Sparta nog steeds het grootst! Uw toeverlaat bij GRIEP David McCallum in strijd met Maffia Lekker stoken zonder schoorsteen! ARP en CHU willen samen programma Belangstelling EHBO-cursus is groot Luxor theater: BENDER Bekeuringen voor rijden bij mist zonder licht Ambtenaren in de kou Stemmen voor de aardigheid BLOEIENDE VERENIGING MET PLM. 700 LEDEN Waterhoogten BESTUREN BEREID TOT SAMENWERKING Belt vr,3o"; 11079 iedereen weet-Aspirine helpt. BURGELIJKE STAND Verenigingen bij opening sporthal Pupillen van Renswoude naar Amersfoort Renswoude telt 2700 inwoners PROBLEEM PIANO PER CENTIMETER deskundig in klank V.V.D. C.V. viel uit DONDERDAG 8 JANUARi .ï.s) ADVERTENTIE VEENENDAAL „Sparta is in zijn bijna 42-jarige bestaan weliswaar niet meegegroeid met de bevolkingstoeneming van Veenendaal. maar toch zijn wij met ongeveer 700 leden nog de grootste sportvereniging van Veenendaal. Ons ledental heeft altijd rond dit cijfer geschommeld eenmaal zijn we dicht bij de 800 geweest en er is altijd sprake ge weest van een bloeiende vereniging. Dat we niet veel groter zijn gewor den heeft twee oorzaken. Sinds de schoolgymnastiek haar intrede deed denken de ouders dat hun kinderen hieraan ruimschoots voldoende hebben en ten tweede hebben we nu veel meer concurrentie. Vroeger kon men slechts kiezen uit twee dingen, namelijk gymnastiek of (zondag) voetbal, terwijl de laatste jaren de ene na de andere sportclub van de grond komt. Ik ben er overigens dankbaar voor dat ons ledental zo constant is geble ven. want voor mij is er maar één onmisbare sport voor opgroeiende kinderen en dat is gymnastiek". De waarnemend voorzitter van Sparta, de heer J. Bouman, zegt het vol overtuiging. Volgens hem is het turnen met name voor de jeugd onontbeerlijk voor een gezonde lichamelijk ontwikkeling. En hij kan het weten, want tot zijn vijftig ste jaar is hij actief gymnast ge weest bij de Veenendaalse club, waaraan hij bovendien 37 jaar lang als bestuurslid was verbonden. De flegmatieke Bouman vertelt graag over zijn vereniging, die op 27 juni 42 jaar bestaat. „Sparta heeft altijd gefloreerd en is een be grip geworden in Veenendaal en wijde omgeving. Er is vergeleken met vroeger wel wat veranderd vooral aan de mentaliteit doch het is het trotse Sparta van weleer gebleven", aldus de vijftiger. Het enige probleem waarmee de Veenendaalse club te kampen heeft is het aantrekken van technische leiding. Sparta heeft momenteel vijf leiders, doch binnenkort vertrekt één van hen. „En een geschikte ver vanger vinden is uiterst moeilijk zegt hij. Opvallend is dat van de 700 leden er 550 in de meisjes- en vrouwenafdeling te vinden zijn, een sectie die de laatste jaren veel gro ter is geworden dan de herenafde ling. 1 Sparta heeft de beschikking over de accommodaties van de Koningin Julianaschool en aan het Slotema- ker de Bruïneplein en zit nu niet direct te wachten op de opening van de sporthal. De heer Bouman: „Dat we daar toch wel een beetje naartoe leven, komt doordat die hal fantastisch is voor het geven van onze uitvoeringen, waarmee we in het verleden zoveel pech' hebben ge had. Vele van deze manifestaties zijn namelijk niet doorgegaan door dat slechte weersomstandigheden de openlucht-uitvoeringen verhinder den. Doch als de nieuwe accommo datie gereed is. blijft onze vereni ging vermoedelijk normaal gebruik maken van de zalen, waarin nu wordt geoefend". Een jaar na de oprichting, toen meh met een h'èrengroep startte, werd de heert Bouman lid van Spar ta en hij heej$ derhalve de glorie jaren van zowel gymnastiekleraar' Van Asselt als Vaartjes meege maakt. WND-VOORZITTER J. BOUMAN dankbaar Beleefde de vereniging in de laat ste jaren net zoveel hoogtepunten als in de periode van „grootmeester" Van Asselt? De heer Bouman: „Door de jaren heen zijn ongeveer dezelfde resulta ten behaald. Vroeger werkte de technische leiding met grotere