V oorzieningenni veau wordt aangetast bij doorgaan NS-plan VUUR KWAM STEEDS TERUG ig miljoen schade in Groot je handelsgebouw Mr. De Block's aftreden schaadt kabinet niet Bedrijfsleven vindt de ministercrisis „jammer" Minister maakte historie door hakkelend spreken SUKRISTOL „Positieve kanten wegen zwaarder van metaal-c.a.o. dan negatieve*" Gesprek-van-de-dag voor politiek Den Haag Drs. Schmelzer zoekt naar kandidaten Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten G.S. VOEREN VELE ARGUMENTEN AAN VOOR BEHOUD GELDERSE SPOORLIJNEN Voor brandweer zwaar karwei Minister Witteveen tijdelijk waarnemer Veel goeds Eerlijk man Functies Grote bezwaren tegen Jonckheer als gouverneur op Curasao „Wagenspel was godslasterlijk en opruiend Tilburg komt wellicht zonder water te zitten Nachtwaker na mishandeling opgesloten Sigarenfabriek ontslaat 60 personeels leden PREMATUUR MOGELIJKHEID GEEN AANDRANG VERHEUGD BURGEMEESTER VA!\ HEEMSTEDE LIT 1953 ROOKVERGIFTIGING Geen cyclamaten èn geen calorieën! de veilige zoetstof REGERING AKKOORD ONDANKS BEZWAREN WOENSDAG 7 JANUARI 1970 Z""1 ©deputeerde Staten van Gelderland hebben in een memorandum met be- trekking tot het plan om het reizigersvervoer te staken op de spoorlijnen Zutphen-Winterswijk en Tiel-Elst tal van argumenten aangevoerd, op grond waarvan zij handhaving van deze lijnen voor het reizigersvervoer menen te moeten bepleiten. Zij beginnen met erop te wijzen, dat de door de Nederlandsche Spoorwegen gepubliceerde explohatiecijfers voor deze lijnen weliswaar nadelige saldi aan geven. maar dat een toelichting op deze cijfers ten enen male ontbreekt. Ook hebben de N.S. nagelaten overeenkomstige opgaven van andere lijnen te ver strekken. Het is dan ook onmogelijk na te gaan of de op te heffen lijnen in Gelderland ongunstiger uitkomsten geven dan andere lijnen. Hetzelfde geldt, volgens G.S., ook voor de door de N.S. opgeheven vervoerspercentages. Een percentage van 79% voor het transit-vervoer op de lijn Geldermalsen-Tiel-Elst valt daarbij overigens wel op. aldus G.S. In de verstrekte overzichten zo wordt verder opgemerkt in het memo randum worden bovendien de cijfers gegeven over het gehele traject en van de kosten van een vereenvoudigde ex ploitatie van de hele lijnen en van de hiervan te handhaven gedeelten, indien het goederenvervoer op de gehele lijn gehandhaafd blijft. Deze cijfers worden echter niet versterkt van de op te hef fen gedeelten van deze lijnen. GS betogen in het vervolg van hun memorandum, dat door opheffing van de lijn Tiel-Elst het goede sociaal-cul turele en economische levenspeil van het gebied, dat in de tweede nota ruim telijke ordening als centrale open ruim te is aangewezen, in gevaar wordt ge bracht. Het reeds zwakke sociaal-econo mische en educatieve voorzieningenni veau wordt integendeel verder aange tast, doordat de verbinding met de thans verzorgende centra aanzienlijk in kwa liteit zal achteruitgaan. Door de opheffing van de beide spoorlijnen vrezen G.S. een afremming van nieuwe vestigingen of uitbreiding van bestaande bedrijven. Ook verwach ten GS moeilijkheden bij het aantrek ken van personeel in de Betuwe en de Achterhoek. Ook particulieren zullen zich bij het ontbreken van een spoor wegverbinding minder spoedig in deze streken vestigen en als gevolg daarvan zullen er weer minder maatschappelij ke en culturele contacten en minder educatieve mogelijkheden komen. Voor het toerisme is het ontbreken van spoorlijnen bovendien economisch na delig te noemen. De beide thans nog in de Achterhoek overgebleven spoorlijnen (Apeldoorn- Zutphen-Winterwijk en Arnhem-Doe- tichem-Winterswijk) zijn, naar het oor deel van Gedeputeerde Staten, het mi nimum aan personenspoorlijnen, dat tot ontsluiting van dit gebied dient te wor den gehandhaafd. Winterswijk dient ook zeker een snelle spoorverbinding met het Noorden en Westen te behou den. Vóór de Betuwe is zeker in de naaste toekomst een verdere uitbouw als re creatiegebied te verwachten. Gedeputeerde Staten achten verder de beslissing over het opheffen van de beide lijnen in dit stadium prematuur. Deze beslissing zou, volgens hen, beter kunnen worden uitgesteld tot de resul taten bekend zijn van het onderzoek omtrent een herstructurering van het N.S.