Indeling groepen WK voetbal Wereldkampioen Engeland in groep van het noodlot Prestigestrijd tussen Broekman en Visser eindigde in compromis Voetbal over de grens Apeldoorners grepen Gelderse crosstitels Schaatsjeugd naar Inzeil Nederlands elftal pas dinsdag bekend 7oto, zoals het moest Duitse Lotto Programma betaald voetbal Tjitte Wijmstra nam afscheid Jan Bazen naar West-Allis Elzerman verbeterde eigen record Piet Ridder succesvol in Haarlem WEDSTRIJD-SCHEMA ZWAAR BEPROEFD NIET FEILLOOS GEEN PROBLEMEN NUCHTER Dode bij autoraces Brazilië favoriet bij de bookmakers Nederlandse ploeg naar WK skiën a.d.o.-d.o.smms KLASSE APART ENGELAND Zaalhockeyteams samengesteld ITALIË BELGIË SPANJE MAANDAG 12 JANUARI 1970 MEXICO CITY De loting voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, die zaterdag in Mexico City plaats vond, had het volgende resultaat Groep 1 (wedstrijden in Mexico Ci ty) Mexico, Sovjet-Unie, België en El Salvador. Groep 2 (wedstrijden in Puebla en Toïuca)Uruguay, Italië, Zwe den en Israël. Groep 3 (wedstrijden in Guadalja- ra)Engeland, Brazilië, Tsjecho- Slowakije en Roemenië. Groep 4 (wedstrijden in Leon)W. Duitsland, Peru, Bulgarije en Ma rokko. De loting bracht de groepen als volgt bij elkaar, de volgorde waarin de landen getrokken werden, is be langrijk vor de opzet van het wed strijd-schema. Als eerste kwam de Sovjet-Unie uit de bus en vervolgens: 2. Mexico, 3. België en 4. El Salvador. Deze landen vormen groep 1, die in Mexi- oo-Stad speelt. Voor groep 2 (Puebla/Toluca) was de volgorde: 5. Uruguay, 6. Israël, 7. Italië, 8. Zweden. Voor groep 3: (Guadalajara): 9. Roemenië, 10. Engeland, 11. Tsjecho- Slowakije, 12. Brazilië. (Oorspronke lijk werd Brazilië als nummer een van deze groep uitgeloot en Enge land als nummer twee, waardoor de ze landen elkaar al op hun eerste wedstrijddag hadden moeten ontmoe ten. De loting werd daarna .aange past" aan een aantrekkelijker ge acht speelschema). Voor groep 4: (Leon), 13. Peru, 14. Bulgarije, 15. Marokko, 16. West- Duitsland. Het programma voor de wedstrij den ziet er als volgt uit: 31 mei groep 1: Mexico Stad: Sov jet Unie Mexico. 2 juni Groep 2: Toluca: Uruguay Israël; Groep 3: Guadalajara: Roemenië Engeland; Groep 4 Leon: Peru Bulgarije. 3 juni Groep 1: Mexico Stad: Bel gië El Salvador; Groep 2: Pue bla: Italië Zweden; Groep 3: Gua dalajara: Tsjecho Slowakije Bra zilië Groep 4: Leon: MarokkoW. Duitsland. 6 juni groep 1 Mexico Stad Sovjet Unie België; groep 2: Puebla: Uruguay Italië; groep 3: Guada lajara: Roemenië Tsjecho-Slo- wakije; Groep 4: Leon: Peru Marokko. 7 juni groep 1: Mexico Stad: Mexi co El Salvador; groep 2: Toluca: Israël Zweden; groep 3: Guadala jara: Engeland Brazilië; groep 4: Leon: Bulgarije West-Duitsland. 10 juni groep 1: Mexico Stad: Sov jet Unie El Salvador; Groep 2: puebla: Uruguay Zweden; Groep 3: Guadalajara: Roemenië Brazi lië; Groep 4: Leon: Peru West- Duitsland. U juni Groep 1: Mexico Stad: Mexico België; Groep 2: Toluca: Israël Italië; Groep 3: Guadalaja ra: Engeland Tsjecho-Slowakije; groep 4 Leon Bulgarije Marokko. 14 juni: Kwartfinale Mexico Stad winnaar groep 1 tweede groep. Kwartfinale Puebla, winnaar groep 2 tweede groep. 12 juni: Kwartfinale Guadalajara, winnaar groep 3 tweede groep 4; Kwartfi nale Leon, winnaar groep 4 twee de groep 3. 17 juni, halve finale Mexico Stad winnaar kwartfinale Mexico Stad winnaar Guadalajara, halve finale Puebla-winnaar Leon. 20 juni: om 3e plaats Mexico Stad, Verliezers halve finales. 