Canada trekt zich terug Koersen Hilversum Misgreep bij selectie kostte Nederlandse tafeltennisploeg de zege Voetbal over de grens STANDAARD LUIK IN EINDSTRIJD BAAS OVER FLAMINGO'S Beljavski moest half punt afstaan WK IJshockey AMVJ winnaar Energietoernooi Niemeijer jeugdtoernooi NEGEN PROFS ONOFFICIEEL KARAKTER OVERWEGINGEN Enkelspeltitel voor Alan Stone Persoonlijk damkampioenschap Verrassend verlies voor Rus Smylov ENGELAND DUITSLAND DERDE PRIJS ITALIË BELGIË PORTUGAL SPANJE Autoverzekering met premiebetaling per maand MAANDAG 5 JANUARI 1970 GENèVE Canada heeft zich te ruggetrokken als organisator van de wereldkampioenschappen ijshockey, die dit jaar maart zouden worden ge houden. De voorzitter van de Canadese ys- hockeyfederatie, Eari Dawson, nam dit besluit op de vergadering van de internationale yshockeyfederatie (JIHC), nadat de Europese hockeybonden over eenkomstig de voorschriften van het In ternationale Olympisch Comité hadden geweigerd tegen een Canadees team met beroepsspelers uit te komen. „Zolang Canada niet het recht heeft zijn beste spelers op te stellen, zoals ieder ander, zal het niet meer deel nemen aan de wereldkampioenschap pen of spelen tegen Europese teams, waar dan ook," zei Dawson. Na terugtrekking van Canada be sloot de vergadering de wereldkam pioenschappen dit jaar in Zweden te houden. Het geschil heeft alleen betrekking op de ploegen die zijn ingedeeld in de a-poule van de wereldkampioenschap pen: Canada, Zweden, Rusland, Tsje- cho-Slowakije, Finland en Oost-Duits- land. Vorig jaar besloot de IIHF op een vergadering in Frankrijk voortaan ne gen beroepsspelers per landenteam tot deelname aan de wereldkampioen schappen toe te laten. Deze maatre gel zou van bijzonder groot belang zijn voor Canada (en ook de Verenig de Staten), waar het beroeps-ijshoc key een grote vlucht heeft genomen, maar waar de amateurteams het de laatste jaren niet zo goed hebben ge daan op de wereldkampioenschappen of de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comi té, onder leiding van de Amerikaan Avery Brundage, herinnerde de IIHF eraan, dat het opstellen van beroeps spelers kan leiden tot uitsluiting van het Olympisch ijshockey toernooi en dat deze maatregel ook kan worden getroffen tegen landenteams of spelers die tegen beroepshockeyers spelen. Brundage en het IOC hebben ook het voornemen het skiën als Olym pische sport uit te sluiten wegens de mate van professionalisme die daarin zou zijn doorgedrongen. Hockey en skiën zullen zeker aan de orde komen op de volgende vergadering van het IOC, die in mei van dit jaar in Am sterdam zal worden gehouden. De vijf Europese landen in de a- poule hadden voor de Canadese terug trekking een Canadees compromis voorstel verworpen, om de komende kampioenschappen een onofficieel ka rakter te geven. De winnaar van het zogenaamde invitatietoernooi zou la ter altijd nog tot officieel wereldkam pioen kunnen worden uitgeroepen, als het IOC toestemming zou geven voor deelname van beroepsspelers aan het toernooi. De voorzitter van de IIHF, de Cana dees „Bunny" Ahearne, zei na de te rugtrekking van Canada, dat de Ver enigde Staten nu zullen worden uitge nodigd voor deelname aan de a-poule. Weigert Amerika, dan gaat de uitno diging naar Polen. De Amerikaanse vertegenwoordiger Thomas Lockhart, zei dat hij niets over de zaak kon zeggen voordat hij overleg heeft gepleegd met het Ameri kaanse ijshockey comité. HILVERSUM De uitslagen van de zondag in Hilversum gehouden drave rijen luidden: Araprijs (240 m): 1. Galathea (T. H. Kooyman) 3.04.1, 1.30.2; 2. Haroldine; 3. Gerda Kraan. Toto: winn. 2.40, pl. 1.40, 2.20, 1.80; koppel 8.70; cover 8.