Wedstrijd uitgesteld tot 21 januari AJAX-AANHANG ZAG GEEN BAL Bols won in Oud-Avereest Koppen gaat DOS een handje helpen De vrouwel ij kste panty heet vanaf nu Panty P. Want die nieuwe éénmaats-panty die zo rimpelig uit de verpakking komt, past perfekt aan ieder been. Perfekt en soepel en rimpelloos en bewegingsvrij? Een perfekte panty voor 1,75. En duurder hoeft niet. Maar dat merkt u zelf wel. wa/ï/wP m De eerste passende panty vooreen passende prijs. Hockeytoernooi in Bombav TITEL VOOR VERHEYEN HOEKSTRA Marokko en Israël gescheiden Smith verloor BEDRIEGLIJK MIDDENSTIP MICHELS ONVERSTOORBAAR Timman remise 10.000 LEDEN BESTUUR Zweedse schaatsploeg Pagina 13 DONDERDAG S JANUARI 1970 OUD-AVEREEST Jan Bols zege vierde tijdens langebaanwedstrijden op natuurijs in Oud-Avereest, waaraan een aantal kernledefi deelnam. Hij was de snelste op beide afstanden, de sprint (44,7) en de 3000 meter (4.47,9). Ron Nooitgedacht werd tweede en Co Giling eindigde op de derde plaats. Bij de dames werden Ans Schut en Wil Burgmeyer winares. Jan Bazen reed een 500 en 1500 meter. Zijn tijden waren respectievelijk 44,1 seconde en 2.22.6. Uitslagen: Heren: 1. Bols 92.683 (44,7 en 4.47,9). 2. Nooitgedacht 93.450 (44.8 en 4.51.9), 3. Giling 94.700 (46.2 en 4.51.0), 4. Van Dijk 94.833 (46.3 en 4.50.5), 5. Sterken 108.933 (54.4 en 5.26.6). Dames: 1/2 Ans Schut 103.067 (49,3 en 2.41.3) (resp. 500 en 1500 m), en Wil Burgmeyer 103.067 (50.2 en 2.38.6), 3. Carry Geyssen 103.300 (50.3 en 2.39.0), 4. Trijnie Rep 103.833 (49.5 en 2.43.0) 5. Marie Willems 103.933 (49.8 en 2.42.4), 6. Rieneke Demming 104.267 (50.4 en 2.41.3), 7. Stien Kaiser 104.700 (51.0 en 2.41.1). Op zeer slecht ijs in Zenderen reed kernploeglid Eddy Verheyen zon der moeite naar de Overijsselse titel. De Deventenaar zegevierde op de 500 meter (48,4) en de 1500 meter (2.43,1). Alleen op de 5000 meter moest hij Ge rard Grashof uit Denekamp voor laten gaan. Grashof reed deze afstand in 10.35,4. Verheyen deed er precies twee seconden langer over. Marten Hoekstra (Heerenveen) is woensdag in Oudkerk gewestelijk kam pioen korte baan geworden bij de strijd om de titel van Friesland. Hoekstra werd eerste met 44,30 se conden voor Anne Brouwer (44,55), Piet JAN BOLS de Boer (44,90) en Roel Bokke Span (45,35). In Usquert prolongeerde Jacob Tolk zijn Groningse titel door drie ritten te winnen. Henk Eggen, Jetze Pascal en Jan Ghaltema bezetten in deze volgor de de tweede tot en met vierde plaats. Tijden resp.: 46.80, 46.71, 47.60 en 47.90. Veteraan Boele de Vries (44) schreef in Annen de Drentse kortebaantitel op zijn naam met 47,45 seconden. Op de volgende drie plaatsen eindigden W. de Boer (47,90), A. de Boer (48.95) en Pomper (49,30). J BOMBAY In een wedstrijd voor het hockeylandentoemooi in Bombay heeft India donkerblauw met 1-0 (0-0) ge wonnen van Japan. West-Duitsland ver sloeg Italië met 1-0. De Indiase formatie, favoriet voor de eindzege, imponeerde tegen Japan aller minst. De donkerblauwen. die zes spe lers van het Olympische team in hun ploeg hadden, dankten de zege aan een doelpunt van linksbuiten Chand Singh in de zestiende minuut na de rust. West-Duitsland, dat enkele reserves had opgesteld, moest eveneens tot ver in de tweede helft wachten op de beslis sende treffer. Een kwartier voor het einde doelpuntte middenvoor Michael Peter na een prachtige solo. De stand in het landentoemooi is: India donkerblauw 3 Japan India lichtblauw West-Duitsland Nederland Argentinië België Italië 3 2 2 3 3 1 0 1 0 0 3 0 0 1 1 1 0 6 13- 0 4 4-3 2- 1 1- 0 4- 3 2- 8 1- 2 0-10 MEXICO De Internationale Voet balfederatie (FIFA) heeft een oplossing gevonden voor een politiek probleem, dat de eindronden van het toernooi om de wereldtitel 1970 in Mexico bedreig de. Er is besloten, dat Israël en Marok ko niet in dezelfde groep zullen worden ingedeeld. Beide landen plaatsten zich bij de laatste zestien. Marokko liet onlangs we ten, met het oog op het Arabisch-Is- raëlische conflict in het Midden-Oosten, niet