sport Hockeyers verloren van Argentinië Opnieuw punt cadeau voor Rus Beljavski ACTNV Engelse selectie Topsporters gaan mee beslissen in de KNA U Ajax vormde M in één Groot tekort bij Go Ahead seizoen tot complete speler DWS sloeg aanbod van ZFCaf „Alleen als het gaat regenen kan het een slechte zaak worden 99 Russin reed wereldrecord op 500 meter Niemeyer schaaktoernooi BON 50°/o Schaatssuccessen in Nowy Targ Scheidsrechter Glöckner Winst Okker ONZEKERE voor gratis advies en informatie over de warmtebesparing met PLAN TEGENWICHT JEUGD UITSTEL BLESSURES BEGRIP OPZET DE TIJD LEERZAAM WOENSDAG 7 JANUARI 1970 SJj ALMA ATA Bij de schaatswed strijden op de hooglandbaan van Alma Ata is dinsdag het wereldrecord dames op de 500 meter tweemaal verbeterd. Nieuwe recordhoudster is de Russische Tatjana Sidorova met een tjjd van 43,9 seconden. Ook Vera Krasnova bleef met 44.1 seconden nog ruim beneden het bijna een jaar oude wereldrecord, dat met 44,6 seconden op naam staat van de Oostduitse Ruth Schleisermacher. Bij de heren won Anatoly Lepeskjkin de 500 meter in 39.9 seconden. BOMBAY De prestaties van het Nederlandse hockyteam bij het landen- toernooi in Bombay blijven uiterst wisselvallig. Na het verlies in de ope ningswedstrijd tegen Japan herstelde het Oranjeteam zich door een zege op Italië. Maar dinsdag, een dag later, was het opnieuw mis. Tegen Argenti nië, dat aan twee wedstrijden geen punt had overgehouden, werd met 10 verloren. Het Nederlands elftal leek gebiolo geerd en was niet in staat tot een gave combinatie. Ondanks dat uiterst ge brekkige ploegverband kregen de voor hoedespelers Frans Spits, Bolhuis, Jos en Frans Christis en Nolet enkele kan sen, maar dan manifesteerde zich een tweede tekortkoming: zwak schieten. Het Argentijnse team maakte een betere indruk. De achterhoede was GRONINGEN Adorjan heeft giste ren, in de zesde ronde van de A-groep van het Niemeyerschaaktoernooi te Groningen, een schitterende aanvals- partij tegen Urzica gespeeld. Het heeft hem niet veel geholpen, want de Rus Beljavski kreeg opnieuw een punt ca deau. Ditmaal vloog de Schot Pritchett, die zonder meer emise in handen had, om onnaspeurlijke redenen uit de bocht. De Hongaar heeft vandaag zwart tegen Beljavski. Hij verkeert thans in het onzekere. Zal hij op winst uitgaan? Zover we hem hebben gepeild is hij dat wel van plan, want vermoedelijk ligt daarin zijn laat ste kans. Wie het wel niét meer zal red den is de Joegoslaaf Ljubojevic die kei- hard.werd verslagen door de Bulgaar Velikof. Deze uiterst zwijgzame jonge ling begint tenslotte toch zijn reputatie waar te maken. Eales had weinig kaas gegeten van hetgeen hem door de Deen Jacbsen werd gepresenteerd. Hij ging dan ook nogal suffig tenonder. Bellon en Ristoja braken af. Laatstgenoemde, die een fel le aanval in handen heeft gehad kwam opnieuw in hevige tijdnood. In de finale-groep B heeft Ligterink een nuttig punt veroverd. Hij won een aardige ko-ningsaanval partij tegen de Luxemburger Mossong. Dat Schauw- ecker verloor tegen Henry was een ge beurtenis van jewelste. In C blijven Nagrocki en Baljon win nen. De Pool is daardoor nog steeds een half punt op de Nederlander voor. Van daag is de zevende ronde aan de orde. Uitslagen: Groep A: Vijfde ronde Ljubojevic Bellon 1-0. Zesde ronde: Adorjan Urzica 1-0; LjubojevicVe likof 0-1; Eales Jacobsen 0-1; Prit chett Beljavski 0-1; Bellon Ristoja afg. Finalegroep B: Vijfde ronde Henry Schulze 0-1. Zesde ronde: Schauwecker Henry 0-1; Schulze Ornstein 1/2-1/2; Bjoern Middendorf 0-1; Lig terink Mossong 1-0; Nemlioglu Hausner Vt-Vs. Groep C: Nagrocki - Roofthoofd 1-0; Loeffler - Baljon 