-vervoer als geheel. Het Gelders college van GS atten deert er overigens op. dat opheffing van de beide lijnen voor de NS welis waar minder verlies kan betekenen, maar dat hiertegenover staat een schade aan de economie en het voorzie- ningenpeil in de Betuwe en de Achter hoek. Bovendien valt te verwachten, dat de opheffing van deze lijnen een na delige invloed zal hebben op het reste rende spoorwegnet. Het is trouwens de vraag aldus het memorandum of het hierdoor te verwachten grotere aantal buspassagiers voor de busbedrij ven lonend zal zijn. Een ander argument van G.S. voor de handhaving van de beide lijnen is, dat het verkeer door opheffing van de spoorlijnen intensiever zal worden en dat hierdoor weer meer behoefte aan openbaar vervoer zal ontstaan. Het personenvervoer op de lijn Zutphen - Winterswijk beweegt zich trouwens al in opgaande lijn. Scholieren, gehandi capten en niet-autobezitters zijn aange wezen op openbaar vervoer. De spoorlijn Tiel-Elst is vooral voor de Heldring-Stichtingen te Zetten van groot belang. Busvervoer biedt onvol doende alternatief. De trein is comfor tabeler, sneller en minder afhankelijk van de weersomstandigheden. Een mogelijkheid om de rendabiliteit van de beide lijnen op te voeren, zien G.S. in een herstel van de verbinding Winterswijk-Borken-Ruhrgebied en van een te realiseren verbinding Botlek-Eu ropoort-Maasvlakte-Ridderkerk. Gorin- chem-Tiel-Elst-Arnhem-Nijmegen. Delijn Tiel-Elst zal in de toekomst steeds belangrijker worden naannate het streekcentrum Tiel en de agglome ratie Arnhem-Nijmegen tot grotere ex pansie komen. In het jaar 2000 zal de bevolking van Tiel verdubbeld zijn (nu 21.000 inwoners) en de agglomeratie Arnhem/Nijmegen één miljoen inwo ners tellen. Tenslotte wijzen G.S. nog op het dienstverlenend karakter van de NS (evenals de PTT). Daarom achten zij het niet juist een spoorlijn op te heffen op grond van een berekend verlies, vooral niet als er een duidelijke vraag naar deze lijn is. ROTTERDAM De schade die de brand in het Groothandelsgebouw bi Rotterdam heeft aangericht, wordt geschal op twintig miljoen gulden. De brand heeft bijna 24 uur geduurd, vijftien bedrijven kregen schade. ..Een bijzonder moeilijk te lokaliseren en te bedwingen brand", zei de heer B. Vossenaer, commandant van de Rotterdamse brandweer. „Vooral door de enorme rookontwikkeling was de vuurhaard moeilijk op te sporen. Ik kon mijn mensen niet te ver het gebouw in sturen. Alles moest gebeuren met perslucht maskers. De brand was maandagavond om streeks half negen op de begane grond ontstaan In het magazijn van de groot handel in woningtextiel Dehnert en Jansen. Een huismeester ontdekte de vlammen toen hij een deur van het ma gazijn opendeed. Hoe de brand Is ont staan Is niet te zeggen. Langzaam maar zeker breidde het vuur zich in de loop van de dag giste ren uit tot de eerste en tweede verdie ping, beide in gebruik bij Dehnert en Jansen In de namiddag brak weer brand uit in de opgeslagen vaten kit. De hele dag is de Rotterdamse brand weer gisteren bezig geweest het vuur De hele dag kolkten gisteren dikke rookwolken uit het Groot handelsgebouw. De politie had het Weena, een drukke verkeersweg langs het Groothandelsgebouw, vol ledig afgesloten voor alle verkeer. ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard ran de pijn lleumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niet* werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Atgesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van d« huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreektZorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Ditmaal had drs. Schmelzer geen aan drang op mr. De Block uitgeoefend om aan te blijven, zoals enkele weken ge leden wel het geval Is geweest. Nu was er een duidelijk conflict, zei hij; het lag anders dan de vorige keer. (Mini ster De Block wilde toen aftreden na dat de Tweede Kamer een motie van AR en KVP over de fusies in het be drijfsleven had aangenomen.) Het voordragen van kandidaten voor de opvolging van mr. De Block gebeurt door drs. Schmelzer, pas terug van een overleg met zijn collega-fractieleiders mr. Geertsema (WD), mr. Biesheuvel (AR) en Mellema (CHU). Drs. Schmelzer zei, dat hij het con- DEN HAAG Het besluit van minister De Block af te treden viel gistermid dag tijdens het vierde kabinetsberaad over de metaal-c.a.o., dat op het mi nisterie van premier De Jong aan Plein 1813 werd gevoerd. Deze maakte tegen vijf uur het nieuws bekend. Hij beschouwt het als een mi nisterscrisis. De politieke grondformule van het kabinet is niet aangetast of ver anderd. Dr. Witteveen komt van zijn vakantie in Zuid-Frankrijk terug om In afwach ting van d ebenoeming van een nieuwe minister, de portefeuille van economi sche zaken waar te nemen. Het staat nog niet vast of de Tweede Kamer, die tot 27 januari op Kerstreces is, voordien nog zal bijeenkomen voor een debat over deze ministerscrisis. Premier De Jong zag geen aanleiding de Kamer hiervoor terug te roepen. Hij zei het aan de Kamer zelf over te la ten. Drs. Schmelzer kondigde aan dat zijn fractie daartoe geen poging zou doen. De voorzitters van de vier regerings fracties van KVP, WD, ARP, en CHU waren gistermiddag al meteen op de hoogte gesteld. Dit had premier De Jong telefonisch gedaan. flict in het kabinet over de metaal-c.a.o. niet had zien aankomen. Hij was ervan overtuigd, in de kring van de KVP wel mensen zou kunnen vinden voor deze ministerpost: „Ik heb erover nagedacht en zie wel enkele mogelijk heden. Bij de kabinetsformatie in 1967 heb ben wij het inderdaad niet gemakkelijk gehad, maar dat is twee jaar geleden. Nu zijn de mogelijkheden er wel. Ik sluit mijzelf niet uit". DEN HAAG De meningen in het bedrijfsleven over het heengaan van minister De Block lopen niet ver uit een: men vindt het in het algemeen jammer. De heer W. Bruynzeel, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Onderne mingen, vindt de ex-minister een man met eerlijke bedoelingen, met een open oog voor het bedrijfsleven, zowel voor de werkgevers als de werknemers. „Ik kan mij voorstellen dat deze man het niet rijmen kon dat het kabinet aan de ene kant de inflatie wil beteugelen met het prijsbeleid en aan de andere kant de metaal-c.a.o. laat doorgaan. Dat is water in de wijn doen", aldus de heer Bruynzeel. De vice-voorzitter van het NW de heer A. de Boon. vindt het „niet onge lukkig" dat minister De Block is ver trokken. Hij rekende ook dit jaar niet op een goed prijsbeleid van de minister. Van het kabinet vindt de heer De Boon het verstandig, dat de metaal- c.a.o. is goedgekeurd. De heer P. van Boven, voorzitter van de confessionele werkgevers, kan het motief van minister De Block om heen te gaan billijken. Ook hij vindt de kop peling van de loonstijging aan de prijs stijging geen gelukkige zaak. De heer M. Zondervan, de voorzitter van de metaalbedrijfsbond NW, was verheugd over het besluit van het kabi net om niet in te grijpen in de c.a.o. voor de groot-metaal. „Ik ben blij dat de werkgevers en wij minister Rool- vink (Sociale Zaken) maandag blijkbaar toch hebben kunnen