sp o Schenk: „Strijd minder moeilijk voor memaar dat wil niet zeggen dat ik kampioen Meningen zijn verdeeld over gezondheidstoestand van meest serieuze titelgega Schenk naar dokter Lap digde Ans Schut favoriet voor de titel Klaas Visser bereidt Friese coup voor ADORJAN ZEKER VAN ZEGE Sensationele zege van Bessems op Roodenburg BRAAT! Buitenhuis koudhuis. Nederlands kampioenschap handstoten KEUKENS? SC Dimplex Schaatsen op televisie KANS GESTEGEN MET KANSLOOS INDRUKWEKKEND ONMOGELIJK GEEN ZORGEN TIJDNOOD Genoten Steeds meer achter Niet ontevreden Bittere waarheid Zesdaagse Bremen VRIJDAG 9 JANUARI 1970 SJj De NOS-radio en -televisie zullen in een aantal reportages aandacht schenken aan de nati onale kampioenschappen hard rijden op de schaats voor da mes en heren, die morgen en zondag in Deventer worden ge houden. De NOS-radio zendt morgen een reportage uit van 12.30 tot 12.35 uur via Hilversum III. Het programma op Hilversum III wordt tussen 13.03 en 17.00 uur enkele keren onderbroken voor reportages van de belang rijkste ritten. Verder reportages en een nabeschouwing volgen in NCRV's Sportshow tussen 17.00 en 18.00 uur eveneens via Hilversum III. Zondag is er een reportage te horen in AVRO's Radiojournaal tussen 13.19 en 13.35 uur via Hilversum I. Voorts worden er radio-reportages uitgezonden in het NOS-sportprogramma Langs de lijn" (14.30 tot 17.00 uur en 18.10 tot 18.15 uur, Hil versum I). De verslaggever is Dick van Rijn. De NOS-televisie zendt mor gen reportages uit in het pro gramma Scala" (van 19.04 tot 19.30 uur via Nederland 2) en zondag in het programma „Passepartout" van 16.00 tot 16.55 uur via Nederland I) en 's avonds in .Studio Sport" (Nederland 2). DEVENTER „Jammer voor Kees dat-ie niet mee kan doen. En niet alleen dat. Vervelend voor hem ook dat hij in Oslo ziek is geworden", 't Is Ard Schenk aan te zien dat hij met zijn vriend Kees Verkerk te doen heeft. „Maar", zo voegt hij er direct aan toe, „de measen moe ten nu niet gaan denken dat het een walk-over voor me gaat worden. Ik ben niet duidelijk favoriet, maar ik wil ook niet zeggen dat ik het niet word. Bovendien kan er van alles gebeuren. Zoals Kees ziek is geworden, zo kan ik zaterdag of zondag wel op m'n gezicht vallen. En als je op de 500 meter onderuit gaat, dan kun je wel inpakken. Ik geloof echter wel, dat het minder moeilijk voor me wordt nu Kees er niet bij is. Maar nogmaals, dit wil be slist niet zeggen dat ik kampioen word. Er zijn meer ka pers op de kust. Jan Bols en Peter Nottet zijn wel m'n ge vaarlijkste concurrenten". ,,'t Gaat lekker de laatste tijd. Vooral op de lange afstan den. De kans op een hogere klassering bij internationale kampioenschappen is daardoor gestegen. Op de 500, 1500 en de 5000 meter kon ik nog wel aardig meekomen, maar de tien kilometer kostte me te veel tijd". Het bewijs, dat Ard Schenk op de langste afstand de stayers kan bijbenen, ja, zelfs kan voorblijven, leverde hij tijdens de Nieuw jaarswedstrijden in het Bislet-stadion. Hij zegevierde in een tijd van 15.37.3, een persoonlijk record. Schenk: „Het ijs was goed. maar het vroor wel een graad of acht. Mijn beste tijd tot dan toe reed ik onder ideale omstandigheden. Dat was op 3 maart '69 te Inzeil: 