Postdienst dit niet jaar duurder Telegrafie zorgenkind Innerlijke verdeeldheid binnen de F.D.P. AHNv Sneeuw voor de vrede I Gina maakt het te bont Poging stewardessen bij Sovjet-spionage in te schakelen mislukt Pastoraal Concilie buigt zich over priestercelibaat Surinaamse premier en kabinets formateur drie weken hier Rapport over Verolme een maand te laat bij minister Schrijvers boycotten Boekenweek Inbreker bij politie-inval gesnapt Lou van in show Burg rond Hemelbed" PTT-DIRECTEUR IN NIEUWJAARSREDE: JAARCIJFERS OVER 1969 BON 50% Enschedese wijk zit weer warm Sigarenfabriek mag van posters geen nieuwe mensen werven Auto reed in op begrafenis Kampbewoners leverden «een vuurwapens in Twaalf dagen in -40 graden r~ UIT DE TIJD voor gratis advies en informatie over de warmtebesparing met i HEET HANGIJZER IN NOORD WIJKERHOUT VOORBEHOUD MEER MINISTERS Meisje aangerand onder bedreiging met een mes DE GRIEP STAAT VOOR UW DEUR Symptomen van de A2 griep Vergroot uw natuurlijke weerstand MAANDAG 5 JANUARI 19/0 F)e telefonische klantenservice- 0017 van de PTT blflkt in 'n be hoefte te voorzien, zo deelde van- middag de directeur-generaal van de PTT, de heer H. Reinoud, mee in zijn nieuwjaarsrede tot het perso- J neel. De bezetting van deze service J is gemiddeld 10 i 12 employés per J dag. Van de honderd gesprekken S die worden gevoerd, hebben er 3 JH betrekking op klachten; de overt - DEN HAAG Bij de P.T.T. zullen dit jaar geen tariefsverhogingen voor de postdiensten plaats hebben. Men verwacht dat de post mede daardoor in 1970 heel wat werk te wachten staat. De directeur-generaal van de P.T.T., de heer H. Reinoud, zei dit vanmiddag in zijn nieuwjaarsrede, tot het personeel. In 1970 zullen de tarieven voor het internationale telefoon- en telexverkeer per saldo aanmerkelijk worden verlaagd. Met deze verlaging zijn miljoenen ge moeid, die bijna geheel ten laste van de exploitatierekening komen. Wanneer het verkeer verder toeneemt, zoals de trend is, zal dit bedrag nog belangrijk hoger worden, zo deelde de heer Reinoud mee. UI 1 9 1 De kersverse adresmutatiedienst 5 Op grond van internationale overeen komsten is een beperkte tariefsverho ging nodig (per 1 juli 1970) van de ta- posiverKeer toonde m laas i ri"'c" ™'r de Jelegi-afie De heer Rein- behoorlijke groei. In oktober i °.ud 1,et doorschemeren, dat er belang- 5 rijke ontwikkelingen in de telecommu- s nicatietechniek voor de deur staan. Binnenkort komen daarover nadere J registreert dagelijks meer zingen dan vooraf was geraamd. Het postverkeer toonde in 1969 een dee< die de PTT heeft verrast; er was deed zich een verkeersexplosie voor, 10 a 15 pet meer verkeer dan in ok- s - i tober 1968. Men is doende de oorza- 5en' u i 4* ken vaal deze toeneming na te gaan. hJ?ff-frendement op n€tt°~ 6 i bedrijfsvermogen van de PPT ad onge- Bij de rijkspostspaarbank steeg S veer 4200 miljoen gulden, bedraagt 333 i in 1969 het tegoed tot 5.6 miljard miljoen ofwel 7,9 procent, dus bijna de i gulden. Bij een minder bekend on- j K,,Lr"rT~ derdeel i van de PTT, namelijk de Rijksautomobielcentrale, steeg het van ruim jhjuu tot 4100. Daarnaast 5 heeft de RAC nog de zorg voor 3800 5 auto's van andere rijksdiensten en voor 2900 bromfietsen. Het zal nodig zijn het aantal RAC-vestigingen in c ons land in de komende jaren te ver- s groten, niet alleen vanwege de ver- i snelde groei, maar ook omdat een i huidige kapitaalrente. Het rendement werd door de heer Reinoud berekend door de exploitatiewinst ad 190 miljoen te tellen bij de 143 miljoen gulden aan rente betaald aan het door de staat en de giro geleende geld. Buiten beschouwing blijven daarbij de rente ad 43 miljoen op vroeger ge vormde reserves, die buiten het bedrijf zijn belegd en de winst van 18 miljoen van de Postchèque- en Girodienst. De omzet van de PTT (exclusief de aantal garagebedrijven de zorg voor 8 Rijkspostspaarbank) steeg van 1900 de