-. Boomvalkprijs 2000 m met autostart: 1. For Ever (H. J. Pools) 2.54.-, 1.27.-; 2. Gonda Mac; 3. Gracia Peter hof. Toto: winn: 14.80, pl 4.30, 1.70, 1.70; koppel 12.-; cover 4.10; trio 399.10. Amateurwinterkampioenschap 1, 2000 m voor amateurrijders: 1. Billy Boy; 2. Eric Kinley; 3. Ger Westlandia. Toto: winn. 10.90, pl. 1.90, 1.40, 1.60; koppel 9.80; cover 3.-. Midwintercriterium 2400 m: De Apeldoornse wielrenner Gertie Wil- iWildeboer als eerste. Cees Zoontjes I (Zelhem) finishte als vijfde. De ande- deboer heeft gisteren een voortreffe-\ (Tilburg) werd tweede en Cor Rutgers re Apeldoornse deelnemer Benny lijke prestatie geleverd. Tijdens een\ (Naarden) kwam als derde binnen. Meijer eindigde als dertiende, cyclo-cross in Helvoirt (N.B.) voor\Daan Pos (Kortenhoef) legde beslap Op de foto: Wildeboer wordt gefeli- amateurs en beroepsrenners finishte op de vierde plaats en Ger Seheffers citeerd door Cees Zoontjes. VEGHEL Een misgreep by de selectie heeft het Nederlandse tafeltennisteam zaterdag in de wedstrijd voor de tweede divisie van de Europese competitie de overwinning gekost tegen Zwitserland. De sterk onderschatte Zwitsers zegevier den met 4-3. zy legden daarvoor de basis in de heren-enkelspelen, waarvan zU er drie van de vier wonnen. Het vierde punt kregen de Zwitsers vrywel cadeau. De 17-jarige ryk getalenteerde Veronique van der Laan, die de laatste tyd wat over belast is geraakt met internationale wedstryden, sloeg in haar party tegen de on betekende Vreni Lehmann sneller dan haar gevoel voor precisie toeliet en ver loor het duel tegen zichzelf met 20-22, 12-21. Dat had allemaal geen ernsige gevol gen behoeven te hebben als bondscoach Tigerman had vertrouwd op dezelfde selectie, die twee weken geleden in La Louvière met 4-3 van België won. Toen zorgden Bert Schoofs en Bert van der Helm tenminste in de enkelspelen voor de vier voor winst benodigde punten. In Veghel echter stelde Tigerman naast Bert Schoofs diens oudere broer Frans op voor de enkelspelen. „We hebben in onze trainingsgroep vier spe lers, die allemaal van de Zwitsers moe ten kunnen winnen", verdedigde de bondscoach na afloop zijn keuze. „Bert van der Helm, de gebroeders Schoofs en Nico van Slobbe. Ik was van me ning, dat Frans op zijn minst één par tij zou winnen." De tweede overweging was dat Bert van der Helm zich nu meer zou kunnen concentreren op de dubbelspelen, die zowel tegen Luxem burg als Noord-Ierland en België verlo ren gingen. In dat opzicht slaagde het experiment. De minder „belaste" Ne derlandse kampioen won met Veroni que v.d. Laan het gemengd dubbel en met Bert Schoofs het heren-dubbel. „Invaller" Frans Schoofs verloor ech ter de zo belangrijke enkelspelen. „Ik kan er nog niet over uit", aldus de oud-kampioen van Nederland. „Mario Mariotti en Marcel Grimm ken ik al zo'n tien jaar. Ik heb nog nooit van ze verloren. Maar zoveel kansen als dit maal heb ik nimmer verspeeld. Ik durf de gewoon niet aan te vallen". Voor bondscoach Tigerman kwam het falen van zijn meest geroutineerde spe ler als een bijzonder