Buit voor de huishouding en aflossing van huurschuld BANKOVERV ALLER LEERSUM PLEEGDE OOK 16 INBRAKEN „Na al die spanning voel ik me opgelucht KNBB-competitie Hertog B koploper in driebandenklasse Bejaarden met NBM-ers gratis haar de schouwburg „TEMPO" LIEP IN OP R. en T.C. AMERSPOORT V.V.D. vraagt kandidaten Dodelijk ongeval bij La Montague Wat zullen ze genieten ST V-Climax en SKF vergaderden PERSONEELSVERENIGING NAM HET INITIATIEF EN KREEG MEDEWERKING C. H. Stam waarnemend commandant brandweer Verkeerscursus Opeia schaak kampioenschap van Arnhem Burgerlijke Stand Veldrittencoinpetitie ÜÜlliLllLL ILLL TIPS GENOEG LINNENKAST UITSLAGEN EN STANDEN ci Waterhoogten Vrouwengilde gaal karakters ontleden LANG LINT MARKTEN Plannen voor eigen home vergevorderd WOENSDAG 7 JANUARI 19/0 LEERSUM De 24-jarige II. A. uit Woudenberg, die enkele weken geleden in Leersum de AMRO-bank overviel, heeft de politie bekend ook nog 16 in braken te hebben gepleegd. De inbraken in o.a. khenen, Scherpen/eel. Ame- rongen, Hilversum en Amersfoort leverden een buit op van enkele dui/enden guldens, alsmede een groot aantal sieraden. Het geld van de inbraken gaf de Woudenberger aan zijn vrouw. Op die manier zag hij kans voor haar zijn ont slag verborgen te houden. De buit van de bankoverval ca. 3.000 gulden werd besteed voor het betalen van een forse huurschuld. 55 Tijdens de verhoren is komen vast te staan, dat H. A, vrij plotseling tot de bankoverval heeft besloten. Een herhaalde aanmaning om de achter stallige huur te betalen leverde hem daarvoor het idee. Toen A. met zijn auto een DKW door Leersum reed. viel zijn keus op de AMRO-bank. Hij parkeerde zijn auto op de Maars- bergseweg en reed op een vouwfiets naar de bank. Dreigend met een naar later is gebleken alarmpistool sommeerde hij de kassier geld in de zwarte diplomatentas tc doen. Toen aan de wensen van de overvaller was voldaan verdween 'deze op zijn licht blauwe vouwfiets. Een achtervolging had, evenals de grootscheepse speur actie in de Leersumse bossen, geen re sultaat. Al op de dag van de overval be gonnen de tips bij de rijkspolitie in Leersum binnen te stromen. Juist toen het onderzoek flink op gang be gon te komen, zorgde de snel om zich heen grijpende griep voor een vertra ging. Opper-wachtmeester Broos van de rijkspolitie in Leersum bleef ech ter op de been. Hij zette het onder zoek samen met de groepscomman dant uit Doorn voort. Vrijdagavond leidde de speur actie in een café in Woudenberg tot de arrestatie van H. A. Na een con frontatie met de kassier van de bank volgde na een ontkenning een volle dige bekentenis. De aanhouding van A. was voorafgegaan door twee ar restaties waarvan de verdachten la ter weer door de politie op vrije voe ten rqoesten worden gesteld. „Ik had verwacht, dat ik de dag na de overval al zou worden gearres teerd. Na al die spanning voel ik me nu toch opgelucht", verklaarde A. kort na de arrestatie. Op de vraag waarom hij bij de overval niet meer geld had meegenomen antwoordde hij: „Ik had genoeg om de huurschuld te betalen en daar was het me om be gonnen". Tijdens een huiszoeking bleek dat A. het alarmpistool had verstopt in een transistorradio. Het „wapen" zat geklemd tegen de magneet van de- luidspreker. Later kwam ook de licht blauwe vouwfiets voor de dag. Desal niettemin bleef A. ontkennen tot het moment van de confrontatie met de kassier van de bank. De verdachte is op het bureau van de rijkspolitie in verzekerde bewaring gesteld in af wachting van het onderzoek, dat nog steeds voortduurt. De 16 inbraken, die de bankoverval ler tijdens de verhoren bekende, von den nagenoeg allemaal op dezelfde manier plaats. Via een w.c.