Sublieme start van STV-Climax 1 RHC-heren op valreep verslagen Thuisclub zonder Henk v. d. Meer Kampioenspretendent Zwemlust wees VZC-equipe terug: 5-7 Blue Soeks bereiden zich voor op de competitie Panters pareerde aanval van Shot Vrijken leed nederlaag NEK-AAN-NEK-RA CE DOVO EN OLYMPIA Tafeltennis- vierkamp voor Zweden Prestaties van v. Dam imponerend „De Zwaanwon Handbal Zaalvoetbaltoernooi Valleirenners streden in Apeldoorn Volleybal Mulders winnaar in Leersum Binding Rechts' vergadert Waterhoogten Veiling Tiel BILJARTEN Schaken HARDE CHARGES WIELRENNEN SPANNING BIERKAAI BILJARTEN SPORT IN 'T KORT Veiling Geldermalsen MAANDAG 12 JANUARI 1970 VEENENDAAL STV-Climax is de strijd om het behoud van het hoofd klasseschap wel bijzonder hoopgevend begonnen. In Den Haag werd de derde uitgave van Wibats met 2-8 verslagen. Vooral de prestaties van v. Dam die na 2 jaar weer in het eerste team uitkwam, waren imponerend. Hij wist tweemaal tot winst te komen evenals Vermeer. Van Wely bleef, al was hij niet in topvorm, ongeslagen. STV-Climax 2 leed in Apeldoorn te- Ön het sterke Torpedo een (verwacht- nederlaag. Ondanks redelijk goede tegenstand werd het een duidelijk 9-1 verlies. WIBATS 3 - STV-CLIMAX: 2-8. De Veenendalers liepen in deze wed strijd tot maar liefst 0-8 uit voordat de tegenstanders kans zagen een winst puntje in de wacht te slepen. Vermeer startte overrompelend tegen de toch zeker niet zwakke Hoek en won met 9-21 en 13-21. Van Dam begon z'n rentree in het 1ste team schijnbaar zonder zenuwen en gaf Tsong ho Chen met 11-21 en 16-21 geen enkele kans. Tegen de sterk verdedigende Felsen- thal moest een te gehaast spelende Van Wely de le game afgeven maar hij bleef in beide volgende games z'n tegenstander gemakkelijk de baas (21-15, 8-21 en 13-21). In het dubbelspel had de Haagse combinatie geen antwoord op het aan- valsspel van Vermeer en v. Wely (11-21 en 18-21). Hierna liet Vermeer met 13-21 en 15-21 Tshong ho Chen aan de verkeerde zijde van de score waarna v. Wely tegen Hoek de zege voor STV-Climax veilig stelde (17-21, 21-17 en 8-21). Met sterk aanvalsspel wist v. Dam daarop de verdediging van Felsenthal te doorbreken (17-21, 21-11 en 16-21). Van Wely wist ongeslagen te blijven door Tsong ho Chen met 13-21 en 18-21 z'n derde nederlaag te bezorgen. Tegen Felsenthal lukte het plotseling niet zo best meer met de aanval van Vermeer. De 1ste game ging met 21-18 naar z'n opponent maar de 2de game was met 13-21 toch nog duidelijk voor de STV- Climaxspeler. In de beslissende game liep een geconcentreerd „schuivende" Vermeer een 13-12 achterstand in en kwam met 20-21 zelfs op setpoint, om toch nog met 23-21 ten onder te gaan. RENSWOUDE In Maarsbergen speelde De Zwaan I in de eerste ronde van de bekercompetitie tegen Wilton I en won deze eerste bekerontmoeting. C. de Fluiter en C. Vink sr. zetten hun partij vlot in winst om. De Zwaan komt nu in de volgende ronde uit tegen de winnaar van 't duel Driehoek 4Excelsior 2. Het team dat na deze twee wedstrijden lijstaanvoer der is in zijn poule gaat over naar de kwartfinale. Bekerhouder