onprettige verras sing. „Ik had de overtuiging, dat hij re delijk in vorm was. In de competitie heeft hij per slot van rekening nog geen partij verloren. En in de achtkamp PERTH De Australiër Alan Stone veroverde zondag in Perth de heren- enkelspeltitel van het toernooi om de kampioenschappen van West-Australië door in de finale zijn landgenoot Phil Dent te verslaan. De setstanden waren 6-3, 6-3 en 9-7. Margaret Court (Aus.) revancheerde zich voor haar nederlaag in het dames dubbelspel van zaterdagavond tegen haar landgenotes Kerry Melville en Ka ren Krantzcke door in de finale dames enkel Kerry Melville met twee keer 6-4 te verslaan. De Engels/Jamaicaanse combinatie Gerrald Battrick/Richard Russels schre ven de heren-dubbelspeltitel op hun naam door een zege in de eindstrijd op Bernard Paul en Matthias Werren (Fra Zwi.). De uitslag was 2-6, 6-3 en 6-4. De titel in het gemengd-dubbelspel werd veroverd door Karen Krantzcke en de Amerikaan Stuart. De Australisch/ Amerikaanse combinatie .versloeg Kerry Melville (Aus.) en de Fransman Paul in drie sets: 6-2, 4-6, 7-5. Kerry Melville en Karen Krantzcke waren in de finale dames-dubbelspel met 6-2, 3-6, 6-3 sterker dan Margaret Court en Winnie Shaw (AusJGbr.). versloeg hij zowel zijn broer als Bert van der Helm." Frans Schoofs echter: „De tegenstand is zo zwak, dat je je niet druk hoeft te maken. Nu echter wreekt zich het feit, dat ik internationaal geen wedstrij den heb gespeeld. Je wordt bang en dan speel je beneden je kunnen." Als zoiets een geroutineerde interna tional als Frans Schoofs overkomt, die bovendien bekend staat als een buiten gewoon stabiele persoonlijkheid, dan geeft dat een duidelijke indicatie naar de oorzaak van het nu al enkele jaren achterblijven van de prestaties van jonge spelers in de nationale selectie. Een blijvend gebrek aan internationa le wedstrijdroutine. Dat werd in Veg hel duidelijk gedemonstreerd door Bert Schoofs, die na een verdienstelijke over winning in de openingspartij op Mariot ti zich volkomen liet afbluffen in een spelletje attaque-contra attaque tegen de Zwitserse kampioen Marcel Grimm (8-21 11-21). Tigerman kon weinig anders doen dan erop te wijzen dat naast ge brek aan routine ook gebrek aan con centratie een verklaring vormde voor de teleurstellende prestaties. In beide zaken zal dank zij de komst van de AMVJ-speler Mauri Colthoff in de bege leidingscommissie verandering kunnen komen. Deze kreeg bij de Nederlandse Sportfederatie een subsidie los om een nationale ploeg deel te laten nemen aan de internationale kampioenschappen van Tsjecho-Slowakije, Roemenië en Groot- Brittannië en verrichtte voorts 't voorbe reidende werk voor het onderzoek naar de concentratieproblemen bij tafelten nissers, dat binnenkort aan de univer siteit van Amsterdam onder leiding van prof. Hueting en drs. Biltz zal worden gehouden. De gedetailleerde resultaten waren: Bert Schoofs (Ned.) - Mario Mariot ti (Zwi) 17-21, 21-14, 21-9; Frans Schoofs - Marcel Grimm 19-21, 21-19, 14-21; Veronique v.d. Laan - Vreni Leh mann 20-22, 12-21; B. Schoofs/v.d. Helm - Grimm/Mariotti 17-21; 21-16, 21-7; v.d Helm/v.d. Laan - Grimm/Lehmann 21-14, 21-15; B. Schoofs - Grimm 8-21, 11-21; F. Schoofs - Mariotti 15-21, 21-10, 15-21. Beeld van het veld tijdens de eer ste ronde van het Midwintercrite rium. 1. Anton S. (J. v. Leeuwen) 3.23.9, 1.22.9; 2. Esmeraud; 3. Beachcomber. Tot.: winn. 3.