Stagnatie in zandwinning geen gevaar voor plannen „Onredelijke prognose voor bevolkingsgroei", maar: SCHERPENZEEL WERPT ZICH OP ALS CENTRUM NA DE HERINDELING RENSWOUDE VERLICHTING OP IJS VIJVERS TINNEWEIDE KERKDIENSTEN WAAR93dn we heen? Televisie defect? Wij komen direct! M.T.S TELEF. 08370-2838 Plannen van wijkgemeenschap (en straks ook gemeente) B.EN W. ANTWOORDEN OP VRAGEN S.G.P. Opening spel hal Seherpenzeel Bestrijding van ratten en muizen kan effectiever Burgerlijke Stand F WOUDENBERG ONREDELIJK BUNDELING ZONDAGSDIENSTEN Raad vergadert AANSLUITING ZATERDAG 3 JANUARI 1970 VEENENDAAL De realisering van het plan Dragonder-Zuid en de voorbe reiding van het Industrieterrein 11 in Veenendaal zullen, volgens B. en W. geen ernstige gevolgen ondervinden van de gestagneerde zandwinning op „De Dik- kenberg". Een en ander blijkt uit het antwoord van het college op vragen van de SGP-raadsfractie. Op verzoek van de vraagstellers heeft het college stappen ondernomen bij de verantwoordelijke instanties om op korte termijn de beno digde vergunning te verkrijgen, zodat de zandwinning kan worden voortgezet. gunning afliep en dat een definitieve vergunning niet was verleend. Daar mee heeft hij op dat moment een vrij groot risico op zich genomen. Het zal dan vrij moeilijk zijn zich nu op for ce majeure te beroepen". Het college is bereid gevonden de no dige stappen te ondernemen bij de voor het verkrijgen van de vergunning ver antwoordelijke instanties. Eerste con tact is door burgemeester P. Bode reeds gelegd op de dag waarop de stag natie in de zandwinning officieel bekend werd. Vast staat momenteel, dat G. S. eerst dan verdere toestemming tot af graving* zullen verlenen als de afwer king van de recreatieve bestemming van de grond veilig is gesteld. SCHÉRPENZEEL De gemeentelijke spelhal in Seherpenzeel, die is gecreëerd in de plaatselijke eierhal, wordt zater dag 10 januari officieel geopend. De opening vindt 's avonds om 7 uur plaats en wordt verricht qloor burgemeester J. Hey. De gemeentelijke eierhal is in enkele maanden tijds omgetoverd tot een semi-sporthal. „De Dikkenberg" wordt sinds kort afgegraven door Bruil NV uit Ede. Be gin van de vorige maand moest de 'zandwinning worden gestaakt wegens het verlopen van de benodigde vergun ning. Tot op heden bleek verlenging van de vergunning niet mogelijk. Om dat Bruil NV contractueel aan de ge meente Veenendaal zandlevering ver plicht is schuilt, volgens B. en W., in de stagnatie geen gevaar voor de reli- sering van het uitbreidingsplan. „In de bestekken is niet voorgeschre ven waar het zand vandaan moet ko men. Niets behoeft een aannemer, die contractueel tot zandlevering gebonden is, te weerhouden om wanneer ei gen zandwinning stagneert het nodi ge zand elders te betrekken. Teneinde te voorkomen, dat hij door de princi paal wordt aangesproken wegens stag natie in het werk zal hij dit elders be trekken van zand serieus moeten over wegen", aldus B. en W., op vragen van de SGP-raadsfractie. Het college vervolgt: „Een tweede aspect betreft dat van de daaraan ver bonden meerdere kosten. Voorshands menen wij te mogen aannemen dat dit niet voor rekening van de gemeente be hoort te komen. De betrokken aanne mer wist, naar wij moeten aannemen, op het moment waarop hij zich contrac tueel verbond, dat zijn voorlopige ver- ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 1200 uur VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal hebben op verzoek van één der raadsleden nage gaan of door een eventuele wijziging van de Algemene Politieverordening de rattenbestrijding effectiever ter hand kan worden genomen. Het college is tot de conclusie gekomen dat tegen de eige naar of gebruiker van een onroerend goed ter voorkoming van schade door ratten en muizen aan eigendommen of gezondheid reeds