15.39.9. Begin januari of maart, dat scheelt nogal wat. Wie de vijfde en de reserveman gaan worden? Ik dacht toch we! dat we Eddy Verheyen als vijfde man kunnen beschouwen. En de zesde, ja, daar komen volgens mij Jap- pie van Dijk, Arie Eriks, Karei te Winkel en Co Giling voor in aanmerking. Dat zal het weekend moeten uitma ken. Ik persoonlijk geef Jappie de meeste kans. Die rijdt een goede 5 en 10 kilometer. Als hij de 500 meter snel doet, dan komt hij heel ver". Arie Eriks vindt zichzelf niet kansloos om bij de eerste zes te komen. „Maar", zo zegt hij, „dan moet ik wel hard rijden. Ik ga dit jaar harder dan Karei te Winkel. Maar ja. er kan van alles gebeuren. Trouwens, Karei is de laatste drie kampioenschappen voor mij in het klassement ge ëindigd. En wat Ard betreft, die had even zo goed ge wonnen als Kees er wel bij was geweest. Maar dat is mijn persoonlijke mening. Kees was nog niet zover. Hij was nog niet klaar voor de strijd". ANS SCHUT titel DEVENTER Ard Schenk ziek? Ot Ard Schenk in vorm? De meningen zijn verdeeld over de gezondheidstoe stand van de meest serieuze gegadigde voor de opvolging van Kees Verkerk als nationaal kampioen bij de komen de schaatsstrijd van dit weekeinde in Deventer. De bleke tint, de strakge trokken huid rond de konen gaat bij andere rijders door voor een aanwij zing dat de „vorm" er is. Maar dezelf de rijders doen of er iets met Schenk aan de hand is. Schenk ontkende ten stelligste dat dit het geval is. Zijn uit latingen (eveneens op deze pagina) dui den zelfs op een zeker optimisme wat betreft zijn kansen op de komende ti telstrijd. DEVENTER „We werken minstens zo hard als de kernploeg. Zo niet harder". Voor Klaas Visser (30) trainer van de Friese damesploeg, is deze zware arbeid een logische zaak. „Je moet wel een betere conditie hebben om iemand uit de kern groep te verdringen". Terwijl de tien geselecteerden met trainer Kees Broekman zich donderdag twee dagen voor de strijd om de nationale titel, slechts even op het ijs van de Deventer kunstijsbaan lieten zien en verder de aandacht richtten op de verhuizing van de jeugdherberg Gorssel naar motel Apeldoorn, liet Visser zijn pupillen in de namiddag pittige oefenstof doorwerken. „Och, dat was nog niets vergeleken bij wat we anders doen", merkte hij luchtigjes op. Het voorbereidingspro gramma van de groep-Visser, van wie Attje Keulen-Deelstra, Akke Falkena, Sijtje van der Lende, Nel Visser en Marjolein Taris in Deventer starten, was indrukwekkend. In mei werd be gonnen met de conditietraining. Vier a vijf keer per week begaf de groep zich naar Leeuwarden, waar vooral een niet gebruikte tribune grote diensten bewees. „We hebben veel aan die tri bune te danken", zegt Visser glimlach end, „je kunt er uiterst gevarieerde oefeningen op houden. Soms bedachten de meisjes zelf iets en dat gebruikte ik dan weer". Begin november trok de Friese ploeg tien dagen naar Inzeil. ..Dat doen we elk jaar. De vermoeienis sen van de bikkelharde training kunnen dan wat wegebben." Visser, voor het vierde seizoen actief, „tekende" vervol gens tweemaal per week voor een ijs- training. Daarnaast volgden de rijdsters nog enkele keren de clubtrainingen. Een oefenkamp van veertien dagen in