Hockeyteam begon met nederlaag tegen Japan: 1-2 PIET KEIZER TERUG IN SELECTIE Basen lonkt naar West Allis Nieuw jeugd- record voor Johnny Olof Totozoals het moest II mmmmmm mtrnmimmm Toegangskaarten lialve finales WK voetbal uitverkocht Rusland Europees jeugdkampioen Indoorrecord voor Tel Zesdaagsezege voor Peter Post Slalom werd nachtmerrie Vriendschappelijk voetbal Van der Hulst won cyclocross WEINIG GEÏNSPIREERD Lubbers en Huppen mogen weer boksen IJSHOCKEY MULDER GEEN ZIN ONAVOLGBARE DOELMAN STUK BETER Schaatskalender PLAATS VRIJ BAZEN EERSTE OVERWINNINGEN IN ZAKOPANE KELLER SNEL MAANDAG 5 JANUARI 1970 BOMBAY Een wat vervelende traditie wil dat het Nederlandse hockeyelf- tal grote internationale toernooien slecht begint. Door een vrij magere bezet ting (Argentinië. Italië, West-Duitsland, Nederland, Bélgië, lapan, India-a en India-b) moge het zaterdag in Bombay begonnen toernooi misschien niet tot de groten behoren, de start van Nederland was gewoontegetrouw zwak. In de openingswedstrijd tegen Japan die eindigde in een nederlaag van 12, lag het tempo voor de rust zeer laag bij de Nederlanders en maakte de ploeg in haar geheel de indruk weinig geïnspi reerd te zijn. Mogelijk een reactie op de zware tournee voor het echte toernooi begon, mogelijk een resultaat van de warmte, het was rond dertig graden in de schaduw. Zeker ia echter, dat het 1 2 3 D.O.S.-D.W.S. □□[x] Holland Sport-A.D.O[xj| Haarlem-M.V.VSCO A.Z. '67-Go Ahead HDD Ajax-Sparta EOHO N.E.C.-G.V.A.VM3D H.V.C.-Vitesse DEM Fortuna VI.-D.F.CDSC] Willem ll-Elinkwijk I II lixl V-V.V.-E.D.O Roda JC.-Limburgia [xj| Hermes DVS-Eindhoven [xj| Wageningen-R.B.CI II Ifx] Het aantal deelnemers aan de sport- toto van het afgelopen weekeinde be droeg 635.127. Zij zorgden voor een inleg van f 1.360.677. Het prijzenbedrag is f 612.305. Voor de eerste en derde prjjs is be schikbaar f 183.691. Voor de tweede en en de extraprfls ligt f 122.461 gereed. Zondagavond hadden twaalf deelne mers zich aangemeld bij het kantoor van de sporttoto met dertien juiste voor spellingen. DEN HAAG De Nederlandse ama teurboksers Rudi Lubbers, Jan Huppen en Herman Schregardus, die op 16 juni naar aanleiding van gebeurtenissen b(j do Europese kampioenschappen in Boe karest, door de Nederlandse Boks Bond werden geschorst, mogen weer in de. ring komen. De commissie van beroep van de NBB bestaande uit de heren Nijgh, Posthuma en Elzinga besloot zaterdag de schor singen van een jaar voor Lubbers en Huppen om te zetten in een verbod om gedurende een half jaar in buitenlandse wedstrijden uit te komen. Omdat die termijn op 16 december verstreken was, kan het tweetal nu weer normaal uit komen. Schregardus, die voor een half jaar geschorst was, zag zijn straf ver anderd in een berisping. Henko Baars, die destijds voor drie maanden geschorst was, is niet in beroep gegaan omdat zijn straftijd op 16 september reeds voorbij was. MEXICO STAD Alle plaatsen voor de halve finales en de eindstrijd van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Mexico z(jn reëds uitverkocht. Dit deelde de secretaris van het organi satiecomité, Ramon Alatorre, zaterdag mee op een persconferentie in de Mexi caanse hoofdstad. De heer Alatorre maakte verder be kend dat het nog steeds niet zeker is of Marokko aan de eindronde zal deel