is BW I. De plaatselijke uitslagen luidden: Resp. moyenne én matchpnt.: De Zwaaan I: G. Mulders 3.07 1; C. Vink (jr.) 1.99 0; C. de Fluiter 1.86 2; C. Vink (sr.) 2.50 2. Wilton I: L. A. Landa 2.76 1; T. de Bree 2.00 2; A. v. Wijhe 1.05 0; J. Bijlsma 1.40 0. Extra winstpunt: Do Zwaan 0.939% tegen Wilton 0.948%; eindstand 5-4. In de slotpartij moest v. Dam met 21-18 en 21-19 nog het hoofd buigen voor Hoek. Deze prachtige overwinning zal voor het STV-Climaxteam zeker een stimu lans zijn om de nog volgende, onge twijfeld zware wedstrijden met ver trouwen tegemoet te zien. TORPEDO-STV-CLIMAX 2: 9-1. Dat de Apeldoorners een zeer sterk team hebben was al in de eerste helft van de competitie gebleken waarin het ongeslagen bovenaan eindigde. Het zonder v. Dam bovendien verzwakte STV-Climaxteam had dan ook geen enkele kans. De meer in dit team op gestelde Bos moest met 3 nederlagen UTRECHT De wedstrijd, die het herenteam van RHC zondag speelde tegen Sport Vereent in Utrecht, zou de voorlopige beslissing moeten bren gen over de zo belangrijke tweede plaats in de afdelings-eerste klas. De ze tweede plaats geeft recht op pro motiewedstrijden van het district. Het zag er in het begin naar uit, dat de RHC-ploeg op een gemakkelij ke overinning afstevende. Er werd voortreffelijk handbal gespeeld. Bij een 26 voorsprong haalde een dis cutabele spelerswisseling het verband uit de goed draaiende ploeg. Pas bij een 76 stand voor Sport Vereent kwam er weer ritme in de RHC-ploeg. Na de rust kwam RHC snel op 77, maar opnieuw liepen de Utrechters naar een voorsprong, 97. Toch ging de RHC-ploeg nu steeds beter draaien. De ploeg kwam met 1110 voor en be hield deze voorsprong van één doel punt tot kort voor het einde. Onder hoogspanning verliepen de laatste mi nuten. Sport Vereent liep een 1516 achterstand in en wist zowaar in de allerlaatste seconde van de wedstrijd een 1716 overwinning uit het vuur te slepen. Daardoor zijn de kansen op promotie miniem geworden, maar nog steeds niet helemaal verkeken. Kampioenschap Het dames-team van RHC stevent rechtstreeks op het kampioenschap af. De wedstrijden tegen het harde Dore- stad werden altijd met vrees tegemoet gezien. Het is-echter een zeer sportie ve wedstrijd geworden, waarin het duidelijke krachtsverschil door RflC ook in de score tot uitdrukking werd gebracht. Een 20 voorsprong werd in de tweede helft met goed opbou wend spel opgevoerd tot een niets aan duidelijkheid te wensen overlatend 72 eindresultaat. Door deze zege begint een kam pioenschap tot de reële mogelijkheden te behoren. Wanneer het RHC-team nog weet af te rekenen met de enige concurrent, Celeritus, kan het zich gaan prepareren op de promotiewed strijden voor de 2e klasse. genoegen nemen evenals Doornkamp die vooral tegen Kolderhof een uitste kende wedstrijd speelde. De Kleuver zorgde voor het enige winstpunt door Kolderhof een neder laag te bezorgen maar zowel Keizer als De Wit was te sterk voor hem. In een uiterst spannend dubbelspel moesten Doornkamp en De Kleuver zich, in beide games, pas in de ver lenging gewonnen geven (22-20 en 