MOTIEVEN VANR. VONK ZIJN NIET VAN DOORSLAGGEVEND GEWICHT Geen verbruikersmarkt op industrieterrein Veenendaal „Tempo" succesvol op prov. kampioenschappen Inwonertal Kesteren nam met 962 zielen toe Vier procent van salaris voor Biafra-fonds Middenstand Rhenen's centrum is te donker Dertig ontslagen bij Daalderop Grenscorrecties tussen Utrecht en Gelderland B. en W. adviseren raad, afwijzend te beschikken Bankoverval Doorwerth opgelost Vier SKF-ers gewond bij ongeval C.P.B. gaat op excursie Kampioenen van duivenshow kwamen uit Eist C.P.B. gaat vergaderen Veldrijden Kandidatenlijst C.H.U. voor prov. staten Veenendalers D '66-kandidaat voor Staten Dropping van „V eenendaal" UW VALLEI? Belt 10550 11079 Bromfietser naar ziekenhuis Bij ETB Veenendaal: AR besprak samengaan met CHU PERSONEEL ONGERUST INITIATIEFVOORSTEL VAN G.S. Bejaarden in Ingen bijeen motieven geblesseerd willekeur MAN IS EN OVERSCHOT mlst spontaan doelmatiger DINSDAG 13 JANUARI 1970 VEENENDAAL De heer R. Vonk krijgt van het gemeentebestuur van Veenendaal geen medewerking bij de vestiging van een zogenaamde verbrui kersmarkt (cash and carry-bedrijf) op de Parallelweg in Veenendaal. De ver bruikersmarkt is, volgens B. en W., in het bedoelde pand in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan, In dustrieterrein 1. Naar aanleiding van de beslissing van het college heeft de heer Vonk een beroepschrift aan de raad geschreven. B. en W. adviseren dit af te wijzen, omdat het in geen en kel opzicht ontvankelijk kan worden verklaard. ..De raad zoekt het donderdagavond maar uit. Verder wil ik er niets over zeggen". Dat was het enige commen taar dat de heer R. Vonk gisterochtend wilde geven. Ook een toelichting op rijn plannen voor een verbruikers- markt weigerde hij. na aanvankelijk te hebben verklaard er niets vanaf te we ten. „Het perceel grond van de heer Vonk Is in het bestemmingsplan bestemd voor bebouwing ten dienste van indus triële doeleinden. Een en ander bete kent dat op deze gronden bedrijven mogen worden opgericht waarbij grond stoffen worden verwerkt. Voorts kun nen op een industrieterrein, wanneer dit niet voor de zware industrie is be stemd gebouwen worden gevestigd, waarvan het karakter als een soort aan vulling op bovenbedoelde industrie kan worden beschouwd. In dit verband den ken wij o.a. aan gebouwen van bedrij ven, die wel niet zelf produceren, maar die de groothandel uitoefenen met kan toren, werkplaatsen, magazijnen etc.", aldus B. en W. van Veenendaal. Het college is van mening, dat uitslui tend detailhandelsbedrijven niet kunnen worden gezien als een aanvulling op in dustriële bedrijven. B. en W.: „De aard van de verkoop in deze bedrijven brengt met zich mee, dat deze onzes in ziens in de woonbebouwing thuishoren en wel daar waar winkels zijn toege staan. Wij zijn van mening dat dergelij ke bedrijven uit planologisch oogpunt bezien niet thuisthoren op een industrie terrein, zodat wij niet voornemens zijn de heer R. Vonk na een eventueel daar toe strekkend verzoek, vrijstelling te verlenen in het bepaalde van de bouw verordening". Het standpunt van B. en W. komt overeen met de opvattingen van het provinciaal bestuur. De door de heer Vonk aangevoerde motieven met betrek king tot het persoonlijk en zakelijk be lang acht het college dan ook niet van doorslaggevend gewicht. „Bij afweging van deze belangen tegen het algemeen gemeentelijk belang van een goede ruimtelijke ordening zijn er geen ter men aanwezig, die het gebruik van de vrystellingsbevoegheid