NIEUW BUIG Ei LIJK WETBOEK Twee militairen kwamen om het leven, toen op de rijksweg Utrecht-Den Bosch bij de afslag naar Jutphaas een militaire vrachtauto van de weg raakte en op de kop in een sloot terecht kwam. In Amerika wordt een parachute ontwikkeld, die piloten in de lucht kan houden totdat een reddingsvliegtuig opdaagt. Dat gebeurt door middel van een met hete lucht gevulde ballon, die de vlieger in combinatie met de parachute vasthoudt Als represaillemaatregel voor de ontvoering van een Israëlisch bewaker overviel een een heid van het Israëlische leger een Libanees dorp en maakte daarbij twaalf krijgsgevangenen. „Velvet-art" heeft nu ook zijn intrede gedaan bij de Nederlandse souvenirindustrie. Op de souvenirbeurs in Utrecht waren de eerste schilderijen op fluweel te zien. Jean Batten, 60-jarige recordhoudster van de solovlucht Engeland-Australië en Sir Francis Chichester, wereldzeiler, hielden in het controlecentrum de uitslagen bij van de luchtrace Londen-Sydney. Bij de invoering van boek 1 van het Nieuw Burgerlijk Wetboek wordt volgende week deze postzegel uitgegeven. Het ontwerp in drie tinten blauw is van Jurriaan Schrofer. Stille wateren nu ook met een heel stille entourage Zeven chauffeurs van het Koninklijk Huis vierden hun zilveren dienstjubileum, waarbij zij een onderscheiding en een cadeau kregen van koningin Juliana en prins Bernhard. Op de foto v.l.n.r. E. H. Simons, F. van Eekelen, J. Kuiten, prins Bernhard, koningin Juliana, J. van Heerde, C. Koedam, F. v.d. Heuvel en H. v.d. Klooster. maar ook wat plezierige drukte in diezelfde sneeuw. Lord Strathnaver, telg van oude Britse adel, heeft als gewoon agent dienst genomen bij de Londense politie; de 23-jarige lord heet nu „ge woon" Alistair Charles St. Clair Sutherland. Beatle John Lennon in het kleine plaatsje Skyum bij Kopenhagen, waar hij de vijf jaar oude Kyoka, dochter van zijn vrouw, ontmoette. Rechts op de foto de Canadese filmmanager Anthony Cox, vader van Kyoka. g V, jMWMtHfttlf Het zag er nogal rampzalig uit op dit moment tijdens de midget car race in het Amerikaanse Fort Mayne toch werd niemand gewond. <-V fx+w maar

De Vallei | 1970 | | pagina 13