groepen, terwijl nu meer keurploe- gen worden gevormd. De hoogtepun ten uit de „periode Van Asselt" vormen ongetwijfeld het Vredes feest in Arnhem in 1946 en het spectaculaire Bondsfeest dat daarop volgde. Van Asselt merkte na deze manifestaties terecht op: „We kun nen nu alleen nog maar zakken, klimmen gaat niet meer". Maar ook ook onder Vaartjes zijn verschillen de ploegen van onze club tot grote hoogte gestegen. Ik noem slechts de meisjes-adspiranten die triomfen vierden op onder meer de lange mat en ook de heren ploeg is sterk. Het is trouwens geweldig dat we nog een heren-afdeling hebben, want bijvoorbeeld HGV uit Hilver sum heeft met 2000 leden geen heren-equite meer. Onder leiding van Vaartjes hebben we vele suc cessen geboekt. Op interntionale wedsir(jden in Zaandam werd Sparta 'zelfs nummer één en ook de uitzending van Sparta-plöegen naar Suriname is tekenend voor de goe de prestaties van de tegenwoordige turnsters en turners". „Sparta beoefent overigens niet zuiver de wedstrijdsport. Het geeft gymnastiek voor iedereen. De meest veelbelovende leerlingen komen automatisch in de keurploegen te recht", vertelt de heer Bouman, die nu bijna twee jaar waarnemend voorzitter is van de vereniging. Voordien was hij onder meer zes tien jaar secretaris. Ziet hij nog grote veranderingen in de gymnastiek van de toekomst? „Nee. nagenoeg niet Ach. het trampolinespringen maakt furore en misschien dat er nog meer aan dacht wordt besteed aan het ritmi sche gedeelte en de springnummers (nog) meer spectaculair worden, maar grote veranderingen zie ik niet". Hij vindt het wel jammer dat de liefde voor de vereniging, die er vroeger in zo ruime mate was. vrij wel is verdwenen bij de jeugd. „In het verleden knokten we voor een plaats in een ploeg die Sparta moest vertegenwoordigen op een turnevenement. doch tegenwoordig is men veel minder enthousiast. Het gebeurt zelfs niet zelden dat men men enige tegenzin toetreedt tot een keurploeg". SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse EHBO heeft succes met de nieu we cursus. Na een gezamenlijke bij eenkomst met degenen die zich op had den gegeven voor de herhalingscursus en voor de nieuwe EHBO-cursus bleek dat zich voor de eerste cursus een 39- tel cursisten hadden opgegeven. De grote belangstelling is mede te danken aan het feit dat de bedrijven zoveel belangstelling hebben voor de EHBO in het bedrijf. Men heeft beslag weten te leggen op een deskundige docent, de heer P. v. Velzen uit Zeist. Voor her haling zijn er tot nu toe een 20 EHBO- ers geweest. Op maandagavond 11 ja nuari begint men voor de beginners van 7.30 uur tot 9 uur en degenen, die voor herhaling komen, komen van 9 uur tot 10.30 uur in Filaletres. De heer Van Velzen zal zowel het praktische als het theoretische gedeelte verzorgen. Er zijn in totaal 12 lessen. Voor degenen die voor herhaling zijn, zijn de lessen op de praktijk afgesteld. dan avan a.v.b. voor Vaanaadaal 17.30 hut 10550 's Zatard. v. I6.30-I7.30 u. Voor Rkanan 3328 Nwa Vaanandaalsawa) 15? ADVERTENTIE BAN VEENENDAAL „They only kill once" (Ze doden maar één keer) draait het komende weekeinde als „De Afpersers" in het Luxor theater. In de hoofdrollen Stella Stevens en David McCallum (o.a. the man from UNCLE). Het verhaal draait om een avontuur van Interpol-agent Sol Madrid die in eerste instantie opdracht krijgt om een Harry Mitchell op te sporen die men nodig heeft als getuige van de regering in een proces tegen de Maf fia. Mitchell kent alle geheimen van de organisatie, maar is er vandoor met vijftigduizend dollar, en met het liefje van Dano Villanova, een be langrijke onderwereldfiguur. Deze Da no krijgt tegelijkertijd van zijn chef het bevel óók Mitchell te vinden om met hém te onderhandelen. Er ontwikkelt zich een ingewikkeld chantage-systeem. waarbij het gaat om miljoenen dollars en kilo's heroïne die over grenzen