nemen. „Het organisatiecomité", aldus de heer Alatorre, „heeft de Internatio nale Voetbal Federatie gevraagd of van Marokko reeds een uitspraak is verkre gen over al of niet deelneming". Marokko heeft enige tijd geleden ver klaard dat het niet tegen Israël wil uit komen in het elndtoernool. De heer Alatorre deelde ten slotte mee dat op 9 januari, wanneer het be stuur van de FIFA bijeen komt, het do- pingreglement wordt besproker dat tij dens het toernooi wordt gehanteerd. Aan de gevel van het hotel waar op 10 januari de loting wordt verricht voor het toernooi om de wereldtitel 1970 zijn zaterdag de vlaggen van de deelnemende landen uitgehangen. GENÈVE Rusland heeft zaterdag in Genève de Europese ijshockeytitel bij de junioren veroverd door een overwin ning van 5-3 op de Tsjechische jeugd. De scores per periode waren: 2-0, 2-2, 1-1. Verder versloeg Zweden Finland met 6-0 (1-0, 4-0, 1-0). De eindstand is: I. Rusland 5 gespeeld 10 punten; 2. Tsje- cho-Slowakije 8; 3. Zweden 6; 4. Fin land 4; 5. West-Duitsland 2; 6. Zwitser land 0. DEN HAAG Bondscoach Georg Kessler heeft voor de vriendschappelijke interlandwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Engeland, woensdag 14 ja nuari op Wembley, zestien spelers uitgenodigd. Tot deze zestien behoort voor het eerst sinds 1 november 1967 Piet Keizer. De Ajaxspeler, die zich sinds ztfn clubschorsing, na een overtreding in de wedstrijd tegen Zuid-Slavië, niet meer voor het Nederlands elftal beschikbaar stelde, heeft de voorkeur van de bondscoach gekregen boven Rob Rensenbrink. „Ik heb Keizer gekozen omdat hij op het ogenblik goed in vorm Is en over meer internationale ervaring beschikt dan Rensenbrink, die ik wel In de wedstrijd van vorig jaar no vember tegen Engeland had opgesteld", aldus Kessler. De blessure, die Roggeveen zondag in de vriendschappelijke ontmoeting tegen Blauw Wit opliep, blijkt niet van dien aard te zijn dat de Holland Sport- speler de reis naar Londen niiet zou kunnen meemaken. De bondscoach had graag de in Bel gië spelende Jan Mulder uitgenodigd. „Ik heb", zei Kessler, „contact met Mulder gehad, maar zijn club, Ander- lecht, moet op dezelfde dag een ont moeting voor de runners-up-beker spe len tegen Coleraine." Georg Kessler zal de selectiegroep maandag 12 januari in Zeist bijeen brengen. Dinsdag vertrekken spelers en officials naar Londen. Indien het programma voor de komende zondag weer wordt afgelast, is Kessler „iets" van plan. „Ik weet nog niet precies wat ik dan ga doen.. Een oefenwed strijd is niet onmogelijk. Ik hoop ech ter", aldus de bondscoach, „dat het voetbal normaal doorgaat. Dan behou den de spelers hun wedstrijdritme. Bo vendien kunnen zij dan beter op hun vorm worden beoordeeld". De plannen van de heer Kessler, die hij het vorig jaar heeft bekendgemaakt en waarin hij voor 6 januari een trai ningsbijeenkomst had gepland, kan we gens de runners-up cupwedstrijd van Ajax tegen Na^oli niet doorgaan. „Het heeft geen zin om de spelers bijeen te roepen als de helft er niet bij kan zijn", meende de bondscoach. In vergelijking met de laatste wed strijd van het nationale team tegen Engeland, vorig jaar in Amsterdam, zijn weinig wijzigingen in de selectie- groep aangebracht. Voor de verdediging van het doel is de herstelde Jan van Beveren uitgenodigd. In