Panters-dames veroverden de titel op eigen toernooi Splinters Spanning en sfeer DOVO won met moeite in oefenduel tegen ESA Tennisploeg verloor van Hamburg: 4-8 Voetballen in de sneeuw VOLLE YB ALE IN OUDE ELTH Schaakuitslagen M. Hevel verloor na grove blunder VRC vanavond al kampioen Finalisten ereklasse 47/2 Trainer gemolesteerd Stevlen winnaar Voetbalcrisis in Uruguay Winst voor tafeltennisdames De Kikvorsen wonnen ui Amersfoort Hoofdklassers Sluitstuk Spanning Winst DAMMEN Competitie-uitslagen van volleybaltop HONGARIJE Internationale je ugd wedstrijden in Deventer Verrassing MAANDAG 5 JANUARI 1970 Als vanavond de leden van voet balvereniging Veenendaal in vergade ring bijeen komen zal er naar alle waarschijnlijkheid een beslissing ge nomen worden die van verstrekkende betekenis is voor het voortbestaan van Veenendaal's oudste voetbalclub. Met pijn kan men momenteel 4 se niorenelftallen op de been houden en reeds jarenlang wordt Veenendaal ge confronteerd met een voortdurend vertrek van leden naar zaterdagclubs. Tijdens de vergadering worden de le den in feite voor 3 keuzemogelijkhe den gesteld 1. men blijft op zondag voetballen; 2. men gaat een afdeling zaterdagvoetbal oprichten 3. Veenen daal wordt zaterdag club. Zowel in het bestuur als onder de leden schijnt men er van overtuigd te zijn dat er iets gebeuren moet. Dat sluit dan de eerstgenoemde mogelijk heid uit. Een combinatie van zaterdag en zondagclub lijkt een gulden midden weg maar heeft tenminste twee grote nadelen. Het zou betekenen dat er in het al zo voetbalclubrijke Veenendaal nog een zaterdagclub bijkomt,die dan moet beginnen in de laagste klasse van de afdeling Utrecht. Daarnaast is het vow iedere volge ling van de blauw-gele vlag duidelijk dat er nog meer krachten voor de zon dag-sectie gaan afvloeien en raakt het eerste elftal nog meer in moeilijkheden. Een rigoreus besluit om van Vee nendaal een zaterdagclub te maken lijkt de meeste kans te geven dat Veenendaal als club gereed is en men zich aanpast bij de moderne ont wikkeling in het amateurvoetbal. On getwijfeld zullen vooral de oudere le den zich hiertegen fel verzetten. Mis schien wel ten koste van de vereni ging zelf Een late nieuwjaarswens uit Eist: „Wij wensen u een zeer sportief 1970". VEENENDAAL Zaterdagmiddag was gebouw Eltheto voor de derde maal bt twee weken bet strijdtoneel van een langdurig volleybalevenement. De vol leybalvereniging Panters organiseerde het jaarlijkse Panter-toernooi, waaraan naast Panters werd deelgenomen bij de dames door Olympia uit Soest en SOS uit Utrecht. Bij de heren waren het Panters, Salvo uit Utrecht en Shot uit Cu- lemborg die elkaar de prijzen betwistten. De dames van Panters veroverden de eerste prijs door tweemaal van Olympia te winnen en door SOS eenmaal te verslaan en er eenmaal tegen gelijk te spelen. De heren van Panters behaalden even als winnaar Shot 6 matchpunten, doch door een wat beter setsaldo kwam Shot in het bezit van de eerste prijs. Een zeer geslaagd volleybalevenement met diverse zeer spannende matches, waarin de thuisclub Panters goed voor de dag kwam. In de eerste wedstrijden was het duidelijk dat zowel de dames als de heren aan de accommodatie moesten wennen en het feit dat men twee we ken vakantie achter de rug had. De dames van Panters startten 't toernooi met de