- of kelder raampje verschafte A. zich toegang tot de verschillende woningen, waar in hij zich vervolgens naar de slaap kamer spoedde. In de linnenkast vond hij in de meeste gevallen zijn buit. „Daar verstoppen de mensen nu een maal altijd hun spaarcentjes. Boven dien laten zet het w.c.. of kelderraam bijna altijd open staan", aldus A. in een verklaring tegenover de politie. Een momentopname van de grootscheepse speuractiedie on middellijk na de bankoverval losbarst te. Helaas, zonder direct resultaat. De AMRO-bank in Leersum, die bijdroeg aan het aflossen van de huurschuld van de bankovervaller. VEENENDAAL In de biljarlcompetitie van de KNBB district Veencndaal wer den vorige week enkele inhaalwedstrijden gespeeld in de meeste afdelingen. In Cl gaat Morgenster nu aan de leiding doordat het een 5-2 overwinning boekte op Zeldenrust 1. In de afdeling C4 poule 1 is de opmars van Zeldenrust 3 opmerkelijk. Dit team be zet nu de tweede plaats van de ranglijst na een zwakke start. Doordat Hertog B een 7-0 zege behaalde op plaatsgenoot Prins is eerstgenoemde iormatie aan kop gekomen in de driebandenklasse. Spanjaard 1 (Amerongen) 5 12—31 Spanjaard 1 2 punten in mindering. Morgenster 1—Zeldenrust 1 5-2. Gelre 1Zeldenrust 1 1—6. Excelsior 1BW 1 25. Stand: Morgenster (Eist) 8 3719 Driehoek 1 Rhenen8 - 3323 Excelsior 1 (Leersum) 8 3024 Zeldenrust 1 (Eist)' 8 2927 Gelre 1 Ede8 2729 BW 1 (Veenendaal) 8 2630 Hertog 1 Scherpenzeel8 2036 Driehoek 2 (Rhenen) 8 2036 Excelsior 1 2 punten in mindering. CII BW 2—Zeldenrust 2 4—5 Prins 1—BW 2 7—2. Gelre 2 (Ede) 8 4428 DOG 1 (Veenendaal) 8 4329 Zwaan 1 (Renswoude) 8 37—35 De Vink 1 Ede7 4023 Krim 1 (Driebergen) 8 3438 Prins 1 (Scherpenzeel) 8 3535 Zeldenrust 2 (Eist) 7 2538 BW 2 (Veenendaal) 8 1953 Prins 1 2 punten in mindering. C III Excelsior 3 (Leersum) 7 4815 DOG 2 (Veenendaal) 7 37—26 Gelre 3 (Ede) 6 30—24 Excelsior 2 Leersum7 2835 Wilton 1 (Maarn) 7 26—37 Centrum 1 (Langbroek) 7 2439 CIY, poule 1 CBV 1—BW 3 4—5 DOG 3 (Veenendaal) 8 48—24 Zeldenrust 3 (Eist) 8 4032 Driehoek 3 (Rhenen) 8 4032 Zwaan 2 (Renswoude) 8 3933 CBV 1 (Cothen.) 8 37—35 Gelre 4 (Ede) 8 32—40 BW 3 (Veenendaal) 8 28—44 Driehoek 6 (Rhenen) 8 2448 C IV poule 2 Prins 2Driehoek 5 90 Morgenster 2Prins 2 45. Excelsior 4 (Leersum) 7 44 -15 CBV 2 (Cothen.) 8 44—28 Morgenster 2 (Eist) 8 4032 Wilton 2 (Maarn» 8 33—39 Driehoek 5 (Rhenen) 8 3141 Driehoek 4 (Rhenen) 8 3042 Centrum 2 (Langbroek) 8 2547 Prins 2 (Scherpenzeel) 7 2435 Excelsior 4 en Prins 2 4 punten in mindering wegens niet opkomen. Driebandenklasse PrinsHertog B 07 Hertog A—DOG 2—5. Hertog B (Scherpenzeel) 3 165 Morgenster (Eist) 3 147 Driehoek (Rhenen) 3 138 DOG (Veenendaal) 2 10—4 Schans (Woudenberg) 3 912 Hertog A (Scherpenzeel) 3 7 14 Zeldenrust (Eist) 3 516 Prins (Scherpenzeel) 2 3—11 RHENEN Dc afdeling Rhenen van 5 januari 1970 een rondschrijven van