0-1. Stand: Groep A. 1. Beljavski (Rusl) 5.5,; 2. Adorjan (Hong) 5; 3. Ljubojevic (Joeg) 4; 4. Pritchett (Schot) 3.5; 5. Bellon (Spanje 2.5; plus 1 afgebr.; 6. Velikof (Buig) 2.5; 7. Jacobsen (Den) en Urzica (Roem) 2; 9. Ristoja (Finl) 1 plus 1 afge broken; 10. Eales (Eng) 1. Groep B: 1. Schulze (W.Dld) 5, 2. Ornstein (Zweden) en Schauwecker (Zw) 4, 4. Hausner en Bjoern (IJsl) 3,5, 6. Middendorf (W.Dld) 3, 7. Henry (Ierl) 2.5, 8. Ligterink (Ned) 2, 9. Nemlioglu (Turkije) 1.5, 10. Mossong (Lux) 1. Groep C: 1. Nagrocki (Polen) 5, 2. Baljon (Ned) 4.5, 3. Roofthoofd (Belg) 1.5, 4. Loeffler (Oost) 1. hecht georganiseerd. Toch zouden de Zuidamerikanen niet verder zijn geko men dan een gelijk spel, als scheids rechter Ramalinghan de situatie, die aan het enige doelpunt voorafging, juist had beoordeeld. Bij een korte corner in de vijftiende minuut van de tweede helft werd de bal namelijk door een van de Argentijnen met de voet gestopt, terwijl een andere aanvaller obstructie pleegde tegen de Nederlandse doelman Buij. Ramalinghan zag geen van beide overtredingen en kende het doelpunt toe. Zwak gesteund door de middenlinie hebben de aanvallers daarna gepro beerd de achterstand weg te werken. Toebosch, die de plaats had ingeno men van Weemers, kreeg enkele goede kansen. Frans Spits raakte na een so lo de paal. Andere pogingen werden af gesloten met schoten die ver naast gin gen. De onmacht op het veld irriteerde de Nederlanders. De stemming werd wrevelig en dat was nog lang niet over toen het gezelschap zich per bus op weg naar het hotel begaf. Excuses voor de nederlaag werden niet gevonden. De opstelling: Buij, Nico Spits, Van Staveren, Ebbens, Toebosch; Tami- niau; Frans Spits, Bolhuis, Jos Chris tis, Frans Christis en Nolet. ADVERTENTIE Onze adviseurs zullen u graag inlichten over de sublieme kwaliteit van het materiaal, over het unieke en veel geroemde Winfor-systeem, over de spreekwoordelijke service en nog veel meer. I Doe deze bon ingevuld in een enveloppe Adresseer Hoorn Antwoorder. 123, Harderwijkfeen postzegel is niet nodig) I I I I Naam I WoonplaatsTel NA2 u kunt natuurlijk ook gewoon even bellen naar: Verkeersweg 57, Harderwijk Tel. 03410 - 3418 NOWY TARG Adrie Hekman «n Henk Waanders hebben de tweedaagse schaatswedstrijd op het natuurijs van Nowy Targ volkomen beheerst. Op de tweede dag won Henk Waanders de 1500 meter en nam Adrie Hekman de 5000 meter voor zijn rekening. Uit slagen: 1500 meter: Henk Waanders 2.20.2; 2. Henk Beltman 2.20.3; 3. Klotowski 2.20.8. 5000 meter: 1. Adrie Hekman 8.23.6; 2. Waanders 8.30.7; 3. Klotowski 8.40.3 Eindklassement: Waanders 190.953 pnt; 2. Hekman 191.993 pnt; 3. Klotow ski 193.879 pnt. De Amerikaanse sprinter Neil Blatch- ford heeft dinsdag bij schaatswedstrij den in Drammen het op zijn naam staande baanrecord verbeterd tot 40.7 seconden. In een latere rit kwam de Zweed Hakan Holmgren tot dezelfde tijd. Uitslagen: Sprintersklasse: 1. Neil Blatchford (VS) 40.7; 2. Hakan Holmgren (Zwe den) z.t.; 500 meter: allround klasse: 1. Dag Fornass (Noorw) 41.5; 2. Magne Tho massen (Noorw) 41.8; 3. Roar Grönvold (Noorw) 42.0; 4. Björn Tveter (Noorw) 42.5; 5. Jan Egil Storholt (Noorw) 43.1. Horst Queck (Oost-Duitsland) heeft gisteren het Vierschansen-toernooi gewonnen, waarvan de laatste wed strijd in Bischofshofen werd gehouden. Op de foto: Queck tijdens een van zijn sprongen. AMSTERDAM DWS zal niet in gaan op de suggestie van ZFC om zijn thuiswedstrijden volgend seizoen in Zaandam te gaan spelen. Voorzitter Stienstra van ZFC heeft zijn collega Stoop van DWS de nieuwe accommodatie van ZFC in Zaandam aangeboden als