strijd tegen overgangsklasser Olympia en hadden het aanvankelijk zwaar te vérduren. De Soester dames beten fel van zich af en Panters kon de eerste set op de valreep met 1513 winnen. Ook in de tweede set bleef de match spannend, maar ditmaal trok Panters de set met 1510 naar zich toe. (20). Ook hoofdklasser SOS had veel moeite met Olympia. Ook hier weer een eerste winst voor SOS met 1513, maar in de tweede set werd SOS duidelijk beter. Met 157 won SOS deze set, waardoor het eveneens met 20 won. De eerste wedstrijd tussen de twee hoofdklassers Panters en SOS was niet so spannend als werd verwacht. Pan ters haalde goed uit en won tweemaal, met 15—10 en 15—7 (2—0). En weer had Panters daarna met Olympia zeer veel moeite. Vooral in de eerste set bleef de Soester ploeg zich hardnekkig verzetten. De gast vrouwen wonnen op het nippertje de eerste set met 1715. In de tweede set was het vuur bij Olympia groot- deels gedoofd en kon Panters vrij ge makkelijk met 155 winnen. (20). In de tweede wedstrijd tussen de ploegen SOS en Olympia kwam de ver rassing van het dames-toernooi. Wel was SOS in de eerste set weer heer en meester op het speelveld en won ver diend met 158, maar in de tweede set beet Olympia fel van zich af. Het nam een voorsprong op SOS en stond deze niet meer af. Olympia won deze twee de set met 1115 en speelde dus met 11 gelijk. Door deze uitslag had Pan ters de eerste prijs reeds veroverd. Maar in de laatste strijd van de mid dag hebben zowel Panters als SOS la ten zien in de hoofdklasse van de bond thuis te horen. Het werd een enorm spannend sluitstuk van de dames-pou le. De hele wedstrijd door bleven de ploegen heel dicht bij elkaar met het gevolg, dat SOS de eerste set met 1315 won en Panters de tweede set met 1613 naar zich toe trok. (11) De einduitslag bij de dames: le Pan ters met 7 punten, 2e. SOS met 3 pun ten en 3e. Olypia met 1 punt. Bij de heren is de spanning er tot de laatste wedstrijd ingebleven. Het wa ren net als verleden jaar weer Panters en Shot uit Culemborg die alkaar de hoogste eer betwistten. Naast deze VEENENDAAL Uitslagen van de U3e ronde in de onderlinge competitie van de Veenendaalse Schaakvereniging L. VrijkenE. van Ravenswaay 10 C. Baars—G. de Koning 1—0 H. HeykampL. H. Monnee 10 J. W. BoelensC. ter Hogt 10 W. BomG. van Veen 10 H. de KleuverJ. N. Elenbaas 10 twee ploegen deed Salvo '67 uit Utrecht zijn uiterste best om wat bij te blijven, maar was toch te zwak in dit milieu. Niettemin moest het Panters-team in de eerste wedstrij van de dag tegen dit Salvo alle zeilen bijzetten om win naar te worden. Vooral in de eerste set liet men een grote voorsprong glippen en moest men toestaan dat Salvo nog vele punten scoorde. Panters won de eerste set slechts met 1513 en, naar later zou blijken, padden de gastheren in deze set te veel setpunten afgestaan voor de eindzege. In de tweede set liepen de zaken wat beter en Panters won met 158 (20). Shot had minder moeite met dit Salvo en won met 158 en 155 (20). In de eerste strijd'tussen de twee kemp hanen Panters en Shot ging het er tra ditiegetrouw zeer spannend aan toe. In een enerverende slotfase greep Pan ters de eerste set met 1715 en in de tweede set drukte de thuisclub flink door en versloeg Shot met 1511. Zeer verrassend won Panters dus met 20 van het een klasse hoger spelend