21 juni: Finale Mexico Stad, Winnaars halve finales. MEXICO CITY FIFA-president sir Stanley Rous zei het met een stem waar in de teleurstelling duidelijk doorklonk „Het is niet omdat ik Engelsman ben, maar bij de indeling van groep drie is het lot wel erg wreed geweest. Met Bra zilië, Engeland, Tsjecho-Slowakije en Roemenië in een groep kan je eenvoudig niet van favorieten spreken. Ik durf nu al te voorspellen, dat in Guadaljara ver rassingen niet zullen uitblijven. Dat het lot wreed is geweest was niet alleen de mening van de rijzige president van de internationale voet bal federatie. Sir Alf Ramsey, manager van wereldkampioen Engeland, was het volkomen met hem eens. „Groep drie is uitzonderlijk zwaar", gaf hij in een interview voor de televisie toe. Hij voegde er echter direct aan toe: „In een toernooi om het wereldkampioen schap kun je werkelijk sterke landen vrijwel niet ontlopen. En als je dan toch tegen ze moet uitkomen laat het dan, wat mij betreft, maar in de groepen zijn". Aanvoerder Bobby Moore voegde er aan toe: „Door deze loting kunnen wij na de groepswedstrijden Brazi lië voor de finale nooit meer ontmoe ten. En iedereen spreekt toch nu al over een eindstrijd Brazilië-Engeland. Als ik daaraan denk ben ik ondanks al les nog tevreden ook". Niet iedereen slaat overigens de En gelse kansen zo hoog aan. Hennes Weisweiler, coach van de Bundesliga- club Borussia Mönchen Gladbach, ziet Engeland niet eens de kwart-fina les bereiken. „Brazilië en Tsjecho-Slo wakije gaan van groep drie over naar de volgende ronde", is zijn mening. Ook de Mexicanen werden in het luxueuze hotel Maria Isabel beproefd. Monica Maria Canedo, het 10-jarige dochtertje van de voorzitter van het organisatiecomité, trok als eerste de naam van Rusland uit een van de vier zilveren bekers. Daarmee kwam vast te staan dat gastland Mexico, geplaatst in groep één, een gevreesd tegenstander zou krijgen. Daarna verplichtte de jeugdige Mexicaanse haar landgeno ten zeer aan zich door vervolgens met België en El Salvador groep één te completeren. De toekomst zal moeten leren of het lot Mexico betrekkelijk gunstig gezind is geweest. Sepp Herber ger, wiens leven met voetbal verweven is, vindt dat allerminst „België is voor mij de snoek in de karpervijver. Ik geef de ploeg een goede kans. Om in Mexico op grote hoogte te slagen moet een elftal het tempo kunnen vertra gen om krachten te sparen. Daarom juist geef ik Brazilië zeer goede kan ten". w Feilloos verliep de zorgvuldig inge studeerde ceremonie overigens niet. Tot ergernis en agitatie van veel hoge voet balofficials kwamen de namen van de landen van groep vier in onjuiste volg orde op de grote borden. Het gevolg was dat ook het speelschema aanvan kelijk verkeerd werd gepubliceerd. In groep twee kreeg Israël uiter aard van de internationale sportpers de rol van „underdog" toebedeeld. Het deed Emanuel Shaeffer, coach van de nationale ploeg van Israël, overigens niet veel. „Laten we eerlijk zijn: ik ben al blij dat we er in Mexico bij zijn..." Die mening delen de Londense bookmakers volkomen door met een no tering van 100 tegen 1 voor Israël te komen. Voor Italië zijn er afgaande op de reacties van het Apenijns schiereiland geen problemen. Nereo Rocco, coach van AC Milan: „Het had niet beter ge kund", Helenia Herrera, die AS Roma