Hongaar Adorjan nam kop van Beljavski over Noren sterk in Heerenveen TIVOLI 25 beste filters voor 1.40 macaroni tomaten puree 5 no rijst --- 85JB rode kool 79 bak- gm m bloedworst o4 163 vissticks Ofi eb koffie1=3 melk 13911 haring oogd !Bp0n:98ffl Iuiers98£i panties zuurkool rookworst De naam is TÏVOLI Nu duidelijk verzet tegen benoeming dr. Jonckheer oj) Curacao samen voor ll'RiBTIfli abrikozen 149 Kg jumbo koffie265JB samen voor voordeel ossestaartsoop in zakje gelderse worst 85 smeerleverworst 45£3 samen voor Arbiters naar het buitenland Bij Brons werk geen stakings acties meer Oproep tot hulp Biafraantjes sloeg goed aan Chauffeur stal voor 30 mille aan kledin» Verkeerschaos Nu ook Almelo's in Italië Komplot tegen Da jan burgemeester genoemd als commissaris Friesland met het best betalende spaarsysteem van allemaal WINST OPGEVEN Tegen jonge mannen wegens aanranding 9 maanden geëist enEd. LAURENS maakt ze. Russen beschermen zeehonden Pleidooi voor een groter Haarlem Voor zover u in december edn royale bui had, is die nu toch» wel voorbij* Vanaf vandaag past u weer op kleintjes, en Centra helpt u daarbij. Kijkt u maar eens hoe la tomatensaus 400 24 ct verdiend DONDERDAG 8 JANUARI 1970 GRONINGEN In het Nicmeyer-schaaktoemooi in Groningen heeft de Rus Bel javski zyn eerste party verloren; h\j werd door de Hongaar Adorjan verslagen. Daarmee is laatstgenoemde op kop gekomen. Tevens is hy nu de enige die op het totaal van veertien partyen ongeslagen is gebleven. Er resten nog twee ronden. De zestien jarige Rus, die deze ontmoe ting ongetwijfeld met erg gemengde ge voelens tegemoet heeft gezien, opende voorzichtig - met de gesloten Siciliaan - doch speelde daarmee ongetwijfeld de vechtlustige Hongaar in de kaart. Die stond snel comfortabel, werd op twee vleugels actief, won een pion, toen een kwaliteit en hield tevens de witte positie in de klem. Zover was hij toen er na vijf uur spelen werd afgebroken. Beljavski sleutelde daarna nog wat op de hotelkamer, doch zag van hervatting af. Een schitterende offerpartij zagen we bij Jacobsen Ljubojevic. Op de ne gende zet investeerde de zwartspeler een stuk, louter voor omsingeling en druk. Die knappe taxatie bracht hem elf zetten later de winót. Ristoja Pritchett, 01. Dit duel was omstreeks de 25ste zet al beslist. De Fin liet zich echter mat zetten... met een volle dame, een kwaliteit en enkele pionnen achter. Het betrof een soort ..schaaktechnisch wraak", terwijl ook de Schot in deze wedstrijd eens veel te lang heeft doorgespeeld. De Roemeen Urzica deed het tegen de Engelsman Eales te romantisch. Toen hem de poten onder de stoel werden weggezaagd, gaf hij het op. De partij Velikof Bellon werd door zwart aan vankelijk afgebroken, doch vervolgens zonder verder spelen opgegeven. Het betrof een ontmoeting, met wederzijds felle aanvallen. Inmiddels komt Velikof wiens wieg in Bulgarije stond, behoor lijk opzetten; het is zijn derde zege in successie. In groep B is het nog steeds Schulze, die de boventoon voert. We geloven niet, dat men hem serieus zal kunnen DEN HAAG Voor twee wedstrij den in 't voetbaltoernooi om de Jaar beursbeker (derde ronde) zijn Neder landse scheids- en grensrechters aange wezen. Arbiter A. Boogaerts leidt op 13 ja nuari in Londen de wedstrijd Arsenal- Rouen, met assistentie van Brouwer en Keizer. Op 14 januari fungeert Boosten als scheidsrechter bij de wed strijd Carl Zeiss Jena - Ujpest. Grens rechters zijn hier Barmentlo en Derks. bedreigen. Ligterink kwam. met zwart, tegen Hausner niet verder dan een re mise. In de finale-groep C de Pool Na- grocki thans een punt op Baljon uitge lopen. De uitslagen waren: Finalegroep A. zesde ronde: Bellon Ristoja li: Zevende ronde: VelikofBellon 10, JacobsenLjubojevic 01, UrzicaEa les 01, BeljavskiAdorjan 01. Ris tojaPritchett 01. Finalegroep B: MossongBjoern 01, HausnerLigterink j, Henry Nemlioglu 10, OrnsteinSchauwe- cker 10, MiddendorfSchulze 01. Finalegroep C: RoofthoofdBaljon V&"2, LiefflerNagrocki 01. Stand na zeven ronden, finalegroep A: 1. Adorjan (Hongarije) 6, 2. Beljavski (Rusland) 5,5, 3. Ljubojevic (Joegoslavië) 5. 