de WD heeft onder dagtekening gericht tot de leden die kiesgerechtigd zijn en hen verzocht uiterlijk 20 janu ari schriftelijk namen op te geven van leden, die voldoen aan de eisen voor het lidmaatschap van de gemeenteraad en die zij daarvoor graag in aanmer king willen laten komen. Hieruit zal de groslijst worden opgesteld, waar uit te zijner tijd dp een algemene leden vergadering de kandidatenlijst zal wor- ■den geformeerd. Het bestuur van' de afdeling Rhenen hoopt door vroegtijdige toezending van de gegevens in de gelegenheid te zijn de samenstelling van de kandidatenlijst in een zo spoedig mogelijk uit te schrijven algemene ledenvergadering te behandelen. RENSWOUDE Dc afdeling Rens woude van het Verbond voor Veilig Verkeer is van plan om deze winter een cursus van het Verbond voor Vei lig Verkeer te organiseren. Deze cursus, t.w. de „Sleutel test" staat onder leiding van de opperwacht meester der Rijkspolitie de heer K Hoorn en zal gehouden worden in de bo venzaal van de Coöp. Landbouwvereni- ging aan de Barneveldsestraat 11. VEENENDAAL Dinsdagmiddag overleed in het Julianaziekenhuis te Veenendaal de 47-jarige heer D. Siper- da uit Arnhem aan verwondingen die hij opgelopen had bij een botsing op de Kerkewijk ter hoogte van hotel La Montagne. De Arnhemmer reed in de richting Eist toen hij in. de bocht bij het hotel in botsing kwam met een uit tegen overgestelde richting komende vracht auto, bestuurd door Van O. uit Vee nendaal, die als gevolg van de sneeuw val uit de bocht vloog. De heer S. werd per ambulance naar het Juliana ziekenhuis vervoerd, waar hij een paar uur later aan zijn verwondingen be zweek. VEENENDAAL De gezamenlijke Arnhemse schaakverenigingen ASV GOVA en Koningsloper organiseren in de periode van 23 januari tot en mol 15 mei weer het open schaakkampi oenschap van Arnhem. Iedereen - dus ook thuisschakers - kan inschrijven voor deze wedstrijdenseric, die wordt gespeeld op vrijdagavonden in de kan tine van het administratiegebouw van de Postcheque- en Girodienst in de Gelderse hoofdstad. Tot uitérlijk 16 januari kan men in schrijven voor de hoofd-, de eerste en tweede klasse. De keuze van het systeem dat zal worden gespeeld hangt af van het aan tal deelnemers. Als het mogelijk is wordt er per klasse gespeeld in één groep. Indien het aantal deelnemers echter te groot is voor één groep, zal er in groepen van 4 (van gelijke sterk te) worden gespeeld. Hierna zullen aan de hand van de behaalde punten alle spelers in die klasse op een rang lijst worden geplaatst en vervolgens nog 7 ronden Zwitsers systeem spelen. Inlichtingen omtrent deelneming ver strekt de heer M.J. van Eden, Lippe Biesterfeldstraat 1 IV in Arnhem, tel. 085 - 454468. DEN HAAG Waterhoogten 7 ja nuari: Konstanz 262 —1; Rheinfelden 176 4; Straatsburg 180 40; Plittersdorf 325 2; Maxau379 +17; Plochingen 148 2; Mannheim 198 +29; Steinbach onv.; Mainz 188 +3; Bingen 118 +1: Kaub 114 +3; Trier 321 +68; Koblenz 138 4; Ruhrort 243 2; Lobith 843 1; Nijmegen 637 —1; Arnhem 664 1; Eef- de/IJssel 240 2; Deventer 140 5. Monsin 5460 onv.; Borgharen 3917 16; Belfeld 1113 +11; Grave beneden de sluis 499 —3. Minimumdiepten in de vaargeul: Mil- lingenNijmegen 280; NijmegenSt.