onder zijn hoede heeft: „Italië en Uruguay zijn de grote kanshebbers. Boniperti, oud-aanvoerder van de „Az- zurri" en thans trainer van Juventus: „Italië heeft alle kansen". De prognoses van groep vier stem men in zover overeen, dat Marokko al gemeen als kansloos wordt aangemerkt. Met wat minder kracht wordt betuigd dat West-Duitsland een „zekere" groeps winnaar is. Ten aanzien van Bulgarije, dat onder andere Nederland uitscha kelde, en Peru heerst onzekerheid. On der leiding van Didi, de grote strateeg van de Braziliaanse formatie die in 1958 en 1962 wereldkampioen werd, schakelde Peru in de voorronden van het toernooi onder meer Argentinië uit. Daarnaast werden vorig jaar Uruguay en Mexico verslagen. „Ik ben erg te vreden over de loting" was het com mentaar van Didi, die er voorts geen twijfel over liet bestaan dat West- Duitsland en Peru zullen overgaan naar de kwarteindstrijden. „Wij hebben de ideale ploeg om in deze groep te winnen. Bulgarije en Marokko zijn bij voor baat kansloos. De Duitse spelers delen die mening niet. „Voor mij is Bulgarije de sterk ste ploeg in onze groep", vertelde Franz Beckenbauer. „Ik geloof, dat Bulgarije onze gevaarlijkste tegenstander zal zijn", zei ook Gerd Müller. Stefan Boshkov, coach van Bulga rije, houdt het op een tweede plaats. De wedstrijd tegen Peru zal wel be slissend zijn. Wij weten weinig over de kracht van die ploeg. Volgende maand, tijdens onze trip door Zuid-Amerika, zullen we het elftal voor de eerste maal ontmoeten. We hebben met on ze Olympische ploeg ook in Leon ge speeld, ik ben blij dat we daar weer naar toegaan. Onze mensen zijn er ten minste enigszins vertrouwd met de om standigheden". Uitermate nuchter was de reactie van Sepp Herberger, wiens ploeg in 1954 in Bern wereldkampioen werd. „We spre ken nu al van de kansen die Duitsland in de kwartfinales heeft. Laten we eerst de wedstrijden in de groep maar winnen. Bulgarije en meer nog Peru zijn gevaarlijke tegenstanders. Tien jaar geleden heb ik ze goed leren kennen bij het Zuidamerikaanse kampioen schap en woonde toen bij de ploeg. Ze hebben een typisch Zuidamerikaanse speelwijze, maar kunnen ook plotseling alle franje vermijden. En natuurlijk hebben ze onder Didi veel geleerd". De 71-jarige Mannheimer vond het allerminst een slecht teken, dat de naam van West-Duitsland als zestien de en laatste uit de zilveren bekers was gekomen. „Staat er niet geschre ven", zei hij met een lach op het doorgroefde gelaat, „dat vele laatsten de eersten zullen zijn?" BUENOS AIRES Tijdens trainings wedstrijden voor de „1000 kilometer van Buenos Aires" heeft zich zater dag een ernstig ongeluk voorgedaan in de Argentijnse hoofdstad. De Zweedse coureur BrostrÖm raakte met zijn Por sche 908 van de baan. Een baancommis saris werd door de wagen geraakt en was onmiddellijk dood. Broström liep ernstige verwondingen op en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. DEVENTER Een compromis is het hoogst bereikbare gebleken voor damescoach Kees Broekman in het prestige duel tussen de kernploeg en de afvaardiging uit Friesland. Klaas Visser („Ik ben in het bezit van drie KNSB-diploma's, wat heeft Broek man?") infiltreerde met twee mensen ln de nationale kernploeg: Attje Keu len-Deelstra en Akke Falkena. Kees Broekman moest vechten om zijn meest-belovende van dit moment, Rieneke Demming, voor de kernploeg te behouden. De damescoach had al, zeer