iiBii Plepblauw en bijna dertig meter hoog zal op de wereldtentoonstelling 1970 In Osaka het paviljoen van de Duitse Bondsrepubliek staan. Elektronische klanken uit vijftig bewegende lutdeprekers heten de bezoekers straks welkom. De Amerikaanse luchtmacht heeft de fabriek Mc Donnell Douglas uitgekozen voor de fabricage van het nieuwe jachtvliegtuig F-15. Het toestel kan een snelheid van meer dan 3200 km per uur bereiken. Voor haar optreden in Rotterdam kwam de zangeres Amalia Rodrigues als gast bij Wlm lbo In diens televisieprogramma Cabaretaria. De liberaal-democratische partij van premier Sato heeft bij de verkiezingen in Japan voor de derde aohtereenvolgende maal een overwinning behaald, die door de topfiguren van de partij luidkeels werd begroet. In balans blijven is haast het enige wat je nog kunt doen als je bij twintig graden vorst zo bent Ingekapseld als deze kleuter in Moskou. Aan het einde van de Arabische topconferentie in Rabat gaf El Fatah- leider Arafat een persconferentie. Hoe wandelen we het nieuwe jaar In jong, oud? Maar de figuren die op deze foto de twee wandelaars tegemoet komen zijn bepaald óók niet jong Je zou kunnen zeggen: Geen nieuw jaar zonder het oude. De Israëlische veiligheidsagent Mordechai Rachamin werd in Tel Aviv verwelkomd door zijn moeder, nadat hij in Zwitser land was vrijgesproken In de zaak rondom het neerschieten van een Arabische guerrillastrijder. Zo eindigde een schooldag in Nha Trang, toen een DC-6 van de Zuidvietnamese luchtmacht van de startbaan raakte en een schoolgebouw ramde. Er waren minstens vijftig slachtoffers. Na dokters en verpleegsters zag de 43-jarige Edward Falk in New York de fotografen aan zijn bed. Hij had dan ook in één operatie een nieuw hart en twee iongen gekregen. Karlsruhe eerde Karl Benz met een naar hem genoemd verkeersmuseum. Het is nu 125 Jaar geleden dat de grote ontwerper, die ook deze motorkoets bouwde, werd geboren.

De Vallei | 1970 | | pagina 7