moeten worden ge smokkeld, zij het dan rechtstreeks in de handen van regeringsambtenaren. Het meisje, voor wie Madrid intussen enige genegenheid heeft opgevat, ver dwijnt. Hij vindt dan dat hij redenon genoeg heeft om vervuld van dodelij ke haat met Villanova af te rekenen. „De vloek der desperado's" (Hate for hate) vertelt hoe de innemende jongeman Miguel, gouddelver van pro fessie, onschuldig wordt vervolgd we gens een niet gepleegde bankoverval. Hij komt in contact met een van do twee werkelijke daders. Cooper, nadat deze uit de gevangenis is ontsnapt, on hijzelf op voorspraak van z'n werk gever z'n onschuld kan aantonen. De compagnon van de rover echter terro riseert met zijn bende de hele streek, terwijl hij op zoek is naar de buit die Cooper ergens in de buurt moet heb ben verstopt. Een moordend vuurge vecht brengt de hele situatie tot een twijfelachtige oplossing. De film sug gereert dat de bekeerde Cooper sterft in het gelukkige bewustzijn dat al thans zijn vrouw en dochter in goede handen zijn. Luxor theater, za. 7 uur, zo. 3 uur „De vloek der desperado's" (14 ,j.); 7,a. 9 uur en zo. en ma. 7.30 uur „Dc afpersers" (18 j.). SCHERPENZEEL Op de eiermarkt te Scherpenzeel werden 850.000 eieren aangevoerd. De handel was goed on de prijzen varieerden van 11,50 tot f 12,50 voor grote eiren. De henneëieren brachten 8.00 tot 11,00 op, alles per 100 stuks. SCHERPENZEEL Op de biggen- markt werden 132 stuks aangevoerd. De handel was redelijk en de prijzen varieerden van 95.00 tot 106,00 per stuk. ADVERTENTIE Muzikale flatbewoner 'of concertpia nist. Wij streven naar maatwerk in onze adviezen. Daarom nemen wij de tijd ons in Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te ervaren. Arnhem. Steenstraat 54 - tel. 25408 Amsterdam - Breda - Leiden - Rotterdam VAN HEDENMORGEN DEN HAAG Konstan/. 261 1; Rheinfelden 180 +4; Straatsburg 178 2; Plittersdorf 314 11; Maxau 364 15; Plochingen 142 6; Mannheim 203 +5; Steinbach 122 —2; Mainz 205 17; Bingen 132 +14; Kaub 127 +13; Trier 282 —39; Koblenz 157 +19; Keulen 96 +16; Ruhrort 241 —2; Lobith 841 —2; Nijmegen 635 2; Arnhem 663 1; Eef- de IJssel 236 4; Deventer 140 onv.; Monsin 5450 —10; Borgharen 3870 47; Belfeld 1118 +5; Grave beneden de sluis 503 +4. De minst gepeilde diepten in de vaar geul. heden vermeld op de waarschu wingsborden, zijn in centimeters: MillingenNijmegen 280; Nijmegen St. Andries 290; Uitvaartdiepte aan de sluis te Weurt 265; PannerdenIJssel- kop 260; IJsselkopHeveadorp 175; HeveadorpAmerongen 190; IJsselkop— Doesburg 175; DoesburgZutphen 185; ZutphenDeventer 215; Deventer Windesheim 230; vaardiepte IJssel- pandTwentekanaal 205. Tijdens laag water is de waterdiepte tussen Vreeswijk en Krimpen a. d. Lek tijdelijk minder dan 270. Met DRUgasar gasverwarming, op de buitenlucht aangesloten door aen WÊk opening in de buitenmuur. Meer dan 40 verschillende uitvoeringen van klein tot groot! DRUgasar werkt tegen de buitenmuur Koninklijke Fabrieken Diepenbrock&Reiget» N.V„Ul£t RENSWOUDE De besturen van de C.H.U. en de A R P. in Renswoude willen proberen met een gezamenlijk programma de gemeenteraadsverkiezin gen in te gaan. Sinds april van het vorige jaar zijn besprekingen gaande, die de weg tot een nauwere samenwerking hebben vrijgemaakt. A.R.P.-voorzitter H. Vermeulen verklaarde gisteren; „Het is eigenlijk niet verantwoord nog lan ger afzonderlijk op te treden. Ik ben blij dat we nu dit inzicht hebben gekre gen". Vrijdagavond om 8 uur organiseren beide kiesverenigingen in gebouw Re- hoboth een forumavond, die mede is bedoeld als oriëntering op de mening van de partijleden. Vermoedelijk zal kort daarna, als de leden akkoord gaan, een gezamenlijk programma worden op gesteld. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de partijen bij de verkiezingen ook met een gezamenlijke lijst zullen uitko men. Velen in de ARP staan hier, even als i:i de CHU positief tegenover. De besturen zijn vrij optimistisch De heer van Ginkel, waarnemend voorzfttdf- van de CHU: ,;ïn het ongun stigste geval zullen we waarschijnlijk tenminste een gezamenlijke verkie zingspropaganda voeren". Het recente optreden van een VVD- afdeling in Renswoude heeft volgens de beide heren geen invloed gehad op de toenadering. Deze kwam in feite in het vorige voorjaar al sterk op gang, toen gecombineerde vergaderingen werden gehouden over de toen al bij geruchte bekende provinciale plannen voor de sa menvoeging van Renswoude met Scher penzeel en Woudenberg. Ook in de tijd voor de gemeenteraads verkiezingen van vier jaar geleden de den de partijen al pogingen tot samen- RENSWOUDE Geboren: Cornelis Pieter, zv P. de Jong en H. J. van Amerongen; Peter Alexander, zv P. van Gent en W. Leef- lang; Carolina Henriëtte Inge, dv H. A. J. van Tuijl en L. G. Göbel; Dirk Ger- rit, zv J. G. van Loenen en J. van de Vliert; Anthonie, zv A. Ditewig en J. Vink. RHENEN Geboren: Frederik. zv A. van Hunnik en A. J. Zaaijer; Hillegonda, dv A. S. Geers en A. van Sparrentak; Anna, dv J. G. van Ham en M. A. Weppelman (Vee nendaal); Gerritje Erresina, dv E. Bol derman en E. H. Klop (Veenendaal); Bar bara, dv B. Hónys en D. Bufkova (Vee nendaal); Cornelis, zv C. Sukkel en J. J. Takes (Veenendaal); Gertjan Hendrik, zv J. van Dijk en H. van den Brink (Veenendaal); Wilhelmina Cornelia, dv A. Stam en E. Stam (Veenendaal). ELDERS GEBOREN Ede: Simone Jeannette Jacobine, dv A Valkenburg en J. van der Giessen. Arnhem: Remco, zv A. P. van Vliet en A. Bergsma. Wageningen: Barta. dv T. Brouwer en F. J. van de Scheur; Tannetje, dv R. van Tuil qn J. Hendriksen. Overleden: Alida van Viegen, 72 jr., geh. gew. met J. van Dam; Albertus van Harselaar, 49 jr. echtg. van F. Scholtus (Veenendaal); Hendrika Christina Re- bergen. 71 jr., echtg. van C. van den Berg; Willemina Heij, 80 jr., echtg. van W. Nieboer (Veenendaal). SCHERPENZEEL Burgemeester J. Heij verricht zaterdagavond de ope ning van de sporthal in Scherpenzeel. Talrijke sportverenigingen zullen hun medewerking verlenen. De muziekver eniging Caecilia zal voor de muzikale opluistering zorgen. Nagenoeg alle sport verenigingen in Scherpenzeel nemen deel aan de opmars onder muzikale lei ding van Caecilia. Na de opening van de burgemeester J. Heij zal de voor zitter van de sportraad C. C. Elandt een korte toespraak houden. Daarna wordt een jeugdwedstrijd gehouden tus sen „Scherpenzeel" en „Valleivogels". Verder zal er door gymnastiekvereni ging DOTO een demonstratie worden gegeven. Ook de nieuwe verenigingen, zoals Set-Up en Badge zullen ook aan het programma meewerken. De orga nisatie is in handen van de sport-advies raad. werking maar die liepen toen op niets uit. Men is zich, aldus de heer Vermeu len, nu meer bewust van de geringe principiële verschillen. Een gecombineerde forumavond is in Renswoude iets nieuws voor de beide groeperingen. Men kondigt hem aan als „unieke gelegenheid om vragen te stellen" Die worden beantwoord door o.a. de wethouders Wolleswinkel en Vermeulen. RENSWOUDE Nu de sportvelden onbespeelbaar zijn, kan men zaterdag toch volop genieten van voetbal. In de grote sporthal in Amersfoort nemen 23 pupillen-ploegen namelijk deel aan de tweede en laatste wedstrijddag van het Zwaluwen-Polio-Zaalvoetbaltoer nooi (georganiseerd door vv Cobu-Boys), waarvan de baten ten goede komen aan het Prinses Beatrixfonds. Renswoude dat eenmaal in dit mon- stertoernooi in de finale uitkwam en twee keer de 2e plaats in zijn poule be haalde staat er nu met een wedstrijd minder gespeeld weer niet slecht voor. Ongetwijfeld zal de Renswoude-jeugd haar uiterste best doen en voor de toe schouwers zal het weer aantrekkelijk zijn om deze voetballers in de dop be zig te zien. De stand na de eerste wedstrijddag is als volgt: 1 Quiok 4-5, 2. Zeist 3-4, 