regelend kan worden opgetreden. Een en ander op grond van een door de raad op 1 april 1960 vast gestelde verordening ter bestrijding van ratten en muizen. Het bestaan van deze verordening was het college tijdens de vraagstelling gedurende de laatste raadsvergadering ontgaan. VEENENDAAL -. GEBOREN Johan nes Franciscus, z. v. J. F. Bosch en S. van Varik; Michel Anthonius, z. v. A. H. Jenner en R. W. Demon; Wilhelmina So phia, d. v. J. Morren en S. de Haar; Marinus, z. v. W. Werkman en J. van de Kraats; Agn$s Corine, d. v. C. van der Neut en I. J. van den Brand; Cor- nelis, z. v. H. A. Budding en G. Elmers; Cornelis, z. v. C. van de Weerd en A. J. de Kleuver. ONDERTROUWD M. H. L. Zuider- sma en J. van Ketten, M. van Rhee en J. van Hees, C. van Rhee en P. M. van Hees, F. Sterkenburg en D. Wortman, J. Stuivenberg en H. Schut. GETROUWD M. D. Hoogakker en A. Bakker, J. L. Westerink en G. van den Brink, J. W. van Egdom en L. de Gier, J. van de Pavert en J. A. Kersten, G. IJ. D. Haalboom en P. M. Blokland, C. H. Voorhout en L. C. van der Schelde, C. J. van Doorn en J. Septer. OVERLEDEN Maria van Ee, 73 jr. en Albertus Harselaar, 49 jaar. SCHERPENZEEL De huidige gemeente Seherpenzeel zou het best dienst kunnen doen als centrum van waaruit de nieuwe, uit Renswoude, Woudenberg en Seherpenzeel te formeren gemeente wordt bestuord. Dat is de mening van het Scherpenzeelse college van burgemeester en wethouders met betrekking tot het samenvoegingsvoorstel van Gedeputeerde Staten. B. en W. presenteren de gemeenteraad met het oog op de formulering van -het standpunt die maandag tot stand moet komen een uitvoerige argumentering, waarin de centrale posi tie van Seherpenzeel wordt beklemtoond. De voorgestelde gemeentelijke herin deling ziet het college onlosmakelijk gekoppeld aan het voornemen om de gemeente aan Gelderland te onttrek ken en aan Utrecht toe te voegen. „Er is geen noodzaak of belang aan te wij zen om Seherpenzeel bij de provincie Utrecht in te delen zonder een verdere indeling", is de overweging die de ge meenteraad wordt voorgelegd. Die overgang kan alleen van belang zijn als tevens en tegelijkertijd een ge meentelijke herindeling zal plaatsvin den door samenvoeging van de gemeen te Seherpenzeel met de beide aangren zende gemeenten, waardoor een meer gespecialiseerd en dus beter geoutil leerd en efficiënt werkend overheids apparaat zal kunnen worden ontwik keld, waarmee de belangen van de in gezetenen zouden zijn gediend. De sa menvoeging moet echter niet alleen op planologische gronden haar beslag krij gen met Tiet vooropgestelde doel de ont wikkeling van de drie dorpen sterk te lokaliseren of zelfs de natuurlijke be volkingsgroei onmogelijk te maken". Ondanks de bepaald positieve ten dens in het voorstel van B. en W., kampt men met een „moeilijk kern punt" in het initiatief-voorstel en dat is de voorgestelde sterke beperking van de bevolkingsgroei. „Indien men het aantal inwoners van de drie gemeenten beziet, alsmede de prognoses in de ontwerp-streekplan- nen tot het jaar 2000, dan komt men tot de conclusie dat qua inwonertal men nu reeds de getallen heeft bereikt die in de jaren 1980-'85 bereikt mogen worden. Dat is een onredelijke prognose en het is zeker niet in het belang der inwoners van de drie gemeenten dat dit standpunt strak moet worden aan gehouden", vinden B. en W. De drie gemeenten en vooral Wou denberg en Seherpenzeel, hebben sedert 1960 een zodanige groei meegemaakt, dat deze niet zonder meer ineens kan worden stopgezet. Elk der drie gemeentebesturen is be reid de snelle aanwas tot een minder sterke om te buigen, doch de natuur lijke groei der huidige bevolking kan Maandag 4 januari wordt een be langrijke datum voor Renswoude, Seherpenzeel en Woudenberg. De respectieve gemeenteraden gaan hun oordeel geven over