Heerenveen vervolmaakte het geheel. Voor het eerst kon Visser, die twee zaken in sportartikelen heeft, beschik ken over medische begeleiding. In okto ber heeft de gehele Friese selectie con- ditietesten afgelegd bij dokter Haima Weidum en dokter Roodenburg in Heerenveen", vertelt Visser trots. „Ze stonden stomverbaasd. De conditie van de dames leek zelfs beter dan die van de gemiddelde rijder". Ook in Deventer staat een medisch team (dokter Roodenburg en masseur Feiko Jansma) paraat om waar nodig bij te springen. „En dan durft Broekman te beweren, dat de conditie van mijn meisjes min der goed zou doorgroeien. Het eerste werkelijke contact tussen ons moet nog plaats hebben", zegt Visser, een fervent aanhanger van de theoriën van oud-coach Henk Lamberts, verontwaar digd. Toch is het doel een of meer in de kernploeg van zes te krijgen, die zondagavond na afloop wordt bekendge maakt. De grootste troef is de 31-jarige moeder van drie kinderen Attje Keu len-Deelstra uit Irnssum. Met als bes te seizoentijden 46,6, 1.39,5, 2.32,0 5.07,5 doet de voormalig kortebaan kampioene niet onder voor de presta ties van een Stien Kaiser, Elly van den Brom en Carry Geyssen. Alleen Ans Schut (47,7, 1.38,1, 2.27,8, 5.10,5) was iets regelmatiger in haar optreden. De Apeldoornse lijkt dan ook de groot ste gegadigde voor overname van de nationale titel, die Stien Kaiser al vijf keer opeiste. Attje Keulen-Deelstra is drie jaar ge leden overgestapt van de kortebaan naar de langebaan. Vorig jaar eindigde de sterke Friezin als zevende bij de ti- telwedstrijd in Heerenveen, maar werd geen plaats waardig bevonden in de voorlopige kernploeg van tien rijdsters. „Te oud", oordeelde de technische commissie, het voorbeeld-Kaiser verge tend. Voor Klaas Visser speelt de leef tijd echter geen enkele rol. „Ik vind dat je de prestaties van het moment moet laten prevaleren". Leen Pfrommer stelde de geïnteres seerden naar vermogen gerust: „Er is niets met Schenk aan de hand. Hij doet 't gewoon een paar dagen wat rus tig aan". Maar op hetzelfde moment gaf de student in de fysiotherapie zelf aanleiding tot nieuwe geruchten door samen met Jan Bols en diens verloof de het Motel Apeldoorn, waar de kern ploeg is ondergebracht, te verlaten voor een bezoek aan dokter Lap in Rotterdam. En dat terwijl bekend was dat de medisch begeleider van de KNSB een dag later zelf naar Deven ter zou komen. Ook voor die ontwikkeling had Pfrommer een verklaring: „Jan Bols wil in Amsterdam door Havekotte nieu we buizen in zijn schaatsen laten zet ten. Zij rijden dan meteen door naar Rotterdam. Dokter Lap kan daar veel meer tijd voor hen uittrekken dan hij morgen hier zou kunnen doen. Dan zijn ze een van de tien. Iemand als Schenk vindt zo'n medische check-up in een rustige omgeving zo belangrijk dat hij er een training voor laat schie ten". Al met al blijft Schenk gegadigde nummer één voor de Nederlandse titel die hij ook veroverde in 1965 en 1968 De tussenliggende jaren was Kees Ver kerk steeds de sterkste. De oud-wereldkampioen heeft de pu bliciteit ontvlucht en poogt in Heeren veen de gevolgen van een voorhoofds holte-ontsteking te boven te komen. Als hij in Deventer meedeed, zou hij fysiek meer afbreken dan opbouwen", aldus