internationale vliegvelden helaas maar al te vaak het symbool is geworden. De frisse lucht komt van een plaats, die ongeveer drie honderd meter van het hoofdgebouw is verwijderd. De verse lucht wordt twintig meter boven het startbaanniveau opgezogen, teneinde het opzuigen van bijvoorbeeld uitlaatgassen te vermijden. In het ge bouw is een restaurant met plaats voor driehonderd mensen. Er is een par keerplaats voor vijftienhonderd auto's, waarvan de helft onder een speciale in koude maanden verwarmde, over kapping een plaats kan vinden. In 1968 deden 947.000 reizigers de luchthaven van Helsinki aan. Er wer den 39.000 vliegbewegingen geregis- streerd. De nieuwe luchthaven zal anderhalf miljoen passagiers per jaar kunnen verwerken. In 1970 zal men een aantal aviobruggen installeren, terwijl met de bouw van een nieuw vrachtstation zal worden begonnen. Het nieuwe stationsgebouw heeft uit gebreide faciliteiten voor de pers. Er zijn speciale studioruimten voor radio- en televisiemensen. De interieurs hier voor werden ontworpen door de Finse radio en televisie. Het gebouw heeft 34 miljoen Finse Marken gekost; de aanleg van nieuwe wegen en parkeer plaatsen ongeveer dezelfde som. Vanwege de nieuwe Finnair verbin ding tussen Helsinki, Kopenhagen Am sterdam en New York zal het aantal binnenkomende en vertrekkende pas sagiers zonder twijfel toenemen, waar door men genoodzaakt zal zijn het nieuwe stationsgebouw uit te breiden. Hiervoor zijn al voorzieningen getrof fen. De beschikbare ruimte zal dan tweemaal zo groot zijn. Hoe groot de luchthaven van Helsin ki ook mag worden, men zal er aan een van de belangrijkste aspecten van de huidige maatschappij de geluids hinder aandacht blijven besteden op een wijze, die andere landen tot voor beeld mag strekken. Dat betekent vooraf kritisch en niet uitsluitend com mercieel denken. Voor de inwoners van de buitenwijk en van Helsinki, die op maar zeventien kilometer van het centrum verwijderd de gladde vogels zonder lawaai kunnen zien opstijgen, is de nieuwe luchthaven een „geluidloze" luchthaven die bij hen gepaste trots en geen irritatie op wekt. Een moeilijke dag, die nieuwjaars dag! De ochtend kun je wel afschrij ven: ontbijt is er niet bij, koffie moet het zware hoofd weer wat helder ma ken. Langzaam komen dan de plicht matige bezoekjes met nieuwjaars wens op gang niet te lang want iedereen verlangt weer naar z'n eigen makkelijke stoel niet te ver van de tv...de programma's zijn daar name lijk op afgestemd: nieuwjaarsconcert in Weense sfeer, sportoverzicht, win tersport van overal lichte kost waarover zich niemand behoeft op te winden. Als we dan tegen de avond wat beter op dreef komen, komen ook de betere kijkprogramma's, zij het dat het ook geen „denkertjes" zijn. Maar wie zit daar op nieuwjaarsdag om verlegen! Een greep uit het pro gramma met wat toelichting. Het nieuwjaarsconcert uit de Musik vereinsaal in Wenen vaste Euro visieklant staat ook ditmaal weer onder leiding van prof. Willi Boskov- sky, de man die zijn orkest niet aanvoert met de dirigeerstok maar met de viool, zoals ook vroeger Johann Strauss dat deed. Op het programma niemand verwacht het anders staan werken van Johann Strauss (met „An der schonen blauen Donau") van Jo seph Strauss, van Eduard Strauss en tot slot de „Radetzkymarsch" van vader Johann. Het ballet van de Weense Volksopera verleent ook ditmaal medewerking. Met een verslag