-, pl. 1.40, 2.-, 3.60, koppel 7.-; cover 5.50. Bosduinprijs 2000 m met autostart: 1. Flying Lady (E. F. Schwartz) 2.52.8, 1.26.4; 2. Francisco; 3. Filippine. Toto: winn 2.50, pl. 1.10, 1.30, 1.20; koppel 10.80, cover 3.90; trio 25.10. Buizerdprijs 2920 m: 1. Freddy Scotch (S. V. Dooyeweerd) 4.17.1, 1.27.4; 2. Dora Dora Williams; 3. Gaston v. d. Lente. Toto: winn 5,-, pl. 1.60, 1.50, 1.50; kop- ARNHEM De uitslagen van de partijen voor de eerste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland (halve fina les), die zaterdag in Arnhem werden gespeeld, waren: Groep één: BandstraDorst 1-1; De Boer - Den Doop 1-1; Bronstring - Gordijn 1-1; Prinsen - De Ruiter 1-1; Craane - D. de Jong 1-1. Groep twee: HeeringaEdink 1-1; BergsmaWiggers 2-0; Okrogelnik Palmer 1-1; De Koning - Bakker 0-2; W. de Jong - Van der Sluis 1-1. Uitslagen van zondag: Tweede ronde: groep één: DrostD. de Jong 1-1; De Ruiter - Craane 0-2; Gordijn - Prinsen 2-0; Den Doop - Bronstring 0-2; BandstraDe Boer 2-0. Groep twee: BakkerW. de Jong 1-1; Palmer - De Koning 2-0; Wiggers - Okrogelnik 2-0; Heeringa - Bergsma 1-1; Edink - Van der Sluis 1-1. Stand groep één: Bandstra, Bron string, Craane en Gordijn, allen 3 pnt. Groep twee: Bakker, Bergsma en Pal mer, allen 3 pnt. De nummers één tot en met vier van elke groep plaatsen zich voor de finale van het Nederland se damkampioenschap, waarvoor Sij- brands, Wiersma, Varkevisser en Geert van Dijk zich reeds hebben gekwalifi ceerd. AMSTERDAM Landskampioen AMVJ heeft zaterdag door een overwin ning op de Europese bekerhouder CSKA Sofia het internationale energietoernooi als eerste beëindigd. De Amsterdammers versloegen de Bulgaren in de Amster- demse Apollohal met 3-2. De setstanden in dit enerverende duel waren 16-18, 15-13, 15-9, 5-15, 15-13. In de laatste set maakte AMVJ nog een achterstand van drie punten goed. Blokkeer verloor ook de derde wed strijd. Na de goede prestatie van vrij dagavond toen in de Voorburgse sport hal „De Vliegermolen" ternauwernood met 2-3 van CSKA Sofia werd verloren, stelden de Hagenaars teleur. Orawi uit Dordrecht had weinig moeite om met 3-0 te zegevieren. De setstanden waren: 15-11, 15-5, 15-10. De eindstand van het Energietoernooi is: 1. AMVJ, 3 gespeeld 6 punten; 2. CSKA Sofia 3-4; 3. Orawi 3-2; 4. Blokkeer 3-0. pel 7.-; cover 4.10. Bosuilprijs 1600 m met autostart: 1. Beautiful Star (C. A. v. Leeuwen) (2.14.6, 1.24.1; 2. Bonnie Mars; 3. Dochter van Our Bonni. Toto: winn. 4.10, pl. 1.70, 1.40, 1.40; koppel 3.30; cover 4.90; trio 28.60. Aasgierprijs 2400 m met autostart: 1. Heer du Commerce (K. Woudstra) 3.32.2, 1.28.4; 2. Heros; 3. Gaudy Way. Tot: winn 5.90, pl 3.60, 2.90; koppel 15.90; cover 4.10. Totalisator-omzet 278.148,50. HASTING De Rus Vassily Smys- low heëft zaterdagavond tijdens het in ternationale schaaktoernooi te Hastings een verrassende nederlaag geleden te gen de 18-jarige Engelse student Mar- tyn Corden. De partij, voor de vijfde ronde, was aanvankelijk na vijf uur af gebroken. Corden had vier pionnen meer op het bord. Na de hervatting hield Smyslow het nog vijf zetten vol en gaf vervolgens gewonnen. Het was de eerste nederlaag van de 48-jarige Rus tegen een Engelsman. De belangrijke partij tussen de Hon gaar Lajos Portisch en de Zuidslaviër Gligoric eindigde na 41 zetten in