4. Pritchett (Schotland) 4,5, 5. Bellon (Spanje) 3, 6. Velikof (Bulgarije) 3,5, 7/9. Eales (Engeland) 2, Jacobsen (Denemar ken), Urzica (Roemenië) 10. Ristoja (Fin land) 1,5. Finalegroep B: 1. Schulze (West-Duits- land) 6, 2. Ornstein (Zweden) 5. 3. Bjoern (IJsland) 4,5, 4/5 Hausner (Tsje- cho-Slowakije), Schauwecker (Zwitser land) 4. fi. Henry (Ierland) 3,5, 7 Mid dendorf (West-Duitsland) 3. 8. Ligterink (Nederland) 2,5, 9. Nemlioglu (Turkije) 1,5. 10. Mossong (Luxemburg) 1. Finalegroep C: 1. Nagrocki (Polen) 6. 2. Baljon (Nederland) 5. 3. Roofthoofd (België) 2, 4. Loeffler (Oostenrijk) 1. HEERENVEEN De jeugdlanden schaatsontmoeting, die afgelopen zondag in Deventer begon tussen de ploegen van de Deventer IJsclub, Heerenveen, Noor wegen. Zwelen en West-Duitsland, werd woensdag in Heerenveen op de Thialf- kunstijsbaan voortgezet. De Noor Erik Vea won de 500 meter in 42.8 sec. voor de Westduitser Helmut Kraus (43,5) en diens landgenoot Anton Eichter (44,0). De Deventenaar Geike Draaier werd zesde met 44,5 sec. De 1500 meter leverde eveneens een zege op voor Vea. Hij legde de afstand af in 2.13,2. Zijn landgenoten Anderssen en Vinejdet legden beslag op de tweede resp. derde plaats met 2.15,6 en 2.16,5. In het totaalklassement, waarin ook de resultaten van Deventer zijn ver werkt, bezet Erik Vea de eerste plaats met 270.117 punten voor Vinejdet (274.307) en Anderssen (275.897). De uitslagen: 500 m: junioren a: 1. Vea (N.) 42,8 sec.; 2. Kraus (WD1) 43,5; 3. Eicher (WD1) 44,0; 4. Anderssen (N) 44.0; 5. Vinejdet (N) 44,2; 6. Draaier (Deventer) 44,5. 1500 m: 1. Vea 2.13,2; 2. Anderssen 2.15,6; 3. Vinejdet 2.16,5; 4. Kraus 2.16,8; 5. Soerensen (N) 2.17,9; 6. Eicher 2.18,6. Het totaalklassement (het klassement van Heerenveen eerst vermeld): 1. Vea 87.200, 270.117; 2. Vinejdet 89.700, 274.307; 3. Anderssen 89.200. 275.897; 4. Kraus 89.100, 278.020 5. Eiger 90.200. 283.067; 6. Soerensen 116.467 (kwam in Deventer niet aan de start). Uitslagen junioren b: 500 m: 1. Nijland (N) 43,9 sec.; 2. Ol- sen (N) 44,2; 3. Heida (N) 44,2; 4. Van Gelder (Ned.) 44,5; 5. Aarnes (N) 44,7; 6. Maehkla (N) 44,9. 1500 m: 1. Nijland 2.15,4; 2. Van Gel der 2.15,5; 3. Aarnes 2.17.8; 4. Olsen 2.19.8; 5. Maehkla 2.20.4; 6 Ripperda (Ned.) 2.21,1. Totaalklassement (incl. tijden van De venter): 1. Nijland 89.033, 272.083; 2. Van Gelder 89.667, 273.383; 3. Aarnes 90.633, 275.650; 4. Olden 90.800. 278.483; 5. Ripperda 92.333. 282.767; 6. Heida 91.667, 282.984; 7. Maehkla 91.600 (kwam in Deventer niet aan de start). Klassement van de landenteams: Junioren A: 1. Noorwegen 41 pnt.; 2. Deventer 140; 3. West-Duitsland 144; 4. Zweden 196,5; 5. Heerenveen 198,5. Junioren B: 1. Noorwegen 53; 2. De venter 95; 3. Heerenveen 125; 4. Zwe den 195. Jos Pronk uit 't Zand heeft woens dag tijdens langebaanwedstrijden in Nieuwe Niedorp drie afstanden gewon nen. Hij legde de 500, 1500 en 3000 me ter af in resp. 46,6 sec., 2.26.7 en 5.07.0. In het eindklassement werd Jan Pronk uit Hippolytushoef tweede achter Jos Pronk met 46,8, 2.28.5 en 5.16.9. AMSTERDAM De Amsterdamse officier van justitie, mr. J. Abspoel, heeft gisteren tegen twee Antillianen, de 24- jarige J. L. en de evenoude J. M., negen maanden met aftnek geëist wegens aan randing van twee meisjes. Vier