Shot. Tijdens de tweede ronde had Panters minder moeite met Salvo en kon men de volle winst met 154 en 1511 (20) binnenhalen. Shot had helemaal geen mededogen met Salvo in de tweede ron de en verpletterde de Utrechternaren met maar liefst 155 en 150 (20). Shot had door deze overwinning zijn set-saldo behoorlijk opgevijzeld en zdu na een eventuele zege op Panters zon der meer in het bezit komen van de eerste prijs. EDERVEEN In de afgelopen week was de opkomst in het Groenekruisge- bouw van de leden van de damclub BCE maar matig waardoor er maar drie partijen konden worden gespeeld. De partijen waren van weinig of geen belang voor het klassement dat nog steeds aangevoerd wordt door J. v. Hier- den. D. v. .Zanten won na een spannende partij van W. Veldhuizen maar kreeg dat niet cadeau want Veldhuizen, die in verloren positie stond, stelde nog alles in het werk om er een remise van te maken. Zover liet zijn tegen stander het echter niet komen. G. Vlas- tuin won van M. Hevel en kon hier bij zonder tevreden mee zijn, want halver wege de partij stond Hevel in gewon nen positie maar door een enorme blun der van Hevel profiteerde Vlastuin goed en dat leverde hem de volle winst op. G. J. v. d. Dikkenberg on dervond van G. Hazeleger veel tegen stand maar in het eindspel toonde hij zich duidelijk sterker en wist de partij verdiend in zijn voordeel te beslissen. Dinsdagavond staat er voor DCE I een belangrijke wedstrijd op het pro gramma. De Ederveners die de twee de plaats bezetten op de ranglijst ko men in Lunteren uit tegen koploper DES III. De Ederveners moeten deze wedstrijd winnen om nog aanspraak te maken op de titel waardoor het een spannende wedstrijd belooft te worden waarin DES lichtelijk favoriet is in de ze streekderby. In het sterk bezette volleybaltoer nooi veroverden de Veenendaalse Panters-dames de titel. Een spannend moment in de oude zaal van „Elthe to". Niettemin had Panter» tegen Shot aan een gelijk spel voldoende om de ti tel te grijpen, want het had Shot reeds eenmaal verslagen. De Culemborgers beten ditmaal zeer fel van zich af. Het kwam vooral aan het net beter voor de dag dan Panters en verdedigend rees de ploeg naar een grote hoogte. Pan ters kon de zaak niettemin vrij aardig bijbenen, maar in de slotfase van de eerste set ging het door de knieën. Shot won met 1511 en stond met 10. voor. Ook in de tweede set bleef Shot iets beter. Panters beging diverse kost bare fouten, waardoor Shot steeds iets voor kon blijven. Maar bij de stand 1111 zat er voor Panters alles weer in. Doch vanaf dat moment lukte bij de Veenendalers vooral aanvallend niet veel meer en Shot won de set verdiend met wederom 1511 en had de „fina- lestrijd" met 20 gewonnen. Daar Shot nu ook 6 matchpunten had ver gaard won het de eerste prijs door een beter set-saldo. De einduitslag bij de heren: le. Shot met 6 punten (11672), 2e. Panters 6 punten (11492) en 3e. Salvo met 0 punten. Na afloop werden de prijzen uitge reikt door voorzitter R. J. Sipkema, die onder meer zei niet alleen tevreden te zijn met het spannende verloop van het toernooi maar zeker met alle deelne mers en deelneemsters op een zeer sportief evenement kon terug zien. VEENENDAAL Voor het succes volle eerste team van de Veenendaalse Badmintonclub staat er vanavond een belangrijke wedstrijd op het program ma. In