overtuigen van de noodzaak om het contract niet aan te tasten". Over het heengaan van minister De Block zei de heer Zondervan: „Hij gaat bijzonder mooi weg. Het is idioot dat deze man weggaat als de meeste prin cipiële minister van het kabinet. Er is een stok gezocht om de hond te slaan". |Y|r. Leo de Block 111 minister uit de (65) de oudste ploeg van de heer De Jong, maakte in de Twee de Kamer en in de Senaat historie met zijn versprekingen, zijn hakke lende zinnen en zijn Engelse uit drukkingen. Deze laatste hebbelijk heid had hij grotendeels overwon nen nadat de communist Bakker hem enige tijd geleden had ge vraagd of de minister het soms ook in zijn moedertaal kon zeggen. Hij raakte met deze communist - en zelfs met de hele Tweede Kame in conflict toen hij in een debat over Verblifa onjuiste mededelinger deed. „Ik wist het op dat moment niet meer", bekende hij later. „Daags tevoren was ik terugge komen van een reis door het Mid den-Oosten. Ik had een hele week lang slechts enkele uren per nachl mandje", merkte hij eens in een Kamerdebat op en dat was ook niet zo'n beste beurt. Bekentenis achter af: „Oei, oei, dat had ik nooit zo moeten zeggen". De slanke generaalszoon, die met wat stijve handbewegingen het te kort in zijn formuleringen probeert aan te vullen, was de meest „gezie ne" minister in de Tweede Kamer. De oppositie buitte elke gelegenheid uit om hem via interpellaties of het stellen van mondelinge vragen te la ten opdraven. Als hij achter de regeringstafel /.at, waren de socialistische banken betër gevuld dan op andere momen ten. „De Block pesten" was dan ook een vaak gehoorde kreet In de wan- ielgangen. Toch heeft deze minister van Eco- lomische Zaken veel goede dingen gedaan. We denken aan zijn succes vol beleid met betrekking tot de regionale industrialisatie, met name n Limburg en Zeeland. Het feit dat hij zijn bezorgdheid - oor de zwakke industrieën als een irgument voor zijn aftreden noemt, .ekent zijn betrokkenheid. Ook zijn onderhandelingen over het ultracentrifugeproject en zijn bemiddeling in Euratom zijn grote oluspunten voor hem. De oppositie heeft mr. De Block vaak verweten dat hij de bescherm heer van het bedrijfsleven was en de vijand van de consument. Zijn in derdaad niet sterke prijsbeleid heeft hiertoe wel aanleiding gegeven. Zijn •arrière minder. Hij is inderdaad bankier geweest en ook directeur van de KLM. geslapen. De volgende dag moest ik naar de Kamer en dat is nu een maal niet mijn sterkste kant. Het ging toen helemaal fout". Mr. De Block is een eerlijk man en dat valt in de politiek niet altijd even goed. „De commissie van Eco nomische Zaken is zo lek als een Daartegenover staan zijn functies van plaatsvervangend thesaurier- generaal bij het ministerie van Fi nanciën en van directeur-generaal van de industrialisatie en de ener gievoorziening bij het ministerie van Economische Zaken. Mr. De Block was in het kabinet- Cals staatssecretaris van Buiten landse Zaken en van Verkeer en Waterstaat. CURASAO Op Curacao is onrust ontstaan nu bekend is geworden dat oud-premier Jonckheer binnenkort toch mr. N. Debrot als gouverneur zal op volgen. De heer Jonckheer, nu gevolmach tigd minister voor de Nederlandse An tillen in Den Haag, werd reeds begin vorig jaar als opvolger van mr. Debrot aangewezen. Na de onlusten op 30 mei op Curacao bleken er onder de bevol king ernstige bezwaren tegen de heer Jonckheer te bestaan. Gouverneur Debrot, die medio 1969 al had moeten aftreden bleef aan. en algemeen werd aangenomen dat naar een nieuwe opvolger werd uitgezien. Deze week is bekend geworden, dat de heer Jonckheer zich niet voor het ambt heeft teruggetrokken. Dat houdt de ge moederen op Curacao dermate bezig, dat gisteren stakingen zijn uitgeroepen. HEEMSTEDE Heemstedes burge