maanden met aftrek eiste hij te gen de 26-jarige Arubaan C. van D. R. De mannen hadden de meisjes in een café ontmoet en meegenomen naar de kamer van een van hen. Daar waren de meisjes betast en gedwongen tot bepaal de handelingen. AMERSFOORT De actie van het personeel van de afdeling ketelbouw bij Bronswerk in Amersfoort is afgelo pen. De werknemers besloten het werk niet meer te onderbreken, nadat de di rectie een uiteenzetting had gegeven over het gelijktrekken van de arbeids voorwaarden binnen het VMF-concern. Maandag staakten 160 personeelsle den een uur en dinsdag legden er 140 mensen gedurende dezelfde tijd het werk neer. De directie liet de stakers weten, dat zij in strijd handelden met de c.a.o. en dat ernstige maatregelen genomen zouden worden als de staking werd voortgezet. Na een gesprek tussen de vaste com missie uit de ondernemingsraad en de directie, gaf de directie gisteren voor het personeel een uiteenzetting over het gelijktrekken van de arbeidsvoor waarden. Dit was een van de belang rijkste eisen van het actiecomité. De directie heeft toegezegd, dat het personeel van Bronswerk door middel van groepsgewijze gesprekken en bulle tins op de hoogte zal worden gehouden van de vorderingen, die met het gelijk trekken van de arbeidsvoorwaarden worden gemaakt. De eerste resultaten zullen waarschijnlijk in april of mei bekend zijn. AMSTERDAM De oproep voor hulp aan Biafraanse kinderen, die dinsdag avond in Avro's Televizier werd gedaan, is een groot succes geworden. Nadat de telefoonnummers van de heer J. Frijlink, en later van de heer W. Bijleveld waren genoemd, is tot diep in de nacht opgebeld en gisteren heel vroeg in de morgen begon het opnieuw. Mevrouw Frijlink: „We hebben maar een half uurtje rust gehad. Het is een geweldig succes geworden. De aanmel dingen blijven continu binnenstromen". Tegen het einde hadden zich ongeveer driehonderd mensen opgegeven, die geld beschikbaar stelden voor de verzorging van een Biafraantje voor de tijd van een jaar. Er was zelfs een bedrijf, dat anoniem wilde blijven, dat de verzor ging van honderd kinderen voor zijn re kening wilde nemen. KING SIZE FILTERS Doen. CURASAO Op Curacao groeit nu duidelijk verzet tegen de benoeming van dr. E. Jonckheer als opvolger van gou verneur mr. N. Debrot. Het Arbeidersfront heeft in een tele gram aan koningin Juliana gevraagd de benoeming van dr. Jonckheer in „het algemeen belang" ongedaan te maken. De regeringen-Kroon en Jonckheer zijn immers mede-verantwoordelijk voor de uitbarsting van mei vorig jaar. In het telegram wordt onder meer gesproken van „regeren volgens een dictatoriaal systeem, onderdrukking van politieke te genstanders, verkrachting van de recht spraak en verantwoordelijkheid voor het doden en verwonden van ongewapende stakende arbeiders". De Stichting Vito heeft een telegram gestuurd aan vice-premier Bakker. Aan koningin Juliana werd een telegram gestuurd, ondertekend met Black Po wer. Daarin wordt gezegd dat „herstel van de dictatuur van de dynastie-Jonck- heer met hulp van Nederland niet meer zal worden geaccepteerd door de zwarte bevolking van Curagao". AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft een 29-jarige chauffeur aangehouden die ervan wordt verdacht partyen kleding met een totale waarde van dertigduizend gulden te hebben ge stolen. De man had de kleding regelmatig weggenomen bij het confectiebedrijf, waar hij werkte. Slechts een klein ge deelte van de buit, die hij had doorver kocht, kon worden achterhaald. ROME De staking bij het Italiaan se openbare vervoer om hoger loon heeft woensdag in verscheidene ste den tot een verkeerschaos geleid die niet onderdeed voor die van de actie vlak voor