november stond Eddie Treijtel onder de lat. Bij de achterspelers is alleen Pleun Strik een „nieuw gezicht". De rentree van Piet Keizer is de voornaamste veran dering. Gerrie Mühren, die op een uit stekende manier tegen Engeland debu teerde, is weer bij de ploeg. De zestien spelers zijn: Treijtel (Feij- enoord) en Van Beveren (Sparta); Drost (FC Twente), Israël (Feijenoord), Strik (PSV), Eijkenbroek (Sparta), Krol (Ajax), Jansen (Feijenoord), Rijnders (Ajax), Mühren (Ajax), Veenstra (PSV), Van Dijk (Ajax), Roggeveen (Holland Sport), Cruyff (Ajax), Van Hanegem (Feijenoord) en Keizer (Ajax). DORTMUND Bij indoor atletiek wedstrijden in Dortmund heeft Sjouke Tel (GVAV) het Nederlandse indoorre cord op de 400 meter verbeterd. De Gro ninger liep de afstand in 50.- sec. Het oude record stond sedert 1967 op naam van Veldhoen (Unitas) met 50.3. Op de 80 meter eindigde Tel in 9.- sec als vier de. De wedstrijd werd in 8.8 sec gewon nen door de Duitser Latzel. Carsten Kamp (GVAV) won de 1500 meter in de Westfalenhal in 3 min en 59.9 sec. Nederlands elftal in de eerste helft tac tisch weinig slim speelde. Frans Christie, die met zijn broer Jos in een echte interlandwedstrijd de buteerde, had tot taak op het midden veld de verbindingslijnen tussen verde diging en aanval te leggen. Die op dracht was voor Frans Christie te zwaar. De Japanse binnenspelers onder vonden daardoor te weinig tegenstand op het middenveld en Nederlands meest ervaren aanvaller, rechtsbuiten Frans Spits, die met Frans Christie een vleu gel vormde, kwam te veel geïsoleerd te staan. Van de tactische fout van het Neder lands elftal maakte Japan een dank baar gebruik. Steeds weer bouwden de Japanners op het middenveld, waar hun veel te veel vrijheid werd gelaten, aanvallen op, maar tot tien minuten voor rust weerstond de Nederlandse ver dediging de druk, al moest een aantal lange en korte hoekslagen worden weg gegeven. Door uitvallen was de Nederlandse voorhoede ook een paar keer gevaar lijk geweest, maar een goed schot van Piet Weemers werd subliem gekeerd door de onnavolgbare Japanse doelman Satokazo Otsuka en Jeroen Zweerts schoot ver naast nadat Sander Hulshoff hem door een goede pass in scoringspo- sitie had gebracht. Tien minuten voor rust leverde een lange hoekslag de sterkere Japanners hun eerste doelpunt op. Rechtsbuiten Hideo Miyamoto scoorde en vijf minu ten later bracht Kawamura uit een strafhoekslag de stand op 20. Een doelpunt dat in overeenstemming met het spelbeeld was, maar dat gelukkig tot stand kwam. Uit een moeilijke hoek schoot rechtshalf Kawamura op doel en Maarten Sikking zou zeker niet kans loos zijn geweest als de bal via de stick van Heiko van Staveren zijn baan niet in een heel andere richting had voortgezet. Vlak voor het tweede doel punt had ook Jos Christie in vrije po sitie het formidabele reactievermogen van Otsuka ondervonden. In de tweede helft speelde Nederland een stuk beter. Met Ebbens was de kracht van de nationale ploeg op het middenveld een stuk groter geworden en Frans Spits kwam op de rechtervleu gel veel meer tot zijn recht. In de elf de minuut kreeg Nederland een straf- bal toegewezen, na een doelworsteling volgend op een lange hoekslag waarin de Japanse doelman op de bal terecht was gekomen. Maar ook uit de straf- bal