- Andries 290; sluis te Weurt 275; Pan- nerdenIJsselkop 260; IJsselkopHe veadorp 175; HeveadorpAmerongen 190; IJsselkopDoesbi. 175; Doesburg Zutphen 190; ZutphenDeventer 220; DeventerWindesheim 230; IJsselpand Twentekanaal 210. VEENENDAAL Het Katholiek Vrouwen Gilde afdeling Veenendaal gaat op 8 januari de kunst afkijken om uit iemands handschrift diens karakter- te kunnen bepalen. Deze avond wordt gehouden in het zaaltje van de Salva- torkerk. Geboren: Johannnis, z.v. G. v.d. Kolk en B. Stam; Maaike J. H., d.v. F. W. P. Kraaikamp en H. J. M. Overwijk; Wil- lemina, d. v. J. H. Peters van Ton en W. van Maren; Dirk, z. v. D. Dekker en C. R. E. v. Ingen. Ondertrouwd: Hendrik E. Jansen (Wa- geningen) en G. F. J. van Leijen. Overleden: Anneke Scholten, 73 jaar, echtg. van G. Jager. RHENEN „Tijdens hel nutti gen van de boterham in de middag pauze is het initiatief geboren", zegt de heer Geert Demmink met een tinteling in zijn ogen. „Joop van Dijk, secretaris en ikzelf, penning meester van de personeelsvereniging Rhenen-Wageningen van de NBM. zeiden tegen elkaar; we moesten met onze toneelgroep maar eens in wat groter verband voor de bejaarden wat gaan doen. Feitelijk was hel 'oop van Dijk die er mee kwam", vult Geert Demmink eerlijkheids- ïalvcaan. ..Maar ik was direct „in". Zeker, we hebben met dc club al eens eerder voor bejaarden gespeeld, zoals in „De Tollekamp" en in hc> bejaardencentrum in Ochten. Maar dit idee. de oudjes \an huis halen en naar een schouwburg brengen. :Ht is het helemaal". De beide heren Joop van Dijk was gisteravond verhinderd om het gesprek bij te wonen stapten eerst naar directeur Bruins van de NBM in Zeist. Beide werknemers van de maatschappi j werken daar in de grote garages. ..De directeur was onmiddellijk enthousiast", al dus de heer Demmink. „We kregen meteen de volle medewerking. Wan neer jullie dat lukt, dan stel ik de bussen beschikbaar". iMaar die bus sen moeten gereden worden. „Na tuurlijk. de chauffeurs hebben zich belangeloos bereid verklaard hun medewerking te verlenen". Dan vertelt de heer Demmink dat hij er alleen op uitgetrokken is om de nodige contacten te leggen. Over al waar hij kwam werd hij enthousiast ontvangen en werd hij naar steeds meer adressen verwe zen. Het werd als het ware een sneeuwbal. Resultaat: op 16 januari worden met NBM-bussen maar liefst 600 bejaarden van huis ge haald om in de schouwburg „Junus- hoff" t? Wageningen het door de to neelclub van de NBM op te voeren toneelstuk „Het vrolijke tanksta tion" bij te wonen. Het wordt een klucht in drie be drijven. De oudjes komen uit Rhe nen, Ochten, Resteren, Veenendaal, Ede, Renkum, Heelsum, Wagenin- geningen. Eist en tussengelegen oorden. „Het zjjn bejaarden van alle gezindten", zegt de heer Dem mink veelbetekenend. „We kijken nergens naar. We willen alleen maar een heerlijk uitje bezorgen aan die vele mensen die aan huis zijn ge kluisterd. Jammer dat de personeels kas zo leeg is dat er geen kopje kof fie in de pauze afkan, anders had den we ook dat nog versierd". In het rayon van de Nederlandse Buurtvervoer Maatschappij waren in vroeger jaren verschillende perso neelsverenigingen. De afdeling Rhe- nen-Wageningen is de enige die nog bestaat. „Al achtentwintig jaar", zei de heer Demmink met trots, „en we blijven actief. Zo'n jaar of drie vier spelen we naast