RAPPORT CONCL UDEERT: Ramingen gemeentewerken waren reëel opgesteld! Kool en geit waren niet te achterhalen Zwaar debuut voor YZC in Yalleibad Biljartstrijd in Leersum ontbrand Panters-dames favor iet tegen BBSC Apeldoorn Competitiestart tegen Zwem lust VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Bureau en bouwbedrijf kwamen over de brug Duizenden guldens aan sieraden gestolen Televisie defect Wij komen direct M.T.S. CHEVROLET ^1^4TSt0iV Kampioenschappen 3e klas Meer voorrang Intrede Feestgebed Openheid Ziekenhuis- Billy Graham pastoraat Zending Winterwerk 0 P E L Arena speelde gelijk tegen Harderwijk (4-4) VAN WOUT BLAUWKOUS INTEGER ZONDAGSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND Klaverjassen hij Veenendaal Permanent FORD-show in showroom Moeilijke taak voor heren V.A.B. KÏRPESTEIN VRIJDAG 9 JANUARI 1970 Rondom de jaarwisseling voltrekt zich in ons land een aantal typische ge bruiken. Voordat ik m'n eerste vrij dagse beurt in de zeventiger jaren vervolg: al degenen die mij met ple zier of met afgrijzen lezen - zowel m'n bewonderaars, zo dezen moch ten bestaan als m'n verguizers - een heel geschikt negentienhonderd ze ventig toegewenst. Ik hoop van har te, dat het u beter mag vergaan dan in het laatst opgebruikte jaar, ten zij het niet beter zou kunnen. Maar ik zou m'n wekelijkse opdracht te makkelijk uitvoeren als ik zou volstaan met u een veel heil en zegen toe te wapperen. Ik heb reeds gesignaleerd, dat wij aan het einde en aan het begin van een jaar enigszins vreemd gaan doen. Dat ligt van plaats tot plaats zeer verschil lend, zelfs kan het gebeuren dat in één gemeente van wijk tot wijk de oudejaars- en nieuwjaarsgewoonten verschillen. Een nationaal verschijnsel is het op grote schaal vervaardigen en eten van zogenaamde oliebollen. Met olie heeft dit genotmiddel uitsluitend ge meen, dat het gecreëerd wordt in olie. Later zijn daar de zogeheten appelflappen bijgekomen. Eigenlijk is dat het bastaardvoedsel van de jaarwisseling, want vergeleken bij de oliebol is het slechts een attrac tie van de laatste jaren. De flap is er alleen ingekomen bij de gratie van de menselijke opvatting, dat verandering van spijs doet eten. De oorsprong van de bol is volgens mij niet bekend - een snuffelaar in de historie die het wel weet mag gra tis van de mij toegemeten ruimte gebruik maken. De geboorte van de flap zal wel na te speuren zijn. De bol is daarom een duidelijk folklo ristisch artikel - de flap niet. Ik vraag me wel af. waarom wij zowel bol als flap hardnekkig in ere hou den. Bij mijn weten zijn er maar weinig stervelingen die dit voedsel tot zich nemen, omdat het zo sma kelijk is. Zeker, een enkele oliebol is te genieten, maar als je met één gezin twee emmers vol toegewezen krijgt is de lol er al bij voorbaat af. Dan wordt het een rijstebrij-berg waarin een bres moet worden ge geten om in het luilekkerland van de kleine glaasjes en de pikante hapjes te komen. Een tweede landelijk verschijnsel is het laten exploderen van allerhande lawaai verwekkend tuig. Onze er kende fabrikanten van statistische gegevens hebben uitgerekend dat het gezamenlijke Nederlandse volk voor acht en een half miljoen rond de jaarwisseling heeft gelanceerd. Als we dit bedrag eendrachtig hadden aangewend dan waren we al een aardig eind in de richting van de maan gekomen om nog maar buiten beschouwing te laten wat het resul taat van deze formidabele som geld zou