tegen zijn zin, Willy Burgmeyer uit de van Piet Zwanenburg geërfde for matie moeten schrappen. Het argument, dat hij bewust een te vroege top heeft willen vermijden in verband met het verlengde seizoen (nu voor het eerst zowel een Europees als een we reldkampioenschap op het programma staat) sloeg bij de nationaal techni sche commissie niet aan. Integendeel, de heer Wynia, de Friese voorzitter van het college, en de overige leden hielden vast aan de gedragslijn, die reeds voor het begin van de kampioen schappen was vastgesteld: abnor male omstandigheden daargelaten se lecteren wij de eerste zes voor het Europese kampioenschap in Heeren veen. Het kostte Broekman bijzonder veel moeite te bereiken, dat Rieneke Demming alsnog in de ploeg werd op genomen. Na afloop van de bijna drie uur du rende vergadering gaf hij toe, dat hij daarbij zijn positie als coach op het spel had gezet. De uiteindelijke oplos sing: het reduceren van de ploeg van zeven tot zes meisjes na de Europese kampioenschappen, was een voor alle partijen bevredigend resultaat. „Ik hoop, dat Broekman nu met mij in contact zal treden", zei Klaas Visser. De Friese trainer heeft het voorstel gelanceerd om in de nabije toekomst te komen tot drie of vier regionale kernploegen. „Dat idee juich ik toe", sprak Kees Broekman, „op de lange duur is het huidige systeem niet te handhaven". DEVENTER Na het Nederlands kampioenschap schaatsen voor de jeugd, dat volgende week zaterdag en zondag in Heerenveen wordt gehouden, zullen twee jeugdploegen voor een trai ningskamp en enkele wedstrijden naar Inzeil gaan. De uitverkorenen zijn: dames: Trij- nie Rep, Annie van Dalsen en Marjo lein Taris. Heren: Jan Derksen, Sjaak de Koning, Johnny Olof, Co Giling, Piet Vink en Ronnie Nooitgedagt. Even voor de finish leek het erop dat de overwinning van Gert Wil- deboer in gevaar kwam door het ver liezen van zijn reservewiel". LONDEN Na de groepsinde ling voor het wereldkampioenschap voetbal, die zaterdag in Mexico Stad werd gehouden, is Brazilië met 3 tegen 1 favoriet bij de Engel se bookmakers. Titelhouder Enge land en Uruguai staan 7 tegen 1 genoteerd. De notering is verder: 8-1: Mexico en West-Duitsland; 10- 1: Italië, Peru en Rusland; 16-1: Tsjecho-Slowakije; 25-1: Bulgarije en België; 33-1: Zweden; 50-1: Roe menië; 100-1: El Salvador, Marok ko en Israël. ZEIST Bondscoach Georg Kessler zal het Nederlands elftal, dat a.s. woensdag op het Wembley-stadion van Londen tegen wereldkampioen En geland speelt, pas dinsdagavond be kend maken na de training, die om half acht begint. De spelers komen rond het middag uur in het KNVB-sportcentrum te Zeist bijeen. De kans dat ze dan op het veld in actie kunnen komen is zeer ge ring aangezien de toestand van de ter reinen dat vermoedelijk niet toelaat. Wignall van Derby County tracht drie verdedigers van Tottenham Hotspur te verschalken en de bal op het doel te schieten. De wedstrijd werd gespeeld op White Hart Lane. VAL D' ISERE De Nederlandse Ski Vereniging zal twee dames en twee heren afvaardigen naar de wereldkam pioenschappen ski alpine nummers, die van 7 tot en met 15 februari in Val Gardena worden gehouden. De heren Willem Calkoen en Hans de Jong en de dames Karin van Elderen en Eveline de Weger zullen naar Italië reizen. I 2 3 Volewijck.-De Graafsch. [X] Fortuna VI.-A.Z. '67 [g] G.V.A.V.-Feijenoood Q] |x] Q P.S.V.