van het sportjaar 1969 wordt het middagprogramma ingeluid. Velen willen het nog wel eens zien: Ajax in de Europacup-fi nale, Feijenoord tegen Milaan, maar ook het wonderbaarlijke 10 ki lometer-record van Kees Verkerk, de wielertriomf van „Harmpje" Ot- terbros en zo veel meer. Direct daarna gaan we terug naar de ijs- piste in Inzeil, nu niet voor sport maar om het programma te den dat het Zweites Deutsches Fern- sehn op 27 en 28 december daar maakte toen er allerlei bekende ar tiesten optraden. Men vindt er ook het ijsballet van München plus kunstrijders en -rijdsters uit diverse landen. Korter dan anders duurt het traditionele ski-springen op de grote Olympia-schans van Gar- misch-Partenkirchen. Kees Buur man zal van vijf uur tot half zes een samenvatting geven van deze belangrijke wedstrijden. De NOS begint 's avonds met een primeur: tussen zeven en acht wordt het eerste televisiepro gramma (in kleur) uitgezonden dat ooit over Staphorst werd gemaakt. „Staphorst - het zwarte schaap van Nederland" luidt de titel. Men hoort en ziet interviews met leden van het college van B. en W. van Staphorst en met andere inwoners plus een gesprek met ds. A. van der Meiden, de schrijver van het boek „De zwarte kousenkerken". De opna men zijn afgelopen zomer gemaakt onder redactie van de rubriek „Van gewest tot gewest". (Nederland 2). Op het eerste net zendt de VPRO om half tien een film uit van de Marx Brothers, getiteld „Duck Soup". Het is een kostelijke film waarin men deze vier vermaarde clowns op hun best ziet dat de op namen zo'n 27 jaar geleden werden gemaakt doet daaraan niets af. De VPRO is van plan in de komende maanden nog drie films met de Marx Brothers uit te zenden, als feestelijke viering van 75 jaar film geschiedenis. Uitstekend idee! Op het tweede net gebruikt de Tros de haar toegemeten zendtijd voor een uitzending van „De Spaanse Brabander", het schelmenspel van Bredero dat ook onze voorouders al vermaakt heeft. De Tros doet dit in samenwerking met de Nederlandse Comedie - een uitstekende keuze. Bob de Lange speelt de titelrol en Henk van Ulsen is zijn befaamde knecht Robbeknol. Erik Vos heeft de toneel-regie gevoerd en hij heeft er iets anders van gemaakt dan men bij dit stuk gewend geweest is. Reden te meer om er benieuwd naar te zijn! Bij het Boekencentrum in Den Haag verscheen het eerste van een serie van negen deeltjes, die met elkaar een complete kinder bijbel vormen. Het is een nieuw voorleesboek van de hand van mevr. Riet Tigchelaar-De Bruin te Veenendaal, waarin 37 werke lijk korte verhalen worden na verteld. Minder dan in andere landen, is het een Nederlandse gewoonte el kaar met Kerstmis geschenken te geven. Daarvoor hebben we St. Nicolaas. Voor zover men dat als een traditie kan zien is het waard ermee te breken nu het eerste deel van „Het Hoogste Woord" is ver schenen. Het sluit niet alleen mooi aan op het kerstgebeuren, ook de indeling van het eerste deeltje begonnen wordt met de aankondi ging van de geboorte van Johannes aan Zacharias stelt de ouders in staat met hun kinderen het kerke lijk jaar te volgen. „Het Hoogste woord" kan ook samen met de Bij bel worden gebruikt en bovendien bevat ieder deeltje suggesties over expressie. De schrijfster begint haar jeugdige lezer, want daar is het boekje uiteindelijk voor be stemd, wat lokale kleur bij te bren gen, door een summiere beschrij ving te geven van hoe dorpen en hui zen er 2000 jaar geleden uitzagen. Daarna pas gaat zij het Evangelie vertalen om zoals ze in haar voor woord zegt, het geloof te verbrei den. Ieder deeltje bevat illustraties van Jennie Dalenoord en kost f 4,90 zodat de complete kinderbijbel als het ware bijeen kan worden ge spaard. Nederland i 18.50 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 19.00 NOS: Journaal. 