HUMANITAIRE HULP AAN BIAFRA IS GEREED Brit was bereid om Israëlisch vliegtuig op te blazen Spontane hulpacties voor Biafra in ons land komen op gang Jumbo-vliegtuig in Londen Zuid-Amerika Uw toeverlaat bil GRIEP Over de grenzen Indien Nigeria maar meewerkt McCarthy wil zo nodig een nieuwe partij Tweede Kamer in beraad V.S.-vrouwen in Moskou Z.-Korea weert buitenlandse sigaretten iedereen weet-Aspirine helpt. TERRE DES HOMMES ONGERUST UNICEF HUNT GUERRILLA OPDRACHT TIJDBOM Celibaatskwestie ook in Duitsland Unicef Gemeenten Philips-bussen in Hasselt gebotst DINSDAG 13 JANUARI 1970 GENÊVE Het internationale comité van het Rode Kruis, waaraan de Nige- riaanse regering in de zomer van vorig jaar het coördinerende werk voor de verzorging van de bevolking ontnam, zal in de loop van deze week trachten opnieuw een netwerk van medische teams in Nigeria op te bouwen. Een woordvoerder van het comité zei maandag, dat in de komende dagen zes teams uit Europa naar Nigeria zullen vertrekken. Men hoopt dat het aantal van 40 artsen en medewerkers van het internationale Rode Kruis, die op het ogenblik met de federale troepen in Biafra meetrekken, zo snel mogelijk uitge breid kan worden. In het gebied dat nog door de Ni- gerianen is bezet verblijven van de 65 Rodekruismedewerkers, die daar vroeger werkten nog acht Franse, Zwitserse en Zuidslavische artsen en verplegers. De overigen zijn uitgewe ken naar Gabon. Het is tot dusver nog niet mogelijk gebleken hen naar de door Nigeria veroverde gebieden over te brengen, omdat Lagos de voorheen in Biafra werkzame Rodekruismede werkers geen verblijfsvergunning wil geven. Het brandende vluchtelingenvraag stuk zal vermoedelijk door de VN- vluchtelingencommissaris Prins Sadr- uddin Aga Khan met de autoriteiten in Lagos worden besproken. Sadrud- din is in de Nigeriaanse hoofdstad. De bijzonder gevolmachtigde van president Nixon voor de hulp aan de vluchtelingen in Nigeria, Clyde Fer guson, is op het hoofdkwartier van het internationale Rode Kruis in Genève besprekingen begonnen. Hij verklaarde maandag, dat de Verenigde Staten be reid zijn de Nigeriaanse regering en het Nigeriaanse Rode Kruis actief te helpen. Nixon heeft 10 miljoen dollar beschikbaar gesteld voor humanitaire hulp. De internationale hulporganisatie „Terre des Hommes" zal haar hulp aan de Biafraanse kinderen voortzet ten. Een woordvoerder van de Duitse afdeling van de organisatie deelde in Osnabriick mee, dat het uitvoerende comité Biafra/Gabon van Terre des Hommes volgende week maandag in Kopenhagen zal vergaderen om nieuwe maatregelen voor de hulpverlening te bespreken. Om de directe nood te le nigen heeft de organisatie grote bedra gen uit Denemarken, Frankrijk, Ne derland, Zwitserland en West-Duitsland naar Libreville in Gabon overgemaakt, waar Terre des Hommes een kinderdorp onderhoudt. In verschillende centra in Nigeria ligt naar schatting nog 13.000 ton aan hulpgoederen. In de naburige landen wacht ongeveer 30.000 ton op verzen ding naar Biafra. De gezamenlijke kerkelijke hulp heeft op Sao Topié on geveer 11.000 ton aan goederen opge slagen. Volgens deskundigen kan door een luchtbrug die 24 uur per dag func tioneert dagelijks 500 ton worden over gevlogen. De Duitse Bondsregering heeft maan dag via haar ambassadeur in Lagos aangeboden onverwijld hulp te verle nen bij de wederopbouw van de voor malige Biafraanse gebieden. Behalve geld wil West-Duitsland ook 3.000 ton PARIJS De Amerikaanse demo cratische senator Eugene McCarthy is bereid in eigen land mee te helpen aan de oprichting van een nieuwe poli tieke party, die aan de verkiezingén van 1972 zou kunnen meedoen. Hij wil daar echter niet de lijsttrekker van rijn. McCarthy, terug uit