PTT-auto's niet langer wil dragen. miljoen in 1968 tot bijna f 2150 miljoen S in 1969, waarvan 96 miljoen door ta- De honger naar nieuwe gebou- i riefsverhogingen. Tyr,r 4" 4 J 4 Het bedrag van de inkopen over schreed het miljard. Met de loonkosten voor het ruim 65000 employés tellende personeel is rond 1200 miljoen gemoeid. wen voor de PTT is nog steeds groot, i Er werd in 1969 daarin voor 85 mil- S J joen geïnvesteerd. In 1970 zal dit J bedrag moeten stijgen tot circa 115 J miljoen. Het totale saldo-tegoed van de rekeninghouders bij de geldinstellin gen van de PTT bedraagt bijna 10 miljard gulden. De postgiro zag het aantal rekeninghouders toenemen met ruim 250.000 tot 1.925.000. Vijf jaar nadat de miljoenste rekening De heer Reinoud wees erop, dat het telecommunicatienet een integrerend deel van het automatiseringssysteem van het bedrijfsleven is geworden. Daardoor is een wachtlijst voor tele- ------o j u«nruuur is een wacni werd uitgegeven wordt btonenkort j f„0naansluitingen thans een euvel en de tweern,l,„en».e n. uU d(, ,ijd aidu, de hew Re|noudi de tweemiljoe<n®te verwacht. De gi ro verwerkte in 1969 355 miljoen op drachten. Er werden 290.000 nieuwe tele foonaansluitingen aangelegd (1968; 272.000). Binnen enkele dagen wordt de aansluiting van de tweemil joenste abonnee verwacht. De wacht lijst beloopt nu 120.000 aanvragen (1 januari 1969: 116.000). Er zijn 11.000 telexaansluHingen. daaraan toevoegde de hoop te hebben, dat de wachtlijst over enige jaren ver gaand is gereduceerd. Een sterke uitbreiding van hoger per soneel, in het bijzonder'ook van acade mici, is noodzakelijk. Het in 1970 en volgende jaren benodigde aantal acade mici bedraagt minimaal zestig per jaar. In 1969 reikte de wervingskracht van de PTT niet verder dan tien van deze functionarissen. De oorzaak ligt in het bijzonder bij de te lage sala- BONN Voor een kritieke kracht proef staat de Westduitse liberale par tij FDP, die vandaag en morgen in Stuttgart haar traditionele nieuwjaars bijeenkomst houdt. De rechter- en linkerpartijvleugei zijn in heftige strijd gewikkeld. Als de FDP innerlijk verdeeld blijft of zelfs uiteen spat, kan dat het einde betekenen van de huidige coalitierege ring in Bonn. Voordat het kwam tot de regerings coalitie met de sociaaldemocraten, had de liberale partij een koerszwenking naar links gemaakt. Ex-voorzitter Men de werd de woordvoerder van de rech tervleugel en stak zijn kritiek op de nieuwe koers niet onder stoelen of ban ken. De nieuwe voorzitter, Walter Scheel, kapittelde hem daarom scherp in een brief die prompt in de openbaarheid belandde. De verbolgen Mende reageerde met interviews waarin hij de partij be zwoer „terug te keren naar het politie ke midden", omdat zij alleen zo de zware verkiezingsnederlaag van vorig jaar nog te boven kan komen. Op die bijeenkomst in Stuttgart wil Mende de partijtop ertoe brengen zich uitdrukkelijk uit te spreken voor de traditionele liberale beginselen. Zo niet, Vele linkse liberalen daarentegen drei gen als Mende zijn zin krijgt, zich af te splitsen in een radicele liberale par tij, die politiek „links" van d esociaal- democraten zal moeten liggen. Ettelijke partijbestuurders deden dit weekeinde al hun best om aan te stu ren op een compromis met Mende door te verklaren dat de FDP „een progres sieve partij van het midden" is die niet denkt aan een „pseudosocialis- tische koers". Zou het echter niet lukken de tegen stellingen te overbruggen, dan gaat niet alleen de FDP, maar ook de socia- listisch-liberale regeringscoalitie in Bonn een kritieke tijd tegemoet, dan kondigt hij een actie binnen de partij" aan van de rechtervleugel. ADVERTENTIE DEN HAAG Minister De Block (Economische Zaken) buigt zich vandaag over het rapport, dat prof. drs. H. Lang- man en de heer B. W. Biesheuvel heb ben opgesteld over de financiële positie b(j het Verolme-concern. De rapporteurs hebben voor hun on