het initia tief-voorstel van Gedeputeerde Sta ten tot samenvoeging van de drie ge meenten. De standpunten zullen naar verwachting geen grote verrassin gen opleveren, want met name in het afgelopen jaar lieten verscheidene belanghebbenden hun stem al min of meer luid horen. Woudenberg en Renswoude zijn bepaald niet ent- thousiast, Seherpenzeel kykt optimis tischer tegen de zaak aan. De ge meente werpt zich op als kandidaat voor de functie van centrum-kern. Dat ligt vooral geografisch enigszins voor de hand, maar is te vens een van de meest onverteerba re brokken voor de twee andere mo gelijke componenten van de nieuw te vormen bestuurlijke eenheid. men niet zonder meer een halt toeroe pen. „Een gezonde groei moet mogelijk zijn. Als de getallen worden aange houden dan is er zelfs voor de autoch tone bevolking in haar eigen dorpen in de toekomst geen plaats meer en dat is in strijd met de grondbeginselen van onze democratie De taak van de nieuwe gemeente, al dus het initiatief-voorste], is enerzijds het voeren van een positief beleid dat rekening houdt met de mogelijkheden die door het rijk voor de streek zijn be paald en anderzijds het weerstand bie den aan een expansiedrang van buiten af, veroorzaakt door druk vanuit het westen en door de opdringende verste delijking van Veenendaal en Amers foort. Met dat laatste is Scherpenzeels gemeentebestuur het niet eens: „Voor Amersfoort is de gemeente Leusden aangewezen, terwijl Veenendaal zelf voldoende uitbreidingsmogelijkheden heeft(!)". B. en W. van Seherpenzeel zijn voorts van mening, dat elk der drie gemeenten weliswaar beschikt over een ambtenarenkorps dat ten volle voor zijn taak is berekend, „maar door bun deling van krachten zou het geheel en de delen wellicht nog beter gediend kunnen worden. Daarbij moet ook re kening worden gehouden met de voort gaande specialisatie van het maat schappelijk leven en de wenselijkheid van verbreding van het draagvlak voor de gemeentelijke overheidsvoorzienin gen, vooral op het gebied van plan ning en dienstverlening". De vraag rijst of de democratische wijze van werken door samenvoeging wordt gediend,, zo stelt het college, „maar wij zijn van oordeel dat demo cratisering van het beleid door samen voeging versterkt en beslist niet beperkt zal mogen worden". Wat het beleid voor de ruimtelijke ordening in het gebied van de drie ge meenten betreft: Seherpenzeel ziet geen dwingende reden om de normale groei van de bevolking in de eerstkomende decennia te beperken. „Het in stand houden van een groene strook tussen het Veluwe-massief en de Utrechtse Heuvelrug is wel van belang, maar de ze kan beperkter van omvang zijn. Waarom zouden de drie gemeenten met behoud van eigen karakter niet opgenomen kunnen worden in de keten van plaatsen Amersfoort „Groot-Leusden" - Veenendaal - Rhe- nen - Wageningen? Voor een even wichtige groei in dit hele gebied is een normale groei van de 3 gemeenten on misbaar Toch is het college van samenvoe ging niet afkerig, al laat het duidelijk uitkomen dat de bevolking van Seher penzeel enigszins verschilt met die van de Utrechtse gemeenten. In een aantal staatjes wordt voorts de huidige centrale functie van Seher penzeel verduidelijkt: de gemeente heeft de grootste dorpskom (4200 inwoners) en het hoogste aantal inwoners per hectare; in de afgelopen 10 jaar is Seherpenzeel het hardst gegroeid; Seherpenzeel vervult een centrale functie in de horeca-sector, evenals op het gebied van de sport; de gemeente is een knooppunt van wegen in de streek. Maar: berekent men de kosten van huishouding van de 3 gemeenten ge zamenlijk per inwoner, dan bedraagt dit 461,-. Wanneeer de gemeenten zijn samengevoegd, zal het volgens de sta tistieken hoger worden. „Seherpenzeel vervult op nagenoeg alle facetten van het economisch en maatschappelijk