Kerstmis. Zoals gemeld staak ten; ook de belastingambtenaren en de gasbedrijven. De staking viel samen mol het begin van de schooltijd voor miljoenen kinderen. De politie probeer de tevergeefs de reusachtige files weg te werken. Duizenden mensen stonden in Rome in de stromende regen te wach ten bij haltes op de noodvervoersdienst. Voor vrijdag is een nieuwe nationale staking van enige uren aangekondigd. TEL AVIV Met de arrestatie van zes Arabieren in Tel Aviv is een kom plot om de Israëlische minister van Defensie Mosje Dajan te vermoorden, aan het licht gekomen. De Arabieren drie bewoners van de strook van Gaza en drie Israëlische Arabieren, onder wie een buschauf feur in Tel Aviv en een kelner wor den er.van beschuldigd van plan te zijn geweest een met explosieven geladen auto te parkeren voor het café in Tel Aviv waar Dajan regelmatig komt. Hoewel de datum van arrestatie niet bekend is, is wel onthuld dat het pro ces tegen hen op 2 februari moet be ginnen. MOSKOU De Sovjet-Unie heeft een zone van 48 km rond de zeehonden- kolonie op de Momandorskiye Eilanden, aan de Aziatische kust van het land, tot verboden gebied verklaard voor scheepvaart en vissers. De maatregel is bedoeld om de wildstand in het gebied op peil te houden, aldus een bericht van het Russische persbureau Tass. Eén woordvoerder van Tass zei later, dat'het verbod alleen betrekking heeft op; Russische schepen Eerder was de vangst van zalm en haring langs de oostelijke kust al aan banden gelegd. De jacht op zeehonden, otters en andere zeedieren, die bont le veren, is alleen toegestaan aan staats ondernemingen en coöperaties. DEN HAAG De burgemeester van Almelo, mr. II. Rijpstra, is door de KVP, CHU en ARP in Friesland bij minister Beernink (Binnenlandse Za ken) voorgedragen als opvolger van de commissaris der Koningin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan. Deze gaat binnenkort met pensioen. De voordracht is enige tijd geleden schriftelijk aan de minister gedaan tn zal volgende week door afgevaardigden van de drie partijen mondeling bij de minister worden toegelicht. Niet lang geleden was staatssecreta ris Kruisinga (Volksgezondheid) door de Friese CHU voorgedragen. Hij liet echter weten op een benoeming geen prijs te stellen. De Partij van de Arbeid voelt het meest voor partijvoorzitter A. Vonde ling. De Boeren zien het liefst prinses Margriet in Leeuwarden. Burgemeester Rijpstra van Almelo, oud-burgemeester van Terneuzen, is ook genoemd als opvolger van burge meester jhr. mr. C. J. A. de Ranitz in Utrecht. De CHU zou hem anders graag zien als opvolger van mr. C. Th. graaf van Lynden van Sandenburg, die thane commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht is. HAARLEM De burgemeester van Haarlem, mr. dr. L. de Gou, heeft gis teren in zyn nieuwjaarstoespraak ern stig gepleit voor samenvoeging van Haarlem met andere gemeenten in Zuid- Kennemerland. Volgens de burgemeester, zijn de be langen van de Kennemergemeenten zo vervlochten, dat samenvoeging van en kele gemeenten een absolute noodzaak is. Burgemester De Gou sprak niet over een samenvoeging van alle acht gemeen ten in Zuid-Kennemerland, maar over een gemeentelijke herindeling van het gebied. Costa Macaroni met tomatenpuree I pak 500 gram Frieco O^a 70 gram jÊm Gebroken Spaanse halve on lichte sirooo Frisco smaakt met appelen nog lekkerder. Unox diepvries pek 10 stuks op lichte airoop pak 500 gram hele liter (1060 gram) ^UÉMIr Keurko - Unox gekookte gram Sakaiscbe V3»1VOOf UaKBIBblIO 100 gram 71 Keurko metworst*. Q||Ï5) 15 stuks Astro pak 15 stuks zuurkool met worst! van 59 voor i 225 gram vacuum verpakt en heerlijk sappig vin 109 voor

De Vallei | 1970 | | pagina 12