24-22). Daar dit team in de promotie- groep zit hoeft het zich uiteraard over degradatie geen zorgen te maken. Aan een eventueel hoofdklasserschap be hoeft men echter niet te denken VEENENDAAL De uitslagen van de 14e ronde van de onderlinge compe titie van de Veenendaalse Schaakver eniging waren als volgt: J. W. BoelensL. Vrijken 10; E. ZinkhaanH. Heikamp 0-1; J. N. Elen- baasL. H. Honnie 10; C. ter Hogt M. de Kleuver 01; J. C. v. d. PolG. R. Kets afgebr.; T. LuchsingerM. v. d. Bovenkamp afgebr.; G. v. VeenJ. de Gooyer V*lltJ. Hage—C. Wijnbergen 01; W. BomC. Beyer V»Vt; G. de Koning—R. Knol 0—1. Door de verliespartij van L. Vrijken tegen J. W. Boelens werd de leidende positie van L. Vrijken belangrijk ver zwakt. De stand aan de kop van de ranglijst is enigszins onduidelijk door de nog uit te spelen afgebroken partijen van Vrijken (1) en Boelens (2). H. Heikamp staat nu op de derde plaats. Vandaag wordt er tegen Ede 1 gespeeld. Veenendaal haalde tot op heden slechts twee punten uit drie wedstrijden door een gelijk spel tegen Wageningen 2 en Bennekom en verlies tegen Pion 1 uit Groesbeek. VEENENDAAL Het met veel spanning tegenioetgeziene waterpolo- duel tussen de debutant in de eerste klasse, VZC, en kampioenspretendent Zwemlust uit Utrecht is geëindigd in een 57 nederlaag voor de Veenenda lers. Het verloop van deze spannende wedstrijd was sensationeel. Zwemlust kwam enkele malen fortuin lijk aan doelpunten, terwijl arbiter G. Jansen uit Arnhem enkele malen zware attaques contra VZC-spelers in 't vier- metergebied van Zwemlust ontgingen. De Veenendalers speelden zonder kee per Henk van der Meer, die door griep was geveld. Een vrij groot publiek was getuige van een sensationeel begin van de match. Na enige schermutselingen los te Wim van der Meer een keihard schot waaruit de bal onhoudbaar in de hoek van het Zwemlust-doel verdween (1-0). Zwemlust liet daarna VZC komen met de bedoeling snelle tegenoffensieven te ondernemen, hetgeen in deze strijd meermalen het geval was. Vlak voor het einde van de eerste spelfase kwam Zwemlust aan zijn eerste goal. Een hard schot bleek te veel voor invaller- doelman Frans Leeman (1-1). In het tweede spelgedeelte harde charges, fraai positiespel en een hard werkend VZC. Arbiter Jansen maakte hierin enkele kostbare fouten. Midden voor van der Kolk werd diverse malen te fel op zijn huid gezeten en Wim van der Meer werd in zijn rushes soms keihard gestuit. De scheidsrechter floot niet voor overtredingen. Van dichtbij scoorde Zwemlust in dit speldeel via de binnenkant van de paal 1-2. Het derde deel verliep sensationeel. Het publiek roerde zich geducht en er heerste een geweldige sfeer in 't Val- leibad. Bij één der Utrechtse aanvallen SCHERPENZEEL De jeugdleiders van de voetbalvereniging Scherpenzeel heb ben zaterdag in de nieuwe speelhal voor een goed georganiseerd zaalvoetbaltoer nooi gezorgd. Al spoedig bleek dat Olympia uit Hilversum en DOVO uit Veenen daal de sterksten waren. Het werd een nek-aan-nek-race tussen deze verenigingen, maar toen Woudenberg ineens voor een verrassing zorgde door