zijn geweest als we het beschei den hadden toegeschoven aan het tweederde gedeelte van de wereld bevolking, waarvan de maag dage lijks knort van de honger. Ik hoop dat dit - hopelijk niet het eerste - maar dan toch wel een be langrijk gewetensconflict is waarvoor u wordt gesteld in het pas aange vangen jaar 1970. Een nieuwjaarsceremonie - in deze omgeving althans - van de laatste jaren is de parade van de burgerij langs de burgemeester, die hierbij terzijde wordt gestaan door zijn echtgenote. Men moet dit - als ik het wel begrepen heb - zien als een welkome gelegenheid waarop Jan en Alleman elkaar de arm kunnen zwengelen. Zo stond het ook in één van de berichten: „De burgemeester en mevrouw geven gelegenheid tot het wisselen van gelukwensen". Men verschijnt dus niet ter receptie met eenzijdig gerichte bedoelingen om uitsluitend het eerste echtpaar in de gemeente geluk te wensen. Het is de bedoeling dat alle handen gegrepen worden die op het moment voorra dig zijn. Met ontzetting heb ik gelezen, dat in een ons aanpalende gemeente de nieuwjaarsreceptie van het gemeente bestuur bijna gepiept was wegens gebrek aan deelnemers. Maar achter af is de zaak toch weer ten gunste gekeerd, gelukkig. Toch geloof ik dat het niet zo moei lijk is om dit stukje eigentijdse fol klore in leven te houden. Er moet een onverbloemde borrel tegen aan gegooid worden. De echte nieuw- jaarsvierder is niet ingeschoten op een glas wijn, hoe goed de bedoelin gen van de overheid ook mogen zijn. Iemand die reeds van de kleine glaasjes heeft genoten - en wie is dat niet - vergrijpt zich daarop ge makkelijk aan de sudderans. En daarmee houdt men met geen ge weld een nieuwjaarsreceptie in stand Wout Blauwkous EENENDAAL Het college van B. en W. heeft in een uitvoerige nota aan de raad verslag uitgebracht van de bevindingen van het Amersfoortse inge nieursbureau Dwars, Heederik en Verheij naar aanleiding van beweringen uit de raad, dat de ramingen van de dienst gemeentewerken voor het uitvoeren van kapitaalswerken regelmatig te hoog zouden zijn geweest. Daardoor zou er door de gemeente in het verleden vaak meer zijn betaald voor bepaalde werken, dan noodzakelijk was. Overeenkomstig een verzoek van het college heeft het ingenieursbureau aan de hand van de bestekken voor de diverse objecten eigen ramingen gemaakt waaruit blijkt, dat de ramingen van gemeentewerken gemid deld elf procent beneden die van het ingenieursbureau liggen. Hiervoor model gestaan hebben de ramingen voor de bestekken voor de Industriewijk II. het koopcentrum Dragonder en „De Molenbrug". De ramingen van het ingenieursbu reau mei betrekking tot het koopcen trum viel f 50.000,- duurder uit dan de raming van gemeentewerken en ligt zelfs nog 2000,- boven de aannecmsom van 488.000.- waarvoor de firma Van Schoonhoven als laagste had ingeschre ven. Het college tekent hierbij aan, dat ten aanzien van dit bestek nimmer duidelijk is gesteld, dat de inschrijving van dit Veenendaalse bedrijf te hoog was. „Wij hebben er geen enkele moei te mee thans met nadruk en ook wel met genoegen te constateren, dat de firma Van Schoonhoven wel is gebleven beneden de raming van een erkend on partijdig en deskundig bureau als het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verheij, zij het dan dat er niet te ver klaren verschillende in de gedetailleerde prijzen van deze firma bljjken te be staan voor de bestekken koopcentrum en Dragonder. In