tussenoplossing, waarnaar DWS naar stig speurt. Zoals bekend verlaat DWS in elk geval aan het einde van dit sei zoen het Olympisch Stadion. Het nieu we sportpark Spieringerhorn bij Slo- terdijk zal pas midden 1971 gereed zijn. De heer Stoop die het aanbod in dank had aanvaard, wilde niet op de heer Stienstra's suggestie ingaan. „Wij gaan in geen geval buiten de stad spe len. Die tussenoplossing komt er wel. Wij werken al in een bepaalde rich ting. Welke kan ik nog niet zeggen", aldus de heer Stoop. LONDEN De Engelse selectie- groep voor de voetbalinterlandwed strijd tegen Nederland, die op 14 ja nuari in Londen wordt gespeeld, be staat uit dertig spelers. Het zijn: Doelverdedigers: Banks, Bonetti, Stepney en Shilton; achter- en mid denspelers: Cooper, Hughes, Wright, Hunter, Smith, J. Charlton, Labone, Madeley, R. Moore, Mullery, H. Newton, K. Newton. Oakes, Reaney, Simpson; voorhoedespelers: Astle, Ball, Bell, R. Charlton, Clarke, Hurst, Jones, Lee, Moore, Peters en Thompson. Alan Oakes is een nieuwe naam bij de geselecteerden. Deze aanvallende halfspeler vervangt de geblesseerde N. Stiles. RIJSWIJK De topsporters van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie gaan, wanneer de buitengewone algemene vergadering op zaterdag 17 januari het struc tuurplan aanneemt, mee beslissen in het beleid van de bond. Het structuurplan, dat een volledige reorganisatie van de atletiek unie beoogt, is een uitvloeisel van de moei lijkheden, die kort voor de Olympische Spelen van Mexi co Stad ontstonden en maandenlang als de kwestie West- phal in het nieuws was. Een commissie van wijze mannen zocht destijds naar de oorzaken van de moeilijkheden en adviseerde het be stuur van de KNAU een reorganisa tie van het bondsapparaat. De KNAU nam dat advies over. Men benoemde een structuurcommissie, die in novem ber van het vorig jaar een zeer ambi tieus plan presenteerde. In de opzet van de structuurcommissie worden drie punten centraal gesteld: 1. goede com municatie tussen bestuur en leden; 2. bestuursvorm, die een doelbewust be leid mogelijk maakt; 3. een technisch beleid, dat is aangepast aan de ont wikkeling van de atletiek in nationaal en internationaal opzicht. Die goede communicatie hoopt men te verkrijgen door de instelling van een unieraad, bestaande uit tweeën veertig leden, die rechtstreeks door de verenigingen wordt gekozen en welke elk kwartaal met het bestuur verga dert. In die raad krijgen topsporters vla de Topsport Contact Commissie (TCC) als enige groep een kwaliteitszetel. Door het viermaal per jaar vergaderen, hoopt de KNAU een slagvaardiger be leid te kunnen gaan voeren. Een jaar lijkse algemene en technische verga dering wordt dan ook niet meer gehou den. in principe zal elk lid van de KNAU zijn stem in unieraad kunnen latei) horen. Omdat de unieraad door de verenigingen wordt gekozen via gros lijsten zal het dus mogelijk zijn, dat de topsporters nog meer vertegenwoordi gers in de unieraad krijgen. Het regelmatige contact tussen het bestuur en de unieraad moet het te genwicht vormen tegenover de sterk ge centraliseerde uitvoerende macht, die door het structuurplan bij het bestuur Bij Gerrie Mühren is het onzekere verdwenen. Trainer Michels hield hem een jaar „aan het lijntje". De oud-Volendammer is nu een niet meer weg te denken steunpilaar in het eer ste elftal van Ajax. Mühren zegt er zelf van dat het goed is geweest. De angst om met Cruijff en Keizer te spe len is weg. Peter Post zal bij de zesdaagse van Berlijn, die van 16 tot 22 januari wordt gehouden, een koppel vormen met de Fransman Alain van Lancker. Bij de twaalf gecontracteerde koppels, bevindt