derzoek een maand langer nodig ge had dan was voorzien. Het rapport is nu op het ministerie van Economische Zaken aangeboden. Het onderzoek was een voorwaarde van minister De Block toen hij in spe- tember een overbruggingskrediet van 25 miljoen gulden aan Verolme toe stond. Nog deze week wordt een gesprek verwacht over inhoud van het rapport tussen de rapporteurs en de heren De Block en Verolme. Het parlement zal op zo kort moge lijke termijn worden ingelicht, al zal nog worden bezien in hoeverre. „De be>- langen van een particuliere onderne ming mogen niet worden geschaad," aldus een woordvoerder van het minis terie van Economische Zaken. Onze adviseurs zullen u graag inlichten over de sublieme kwaliteit van het materiaal, over het unieke en veel geroemde Winfor-systeem, over de spreekwoordelijke service en nog veel meer. Doe deze bon ingevuld in een enveloppe Adresseer Hoorn Antwoordnr. 123, Harderwijkfeen postzegel Is niet nodig) U kunt natuurlijk ook gewoon even bellen naar: Verkeersweg 57, Harderwijk Tel. 03410-3418 riëringen en onvoldoende huisvestings mogelijkheden, aldus de heer Reinoud. Het tekort aan bestellend personeel, dat begin 1969 500 man beliep, kon niet worden verminderd. Het financiële zorgenkind van de PTT is de telegrafie. Het verlies over schrijdt aanmerkelijk de tien miljoen gulden. Besloten is over te gaan tot concentratie van de telegramdienst in de drie telegraafkantoren Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Dit zal in eerste aanleg een besparing van twee miljoen gulden opleveren. ENSCHEDE De honderden bewo ners van de stadswijk Wesselerbrink in Enschede, die sinds oudejaarsdag, in de kou zaten, hebben dit weekeinde weer warm water door hun radiatoren gekre gen. Die bewoners die het dichtst bij het ketelhuis wonen, hadden omdat zij de capaciteit van hun centrale verwarming onvoldoende achtten, aan de kraantjes gedraaid. Het gevolg was dat de overi gen hun huizen helemaal niet meer kon den verwarmen. De kranen staan nu weer in de goede stand. Een brand heeft gisteren in het Noordlimburgse plaatsje Hamert een landbouwschuur naast een boerderij verwoest. De schade bedraagt 25.000 gulden. „wild- S LONDEN De filmactrice Gina Lollobrigida heeft de autoriteiten van life" in Londen van hun stuk gebracht, door haar nieuwe collectie van zeven nieuwe bontjassen, waaronder een tijger-maxi. „Wij schatten, dat zij de vellen van 250 dieren draagt", zei een functionaris j van „World Wildlife Fund". „Er moeten tien tijgers zijn gegaan in die tijger- j maxi. Er leven nog slechts 600 tijgers in de wereld. Dat betekent, dat één vrouw i eenzestigste van de tijgerbevolking ter wereld draagt". De filmactrice kwam donderdag voor een televisieshow naar Londen met vijf j maxi-jassen een tijger, een luipaard, twee jaguars en een sabeljas en j twee mink-mini's. I 5 Wildlife expert Peter Scott merkte niet erg complimenteus op: „Een luipaard- 5 vel staat beter bij een luipaard". 5 Gina zei er allemaal niets aan te kunnen doen. „De tijgers in mijn jas waren S al dood. Ik heb niets gedood. Als ik de bontjassen niet koop, koopt een ander ze. Hoe dan ook, het is lekker warm. Men zou ook kunnen ophouden met het J slachten van kippen voor consumptie". NOORDWIJKERHOUT Kardinaal Alfrink heeft gisteravond in de aula van het seminarie Leeuwenhorst in Noordwijkerhout de vijfde plenaire verga dering van het Nederlands roomskatholiek Pastoraal Concilie geopend. Hij begon met de waarschuwing dat een conflict tussen de kerk van Nederland en de wereldkerk of Rome alleen vruchtbaar kan zijn als dit conflict die ge meenschap en verbondenheid niet verbreekt. De kardinaal sprak deze waarschu wing uit aan de vooravond van de be handeling van een der heetste hangij zers in de kerk: het priestercelibaat. In de aanbevelingen van het ontwerp- rapport over het priesterschap wordt op ontkoppeling van celibaat en pries terschap