terrein een centrale functie. Deze moet het behouden, ook op bestuurlijk gebied. De outillage daarvoor is aanwezig...", aldus B. en W. VEENENDAAL Artsen: De praktijken van de artsen Rijlaarsdam, Verschoor en Schilper- oort worden waargenomen door N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221, tel. 10885. De praktijken van de artsen Annot, Hey, Kets en Pilon worden waargeno men door: za. G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 10198 en zo. S. T. Hey. Wijkverpleging Zr. G. Vreeman, De Grote Pekken 240, tel. 10360. Seherpenzeel en Woudenberg Arts: W. C. v. Vulpen, Dorpsstraat 192, Seherpenzeel, tel. 03497-1220. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: Th. S. ter Velde, Oude Holleweg 4, Renswoude, tel. 08387-450. AMERONGEN, ELST en LEERSUM Arts: dr. Van Ommeren, Rijksstraatweg 158, Eist, tel. 08377-217. Wijkverpleging Amerongen: zr. B. A. Renijl, Kon. Wil- helminaweg 67, tel. 03434-1759 (tot za. 12 u., daarna zie Leersum). Leersum: zr. A. v. Rijsbergen, Kon. Julianalaan 50, tel. 03434-1423 (tot ma. 8 uur). RHENEN Artsen: za. dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577, zo. dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. RESTEREN Arts: dr. Guépin, Ommeren, tel. 03443- 250. OPHEUSDEN Arts: dr. Tromp, Dodewaard, tel. 08885- 213. VEENENDAAL De gemeenteraad van Veenendaal komt dinsdag 6 januari in vergadering bijeen. De raadsbijeen- komst vangt aan om 19.30 uur. De agen da vermeldt slechts vijf punten, te we ten 1. Opening, 2. Notulen, 3. Inge komen stukken, 4. Voorstel van burge meester en wethouders tot vaststelling van een voorbereidingsbestluit, 5. Slui ting. VEENENDAAL In alle drukte rond de afgelopen feestdagen heeft de wijkgemeenschap „De Engelenburg" het plan opgevat de vijvers in het stadspark bij de Tinneweide 's avonds te verlichten en er muziek te laten klinken ten behoeve van de schaatsen rijders. Inmiddels is echter gebleken dat dit op korte termijn niet te reali seren is. Wethouder Ant. de Ruijter verklaar de gisteren wel dat hij het komende jaar zal trachten voor het stadspark een permanente aansluiting te verzor gen. „Het hangt ervan af we dit bin nen het raam van de begroting kunnen doen. maar ik sta er persoonlijk in elk geval zeer sympatiek tegenover", zei hij. Of Veenendaals schaatsenthousiasten nog deze winter 's avonds op de vijver terecht kunnen is afhankelijk van de onderhandelingen tussen wijkgemeen schap en de PUEM. De PUEM is be reid volledige medewerking te verlenen, maar daartoe is nodig dat bij een der bewoners van de Tinneweide een extra meterkast wordt geplaatst. De wijkgemeenschap had al een be reidwillige gevonden, maar toen bleek dat het aftappen van stroom bij hem in huis meer technische rompslomp zou meebrengen dan was voorzien ging de zaak niet door. De PUEM suggereert nu dat het veel eenvoudiger zou een aansluiting tot stand te brengen h iemand die zijn meterkast in de keldr" van zijn woning heeft. De wijkgemeer schap houdt zich, aldus voorzitter L. A Koot, aanbevolen voor personen die hun bereidwilligheid willen melden. „Het zou heel plezierig zijn, vooral nu we finke vorstperioden hebben, als men ook 's avonds aan de Tinne- de terecht kon", vindt de heer Koot. Wij hadden het plan de verlichting ge- eel voor onze rekening te nemen. Om (an toch nog wat van de kosten terug 'e verdienen zouden we ergens een bus ophangen, waarin vrijwillige bijdragen zouden kunnen worden gedeponeerd. Iedereen zou er dan op het ijs kunnen, en echt niet alleen de leden van onze wijkgemeenschap." Ned. herv. kerk: Oude kerk 9.30 u.: ds. Jongerden; 17.00 u.: ds. Van de Krift. Julianakerk 9.30 u.: Kand. Van der Velden, Amersfoort; 17.00 u.: ds. Spilt uit Ede. Vredeskerk 9.00 en 10.30 u.: ds. Vroeg- indeweij; 17.00 u.: ds. Wisgerhof. Sionskerk 9.30 u.: ds. v. d. Krift; 17.00 u.: ds. Jongerden. Poortkerk 10.30 u.: ds. Van Brumme- len uit Hierden; 18.30 u.: ds. Vroegin- deweij. Bejaardencentrum 09.00 u.: ds. Van Brummelen uit Hierden. Veeneind 15.00 u.: de heer F. v. Ros- sum uit Seherpenzeel. 