rechtvaardigen. Dit zou een doorkruising van het ge meentelijk planologisch beleid beteke- EDERVEEN De Christelijke Plat telandsvrouwen Bond Afdeling Eder- veen gaat op uitnodiging van de CPB afdeling Bennekom woensdag 14 ja nuari op excursie. Het belooft een ge zellige excursie te worden naar enke le bekende bedrijven. Er worden allerlei toepassingen ge toond van vooraanstaande merkartike len, diverse tips, nieuwe huishoude lijke snufjes en smakelijke recepten voor meer variatie in de maaltijden. Het geheel zal door middel van boeien de klankkleurendia's en een leuke originele quiz met veel ronden en aantrekkelijke prijzen verzorgd wor den door het Bureau voorlichting merk artikelen. De bijeenkomst vindt plaats in zaal „Kerkheem" te Bennekom. De Ederveense CPB vertrekt om kwart over'zeven vanaf de Hervormde Kerk. nen", merken B. en W. in een toelich ting aan de raad op. Dat het algemeen belang zou eisen, dat een verbruikersmarkt vanwege de door de heer Vonk aangehaalde motie ven, zoals parkeerprobleem e.d., op een industrieterrein zou moeten worden ge vestigd, kan het college niet inzien. „In Veenendaal is de vestiging van een ver- ELST De duivensportliefhebbers in Eist hebben het bewijs geleverd klasseduiven te bezitten. Maar liefst drie Elstenaren gingen naar huis met het grootste deel der hoofdprijzen, die beschikbaar waren gesteld tijdens de jubileumtentoonstelling van postduiven vereniging 'Rewara te Wageningen, in verband met haar 50-jarig bestaan. A. C, van Zetten won twee eerste prijzen, waarvan één gold voor de schoonste duif van het geheel. De prij zen bestonden uit een centrifuge en een koelkast. T. van Mourik won een paar gouden manchetknopen ter waarde van 125,- een koffiezetapparaat en een schemerlamp en tenslotte won W. E. van Laar een mixer en eveneens een koffiezetapparaat. Genoemde winnaars hebben ieder een serie van vier dui ven ingezet. De expositie vond afgelopen vrijdag en zaterdag plaats in de nieuwe Sport hal te Wageningen. Uit verschillende van de omliggende plaatsen namen duivensportliefhebbers aan de tentoon stelling deel. VEENENDAAL De Christelijke plattelandsvrouwenbond, afd. Veenen daal houdt donderdagavond om half acht de jaarvergadering in verenigings gebouw „Sola Fide" aan de Eikenlaan. Op de agenda staat o.m. een be stuursverkiezing, daar mevr. H. v. Roe- kel-Roor haar functie heeft neergelegd. Het, bestuur heeft als kandidate gesteld mevr. E. Lokhorst-Wolzak. Op de bijeenkomst wordt verder een film vertoond van de Nederlandse Chris telijke Reisvereniging. De CPVB heeft zijn jaarfeest gepland op 15 februari. AMERSFOORT Het Soester Tempo heeft heel wat werk moeten verzetten om de provinciale kampioenschappen veldryden in Soestduinen door te kunnen laten gaan. De plotselinge dooi had voor een zeer glibberig en drassig parcours gezorgd, waarop de renners als ware stuntryders optraden. Voor de organiserende vereni ging was het een bijzonder succesvolle middag, want in de veteranen-, de adspi- ranten- en nieuwelingenklasse werden Tempo-renners kampioen. By de amateurs ging de zege naar Daaf Pos (Adelaar). Gerrit Ruitenberg was veruit de sterkste veteraan, maar na een lekke band kwam zijn grootste concurrent, Henk Spronk (Het Stadion) aan de lei ding. Toen Gerrit evenwel aan een an dere fiets was geholpen, kwam hij snel weer aan kop om de leiding niet meer af te staan. Job Schaafsma was bij de adspiranten de sterkste. Wat Job Man- dersloot en Gert Vink ook probeerden, zij konden hem de zege