remise. Portisch behield de leiding met 4 pun ten. De Nederlander Jan Timman kwam niet in actie. LONDEN Ever ton. trots eerste op de ranglijst van de eerste divisie in de Engelse league, heeft zaterdag een verrassende nederlaag geleden in de derde ronde van het toernooi om de Football Association Cup. Shef field United, dat in de tweede divisie uitkomt, versloeg de club uit Liver pool met 21. Everton leidde aan de rust door een doelpunt van Alan Ball, die een strafschop benutte. In de tweede helft scoorden Colin Addison en Gil Reece voor de United. Andere eerste-divisieclubs, die van lager geklasseerden verloren, waren West Ham United, dat met 12 voor Middlesbrough moest wijken en Sun derland, dat met 01 door Leicester City werd uitgeschakeld. Tottenham Hotspur moest zich zelfs bijna gewonnen geven aan Bradford City, dat in de derde divisie speelt. De Spurs zagen een voorsprong van 20 veranderen in 22, zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk werd. Ook landskampioen Leeds United had veel moeite met een kwalitatief zwakkere tegenstander. Vierde divi sionist Swansea stond na de eerste helft met 10 voor. Toen echter aan voerder Mel Nurse in de 60e minuut uit het veld was gestuurd, profiteerde Leeds van de numerieke meerderheid met treffers van Johnny Giles en Mick Jomex (21). Manchester United won met 10 van Ipswich Town waarbij een speler van Ipswich behulpzaam was. Mich McNeil schoot nl. vlak voor tijd in eigen doel. Manchester zal het een maand zonder sterspeler George Best, die geschorst is, moeten doen. In Schotland ging de belangstelling uit naar de topper tussen Celtic en Glasgow Rangers. De teams kwamen niet aan doelpunten toe en Celtic be hield daardoor een voorsprong van twee punten op de aartsrivalen. Ron McKinnon (Glasgow) en Jim B rog an (Celtic) liepen waarschuwingen op. Veelvuldige sneeuwval was er zater dag oorzaak van, dat tien van de zes tien vastgestelde bekerontmoetingen in West-Duitsland moesten worden af gelast. In de vijf wedstrijden, die vrij dag en zaterdag doorgang vonden ble ven verrassingen niet uit. Drie Bun- desligaverenigingen verloren in uit wedstrijden van een klasse lager spe lende clubs. Jahn Regensburg zegevierde voor 14.000 toeschouwers met 10 over ex- kampioen Eintracht Braunschweig HAARLEM In de finale van het jubileumtoernooi van de Flamingo's heeft Standaard Luik, halve-finalist in het laatste Europese bekertoernooi, op ondubbel zinnige wyze de grote kwaliteit bewezen. De nederlaag, die de Belgeit vrydag verrassend tegen The Blue Stars leden, twee uur na aankomst in Haarlem, is dan ook een „vergissing" geweest. Vooral Willy Steveniers was ongrypbaar voor de Haarlemse spelers, die slechts de eerste zes minuten stand konden houden. Daarna scoorden de Belgen in snel tempo. Bij de basketverwisseling was de strijd in feite reeds beslist: 56 30. Een laatste krachtinspanning van de Flamingo's deed coach Guy van der Broek, die tot de beste coach van het toernooi werd uitgeroepen, besluiten zijn basisopstelling in het veld te hou den. Maar na de achtste minuut van de tweede helft kwamen de Haarlem mers er niet meer aan te pas. Het ein de kwam met 115 79 voor Standaard Luik. Topscorer bij de Belgen was Steveniers met 22 26. Deze speler maakte ook de meeste doelpunten van het gehele toernooi, namelijk 83. Schutters van formaat waren verder: Vic