liet doelfnan Otsuka zich niet pas- KEULEN. Peter Post heeft zondag avond met zijn Belgische koppelgenoot Patric Sercu de zesdaagse van Keulen gewonnen. Het Westduitse duo Bugdahl/ Kemper eindigde in een gelijk aantal ronden maar met minder punten op de tweede plaats. Het paar Altig/Merckx (Wdl./Belg.) legde beslag op de derde plaats met twee ronden achterstand. De eindstand: 1. Post/Sercu (Ned./Belg.) 470 punten; 2. Bugdahl/Kemper (Wdl.) 294 punten; 3. Op twee ronden: Altig/Merckx (W.Dld.) 546 punten. DEN HAAG De schaatskalender van de KNSB ziet er voor de komende dagen als volgt uit: Dinsdag 6 januari: Nieuwkoop: Plassentocht, afstanden 35 tot 70 km, 9.30 uur. Ook starten in Nooden. Zevenhuizen: Molentocht, afstanden 10 tot 100 km, 11.00 - 15.00 uur. Lexmond: Kortebaanwedstrijden heren, 14.00 uur. Zuid-Beijerland: Korte baan heren 14.00 uur. Woensdag 7 januari: Nieuwkoop: Plassentocht, afstanden van 35 tot 70 km, 9.30 uur, ook star ten in Noorden. Zevenhuizen: Molentocht, afstanden van 10 tot 100 km, 11.00 - 15.00 uur. Rotterdam (Kralingen): Korte band da mes, senioren en junioren, 11.00 uur. Maasdam: Districtwedstrijden lange baan heren senioren en junioren 11.00 uur. Hazerswoude Dorp: Rondewedstrijden 14.00 uur. Bodegraven: Rondewedstrijd, 19.30 uur. Oud Loosdrecht: Ronde van Loosdrecht, voor heren 120 kilometer voor dames 60 kilometer, 11.00 uur. OSLO Jan Bazen heeft b(j de Nieuwjaarswedstrtfden in het Bislet-stadion te Oslo *Un kandidatuur gesteld voor een plaats in de ploeg, die Nederland zal ver tegenwoordigen btf de wedstrijden om de I.S.U.-sprintkampioenschappen, die op 21 en 22 februari in West Allis (V.S.) worden gehouden. De 21-jarige Zevenhuize- naar verbeterde tot tweemaal toe z(jn persoonlijk record op de 500 meter (donder dag 41,15 sec. en vrijdag 41,00 sec.). Verheugender nog waren de prestaties van de lange automonteur op de kilometer, die in West Allis ook tweemaal zal worden gereden. Bazen eindigde opnieuw achter de Noor Johan Lind (1.23,0) als tweede in de zeer acceptabele tijd van 1.23,4. Ook voor Ard Schenk, die tot nog toe als enige een uitnodiging heeft voor West Allis, liet de landelijke technische commis sie van de K.N.S.B. de 1.000 meter zwaar wegen. seren. Bij het stoppen van de door Weemers ingepushte bal, maakte Otsu ka echter sticks en daardoor kreeg Ne derland een strafdoelpunt. Nederland verstevigde zijn greep op 't duel en Japan verdedigde herhaaldelijk met negen of tien man om de voor sprong vast te houden. Nederland kreeg wat kansen en veel hoekslagen, maar de laatste hindernis bleek onpasseer- baar. Vijf minuten voor tijd overtrof Otsuka zichzelf toen Frans Spits vrij voor doel was verschenen en drie mi nuten later redde hij de situatie op nieuw toen Nederland zijn laatste straf hoekslag mocht nemen. De opstellingen waren: Nederland: Sikking: Nico Spits en Van Staveren; Ebbens, Weemers en Toebosch: Frans Spits, Frans Christie, Zweerts, Jos Christie en Hulshoff (Huls hoff viel zeven minuten voor tijd uit, maar aangezien geen invallers zijn toe gestaan, speelde Nederland de laatste minuten met tien man). Japan: Otsuka; Furuta en Amemiya; Ota en Veda; Wada, Nagaya, Hotta, Satake en Miyamoto. Op de tweede dag speelde West-Duits land doelpuntloos gelijk met India-B. OBERSTAUFEN De 20-jari- ge