zich één geheel Nederlands: Gerard Koel/Leijn Loevesijn. komt te liggen. Alle uitvoerende com missies, die in het verleden door de jaarlijkse algemene vergadering wer den gekozen, zullen in de toekomst worden benoemd door het bestuur. Voor enkele belangrijke commissies zal het bestuur zich echter gedeeltelijk moeten houden aan de voordracht van de unieraad. In de nieuwe opzet zal dan ook alle verantwoordelijkheid ko men te liggen bij het bestuur, dat ech ter, wanneer dat nodig mocht blijken, elke drie maanden door de unieraad op zijn vingers kan worden getikt. Door het centraliseren van de macht bij het bondsbestuur zullen de negen districten, die de KNAU nu telt, moe ten verdwijnen. Daarvoor in de plaats komen wanneer het structuurplan wordt aangenomen en daar ziet het wel naar uit vijf regionale werkgebie den. In technisch opzicht zal de KNAU in het structuurplan bijzonder veel aandacht gaan besteden aan de jeugd. Naast de huidige nationaal technische commissie, die zich met de seniorenat- letiek zal gaan bezighouden, komt een zelfde commissie, die uitsluitend op het gebied van de jeugdatletiek werkt. De voorzitters van beide commissies zullen zitting krijgen in het bestuur. De bestaande trainersraad, welke na de affaire Westphal werd ingesteld en waarmee men in het afgelopen jaar goede ervaringen heeft opgedaan, zal worden uitgebouwd tot een trainings adviescommissie waarin ook de medi sche commissie vertegenwoordigd is. Een novum is ook de instelling van het wedstrijd-egalisatiefonds waaruit organisatoren van bepaalde wedstrij den bij een nadelig saldo een subsidie zullen krijgen. Men hoopt daarmee te komen tot spreiding van topwedstrij den over het gehele land. Over tien dagen kunnen de afge vaardigden, die ruim een jaar geleden in een stormachtige vergadering de re volutie preekten, beslissen of zij wer kelijk bereid zijn tot een modernise ring van de KNAU, die de afgelopen jaren vele malen het lachertje onder de Nederlandse sportbonden is geweest. AMSTERDAM „Wanneer het niet veel gekker wordt, kan er gespeeld wor den". Scheidsrechter Rudy Glöckner uit Oost-Duitsland was niet onder de indruk van de sneeuw die gisteren ook in Amsterdam viel en die AjaxNa- poli toch wel op zeer losse schroeven zette. Deze vanavond te spelen wed strijd voor de derde ronde in het toernooi voor Jaarbeurssteden is beslissend: in de eerste wedstrijd nam Napoli op eigen grond een voorsprong van 1-0. „Een uur of zes voor de wedstrijd zal ik nog eens naar het veld kijken en zien wat er eventueel nog gedaan moet worden. Het lijkt me in ieder geval niet gevaarlijk voor de spelers. Alleen als het gaat regenen kan het een slech te zaak worden". Aldus Glöckner. Zou de wedstrijd vandaag niet doorgaan, dan kan er 24 uur uitstel gegeven worden. Lukt dat ook niet, dan moeten de clubs een nieuwe datum in onderling overleg vinden. De laatste mogelijkheid is 28 januari, vandaag over drie weken dus. Terwijl oefenmeester Michels nu wel over zijn vedetten kan beschikken, kampt zijn collega Chiapella met blessures van topkrachten als Altafini en Montefusco. Toch stelt Michels: „Tegen Benfica dacht destijds ook iedereen: alles werkt in het voordeel van Ajax. Toen is dat hier in Amsterdam ook an ders uitgevallen. Dit AC Napoli mag niet onderschat worden, dat heb ik wel geleerd". De kansen op overleving voor de Italianen blijven echter klein. Kurt Hamrin, boezemvriend van de Italiaanse coach, verklaarde glimlachend: „Wij heb ben hier geen kans". „Daarvoor", oordeelde de man die door Chiapella onlangs bij zijn keurtroep is ingelijfd om het team tot betere resultaten te inspireren, „daarvoor