tegen Israël te willen spelen. MELBOURNE Tijdens het tennis toernooi om de internationale kampioen schappen van Tasmanië, dat in Mel bourne wordt gehouden, heeft de Ame rikaanse Davis Cup-speler Stan Smith een verrassende nederlaag geleden in de tweede ronde van het heren-enkelspel tegen de Zuidslaviër Vladimir Zednic (4-6, 6-1, 3-6). Zednik werd vervolgens in de derde ronde uitgeschakeld door de Australiër Phil Dent (6-4, 10-8). De Amerikaan Arthur Ashe ondervond weinig tegenstand op zijn weg naar de derde ronde. Eerst bedwong hij de Aus traliër Doemer met tweemaal 6-4 en daarna kreeg de Australiër Twist geen enkele game. AMSTERDAM Het voefbalduel AjaxAC Napoli voor de derde ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker, dat gisteravond in het Olympisch Stadion in Amsterdam zou worden gespeeld, is uitgesteld tot 21 januari. Tot deze ingrijpende maatregel besloten beide clubs nadat de Oostduitse scheids rechter Glöckner de wedstrijd afgelastte omdat het stadion zich had gevuld met een ondoordringbare mist. Heftige discussies waren aan het be sluit van Glöckner voorafgegaan. Zo wilde AC Napoli wel spelen, Ajax niet. Vervolgens verzochten de Italianen de wedstrijd vandaag om half drie te laten spelen. Ook dit voorstel vond in de ogen van Ajax geen genade. Competitieleider Thijs Jansen oor deelde kritisch: „Als ik dit zie, dan wéét ik het ook voor zondag wel. Dat wordt niets." Alles léék normaal. Om precies kwart over acht riep scheidsrechter Glöckner de beide aanvoerders bij el kaar. Gert Bals en Napoli-captain Ju- liano gehoorzaamden en begaven zich naar de middenstip. Alles léék nor maal.... Hoe bedrieglijk was dit toneeltje. Want het enige dat arbiter Glöckner deed was de reglementen opvolgen. Hij moest de beide aanvoerders in te nue uit de kleedcabine mee het veld opslepen, hij moest voor de vorm ook zelf in zijn „zwarte pak" opdraven. Het kon niet anders. Glöckner voldeed onder spiedend oog van een lid van het Jaar beurs steden com Ré aan zijn op dracht. Maar ver voor kwart over acht had deze Glöckner in feite al besloten. Ruim een uur voor de wedstrijd riep hij al uit: „Ik geloof niet dat het wat wordt." Maar het was AC Napoli, dat Scheidsrechter Glöckner (links), die het veld afkeurde, in gesprek met Ajax-aanvoerder Gert Bals over de toestand van het terrein. de stoere Oostduitser deed aarzelen. De Italianen voelden niets voor afge lasting, legden argumenten als: „Het publiek ziet niets" schouderophalend naast zich neer en zetten Glöckner on der druk. Vandaar dat Glöckner met Gert Bals en Juliano precies op tijd op de middenstip stond. Vandaar dat alles normaal leek. Zelfs toen de NapoLitaanse aanvoerder zelf kon constateren hoe matig het zicht was, hoe slecht de conditie van de stadiongrasmat, hoe gering de kan sen waren op redelijk voetbal, hield hij hardnekkig vol. Maar Glöckner. ge steund in zijn mening door de UEFA- afgevaardigde en het voltallige Ajax- bestuur, capituleerde niet meer. Voor zijn eigen gevoel was hij al ver genoeg gegaan. Hij vond het feit dat hij zich had moeten omkleden al belachelijk ge noeg. Napoli kreeg nie* zijn zin. Glöckner stuurde de duizenden op de tribunes alsnog naar huis. „Morgenavond om kwart over acht proberen wij het weer", vertelde hij aanvankelijk nog monter. Waarop de Italianen woedend reageerden: „Dan is er niets veran derd, de situatie blijft zoals hij nu is". AS Napoli deed overigens een com promisvoorstel. „Laten wij niet 's avonds spelen, maar 's middags." Ajax zakelijk als het is riep ech ter onmiddellijk angstig bij monde van Jaap van Praag: „Dat nooit, dan krij gen we helemaal geen publiek". Terwijl dat publiek baldadig sneeuwballen gooide naar de Oostduit se scheidsrechter, die juist uit de mist was opgedoemd, vonden ook de spe lers van beide formaties het nodig om een duit in het zakje te doen. Ervaren Kurt Hamrin: „Dit kan makkelijk. De omstandigheden zijn zeer redelijk". En collega Rudy Krol, fanatiek: „Wij willen allemaal spelen. Wordt