BESTEMMINGSPLAN VOORZIET IN DRINGENDE BEHOEFTEN Uitbreiding Candia en Ouwehand op stapel; een complex van 34 ha DIERENPARK GAAT NIET NAAR ERMELO Directeur Handels avondschool vervangen zijn Cdt. J. L. van Rotterdam uit Etst onderscheiden tijdens nieuwjaarsbijeenkomst brandweer Plannen provinciale alarmering in studie ,Veel ongelukken waren gevolg van menselijk falen' Bekendmaking Criminaliteit toegenomen Gelukwens RHENEN TELDE IN 1969 12 VERKEERSSLACHTOFFERS Be j aardenspeleu Driehoek" ïi succes Bekendmaking Subsidies voor muziekschool WILDPARK BEHOEFTE TOEKOMST RUSTIG VRIJDAG 9 JANUARI 1970 RHENEN Wie de moeite neemt de gemeentesecretarie van Rhejien binnen te stappen kan daar momenteel inzage krijgen van het ontwerp-bestemmings- plan dat een partiële wijziging beoogt voor het landelijk gebied van de gemeente Rhenen voor wat betreft een uitbreiding >an het gemeentelijk sportcomplex Candia met 5 ha en Ouwehands Dierenpark met 12 ha. liet bestaande Candia is nu al 5 ha groot en Ouwehands Dierenpark met natuurbad en parkeerterrein beslaat momenteel 9 ha. Wanneer deze partiële wijziging kan worden verwezen lijkt betekent dat. dat er een complex van in totaal 17 ha aan het recreatie gebied op en rond de Grebbe- en Laarsenberg wordt toegevoegd, zodat een complex van 34 ha ontstaat. Uit Ermelo wordt gemeld, dat Ouwe hands Dierenpark niet naar die ge meente zal verhuizen, „orrtdat de rege ring dat niet wil4'. Een vestiging elders in ons land zou naar bij geruchte werd vernomen wél door het mi nisterie van CRM kunnen worden ge subsidieerd uit de algemene recreatie- pot. Het zogenaamde „Veluwemassief" echter zou althans voorlopig niet in aanmerking komen voor de vestiging van een dierenpark-nieuwe-stijl. De directie van Ouwehand wilde zich in geen enkele vorm uitlaten over de plannen, die nu ter gemeentesecretarie ter inzage liggen. Wel bestaat de indruk dat men na verwezenlijking hiervan, hetgeen zal betekenen dat er aan het huidige park van 9 ha nog eens 12 ha /.al worden toegevoegd, niet meer aan verhuizing naar elders zal denken. Doch ook dit moet als een speculatie worden gezien, want de directie van het Rhenense dierenpark blijft ook in dit opzicht potdicht. Een van de directeuren, de heer B. Ouwehand. heeft zich al eerder laten ontvallen, dat hij al het geschrijf over zijn tuin beu is. Kennelijk wil men nu een afwachtende houding aan- RHENEN De Rhenense handels avondschool heeft in de persoon van de heer C. Ilenstra per 1 januari een nieu we directeur gekregen, die de heer H. Moret opvolgt. In de Wilhelminaschool vond een kort afscheid plaats, dat werd bijgewoond door de wethouder van on derwijs en publieke werken mr. J. Deen en door leerkrachten en leerlingen. Wethouder Deen verontschuldigde de burgemeester, die elders representa tieve verplichtingen had (nieuwjaars receptie van de commissaris der Ko ningin) en dankte de heer Moret voor het vele werk dat hij ten bate van deze avondschool gedurende vele jaren had verricht. „U hebt zich bijzonder ver dienstelijk gemaakt", aldus mr. Deen, „er was altijd een aangename sfeer en de behaalde resultaten waren goed. Ook in uw opvolger stelt het gemeentestuur veel vertrouwen." De heer Deen on derstreepte daarna het belang en de specifieke functie van de handelsavond school van Rhenen en omstreken. De heer Henstra verklaarde gaarne de functie van directeur te aanvaar den. Hij bracht dank aan zijn voorgan ger voor al het voorbereidende werk. Verder wees hij erop nauw contact te zullen onderhouden met andere onder wijsinstellingen. De heer Henstra is voorstander van vernieuwing van het handelsavondschoolonderwijs in de richting van meer individuele oplei ding. De heer Moret dankte de leerkrach ten, het gemeentebestuur en de leer lingen voor de plezierige samenwer king. De heer Henstra is afkomstig uit Oosterbeek, waar hij adjunct-directeur is van de Meao-school. RHENEN Burgemeester en wethou ders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat zij op dinsdag 13, woensdag 14 en donderdag 15 januari 1970 langs de normale route een vrachtauto zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huishoudafval kan worden meegegeven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: le. alle vuil dient net jes te worden verpakt en gebundeld; 2e. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3e er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 mee genomen. 4e. men dient grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten.. Degene, die meer dan 1 m3 vuil heeft mee te geven, dient dit aan gemeente werken op te geven vóór de le of 2e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke, is een bedrag van 5,— per m3 verschuldigd. Rhenen. 6 januari 1970. B. en W. voornoemd, De secr.. W. C. Pieters. De burg. L. Bosch v. Rosenthal. nemen en de zaak in alle rust laten betijen. Uit het ontwerp-bestemmingsplan blijkt, dat de Kon. Nederlandse Heide Maatschappij in aansluiting op het be staande park en in overeenstemming met het karakter daarvan een ontwerp plan voor uitbreiding heeft samenge steld. Die uitbreiding is in grote lijnen gedacht ten noorden van het zwembad en park en ten oosten daarvan in aan sluiting op het bestaande parkeerter rein. De Stichting „Het Utrechts Land schap" is eigenaar van deze grond. Het plan is zodanig ingedeeld, dat de te reserveren grond uitsluitend zal wor den gebezigd voor het bouwen en in richten van dierenverblijven, waaronder ziekenstallen, quarantainegebouw met weiden, broedplaatsen voor water- en weidevogels en struisvogels. Ook een gebouw voor nachtvogels en een ter rein voor kangoeroes staan op het pro gramma. De bestaande parkeerruimte, die buiten het uitbreidingsplan valt, zal worden gehandhaafd. Het natuurbad met de bijbehorende zonnewei behoeft geen Uitbreiding té ondergaan. De directie van Ouwehands Dieren park streeft naar uitbreiding van haar tuin met het oog op de veranderende recreatieve functie van de dierentuin en de aanpassing daarvan aan dit ge wijzigde patroon, die dierentuin-nieuwe stijl. Het park werd gesticht in 1932 op een terrein van plm. 9 ha. dat vóór die tijd gebruikt werd als kippenfarm door Ouwehands Pluimveefokkerij en Veevoederfabriek. Er werden vier me ter brede wegen in aangelegd met een lengte van plm. 6 km. Dit dierenpark was toen van opzet ruim voldoende voor de omvang van het bezoek, dat voor de oorlog 40-45 ongeveer 150.000 personen per seizoen bedroeg. De bezoekcijfers van de laatste jaren bewegen zich tussen 260.000 en 535.000 per jaar. Met 535.000 bezoekers werd in het seizoen 1964-'65 de top bereikt. Na die tijd Is een daling opgetreden van 40.000 tot 60.000 bezoekers, zodat het momenteel jaarlijks beneden de 500.000 blijft. In de toelichting op de wijziging van het bestemmingsplan wordt hier voor als verklaring gegeven de trek naar het buitenland en de aantrek kingskracht van nieuwe recreatiegebie den aan het Veluwemeer en het Delta gebied. Ook het watertoerisrfie. dat steeds meer in zwang komt, wordt ge noemd als van nadelige invloed op het dierentuinbezoek. Ook worden nog enkele, andere ar? gumenten opgesomd, zoals terugloop van schoolreisjes (uit de mode), de welvaartsstijging, waardoor vele Ne derlanders zelf exotische dieren kunnen houden en afloop van personeelsreizen van fabrieken en bedrijven. Het Rhe nense dierenpark neemt nog altijd in Nederland een goede vijfde plaats in na Madurodam, De Efteling, Artis en Blijdorp. Dit bewijst dat het park mede door zijn aanleg in de dagrecreatie voorzieningen een goede trekpleister blijkt te zijn. Toch blijft het terug lopend bezdek overigens een lande lijk verschijnsel voor de dierentuin zorgen baren en daarom