Moskou, waar hij met premier Alexei Kosygin heeft gesproken, zei dit maandag op een bij eenkomst van Amerikaanse studenten te Parijs. Zou het Amerikaanse volk in 1972 gee redelijk politiek alternatief krijgen, dan kan het de plicht zijn van hen, die 't po litieke leven ter harte gaat, om voor dat alternatief te zorgen, zo verklaar de hij. „Ik wil niet zeggen dat ik die par tij zou leiden, maar ik zou bereid kun nen zijn ervoor te werken". Op de vraag of hij naar het presi dentschap zou dingen, antwoordde hij lachend: „Het is moeilijker om op te houden met naar het presidentschap te ftreven, dan ermee te beginnnen". Mc.Carthy herhaalde dat hij zich niet herkiesbaar zou stellen, als de mocratisch senator van de staat Minne sota. McCarthy heeft maandag in Parijs gesproken met de leidster van de de legatie van de voorlopige revolutionai re regering van Zuid-Vietnam, mevr. Ngoeyen Thi Binh. Ook zou hij nog spreken met de noordvietnamese dele gatieleider, Xoean Thoey. MOSKOU De Amerikaanse ambas sade in Moskou heeft de Russische autoriteiten gevraagd visa te verlenen aan vier Amerikaanse vrouwen die za terdag in de Russische hoofdstad aan kwamen in een poging iets te weten te komen over hun echtgenoten die als Amerikaanse piloten door Noord-Viet- nam krijgsgevangen zijn gemaakt. De vier vrouwen kwamen zaterdag met een toestel uit Cairo aan en heb ben sindsdien nog geen toestemming gekregen het vliegveld Sjeremetyevo te verlaten. Een Russische woordvoerder zei dat de ambassade van de VS ook verzocht heeft de vrouwen toestemming te geven met de vrouw van de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken Gromyko en met vertegenwoordigers van het Russische Rode Kruis te praten. De vrouwen, die sinds 1967 niets meer van hun echtgenoten hebben gehoord, brachten vorige week onder meer reeds een bezoek aan de Paus, graan en hulp bij het herstel van de landbouw en het vervoer geven. De Bondsrepubliek heeft tot dusver hulp geboden ter waarde van 63 miljoen gld. Intussen hebben 31 vooraanstaande Westduitsers, onder wie de schrijvers Heinrich Böll en Erich KMstner, de psychiater Aleander Mitscherlich, de protestantse leiders Martin Niemöl- ler en bisschop Scharf en de filmregis seur Carl Zuckmayer, In een open brief aan de Bondsregering hun vrees geuit, dat nu de uitroeiing van de tien miljoen Ibo's in Nigeria dreigt. Het lot van de bevolking van het vrijwel ge heel bezette Biafra wordt vergeleken met de massamoord op de Joden in de tweede wereldoorlog. Het comité voor Biafra in West-Duits land, heeft opgeroepen morgen een de monstratie voor de Britse ambassade in Bonn te houden. De Belgische regering heeft haar ver tegenwoordigers in het buitenland op gedragen stappen te ondernemen voor hulpverlening aan de slachtoffers van de Biafraanse oorlog, aldus wordt ge zegd in een maandagavond uitgege ven communiqué van het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken. De secretaris-generaal van het Zweedse Rode Kruis zal heden naar Lagos vertrekken om met vertegen woordigers van het internationale Ro de Kruis na te gaan wat de mogelijk heden zijn van hulpverlening aan de slachtoffers in Biafra. In Luzern zoeken vertegenwoordi gers van de Zwiterse afdeling van de Caritas-organisatie en de evangelische kerken naar nieuwe wegen om voedsel naar de burgerbevolking van Biafra te brengen. De Wereldraad van Kerken heeft op de aangesloten kerken een beroep ge daan zo spoedig mogelijk een bedrag van twee miljoen dollar bijeen te bren gen, voor een grootscheeps hulppro gramma. Unicef, het kinderfonds van de Vere nigde Naties, heeft 48 vrachtauto's bij elkaar van de 120 die het naar Biafra wil zenden voor de distributie van voedsel en medicamenten onder