het rapport wordt door het inge nieursbureau duidelijk gesteld. dat plaatselijke omstandigheden hoogte ligging, bereikbaarheid, mogelijkheden van zandwinning voor de prijsver schillen kunnen zorgen. Het ingenieurs bureau had, gezien de tijd die voor 't on derzoek beschikbaar was, geen gelegen heid die ter plaatse op te nemen. Uit de raad werd het college indertijd verweten, dat de opdrachtgever tot het instellen van 'n onderzoek of mondeling of op 'n vodderig stukje papier was ver strekt. Met het afdrukken van het af schrift van de brief wordt ook deze aan tijging ontzenuwd. Het is een bevesti ging van een eerder plaatsgevonden ge sprek, waarin de opdracht tot het on derzoek werd gegeven. Zowel in het begeleidende schrijven van B. en W. als in het rapport van het Amersfoertse ingenieursbureau wordt de in raadskringen bekende „kool en geit" van het VVD-raadslid mevrouw Buddingh - de Vries Lentsch ter spra ke gebracht. „Door deze uitlating werd de integriteit van het ingenieursbureau en ook zo voelen wij dit aan die van ons college in twijfel getrokken", zo schrijven B. en W'. „Nu het betrokken lid van uw raad (mevr. Buddingh wordt niet bij name genoemd, red.) ondanks herhaald aan dringen onzerzijds, de namen van de be trokken personen niet wenst te noemen is noch het ingenieursbureau, noch ons college er helaas in geslaagd deze uitla ting op haar echtheid te toetsen. De in tegriteit van 't Ingenieursbureau Dwars Heederik en Verheij is overigens zo bo ven alle twijfel verheven, dat wij er geen behoefte aan hebben deze integri teit nader te bewijzen". In het rapport voegt de directie van het ingenieursbureau hier nog aan toe: „Mocht een uitlating in deze zin door VEENENDAAL Artsen: praktijken van dr. Rijlaarsdam en Verschoor worden waargenomen door J. Schilperoort, Kerkewijk 40, tel. 12134. De praktijken van de artsen Annot, Hey, Kets, Pilon en Remme worden waargenomen: za. door H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, tel. 12481; zo. door W. Remme, Markt 10, tel. 12061. Wijkverpleging: 10 en 11 jan. zr. J. C. Gerrits, Schrijverspark 76 III, tel. 12230. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Arts: Jhr. Backer, Stationsweg 6, Wou denberg. Tel. 03497-1330. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: dr. Ossendorp, Holleweg 2, Ame- rongen. Tel. 03434-1678. Wijkverpleging, Amerongcn: zr. A. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 65, tel. 03434-1576 (tot za. 12.00 uur. daar na zie Leersum). Leersum: zr. P. M. Mostert, Meester Bos weg 9. Tel. 03434-1423 (tot ma. 08.00 uur). RHENEN Artsen, za.: dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. Zondag dr. Wijchers, Achterbergsestraatweg. Tel. 2328. OPHEUSDEN Arts: dr. Eikelenboom, Ochten. Tel. 03444-220. Wijkverpleging: zr. Budding. Dode- waard. Tel. 08885-218. KESTEREN Arts: dr. Keur, Kesteren. Tel. 08886-201. Wijkverpleging: zr. De Jong. Ochten. Tel. 03444-257. Tandartsen, Veenendaal en Rhenen: Voor spoedgevallen bellen: 08385- 19049. SCHERPENZEEL. Geboren: Gerrit J. C., z.v. G. Stof- feisen en G. Brons; Petra M.. d.v. J. Osnabrugge en D. C. Boon; Willem, z.v. J. Bliekendaal en A. van den Broek; Cornelia C., d.v. A. J. Buikman en C. C. M. Beers; Bart, z.v. G. Kramer en M. van Beek. iemand van ons bureau zijn geplaatst, dan zouden wij hierbij toch duidelijk willen stellen, dat dit geen enkele in vloed heeft gehad op de inhoud en pre sentatie van het