met 1—0 van DOVO te winnen werd de strijd in het voordeel van de Hilversummers beslist. Bekerhouder DOVO moest toestaan dat de Adrie ter Burg-beker voor een jaar naar Hilversum gaat. Om 9 uur heette de heer M. Louwers de deelnemers namens de jeugdcommis sie welkom. Er werd zeer fel om de punten gestreden in het toernooi waar op als scheidsrechters de heren G. v. Bruggen, A. v. Bruggen en A. ter Burg optraden. Na afloop reikte de voorzit ter van de jeugdcommissie, de heer A. Baardemans, de prijzen uit. Hij dankte vooral de heer A. ter Burg die de VEENENDAAL „Kijk naar die bal en sprint.' Paf. Nu inkomen oké. En weer terug". Zestien jon gens reageren pijlsnel op de luide commando's van coach en trainer Leo Vonk, de zwaarbesnorde honk baller van de Blue Soeks. In de gymnastiekzaal van de Jchthus-mavo is hij nu reeds bezig met een uiterst serieuze voorbe reiding op het komende honkbal seizoen, dat in de laatste week van april gaat beginnen. Keihard wordt er getraind, want Vonk is er de man niet naar om het z'n pupillen gemakkelijk te maken. Dit jaar bestaat de Veenendaalse honkbalclub vijf jaar. Het aantal ploegen twee seniorenteams en een junioren team wordt dit jaar uitgebreid met een tweede jeugdformatie. Steeds sneller begint deze tak van sport vat te krijgen op de Veenen daalse jeugd, niet in het minst door het enthousiasme waarmee de Amsterdamse V eenendaler" Vonk te werk gaat. De ruim 60 leden van de Blue Soeks ontvangen momenteel 2 uur training op zater dagmiddag, waarvan een half uur conditietraining in de bossen van Prattenburg. Met ingang van volgende week komt daar nog de extra training voor werpers en catchers bij, die uiteraard meer gespecialiseerd is. Een probleem dat zich steeds meer doet gelden is het tekort aan jeugdleiders die verstand van honkbal hebben. Leo Vonk „We zouden er graag enkele bij hebben die iets voor onze jeugd willen doen. We denken nog niet aan een le denstop, maar toch wel aan een zekere beperkingNu moeten som mige vaders in actie komen om er met de jeugd op uit te trekken". Een gelukkige omstandigheid is dat men bij de aanvang van het nieuwe seizoen gebruik kan gaan maken van het mini-sportpark aan de Middellaan. .Daarmee hebben we voorlopig voldoende accommo datie al moet er nog wel wat ge- gebeuren voor het goed bespeel baar is. Er komt een werpheuvel en een slagplaat, terwijl we ook een back-stop gaan aanbrengen. Hoewel er nog geen gravel-loopba- nen komen kunnen we dan toch wel van een semi-Amerikaanse accommodatie spreken", zegt Leo Vonk. Met soepele bewegingen demon streert hij even later weer een gro te verzameling oefeningen en dan klinkt z'n stem opnieuw door de zaal. ,,Kijk naar die bal, stap over en sprint." „Oké, en terug naar je plaats". Teammanager Leo Vonk (links) geeft zijn pupil Rinie van Koo- ten instructies op de training in de Ichthus-mavo. fraaie beker beschikbaar had gesteld en daarmee veel voor de sport doet. De uitslag was als volgt: Olympia 12 punten, DOVO 10 punten, Woudenberg 5 punten, Scherpenzeel 5 punten. De uitslagen jongens van 8 en 9 jaar waren: Scherpenzeel