niet ontnemen. Mandersloot werd 2e en Gert 3e. De kleine Cees Berkhof eindigde als 5e, hetgeen voor de nieuwbakken adspi- rant een goede prestatie is. De strijd, waarop iedereen bij de nieuwelingen hoopte, tussen Evert Smit en H. v. d. Hoef, bleef uit, voor al omdat Evert zijn ritme niet kon vin den. Het werd nu een gevecht tussen v. d. Hoef en Jan Fresen (Stad) v. d. Hoef eindigde echter een 100-tal me ters voor Fresen, die in J. Verkerk Rijk Vink (Pedaalridders) eindigde als 4e en Johan Ossendrijver als 5e. In de beginfase van de amateurrit ging het in de hoofdzaak tusen leider Daaf Pos en de op een 25-tal meters volgende Henk van Velzen. In 3e stel ling kwam toen de geblesseerde Max de Vries. Henk kreeg echter moeilijk heden met zijn ketting en verhuisde naar de 3e, later zelfs naar de 4e plaats, omdat ook J. Smit in opmars was. Nog later moest Henk van Vel zen zelfs opgeven, terwijl Max de Vries zich op de 2e plaats handhaafde. Wim van Middelaar rukte fraai op naar de 4e plaats. Vrijdag, 16 januari wordt in Utrecht de kalendervergadering van het district Utrecht gehouden. Hierop zullen de verenigingsbestuurders de data van de (Volharding) zijn naaste belager had. komende wedstrijden kunnen indienen. bruikersmarkt, vanwege de door recla mant aangehaalde motieven, mede ge let op de ruimschoots aanwezig zijnde en nog te creëren parkeerterreinen, acceptabel te achten". De door de heer Vonk niet verwachte bedreiging voor de plaatselijke midden stand is een mening, die het college niet kan delen. Ook kan het niet inzien dat de plaats voor de verbruikersmarkt (Parallelweg 3-4-5) ruimtelijk beoor deeld, aan alle eisen voldoet. Juist daar verwachten B. en W. perkeerproble- men, terwijl eveneens verkeerstechni- nisch moeilijkheden worden verwacht, gezien de aansluiting van de Parallel weg op de Kerkewijk. V De opmerking van de heer Vonk, ten aanzien van dc in het verleden in de praktijk aan andere vergelijkbare be drijven wel verleende medewerking, vergunning en ontheffing achten B. en W. dermate vaag en algemeen gesteld, dat hun niet duidelijk is wat de heer Vonk met deze opmerking bedoelt. „Naar onze mening is geenszins bewe zen dat het,niet verlenen van vrijstel- VEENENDAAL In een zaterdag middag, onder voorzitterschap van de heer J. A. Hosang uit Woudenberg, in het Jaarbeurs Vergader- en Congres centrum te Utrecht gehouden vergade ring van de Statenkring Amersfoort der Christelijke Historische Unie is de navolgende kandidatenlijst bij stem ming vastgesteld. 1. Jhr. Mr. L. E. de Geer van Oude gein, Jutphaas; 2. C. van Genderen, Veenendaal; 3. Mej. Mr. E. A. Haars, B reukelen; 4. H. Nijen Twilhaar, Amersfoort; 5. J. K. Deisz, Harmeien; 6. H. Haanschoten, Woudenberg; 8. Dr. E. A. Hosang, Woudenberg; 8. Dr. E. Bleumink, Jutphaas; 9. A. A. van Veld- huyzen, Zeist; 10. Drs. A. G. W. Scha penk, Leersum; 11. G. C. de Bruyn, Amersfoort; 12. J. den Ouden, Maars- sen; 13. Mr. P. J. H. Schneiders, Leus den; 14. Jhr. Mr. W. H. de Beufort, Driebergen; 15. J. van Donselaar. Rhenen; 16. P. G. van Dam, Wilnis; 17. Mr. J. Prins, Amersfoort; 18. G. Gerritse, Soest; 19. Drs. B. G. Kléin Wassink, Breukelen; 20. M. Bast- meijer, Veenendaal. VEENENDAAL Op het provinciaal congres van D'66 in Utrecht zijn drie Veenendalers op de kandidatenlijst voor Provinciale Staten geplaatst. Het zyn de heren J. A. Koot (15de in kieskring Amersfoort), P. A. Olislager (19e) en J. C. Visser (18de in de kieskring Utrecht). De provinciale ledenvergadering nam voorts