Berni Rauter uit Lermoos (Oostenrijks Tirol) heeft zater dag in Oberstaufen een slalom wedstrijd voor de wereldbeker gewonnen. Zij was waarschijn lijk de enige deelneemster, die geen kritiek had op 't parcours. Maar liefst 74 van de 92 dames moesten wegens valpartijen of het missen van poortjes gedis- kwalifiseerd worden. Dit was voornamelijk een gevolg van het feit, dat de Fransman Philippe Mollard, trainer van de Ameri kaanse damesploeg, de 58 poor tjes onder te scherpe hoeken had opgesteld. Van de eerste groep met de sterkste deelneem sters bleef in de tweede man che alleen Berni Rauter over eind. Haar totaaltijd was 91.01 seconden. Tweede werd de Fran- Craise Isabelle Mir (91.63). In het klassement voor de wereldbeker heeft de Frangaise Michele Ja- cot de leiding met 71 punten. Ajax oefende gisteren tegen de I Swart zet de voet van Zandvoorter amateurclub Zandvoortmeeuwen Kreuger klem. en won met 112. Op de foto: SjaaJcj DEN HAAG Holland Sport en Blauw Wit hebben niet kunnen aantonen, dat de beslissing van de K.N.V.B. het betaalde voetbal af te gelasten onjuist was. Tot meer dan goedbedoelde pogingen kwamen de spelers niet op de harde en gladde grasmat. In de eerste helft waren de Hagenaars iets sterker. Dit leidde tot de enige treffer. Van-Maurjk rondde met het hoofd een vrije trap van Boskamp doeltreffend af. Na de hervatting had Blauw Wit een licht overwicht, maar ver der dan een buitenspel-doelpunt van Muller en een schot van dezelfde speler te gen de paal kwamen de Amsterdammers niet. Sjaak Roggeveen moest zich vlak na de rust door een blessure laten vervangen. Er waren 5.000 toeschouwers. Ajax heeft als voorbereiding op de runners-up cupwedstrijd van woensdag tegen Napoli en om aan het spelen op een hard veld te wennen zondag in Zandvoort voor ongeveer 7.000 toeschouwers gespeeld tegen de amateur tweede klasser Zandvoortmeeuwen. De Amsterdammers behaalden een overwinning van 11-2, na een ruststand van 5-0. Cruyff maakte vier doelpunten, Vasovic schoot twee keer van de elfmeterstip raak. De overige treffers kwamen op naam van Van Dijk, Hulshoff (2), Swart en Suurbier. De Zandvoortse doelpunten werden allebei gemaakt door Arend Stobbelaar. Haarlem heeft de vriendschappelijke wedstrijd tegen Volendam met 3-1 ge wonnen. Alle doelpunten kwamen in de tweede helft tot stand. Hoeben, Bur gers en Coupërus scoorden voor de Haarlemmers en J. Mühren trof voor Volen dam doel. Er waren 3.000 toeschouwers. AMSTERDAM De Westzaner Johnny Olof heeft zondagmorgen tijdens nationa le schaatswedstrijden op de Jaap Edenbaan het Nederlands juniorenrecord op de 1.000 meter verbeterd. Olof finishte in 1 minuut en 25.6 seconden, 1,9 seconden onder het oude record, dat op naam stond van Piet Kleine en Jacques de Koning. Ook Jos Valentijn uit Ter Aar, die tweede werd, bleef onder het oude record met 1.26,7. Valentjjn verbeterde op de 500 meter het baanrecord met een t(jd van 41,7 seconden. Hjj bleef negentiende seconde voor op Olof. Doordat Marcel Pennings zich wegens griep teruggetrokken heeft voor de strijd om het Nederlands kampioen schap, die het komende weekeinde in Deventer wordt gehouden, kwam er een plaats vrij. Arend l£i.os en Theo Roozendaal waren kandidaten voor een deelnemingsbewijs. De resultaten van Klos (500 meter in 44,2 en 5000 meter in 8.06,0) bleken iets beter dan de tijden van Roozendaal (45.0 en 8.05,4) zodat de Zoetermeerder in Deventer mag uitkomen. De voornaamste resultaten waren: junioren: 1. Valentijn 41,7 sec (nieuw baanrecord): 2. Olof 42,6: 3. Derksen 43,4; 4. De Koning 44,0. 