A-Scher- penzeel B 2-9, Olympia-Woudenberg 3-0, DOVO-Scherpenzeel A 2-0, Scher penzeel B-Woudenberg 0-4 DOVO 1-0, Woudenberg-Scherpenzeel 0-0, DOVO- Scherpenzeel A-Olympia 0-1, Wouden- berg-DOVO 1-0 en Ölympia-Scherpen- zeel 3-0. De uitslag van de 10- en 11-jarigen luidde: Woudenberg Scherpenzeel 0-2, Olympia-DOVO 0-1, Scherpenzeel- Olympia 0-4, Woudenberg-DOVO 0-3, Olympia-Woudenberg 1-0 en Scherpen zeel-DOVO 0-1. APELDOORN Aan de zaterdag in Apeldoorn gehouden Gelderse veldrit- kampioenschappen namen ook enkele leden van de „Valleirenners" uit Scher penzeel deel. Bij de adspiranten, die 4 ronden re den, wist de Apeldoorner L. Steur (op een gewone fiets) fraai te zegevieren. De uitslag was: 1. L. Steur (Apel doorn) 6. Ate Atema (Barneveld) 7. Evert Blotenburg (Leusden). Bij de nieuwelingen ging de strijd over 7 ronden. Van start af nam de Apeldoorner R. Masseling de kop, maar hij werd lange tijd goed gevolgd door Co Janssen, Rolf Sas en een goed mee draaiende Jan Hoksbergen. Co Janssen kreeg geen kans om de eerste man te bedreigen, want na 4 ron den liep zijn achterwiel vast, hetgeen hem zelfs de tweede plaats kostte. Jan Hoksbergen, Ted Sas en Arend Langelaar waren door pech genood zaakt af te stappen. Uitslag: 1. R. Masseling (Apeldoorn), 2. Stokman (Ulft), 3. Co Janssen (Rhe- nen), 5. Rolf Sas (Scherpenzeel). De amateurs moesten 10 ronden af leggen. In deze rit bewees de Apeldoor ner Gert Wildeboer dat hij een van de grote kandidaten is voor de Nederland se titel, want hij gaf de andere ama teurs geen schijn van kans. Uitslag: 1. Gert Wildeboer (Apel doorn) 2. G. Scheffer (Zelhem), 3. Van Raalte (IJsselstreek). Woensdag 28 januari wordt er in Scherpenzeel een wielersportavond be legd. Met onder andere wielersport films (verzorgd door Vredestein) en een quiz onder leiding van Charly Rys, waaraan onder meer meewerken Joop Middeling, coach van de KNWU, Frans Mahn (oud-wereldkampioen en trainer van de KNWU) en Martin Wierstra (oud-stayerkampioen). Deze avond in café „Marktzicht" be gint om acht uur en is gratis voor ie dereen toegankelijk. De laatste aanval van VZC. Mid denachter Carel van Velzen (geheel rechts) probeert met een onverwacht schot nog verandering in de score te brengen, maar dat lukt niet. caramboleerde de bal via een hoofd en de uit zijn doel gekomen VZC-goalie in het net (1-3), maar met een prach tig afstandsschot verkleinde Evert van den Dikkenberg de achterstand tot 2-3. Tussen twee man in scoorde Gerard van der Kolk de gelijkmaker (3-3). Wim van der Meer knalde juist naast voor dal Zwemlust door Van Wees een 3-4 voorsprong nam. Nadat in de laatste spelfase keeper Leeman goed redde was het weer Van der Kolk die zwaar gehinderd met een achterwaarts schot 4-4 aantekende. Even later kwam Zwemlust weer ge lukkig aan een doelpunt. Van de Lin den schoot hard op het doel van VZC, de bal belandde een tweetal meter voor het doel op het water, maar „taterde" door en dat betekende 4-5. Bij een numerieke meerderheid scoor de Zwemlust van dichtbij onhoudbaar 4-6, maar de match kwam op het top punt van spanning toen