aangedrongen. Behalve het priesterambt, wordt ook de vernieuwing van de kloosterordes in deze plenaire vergadering besproken. Kardinaal Alfrink erkende in het begin van zijn toespraak dat met een „zekere spanning" de vijfde plenaire zitting be gonnen wordt, maar hij legde er de na druk op dat het Pastoraal Concilie wil handelen in collegialiteit met de werel- kerk. „Van den beginne af is dit onder streept en ik doe dit nu ook weer met klem, op gevaar af vervelend te wor den. Aan de andere kant zijn de bis schoppen zich er ook van bewust, dat zij een eigen verantwoordelijkheid heb ben voor de kerk van Nederland. Deze twee polen: collegialiteit en pluriformi teit kunnen leiden tot spanningen", al dus kardinaal Alfrink. Uitvoerig ging de kardinaal in op de kritiek dat de vertegenwoordiging van katholiek Nederland in het Pastoraal Concilie niet representatief is. Vol maaktheid is uitgesloten, erkende de kardinaal, maar er wordt wel naar ge streefd. Dit is de reden waarom de bis schoppen zich steeds het recht hebben voorbehouden om aan de gekozen le den nog eens vijftien afgevaardigden toe te voegen. Kardinaal Alfrink ging ook in op het karakter van het conciliair overleg: „Minder nog dan in de democratie gaat het in de kerk om de macht van meerderheid, die haar wil aan anderen oplegt Het gaat in de kerk om de kracht van een zoveel mogelijk gemeen - schappelijke overtuiging. Niet de kracht van het aantal, maar de kracht van de argumenten moet de doorslag geven" aldus de kardinaal. In het stadje Rockey River heb ben de 15-jarige Eileen Rowe en haar twee broers dit werk uit sneeuw gemaakt in de voortuin van hun huis. Als devies staat voor het bijna vier meter hoge bouwsel: ,,druk op uw claxon, als u vrede wenst". OUDE-PEKELA De samenwerken de actie-comités in oost- Groningen willen verhinderen, dat de sigarenfa briek Champ Clark in Nieuwe Pekela personeel kan werven. Deze fabriek heeft onlangs dertig meisjes ontslagen, nadat die in staking waren gegaan. Zij eisten ook een loonsverhoging, die het mannelijk personeel wel had ge kregen. De stakende meisjes en de comités hebben aangekondigd, dat zij aan de poort zullen posten om nieuw personeel tegen te houden. BONN Volgens een bericht in het Westduitse sensatieblad Bild am Sonn- tag heeft een jonge stewardess de wes telijke inlichtingendiensten geholpen, een Russisch plan te verijdelen om door middel van vliegend personeel van lucht vaartmaatschappijen spionage te bedrij ven. In het bericht, dat van officiële zijde niet bevestigd kon worden, staat, dat de stewardess Westduitse en ge allieerde functionarissen alarmeerde, na dat zij van een Russische handels attaché in Oost-Berlijn het verzoek ont- J AMSTERDAM Op de vergadering van de Vereniging van Letterkundigen, die zaterdag in Amsterdam is gehou den, is besloten de Boekenweek, een in stituut van de gezamenlijke uitgevers, te boycotten. Voorts gaat binnenkort een actie be ginnen voor het verstrekken van leen geld aan de schrijvers. De besluiten zijn het gevolg van sen discussiestuk, dat in de vergadering ter tafel werd gebracht door de schrijvers J. Bernlef, Jacq Firmin Vogelaar, Sy- bren Polet en Eduard Visser. De schrijvers willen een leengeld, wanneer hun boeken door een openba re bibliotheek aan het publiek worden uitgeleend. Op de begroting van 1971 van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk zou daarvoor een half miljoen gulden beschikbaar moeten komen. De boycot van de Boekenweek is een gevolg van het vastlopen van de be sprekingen tussen schrijvers en uitge vers over het al of niet aftrekken van de BTW van de royalties. Na veel heen en weer gepraat is op dit punt nog steeds geen overeenstemming be reikt. De schrijvers willen door deze maatregel druk op de uitgevers uitoefe nen. DORDRECHT Acht uur nadat de ruit van een juwelier in Dordrecht was kapotgeslagen en er 150 gouden ringen met een waarde van zestienduizend