-Fc. Den Bosch g] Telstar-Excelsior [x] Sparta-Haarlem I II I fx] Go Ahead-R.B.C[xj Q Q Fc. Twente-N.A.CI II 1 fxl Elinkwijk-Willem ii [x] M.V.V.-Velox S D.W.S.-H.D.V.Sg Vitesse-Ajax 0 De cijfers van de sporttoto zijn: Deel nemers 668.379. Inleg: f 1.404.782. Prij- zenbedrag f 632.152,-. Eerste en derde prijs f 189.646,-. Tweëde en extra prijs f 126.430,-. Zondagavond waren er reeds 400 mel dingen voor de eerste prijs. APELDOORN Apeldoornse wielrenners hebben in alle categorieën de wedstrij den om de Gelderse crosstitels beheerst. Op het uiterst zware parcours in het Or- derbos werd zaterdagmiddag bijzonder veel van de deelnemers geëist. Gert Wil- deboer vormde bij de amateurs een klasse apart en geen moment is zijn verdiende zege in gevaar gekomen. Roel Masselink eiste de titel bij de nieuwelingen voor zich op en om het Apeldoornse succes compleet te maken finishte Leo Steur bij de adspiranten als eerste. Een bijzonder mooi cadeau voor De Adelaar, die voor een uitstekende organisatie had gezorgd. Twintig amateurs moesten 10 ron den afleggen van in totaal 18 kilome ter. Gerrit Wildeboer nam direct de leiding en stond deze niet meer af. Gerrit Scheffer uit Zelhem zorgde in het begin nog wel voor enige tegen stand maar tegen het geweld van Wil deboer kon Scheffer later niet meer op. De Adelaarrenner B. Meijer moest wegens een val de strijd staken. Meij er lag op dat moment op de vijfde plaats, 1 minuut en zevenendertig se conden bedroeg de voorsprong van Wildeboer op Scheffer bij de finish. De uitslag bij de amateurs was: 1. G. Wildeboer (Apeldoorn) 58 min. 9 sec., 2. G. Scheffer (Zelhem) op 1 min. 37 sec., 3. H. van Raalte (Oldebroek) op 4 min. 15 sec., 4. B. Zillig (Apel doorn) op 9 min. 8 sec., 5. T. van Rijswijk (Renkum) op 9 min. 40 sec. Roelie Masselink vormde een klasse apart bij de nieuwelingen. Elke ronde werd zijn voorsprong groter en bij de finish na 13 kilometer bedroeg zijn voorsprong op de Zutphenaar Stokman 1 min. 44 sec. Gerrit Möhlmann be ëindigde de wedstrijd op de achtste plaats. Möhlmann werd twee keer met materiaalpech geconfronteerd. De uit slag bij de nieuwelingen was: 1. R. Masselink (Apeldoorn) 45 min. 33 sec., 2. M. Stokman (Zutphen) op 1 min. 44 sec., 3. C. Jansen (Arnhem) LONDEN Leeds United, Engels voetbalkampioen, tweede op de rang lijst met drie verliespunten meer dan Everton, heeft 50.000 toeschouwers op Stamford Bridge het overtuigend be wijs geleverd van zijn schotkracht. Chelsea was de tegenstander van Leeds, stond derde op de ranglijst en was op eigen grond in dit voetbaljaar nog niet verslagen. Leeds United in grote vorm heeft dat record vernietigd. Billy Brem- mer en Johnny Giles waren de ster spelers in de kampioensploeg, die Chelsea met 5-2 versloeg. Het winnen de Everton, dat met Ipswich Town niet te veel moeite had, 3-0 bleef eer ste. Allen Clarke, Engelands duurste voetballer, gaf Leeds United na zestien minuten een voorsprong, maar hij hield aan die treffer een beenblessure over en moest zich laten vervangen. Leeds had even tijd nodig om die te genslag te verwerken en daarvan pro fiteerde Chelsea, dat door Hollins en Osgood met rust een voorsprong van 2-1 had. In de eerste zeventien minu ten van de tweede helft sloeg het slag- op 2 min. 2 sec., 4. D. Goorman (Steen deren) op 2 min. 12 sec., 5. R. Sas (Scherpenzeel) op 5 min. 36 sec. De Adelaar bracht vier deelnemers in het parcours bij de adspiranten en dit kwartet heeft