onze officiële avon den, die ditmaal is gepland op 17 ja nuari, eveneens in de Wageningse schouwburg, al voor de oudjes in Rhenen en in Ochten. We doen dat dan in de bejaardencentra. Maar nu halen we ze naar een echte schouw- .burg, gratis en voor niemendal. Ik stel me er bijzonder veel van voor. Wat zullen die luitjes genieten!" „Het vrolijke tankstation" is een klucht die zich afspeelt rond een ben zinestation. Op het toneel wordt een complete installatie opgebouwd, dank zij de medewerking die de per soneelsvereniging kreeg van de B.P. Aan het stuk werken mee vijf dames en zeven heren. In de pauze speelt de heer Hannink van het NBM-kantoor in Zeist op de piano vrolijke wijsjes. Ook hij doet dat helemaal belange loos. Het bestuur van de personeelsver- eniging neemt de schouwburghuur voor haar rekening. Dat betekent een extra-belasting van de kas, maar dat heeft men er graag voor over. „Het is mogelijk." zei de heer Demmink nog, „dat er méér dan twaalf bussen nodig zijn, want de belangstelling is nog steeds niet uit geput. Dagelijks komen er nog lief hebbers bij". Maar dat is voor de organisatoren geen bezwaar. De directie van de maatschappij staat geheel achter het initiatief. Moeten er dus meer bus sen komen, welnu dan twijfelt nie mand eraan of ook die worden ter beschikking gesteld. P AMERSFOORT In Soeslduincn werd de 5e rit van de gezamenlijke veld- "rittencompetitie Midden-Nederland georganiseerd door het Soester „Tempo". De organiserende vereniging sloeg in deze rit hard toe en liep op verenigings lijstaanvoerder „Amersfoort" 16 punten in Bovendien werden adspirant Job Schaafsma en veteraan Gerrit Ruttenberg poulewinnaars, terwijl bij de nieu welingen Jan Fresen voor een grote verrassing zorgde door de koplopers H. v.d. Hoef en Evert Smit terug te wijzen. Bij de amateurs was het Willem van Middelaar die het nogal glibberige parcours het snelste aflegde. Gerrit Ruttenberg was bij de vetera nen niet zo'n glorieuze winnaar «Is in de andere ritten. Dolf Spronk zat hem stevig op de hielen, maar kwam toch 50 m tekort op de eindstreep. Bij de adspiranten was het aanvan kelijk een strijd tussen Job Schaafsma en de goed naar voren gekomen Peter Kuijpers. Toen Kuijpers een kleine voor sprong had genomen, kreeg hij een lekke band en Gert Vink rukte op naai de leiderspositie. In de spurt moest Vink het tegen Schaafsma afleggen. Man- dersloot kwam op de 3e plaats. Nadat bij de nieuwelingen Evert Smit en H. v. d. Hoef rondenlang ge duelleerd hadden, voegde Jan Fresen zich toch nog bij hem. In de spurt was hij veel sterker dan v. d. Hoef. Smit liep nog een geringe achterstand op. Bij de amateurs werd spoedig een lang lint gevormd, met vooraan reus van Tol, J. Smit, Wim van Middelaar. Max de Vries en Cees Albert. Enige plaatsen erachter knokten Gerard van 't Klooster en Jan Vlastuin. Middelaar nam de leiding, toen Smit pech kreeg en hoewel direct een andere fiets aanwezig was. werd het voor Smit moeilijk om dc op de kop rijdende Middelaar nog te verdringen. In de laatste ronde gingen zelfs Teus van Tol en Cees Albert hem nog voorbij. Max handhaafde zich als 5e en Vlastuin was in de spurt iets sneller dan Van 't Klooster. Uitslagen: Amateurs: 1. Wim van Middelaar (Am.). 