een motie aan die voorwaarden Stelt voor het accepteren van een Gede puteerde Staten-lidmaatschap door D'66- 'ers. Men wil alleen tot het college toetreden mits het huidige provinciale beleid bij het zich voordoen van een uit breiding van taken ernstig rekening houdt met een opheffing van bestaande structuren. Ook wordt geëist dat de verdere voor bereiding van de bouw van het provin ciehuis wordt stopgezet. Het vrijkomen de geld zou gebruikt moeten worden voor versnellingen in 't kader van het welzijnsbeleid. De arbeid van het provinciaal bestuur moet openbaar worden, vindt D'66. Juist in de komende overgangstijd wordt dit van het grootste belang. De motie om vat ook het verlangen dat Gedeputeer de Staten op positieve wijze leiding gaan geven aan het denken over de bestuur lijke herindeling, onder meer door de in stelling van een daarop gerichte werk groep van statenleden en niet-statenle- den. ling een daad van willekeur zou z(jn, zoals door deze opmerking gesugge reerd". In dit verband wyst het colle ge erop, dat medio 1969 op een door een ander bedrijf ingediende pricipe-aaiv- vraa voor de vestiging* van een cash and carybedrijf op het industrieterrein afwijzend is beslist. „Wanneer nu aan de heer Vonk wel medewerking zou zyn van een daad van willekeur", zo besluiten B. en W. KESTEREN Het aantal inwoners van de gemeente Kesteren bedroeg per 1 januari 1970 7290. Een en ander be tekent, dat de bevolking van deze Be- tuwse gemeente in 1969 maar liefst met 462 zielen is toegenomen. Er werden in het afgelopen jaar in Kesteren 180 kinderen geboren (91 jpn- gens en 81 meisjes), terwijl 61 mensen overleden (33 manen en 28 vrouwen). Het geboorteoverschot van 1969 be draagt hierdoor 119. In 1969 vertrokken 267 inwoners van Kesteren naar elders, maar daartegenover staat, dat fïo mensen zich in de gemeente vestigden. Het vestigingsoverschot bedraagt hier door 343. Overigens kent Kesteren een mannenoverschot. Het totaal aantal in woners (7290) bestaat namelijk uit 3727 mannen en 3563 vrouwen. VEENENDAAL De jeugdcommis sie van voetbalvereniging Veenendaal organiseert zaterdagmiddag om twee uur een dropping voor al haar jeugd leden. Belangstellenden hiervoor moeten op dat tijdstip aanwezig zijn op het Sala mandersportpark aan de Bergweg. de* «ven e.e.b. voor Voeftoitdooi Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 'i Zatord. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nw» Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL De Veenendaalse bromfietser J. v. d. B. moest gisteren met een hersenschudding, een hoofd wond en inwendige kneuzingen naar het Streekziekenhuis in Bennekom wor den overgebracht nadat hij op de Kooi weg als gevolg van het gladde wegdek ten val was gekomen. VEENENDAAL Na een actie bij SKF heeft ook het personeel van een twee de Veenendaals bedrijfs. Elektrotechnisch Installatie- en Wikkelbedrijf aan de Nijverheidslaan. besloten een gedeelte van zijn salaris beschikbaar te stetien voor het Biafra-fonds. Op voorstel van de chef personeels zaken van de ETB de heer K. van der Wulp, zijn de negentien werknemers overeengekomen om met ingang van 9 januari wekelijks 4 pet. van hun sala ris te laten inhouden gedurende vier weken welke inhoudingen wekelijks worden overgemaakt op girorekening 400 t.b.v. het Biafra-fonds. Initiatiefnemer v.d. Wulp; „Ik heb enige tijd geleden een brief in ons bedrijf opgehangen om nog eens de aandacht te vestigen op de verschrik kelijke toestanden in Biafra. De per soneelsleden