Pfrommer. „Waarom zouden we dan risico nemen. Hij gaat gewoon mee naar Inzeil. Hij is heus wel weer op tiid in vorm voor de Eurpese en wereldkampioenschappen". De ziekte van Verkerk heeft overi gens in belangrijke mate bijgedragen tot het besluit van Pfrommer om eer der uit Noorwegen naar Nederland terug te keren. Dokter Lap vond de hem te lefonisch medegedeelde symptomen van Verkerk's ziekte zo ernstig, dat hij hem zo gauw mogelijk zelf wilde onderzoe ken. „Achteraf gezien was het mis schien beter dat Verkerk zondag niet in Moss had gereden", aldus Pfrom mer. „Zijn tijden waren niet slecht, maar na afloop voelde hij zich hele maal niet lekker". Peter Nottet: „Ik schrok toen ik Kees zag. Hij heeft wel eens meer wat, een griepje of zo. Dan krijgt hij peniciline en rijdt een week later een wereldrecord. Maar dit keer was het anders". Gevoegd bij het feit dat de extreme kou trainen vrijwel onmogelijk maak te (Co Gilling: „Ik kan nu begrijpen hoe de jongens in Lahti hebben gele den") achtte Pfrommer voldoende rede nen aanwezig om eerder naar Neder land terug te keren. „Door de reis ver loren we een trainingsdag. Maar die winnen we vandaag terug", stelde hij donderdag vast. Van die „herwonnen' trainingsdag maakten overigens alleen de zwakkeren van de kernploeg volle dig gebruik. „We kunnen de laatste dagen rustig aan doen", aldus Nottet. Morgen trek ik nog een paar baantjes, zodra ik het gevoel heb dat het gaat, ben ik hup van de baan af. Dan houd je dat ge voel vast tot de wedstrijd begint". Schenk, Jan Bols en Peter Nottet en de afwezige Kees Verkerk behoeven zich over de komende titelstrijd wei nig zorgen te maken. Hun uitverkie zing voor het Europese kampioenschap (Innsbruck) en wereldkampioenschap (Oslo) staat vrijwel vast. Ook de plaatselijke favoriet Eddy Verheyen kan redelijkerwijs rekenen op de Pfrommer-expresse. Blijft over de bezetting van de zesde en laatste plaats. Dat wordt straks het grote ge vecht van het nationale kampioenschap. Kandidaten? Jappie van Dijk, Ronnie Nooitge- dagt, Karei te Winkel en Arie Eriks vol gens Pfrommer. Egbert van 't Oever wil Ab Krook aan dat lijstje toevoe gen, maar Peter Schotting, de oostelijke trainer, geeft Henk Beltman nog een kansje. Hogere ambities dan het ontfut selen van een reserveplaats voor het Europese en werelkampioenschap aan een lid van de kernploeg koesteren de gewestelijke rijders niet. Op zich zelf een compliment voor de wijze waarop Pfrommer zijn mensen heeft voorbe reid. Ard Schenk: minder moeilijk dit jaar. GRONINGEN Vermoedelijk gaat de werkelijk sterke jonge meester, die in Groningen aan het Niemeyer-schaak- toernooi deelneemt, de wedstrijd win nen. Dat is onzes inziens de Hongaar An dras Adorjan, die gisteren in de voorlaatste ronde overtuigend van de Fin Ristoja won. Sensatie leverde het duel EalesBel- javski op. De Engelsman was een eeuwig-schaakcombinatie begonnen, die vermoedelijk „gaten" vertoonde. Hoe dit zij, zo'n uurtje voor het einde van de eerste drie speeltijden stond hij absoluut op verlies. De Rus had de winst-methode maar voor het uitzoeken. Beiden kwamen wat in tijdnood. Toen werd de zestienjarige Russische scho lierenkampioen plotseling zichtbaar ner veus, deed enkele