heeft Na poli te weinig echte klasse". DEVENTER Het ziet ernaar uit dat Go Ahead dit seizoen zal afsluiten met een tekort van tussen de 250.000 en 300.000 gulden. Dit is gebleken uit de begro tingscijfers die voor het eerst in de geschiedenis van de Deventer eredivisieclub door het bestuur z(jn vrijgegeven. Oud-zakelijk leider Piet Bergström heeft gedurende zijn tijd Go Ahead al tijd bij het bestuur op een grotere openheid aangedrongen. Manager Ed Brands heeft het initiatief van zijn voorganger uitgewerkt en kwam afge lopen week met het „verontrustende" rapport bij het Deventer publiek aan kloppen. Met deze openheid wil het bestuur nieuw begrip kweken omdat de kritie ken in de afgelopen weken hun uitwer king niet hadden gemist. Geraamd was een begrotingstekort van ongeveer twee ton maar door de verminderde publieke belangstelling bij de thuiswed strijden zal dit tekort in de buurt van de drie ton komen te liggen. Go Ahead denkt aan inkomsten totaal 750.500 gulden te ontvangen daarte genover staan personeelskosten (187.000 gulden), contractspelers (335.250 gulden), bedrijfskosten (267.000 gulden), KNVB, btw en vermakelijkheidsbelasting eisen dan nog een bedrag van ruim 160.000 gulden. In het begrotingsoverzicht staat nog dat de sectie betaald voetbal al vele jaren grote exploitatiekosten kent. Dank zij de hulp van de stichting Be taald voetbal waarin o.m. lid zijn de Algemene Bank Nederland, NV Au- ping, Kluwer, Lange Drukkerij, Diep druk Noury en v.d. Lande, de Raif- feisenbank en Thomassen en Drijver/ Verblifa werden deze tekorten opge vangen en zelfs nog aanzienlijke bedra gen beschikbaar gesteld om spelers aan te trekken. Het totaal door de stichting betaald voetbal in Go Ahead geïnvesteerde bedrag gaat de een mil joen gulden ver te boven. „Het is dan ook wel erg simpel om nu te stellen: Ze hebben Nico Rijnders en Wietse Veenstra verkocht en na af trek van de aankopen veel overgehou den. Er wordt niets overgehouden want alles wordt benut om Go Ahead sterk te houden teneinde Deventer en omge ving een gezonde vorm van recreatie te bieden. Hopelijk hebben deze cijfer? dit thans duidelijk gemaakt", aldus manager Ed Brands. ADELAIDE In de reeks toernooi' om een hoofdprijs van 10.000 dolk waar de proftennissers momenteel Australië om spelen, heeft Tom Okk< dinsdag in Adelaide met 7-5, 3-6, 6 gewonnen van de Brit Roger Taylo Door voorgaande nederlagen is Okkc uitgeschakeld voor de eerste prijs. D meest serieuze gegadigde is Tony Roch< Deze won met tweemaal 7-5 van ziji landgenoot John Newcombe. De laatste ronden van het toernooi, waaraan verder wordt deelgenomen door de Zuidslaviër Pilic vinden van daag en donderdag aanstaande plaats in Perth. selectiegroep voor het Nederlands elf tal zit". Vermoedelijke opstellingen: AJAX: Bals; Suurbier, Krol, Vasovic en Hulshof; Rijnders en Mühren; Swart, Cruyff, Van Dijk en Keizer. NAPOLI Zoff; Monticolo, Poglia- na, Zarlini, Panzonata; Hamrin, Bian- chi, Juliano; Marservizi, Altafini en Canzi. ZEIST In nauwelijks één jaar groeide Gerrie Mühren van talentvol tot ge arriveerd. Eén seizoen-Ajax vormde hem tot complete speler, tot een man-met- lef, tot een niet meer weg te denken steunpilaar vooral. Eén seizoen koesterde Rinus Michels deze Gerrie Mühren als een bekwame stand-in, liet hij de 23-jarige Volendammer slechts zelden los op het werkelijke topvoetbal. Eén seizoen ook wanhoopte Gerrie Mühren. Vreesde hy dat voor hem b(j Ajax slechts een rol op het tweede plan was weggelegd. Eén jaar lang leefde Gerrie Mühren in de angst dat hij al tijd zou moeten vertoeven in de scha duw van erkende idolen als Cruyff «?n