zal het karak ter van de dierentuin moeten worden aangepast aan de tegenwoordige tijd. De ideale dierentuin heeft thans niet langer een stads, rriuseaal karakter, maar vormt een recreatiegebied, waar in het ontspannen verblijf in een ver zorgde groene ruimte inhoud krijgt door de aanwezigheid van dieren, getoond op een manier, 'die bij de bezoekers associaties wekt niet aan gevangen schap en dwang, maar aan bewegings vrijheid en rust. Dit houdt in, dat in de moderne dierentuin de bezoekers over voldoende ruimte verdeeld moe ten kunnen worden en dat de gebou wen zodanig gespreid kunnen worden, dat ze niet overheersen. De moderne dierentuin moet een wild park zijn. Voor Ouwehand is gezocht naar een middenweg tussen wildpark en grotestadsdierentuin. Een zeer be langrijk element, dat nog genoemd wordt in de stukken, is het pogen om een aantal diersoorten dat met uitster ven wordt bedreigd, van de ondergang te redden. Dat zijn ijsberen, orangs, gorilla's. prewalskipaarden. onagers, wisenten, zebra's, neushoorns en giraf fen. alsook krokodillen en reuzeschild padden. Ruimere verblijven en uitloop- en speelmogelijkheden verhogen de mo gelijkheid om deze soorten in de mo derne dierentuin te fokken en op deze wijze voor uitsterven te behoeden. Door aan het bestaande park 12 ha toe te voegen, kan enigermate aan deze argumenten worden tegemoet gekomen. Ten westen van het dierenpark ligt het gemeentelijk sportterrein Candia, aangelegd in 1947 en aanzienlijk uitge breid in 1962 en 1966. Het omvat drie voetbalvelden, een oefenveld, drie ten nisbanen. een korfbal- en handbalbeld en het beslaat een oppervlakte van ongeveer vijf ha. Er is één kleed gebouw voor de voetballers en één voor de gebruikers van de korfbalvelden en tennisbanen. Daarnaast heeft de sport vereniging „Candia '66" een kantine gebouw geplaatst. In totaal werd in dit sportcomplex geïnvesteerd voor een bedrag van ruim vier en een halve ton, waarvan voor ongeveer ruim twee ton in gebouwen. Het gemeentebestuur verwacht dal de behoefte aan ruimte voor sport beoefening in de toekomst zal stijgen. De natuurlijke groei van de gemeente en met name van die van Rhenen-Stad tot een kern van 1500 zielen in 1980 is één van die verwachtingen. Ook de toeneming van de vrije tijd wordt ge noemd. Het onderwijs op de scholen riumt een steeds grotere plaats in voor de lichamelijke oefening en vormt een stimulans bij de groei van de sport vereniging. Het gemeentebestuur acht het daarom nodig de uitbreiding van het sportcom plex Candia in de toekomst veilig te stellen. En men wil dat zoeken aan sluitend aan het bestaande gebied en niet elders in de gemeente. Een uit breiding tot 10 ha wordt voorlopig vol doende geacht. Dan zullen er nog bij kunnen komen twee a drie voetbalvel den, een Sintelbaan, een oefenveld en een mogelijke vergroting van de ten nis-, hockey, korfbal- of handbalaccom modatie. Uit een behoeftepeiling in provinciaal verband is naar voren gekomen, dat het huidige tekort in Rhenen-stad kan wor den gesteld .op onder andere een voet balveld, twee tennisbanen en twee hockeyvelden en dat dit tekort in 1973 dient te zijn opgeheven. Een ijsbaan wordt niet genoqmd. Burgemeester en wethouders komen ten slotte tot de conclusie, dat een verdubbeling van het huidige sportveldencomplex een zeer reëele basis heeft. Het ontwerp herzieningsplan beoogt voor de toekomst mogelijkheden te scheppen om Ouwehands Dierenpark een beperkte uitbreidingsmogelijkheid te bieden. Datzelfde geldt voor het sportveldencomplex. De vrije wandel gelegenheid kan worden gewaarborgd door binnen het plan plaats daarvoor •in te ruimen. Behalve de Levendaalse- weg en de Heimersteinselaan. die als hoofdtoegangswegen tot dit gebied kun nen worden beschouwd wordt tussen het sportveldcomplex en het dierenpark een wandelpad geprojecteerd, duidelijk