onbegrijpelijke zet ten en verloor de partij achter elkaar. Kennelijk had hij de nederlaag tegen Adorjan nog niet kunnen verwerken. De enige concurrent van de Hongaar is nu nog de Joegoslaaf Ljubojevic, die een punt achter staat. Diens winst op de uit vorm zijnde Urzica kwam regel matig tot stand. In de finale - groep B blijft het om de Westduitser Schulze draaien die in tens produktief is. In groep C goed Nederlands nieuws. De Pool Nagrocki, die zeer kansrijk stond tegen de Nederlander Baljon, ver giste zich deerlijk, verloor liefst een toren en moest het hoofd buigen. De uislagen uit de achtste ronde waren: Finale-groep A: BellonPritchett afg. AdorjanRistoja 10, EalesBeljavskl 10, LjubojevicUrzica 10, Velikof Jacobsen 10. Finale-groep B: BjoernSchulze 01, SchauweckerMiddendorf 10, Nem- liogluOrnstein 01, LigterinkHen ry afg., MossongHausner afg. Finale-groep C: NagrockiBaljon 01, Loef fierRoofthoofd 01. Standen: Finale-groep A: 1. Adorjan (Hongarije) 7, 2. Ljubjevic (Joegoslavië) 6, 3. Beljavski (Rusland) 5,5, 4. Pritchett (Schotland) 4,5 1 afg., 5. Velikof (Bul garije) 4,5, 6. Bellond (Spanje) 3 1 afg., 7. Eales (Engeland) 3, 8/9. Jacobsen (Denemarken) 2, Urzica (Roemenië), 10. Riestoja (Finland) 1,5. Finale-groep B: 1. Schulze (West- Duitsland 7, 2. Ornstein (Zweden) 6, 3. Schauwecker (Zwitserland) 5, 4. Bjoern (IJsland) 4,5, 5. Hausner (Tsjechoslowa- kije) 5 1 afg., 7. Middendorf (West- Duitsland) 3, 8. Ligterink (Nederland) 2,5 1 afg., 9. Nemlioglu (Turkije) 1,5, 10. Mossong (Luxemburg) 1 1 afg. Finale-groep C: 1/2 Baljon (Neder land) 6, Nagrocki (Polen) 6, 3. Rooft hoofd (België) 3, 4. Lieffler (Oosten rijk) 1. LEEUWARDEN „Vorige week heb ik thuis met Jan Haans getraind en toen kwam ik steeds in de buurt van de zestig beurten voor de 200 ca ramboles. Ik was dan ook met weinig vertrouwen naar Leeuwarden gereisd", zei de 24-jarige Limburger Jean Bes sems, die in de openingsronde van het nationaal kampioenschap bandstoten met een sensationele zege in 28 beur ten op routinier Joop Roodenburg of ficieel in deze spelsoort debuteerde. De kenners in de haast plechtstatige biljartarena van de roemruchte Friese Club hadden genoten van het spel van de jonge meester uit Cadier en Keer, die nauwelijks vermoeid leek na een ruim zes uur durende reis van het uiter ste zuiden naar het noorden van ons land. De spelopvatting van Bessems ge tuigde van een intensieve training, een verheugend verschijnsel in onze biljart wereld, waarin sommige cracks vaak zonder voldoende voorbereiding aan een toernooi beginnen. De kaderspecialist Bessem had ech ter een even simpele als verrassende verklaring voor zijn ijver voor het bandstoten. „De hele zomer heb ik dag in dag uit op het bandstoten staan oefenen, niet specifiek om dit spelletje onder de knie te krijgen maar omdat René Vingerhoedt had gezegd, dat ik moest proberen rustiger te gaan spelen. En daarbij moet je goed uitkijken omdat herstel in de meeste gevallen nauwelijks meer mogelijk is." De rente van zijn ijver plukte Bessems tegen Roodenburg, vorig jaar finalist tegen Hans Vultink, maar na de ope ningsronde al in de onderste regionen verzeild geraakt. De fraaie zege van de Limburger moet dubbel hoog worden aangeslagen