rapport." De commissie van openbare werken heeft haar voldoening uitgesproken over het feit. dal uit de uitgebrachte rappor ten is gebleken, dat de begrotingen van de dienst gemeentewerken reëel zijn geweest. Of de raad er ook zo over denkt, blykt donderdagavond als er weer wordt vergaderd. RESTEREN Uit de woning van mevrouw P. in de Hoofdstraat te Kes teren is eergisteren voor enkele duizen den guldens aan sieraden gestolen. Ook wordt enig geld vermist. Het bedrag is echter gering. De inbraak is gepleegd tussen 8 en 10 uur *s avonds toen er in het huis niemand aanwezig was. Van de dader ontbreekt tot nu toe ieder spoor. Onmiddellijk nadat de inbraak rond het middernachtelijk uur werd ontdekt is de rijkspolitie met het on derzoek begonnen. Daarbij is komen vast te staan dat door de dader ge ruime tijd naar de buit is gezocht. Het hele huis is doorzocht. Bij de gestolen sieraden zijn er enkele, die voor me vrouw P. meer ideële waarde hebben dan materiële. VEENENDAAL Morgenavond om kwart over zeven treedt de herenploeg van VZC in het Valleibad aan voor de eerste competitiewedstrijd van dit sei zoen. Het wordt tevens het debuut in de eerste klasse van de KNZB. Tegen stander is Zwem lust uit Utrecht, de ploeg die verleden jaar net niet kon pro moveren naar de hoofdklasse. De verwachting is, dat VZC goed partij zal ge ven. maar dat er geen overwinning voor de thuisploeg in zit. Zwemlust is een snel zwemmende ploeg. Als VZC kans ziet de snel op rukkende Utrechtenaren tijdig een halt toe Ie roepen en zelf met snelle uit vallen via Van der Meer op midden voor Van der Kolk de Utrchtse veste te gaan bestoken, dan zal zelfs Zwem lust zwaar in moeilijkheden komen. De achterhoede van de Veenendaalse for matie zal goed moeten uitkijken voor snelle doorbraken. Qua waterpolo ziet het er naar uit dat VZC wel gelijke tred kan houden met Zwemlust. Hoe het ook zij; het zal ongetwijfeld een spectaculair gevecht worden met VZC niet als kandidaat voor de over winning. Het is wel een zeer zware start voor VZC om juist tegen Zwem lust te moeten debuteren. Vóór de wedstrijd zullen er enkele jeugdwedstrijden worden gespeeld, waarna om omstreeks acht uur heren 3 (veteranen) zal aantreden tegen Tiel 1. LEERSUM In café Onink in Leersum zjjn gisteravond de districtskampioen schappen 3e klasse libre van de KNBB van start gegaan. De biljartvereniging Excelsior organiseert deze titelstrijd, die vanavond, zaterdag en zondag wordt voortgezet. Aan deze kampioenschappen wordt deelgenomen door biljarters uit Veenendaal, Rhenen, Renswoude, Doorn, Scherpenzeel en Driebergen. De winnaar plaatst zich automatisch voor de gewestelijke finale, terwijl nummer twee van de ranglijst mag deelnemen aan een districtsontmoeting die district Veenendaal heeft gepland met het gewest Apeldoorn. Acht biljarters allen met een moyenne dat schommelt tussen de 2.00 en 3.00 komen in Leersum in actie. Er wordt gespeeld volgens Avé-systeem. De finale wordt zondagavond om on geveer half acht gehouden. Kansheb bers voor een plaats in de eindstrijd zijn de Veenendaler W. van Asselt van biljartvereniging DOG en de heer B. Straub van BHS uit Doorn. In de voorwedstrijden van deze klas- VEENENDAAL De ontspannings commissie van v.v. Veenendaal organi seert zondagmiddag in de kantine van het Salamander-Sportpark weer 'n kla- veFjastoedstrijd, waaraan iedereen kan deelnemen. De kaartwedstrijden beginnen om drie uur. Bovendien