op de schets waar te nemen. De schets geeft een indruk van de nieuwe grenzen, die het sportcomplex „Candia" en Ouwehands Dierenpark na goedkeuring van het ontwerp- bestemmingsplan zullen ontsluiten, liet ontwerp maakt duidelijk dat de planologen werken in de richting van een aansluitend en afgerond geheel. Langs de Levendaalscweg zal een brede groenstrook er voor moeten zorgen, dat er geen sprake is van „doorkijk". De bestaande bebouwing langs de Grebbeweg zorgt nu reeds voor een afscheiding. RHENEN Brandmeester \V. Rcbergen, die door ziekte aan zijn bed was gekluisterd, leverde een welkome bijdrage aan de nieuwjaars bijeenkomst van de vrijwillige brand weren door in dichtvorm zijn ge lukwensen over te brengen. Commandant, bestuur en leden, Veel voorspoed in het Nieuwejaar. Ik de 40 jaar dat ik mij herinner Ben ik nu voor het eerst niet daar. Door ziekte aan mijn bed gekluisterd Maar ga gerust uw gang ik luister. Ook wens ik veel voorspoed aan al le releden En vanzelf aan B. en W. Anders deed ik dat in „Spuit-Elf" Maar „Spuit-Elf" wenst niet meer mee. Is „Spuit-Elf" er in 1970 weer bij 1 Geef dan een sein en er komt kopij Ook wens ik de pers een goed begin Schrijf heel veel voor de vrede Stuur dat ver de wereld in De burgemeester sprak vole malen Bij de brandweer vopd hij burger,- zin Zo moest de hele wereld wezen Dan gingen we stralend 1970 in. ADVERTENTIE in WVWNAA/WW\AAA^AA/^AAA/>^W»A/VWWWt RHENEN De bejaardenspelen in café „De Driehoek" zijn succesvol ver lopen. Voor het brugspel bestond flink wat belangstelling. De' hoofdprijs werd gewonnen door de heer Zwart en bij de dames legde mej. Schrijvershof beslag op de eerste prijs. De klaverjaswedstrij- tlere werden een overwinning voor de heer P. de Koning, die in beide afde lingen de eerste prijs won. Op 14 januari zijn er 's middags weer kaartwedstrijden met als eerste prijs een fraai polshorloge. RHENEN Uit het jaaroverzicht van de groep Rhenen van de Rijkspolitie blijkt, dat ook in 1969 de meeste werkzaamheden van het politiekorps in de Grebbestad weer hebben gelegen op het vlak van het verkeer. Het aantal onge vallen was weer méér dan in 1968. Het waren er in dat jaar 150, tegenover 209 in 1969. Bij deze verkeersongevallen waren niet minder dan twaalf doden te betreuren. Ook dit aantal was bijzonder hoog. Er is ren onderzoek ingesteld hoe het mogelijk was dat het aantal ver keersslachtoffers zo hoog lag in Rhe nen. Uit dal onderzoek is komen vast te staan, dat er niets aan de wegen of de verkeersmaatregelen haperde, doch dat het zuiver het menselijk fa len is geweest. Behalve de twaalf do den tengevolge van het verkeer, kwa men er nog drie mensen om het le ven tengevolge van een gewelddadige dood, namelijk 1 door verdrinking. I door gasverstikking en 1 door vergif tiging. Ook de criminaliteit is evenals el ders in ons land toegenomen. In het afgelopen jaar kwamen 103 misdrijven ter kennis van de politie, tegenover 83 in 1968. Diefstal neemt daaronder een uitgebreide plaatst in. Het jaar overzicht vermeldt 36 processen-ver baal wegens diefstal en 32 gevallen van diefstal onder verzwarende om standigheden. Dat zijn er in totaal al 68. Van de overige signaleringen noe men we nog 7 wegens openbare schen nis der eerbaarheid, 3 wegens mishan deling, 5 wegens vernieling, 5 wegens het besturen van motorrijtuigen onder invloed van sterke drank, 1 wegens het besturen van een motorrijtuig on der drankinvloed, waarbij 2 mensen RHENEN Het werd gisteravond in de brandweerkazerne van Rhenen duidelijk gezegd: „We gaan hoe langer hoe meer spreken van ontgrenzing, wanneer het gaat om de regionalise ring van de brandweer", aldus de commandant van de brandweerkorp sen in Rhenen. de heer J. Meijer ten overstaan van de korpsen van Rhe nen, Eist en Achterberg, die ter gele genheid van de nieuwjaarsbijeenkomst