7 januari: 19.30 u.: dr. Van Oostende. Dijkstraat 14.45 u.: de heer Van Beu- sekom uit Stoutenburg. Herv. gemeente „Sola Fide": 10.00 u.: ds. Nijeboer en ds. Vijzelaar; 17.30 u.: ds. Vijzelaar. Geref. kerk: Brugkerk 9.30 u.: ds. Blanken (voorber. H.A.) en 17.00 u.: ds. Koetsier te Nun- speet. Petrakerk 9.30 u.: ds. Koetsier en 17.00 u.: ds. Blanken (voorber. H.A.). VEENENDAAL BIOSCOOP LUXOR THEATER, za. 9 u., zo. 7.30 u. en ma. 7.30 u. „Meisjes in exta se". Za. 7 u. en zo. 3 u.: „Pas op je tellen" (Louis de Funès en Jean Gabin). RHENEN BIOSCOOP BIO: za. 8 u. en zo. 2.30 u.: „It 's a mad, mad, mad, mad world" ('t is een gekke rare dolle dwaze we reld") zo. 8 u.: „Angelique en de Engelsen" (deel 1). UTRECHT Stadsschouwburg Za. 3 jan.: 20 u.: „De kleine Parade", musical, m.m.v. Leen Jongewaard, Margriet de Groot, Marjan Berk, Matthé Verdaasdonk (regie: Wim Sonneveld). Wo. 7 jan.: 20 u. De Haagse Come- die met „Veertig karaat" van Ba- rillet en Grédy m.m.v. Myra Ward, Ko van Dijk, Guido de Moor e.a. Do. 8 jan.: 20 u. Zuidelijk Toneel Globe met „Oom Wan ja" van Tsjechow m.m.v. Magda Janssens, Ann Hasekamp, Ton Lutz e.a. Vr. 9 jan.: 20 u. Spaans dansensem ble Susana y José m.m.v. Andrés Batista, Jésus Heredia, Maria La Talegona e.a. Cabaret Muzevalcabaret (Nieuwe Kamp) iede re vr. en za. „Dagboek van twee gekken" met Annemarie Konincks, Hennie Oliemuller, Herman Ber- kien en John de Groot, piano. Muziek Tivoli, Lepelenburg, wo. 7 jar. 20.15 u. Promenadeconcert door Het Gelders Orkest o.l.v. Leo Driehuis m.m.v. Dick van dt Ven, piano. Werken van Gould, Barber, Gersh win en Strauss. BIOSCOPEN CAMERA, (Oudegracht) dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo.: 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Gendarme van Saint-Tropez. CITY. (Voorstraat) dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: zo.: 14.15 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Jacht op Willie boy. FILMAC, (Vredenburg) dag. 12.30, 14.30 en 16.30 uur: Bambi. OLYMPIA, (Amsterdamsestr.w) dag. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. wo./za.: Helicopter-commando, zo./wo.: Duivelse moordlust. PALACE, (Vredenburg) dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlo pend). za. en zo. alleen 18.45 en 21.00 uur: De vrouw en de erotiek. REMBRANDT, (Oudegracht) dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur: zo. 13.30, 16.00, 18.45 en 21.15 uur. 3de week: 007: On her majesty's secret ser vice (in dienst van Hare Majesteit). SCALA, (Potterstraat) dag.: 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo.: 14.15, 16.30. 18.45 en 21.00 uur: The love bug. zo. 10.30 uur: Safari in Afrika. STUDIO, (Oudegracht) dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur, zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: Monterey pop. VREEBURG, (Vredenburg) dag. ook zo. 14.30 en 20.00 uur: 2e week: My fair lady. NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA, (Oudegracht) vr. en za. 23.15 uur: Ma Curée. PALACE, (Vredenburg) za. 23.15 uur: De stille wreker. STUDIO, (Oudegrachi., za. 23.45 uur: Crime-serie: De meedogenloze achtervolger. VREEBURG, (Vredenburg) za. 23.15 uur: De ondeugende meisjes van Mont-Martre (CanCan). ARNHEM Stadsschouwburg Za. 3 jan: Toneelgroep Theater met „Eindspel" van Beckett, en „Stoe len" van lonesco, m.m.v. Elise Hoo- mans, Mia Goossen,Hans Tie- meijer, Peter van der Linden en Leo Beyers. 