gebouw Eltheto l»egint om kwart over zeven een competitiewedstrijd die vermoedelijk tevens een kampioensduel zal worden. Het nog ongeslagen team van VBC rekent er zonder meer op dat men vanavond het kampioenschap gaat veroveren. Mocht dat niet het geval zijn dan resteren er echter nog twee compe titiewedstrijden waarin men punten kan verzamelen om de titel te pakken. AMSTERDAM De finalisten voor het kampioenschap van Nederland bil jarten anker kader 47/2, dat van 22 t/m 25 januari in Valkenburg (Limburg) wordt gehouden, zijn: Hans Vultink (Groenlo), Henk Scholte (Eindhoven), Joop Roodenburg (Voorhout), Lambert van Leur (Oss), Jean Bessems (Kadier en Keer), Hans Sundquest (Schiedam), Ja nus Jacobs en Jan Haans (Valkenburg). Titelhouder Tini Wijnen heeft niet voor dit toernooi ingeschreven. BOLOGNA Edmondo Fabbri, de trainer van de Italiaanse eer ste divisieclub Bologna, is zon dag na afloop van de ontmoeting tegen AS Roma door Romeinse supporters gemolesteerd. Na de wedstrijd die in 11 eindigde, was Fabbri in de auto van zijn zoon gestapt. Door supporters van Rom a werd de auto het weg rijden belet, waarna Fabbri en kele keren in het gezicht werd geslagen. De politie, die onmiddellijk werd gewaarschuwd, heeft drie personen gearresteerd. J EIBERGEN Aad Steylen (Hanze Sport) heeft zondag in Eibergen een nationale Nieuwjaarscross over 8000 me ter gewonnen. De Nederlandse mara thonkampioen legde het gladde parcours af in 30 minuten en 16 seconden. Bij de dames, die 2000 meter moesten lopen, bleek Wil ma Schipper (Tion, Enschede) in 9.47.3 de snelste. De uitslag bij de heren was verder: 2. George Mol (Tion) 30.23.2; 3. Roelof Veld (DOS, Dwingelo) 30.42.6; 4. Hans Stokvis (Fortis, Enschede) 31.001. DEN HAAG Zaterdagavond is er voor de eredivisie heren een competitie wedstrijd gespeeld. Libanon won de thuiswedstrijd tegen Hevok met 3-0 (15- 8, 15-5, 15-10). VEENENDAAL Stampvoetend in de sneeuw stonden zaterdagmiddag am per 100 toeschouwers langs de lijn van een der bij velden op het sportpark „Panhuis". DOVO trotseerde het barre winterklimaat door een oefenduel te spelen tegen derdeklasser ESA uit Arnhem. In aanmerking genomen de om standigheden werd het nog een redelijke wedstrijd, waarin de Veenendalers duidelijk wat meer techniek demonstreerden maar desondanks pas enkele mi nuten voor het einde de 1-1 ruststand in een 2-1 overwinning ombogen. Het DOVO-team, zonder Gerard Schinkel, Nelis Houtriet, Henk van Koo- ten en Henny Beyer maar met Jaap Re- bergen, Job Bo^g en Gert van Kooten kon zich redelijk goed staande houden op het toch wel bijzonder gladde terrein. Vooral de Veenendaalse combinaties waren zonder meer beter dan die van de gasten. Aanvankelijk was er echter weinig verschil te bespeuren in de aan- valsacties van beide partijen. Het duur de, bijna een kwartier voordat Gert van Kooten het DOVO-elftal kwam comple teren en daarmee wat meer gevaar bracht in de roodwitte voorhoede. Er was bijna een half uur gespeeld toen ESA met een snelle actie voor het doel van DOVO verscheen en er een be nauwd moment aanbrak voor keeper Van Hardeveld. Tot vijf maal toe werd van dichtbij een schot gelost maar steeds weer kon op 't nippertje redding worden gebracht. Vijf minuten voor rust nam ESA een voorsprong. Van de Berg raakte in duel met Job Borg en keeper Van