zich uitstekend geweerd. Vooral Leo Steur bleek over een uitstekende conditie te beschik ken. De adspiranten brachten nog de meeste spanning in het Orderbos want de voorsprong van Leo Steur op zijn stadgenoot Freddy Buitenhuis bedroeg na 7 kilometer slechts 33 seconden. De uitslag was: 1. Leo Steur (Apeldoorn) 27 min. 21 seconden, 2. F. Buitenhuis (Apeldoorn) op 33 seconden, 3. R. de Otter (Arn hem) op 52 seconden, 4. G. Warburg (Apeldoorn) op 1 min. 39 sec., 5. L. Derksen (Dodewaard) op 1 min. 57 sec. sec. In het clubhuis van B. en O., dat ge heel belangeloos ter beschikking was gesteld, werden na afloop de prijzen uitgereikt door de consul in Gelder land van de KNWU de heer C. van Elden (Arnhem), die zijn bewondering uitsprak over de prima organisatie van De Adelaar, De uitslag van de zaterdag gehouden trekking van de Duitse Lotto, 6 uit 49, was a.v.: 13, 21, 22, 25, 40, 43. Extra ge tal 32. Olympisch getal 0220. EREDIVISIE GVAVNAC DWS—Feijenoord Telstar—DOS SW-FC Twente ADO—PSV MW—Holland Sport Go AheadHaarlem Sparta—AZ '67 NEC—Ajax EERSTE DIVISIE ElinkwijkVitesse De VolewijckersHVC VolendamVeendam RCHSC Cambuur Helmond SportFSC DFC—FC Den Bosch HeraclesFortuna VI. ExcelsiorDe Graafschap Willem IIBlauw Wit TWEEDE DIVISIE Velox—NOAD ZFC—PEC EDO—AGO VV LimburgiaVW EindhovenRoda JC HeerenveenHermes DVS RBCSC Drente BaronieWageningen EDE Na de districtswedstrijden, die zondag in de sporthal Reehorst in Ede zijn gehouden, werden de Neder landse a- en b-zaalhockeyteams sa mengesteld. De a-ploeg speelt op 24 en 25 januari in een internationaal toer nooi in Berlijn en de b-spelers gaan op 17 en 18 januari naar Rouaan voor een internationaal stedentoernooi. De ploegen zijn als volgt samenge steld A: Van Kuyvenhoven (Upward), Van Bavel (Den Bosch), C. Peeters (EMHC), v. Lith (Den Bosch), Botje (Hattem), Kaanders (HTCC), Elzenaar (Den Bosch), Oost Lievense (Hilversum) en Eikelboom (Hattem). B: Paans (MEP); Berghuis (Gron. stud.), Brouwer (Arnhem), Bouwman (HMC), Wijzenbeek (HTCC), Zuhornn (HMC), J. en C. de Graaf (EMHC) en Van Eik (Venlo). De uitslagen van de districts wedstrij den waren: Noord-Holland - Zuid-Hol land 2-6; 't Gooi/Utrecht-Noord 4-2; Zuid-Oost 52Noord-Holland-Noord 04; Zuid-Holland-Zuid 28; 't Gooi Utrecht-Oost 3-3; Noord-Holland-Zuid 2-5; Zuid-Holland -'t Gooi/Utrecht 1-8; Noord-Oost 1-2; Noord-Holland -'t Gooi /Utrecht 3-6; Zuid-Holland-Oost 1-8; Noord-Zuid 1—2; Noord-Holland-Oost 1—5; Zuid-Holland-Noord 04; 't Gooi/ Utrecht-Zuid 2-2. DEN HAAG Tjitte Wijmstra, die negen jaar als trainer heeft gefungeerd van de Nederlandse damesturnploeg, heeft zondagmiddag tijdens een instruc tiedag in Den Haag afscheid genomen. De scheidende trainer ontving van het bondsbestuur van het KNGV als blijk van waardering een bandrecorder. Ook de damesploeg dankte hem met een ge schenk. Tijdens dezelfde bijeenkomst werd Joop Wickel (Rotterdam) geïnstalleerd als de nieuwe trainer. De heer Wickel zal tevens op gaan treden als coördina tor van alle dames- en meisjestrainin gen van het KNGV. Hij zal ook de dis trictstrainingen voor meisjes van negen tot elf jaar gaan organiseren. vaardige Leeds, dat dank zij Jack Charlton toen zijn verdediging gesloten hield, hard terug. Terry Cooper, John ny Giles, Peter Lorimer en Mick Jo nes brachten de stand op 5-2 voor Leeds. Arsenal, dat tien dagen geleden 850.000 gulden betaalde voor de negen tienjarige