kunnen liefhebbers van dit spel maandagavond in de Veenendaal- kantine terecht, waar wederom om fraaie prijzen wordt gekaart. Op deze avond begint men om acht uur. se zijn vier deelnemers gepromoveerd naar de tweede klasse. De deelnemerslijst van de districts kampioenschappen in Leersum ziet er als volgt uit: 1. W. van Asselt - DOG-Veenendaal; 2. M. van Veenendaal - Driehoek-Rhe- nen; 3. J. Mulders - De Zwaan-Rens- woude; 4. B. Straub - BHS-Doorn; 5. F. Bruidsman - DOG-Veenendaal; 6. J. Ekris - Prins-Scherpenzeel; 7. T. Vroege - BHS-Doorn; 8. A. van Appel doorn - De Krim-Driebergen. De deelnemers aan de disiricts- kampioenschappen 3e klasse libre van de KNBB. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. TELEF. 08370-2838 c? EDERVEEN De route Hoofdweg- Bruinehorstweg-Klomperweg wordt ge heel voorrangsweg. Gedeputeerde Sta ten van Gelderland hebben op verzoek van de gemeente Ede het buiten de be bouwde kommen van Ederveen en Lun- teren gelegen deel als zodanig aange wezen. De delen binnen de bebouwde kom heeft het gemeentebestuur zelf al tot voorrangsweg bepaald. ADVERTENTIE Ds. A. Stekelenburg zal zondag 11 januari afscheid nemen van de hervormde gemeente an Lexmond (Achthoven en Lakerveld). De week daarna, zondag 18 januari zal hij in de Oude Kerk te Giessendam intre de doen als predikant van de her vormde gemeente van Giessendam (en Neder-Hardinxveld) in de classis Gorinchem. Adrianus Stekelenburg werd op 18 mei 1913 te Utrecht geboren en was eerst vele jaren werkzaam als ambtenaar bij de Nederlandse Spoorwegen in zijn geboortestad. In 1948 deed hij staatsexamen gymna sium A en studeerde vervolgens nog ongeveer vijf jaar aa de rijksuni versiteit te Utrecht, waar hij in 1951 zijn kandidaatsexamen theolo gie en ongeveer anderhalf jaar la ter in 1953 ook zijn kerkelijk exa men aflegde. Zijn eerste gemeente was Linschoten. Op 20 september 1959 verwissel de ds. Stekelenburg deze gemeente met die van Eist bij Amerongen in de classis Doom en op 7 juni 1964 werd hij door ds. A. Vroegindeweij uit Veenendaal bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Lexmond (Achthoven en La kerveld). In Eist was hij scriba van het breed moderamen van de clas sical vergadering van Doorn: quaestor van het breed ministerie van de ring Rhenen en te Eist. voorzitter van het bestuur van de School met den Bijbel. Waarschijnlijk voor de eerste keer hebben een protestantse domi nee en een rk. priester een Islami tisch feestgebed met hun medewer king opgeluisterd. De gebeurtenis vond plaats in de Mobarakmoskee in Den Haag en de christen-sprekers waren pater J. A. A. van Well, stu dentenpastor te Leiden en de heer J. G. Jacobs, vroeger voorganger van de afd. Den Haag van de Nederland se Protestantenbond. Het feestgebed vond plaats ter ge legenheid van de grote feestdag Id- Ulfitr, waarmee het einde van de vasten wordt aangekondigd. Imam A. H. Akmal H. A. hield een korte toespraak nadat de gelovigen zich van hun schoeisel hadden ontdaan en plaats hadden genomen voor de Mih- rab, de nis die de richting Mek ka aangeeft. De raad van de gereformeerde kerk te Doom zal eens in de twee maanden een open kerkeraadsverga- dering houden. Het is de bedoeling om te vergaderen over populaire theologische onderwerpen en hierbij elke belangstellende toe te laten. De eerste vergadering is al achter de rug. Dr. J. Legrand, wetenschap pelijk hoofdmedewerker aan de rijks universiteit te Leiden