1000 meter: 1. Olof 1.25,6 (nieuw jeugdrecord); 2. Valentijn 1.26,7. Senioren: 500 meter: 1. Krook en Vink 43,0 sec.: 3. Meyer 43,4. 1500 meter: 1. Vink 2.13,0; 2. Meyer 2.14,4; 3. Van Os 2.18,5. Jan Bazen heeft zaterdag tijdens Noorse selectiewedstrijden buiten mededinging de 500 m afgelegd in de snelste tijd, 42,7 sec. Kees Verkerk, die het na zijn ziekte weer eens wilde pro beren, liet 44,8 sec afdrukken. Wim Beukers kwam tot 47,0 sec. Op de 3000 meter was Beukers met 4.51,6 iets snel ler dan Verkerk. Zondag werden de wedstrijden bij een temperatuur van tien graden on der nul voortgezet. Kees Verkerk maak te op de 1500 m een tijd van 2.12,4. tan Bazen liet 2.13,5 afdrukken en Wim Beukers 2.14,2. Svein Erik Stian- sen was oppermachtig in de officiële wedstrijd, waaraan uitsluitend Noren deelnamen. Stiansen won de „mijl", in 2 min en 9 sec voor Arne Lier, die 2.12,8 nodig had. De Nederlanders re den buiten mededinging. Tijdens internationale schaatswed strijden in Zakopane heeeft Son ja Paans de 1500 m bij de meisjes ge wonnen in 2 min en 34,1 sec. Hans ten Hag werd bij de jongens eerste op de 3000 m in 4.46.6. Sonja Paans won zondag ook de 1000 meter in 1.38,0, voor de Poolse Zofia Cyrnek 1.43,6 en de 3000 meter 5.15,7 voor Lemanska 5.49,9. In het algemeen klassement eindigde Sonja Paans met bijna veertien punten voorsprong op de eerste plaats. Haar totaal was 202,734 punten, Lemanska die tweede werd, had 216,317 pnt. Henk Beltman werd eerste op de 500 m in 42,6 sec en de 1000 m in 1.24,2. Beltman deelde de eerste plaats op de korte afstand met zijn ploegge noten Demkes en Waanders. Zijn tijd op.de km betekende een nieuw baan record. Marten Hoekstra uit Heerenveen heeft zondag op natuurijs te Jub- bega een langebaanwedstrijd voor he ren gewonnen. Hoekstra was zowel op de 500 als de 1500 meter het snelst. Op de 3000 meter werd hij tweede. Arend Klos uit Zoetermeer heeft zaterdag tijdens langebaanwed- strijden in Ter Aar de Zuidhollandse titel veroverd. Klos werd eerste op drie afstanden. Tijdens nationale schaatswedstrij den in Gran hebben de Noorse da mes goede prestaties geleverd. De meest opvallende verrichting kwam op naam van Lisbeth Berg, die zaterdag de 1500 meter won in 2.26,5. De wedstrijden werden gehouden bij een temperatuur van minus 20 graden. Door deze kou de besloot men van de 3000 meter af te zien en een tweede 500 meter te rijden. De Westduitser Erhard Keiler heeft zaterdag tijdens internationale wedstrijden in Inzeil (het eerste eve nement voor de zogenaamde vierba nen tournee) de 500 meter voor specia listen gewonnen in 40,4 seconden. Kei ler, die wat grieperig was, bleef de Noorse sprinterselite ruim voor. De voornaamste uitslagen: Sprintersklasse: 500 meter: 1. Erhard Keiler (W-Dld) 40,4 sec; 2. Ole Chris Iversen (Nw) 40,6; 3. Per Björang en Arne Herjuaune (beiden Nw) 40,8 sec. 1000 meter: 1. Keiler 1.22,8; 2. Iver sen 1.23,8; 3. Giorgio Torgler (Ita) 1.24,5; 4. Herjuaune 1.24,5. AU-roundklasse: 500 meter: 1. John Tipper (GB) 41,8 sec; 