Raadslid j. H. Jansen plotseling overleden SPELHAL GEOPEND Feestelijk programma van sportadviesraad vr„'o"°; 11079 TERZAKE DOTO verhoogt contributies Wensen bij C.H.-A.R Taakverdeling in raad en meer openheid Levendige discussie Veiling Kesleren Muziek en toneel op CPJ jaarfeest ,.Nuts-pruts" voor ouderen Schietuitslagen in ,Op teeg naar grote verbeteringen Macro-leden spreken over motocross Mist u uw VALLEI? Belt u dan even a.u.b. Bierschuur verplaatst Meer openheid in gemeentezaken Verloren en gevonden B. alkenburg leed nederlaag V erkeerscursus Auto's frontaal in botsing Blikschade na slippartij en uitbreidingen accommodaties GROTE BEHOEFTE DEMONSTRATIES DAMMES SUBSIDIES BEJAARDENZORG KRITIEK MAANDAG 12 JANUARI 1970 VEENENDAAL ln zijn woning aan de P. H. van Rijnstraat is zater dagavond geheel onverwacht op 65- jarige leeftijd overleden de heer J. H. H. Jansen, raadslid voor de PvdA in de Veenendaalse gemeenteraad en pio nier van de voetbalclub VRC. De heer Jansen die vooral op sport gebied grote bekendheid genoot, was tot voor twee jaar adjunct inspecteur van de Raad van Arbeid Amersfoort. Toen ging hij met ver vroegd pensioen in verband met de reorganisatie van deze instelling. In de gehele na-oorlogse periode maakte hij deel uit van de fractie van de Par tij van de Arbeid in de Veenendaal se gemeenteraad. Hij was van plan zich voor een nieuwe zittingsperiode niet meer beschikbaar te stellen. Van VRC was hij oprichter, waarna hij tal van bestuursfuncties bij deze vereniging vervulde. Hij was jaren lang secretaris en voorzitter. Vorig jaar werd hij benoemd tot lid van verdienste. Het stoffelijk overschot van de heer Jansen wordt woensdagmorgen op de algemene begraafplaats aan de Mun- ni ken weg ter aarde besteld. RENSWOUDE Christelijke Platte lands Jongeren heet onze vereniging. Wat wij doen behoéft niét saai of ou derwets te zijn en dat wil ook niet zeg gen dat wij beter zijn dan anderen, maar wij willen proberen om God niet te vergeten." Aldus mej. E. de Ridder, presidente van de afdeling Scherpen- zeel van de CPJ, die zaterdagavond het traditionele jaarfeest hield in „Re- hoboth" in Renswoude. Zij wees er verder in haar openings woord op, dat op de vergaderingen ac tuele onderwerpen aangesneden worden en wekte iedere CPJ'er op, om in het pas begonnen jaar de afdeling nog gro ter te maken. Het afdelingsbestuur had een gevari eerd programma in elkaar gezet, dat bij de meesten wel aansloeg. „The In vestigators" uit Nunspeet, een muzika le groep beslaande uit twee jongens en twee meisjes zorgde met gitaarmuziek en zang voor de goede stemming waar na eigen leden van de afdeling het blij spel „Vader gaat op stap" op de plan ken zette. Daarin werd de verwikke lingen rond een ge^in van vader en drie vrijheidslievende dochters plastisch uit gebeeld. Lang niet alle amateur-tonelisten wa ren even rolvast maar dat deed aan het uiteindelijke succes niets af. Het publiek was niet karig met applaus, waaruit wel bleek dat men genoten had. Een dankwoord van de heer B. van Voorthuizen onderstreepte dit nog eens. Samenzang besloot dit gezellige jaarfeest. AMERONGEN Velen zullen onge twijfeld op de hoogte zijn van het bestaan van wat populair gezegd de „Nuts-pruts" heet: de cursus handen arbeid-vrije expressie voor de Amerong- se jeugd. Het gaat goed met deze cursus: het aantal aanmeldingen voor de ronde die deze maand start over trof alweer dat van het vorige kwar taal. Niet minder dan 66 kinderen doen nu mee! Van verschillende zijden is er reeds geïnformeerd naar de mogelijkheid om ditzelfde soort werk met volwasse nen te doen en degenen die de kinder cursus leiden hebben zich nu bereid verklaard het ook eens met ouderen te proberen. Daarom zal er vanaf donderdag 15 januari en daarna iedere donderdagavond' gedurende 8 weken gelegenheid zijn om in het Dorpshuis te knutselen met hout, papier of lap pen, met draad en gips en klei of zich te verdiepen in verschillende technie ken met inkt of verf op papier. „On derhands" gaven zich circa 15 deelne mers op. Voor ieder Nutslid bedragen de kosten, inclusief materiaal, f 12,50 per cursus. Niet-leden betalen 15,-. Aanmelding is mogelijk per brief kaart of telefonisch bij mevrouw O. Gelok, De Postmeester 16, Amerongen. Tel. 2036. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging behaal den in hun laatstgehouden wedstrijden op de binnenbaan de volgende resulta ten: M. Berendse 95, J. Koudijs 93, A. v. Eist 92. A. C. v. Dusschoten 87, P. ter Burg 86, P. Engelenburg 86, C. Valk enburg 86, J. ten Broek 84, T. Rusten- hoven 82, H. Methorst 81, A. Valken burg 79. J. Visser 79. H. Pater 79, H. v. Ginkel 79, A. v. Garderen 78 en E. J. Reemst 71 punten. lil i«a SCHERPENZEEL üp feestelijke wijze is zaterdagavond in Scherpenzeel de gemeentelijke spelhal officieel geopend. Dat gebeurde met een zeer aantrekke lijk programma dat was samengesteld door de leden van de Scherpenzeelse sportadviesraad. Vrijwel alle lokale sportverenigingen werkten mee aan de sfeenolle opening, terwijl de muziekvereniging Caecilia voor de muzikale omlijsting zorgde. Na een speech van burgemeester J. Heij verrichtte de echtgenote van Scherpen- zeels eerste burger de opening van de mini-sporthal, die was gevuld met hon derden belangstellenden. De eierhal is niet meer te herkennen. Het gebouw heeft een complete meta morfose ondergaan en deze verande ring betekent dat Scherpenzeel na lange tijd de indoorsporten een goe de kans heeft geboden om van de grond te komen. Er is een nieuwe vloer in de eierhal aangebracht, een uitste kende verlichting, een goede verwar ming en bovendien zijn in de ruimte twee kleedlokalen van elk 15 m2, toi letten en een kleedkamer voor scheids rechters gerealiseerd. De gemeente heeft voor deze verbou wing 50.000.beschikbaar gesteld, 'n bedrag dat waarschijnlijk nog wordt overschreden. Het was zaterdagavond voor sport- minnend Scherpenzeel een grote ge beurtenis. Er heerste een uitbundige vreugde onder het grote publiek toen muziekvereniging Caecilia de avond opende met vrolijke marsmuziek. Daar na marcheerden de Scherpenzeelse sportverenigingen de schietvereni ging, v.d. Scherpenzeel, Badge, Posei don, v.v. Valleivogels, Set-Up '69 en gymnastiekvereniging DOTO trots op om zich voor het erepodium, waarop even later de burgemeester en zijn vrouw verschenen, op te stellen. In zijn spontane speech zei Scher- penzeels eerste burger onder meer dat hij blij was dat de gemeente einde lijk ruimte had kunnen creëren voor de indoor-porten, want, aldus de heer Heij: „aan een spelhal was grote be hoefte. Dat is overduidelijk gebleken uit het feit dat, zodra bekend werd dat de gemeentelijke eierhal zou worden omgetoverd in een sportaccommodatie, maar liefst drie nieuwe verenigingen werden opgericht, te weten volleybal vereniging Set-Up '69 (met 100 leden), badmintonclub i Badge (met 60 leden) en tennisvereniging Scherpenzeel (met 30 leden)". Er bleven volgens hem nog genoeg wensen van de sportclubs over. maar Mevr. Hey had de ervaringen van een knipcursus niet nodig om de symbo lische opening van de spelhal te ver richten. de nadruk moet nu niet worden gelegd op wat we nog meer willen, zo zei hij. „In onze gemeente met meer dan 2000 actieve sportbeoefenaars is dit een stap in de goede richting, waarop we allen trots kunnen zijn. We hebben nu een geschikte ruimte voor de gymnastieklesen van de lage re scholen en voor de lokale sport verenigingen!" Vervolgens bracht hij dank aan al len die hadden meegewerkt aan de ver bouwing van de hal, aan de sportad viesraad die voor een geweldig ope ningsprogramma had gezorgd en voor al aan de vorige