Dheil (9—15) en Scholiers (13—6). Bij Flamingo's richtten Frank Kales (8—12) en Jan Schappert (146) het best. Door de gezamenlijke pers werd de Pool Jedlinski tot de meest waarde volle speler van het toernooi uitgeroe pen. De strijd om de derde prijs is gewon nen door AZC Warschau, dat de Ame- Spelmoment uit de finalewedstrijd tussen Flamingo's en Standaard Luik. rikaanse legerploeg Heidelberg Celtics met 9878 versloeg na een ruststand van 5530. Het was een aantrekkelij ke wedstrijd, bijgewoond door ca. 1500 toeschouwers. In de eerste helft speel den de Polen met als uitblinker Kalin- ovski en Nowak prachtig basketball. De Amerikaanse zoneverdediging was niet bestand tegen de fabuleuze afstands schoten van Kalinovski, die voor de pauze 30 punten scoorde, evenveel als het gehele Amerikaanse team. Heidelberg begon de tweede helft fu rieus en bracht de achterstand terug tot 5664. Meer zat er niet in. De condi tioneel sterkere Polen liepen in de slot fase steeds verder uit en wonnen met 98—78. dank zij een kopbal van Mattes ze ven minuten voor tijd. München 1860, dat op de competitie ranglijst de laatste plaats inneemt, kreeg tegen het vorig jaar gedegra deerde Kickers Offenbach geen kans: 14. Voor Offenbach scoorden Kraft, Weilbaecher, Kremers en Schönfoer- ger. Keiler redde de eer, mede door een blunder van doelman Volz. FC Nürnberg, dat met Kickers Offenbach de leiding heeft in de zuidelijke re- gionalliga, versloeg voor 20.000 toe schouwers VFB Stuttgart met 1—0, vooral door beter spel in de tweede helft. Invaller Lehr zag in de 81e mi nuut kana doelman Feller te passe ren. Hannover '96 won na een spannende wedstrijd verdiend met 32 van Rot Weiss Oberhausen. Alle doelpunten kwamen na rust tot stand. Drie minu ten voor tijd wees het scorebord 22 aan zodat een verlenging waarschijn lijk leek. International Heynckes dacht daar echter anders over en hij be zorgde vlak voor het eindsignaal Hann over de winst Op een glad veld, waarvan de be sneeuwde bovenlaag door ferme bul- en geregeld werd ververst, won HSV Hamburg zondag met 31 van FC Villingen. De Hamburgers namen voor 15.000 toeschouwers door Schulz, Zac- zyk en Honig een voorsprong van 30 voor Klier het doelpunt van de thuisclub maakte. Cagliari, lijstaanvoerder in de eer ste divisie van de Italiaanse voetbal competitie, heeftzijn voorsprong van drie punten op de naaste concurren ten op de vijftiende wedstrijdzondag behouden. Cagliari versloeg Torino. Juvenitus, Inter en Fiorentina wonnen ook, maar AC Milan werd in Vicenza met 10 verslagen door Lanerossi. AC Napoli, dat woensdag zijn tweede wedstrijd in het toernooi om de run- ners-up-cup speelt tegen Ajax, won ln het eigen San Paolostadlon met 21 van Hellas Verona en kwam daardoor op de zevende plaats. Bologna-Roma 11; Cagliari-Torino 20; Fiorentina-Palermo 31; Inter- nazionale-Sampdoria 32; Juventus- Bari 10; Lanerossi Vicenza-AC Mi lan 10; Lazio Roma-Brescia 10; Napoli-Hellas Verona 21. De kopgroep bestaat uit: Cagliari 15 22 doelgemiddelde 166; Juventus 15 19 2010; Internazionale 15 19 19—12; Fiorentina 15—19 22—19; Lane- 17—12; Napoli 15 16 11—9; Torino rossi 15 17 19—12; AC Milan 15 17 15 16 11—13; Hellas Verona 15 15 In de Belgische competitie kwamen de beide topclubs Standard Luik en Gantoise niet in actie. Beveren Waas, derde op de ranglijst, leed een forse 05 nederlaag