gulden uit de etalage waren gegraaid, zaten de daders al achter slot en gren del. De etalageruit werd in. de nacht van vrijdag op zaterdag met een zwaar stuk ijzer verbrijzeld. Zaterdagmorgen besloot de Dordtse recherche een inval te doen in een oud pand aan de Boogjes waarin de zwer ver J. V. (49) uit Dordrecht woont, sa men met de 25-jarige K. van W. uit Pa- pendrecht. Ongeveer de helft van de gestolen zaken werd bij fouillering gevonden en de andere helft was verstopt in de schoorsteen. V. is bekend bij de justitie. Op 26 ja nuari moet hij voorkomen bij het ge rechtshof te Den Bosch op verdenking van moord op een caféhouder in Oir- schot, nu twee jaar geleden. Bij de be handeling voor de rechtbank volgde vrijspraak, maar de officier van justi tie tekende hoger beroep aan. SCHIPHOL De nieuwe premier van Suriname, dr. J. Sedney, is zater dagmiddag met kabinetsformateur en Statenvoorzitter J. Lachmon op Schip hol aangekomen voor een bezoek van ongeveeer drie weken aan ons land. Eerste doel van de reis is de offi ciële kennismaking met de Koningin en inet het Nederlandse kabinet. Bij de besprekingen met de rege ring zal niet worden gesproken over mogelijke wijzigingen van het Statuut. Met vice-premier Bakker en de minis ters Den Toom en Rooi vink hoopt dr. Sedney wel te praten over extra fi nanciële steun aan Suriname, de vor ming van een eigen Surinaamse troe penmacht en de invoering van soóia- le verzekeringen, zoals bijvoorbeeld een aow. Statenvoorzitter Lachmon is voor re- kenning van de Surinaamse regering naar Nederland meegekomen; hij is niet afgevaardigd door de Staten (het parlement) en zal derhalve over zijn reis geen verantwoording aan de Sta ten hoeven af te leggen. Over de uitbreiding van het Suri naamse kabinet van negen tot dertien ministers zei formateur Lachmon: „Dat is als de consequente doorvoering te beschouwen van onze strijd tegen de te grote machtsconcentratie, die wij in de regering-Pengel steeds hebben gekritiseerd en bestreden. Er waren vroeger negen ministers, die elf minis teries bestuurden. Enkele ministeries hadden een te grote macht". De nieuwe gevolmachtigd minister van Suriname, dr. Jeanfils Désiré Victor (beter bekend ^ls Daisy) Pola- nen, is gistermorgen in ons land aan gekomen. Hij volgt dr. Lim A Po op, die met het verdwijnen van de rege ring-Pengel het veld moest ruimen. VERCELLI Vtff mensen zijn giste ren om het leven gekomen, toen in Ver- celli in Italië een auto inreed op een begrafenisstoet. De auto, die volgens de politie is ge slipt, raakte eerst een priester, toen twee misdienaars en reed tenslotte in op een groep van dertig mensen. Priester _n misdienaars zijn onder de doden. Toen de chauffeur van de wagen ver suft uitstapte, sloegen mensen uit de rouwstoet hem zo, dat hij naar het zie kenhuis moest. Premier dr. Sedney (rechts) van Suriname en Statenvoorzit ter Lachmon, zaterdagmiddag bij hun aankomst op Schiphol. vangen had, brieven voor deze attaché mee te brengen van diens relaties in het westen. Deze handelsattaché en een functionaris van de Russische geheime dienst, hadden tot taak onder vliegend personeel van luchtvaartmaatschappijen, mensen, vooral stewardessen, te werven, die als argeloze koeriers voor geheime inlichtingen zouden moeten fungeren. De Russische handelsattaché deed zich voor als zakenman. Na de ontdekking van het Russische plan was hij naar Moskou teruggekeerd. Volgens Bild zijn in West-Duitsland verscheidene arrestaties verricht. Nog niet duidelijk is welke andere westelijke landen In dit spionagenet ver strikt zijn geraakt. De K.L.M. verzeker de ons gisteravond, dat zij er in elk geval niet bij was betrokken. De recente zelfmoord van een 24- jarige stewardess in een hotel bij Frank furt zou eveneens met deze affaire sa menhangen. MAASTRICHT De politie van Heerlen heeft gistermorgen de bewoners van het gemeentelijke woonwagenkamp verzocht vóór zes