broederlijk waren verenigd in de ka zerne aan de Kruisstraat, in tegenwoor digheid van burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Ro senthal en de ere-spuitgasten W. klaas- sen en A. J. Bovenschen en een tele gram van erespuitgast G. v.d. Mark. Commandant Meijer sprak niet al leen over ontgrenzing in interlokaal verband, maar ook over het wegvallen van de scheidingslijn tussen de korpsen van Rhenen. Eist en Achterberg. Deze opmerking was bijzonder zinvol. „Er is zo langzamerhand een hechte basis gelegd voor nauwe samenwerking wan neer het gaat om bestrijding van bran den, het redden van mens en dier en het verlenen van assistentie bij onge vallen op de drukke verkeerswegen van vandaag". Burgemeester Bosch sprak de grote schare brandweerlieden, ongeveer 100 in getal, op bijzonder hartelijke en en thousiaste wijze toe. Hij haakte onder andere in op de „Rotterdamse kwestie" en hij prees zich gelukkig over een vrijwilligerskorps te beschikken, waar op hij te allen tijde volledig kan re kenen. „Het zag er bij de laatste brand in de school aan de Achterbergse- straatweg niet bijzonder rooskleurig uit", aldus de burgemeester, „maar voor wat u daar hebt gepresteerd heb ik alle bewondering". Wederzijds werden Nieuwjaarswen sen uitgewisseld. „Ik vind het plezie rig". aldus de burgemeester, „hier het volledige korps van Rhenen, Eist en Achterberg te mogen ontmoeten. Ge lukkig is de samenwerking met de om liggende gemeenten de laatste tien jaar voortreffelijk. Momenteel zijn plannen in studie voor samenwerking op het ge bied van alarmering in provinciaal ver band. Ook dit vind ik een stap in de goede richting. Binnenkort heb ik er een bespreking over met de commissa ris van de Koningin. De brandpreven tie is nog steeds een zorgenkind vanwe ge het uiteenlopende materiaal dat bij woningbouw wordt gebruikt. We zijn er nog niet helemaal op ingeschoten, maar we hopen ook op dit terrein voort gang te boeken. De burgemeester verzocht daarop de commandant van het brandweerkorps Eist, de heer J. L. van Rotterdam had een ereplaatsje gekregen naast de bur gemeester. Deze deelde mede, dat hij voor vijfendertig jaar trouwe brand weerdienst yoor de bevelvoerder van Eist een bijpassende onderscheiding met diploma had meegebracht van de Koninklijke Nederlandse Brandweer Bond. „U bent een rustig en bescheiden persoon. Iedereen mag u graag, en ik wens u van harte geluk met deze on derscheiding. Als bevelvoerder bent u tijdens brandweerwedstrijden een ge vreesde figuur. U hebt al drie bekers gewonnen en u zag zelfs kans een door u zelf geschonken wisselbeker terug tc winnen in Dodewaard. Dat heb ik nog nimmer kunnen fiksen", aldus de bur gemeester. Commandant J. Meijer legde er nog eens extra de klemtoon op, dat de bur gerij van Rhenen, Eist en Achterberg kan rekenen op zijn brandweer. Hij me moreerde dat in het afgelopen jaar on der de brandweerkazerne een eigen on derkomen werd ingericht, ter bevorde ring van de brandweergeest. Het brand weerkorps van Eist prees hij vanwege het feit, dat dit korps niet alleen bran den bestrijdt, maar ook actief werk zaam is op andere punten van de sa menleving en daarmee een enorm gro te goodwill kweekt. Het korps van Achterberg zal einde lijk in 1970 een nieuwe spuit krijgen. De poederwagen had zijn waarde dub bel en dwars bewezen bij branden en verkeersongevallen. De oude brandweer wagen van het korps Eist zal worden ingezet voor het verlenen van hulp bij verkeersongevallen. De alarmering is voor Rhenen uitgebreid tot vijf adres sen. voor Achterberg tot drie en staan de deze bijeenkomst werd voor Eist ook uitbreiding tot stand gebracht. Na afloop van het officiële gedeelte bood het gemeentebestuur van Rhe nen de honderd spuitgasten enkele wel verdiende consumpties aan in hotel „De Stichtse