burgemeester, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, onder wiens beleid het initiatief tot de ver andering van de eierhal was genomen. De heer Heij besloot zijn toespraak als volgt: „Wij hebben nog geen opti male mogelijkheden geschapen, doch wij zijn op weg naar grote verbeterin gen en uitbreidingen van de plaatselij ke accommodaties. Dat blijkt wel uit de plannen die wij RHENEN Eind komende week houdt de motorclub Rhenen en omstreken de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Naast de gebruikelijke punten als jaar verslagen staat een bestuursverkiezing op de agenda. De heren D. J. Boven- schen en L. van Setten zijn periodiek aftredend. Beiden zijn herkiesbaar. Als voornaamste punt voor deze ver gadering geldt een bespreking over de motorcross 1970. ADVERTENTIE voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 hebben gemaakt voor de komende ja ren". Daarna knipte zijn echtgenote het lint (gespannen voor het erepodium!) door en daarmee was de mini-sporthal officieel geopend. Onmiddellijk daarop gingen de de monstraties van de verschillende ver enigingen van start. De mini-pupillen van Valleivogels en Scherpenzeel speel den een zaalvoetbalwedstrijd (1-1), ge volgd door een duel tussen de pupillen van beide clubs, dat eindigde in een 2-0 overwinning voor Scherpenzeel. De nieuwe vereniging Badge gaf een badmintondemonstratie in een mixed partij en vervolgens verzorgden DOTO- meisjes ..een ritmische oefening. Set- Up '69 vond het verstandig om zélf niet te spelen en, had SSS uit Barne- veld uitgenodigd, welke vereniging een volleybaldemonstratie op hoog peil gaf. Tot slot brachten de adspiranten van DOTO een springnummer en een demonstratie op de mini-trampoline, welke onderdelen met een ferm ap plaus werden beloond. De voorzitter van de sportadvies raad, de heer C. C. Elands, sprak het slotwoord op deze voor Scherpenzeel zo belangrijke avond. ELST „De Bierschuur", die onder deze naam als zodanig een begrip voor Eist en omgeving is geworden, is dezer dagen niet alleen van plaats veranderd, maar heeft tevens een belangrijke metamorfose onder gaan. De heer v.d. Gaag, eigenaar van de schuur, heeft om persoonlijke redenen waarover hij niet wil uitweiden de gehele zaak met het daarbij behorend woonpand verkocht aan een inwoner van Eist, die het perceel voor geheel andere doeleinden gaat gebruiken. Thans drijft de heer v.d. Gaag de bierschuur samen met de heer A. Bud ding Jr., achter wiens huis inmiddels de nieuwe, veel fraaiere schuur is ver rezen. Behalve dat de plaats van exploitatie enkele tientallen meters is verschoven, is aan de verdere gang van zaken niets veranderd. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen hebben besloten naast het toezenden van de raadstuk- ken aan de pers de verslaggevers ook gelegenheid te geven de stukken in te zien, die voor de raadsleden ter inza ge worden gelegd. Zij deden hiervan mededeling in een rondschrijven aan de verslaggevers. Het motief luidt: "een nog grotere openheid te bevorderen met betrekking tot de raadsvergaderingen." KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Goudreinette: I 65-75: 33-36 I 75-85: 46-50; I 85-95: 46; II 65-75: 23-30; II 75- 85: 32-41. II 85-95: 34-35. Cox's Or. Pippin: I 60-65: 24-27, I 65- 70: 37-45. I 70-75: 56-62, I 75-85: 62-72. Ingrid Marie: I 65-70: 23, I 60-70: 19- 21, I 70-75: 31-35, I 70-80: 36-39, I 80-90: 46. Golden Delicious: I 60-70: 35, I 70-80: 40; II 75-85: 32-36. Present van Engeland: I 55-65: 20, I 65-75: 32. Dykmanszoet: I 60-70: 38-45, I 70-80: 53-61. Rode Goudreinette: I 65-75: 36; I 75- 85: 49. Legiponts: II 55-70: 37, II 60-70: 49. Conference: I 55-60: 55-58, I 60-70: 66. Prijzen genoteerd in centen per kg. Een vlaggenparade en een represen tatie van Scherpenzeelse verenigingen begeleidde de feestelijke ingebruik stelling van de