Harde veld kwam z'n teamgenoot te hulp. De Arnhemmer slaagde er echter in beide tegenstanders te passeren en plaatste de bal over het 2-tal heen in het doel, 0-1. Nauwelijks twee minuten later was de score al weer in evenwicht. Links buiten Bert Visscher kreeg een hoek schop te nemen en maakte er een in swinger van. Aart Gerritsen belaagde keeper Garssen zodanig dat deze niet in staat bleek het schot van Visscher te keren, 1-1. De tweede helft was nog maar amper begonnen toen Nico Diepeveen met een keihard schot de doelpaal van ESA raak te. Het was 't begin van een periode waarin de Arnhemse doelman Garssen talloze malen zeer fraai schoten van de DOvo-voorwaartsen wist te keren. Van Bruxvoort ging zich steeeds meer met de aanval bemoeien en loste eveneens een schot dat slechts door de paal kon worden gekeerd. Uit een pass van Ger ritsen schoot Diepeveen de bal rake lings voor het doel langs. Hoewel DOVO sterk aanvallend bleef spelen lukte het ESA ook enkele malen een goede aanval op L bouwen. Een der Arnhemse aanvallers kwam daar bij alleen voor de keeper Van Harde veld, die echter toch kans zag het ge vaar af te wenden. DOVO bleef aandrin gen om een gunstiger score te bereiken en tot tweemaal toe slaagde men er in de bal in het ESA-doel te deponeren, maar beide keren moest de Veenendaal se arbiter H. Rebergen het doelpunt af keuren. Rebergen, die een zeer goede wedstrijd speelde. Het vriendschappelijk duel was door de bijzonder ongunstige terreinomstan digheden geen duidelijke maatstaf voor een beoordeling over vorm en conditie van het DOVO-elftal. In elk geval was het een goede en zeker ook nuttige oe fenwedstrijd tijdens de overwintering van het belangrijke seizoen voor de 2de- klassers van de KNVB. ZUIDLAREN De Nederlandse I.C. tennisploeg met de nationale kampioen Niek Fleury, Evert Schneider, Peter Scholtz en Marian Laudin, een Tsjechische rang lijstspeler. die In ons land asiel heeft gekregen, heeft dit weekeinde in de Prins Bernhardhoeve in Zuidlaren de indoorwedstrtyd tegen een sterke Hamburgse af vaardiging met 4-8 verloren. Zaterdag was er voor Nederland nog enige hoop op een zege, want het eerste gedeelte van de ontmoeting werd met een 3-3 onbeslist afgesloten. Zondagmiddag echter werden de Ne derlanders volkomen van de baan ge speeld. Alleen Peter Scholtz kwam tot een winstpunt voor Nederland door een 1-6, 6-1, 6-1 zege op de sterk spelende Kammerer, die zaterdagmiddag Evert Schneider met 6-1. 6-4 had geklopt. Het spel van Schneider kwam op deze in- doorbaan niet helemaal tot zijn recht. Dat bleek duidelijk in zijn partij tegen de snelle Mertins, die met prachtige snelle ballen en in een soepele stijl tot 'n overwinning met 6-2, 6-4 kwam. Pe ter Scholtz had zaterdag ook zijn par tij tegen Mertins gewonnen. Samen met Niek Fleury versloeg hij verder het sterke dubbel Brenner Mertins. Peter had in deze overwinning het grootste aandeel. Het spel van zijn partner was niet wat men van 'n Nederlandse kam pioen mocht verwachten. Met slechts enkele momenten van goed tennis, afge wisseld met grove mixers en woeste ongecontroleerde klappen, leverde Fleu ry geen prestatie van enige betekenis. Zijn nederlóag tegen Bernd Kube kwam fors aan 3-6, 2-6. Zaterdag had hij zich met een overwinning op Brenner 6-3, 6-4 beter geweerd. Bernd Kube was de sterkste