omdat Roodenburg in het begin van de partij zo overdonderend was uitgelopen, dat menig geroutineerd speler al bezweken zou zijn. Rooden burg had namelijk in vier beurten met series van 18 en 34 een totaal van 58, terwijl Bessems twee poedels en een simpel drietje had geproduceerd. In dezelfde vierde beurt begon Bes soms aan zijn achterstand te knabbelen. Met een reeks van 24 tastte hij het toch zwakke moreel van Roodenburg aan en toen Bessems met tweemaal veertien, een reeks van dertien en een van negentien in de zestiende beurt de leiding had overgenomen 88-114 ondervond hij niet veel tegenstand meer. Roodenburg raakte steeds meer achter en toen de Limburger in de 28e beurt uitging was de Voorhouter niet verder dan 122 gekomen. Ook titelverdediger Hans Vultink, die zelf vrij gemakkelijk de altijd moeilijk startende Hans Sund- quest in 29 beurten klopte (97-200), was onder de indruk van het spel van Bes sems. „Hij heeft beslist aanleg voor dit spelletje", meende de in het bandstoten dubbele Nederlandse recordhouder. „De vraag is echter of Jean dit tempo zal kunnen volhouden." Over zijn eigen spel was Vultink niet helemaal ontevreden: „Je hebt zo'n eerste dag toch moeite met het mate riaal en dan is winst in 29 beurten be paald redelijk te noemen." Er was trouwens in deze eerste ronde ook door Nestor Bert Teegelaar uitstekend ge speeld. Nadat de R'dammer in 9 beur ten slechts elf caramboles had vergaard, liep hij vervolgens in zulk hoog tempo weg dat er voor de voor Van Leur in gevallen Hagenaar Piet Buys geen eer meer te behalen was: 200-83 in dertig beurten. Teegelaar en Vultink hadden dus prestaties geleverd met een stel bal len, waarvan er zeker een zes tot ze ven haarfijne scheurtjes vertoonde. „Bij het spelen heb je daar geen last van", zei Teegelaar, „alleen als het slecht gaat zou het een extra mentale handi cap kunnen zijn". Een uitzondering op de voorspoedige gang van zaken was de ontmoeting tussen Henk de Kleine en Jaap Ligt- hart, die beiden sterk in de verdedi ging gingen en daardoor steeds slech ter gingen spelen. Zij alleen ook had den voortdurend last van het „sprin gen" van de kunsthallen. Dank zij een sterker moreel zegevierde De Kleine in 42 beurten: 200-173. Enkele uren later boekte De Kleine ook winst tegen de volkomen falende Roodenburg, die door een inzinking van zijn tegenstander veel verder kwam (104-200) dan hij aanvankelijk had dur ven hopen. In het begin namelijk bracht Roodenburg er helemaal niets van terecht. Toen De Kleine via een serie van 22 in de veertiende beurt de helft van de partij (101) achter de rug had stond Roodenburg op 19. De Kleine werd echter tweemaal op tou che afgeteld en dat verstoorde zijn rit me zodanig dat hij voor de tweede honderd nog 25 beurten nodig had. Een verrassing was de nederlaag van Bert Teegelaar tegen Hans Sund- quest: 191-200 in veertig beurten. Ook in deze ontmoeting wilde het eerst niet vlotten. Na dertig beurten leidde Tee gelaar nog met 111-98. Een zeer fraaie serie van 64 van Sundquest betekende echter het keerpunt. Teegelaar kwam nog wel terug met reeksen van dertig, twaalf en vijftien, maar kon de winst van Sundquest toch niet meer verhin deren. Veel eerder dan men had