spelhal. SCHERPENZEEL Gevonden: Kin derwanten aan touwtje; 1 paar schaat sen; 1 bankbiljet van 10,-; blauw regenpak, auto-contactsleutels; bos sleu tels, zwarte glacé heren handschoenen, groene damessportfiets en zwarte re genbroek. Verloren: Gouden dameshorloge; bruine herenhandschoen; blauwe ny lon kinderwant, bruine herenporte- monnaie, inhoud 25,-; gouden scha kelarmband; gestreepte sjaal met geel-blauw-rood, blauw kinderpantof feltje, doublé dameshorloge, gouden zegelring en gouden kinderarmband je. Inlichtingen Rijkspolitie Scherpen zeel. SCHERPENZEEL Zal het jaar 1970 voor de Scherpenzeelse gymnastiekvereni ging DOTO een rampjaar worden op financieel gebied Dit was een punt dat de voorzitter van DOTO, de heer A. C. v.d. Meer, aanhaalde in zyn openingswoord tijdens de vrijdagavond gehouden ledenvergadering. Als de plannen werkelijkheid worden die op tafel liggen betreffende de hoogte van de huur van het gymnas tieklokaal betekent dit, dat dit de gymnastiekvereniging tussen de 4000,en de 5000,per jaar zal gaan kosten. Ondanks het feit dat Doto met ruim 400 leden de grootste en een zeer ge zonde vereniging is in Scherpenzeel en dank zij het feit dat men door het organiseren van een bazar en een olie bollen-actie nog over een goed saldo beschikt, aldus voorzitter v.d. Meer is Doto niet in staat dit te dragen. Be sloten werd om de contributie voor het komende jaar als volgt vast te stellen, kinderen 1,50 groteren 2,- en se nioren 3,- per maand. De secretares se bracht een zeer uitvoerig jaarver- VEENENDAAL De onderlinge competitie van VDC is deze week voort gezet met enkele partyen. Leider B. Val kenburg leed 'n nederlaag tegen J. Ver meer. A. Kalter die op de 2e plaats stond deed het nog slechter door 2 maal te verliezen van G. Rotterdam en D. Bouman. De uitslagen waren: N. Valkenburg - A. Keyman 1-1; A. Kalter - G. Rotterdam 6-2; D. Bou man - A. Kalter 2-0; B. Valkenburg - J. Vermeer 0-2; J. Vermeer - D. van Leeuwen 2-0; N. Valkenburg - H. Ver hoef 2-0; H. Verhoef - G. Rotterdam 1-1 (was eerder afgebroken). AMERONGEN Evenals in voor gaande jaren organiseert het Verbond voor Veilig Verkeer te Amerongen ook nu weer een verkeerscursus. Deze cur sus wordt gegeven in het theorielokaal van de autorijschool Succes, Zandvoort 7 en wordt gegeven door de heer P. Stam. Het verbond verwacht de opgave voor deelneming gaarne voor 17 januari a.s. bij de heren J. Pakvis, J. J. Eijffius en H. Sasburg. Het cursusgeld bedraagt slechts 2, per avond, koffie inbegrepen. Deze cursus is alleen voor de leden. De cur sus wordt opgeluisterd met het verto nen van dia's, films en oefenbladen. Tevens wordt medegedeeld, dat door de hogere kosten van Weg Wijs de contributie is verhoogd tot minimaal 3,-. slag uit en hieruit kon men opmer ken dat er in het afgelopen jaar door Doto op verschillende wedstrijden nog een aantal fraaie successen waren ge boekt. De aftredende bestuursleden mevr. Veenvliet-Van El ten en de heren B. Berkhof en A. C. Vermeer wrden met overgrote meerderheid herkozen. In de vacature ontstaan door het be danken van mevrouw Lansing-Moesber- gen werd gekozen de heer H. Rene*. Ook was het afgelopen jaar een moeilijk jaar geweest omdat men drie verschillende voorzitters had gehad. De huidige voorzitter bracht bijzondere dank aan zijn voorgangers. Nadat het zakelijke gedeelte was af gehandeld bleef men nog enige tijd ge zellig met een vrolijk stukje muziek bijeen. RHENEN Op de Achterbergse- straatweg, tussen de spoorwegover gang en de openbare lagere school Achterberg, vond vrijdagmiddag een frontale botsing tussen twee auto's plaats. Beide wagens, waarvan de bestelauto afkomstig was van de Rhedense firma Van W. aan de Herenstraat, liepen aan de voorkant zware blikschade op. De aanrijding ontstond doordat de wagen van de firma W. in een slip terecht kwam en zijn tegenligger niet meer kon ontwijken. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Van W. Jr. was licht gewond aan zijn neus. RENSWOUDE Ter hoogte van de begraafplaats aan de Holleweg te Rens woude had vrijdagmorgen een botsing plaats tussen de automobilisten B. uit Scherpenzeel en de oliehandelaar v. <L B. uit Maasbergen. Oorzaak was de gladheid van de weg. De materiële schade was vrij groot. De politie heeft de zaak in onderzoek. RENSWOUDE Onder leiding van de heer A. C. Schalk werd vrijdagavond een forumavond gehouden in gebouw Rehoboth te Renswoude. Voor een rede lijk gevulde zaal spraken achtereenvolgens enkele leden van de ARP en de CHU over diverse onderwerpen. Daar zij zich stipt hielden aan de afgespro ken tijd van vijf minuten was er daarna ruimschoots de gelegenheid tot vragen stellen. Meer openheid, taakverdeling van de raadsleden en het benoemen van commissies uit de bevolking bleken de voornaamste wensen die uit de discussie naar voren kwamen. In een kort inleidend woord lichtte de heer Schalk (AR) deze avond toe. H(j zei onder meer, dat men als christen moet trachten te zijn in alle geledingen van het leven, dus ook in de politiek. De eerste spreker was de heer S. Tienstra (AR), die in het kort de po litiek in het algemeen besprak. Hij zei, dat reeds jaren plannen bestaan tot samenwerking van A.R. en C.H. „Dit moet nu mogelijk zyn in Rens woude en wel uit christelijke overwe gingen. Tezamen moet een christelijk blok gevormd worden tegen de niet- christelijke partijen," aldus spreker. De volgende spreker, de heer D. Co- zijnsen (CH), sprak ovér de christe lijke politiek. De overheid heeft haar gezag van God gekregen en moet God verantwoording afleggen. Zij dient de vrede in de wereld en de rust overal te bevorderen. De overheid ziet de kerk als het geweten van het volk. Het zal, aldus spreker, zeer wense lijk zijn, dat de gemeenteraad hearings voor de bevolking organiseert. Meer burgers moeten worden ingeschakeld in adviescommissies. De heer H. Vermeulen (wethouder AR) zei het een en ander over on derwijs, gezondheidszorg, monumen ten en recreatie. De laatste jaren steeg de subsidie per leerling 50 tot 60 pet. Er werd gebruik gemaakt van de mo gelijkheid schoolartsen en tandartsen jaarlijks de kinderen op de scholen te laten onderzoeken. Er wordt subsidie gegeven voor het schoolzwemmen en er werden nieuwe leermiddelen en schoolmeubels aangeschaft. De heer H. Stoer (raadslid CH) acht te de huisvesting voor bejaarden een groot probleem. Tot nu toe gaan be jaarden naar tehuizen in Veenendaal of Scherpenzeel. aangezien de kosten voor een bejaardenwoning vrijwel even hoog zijn als voor een gewone woning. Aandacht schenken aan dit huisvestingsprobleem voor tal van be jaarden vond spreker van het groot ste belang. Een enkel zorgelijk woord wijdde de heer Stoer aan de dreigende herin deling. Er wordt veel tegen geprotes teerd en tal van acties worden ge voerd, doch: „De bijl ligt reeds aan de wortel van de boom!" Ten slotte bleek de heer Stoer een groot voorstander te zijn van taakverdeling in de ge meenteraad. De laatste spreker was de heer J. T. Wolleswinkel (wethouder CH), die een groot aantal onderwerpen kon aanroe ren. Hij verklaarde zich allereerst op te stellen achter de woorden van de heer Tienstra, doch uitte enige kritiek op de heer Cozijnsen. Hij meende dat deze wel wat te ver ging door alle vergaderingen „open" te houden. Er zijn nu eenmaal vergaderingen, bijv. op sociaal gebied, die geheim moeten blijven. De heer Stoer was in de raad gekomen, aldus de heer Wolleswinkel, om het de raad flink lastig te maken. Een geanimeerde bespreking volgde. Het mixed C.H. en A.R. forum, v.l. n.r. de heren H. Vermeulen, D. Cozijn sen, A. C. Schalk, S. Tienstra, H. Stoer en J. T. Wolleswinkel.

De Vallei | 1970 | | pagina 3