hebben spontaan gere ageerd op mijn voorstel gedurende een bepaalde periode een deel van hun sa laris beschikbaar te stellen. Wij hebben een advertentie laten plaatsen, waarin we een en ander me dedelen. Niet dat we daar nu zo trots op zijn, maar in de hoop dat andere bedrijven ons voorbeeld zullen volgen". RHENEN De Rhenense middenstand is niet tevreden over de straatverlichting op Fred v.d. Paltahof en Herenstraat. „Destijds was het een hele verbetering", aldus een woordvoerder, „maar de t(jd is al lang voorbjj dat we met een verlich ting van kwiklampen genoegen moeten nemen. Wie Wageningen of Veenendaal binnenrydt komt voor een heel andere verlichting te staan. Daar kunnen w(j in Rhenen niet aan tippen". In middenstandskringen is men niet blind voor plannen tot verbetering van straatverlichting op de Utrechtsestraat weg en op de Grebbeberg, waarover al geruime tijd geleden in de gemeente raad is gesproken. „Maar niemand van de raadsleden heeft daarbij ge dacht aan het bijzonder donkere win kelcentrum". Een van de VW-bestuurders was het roerend eens met het middenstands standpunt. Daarom steken wij al ja ren de verlichting van het VVV-kan- toor op het centrum van het Fred. v. d. Paltshof aan", was het commen taar van die kant. „Dat geeft nog een klein beetje soelaas in dit donkere win kelcentrum". De voorzitter van de Rhenense Mid denstands Centrale „Straatverlichting", ARNHEM De politie van Renkum heeft dank zij de oplettendheid van een Arnhemse politiefunctionaris in re cordtempo de bankoverval in Door werth, vorige week dinsdag, tot een oplossing kunnen brengen. Vijf man nen uit Arnhem, in leeftijd variërend van 19 tot 28 jaar, zijn ingesloten. De politiefunctionaris die de zaak klaarde had uit het huis van zijn schoonouders, tegenover de bank, met Kerstmis een man zien rondscharre len, van wie hij na de overval mocht verwachten dat hij verkenningen uit voerde. Van foto's herkende hij de overvaller. de heer Bovenschen; is net elastiek. Daar kun je van eeuwigheid tot amen over praten, maar je komt nooit aan een eind. Wanneer de winkelstand acties gaa voeren, heb ik hem altijd voor ogen gehouden dat hij zelf maar voor een feestelijke verlichting moet zorgen, net zoals in de buurgemeenten. Dat wil niet zeggen, dat er op nor male tijden geen goede verlichting moet zijn, maar laat de middenstand dan aan de bel trekken. Uiteindelijk is de middenstand er niet voor het ge meentebestuur, maar het gemeentebe stuur moet er naar mijn mening wel zijn voor de middenstand!" De ETB heeft ook aan een vereniging van elektrotechnische werknemers, waarbij het bedrijf is aangesloten, ver zocht haar leden een voorstel te doen om een eenmalige gift van 20,- per werknemer aan het Biafra-fonds te verstrekken. Men was namelijk over eengekomen niet in te gaan op het voorstel om 10,- per jaar over te ma ken aan de vakhonden voor omscholing van jongeren, doch men wilde graag het dubbele bedrag doen toekomen aan de Biafra-actie. De ETB heeft derhalve reeds 380,- overgemaakt op girorekening 400 en men hoopt dat de vereniging van elek trotechnische werknemers haar andere leden 30.000 in totaal dit voorbeeld kan doen volgen. AMERONGEN Gisteravond kwam de. afdeling Amerongen van de A.R. Kiesvereniging bijeen mede in ver band met dkomende verkiezingen voor de Provinciale Staten en de ge meenteraad. Na een welkomstwoord door de voor zitter, de heer Van Barneveld, deelde de secretaris mede, dat door het pro vinciaal comité nog verschillende re gionale vergadering