man van het toernooiwinst op Fleury en op Laudin erï in de beide dub bels. Hij werd daarbij goed gesteund door zijn partner Kammerer: 9-7, 6-3 tegen Laudin/Schneider en 2-6, 6-1, 6-3 tegen Fleury/Scholtz. MONTEVIDEO Vijf maanden voor het begin van het toernooi om het we reldkampioenschap maakt het voetbal in Uruguay een ernstige crisis door. Het klasseverschil tussen de leidende clubs Penarol en Nacional Montevideo ener zijds en de overige clubs anderzijds is dit seizoen bijzonder groot gebleken. De „kleine" verenigingen eisen nu terug trekking van Penarol en Nacional uit het toernooi om de Zuidamerikaanse beker en uitkering van 20 procent van de baten uit internatiouale wedstrijden van de twee topclubs. Naar aanleiding van deze eis hebben de president, vice- president en algemeen secrtaris van de Urugase voetbalbond, allen lid van Pe narol of Nacional, besloten hun functie ter beschikking te stellen. Ook het Hongaarse voetbal verkeert in moeilijkheden, die onlangs hebben geresulteerd in het aftreden van de sa mensteller van de nationale ploeg, Ka- roly Soos. De nationale sportraad in Hongarije heeft geweigerd voor opengevallen plaatsen nieuwe personen aan te wijzen. Tot maart gaan drie commissies zich bezighouden met de kwestie hoe de va catures bezet zullen worden. Na de uit schakeling van Hongarije voor het toer nooi om het wereldkampioenschap zijn diverse acties gevoerd om het Hongaar se voetbal te reorganiseren.' MIDDELBURG Het Nederlandse damestafeltennisteam heeft zondag in Middelburg een overwinning behaald op een verzwakte Belgische ploeg. De uitslag was 5-1. De vijftienjarige Ellen Klatt gaf de Nederlandse dames een voorsprong door de invalster voor mejuffrouw Keppenne, mevrouw Van Gelder, in twee sets te verslaan: 21-9 en 21-16. De Belgische dames kwamen op gelijke hoogte door een overwinning van mejuffrouw De- taille op de Nederlandse kampioene Mary van Ruiten. De setstanden waren 21-23 en 14-21. Veronique van der Laan was hierna sterker dan mejuffrouw Verlinden: 21-13, 21-17. In de spannendste partij van de ontmoeting won Ellen Klatt de eerste set gemakkelijk (21-15) tegen Detaille, maar moest de tweede set met 12-21 afstaan. In de derde serie was Ellen Klatt echter weer beter (21-19) waardoor Nederland een voorsprong van 3-1 nam. De laatste twee partijen leverden ze ges op voor Veroqique van der Laan: 21-5, 21-7 tegen mevrouw Van Gelder en Mary van Ruiten: 21-18, 21-16 tegen mejuffrouw Verlinden, zodat de eind stand op 5-1 werd bepaald. Na vijftien interlandontmoetingen is de score acht overwinningen voor Nederland en zeven zeges voor de Belgische dames. Een gevaarlijke situatie voor het DOVO-doel, waar keeper Van Har develd zich niet staande kon houden en Job Borg toesnelt om redding te brengen. DEVENTER Bij internationale jeugdwedstrijden op de Deventer kunst ijsbaan leverde de 18-jarige Noorse student Erik Vea de beste prestaties. Hij won bij de a-junionen de 1000 me ter en de 5000 meter. Zijn tijd op de kilometer, 1.25.7, betekende een nieuw baanrecord voor junioren. Van de Ne derlanders viel de 17-jarige Gerard van Gelder uit Diepeveen op. Hij werd twee de op de 1000 meter achter de Noor Geir Nyland en won de 3000 meter in de goede tijd van 4.37.7. Een nationale jeugdafvaardiging ontbrak bij deze wedstrijden daar de KNSB geen officiële uitnodiging had gekregen. Uitslagen: Junioren a. 500 meter: 1. Erik Vea (Nw.) 43,1 se conden; 2. Roar Fineidet (Nw.) 44.2; 3. Perje Andersen (Nw.) 44.2: 4. Helmut Kraus (WD1.) 