tegen Anderlecht. Beerschot-Union St. Gillis 10; Oost- ende-Racing White 42; Lierse SK- Stahdard afgelast; FC Luik-Gantoise afgelast; Crossing Schaarbeek-FC Brugge 12; Waregem-St. Truiden 31; Beringen-Charleroi afgelast; An- derlecht-Beveren Waas 50. De stand aan de top: 1. Standard Luik 1624; 2. Gantoise 1622; 3. Beveren Waas 1721; 4. FC Brugge 1520; 5. Anderlecht 1519. Sporting-Braga 31Setubal-Boa- vista 21; Tomar-Cuf 00; Barsei- rense-Academica Coimbra 41; FC Porto-Belenenses 00; Varzim-Gui- maraes 41; Benfica-Leixoes 30. Stand in de kopgroep: 1. Sporting 24 pnt.; 2. Benfica 21 pnt.; 3. Setu- bal en Varzim 18 pnt.; 5. Porto, Bele- nenses en Bareirense 14 pnt. Pontevedra - Real Zarageza 01; Real Madrid-Elche 31; La Coruna- Barcelona 00; Atletico Bilbao-Gra- nada 10; Sevilla-Valencia 42; Real Sociedad-Mallorca 20. Stand: 1. Atletico Bilbao 24 pnt.; 2. Atletico Madirid 23; 3. Real Madrid 22. GRONINGEN De Rusische favo riet Alexander Beljavski heeft zater dag in de vierde ronde van het Niemeyer jeugdschaaktoernooi een half punt moeten afstaan aan de Span jaard Bellon. Door dit resultaat en de winstpartijen van achtervolgers Andras Adorjan en Ljubomin Ljubojevic heeft Beljavski nog slechts een half punt voorsprong. Hij moet bovendien nog tegen zijn sterkste concurrenten aan treden. Gert Ligterink, die in de tweede groep speelt, kwam wederom niet tot winst. Hij moest met zwart tegen de Turk Memlioglu met remise genoegen men en bezet nu de 8e plaats met één punt. Het zal moeilijk zijn om ho ger te eindigen. Baljon won met wit van de Belg roofthoofd en heeft in finalegroep C een half punt achter stand op leider Nagrocki. Uitslagen: Finalegroep A: Derde ronde :Velikov (Bulgarije) - Pritchett (Schot) 0-1. Vierde ronde: Bellon (Spanje) - Bel javski (Rus) 1/2 - 1/2; Ristoja (Fin) - Urzica (Roem) 0-1; Pritchett (Schot) - Jacobsen (Den) afgebroken; Ador jan (Hong.) - Velikov (Buig) 1-0; Eales (Eng.) - Ljubojevic (Z.S1) 0-1. Finalegroep B: Vierde ronde: Björn (IJsland) - Ornstein (Zwe) 1/2- 1/2; Middendorf (W.D1.) - Henry (Ierl.) 1/2-1/2; Schulze (W.D1) - Hausner (Tsj. SI.) afgebroken; Schauwecker (Zwits) - Mosseng (Lux) 1-0; Nemlioglu (Tur kije) - Ligterink (Ned.) 1/2-1/2. Finalegroep C: Nagrocki (Polen) - Löffler (Oost.) 1-0; Baljon (Ned.) - Roofthoofd (Belg.) 1-0. De standen na de vierde ronde zijn: Finalegroep A: 1. Beljavski 3,5; 2/3 Adorjan en Ljobojevic 3; 4. Bellon 2,5; 5. Urzica 2; 6. Prichett 1,5 en 1 afg.; 7. Jacobsen 1 en 1 afg.; 8/9 Eales en Ristoja 1; 10 Velikov 0,5. Finalegroep B: 1. Schulze 3 en 1 afg.; 2. Schauwecker 3; 3. Hausner 2,5 en 1 afg.; 4/5 Bjórn en Ornstein 2,5; 6. Mid dendorf 2; 7. Henry 2; 8/9 Ligterink en Nemlioglu 1; Messong 0. Finalegroep C: 1. Nagrocki 3,5; 2. Baljon 3; 3. Roofthoofd 1; 4. Löffler 0,5. ADVERTENTIE Personenauto's W.A. AU-risk AU-risk Eigen risico geen 100,— 500,— Nieu ww aarde t.e.m. 5.000, 10,75 27,65 16,35 6.000,— 11,— 29.40 17,35 7.000,— 11,30 31,15 18,75 8.000,— 11,55 32,90 20,85 maandpremie lncl. max. no-claim x tarieven bij hoofdzakelijk privégebruik x gratis groene kaart x overname bestaande no-claim kortingen tot 30% x ook voordelige caravan-verzekering x Inl. Wehkamp Postorders, afd. Verzekeringen, Antwoordnr. 400 te Zwolle. Tel. (05200) - 73444, toestel 342. Vraag ook inlichtingen als u nog verzekerd bent.

De Vallei | 1970 | | pagina 9