verwacht, sloeg voor Bessems het uur van de waarheid. Een zeer bittere waarheid voor de Limburger, die uitgerekend - Zaterdag 10 januari wordt op de Lemelerberg in Overijssel een ski cross gehouden. De lengte van het par cours is acht kilomter. tegen de zwakke Piet Buys volkomen van slag was. Bessems, wiens talent even in series van 16 en 22 had opge licht, bleef consequent tot het einde proberen het spelletje te spelen zoals het volgens het boekje moet. Het luk te echter niet en bovendien liet Bes sems keer op keer goede aanvangspo- sities voor de Hagenaar achter. Die be sliste de partij na de vijfendertigste beurt, toen Bessems nog hoop had mo gen koesteren: 117-130. Met een reeks van 19 was Buys toen ineens „los" en liep geleidelijk verder weg: 140-200 in 47 beurten. Sterk favoriet voor een nieuw kam pioenschap bleef intussen Hans Vul tink, die de heftig tegenstribbelende Ligthart een lesje gaf. De Alkmaar der kon tot de helft van de partij op gelijke hoogte blijven met Vultink (Ligthart leidde zelfs na twintig beur ten met 99-104) maar ging toen k.o. op series van 19. 12. 16 en 35: EINDE 200-122 in dertig beurten. Uitslagen: (respectievelijk aantal ca ramboles, beurten, hoogste serie en ge middelde): Bert Teegelaar 200 30 30 Piet Buys 83 30 16 Henk de Kleine 200 42 18 Jaap Ligthart 173 42 26 Joop Roodenbur: 122 28 34 Jean Bessems 200 28 24 Hans Sundquest 97 29 13 Hans Vultink 200 29 25 Tweede ronde: Joop Roodenburg 104 39 16 Henk de Kleine 200 39 33 Bert Teegelaar 191 40 30 Sundquest 200 40 64 ADVERTENTIE TE KUST EN TE KEUR IN ONZE SHOWROOM: K A YERSDIJK 97 APELDOORN - TEL. 05760-31970 OOK'S ZATERDAGS GEOPEND VAN 9 TOT 12 UUR Jean Bessems 140 47 22 2,97 Piet Buys 200 47 19 4,25 Hans Vultink 200 30 35 6,66 Jaap Ligthart 122 30 19 4,06 Stand na de eerste dag: alg. P- hs gem. 1. Vultink 4 35 6,77 2. De Kleine 4 33 4,96 3. Teegelaar 2 30 5,58 4. Bessems 2 24 4,53 5. Sundquest 2 64 4,31 6. Buys 2 19 3,67 7. Ligthart 0 26 4,09 8. Roodenburg 0 34 3,37 BREMEN Na de eerste nacht van de zesdaagse van Bremen delen Post/ Sercu en Bughdal/Kemper de eerste plaats. De twee koppels liggen in de zelfde ronde en hebben ieder 27 punten veroverd in de premiesprints. De eerste avond van de zesdaagse, waarvoor Liesel Westermann het start schot loste, werd bijgewoond door 5000 toeschouwers. Vanmorgen vroeg was de stand, nadat in zeven uur 258,7 kilometer was af gelegd: 1. Post (Ned)/Sercu (Belg.) en Bug- dahi/Kemper (Wdl.) 27 pnt. Op een ron de: 3. Schulze/Renz (Wdl.) 8 pnt. Op twee ronden: 4. Janssen/De Wit (Ned.) 11 pnt. Op drie ronden: 5. Wolfshohl/ Puschel (WdL). Op vijf ronden: 6. Ru dolph/Junkermann (Wdl.) 11 pnt.; 7. Stevens/Kind4. (Belg.) 3 pnt. Op zeven ronden: 8. Bölke/Fritz (Wdl.) 7 pnt. Op negen ronden: 9. Karstens/Pijnen (Ne derland) 1 pnt. Op elf ronden: 10. Rog- gendorf/Gombert (Wdl.) 12 pnt.; 11. Pfenninger/Spahn (Zwi) 3 pnt. ADVERTENTIE Voor uw zomerhuis, bungalow en dergelijke is er een veilige en behaaglijke verwarming: Dimplex elektrische radiatoren (thermo- statisch geregeld en met olie gevuld). Zuinig in stroomverbruik. En twee jaar gegarandeerd. Dokumentatie by Nerim N.V., Korte Kalkhaven 9, Dordrecht. Tel.: 01850 - 4 2311

De Vallei | 1970 | | pagina 13