slacht offers van de burgeroorlog. Dit heeft de woordvoerder van de Unicef maandag gezegd. Volgens hem houdt de organisatie voortdurend con tact met de Amerikaanse en de Nige riaanse regering over kwesties als ver voer en distributie van hulp. Hij ver moedde dat de vrachtauto's per vlieg tuig naar Nigeria zullen worden over gebracht. De voorzitter van de internationale Caritas-organisatie, mgr. Jean Red- hain, vertrok maandagavond uit Parijs naar Rome, om vandaar door te vlie gen naar Lagos, waar hij op verzoek van de Paus 't hulpwerk van godsdien stige organisaties zal coördineren. De wereldfederatie van Lutherse ker ken in Genève heeft bekendgemaakt, dat zij een „drijvende doktersdienst" in het leven heeft geroepen in het ge bied van de delta van de rivier de Ni ger. Premier Wilson heeft Lord Hunt, die in 1953 de leiding had van de eerste expeditie om de Mount Everest te ver overen, verzocht naar Nigeria te gaan om na te gaan welke hulp aan de oor logsslachtoffers kan worden verleend. Hunt heeft in juni 1968 Nigeria bezocht als leider van een Britse hulpcommis sie. Verwacht wordt dat hij heden of woensdag vertrekt. Lord Hunt zei na een onderhoud van 45 minuten met Wil son, dat de moeilijkheid was hoe het hulpprogram onder een enkel gezag hebbend persoon kan worden gecontro leerd en gecoördineerd. Het was duide lijk dat nu een geweldige hoeveelheid hulp beschikbaar zou komen. LONDEN Een kapitein buiten dienst van het Britse leger was bereid om In Londen voor dertigduizend pond (bijna 260.000 gulden), een groot Israëlisch passa giersvliegtuig op te blazen. In Caïro en in de Jordaanse hoofdstad Amman kreeg hjj daar instructies en springstof voor. Deze man, de aannemer Trefor Wil- 'liams (40), staat nu in Engeland te recht wegens onwettig bezit van ontplofbare stoffen. „Geen speelgoed", zei de aanklager gisteren* toen het openbaar onderzoek tegen Williams be gon in Bracknell, Berkshire. Het complot begon vorm aan te ne men, toen Williams in augustus de man ontmoette die nu kroongetuige is, Ro nald Hannan, een 40-jarige werkloze. Die liet zich door Williams overha len om ten behoeve van de Arabi sche guerrillastrijders twee brandkas ten te kraken. De inhoud viel erg te gen, vierhonderd gulden. Vervolgens liet Williams zijn handlanger een be zoek arrangeren aan de Egyptische ambassade in Londen. Daar kwam de aap uit de mouw: Hij wilde in contact komen met de Arabische guerrilla-organisatie El Fa tah. Williams gaf de Egyptenaren inlich tingen over een schip met militaire voorraden dat uit Engeland naar Is raël zou vertrekken. Op 22 november vertrokken Williams 'en Hannan, die de zaak toen al wilde aangeven bij de politie, maar die door zijn vriend onder druk werd gezet, per vliegtuig naar Cairo. Een hoge officier stond hen daar te woord en die kreeg van Williams te horen dat hij zijn diensten aanbood voor de Arabische zaak. Het ging hem niet om geld. In een bekend hotel in Caïro (Shep- pard's) ontvouwde Williams tenslotte zijn plannen, o.m. om in Londen een Israëlisch vliegtuig op te blazen. Men kwam een prijs overeen van dertigdui zend pond. Er zouden nog lucratieve re opdrachten volgen, beloofden de Egyptenaren volgens de Britse aankla ger. Een geheim agent van El Fatah in Londen, zou Williams een eerste beta ling geven van drieduizend pond zo dra de sabotagedaad wa-, verricht. De naam van die agent? Omar Sharif, „maar niet de bekende bridgespeler en filmster", verduidelijkte de aanklager. El Fatah stelde tenslotte zelf twee miljoen pond in het vooruitzicht voor het sabotagewerk dat de twee Britten voor de Arabieren wilden uitvoeren. Met een indrukwekkende hoeveel heid ontplofbare stoffen, ontstekings- apparatuur en een instrument