daar dan geen rekening mee ge houden?" Krol ging in zijn enthousiasme ech ter iets te ver. Ploeggenoot Velibor Va- soyic merkte schuchter op: „Het publiek is voor ons gekomen. En als zij ons willen zien spelen dan moet het ook kunnen. Onder deze omstandigheden zou het onmogelijk zijn". En Rinus Michels? Hij bleef als al tijd onverstoorbaar, leverde ook als al tijd zijn doordachte commentaar: „Een Europa-Cup-wedstrijd in deze tijd van het jaar vaststellen is een onmogelijke zaak. Iedereen praat over de mist, maar het veld zelf is ook onbespeelbaar". Napoli-coach Chiapella trachtte de verloren avond althans nog enigszins op nuttige wijze door te brengen. Hij stuurde zijn verkleumde, verongelijkte spelers voor een ingelaste training de bijvelden van het Olympisch Stadion op. HASTINGS De jonge Nederlandse schaker Jan Timman heeft in zijn par tij voor de achtste ronde van het toer nooi van Hastings tegen oud-wereld kampioen Vasili Smislof (Rusland) re mise gespeeld. De ontmoeting eindig de na 56 zetten en zes uur spelen in eeuwig schaak. Met nog één ronde te spelen hebben de Joegoslaaf Gligooc en de Hongaar Portisch gezamenlijk de leiding met zes punten. DE BILT Ad Koppen, een handelaar in auto-onderdelen uit De Bilt en verder bekend als een der trouwste en meest fanatieke supporters van DOS, heeft zondagavond zijn slag geslagen. Gebruik makend van de schaarste aan voetbalbeelden in NOS-Sport mocht hij voor de televisie een beroep doen op de voetballiefhebbers om tegen een bedrag van 25 gulden lid te wor den van de nieuwe supportersclub DOS met het doel het Utrechtse voetbal uit het slop te halen. Binnen een paar maanden wil Kop pen tienduizend leden hebben, waar door DOS voor het nieuwe seizoen een kwart miljoen gulden zal hebben om nieuwe spelers te kopen. Er bestaat al een vereniging „De vrienden van DOS", die de voetbal stichting financieel steunt. Het is een nogal exclusieve club, want elk lid moet per jaar minstens honderd gul den betalen. Koppen meldde er zich ook voor aan maar kwam niet door de ballotage. Toen begon hij voor zich zelf. „Hon derd gulden is trouwens voor de mees te mensen te veel om te betalen. Maar het is heel veel mensen best 25 gulden waard wanneer ze in Utrecht weer re gelmatig topvoetbal zouden kunnen zien". Zijn televisiepraatje had tot resultaat, dat de eerste vijfhonderd leden zich al hebben aangemeld. „Heus niet alle maal echte supporters van DOS. Het valt op, dat er zoveel mensen van bui ten Utrecht geld hebben gestort. Eén der eersten, die zich bij de supporters club DOS heeft aangemeld, is de heer Stoop, de voorzitter van DWS. Volgende week gaat de nieuwe sup portersclub een bestuur kiezen. Koppen wil er zelf geen deel van uitmaken. Ala voorzitter wordt de naam van Gijs El- sendoorn, de vroegere voorzitter van Velox genoemd. „Dat zou geen verraad aan mijn vroegere vereniging zijn, want ik ben altijd voorstander van een fusie ge weest. Als ik op deze manier kan mee werken om het topvoetbal in Utrecht te stimuleren, dan doe ik het. Maar ik moet nog even bekijken hoe het zich allemaal ontwikkelt", aldus Gijs Elsen- doom. STOCKHOLM De Zweedse Schaata- bond heeft niet gewacht tot aan de natio nale kampioenschappen met het samen stellen van de ploeg voor het Europeso kampioenschap, dat op 24 en 25 janu ari in Innsbruck wordt gehouden. Er zijn reeds vijf rijders bekendge maakt die in Innsbruck aan de start zullen verschijnen. Het zijn: Göran Claesson, Johnny Höglin, Göran Johan- son, Oerjan Sandler en Mats Wallberg Alleen de reserve zal na afloop van de Zweedse titelstrijd dit weekeinde in Uppsala worden aangewezen. De strijd om het nationale kam pioenschap ijszeilen in de DN-klas- se, die woensdag in Nieuw Loosdrecht zou worden gehouden, is wegens do zwakke wind en de mist uitgesteld tot zaterdag en zondag 10 en 11 januari. Voortaan kost uw perfekt passende panty LTS Verkrijgbaar bij: supermarkten, zelfbedieningszaken a.d. voor confectiematen 38 r/m 42

De Vallei | 1970 | | pagina 13