19.07 NOS: Scala: inform, progr. 19.31 Kenmerk: informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NOS: Uitz. PSP. 20.30 Kleur: Tobspion, feuilleton. 20.55 Quiz '69: vragenspel. 22.30 Alleman, Ned. speelfilm, (alle leeftijden). 23.55 Pauze. 00.15-01.30 Geprolongeerd '69 hoogte punten uit amusem. progr. afgel. jaar. NEDERLAND II 18.50 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 19.00 NOS: Journaal. 19.03 AVRO: Kleur: Aubudon Na- tuurtheater Rivier van Gras (Flo rida). filmrep. 19.30 AVRO's Televizier. 20.00 Journaal. 20.20 AVRO: Kleur: Oudejaarsavond met Seth Gaaikema. 21.20 Dóag Zestig: getekende kijk op de jaren zestig. 21.30 Kleur: Een avondje uit met Corrio: showprogr. 22.40-00.05 Voor de Vuist weg. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Cultuur spiegel. 18.30 KI: Zandmannetje. 18,40 Act. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 KI.: Polizeifunk ruft, film. 19.59 Prog, overz. WDR: 18.00 KL: Filmrep. 18.30 KL: Voor de kinde ren. 18.40 Hier und Heute, met Goe denavond. 19.20 KI.: Filmrep.). 20.00 Nieuwjaarstoespr. door Bondspresi dent. 20.15 Journaal en weerbericht. 20.20 Cabaretprogr. 22.00 K1.: Ope rette van Offenbach. 0.05 Terugblik op amusem. progr. van afgelopen jaar. DUITSLAND II 18.05 Act. en muz. 18.40 Westlich von Santa Fé, film. 19.10 John Klings Abenteuer, film. 19.45 Gesprek met de kijkers. 19.55 Nieuws en weer- ber. 20.00 Toespr. door Bondspresi dent. 20.10 KI.: Die Lokomotive, ko medie. 21.45 KL: Amusem. progr. 24.00 Nieuwjaarswensen. Aansl.: Van uit Wenen: walsen van Johann Strauss. 0.10 Kleur: Dansparty '70. pop. pi. progr. 11.00 Nieuws. 11.03 Nieuwjaarstoespraak. 11.08 (vervolg) pi. progr. 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw. 12.30 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojoum. 13.20 Stereo: gev. verzoek, pi. progr. 14.30 Promenade-ork. met zangsol.: Ope raconcert. 15.30 Een jaar in 100 mi nuten, klankb. (16.00-16.02 Nws) 17.10 Jeugdprogr. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.20 Uitzen ding Boeren Partij. AVRO: 18.30 Me tamorfose: serieus progr. van Lich te muz. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Mu ziek rondom het thema van de Ver wachting. AVRO: 20.05 Stereo: Ra dio Philh. ork: pop. klas en mod. muz. 21.00 Het proces tegen Mitya Karamazov. hoorspel. 22.10 Stereo: Pianorec: klas. muz. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.42 Radio-journ. 22.55 Stereo: L. muz. progr. en praatje. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.11 Stereo: klas. muz. (gr). (9.00-9.15 Nws) 10.00 Eu charistieviering. 11.00 Nws. 11.03 Stereo: Promenade conc. pop. klas. muz. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-vast, gev. progr. (12.26 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Act.) 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Stereo: Pianokwartet: klas muz. (opn.). 15.00 Geref. middagdienst. NOS: 15.30 Meer over minder; progr. met informatie over mensen en din gen die minder op de voorgrond tre den. (16.00-16.02 Nws). NCRV: 17.45 Stereo: L. gr. muz. *8.00 Tijd vrij voor muz. in vrije tijd, radio-com petitie koren en korpsen. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Stereo:-L. koorzang (gr.). 19.15 Stereo: Muz. van Leger des Heils (opn.). 19.30 Kerkorgel- imMMW NEDERLAND I 12.15-13.25 NOS: Eurovisie: KI.: Nieuwjaarsconcert Weens Filhar monisch Ork. en leden Weens Staatsopera Ballet. 15.00 Journaal. 15.02 Sport '69: hoogtepunten van af gelopen jaar. 16.00 Kleur: IJsshow te Inzeil. 17.00-17.30 KL: Intern. Ski-Springen Garmisch Partenkirchen. 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 20.21 VPRO: Het jaar 1969 in beeld. 21.30 Duck Soup: film Marx Bro thers. 22.30-22.35 NOS: Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Kl.: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NOS: Kleur: Staphorst zw. schaap van Nederland, documentai re. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 TROS: Kleur: De Spaanse Bra bander, toneelstuk van G. A. Brede ro (in samenwerk, met Ned. Com.). 22.40 CVK/IKOR/RKKChristenen in Lat.-Amerika: 1. Traditionalis me, filmrep. 23.10-23.15 NOS: Journaal. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Das Erbe von Björn- dal, Oostenr. §peelfilm. 11.35-12.05 Walt Disney's bonte wereld. 12.15 KL: Nieuwjaarsconcert, uit Wenen. 13.35 KL; Internationale wedstrijden schans-springen Garmisch-Parten- kirchen. 15.30 Kl.: voor de kinderen. 16.15 Terugblik op 1969. 17.45 Rio Festival, filmrep. 19.15 Sportjourn. 20.00 Journ en weerber. 20.05 KL: Emilia Galotti, toneelst van Lessing. 21.50 Kunst en literatuur in de 60er jaren. 22.50 Kl.: Conc. 23.50 Journ en weerber. DUITSLAND II 12.15 Kleur: Nieuwjaarsconc. uit Wenen. 13.30 Kl.: Voor de jeugd. 14.30 Don Quijote von der Mancha. film. 15.45 Documentaire. 16.00 K1.: Showprogr. 17.00 K1.: Filmportret. 17.45 KL: Three Godfathers, Am.- film. 19.15 KL: Rep. 19.35 Nws en weerber. 20.00 K1.: Die Zirkusprin- zessin, operette van Kalman. 21.50 KL: Vooruitblik op nieuwe jaar. HILVERSUM I AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radio journ. 8.20 L. platen progr. 8.55 Woordelijk, praatje. 9.00 Stereo: In strument. ensemble: klas. muz. (gr). 9.35 Waterst. 9.40 Voor de jeugd. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Stereo: In verband met de uitbrei ding van de zendtijd voor de televisiereclame per 1 januari 1970 wordt zoals reeds eni ge tqd geleden werd medege deeld het aanvangstijdstip van het avondprogramma op beide netten vervroegd van 18.50 uur tot 18.45 uur. Met ingang van 1 januari a.s. wordt de kleuterserie „De Fa beltjeskrant" derhalve uitge zonden van 18.45 uur, gevolgd door reclame (18.51 uur), het journaal (18.55 uur) en recla me (19.00 uur), waarna om 19.04 uur het programma op de normale wijze wordt voort gezet. concert: klas. en mod. muz. 20.00 Ferdinand Huyck (deel 12), serie- hoorspel. 20.24 Stereo: L. gr. muz. 20.30 Radio Actief, gv. progr. (22.30- 22.40 Nws) 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van weggeweest: Muz. van toen, voor luisteraars van nu! 9.30 Zzzoef....!: Instrument, progr. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nws.). NOS 12.00 Nws 12.03 Popslick. KRO: 13.00 Nws. 13.03 T.N.T.: muz. van één tot twee. 14.00 Nws. 14.03 Ha-D(r)ie '70, gev. muz. progr. (15.00-15.02 en 16.00 - 16.02 Nws) 17.00 Nws. 17.02-18.0 Draaijijofdraaiik?: verz. pi. progr. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 America, Ameri ca, Am. speelfilm. 12.50-13.00 Intern. Willem Duys zit voor de vuist weg het jaar uit met allen die hem daar in willen volgen. Via Ne derland 2 van 22.40 tot 00.05 uur. persoverz. 16.35 Journ. 16.40 Planet Hagelkorn, TV-spel. 17.25 Docu mentaire. 17.55-18.00 Journ. DUITSLAND II 16.55 Duitse les 17.25 weerber. voor wintersp. 17.30 Nws en weerber. 17.35 Sportprogr. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ocht. gymn. 7.20 L. gr. muz. (8.00 Nws; 8.11 Radiojourn.; 8.30 De groente man). NOS: 9.00 Intern. Spectrum: klas. en mod. muz. (opn). (9.35-9.40 Waterst.). AVRO: 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws). 11.30 Kerkorgel- conc.: mod. muz. 11.55 Beursber, NOS: 12.00 Blik op de wereld: pop. progr. over ontwikkelingshulp. Over heidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.40 Ste reo: L. gr. muz. 12.50 Rechts en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. 13.20 Stereo: klas. symfon. muz. (gr). NOS: 14.00 Stereo: Pro fiel van Houston Person: jazzmuz. 14.30 Van je buren moet je 't maar hebben: radio wedstrijd tussen Ned. en Belgische micro-korfbalteams. 15.00 Stereo: Aspecten van de ka- mermuz.: oude en semi-klas. muz. (opn). 15.45 Toerismo: toer. infor matie uit binnen- en buitenl. VPRO: 16.00 VPRO-vrijdag: gev. progr. (16.00 Nws.; 17.55 Mededelingen; 18.00 Nws; 18.20 Uitz. De Vrije Ge dachte; 19.30 Nws). VARA: 21.00 Stereo: Radio filh. Ork. en sol.: klas. en mod. muz. 22.30 Nws. 22.40 Me dedelingen. 22.45 Act. 22.55 Stereo: L. gev. pi. progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Klas. muz. (gr). (7.30 Nws; 7.32 Act.; 7.50 Overwe ging; 8.00-8.10 Nws). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. (9.00 Gymn voor de huisvr.). 9.40 Stereo: mod. orkest werken (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen 12.00 Stereo: gev. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Act.; 13.00-13.05 Raden maar...") 14.05 Stereo: L. gev. muz. progr. TROS: 14.45 Conc. a la carte: klas. verz. pi. progr. 16.00 Nws. 16.03 Dis co-drive-in: showbusiness op de kor rel genomen. 17.15 Sportkompas. 17.45 Act. NCRV: 18.00 Stereo: Koor zang; amusem. muz. 18.19 Uitz. Arti- Rëv. Partij. 18.30 Nws. 18.41 Act 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Ste reo: Veel gevraagde gewijde muz. (gr.). 19.40 Wijd als de wereld we kelijkse intern, oriëntatie in kerk, zending en oecumene. 19.50 Volks muziek. 20.05 Op het weekend af: L. pl.progr. 21.30 Stereo: Uitzend, in de serie Over de Grens, gez. serie NCRV en Radio Bremen. TROS: 22.00 Stereo: Iene Miene Muze: nws. over onderground en westcoast mu sic. 22.30 Nws. 22.40 Tsjies Plies: amusem. progr. 23.15 Stereo: Toon tje later: L. muz. 23.45 Act. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Eddy Bec ker Show. (10.00 Nws). NOS: 11.00 Nws. 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Top-30. (13.00 Nws.) TROS: 14.00 Nws. 14.03 Lynx (of los). AVRO: 15.00 Nws. 15.03 L. gev. muz. progr. (16.00 Nws). 17.00 Nws. 17.02 Radiojourn. 17.05- 18.00 Zingende bougie: gev. pi. progr. voor automobilisten. Een uur lang kunnen de Seth Gaaikema-fans hun hart opha len aan het oudejaarsavondpro gramma dat de AVRO om 20.20 uur via Nederland 2 uitzendt van uit het Amsterdamse Concertge bouw. Ook de Amsterdamse Poli- tiekapel zal in dit programma te beluisteren zijn. i

De Vallei | 1969 | | pagina 9