Van den Dik kenberg met een goed gericht schot VZC weer dichter bij Zwemlust bracht (5-6). De Veenendalers ondernamen di verse gevaarlijke aanvallen, maar de gesloten Zwemlust-defensie (en arbiter Jansen) hielden VZC van een treffer af. Vlak voor tijd zag de gevaarlijke Van de Linden kans om na een massale Utrechtse aanval met een boogbal 5-7 te scoren en dat was de beslissing. Met VZC zwaar in de aanval floot de arbi ter voor de laatste maal. De „old-timers" van VZC speelden hierna tegen de eerste uitgave van Va- halis uit Tiel en behaalden een ver dienstelijk 5-5 gelijkspel. Corfyfeeën als de gebroeders Termeer van Vahalis, vooraan in de nationale zwemgelederen bleken te snel voor de oudgedienden van VZC. J VEENENDAAL De herenploeg van Panters heeft zaterdagmiddag in Cu- lemborg een verrassende 30 overwinning geboekt op het hooggenoteerle Shot 2. Thuis speelde Panters met moeite gelijk tgen deze snelle formatie, maar ditmaal kwamen de Veenendalers alleen in de derde set even in moeilijk heden. Het werd 1414. maar de gasten wonnen met 1614 en daardoor de strijd met 30. De dameswedstrijd PantersBBSC ging niet door. daar vrijdag werd medege deeld, dat enkele Apeldoornse speelsters in een vertegenwoordigend team moes ten uitkomen. AMSTELVEEN Het Zweedse da- mes-tafeltennisteam heeft zaterdag in Amstelveen de vierkamp gewonnen met Denemarken (derde), het Nederlandse team (vierde) en het Nederlandse jeugdteam (tweede). De Zweedse dames, Birgitta Rad- berg en Lena Anderson, verloren slechts een partij, het dubbelspel in de wedstrijd tegen Nederland. Ellen Klatt en Veronique van der Laan behaalden van de Nederlandse speelsters de beste resultaten, zij kwa men beiden zes keer achter de tafel, drie keer in het enkelspel en drie keer in het dubbelspel. Zowel indivi dueel als gezamenlijk wonnen zij twee partijen in de Amstelveense sporthal „de Kamphaan". In het Nederlandse seniorenteam speelde Mary van Rui ten vijf enkelspelen, zij won een keer. Son ja Heltzel stapte vier keer met een nederlaag van de tafel en won met Mary van Ruiten twee van de drie dub belspelen. Gedetailleerde uitslagen: Nederland - Zweden 1-3. Mary van RuitenBirgitta Radberg 12-21, 7-21; Sonja Heltzel - Lena An derson 12-21, 11-21; Van Ruiten/Heltzel Anderson/Radberg 21—11, 18—21, 22— 20; Van Ruiten - Anderson 16-21, 7-21. Nederland junioren - Denemarken 3-0. Ellen Klatt - Britta Christensen 17-21, 21-19, 21-15. Veronique van der Laan - Susanne Poulsen 22-20, 22-20; Klat/ Van der Laan Christensen/Poulsen 21-19, 21-16. Nederland - Nederland junioren 0-3. Van Ruiten - Klatt 15-21. 15-21; Helt zel - Van der Laan 19-21, 6-21; Van Ruiten/Heltzel - Klatt/Van der Laan 15- 21, 12-21. Denemarken - Zweden 0-3. Christensen - Radberg 19-21, 14-21; PoulsenAnderson 821, 1321; Chirs- tensen/Poulsen - Radberg/Anderson 11- 21, 21-19, 18-21. Nederland - Denemarken 2-3. Heltzel - Christensen 17-21, 10-21; Van Ruiten - Poulsen 22-20, 21-17; Helt- zel/Van Ruiten - Christensen/Poulsen 21-18, 14-21, 21-18; Van Ruiten - Chris tensen 21—15, 12—21, 18—21; Heltzel— Poulsen 2224, 