uur 's avonds hun vuurwapens b(j de kampbeheerder in te leveren. Via luidsprekers verzekerde de politie de woonwagenbewoners dat zij hun na men niet bekend hoefden te maken en dat geen gerechtelijke vervolging zou worden ingesteld. Hoewel de politie ervan overtuigd is dat in vrijwel iedere woonwagen één of meer vuurwapens aanwezig is, leverde de actie geen enkel resultaat op. Aanleiding tot de oproep was een schietpartij vorige week waarbij een kampbewoner zwaar gewond werd. AMSTERDAM Een achttienjarig meisje is zaterdagavond onder bedrei ging met een mes verkracht door de 28- jarige automonteur G. F. T. Het meisje was die avond uit geweest. Zij wachtte voor de deur van haar ouderlijk huis op haar vader, die onge veer op hetzelfde tijdstip zou terugko men. De voorbijkomende automonteur bedreigde haar met een mes en dwong haar met hem mee te gaan. Het meisje liep voor de man uit naar een steegje bij het Linnaeushof en werd daar ver kracht. Toen zij naar huis terugliep volgde de man haar. Zij riep toen om hulp. Vijf jongens, die in de straat liepen, wisten de man te grijpen en aan de politie over te leveren. WASHINGTON Twee Amerikanen hebben het 12 dagen lang uitgehouden bij een temperatuur van 37 graden Cel sius onder nul in Alaska. Zij waren tij dens Kerstmis met een hefschroefvlieg- tuig ongeveer 450 km ten noord-westen van Fairbanks neergestort. Het zoeken naar hen zou gestaakt worden toen plot seling het bericht kwam, dat zij in een Eskimo-nederzetting waren opgedoken, 45 km van de plaats verwijderd, waar hun toestel is neergestort. De beide Amerikanen waren bijna doodgevroren. ADVERTENTIE AMSTERDAM Lou van Burg, be kend van zijn shows voor de Neder landse en Duitse televisie, gaat een hoofdrol spelen in een show rond het to neelstuk „Het hemelbed" van Jan de Hartog. Andere artiesten die aan deze show meewerken zijn de actrice Cora van Wijk, de zangeres Rosita Bloom, de ca baretier Robert Smit en The Nerw Mass Ballet. De produktie is in handen van Mass Productions Holland CV, in samenwerking met Redley's Produc tions en International Television Pro ductions GmbH in Zwitserland. Het programma, dat door de produ centen „een nieuwe vorm van amuse ment" wordt genoemd, vermeldt behal ve Jan de Hartogs toneelstuk een expo sitie „Huwelijk. -?x en familie", een „New light show" en een serie „Mode beelden van 1895 tot 2000". Geheel Europa ligt thans weer in de greep van de griep. In 1957 trof de Aziatische griep-explosie een groot gedeelte van de Neder landse bevolking. In 1968/1969 maakte een nieuw virus wederom overal slachtoffers. Nu in 1970 heeft het A2 virus opnieuw onze grenzen overschreden. En straks misschien ook de drempel van uw huis i De Aziatische griep heeft dezelfde symptomen als een gewone griep, maar in véél sterkere mate! Hevige hoofdpijn, hoge koorts, een gevoel van afmatting. Wacht niet tot u deze ziekteverschijnselen aan den lijve ondervindt, mai reageer reeds bij de eerste rillingen en tekenen van ongewone vermoeidheid. Neem dan 2 'ASPRO's' met een zo heet mogelijke drank (grog, kwast of thee) en doe dit driemaal per dag. Er zijn enkele voorzorgsmaatregelen die men kan treffen om te trachten de griep te ontlopen. Daartoe behoren voldoende rust en het vermijden van kontakt met grieppatiënten. Voorts verdient het aanbeveling, om maaltijden met een hoog Vitamine C gehalte samen te stellen. Voelt u de griep toch opkomen, neem dan driemaal per dag 2 'ASPRO's' tabletten. Dat kalmeert de hoofdpijn en doet de koorts dalen. Wanneer ze samen met een warme drank Ingenomen worden, be vorderen 'ASPRO' tabletten een gezonde transpiratie. Zorg dus dat u 'ASPRO' in huis hebt. Vertrouw op 'ASPRO', want 'ASPRO' heeft in de reeds door griep overvallen landen een bijzonder gunstige rol gespeeld. Als 'ASPRO' u geen baat zou geven, probeer dan geen andere mid delen, maar raadpleeg uw hulsarts.

De Vallei | 1970 | | pagina 5