2. Helmut Kwiat- kowski (W-Dld) 42,9; 3. Edwin Keiler (W-Dld) 43,0; 4. Giancarlo Gloder (Ita) 43,1; 5. Bernd Hasieber (W-Dld) 43,3; 10. De Vries (Ned) 44,2; 21. Van der Walle (Ned) 46,1. De 3000 meter leverde een overwin ning op voor de Italiaan Giancarlo Gloder, die een tijd nodig had van 4 minuten en 42,1 sec. Uitslagen: All-roundklasse: 3000 meter: 1. Glo der 4.42,1; 2. Bruno Toniolli (Ita) 4.43,8; 3. Guido Gillarduzzi (Ita) 4.44,7; 4. Gyorgy Ivankai (Hon) 4.45,2; 5. Gyorgy Marios (Hon) 4.46,8; 8. De Vries 4.50,8; 23. Van der Walle 5.19,3. Dames: 500 meter: 1. Karola Brederlow (W-Dld) 50,5 sec. 1500 meter: 1. Ursula Bürger (W- Dld) 2.48,3; 2. Paula van der Meer (Ned) 2.49,2. Voor de tweeede maal in dit seizoen legde de Westduitser Erhard Keiler de 500 m af in 39,5 sec. Hij was zondag bijna een seconde sneller dan de Noor Johan Lind, die in 40,3 tweede werd. Uitslag van de 500 m (sprintersklasse): L. Keiler (W-Dld) 39,5; 2. Lind (Nw) 40,3; 3. Björang 40,6; 4. Iversen (Nw) en Herjuaune (Nw) 40,8; 6. Eriksen (Nw) 41,2. Erhard Keiler verbeterde op de 1000 meter het Westduitse record met een tijd van 1 minuut en 20,3 seconden. Hij bleef een seconde onder het oude re cord, dat reeds op zijn naam stond. Het wereldrecord is in handen van de Noor Ivar Eriksen met 1.19,5. Uitslagen zijn verder: Sprintersklasse: 1000 meter: 1. Keiler 1.20,3; 2. Torgler, Iversen en Her- juane 1.23,5; 5. Björang 1.24,8. Eindklassement: 1. Keiler 161,450 pnt.; 2. Iversen 165,050; 3. Herjuaune 165,600; 4. Torgler 168,000; 5. Björang 168,200. Op de 1000 meter reden Ivar Eriksen (Nw 1.22,2) en Johan Lind (Nw 1.22,7) buiten mededinging. All-roundklasse: 1500 meter: 1. Glo der 2.12,9; 2. Edwin Keiler 2.14,5; 3. Gil larduzzi 2.14,6; 4. Tipper 2.15,0; 5. Mar- tos 2.15,7; 9. De Vries 2.16,8; 24. Van der Walle 2.24,2. Giancarlo Gloder, die ook ai de 3000 en de 1500 meter had gewonnen, was het snelst op de 5000 meter. Uitslag: 1. Gloder 7 minuten 53,2 se conden; 2. Tonioli 7,57,2; 3. De Vries 8.02,0; 4. Ivankai 8,02,7; 5. Takacs 8.03,1; 6. Gillarduzzi 8.04,3; 18. Van der Walle 8.57,2. Klassemeent: 1. Gloder 181,747; 2. Gil larduzzi 184,947; 3. Toniolli 184,987; 4. Edwin Keiler 185,266; 5. Tipper 186,140; 6. Marios 186,163; 7. Ivankai 186,203; 8. De Vries 186,467; 9. Frank 1 (Oost) 186,814; 10. Blewitt (GB) 188,613. NORG Cock v. d. Hulst uit Zoeler- woude heeft zaterdag te Norg 'n cyclo cross gewonnen met meer dan 'n minuut voorsprong op zijn naaste concurrent Cor Rutgers. De profs en amateurs moesten op een uiterst glas parcours 24 kilometer afleggen, Van der Hulst deed het in 52 minuten en 48 seconden. Uitslag: 1. Cock van der Hulst (Zoeter- woude) 24 km in 52 minuten en 48 seconden. Op 1 minuut en 2 seconden: 2. Cor Rutgers (Naarden), 3. Ton van der Valk (Santpoort), 4. Cees Zoontjes (Tilburg). Op 1 minuut en 33 seconden: 5. Jan van Katwijk (Oploo), 6. Herman Zuiderduin (Lisse). Op 1 minuut 47 se conden: 7. Jos van der Vleuten (Mier- lohout). Wereldkampioen Jaap Oudkerk is za terdagavond in het Antwerpse sport paleis als tweede geëindigd in een in ternationale stayerswedstrijd om da George Ronsseprijs. Eerste werd de Belg Theo Verschueren, die vooral in da laatste serie sterk reed. Oudkerk liep in deze race een ronde achterstand op.

De Vallei | 1970 | | pagina 7