meester, mr. A. G. A. ridder Van Rap- pard, heeft de opvoering van het wa genspel door de actiegroep Oorlogs- week in zijn gemeente verboden omdat hij de teksten godlasterlijk en opruiend vond en het spel daarom in strijd acht te met de openbare orde en zedelijk heid. Hij deelt dit mee in antwoord op schriftelijke vragen, die vier Heem- steedse gemeenteraadsleden hebben ge steld naar aanleiding van het verbod. TILBURG Als gevolg van het wei geren van een tariefsverhoging door het Ministerie van Economische Zaken, zal de watervoorziening in Tilburg in de komende zomer ernstig gevaar gaan lo pen. Dit zei de directeur van de Tilburgse waterleiding, Ir. L. C. W. Wentzel. De opbrengst per kubieke meter water be draagt voor het Tilburgse bedrijf thans gemiddeld 24 cent, terwijl het landelijk gemiddelde van die opbrengst op 42 cent ligt. Het Tilburgse waterleidingbedrijf heeft een vergunning gevraagd voor het verhogen van haar prijs met zeven cent per kubieke meter, maar men kreeg nul op het rekest. Aanleiding tot deze aanvraag voor ta riefswijziging was nijpend geldgebrek bij het ten uitvoer brengen van noodza kelijke uitbreiding van het stadsbuizen- net, het slaan van putten en hel bou wen en installeren Van een nieuw filter gebouw. ROTTERDAM De 63-jarige nacht waker K. L. V. is in het restaurant Chalet Suisse in Rotterdam door twee mannen mishandeld en opgesloten in een douchecel. Met een kapmes hebben de mannen daarop geprobeerd een kluisje uit de muur te hakken. Uit een kist wordt achthonderd gul den en een partij sigaren en sigeretten (waarde 17.000 gulden vermist). Bij Koninklijk Besluit is mr. A. Blom uit Utrecht benoemd tot voor zitter van de Centrale Raad van Beroep in Utrecht. Hij volgt mr. H. L. Hoogen- huis op, die deze functie sinds 1956 heeft vervuld. Mr. Blom was reeds ondervoor zitter van de raad. te lokaliseren Telkens opnieuw wer den op verschillende plaatsen vlammen gezien. Gistermiddag had de brand weer negentig man bij de hand. Bo vendien was de hulp ingeroepen van een man of dertig van de Bescherming Be volking. Zij onderhielden voornamelijk de verbindingen rond he gebouw door middel van portofoons. Ook bedien de de BB enkele waterpompen. Het Groothandelsgebouw Is In 1953 door Koningin Juliana geopend. Het heeft ruim 24 miljoen gulden gekost. Daar kwam nog eens een tien miljoen bij aan afwerking en uitrusting. Het is verzekerd voor zestig miljoen gulden. Er werken momenteel ongeveer vijfduizend mensen. Een kleine twee duizend van hen kon gisteren niet aan de slag. De directeur van het Groot handelsgebouw, de heer G. Thurmer had uit veiligheidsoverwegingen ruim vijftien procent van het gebouw afge sloten. Volgens de Diénst Bouw- en Wo ningtoezicht was er gistermiddag nog geen gevaar voor instorten van vloeren en muren. Al was er door het werken van het beton een flink aantal ruiten ge sprongen. Zeven brandweerlieden moesten met verschijnselen van rookvergiftiging in een ziekenhuis worden opgenomen. De meesten konden na behandeling weer naar huis. Ook moesten enkele brand weermannen In een ziekenauto voor kor te tijd worden behandeld. De gezinnen van vier huismeesters die i het door brand aangetaste deel van het gebouw wonen, moesten tijde lijk ergens anders worden onderge bracht. Naast de brandschade van vele mil joenen guldens bij Dehnert en Jansen loopt ook de waterschade bij aangren zende bedrijven in de miljoenen. ADVERTENTIE In handig draaidoosje. 