Peter Marinello aan Hiber nian, nam door Marinello een voor sprong van 1-0 tegen Manchester Uni ted. Het was niet voldoende, de Man- cunions wonnen met 2-1. Sheffield Wednesday, laagst geplaatst in de eerste divisie, verkocht deze week Peter Eustace voor 750.000 gulden aan West Ham United. De Hammers kwa men met Eustace naar Sheffield en wonnen met 3-2. Martin Peters en Geoff Hurst maakten de doelpunten voor West Ham. Liverpool heroverde de der de plaats op de ranglijst door in Stoke met 2-0 te winnen. De kopgroep van de eerste divisie bestaat uit: 1. Everton 27 43: 2. Leeds United 28 42: 3. Liverpool 26 34: 4. Chelsea 27 34. Uitslagen: Burnley Wolverhampton 1-3; Chel sea Leeds United 2-5; Coventry Ci ty Manchester City 3-0; Everton Ipswich Town 3-0; Manchester United Arsenal 2-1; Newcastle United Southampton afg. Nottingham Forest Sunderland afg.; Sheffield Wed West Ham United 2-3; Stoke City Liverpool 0-2; Tottenham H. Derby County 2-1; West Bromwich A. Crys tal Palace 3-2. Bologna Internazionale 2-1; Cag- liari Sampdoria 4-0; AC Milan Brescia 1-1; Napoli Vicenza 1-0; Pa lermo Juventus 1-3; AS Roma Bari 1-0; Torino Lazio 3-0; Verona Florentina 01. Stand na 16 wedstrijden: 1. Cagliari, 24 pnt; 2. Juventus 21; 3. Fiorentina 21. Sint Truiden Anderlecht 2-1; Union St. Gilloise Crossing Schaerbeek 0-0; FC Brugge FC Luik 5-2; Ra cing White Lierse SK 3-1; Standard Luik AS Oostende 5-0; La Gantoise FC Beringen 4-1; Beerschot Wa- regem 1-1; Charleroi Beveren Waas 1-0. De stand aan kop is: 1. Standard Luik 26 pnt; 2. La Gantoise 24; 3. FC Brugge 22; 4. Beerschot en Beveren Waas 21. Zaragoza Bilbao 1-1; Granada Real Sociedad 0-3; Mallorca Saba- dell 1-0; Valencia Atletico Madrid 2-3; Real Madrid Las Palmas 5-0; Celta de Vigo Sevilla 1-1; Barcelo- ne Pontevedra 2-0. De top van de ranglijst wordt ge vormd door: 1. Atletic Bilbao 1826 (doelgemiddelde 2811); 2. Atletico Ma drid 18-26 (29-15); 3. Real Madrid 18- 24 (35-20); Real Zaragoza 18-22 (23-18). DEVENTER Naast Ard Schenk heeft de KNSB zondagavond ook Jan Bazen ingeschreven voor het wereld kampioenschap sprint, dat 21 en 22 fe bruari in West Allis wordt gehouden. Het tweetal zal begeleid worden door coach Leen Pfrommer. Bazen vertrok vandaag met de kern ploeg naar het trainingskamp in Inzeil. Hij werd gisteren in Deventer winnaar van de sprintersklasse met een voor sprong van 1,71 punten op Marten Hoek stra. DEN HAAG Tijdens kringzwem wedstrijden in het Haagse zwembad „de Morgenstond" heeft Hans Elzerman (ZIAN) het nationale aspirantenrecord 200 meter schoolslag 25-meterbanen verbeterd en gebracht op 2.36,6. Het oude record stond met 2.37,6 sinds 28 december van het vorig jaar reeds op zijn naam. HAARLEM Piet Ridder heeft zon dag tijdens het open a-toernooi van de badmintonclub „Duinwijck" twee over winningen behaald. In de finale van het heren-enkelspel versloeg hij Vic Leunis- sen met 15-13, 9-15, 15-6 en samen met Loek Alders zegevierde hij in de finale van het heren-dubbelspel over Dave Moger en Vic Leunissen met 11-15, 15-9, 15-8. De uitslagen van de andere finales waren: Dames-enkelspel: Felice de Nooyer- Joke van Beusekom 11-3, 11-3. Dames dubbelspel: Joke van Beusekom/Felice de Nooyer-Marja Ridder/Marian Lues- Luesken 15-9, 7-15, 15-8. Gemengd dubbelspel: Marian Lues- ken/Boudewijn Ridder-Agnes van der Meulen-Geene/Loek Alders 15-9, 6-15, 15-8.

De Vallei | 1970 | | pagina 11