44.4; 5. Geke Draaier (Ned.) 44.9. 1500 meter: 1. Fineidjet 2.22.4; 2. Vea 2.23.6; 3. Andersen 2.24.5; 4. Kraus 2.28.2; 5. Anton Eicher (WD1.) 2.29.9. Junioren b. 500 meter: 1. Geir Nyland (Nw.) 44.6; 2. Gerard van Gelder (Ned.) 44.9; 3. Ivar Aarnes (Nw.) 45.0; 4. Jan Heida (Ned.) 45.4; 5. Robert Olsen (Nw.) 45.5. 1500 meter: 1. Nyland 2.20.8; 2. Aar nes 2.24.3; 3. Olsen 2.24.9; 4. Van Gel der 2.25.9 (gevallen); 5. Kees Ripperda (Ned) 2.29.6. Junioren A: 1000 meter: 1. Erik Vea (Nw.) 1.25.7; 2. Roar Fineidet (Nw.) 1.27.6; 3. Helmut Kraus (Wdl) 1.28,1; 4. Ter je Andersen (Nw) 1.28.6; 5. Co van Liere (Deven ter) 1.29.6. 5000 meter: 1. Vea 8.11.0; 2. Fineidet 8.11.4; 3. Andersen 8.20.3; 4. Kraus 8.30.7; 5. Sies Wiersma (Heerenveen) 8.34.4. Eindklassement (individueel) 1. Vea 182.917 pnt.; 2. Fineidet 184.607; 3. An dersen 186.697; 4. Kraus 188,920; 5. Van Liere 193,200. Landenklassement: 1. Noorwegen 25 pun ten; 2. Deventer 94; 3. West Duitsland 100; 4. Zweden 130; 5. Heerenveen 131. Junioren B: 1000 meter: 1. Geir Nyland (NW) i.27.5; 2. Gerard van Gelder (Deven ter) 1.27.8; 3. Ivar Aarnes (Nw) 1.28.9 4. Robert Olsen (Nw) 1.30.3; 5. Jan Heida (Heerenveen) 1.31.6. 3000 meter: 1. Van Gelder 4.37.7; 2. Aarnes 4.44.8; 3. Nyland 4.46.6; 4. Kees Ripperda (Deventer) 4.50.8; 5. Olsen (Nw) 4.52.4. Eindklassement (invidueel): 1. Ny land 183,050 pnt.; 2. Van Gelder 183.716; 3. Aarnes 185.017; 4. Olsen 187.683; 5. Ripperda 190.434. Landenklassement: 1. Noorwegen 35 punten; 2. Deventer 63; 3. Heerenveen 85; 4. Zweden 129. AMERSFOORT Het officieuze Ne derlandse waterpolo zevental De Kik vorsen heeft ook het veertiende toer nooi om de Van Haselen Wisselbeker gewonnen. Voor vijfhonderd toeschou wers versloegen De Kikvorsen in de eindstrijd CN Barcelona met 7-3. Aanvankelijk kon Barcelona het vrij traag gestarte Kikvorsenteam goed bij houden. Na de eerste periode was de stand 1-1 en de Spanjaarden namen in de tweede periode door Soler zelfs de leiding. De kikvorsen kwamen echter terug en in de derde speeltijd werden de Spanjaarden volledig overspeeld. Met vier doelpunten beslisten de Ne derlanders de wedstrijd. In de strijd om de derde en vierde plaats bleek Egri Dosza (Hong.) de sterkste. De Hongaren versloegen de Robben, die voortreffelijk tegenstand boden, met 7-5. De wedstrijd om de vijfde plaats ging na een matig duel naar het Duitse Offenbach. De Duitsers versloegen organisator AZ en PC met 7-5. De aantrekkelijkste wedstrijd werd zaterdags gespeeld tussen CN Barcelona en Egri Dosza. De ontmoeting eindigde onbeslist: 7-7. Zondagmiddag wonnen de Spanjaarden na strafworpen. De strijd om de Van Haselenbeker was het eerste grote toernooi in Nederland, dat met de nieuwe spelregels werd ge speeld. Vijf minuten voor het einde kon dan toch Aart Gerritsen met een omhaal het winnende doelpunt scoren. Alle felle po gingen van Gert van Kooten bleven zon der resultaat, evenals de schoten van Bram Demoet, die zich tot veler verras sing met een klein baardje presenteer de en daar talloze opmerkingen over moest incasseren. Opvallend was ove rigens het rustige optreden van Jaap

De Vallei | 1970 | | pagina 8