worden uitgeschre ven o.a. te Doorn op 26 januari. Wel wekte hij iedereen op om voor zover mogelijk, de grote openbare vergade ring bij te wonen in Utrecht op IS maart. Daar er landelijk zowel als provin ciaal samenwerking ^met de CHU en KVP al enige tijd het onderwerp van gesprek is, vormde dit punt, althans wat betreft het nemen van stappen om te komen tot een nauwere samenwer king met de CHU, het grootste en moeilijkste onderdeel van de discussie. Het nog steeds gescheiden optrekken en of dit vandaag aan de dag nog wel argumenteerbaar is tegenover de jeugd en wat zijn o.a. de consequenties van deze fusie, waren vragen, waar zwaar over gedebatteerd is. Tevens vond er bestuursverkiezing plaats, waarbij de secretaris, de heer Hooimeyer aftrad en zich niet her kiesbaar stelde. Hij bleek wel genegen de reeds enige tijd door hem waarge nomen functie van penningmeester te prolongeren. Tot vreugde van het be stuur kreeg men aanvulling in de per soon van een jongere kracht, de heer Van de Meer. TIEL Bij de metaalwaren!abrie ken Daalderop in Tiel zullen dertig werknemers in de administratief-tech- nische sector worden ontslagen. Dit is een gevolg van de reorganisatie, die verband houdt met de fusie met Etna. Onder 't personeel is ongerustheid ont staan over de aangekondigde maatre gel. Men vreest, dat ook ontslagen zul len vallen in de andere afdelingen, al hoewel dit ten stelligste wordt tegen gesproken. Het hoofd van personeelszaken, de heer J. H. Ducrot, verklaarde, dat of ficieel pas aan twee personen ontslag UTRECHT Corresponderende met de initiatiefvoorstellen tot bestuurlijke herindeling van het oostelijk deel van de provincie Utrecht is door GS een initiatiefvoorstel gedaan tot wijziging van technische aard van de grenzen van een aantal genieenten, gelegen aan weerszijden van de grens tussen de pro vincies Gelderland en Utrecht, dat te vens wijziging inhoudt van deze pro vinciale grens. fn het voorstel gaat het om de volgen de punten Het nabij Hoevelaken in uitvoering zijnde verkeersplein c.a. zal bij het huidige grensbeloop voor een deel lig gen in de gemeente Hoevelaken en voor het overige behoren tot de ge meente Hoogland. Eenzelfde situatie doet zich voor ten aanzien van rijks weg nr. 28. Uit een oogpunt van verkeersveilig heid dienen verkeersvoorzieningen als de onderhavige zoveel mogelijk te lig gen op het gebied van één gemeente. De kruising van de rijkswegen nrs. 1 en 28 ligt ten westen van de be bouwing nabij het oude kruispunt. Tussen deze - hoofdzakelijk op het dorp Hoevelaken gerichte - bebouwing ligt het nieuwe aansluitingspunt van rijksweg nr. 1 met Amersfoort en Hoevelaken. In deze situatie is het logisch het gehele verkeersplein met aan- en afvoerwegen té brengen bin nen de gemeente Hoevelaken. Deze lijn doortrekken houdt tevens in dat het gedeelte van rijksweg nr. 28 ten noorden van de spoorlijn Amersfoort - Apeldoorn en het gedeelte van rijks weg nr. 1 gelegen ten oosten van de spoorlijn Amersfoort-Zwolle eveneens binnen de grenzen van Hoevelaken wordt gebracht. Langs de oostelijke oever van het Valleikanaal tussen de Grebbe en de Rauweveldse brug is een veekeren- de afrastering geplaatst, welke eigen dom is van de provincie Utrecht en door haar wordt onderhouden. Door dat het grensbeloop tussen het provin ciale eigendom en de particuliere ei gendommen zeer grillig was moest deze afrastering gedeeltelijk worden opgericht op eigendommen van parti culieren. De strook grond tussen de ze afscheiding en het