20 uur. Di. 6 jan.: afscheidsvoorstelling Su sana y José (Spaans dansensemble), 20 u. Wo. 7 jan.: 20 u.: Toneelgroep Studio met „Hunka, hunka '69" van Do nald Driver, Hal Hester en Danny Apolinaire, m.m.v. Edda Barends, Hein Boele, Hidde Maas, Hugo Wetsers, Coby Stunnenberg. Vr. 9 jan.: 20 u.: Toneelgroep Cen trum met „De smalle weg naar het verre noorden" van Edward Bond, m.m.v. Henny Orri, Elsje de Wijn, Jules Hamel en Joan Rem- melts. Theater aan de Ryn Rijnstraat, zo. 4 jan. 20.30 u. Toneel groep Proloog met „Falstaf-pro- loog, m.m.v. John Leddy, Jaap van Domselaar, Hugo Heinen, Dries Smits, en Kees Waterbeek. Musis Sacrum Do. 8 jan.: 20 u.: Het Gelders Or kest o.l.v. Leo Driehuis. Solist: Dick van der Ven, piano. Werken van Gould, Barber, Gershwin en Strauss. BIOSCOPEN REMBRANDT, (Velperplein) aan vangstijden 2.30, 6.45 en 21.15 uur: On her majesty's secret service (Ja mes Bond). STUDIO A, (Langewal) Aanvang: 19.30 uur: Dokter Zjivago, met Omar Shariff en Julie Christie. Kindermatinees: woendag tot en met zondag, aanvang 14.30 uur: Norman Wisdom als de vierkante rekruut. PALACE, (Bakkerstraat) aanvangs tijden 2.30, 6.45 en 21 uur Toegang 18 jaar. Riot (Oproer). Kindermatinees: woensdag tot en met zondag, aanvang 14.30 uur Kin derprogramma met Donald Duck en zijn vriendjes. UXOR, (Willemsplein) aanvangstij den 2.30, 6.45 en 21 uur 3e succes week Uw vrouw, 't onbekende we zen. Zaterdag, aanvang 23.30 uur Vreemde neigingen. SASKIA, (Looierstraat) aanvangstij den 2.30, 6.45 en 21 uur Easy ri der. Geref. kerk (vrijgemaakt): 09.00 u.: leesdienst en 16.30 u.: d». Veefkind te Axel. Chr. geref. kerk: Bethelkerk 9.30 en 17.00 u.: ds. Van der Veer van Nieuwe Pekela. Pniëlkerk 9.30 en 17.00 u.: ds. Brom. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 u.: leesdienst. Geref. Gemeente (syn.): 9.30 en 17.00 u.: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u.: ds. W. Lerink uit Soest. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 18.45 u. en zon dag 9.00 en 11.00 u.: H. Mis. Willibrorduskerk 10.00 u.: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u.: Heiligingssamenkomst en 19.30 u.: Verlossingssamenkomst. Jehovah's Getuigen: 9.30 u.: openb. lezing; 10.30 u. (NVV- gebouw): „Wachttoren"-studie. Dinsdag 7.30 u.: Theoc. school, 8.30 u.: Dienstverg. Soefi-centrum: 4.30 u.: universele eredienst in gebouw Ned. Prot. Bond, Kerkewijk 75: mej. M. C. Monna. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 u.: ds. Langhout uit Bennekom; 18.30 u.: ds. C. Vos uit Amersfoort. Geref. Kerk: 9.30 u.: ds. G. Zijl uit Baarn; 18.30 u.: ds. P. v. Strien uit Woudenberg. Vr(je Evang. Gem.: 10.30 u.: evangelist C. de Geer uit Woudenberg (Molenweg). Vrijzinnig Herv.: 19.15 u.: ds. E. v. Loenen uit Amers foort (verenigingsgebouw te Wouden berg). Geref. Gem.: 10.00 en 6.30 u.: de heer B. Roest. Geref. Gem. (uitgetr.): 10.00 en 6.30 u.: leesdienst in noodge- .bouw Holevoetlaan. R.-K. Kerk: Bed. H. Mis om 9.15 u. in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk 09.00 u.: di. J. Broekhui» Onstwedde. Geref. Kerk: geen opgave. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 u.: leesdienst. Geref. Gem. (syn.): 17.30 u.: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 u.: leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: ds. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 u.: ds. C. v. Viegen (Amerongen); 18.30 u.: ds. Nijssen (Wageningen). Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 u.: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 u.: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u.: ds. v. d. Poel. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u.: ds. Bakker (Veenendaal); 18.30 u.: ds. v. d. Heide (Eek en Wiel). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u.: ds. Muilwijk. Geref. Gem. (syn.): 10.00 en 18.30 u.: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 u.: ds. Van Beek.

De Vallei | 1970 | | pagina 3