en de heer W. J. Deutekom, leraar kosmografie aan het Reviuslyceum te Doom lichtten het onderwerp „De recente ontdek kingen op het gebied van de evolu tieleer" toe. De belangstellenden van buiten de kerkeraad vonden het een lofwaar dig initiatief van de kerkeraad, dat zeker navolging verdient. De bekende Amerikaanse evange list Billy Graham zal in april a.s. in veertig Europese steden tegelijk spreken. Bij deze steden hoort ook tiilversum. Deze monster-campagn is mogelijk, omdat er gebruik wordt gemaakt van een gesloten televisie circuit. Dr. Graham is lijfelijk aan wezig in de Westfalen-Halle in Dort mund. Van daaruit worden zijn toe spraken uitgezonden naar de andere Europese steden. Een team van tol ken zal de prediking direct vertalen en zo zullen Grahams toespraken te beluisteren zijn in het Duits, Frans, Zweeds, Noors, Nederlands, Servo- Kroatisch, enz. Aan de campagne, die van 5 tot n met 12 april a.s. wordt gehouden werken ook Cliff Richard en de ne- jerzanger Jimmy Mac. Donald mee ln Nederland zullen de samenkom sten worden „opgevangen" op een scherm van acht bij tien meter, dat is opgesteld in de Hilversumse Ex- po-hal. Men denkt op deze manier een kwart miljoen mensen te bereiken. Graham maakte eerder gebruik van grootbeeld-televisie-circuits in Amerika en in Engeland. In 1954 en 1955 hield Billy Graham massa-bijeenkomsten in het Olym pisch en het Feyenoord stadion. Op 17 januari bestaat de zendings commissie van de hervormde ge meente te Veenendaal 60 jaar. Dit heuglijke feit zal worden herdacht met een bijzondere samenkomst in de oude kerk op de Markt. Op initiatief van de Raad van Ker ken zijn momenteel onderzoekingen gaande in hoeverre het mogelijk is om te komen tot een oecumenisch ziekenhuispastoraat. Tot dusver werd de geestelijke verzorging in de pro testantse ziekenhuizen uitsluitend verricht door de predikanten van de plaatsen waarin deze ziekenhuizen zijn gevestigd. Er bestond al een Rooms-katholiek ziekenhuispastoraat dat alleen verbonden was aan rk.- ziekenhuizen. Aangezien protestanten vaak in rk.-ziekenhuizen liggen en rooms- -atholieken in algemene ziekenhuizen heeft de raad van kerken de sugges tie gedaan een oecumenisch zieken huispastoraat in te stellen. De geestelijke verzorging heeft vaak een positieve invloed op de ge nezing van de patiënten en de staf van medici stelt de arbeid van de ziekenhuispredikanten vaak op hoge prijs. Zondagmorgen wordt in het kader van het gecombineerde winterwerk van de Hervormde Gemeente Sola Fide en de Gereformeerde Kerk eer, dienst gehouden in het Verenigings gebouw aan de Eikenlaan. Daarin zullen ds. Petrie en zijn echtgenote hun visie geven op de ontwikkeling* samenwerking. Thema van de dienst is „de toekomst van de wereld". Het echtpaar Petrie heeft jaren achtereen gewerkt in Indonesië en Afrika. Momenteel Is ds. Petrie ver bonden aan „De Horst" in Drieber gen. Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 VEENENDAAL. Er slaan morgen voor zowel de dames als de heren van Panters belangrijke competitiewedstrijden op het programma. De dames ont moeten om drie uur in de zaal aan de Tuinstraat rode lantaarndraagster BBSC uit Apeldoorn, waarvan gewonnen moet worden. De gastvrouwen kunnen daar door aanmerkelijk stijgen op de ranglijst van de hoofdklasse. Dc heren krijgen Het ongetwijfeld zwaarder te verduren. Zij reizen naar Cu- lemborg om de strijd aan te hinden met Shot 2, dat thans