om een tijdbom te maken, keerden Williams en Hannan op 3 december in Engeland te rug. Maar de dag daarna, terwijl de oud kapitein van het leger in Reading fail liet werd verklaard als aannemer, ging zijn handlager naar de politie en verried het hele complot. Op 5 december deed de politie een inval in het huis van Williams. Uit de voering van zijn smoking jasje kwam toen geligniet, een hoogst ge vaarlijke springstof, te voorschijn en in een leeg doosje van Egyptische si garetten ontdekte de politie een ont stekingsapparaat. De maximum straf voor dit misdrijf is 14 jaar gevangenisstraf. Volgens de aanklager heeft Williams een ver klaring afgelegd, waarin hij alles heeft toegegeven. A Een archieffoto toont dit meisje met een uitgehongerd kind in Biaf ra. Hulporganisaties uit de hele we reld doen hernieuwde pogingen het hongerende Biafraanse volk van voed sel te voorzien. SEOEL President Park Tsjoeng- Hie van Zuid-Korea heeft maandag bepaald, dat een rijksambtenaar, die betrapt wordt op het roken van een Amerikaanse sigaret, ontslagen wordt. Park gaf deze strenge instructie uit, nadat hij een overzicht had gekregen over de maatregelen van het bureau voor het monopolie op buitenlandse sigaretten, die in Zuid-Korea verboden zijn. Krachtens de huidige voorschriften wordt een persoon, die betrapt wordt op het roken van een buitenlandse sigaret, beboet met 4000 won (13,35 dollar). Sommige rokers klagen, dat de kwa liteit van de Koreaanse sigaretten de laatste tijd achteruitgaat en dat zij betrekkelijk duur zijn. MüNCHEN De „actiekring Mün- chen", een solidariteitsgroep van pries ters uit het aartsdiocees München- Freising, heeft aartsbisschop kardinaal Döpfner dringend verzocht, zich in te zetten voor een oplossing van de kwes tie van het celibaat. In een memoran dum dat vandaag aan alle priesters iiï het diocees is gestuurd verklaart de actiekring, dat de Nederlandse kerk met het afwijzen van de celibaatsver plichting een zeer duidelijk teken heeft gegeven. De situatie is volgens de kring alarmerend omdat het aantal pries ters dat uit het ambt treedt steeds groter wordt. DEN HAAG Vanmiddag is de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken uit de Tweede Kamer in (besloten) vergadering bjjeen geweest ter bespreking van de jongste ontwikkelingen in Biafra. De minister zonder portefeuille, belast met de aangelegenheden betreffende de hulp aan ontwikkelingslanden, drs. B. J. Udink, heeft deze bijeenkomst bijgewoond. De agenda voor deze vergadering, bijeengeroepen op initiatief van het KVP-Ka- merlid drs. W. K. N. Schmelzer, vermeldde o.m. de bespreking van de hulpverle ning door ons land aan Biafra. Ook werd nader overleg gevoerd over het voornemen tot het zenden van een parlementaire delegatie naar het Engelse lagerhuis voor de aanbieding van een in de Tweede Kamer aan genomen motie inzake de wapenleveran ties door Engeland aan Nigeria. Een verzoek aan de speaker van het lager huis om te mogen worden ontvangen werd tot dusverre nog niet beantwoord. Uit verscheidene fracties kwamen in de loop van maandag nog vragen aan de regering. De heren Aarden (Groep Aarden), Vrolijk (PvdA), Imkamp (D'66) en Wiebenga (PSP) vroegen minister Luns wat de regering vandaag doet nu volgens berichten de oorlog in Bia fra in een beslissend stadium is geko men om aan de acute dreiging van A Op het vliegveld Heatrow te Londen is maandag voor het eerst een jumbo-straalpassagiersvliegtuig geland. Aan boord bevonden zich 362 passagiers en 19 beman ningsleden, het grootste getal dat ooit in een keer door een vliegtuig in Engeland werd gebracht. De reusachtige Boeing-747 van Pan-American-Airways maakte een proef vlucht met eigen werknemers. Het toestel is