Keizer, geloofde hij dat zijn vertrek uit Vlendam een miskleun was. Maar nu ruim zes maanden na dat eerste Ajax-seizoen weet Gerrie Mühren beter. Nu durft hij te stellen: „Michels hield mij met opzet achter de hand. Liet mij rijpen. Dat is goed voor mij geweest. Daarom heb ik dit be reikt". Verdwenen is bij Mühren het onzeke re, weg is dat zo overduidelijk gebrek aan zelfkennis ook. Eén seizoen wor stelde Mühren met zichzelf, met Mi chels die hem altijd maar aan het lijn tje hield. Nu echter is dat rijpingspro ces voltooid, behoort Mühren tot één van de zestien die zich in Zeist voorbe reiden op het Jaarbeursduel met Napo li. Maar er is méér: ook bondscoach Kessler ontdekte het talent-Mühren en vorige maand debuteerde hij (zij het alleen in de tweede helft) in de inter land tegen Engeland. De doorbraak is een feit. Gerrie Mühren, vorig jaar nog tot talentvol bestempeld, is gearriveerd. Hij, de „on zekere", erkent het: „Het is snel ge gaan. Ik heb nauwelijks tijd gehad om het te verwerken. Als ik nu terugkijk moet ik zeggen, dat Michels het goed heeft gedaan. Hij heeft mij niet direct voor het blok gezet, hij heeft mij de tijd gegund. Noodgedwongen misschien, omdat hij in Europa-Cupwedstrijden geen onervaren spelers kon gebruiken. Maar ik heb de tijd gehad". Hoe vers ligt bij Gerrie Mühren de herinnering nog in het geheuegen. Nog altijd denkt hij terug aan dat voorbije seizoen, toen hij zijn verwachtingen zag gebroken. Mühren: „Je wordt voor bijna twee ton gekocht. In Volendam was ik de so list, de gevierde speler. Je denkt dat je er al bent. En dan wordt je aangepakt. Mijn looptechniek moest verbeteren, mijn koptechniek ook, mijn mentaliteit was niet goed, ik moest sneller afge ven. Al die kritiek deprimeert je. Je verliest het vertrouwen". In dat voor Ajax zo succesvolle Euro pa-Cupjaar kwam Mühren niet aan bod. Hij blééf tweede keus, ondanks al zijn onmiskenbare kwaliteiten. Mühren nogmaals: „Michels gaf mij dat jaar om te wennen. Tenslotte kwam ik uit een provincieplaatsje. Ik miste de bru taliteit en durf. Dat heb ik in mijn privéleven nog niet, dat zal ik ook nooit krijgen. Maar op het veld heb ik het lef nu wél. En daar gaat het om. Ik voel mij thuis, ik heb mij aangepast. De angst om met Keizer en Cruijff te spelen is weg". Ajax miste de Europa Cup, miste ook de landstitel, miste de beker. Wat bleef was de noodzaak van internatio naal contact. De Amsterdammers von den dat terug in het toernooi voor Jaar beurssteden. Mühren: „De competitie is voor Ajax veel belangrijker. Logisch. Maar voor mij is dit Europa-Cuptoernooi wel degelijk waardevol. Stel nu, dat wij inderdaad kampioen worden. Dan heb ik toch internationale ervaring opge daan. Tegenstanders als Ruch Chorzof en Hannover zijn voor mij leerzaam ge- al op een besneeuwd veld is de verdedi- Daarom is voor Gerrie Mühren het duel van vanavond in het Olympisch Stadion interessant. „Iedereen ver wacht een nieuwe overwinning", meent hij, „maar Napoli heeft bewezen defen sief sterk te zijn". En trainer Michels vult aan: „Voor al op een besneeuw veld is de verdedi gende partij in het voordeel. En de Italianen zullen verdedigen. De sneeuw ontneemt de aanvallers de gelegenheid op tempo te spelen.". Voor Gerrie Mühren wordt het een nieuwe krachtproef. Ook tegen AC Na poli, dat op eigen bodem met 1-0 zege vierde, zal hij zich moeten waarmaken. Zoals altijd. Mühren: „Goed spelen in internatio nale wedstrijden is voor een speler het belangrijkste. Dan zien ook vreemden wat ik kan. En dat is weer belangrijk voor mijn verkoopwaarde. Alleen daar om vind ik het fijn, dat ik ook bij de

De Vallei | 1970 | | pagina 13