2. T. v. Tol (Ad.), 3. C. Albert (T.), 4. J. Smit (T.5 Max de Vries (Am.), 7. Jan Vlastuin (Am.) en 8 Gerard van 't Klooster (Am.). Nieuwelingen: 1. J. Fresen (St.), 2. H. v. d. Hoef (T.) 3. Evert Smit (Am.), 4. G. v. d. Hoef (T.), 5. J. Janmaat (Ad.), 10. Johan Ossendrijver (Am.). Adspiranten: 1. J. Schaafsma (T.), 2. Gert Vink (Am.), 3. Job Mandersloot (Am.), 4. B. Pellikaan (J.v.A.), 5. Pe ter Kuijpers (Am.). Veteranen: 1. G. Ruttenberg (T.), 2. H. Spronk (St.). 3. H. v. Dijk (St.) Op een gevaarlijk, zeer glad parcours in Norg werd Max de Vries ondanks een zware val, waarbij hij verwondingen opliep, 20e. In Socstdüinën organisceft „Tempo zondag 11 januari het provinciaal kam pioenschap van Utrecht veldrijden. LIENDEN De commandant van de Liendense vrijwillige brandweer, de heer G. Moolebeek is reeds enige tijd wegens ziekte buiten dienst. Gedurende het ziekteverlof van de heer Moolebeek wordt het commando van de brandweer waargenomen door de plaatsvervangend commandant, de heer A. van Harn. Op 5 januari werd de heer Moolebeqk voor verder onderzoek en herstel in een ziekenhuis opgenomen. Daar de plaatsvervangend comman dant door omstandigheden ook absent kan zijn, hebben burgemeester en wet houders de heer C. H. Stam te Lienden aangewezen om de heer Van Harn bij diens afwezigheid als waarnemend com mandant te vervangen. VEENENDAAL Eiermarkt: Aan voer 48.000 stuks: Grote eieren f 11,00- f 12,00kleine eieren f 8,00-f 10.00. Al les per honderd stuks. Handel matig. VEENENDAAL Onder leiding van de heer Ralee, voorzitter van T.T.V. S.R.F. en tevens van het bestuur ad interim, werd door de leden van T.T.V. S.R.F. en S.T.V.-Climax een bijzondere vergadering gehouden, waarbij verslag werd uitgebracht van de resultaten van de besprekingen, die na het besluit om tot een fusie tussen beide verenigingen te komen, met de directie van S.R.F. en andere instanties zijn gehouden. Welhaast traditiegetrouw was de op komst niet erg groot. Na de opening door de voorzitter, die als reden van het houden van deze ver gadering o.a. opgaf, de noodzaak van het goedkeuren van de statuten dooi de vergadering, deed de secretaresse mej. Jansen verslag van de tot nu toe gehouden bestuursvergaderingen, waar uit als voornaamste punten naar voren kwamen, de mogelijkheden die er zijn tot het creëren van een eigen home en de financiering daarvan. De plannen hiervoor bleken al in een vergevorderd stadium en gaan uit naar een houten gebouw van 30 x 12 m omvattende ruimte voor 8 a 9 speel tafels, toiletten en kleedkamers voor dames en heren en een kleine bar. Om de kosten zoveel mogelijk te druk ken werd van de zijde van het bestuur een beroep op de leden gedaan zich be schikbaar te stellen om de voorkomen de werkzaamheden zoveel mogelijk zelf te doen, wat uiteraard een enorme be sparing betekent. De reacties hierop waren zo positief, dat er alle reden bestaat om de toe komst wat betreft dit clubgebouw zeer hoopvol tegemoet te zien. Het bleek wel dat indien de nieuw gevormde vereni ging volgend seizoen niet over een eigen tafeltenniscentrum zou kunnen beschik ken, dit zeker niet aan de leden te wij ten zal zijn. Na nog enkele punten van interne aard te hebben doorgenomen kon de heer Kalee deze in goede harmonie go- houden vergadering sluiten.

De Vallei | 1970 | | pagina 5