eigendom van de provincie is inmiddels vrijwel geheel in eigendom verworven door de pro vincie Utrecht. In deze omstandigheden kan een doelmatiger grensbeloop worden ver kregen door de grens van de provin cie Utrecht met Gelderland te laten samenvallen met de veekerende afras tering en derhalve de grenzen van de gemeenten Rhenen en Veenendaal enerzyds en van de gemeenten Ede en Wageningen anderzijds te corrigeren. De grens tussen de provincies Utrecht en Gelderland doorsnijdt de forten aan de Daatselaar en aan de Buur- steeg. Deze merkwaardige situatie vindt haar oorzaak in de omstandigheid dat de geheel op Utrechts gebied gelegen Slaperdijk in het verleden tevens de functie van Liniedijk heeft gekregen. Historisch bezien zou het logisch zijn indien genoemde vestingwerken geheel zouden liggen op Utrechts ter ritoir. Nu deze provincie het eigendom van die fortificaties zal verwerven is dit een argument te meer de provin ciale grens ter plaatse zodanig naar het oosten te verleggen dat deze sa menvalt met de toekomstige eigen- dpmsgrens van de provincie Utrecht. Hiervoor is een tweetal correcties van de grens tussen Renswoude en Ede nodig. Het initiatiefvoorstel, dat aan de raden van de hierbij betrokken ge meenten is voorgelegd, bevat de nade re motivering en de bijzonderheden. Met de toezending aan de raden is de eerste fase van de wettelijke pro cedure voor de grenscorrecties ingezet. De gemeenteraden hebben thans drie maanden de tijd hun standpunt te bepalen. Vervolgens zenden in elke van de beide hierbij betrokken pro vincies gedeputeerde staten de menin gen van de raden en hun advies on der overlegging van het gevoelen van provinciale staten aan de Minister van Binnenlandse Zaken, waarna wordt be slist hoe de verdere gang van zaken zal zijn. is aangezegd. Hij gaf toe, dat het uit eindelijk om een dertigtal functies gaat, die overbodig worden., „Het reorgani satieplan wordt echter uitgevoerd over 'n klein jaar. Het is de bedoeling open gevallen plaatsen niet meer te bezetten, terwijl voor de andere betrokkenen overleg plaatsvindt met de vakbonden. Ongerustheid behoeft er niet te be staan, want in de produktie-afdelin- gen kunnen we nog zonder meer dertig mensen plaatsen." De vakbonden zijn nog niet geïnfor meerd over de situatie bij Daalderop. De heer Van Breukelen van de Katho lieke Metaalbewerkersbond St. Eloy sprak hierover zijn verwondering uit. „We zijn al een jaar op de hoogte van de reorganisatieplannen. Over de con sequenties is nimmer gesproken. Er be staat wel degelijk ongerustheid, want we zijn opgebeld door onze contactmen sen en leden van de ondernemingsraad. Naar aanleiding daarvan is door ons contact opgenomen met de directie. Op korte termijn vindt een bespreking plaats. Pas dan zullen we weten wat er werkelijk aan de hand Is". INGEN Woensdag 14 januari wordt in het Verenigingsgebouw de» middags om half drie de eerste be jaardenmiddag van dit jaar gehou den. De heer A. van Ommeren zal dan een film van Ingen en de inwoner» van het dorp vertonen. Ds. W. E. Steen beek heeft weer de leiding. RHENEN Op de Cuneraweg tus sen Veenendaal en Rhenen zijn van ochtend bij een verkeersongeval vier werknemers van SKF gewond geraakt. De personenauto waarin zij zaten en die werd bestuurd door K. uit Kesteren vloog achterop een vrachtwagen die plotseling moest remmen voor een melkauto. Drie van de vier SKF-personeelsleden moesten in het Juliana-ziekenhuis voor hun verwondingen worden behandeld.

De Vallei | 1970 | | pagina 3