ontworpen om 490 passagiers te kunnen vervoeren. De geregelde dienst New York-Londen begint 21 januari. slachtingen onder Biafraanse bevol king een einde te maken. Het PvdA-kamerlid Dankert wilde van de minister van Buitenlandse Za ken vernemen of hij bereid is er met spoed bij de Nigeriaanse regering op aan te dringen een onafhankelijke in ternationale commissie van waarnemers in de door oorlogshandelingen getroffen gebieden toe te laten en deze commis sie, die regelmatig openbaar dient te rapporteren, te doen samenstellen door het internationale comité van het Ro de Kruis. De intern, organisatie Unicef heeft la ten weten dat zij voedsel, medicamen ten, medische apparatuur en andere hulpgoederen ter beschikking van de hulpverlenende organisaties zal blijven stellen en alles in het werk zal stellen te bevorderen, dat de goederen de be volking in nood ook werkelijk en zo spoedig mogelijk bereiken. Het zal iedere beschikbare weg benutten om de hulp voortgang te doen vinden - al dus een mededeling van de stichting Nederlands Comité Unicef. De directeur-generaal van Unicef, de heer Henry R. Labouisse, heeft ver klaard dat het juist nu van het grootste belang is, dat de hulpprogramma's, vooral die welke gericht zijn op moe ders en kinderen, worden voortgezet en uitgebreid. „De bijdragen, die Unicef van regeringen en nationale Unicef- comités heeft ontvangen zijn deze maand uitgeput en ik moet een beroep doen op verdere steun", verklaarde hij. Daartoe in staat gesteld door rege ringen en particulieren, heeft Unicef voor een waarde van 65 miljoen gld hulpgoederen ter beschikking van de hulporganisaties kunnen stellen. Daar enboven heeft Unicef 12 1/4 miljoen gld uitgegeven voor speciaal kindervoed- sel, geneesmiddelen, voertuigen, medi sche apparatuur en transport. In de tweede helft van 1969 heeft Unicef de levering van medicamenten voor Bia fra sterk opgevoerd, alleen hiervan geeft het kinderfonds al f 360.000 per maand uit. De fondswervende activi teiten ten behoeve van Biafra in Neder land zijn gebundeld. Aan de oproep tot steun van de directeur-generaal van Unicef kan gevolg worden gegeven door te storten op giro 400-Biafra te Utrecht. De op dat gironummer ontvangen bij drage komen tei* goede aan alle bij de hulpverlening betrokken organisaties aldus het Nederlands Comité Unicef. Spontaan gevolg gevend aan de op roep, die gisteravond door de televi sie werd gedaan aan het adres van de gemeentebesturen, wil het gemeente bestuur van Lichtenvoorde in de Ach terhoek 'n bedrag van f 14.000 beschik baar stellen voor de adoptie van vijf Biafraanse vluchtelingenkinderen. Mor genavond zal de raad van Lichtenvoor de hiervoor in 'n spoedeisende vergade ring moeten beslissen. Bovendien wil men zaterdag in Lichtenvoorde een bliksemactie onder de bevolking hou den met de bedoeling nog eens 14.000 gld bijeen te brengen om wederom vijf kinderen te kunnen helpen. De gemeen te Lichtenvoorde telt 15.000 inwoners. De gemeenteraad van Bolsward komt vanavond in spoedvergadering bijeen ter bespreking van de hulp aan Biafra. Voorgesteld is uit de algemene reserves een bedrag ter beschikking te stellen voor de adoptie van een of meer Bia fraanse kinderen. Dit bedrag zal even groot zijn als de opbrengst van een huis- aan-huiscollecte in Bolsward. Een groot aantakcollectanten zal onder het geluid van alle klokken in Bolsward de stad doortrekken zodra het besluit in de ge meenteraad is gevallen. Het overlegorgaan van de drie vakcen trales (NW, NKV en CNV) heeft in een telegram aan de ministerraad met de meeste klem aangedrongen op het ondernemen van activiteiten, die een humanitaire oplossing van het Biafra- conflict op de kortst mogelijke termijn kunnen bevorderen. Het overlegorgaan denkt daarbij onder meer aan de daar voor in aanmerking komende instanties. BRUSSEL Twee autobussen met Belgische vrouwen die bij Philips wer ken, zijn maandagavond te Hasselt op elkaar gereden, toen een van de bussen plotseling krachtig moest remmen. 