400 tabletten 85 cent. Goedgekeurd door de Ned. Ver. van Suikerzieken. EINDHOVEN De Veldhovenae Ta baksindustrie heeft zestig werknemers ontslagen, van wie de helft vrouwen. Bij de Tabakindustrie werken acht honderd mensen. De fabriek (o.a. van Velasques en Due George sigaren) is bezig met een reorganisatie, die onge veer vijf maanden zal duren. DEN HAAG Het kabinet maakt geen bezwaar tegen de c.a.o. voor de groot-me taal. Premier De Jong zei gisteren na afloop van de ministerraad, dat het kabinet tot op zekere hoogte de bezorgdheid van de afgetreden minister De Block (Economi sche Zaken) over het gevaar van te grote prijsstijgingen in 1971 deelt. Maar de positieve kanten van het contract wogen toch zwaarder dan de negatieve. Bij deze beslissing van de regering was een belangrijk argument, dat de werkgevers en werknemers in de groot metaal de afgesloten c.a.o. een billijke zaak vinden en dat het nieuwe contract de nodige rust in het bedrijfsleven zal geven. „Hierop stelt de regering hoge prijs", aldus de premier. Hij wees er nogmaals op dat het ont breken van „spelregels" voor de aan passing van de lonen aan de gestegen prijzen de zogenaamde indexering gevaarlijke kanten heeft. Het kabinet zal echter samen met het bedrijfsleven zulke spelregels moeten maken. Vandaar dat een gerichte ad viesaanvrage aan de Sociaal-Economi sche Raad (SER) zal worden gestuurd. Het is op zich niet juist, zei minister president De Jong, dat verhogingen van indirecte belastingen en van prijzen als gevolg van opwaardering van buiten landse valuta (de Westdultse markt) bij deze indexering worden betrokken. Het kabinet heeft mede de hand over het hart gestreken omdat de werkne mers het vorige jaar slecht aan hun trekken zijn gekomen. De werkelijke loonsverhogingen waren toen gemiddeld 0,3 procent. De behandeling van de loonwet in de Eerste Kamer op 11 februari heeft vol gens de heer De Jong geen Invloed op de beslissing gehad. Minister Witteveen (financiën) heeft zich bij het besluit van het kabinet neer gelegd, in tegenstelling tot zijn collega De Block. Deze tilde zeer zwaar aan het gevaar dat er als gevolg van te hd- ge loonstijgingen niets zou komen van het doorbreken van de loon- en prljs- spiraal, het belangrijkste beleidspunt voor het kabinet. De regering heeft nog niet gepraat, aldus premier De Jong, over overeen komstige c.a.o.'s, die wellicht in ande re bedrijfstakken worden gesloten. Elk contract heeft bovendien zijn eigen ka rakter, en de regering hecht in dit ver band grote waarde aan het advies van de SER over de indexering. DEN HAAG Het aftreden van mi nister De Block was gisteren in poli tiek Den Haag het gesprek van de dag. Drs. W. K. N. Schmelzer. fractievoor zitter van de KVP noemde het besluit van het kabinet inzake de metaal-c.a.o. juist. Hij betreurde het dat minister De Block gemeend had zich niet met het standpunt van het kabinet te kunnen verenigen en daaruit politieke conse quenties te moeten trekken. „Dat geldt temeer, omdat minister De Block in de afgelopen jaren zeer belangrijk werk heeft verricht, met name voor de werkgelegenheid en de industriali satie, niet het minst in Limburg. Ik betreur zijn beslissing, maar moet haar respecteren". Mr. B. W. Biesheuvel, fractievoor zitter van de ARP: „Ik vind het per soonlijk een nare zaak voor de heer De Block. Hier is geen sprake van een conflict met de Kamer, maar van een conflict binnen het kabinet. Desgevraagd zei de heer Biesheuvel het jammer te vinden indien de heer Schmelzer de portefeuille van Econo mische Zaken zou gaan beheren. Hij geloofde niet, dat de kwestie-Verolme bij het aftreden van de heer. De Block een rol had gespeeld. „Ik heb gister avond een lang gesprek met hem ge voerd, maar ik heb die indruk niet ge kregen. De zaak van de scheepswer' is overigens een kwestie die om eer snelle oplossing vraagt". De heer Mellema beschouwde de af faire als een lokaal conflict, da* binner de KVP moet worden opgelost. Df heer Mellema zou voor de opvolging van de heer De Block de voorkeur ge ven aan een figuur van buitenaf, „aan een niet te sterk politiek gebonden fi guur".

De Vallei | 1970 | | pagina 7