3. Achterveld 4-4, 4. Roda'46 4-4, 5. Soesterberg 4-4, 6. Renswoude 3-3, 7. IJsselmeervogels 5-3, 8. Amersfoortse-Boys 4-3. Zaterdag zijn Quick, Zeist, Achter veld en Roda'46 de tegenstanders van Renswoude. Bekerhouder in dit toernooi is de vv Zeist. Het toernooi begint om 12 uur en wordt geleid door KNVB-scheidsrech- ters. RHENEN Gisterochtend omstreeks half negen heeft de rijkspolitie in de Grebbestad controle uitgeoefend op het rijden zonder licht tijdens een dichte mist. Gebleken is dat talrijke automo bilisten zich nog steeds niet bewust zijn van het grote gevaar dat schuilt in het rijden zonder groot licht wanneer het zicht nog geen vijftig meter is. Zij wagen niet alleen zichzelf aan een ongeval, maar ook andere weggebruikers. De po litie deelde een tiental bekeuringen uit. RENSWOUDE Het inwonertal van de gemeente Renswoude is de 2700 gepasseerd. Bij de jaarlijkse inventarisatie aan het begin van 1970 bleek dat de bevol kingstoename in 1969 op de kop af 25 bedroeg. Er werden 95 kinderen ge boren en er overleden 18 personen. Het vestigingsoverschot bedroeg 84 personen; 196 personen vestigden zich en 148 inwoners vertrokken. Verder moest de ambtenaar van de burger lijke stand 18 keer in het geweer ko men om een huwelijk te voltrekken. H. VERMEULEN niet verantwoord RHENEN Gisteren is tijdens de middagpauze in hét gemeentehuis de centrale verwarmingsinstalatie van het hoofdgebouw dafegU geraakt, waardoor praktisch de hele middag de ambtena ren van de afdeling financiën, algeme ne zaken, interne zaken, sociale zaken, ken, interne ?aken sociale zaken, de de technische dienst v. gemeentewerken, onderwijs en personeelszaken alsme de de secretaris en de burgemeester, in de kou hebben gezeten. Na een ijlings ingesteld onderzoek bleek dat de waterpomp was uitgevallen. Tegen vijf uur in de namiddag begonnen mon teurs met de herstelwerkzaamheden, waarmee de hele nacht gemoeid is ge weest. Daar de dependance van het gemeentehuis, waarin zich de afdeling bevolking en burgerlijke stand bevindt, op een gasverwarmingsinstallatie is aangesloten, konden de ambtenaren van de burgerlijke stand zonder te bib beren hun werk aan de geboorte-, hu welijks- en overlijdensakten voortzet ten. RENSWOUDE Om het nu alle maal nog eens goed duidelijk te maken, hoe het zit met de samen voeging en de houding van het ge meentebestuur, is er in Rcnswoudt op 20 januari een voorlichtings avond voor de bevolking. Sterker nog: iedereen die het wil krijgt de kans zich vóór of tegen het plan van Gedeputeerde Staten uit te spreken, dat een bestuurlijke een wording van Scherpenzeel, Rens woude en Woudenberg beoogt. Die kans werd al eerder gebo den, zij het op particulier initiatief van Baron Taets van Amerongen, die 700 brieven verstuurde. Twee honderd zijn er intussen terugge komen, ingevuld en wel. 198 daar van kwamen van mensen die niets voelen voor de samenvoeging, één was er tegen - ofschoon in princi pe wel vóór, maar bij gebrek aan woonruimte toch maar tegen - en een bracht een blanco stem uit. Op 20 januari wordt er nogmaals gestemd, maar de uitslag daarvan zal de commissaris der Koningin nooit onder ogen krijgen. Op de voorlichtingsavond wordt namelijk de gloednieuwe stemmachine geïn troduceerd. Met behulp daarvan kunnen de Renswoudenaren hun mening nogmaals meedelen, al is het maar voor de aardigheid, en eigenlijk alleen maar om een beet je vertrouwd te raken met het ap paraat, met behulp waarvan de ge meente hoopt bij de aanstaande verkiezingen als eerste in de pro vincie Utrecht de uitslagen op een rijtje te hebben. Behalve voor introductie van de nieuwe aanwinst is de voorlich tingsavond dus ook bestemd voor een soort training in een van de grondslagen van de democratie. En dat is een woord dat gemeente raadsleden nogal eens hebben ge bruikt. 't Blijft natuurlijk een aar digheidje.

De Vallei | 1970 | | pagina 3