1921. Nederland junioren - Zweden 0-3. Van der Laan - Radberg 16-21, 19-21; Klatt - Anderson 22-20, 14-21, 9-31; Van der Laan Klatt - Radberg/Ander son 16-21, 11-21. Het lag in de lijn der verwachtingen, dat Shot thuis sterk voor de dag zou komen, want daardoor zou het de plaats op de ranglijst aanmerkelijk verstevigen, terwijl Panters bij verlies definitief zou zijn afgeschud. Maar het pakte anders uit. Zonder de zieke Henk Leskens en de absente Hans Pilon trok Panters, met Timo Kroes als invaller, fel van leer en het had weinig last van de grote ruimte. De gasten namen een 0-6 voorsprong, waarna Shot tot 2-6 terugkwam. Panters liep daarna echter weer weg naar 4-10 en was zon der meer de betere ploeg. Tenslotte won de Veenendaalse ploeg met 8-15 (0-1). In de tweede set bleef Panters in de goede cadans en met de regelmaat van de klok sloegen Thedo Tuinstra en Roel Sipkema keihard door de Culem- borgse defensie. Weer liep Panters weg naar 4-7. Shot vocht in deze set te gen de bierkaai. Panters verraste steeds met variabele aanvallen de Shot-ploeg en maakte de set met 7-15 uit (0-2). Shot vocht in de 3e set verbeten voor winst. Het werd een taai gevecht. Panters was iets minder geconcen treerd. Dit werd de ploeg bijna nood lottig want het was reeds 10-11 toen Panters in een time-out moest vluch ten. Aanvoerder Dick Bovenschen mengde zich daarna ook in het aan- valsgewoel, doch Schot gaf het niet op en zag zelfs kans op 14-14 te komen. Bij de stand 14-15 vluchtte Shot nog in LEERSUM De heer Mulders van biljartvereniging „De Zwaan" uit Rens- woude heeft zich als eerste geklasseerd op de spannende districtskampioen schappen derde klasse libre van district Veenendaal van de K.N.B.B., die de af gelopen vier dagen in café Onink in Leersum zijn gehouden. Daardoor heeft de Renswoudenaar zich geplaatst voor de gewestelijke titelstrijd in deze klasse. De deelnemers eindigden als volgt in dit toernooi: 1. Mulders (De Zwaan) 7 12 3.22 2. Veenendaal (De Driehoek) 7 10 3.07 3. Ekris (De Prins) 7 10 2.76 4. Van Aseelt (D.O.G.) 7 10 2.66 5. Straub (B.H.S.) 7 4 2.54 6. Vroege (B.H.S.) 7 4 2.23 7. Appeldoorn (De Krim) 7 2 2.31 8. Bruitsman (D.O.G.) 7 2 2.18 De kampioenschappen werden voor treffelijk georganiseerd door de biljart vereniging „Excelsior". De hoogtepun ten van dit toernooi vormden een serie van 47 caramboles van de heer Straub en de prestatie van de heer Veenendaal, die de kortste partij op zijn naam bracht met een moyenne van 5.26 caramboles. Wedstrijdleider was de heer W. van Doorn. LEERSUM Woensdagavond 14 januari houdt „Binding Rechts" een vergadering in Hotel Vogelesang. Deze partij gaat ook meedoen aan de ver kiezingen te Leersum. Het organisatiecomité van de Olym pische Spelen van München heeft zes plaatsen aangewezen voor het spelen van het voetbaltoernooi. De plaatsen zijn: Augsburg, Neurenberg, Ingolstadt, Passau. Regensburg en München. De finale wordt in het Olympisch Stadion op het Oberwiesenfeld gehou den. Over de accommodaties voor de kanovaarders en de handballers is nog geen definitieve beslissing genomen. De wedstrijden