nog boven Panters staat geklasseerd. F,en overwinning zou Panters dicht bij de koplopers brengen. De dames van Panters wonnen na een zeer moeilijke start in de hoofd klasse de eerste wedstrijd tegen BBSC in Apeldoorn vrij gemakkelijk. Vanaf dat moment was er meer zelfvertrou wen in de Veenendaalse ploeg, met het gevolg dat het thans P matchpunten heeft vergaard. Als Panters morgen compleet aan de start kan verschijnen, ligt ook nu weer een overwinning in het verschiet. Shot 2 speelde enige maanden geleden gelijk tegen Panters. Nu zal het in de nieuwe sporthal te Culemborg heel moeilijk worden voor Panters om min stens een punt mee naar huis te kun nen nemen. Onder normale omstandig heden moet Panters weliswaar kunnen winnen, hetgeen de ploeg vlak bij de koplopers zal brengen, maar zover is het nog lang niet. Een gelijk spel ligt meer in de lijn der verwachtingen. VEENENDAAL. Dc gemeenteraad krijgt donderdagavond een loopbrug over het Omleidingskanaal aangebo den. Het is een geschenk van architecten bureau H. Nieuwenhuys en de Bouw maatschappij Van Eist N.V., dat het college van B. en W. werd aangeboden tijdens, besprekingen die voorafgingen aan het verlenen van een bouwvergun ning voor de bouw van een kantoren flat aan de Raadhuisstraat, waarin bei de ondernemingen zich dit jaar zullen vestigen. Bij het overleg werd door het gemeentebestuur de voorwaarde ge steld, dat bij de kantorenflat voldoen de parkeergelegenheid aanwezig moest zijn. Die is er wel maar ligt aan de overkant van de Raadhuisstraat en het Omleidingskanaal ten noorden van de pas kort voor een deel bewoonde S.I.B.- bejaardenflat aan de Sterke Arm. Door de brug zullen bovendien de be jaarden die in de S. I. B.-flat aan de Sterke Arm zijn gehuisvest, het een- trum der gemeente directer kunnen be reiken. Met de bouw van de brug zal in de loop van dit jaar een aanvang worden gemaakt. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE RHENEN Afgelopen woensdag heeft het eerste team van S.V. Arena de haar toegewezen plaats in de eerste klasse waardig getoond door een prach tig gelijk spel tegen een der koplopers t.w. Harderwijk I. Dat de 4-4 uitslag niet zonder zware strijd werd verkregen blijkt wel uit het feit dat de ontmoeting ruim 4 1/2 uur duurde. In de gymzaal aan de. La- rikslaan trad Hans Hendriks als eer ste voor het enkelspel aan. Deze par^j was het aankijken nauwelijks waard. Beide spelers hadden hun dag niet. Gelukkig voor Arena dat de tegenstan der nog slechter speelde. Het tweede herenenkelspel gaf bad minton van klasse te zien. Naarmaée de partij vorderde groeide Ed van Haastert naar een betere vorm. Door scherpe lobballen en goed geplaatste smashes kwam de tweede game zelfs met 15-4 op zijn naam. De Arena-dames lieten deze keer volledig verstek gaan. Geertje Nijdam en Ferry Hendriks kregen tegen hun zeer sterk spelende tegenstanders noch in het enkelspel noch in het dubbelspel een voet aan de grond. De eerste mixed gaf volop spanning. Keer op keer wist Arena een achter stand weg te werken. In de derde ga me, notabene in de verlenging, sloeg zij eindelijk toe. Na bijna de gehele partij achtergestaan te hebben wis. zij de partij met minimaal verschi; op haar naam te zetten. Na verlies van de tweede mixed er winst in het herendubbelspel werd ck strijd om ongeveer 24.00 uur beëindigd De Harderwijkers togen huiswaarl met een kampioensillusie armer.

De Vallei | 1970 | | pagina 3