Oever". RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen geven openbare kennisgeving van de verhoging van de basisnormeh van de uitkeringen inge volge de Algemene Bijstandswet. Deze basisnormen "zijn met ingang van 1 ja nuari 1970 verhoogd voor: een echtpaar van 385,05 tot 388,95 per maand; een gezin met 1 kind van 392,85 tot 396,50 per maand; een gezin met 2 kinderen 400,- tot 403,45 per maand; een gezin met 3 kinderen 406,90 tot 415,35 per maand; een alleenwonende van 296,55 tot 272.35 per maand; een kostganger van 348.85 tot 351,65 per maand. Bij het ontbreken van een der echt genoten wordt op de gezinsbasisnormen een bedrag van 58,30 per maand in mindering gebracht. Rhenen, 6 januari 1970. B. en W. voornoemd: De burg.: L. Bosch v. Rosenthal. De secr.: W. C. Pieters. om liet leven kwamen. In 51 gevallen werden de daders opgespoord, in 52 gevallen bleven de daders onbekend. Dat betekent dat van de 103 misdrij ven ongeveer 50 pet. werd opgelost. Het aantal opgemaakte processen- verbaal bedroeg in Rhenen 1275, in het dorp Eist 409 en in de buurtschap Achterberg 206. Hieronder waren er 483 wegens het overtreden van de maximum snelheid, 209 wegens aanrij dingen. 289 wegens overtreding van de wegenverkeersvoorschriften. 24 we gens het overtreden van de visserij- wet en 3 voor de vuurwapen- en wa penwet. Wat het personeelsbestand betreft, op 15 april van het verslagjaar werd de opperwachtmeester J. Koopman» van de groep 's-Gravendeel naar Rhe nen overgeplaatst. Op 1 juni kwam de wachtmeester M. de Man van de op leidingsschool, op 1 oktober werd de wachtmeester J. Altena samen met zijn collega J. C. Leenheer, beiden eveneens afkomstig van de school, aan de groep in Rhenep toegevoegd. Op 1 oktober is de wachtmeester J. W. Rigter verplaatst van Rhenen naar Maartensdijk en de wachtmees ter C. van Ravenhorst van Rhenen naar de verkeersschool van de rijkspo litie te Bilthoven. De groep Rhenen is dus in het afgelopen jaar met twee man uitgebreid. In de gemeente Rhe nen zijn thans in totaal 14 politiefunc tionarissen, waarvan 11 in Rhenen- stad, 2 in Eist en 1 in Achterberg. Ge durende 7 maanden is 1 man gede tacheerd geweest in Amsterdam voor bijstandsverlening aan de gemeentepo litie in de hoofdstad. De groep Rhenen heeft de beschik king over twee auto's met mobilofoon en een bromfiets. Ook op de rayons Eist en Achterberg heeft men brom fietsen. Het aantal reservisten bedraagt mo menteel 11. De oefenavonden vinden eenmaal per kwartaal plaats. De re servisten doen actief dienst bij talrij ke evenementen, zoals motocros», koninginnedag en bijv. intocht van St.- Nicolaas. DOORN Nadat het gemeentebe stuur van Doorn aan het einde van het vorige jaar besloot aan de stichting Muziekschool voor Doorn en omstreken een gemeentelijke subsidie te verlenen, is thans van de zijde van Gedeputeerde Staten van Utrecht het besluit afgeko men de Doornse Muziekschool ook voor een provinciaal subsidie in aanmerking te doen komen. Toewijzing van provinciaal subsi die vindt plaats op voordracht van de Stichting Stichtse Culturele Raad en door het besluit van Gedeputeerden, heeft de Muziekschool te Doorn thans ook provinciale erkenning verworven. Voorbesprekingen met de Rijksin spectie voor het muziekonderwijs heb ben inmiddels plaatsgevonden en zodra de voorbereidende werkzaamheden vol doende gevorderd zijn, kan ook Rijks subsidie, en daarmede de Rijks-erken ning, worden aangevraagd. De thans ter beschikking gekomen middelen voorzien in de allerergste fi nanciële behoeften van de Doornse Mi' ziekschool, waardoor het organiserer van de voor de school belangrijke werk zaamheden voortgang zullen vinder Daaromtrent kunnen binnenkort nadc re mededelingen worden verwacht. Het school-secretariaat is gevestig op Frans van Dijklaan 30 te Dooi telef. 03430-2831, b.g.g. 2841.

De Vallei | 1970 | | pagina 5