in de overige takken van sport worden of in of in de nabij- „Tiel en Om- vrijdag 9 jan. een time-out, maar het was tevergeefs. De aanval van Shot maakte een kost bare fout, waarvoor Panters de set met 14-16 won en de match met o-3. Een verdiende overwinning voor een soepel draaiende Panters, dat het verlangen naar het kampioenschap nog lang niet behoeft op te geven al staat het nog vier punten achter op koploper SV To- vo. DEN HAAG, 12/1 Waterhoogten van hedenmorgen: Konstanz 263 onv.; Rheinfelden 184 2; Straatsburg 224 +18; Plittersdorf 348 12; Maxau 394 onv.; Plochingen 151 +10; Mannheim 234 +39; Stein- bach 124 +1; Mainz 206 +11; Bingen 130 +6; Kaub 127 +5; Trier 438+108; Koblenz 178 +24; Keulen 108 +4; Ruhr- ort 277 +5; Lobith 869 +5; Nijmegen 662 +1; Arnhem 684 2 Eefde IJssel 257 +5 Deventer 156 +6. Monsin 5482 +12 Borgharen 3960 +5; Belfeld 115o +25; Grave beneden de sluis 500 3 De minst gepeilde diepten in de vaar geul, heden vermeld op de waarschu wingsborden, zijn in centimeters: MillingenNijmegen 280; Nijmegen St. Andries 290; PannerdenIJsselkop 270; IJsselkopHeveadorp 185; Does burgZutphen 200; ZutphenDeventer 230; DeventerWindesheim 250; Vaar- diepte IJsselpandTwentekanalen 225. Tijdens laag water is de waterdiepte tussen Vreeswijk en Krimpen a/d Lek tijdelijk minder dan 270. N.V. Vruchtenveiling streken. Veilbericht van 1970. APPELEN: Cox's Orange Pippin: I 75/80 66-76, 70/75 56-65, 65/70 39-43, 60/65 20-25, I 21- 23 Golden Del.: 1175/80 32-37,70/75 36-36, 65/70 19-29, 60/65 15-18, I 15-20. Goudreinette: I 85/90 47-54, 75/85 45- 47, 65/75 30-32; II 75/85 40-49, 70/75 33- 39, 65/75 28-34, I 17-24. Jonathan: II 75/80 34-41, 70/75 32-37. 65/70 31-34, 60/65 20-24, I 15-18. Lomb. Calv.: II 75/80 24-29, 80/75 19- 25, 65/70 15-18, I 15-17. Dykmansz.: I 70/75 57, 65/70 51-53 60/65 24-36, I 16-19. PEREN: Brederode: I 70/80 106-117, 60/70 107- 116, I 71-91. Cont. de Paris: I 65/70 45, 60/65 43, 55/ 60 13. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. Coöp. Veilingsvereniging „Geldermal sen en Omstreken" G. A. Noteringen van vrijdag 9 januari 1970. Appelen, Goudreinet: EI 65/75 33-36. 75/85 44-51, 85/95 50-52; EII 65/75 29-33, 75/85 40-46, 85/95 41-46. Rode Goudreinet: EI 65/75 33-39, 75/85 57-65, 85/95 56-64. L. Calville: EII 60/70 16, 70/80 23, 80/90 30. Cox's Orange Pippin: EI 60/65 17-29. 65/70 36-47, 70/75 52-67, 75/80 80-76, 80/85 62-71. Jonathan: EI 60/65 18-20, 65/70 18-29. 70/75 24-37, 75/80 30-40; EII 60/65 11-16. 65/70 15-23, 70/75 24-30, 75/80 27-29, 60/70 17-19, 70/80 23. G. Delicious: EII 60/65 15-18, 65/70 15-29, 70/75 24-39, 75/80 30-44, 80/85 32- 45; 60/70 1-20, 70/80 23-32, 80/90 32-34. 65/75 17-27, 75/85 28-38. Peren, Conference: EII 55/65 45-56. 65/75 66-68. Doyenne du Cornice: EI 65/75 93, 75/85 96-98, 85/95 85. Brederode: K 40-88, EI 60/70 108-116. 70/80 115. St. RemvK 45-76, EI 60/70 101, 70/80 106. Winter jan: K 24-73, EI 50/60 95, 60/70 108. Ysbout: EI 50/60 83-90, 60/70 91, 70/80 92. G. Wildeman: El 50/55 99, 55/60 126. 60/70 146-148, 50/60 128, 65/70 155.

De Vallei | 1970 | | pagina 4