39 van de inzittende vrouwen, meren deels afkomstig uit de omgeving van Gent, liepen verwondingen op en moes ten naar een ziekenhuis worden over gebracht. De meesten, 31, konden na verbonden te zijn verder naar huis rei zen. De beide bussen werden zwaar be schadigd. Tnflatie, nationalisatie en een stagend aantal geboorten, hebben de econo mie van de meeste Zuidamerikaanse landen in 1969 gekenmerkt. Het ziet er naar uit, dat er in 1970 niet veel zal veranderen. Met mogelyke uitzondering van Argen tinië, Columbia en Venezuela, is de stijging van het bruto nationaal pro- dukt in de Latijns-Amerikaanse lan den gering geweest: volgens sommige economen zo gering, dat geen garantie bestaat voor vooruitgang naar een dynamische toekomst. Het aantal geboorten per jaar stygt sneller in die landen dan waar ook ter wereld. De officiële houding tegen over deze geboorte-explosie varieert van voorzichtige, officieuze steun voor geboortebeperking, tot aanmoedigen tot stichten van grotere gezinnen, in het geloof dat deze de enorme platte landsgebieden zullen bevolken. Toch hebben de statistieken uit het rapport van de Amerikaanse gouverneur Nel son Rockefeller bewezen, dat juist deze gebieden, zonder uitzondering, hebben te kampen met voortdurende migratie naar de steden. De president van de Wereldbank, Ro bert McNam^ra, verklaarde in het be gin van 1969 dat de stedelijke bevol king in Zuid-Amerika twee keer zo snel geroeit als de werkgelegenheid. En doordat maar weinig vooruitgang wordt geboekt met hervormingen, neemt de werkgelegenheid af. Fke theorie dat buitenlandse investe- ringen als lapmiddel voor de econo mie kunnen worden gebruikt, doordat er meer werkgelegenheid zou worden gecreëerd, wordt door de leiders van sommige Zuidamerikaanse landen verworpen. Men heeft het gevoel dat het land te veel verliest door rente aflossingen en buitenlandse schenkin gen. De Chileense president, Eduardo Frel, die aandelen kocht in de kopermijnen, Anaconda en Kennecott, in Chili, ver welkomt slechts de meest essentiële buitenlandse investeringen. Bolivia en Peru hebben investeerders schrik aangejaagd, door de Ameri kaanse mijnbouw- en olie-industrieën te nationaliseren, hoewel de situatie in Peru is verbeterd doordat een vriendelyke overeenkomst is gesloten over de nationalisatie van een tele foonmaatschappij die beheerd werd door International Telephone and Telegraph (ITT). De militaire regering in Argentinië trok zonder waarschuwing de werkvergun ning van Amerikaanse, Britse en Ita liaanse telecommunicatiebedrijven in en kondigde aan zelf alle internatio nale verbindingen in handen te ne men. In Brazilië wilde de overheid de ver gunning van Amerikaanse, Britse, Ita liaanse en Franse internationale tele communicatiebedrijven niet verlen gen. De meeste vergunningen lopen in 1971 af. Aan de andere kant hebben de regerin gen van Columbia en Venezyela de investeerders gerustgesteld door aan te kondigen dat men geen plannen heeft buitenlandse particuliere inves teringen over te nemen. De transport moeilijkheden in Paraguay z|jn voor veel investeerders ontmoedigend. "JVfct uitzondering van Argentinië, Pa- raguay, Venezuela, en in mindere mate Columbia, hebben de Zuidameri kaanse consumenten de gevolgen van inflatie ondervonden. Zoals gewoon lijk heeft „de kleine man" het meest geleden onder deze inflatie. Het reële inkomen werd kleiner naarmate het jaar vorderde ondanks officiële loon- veranderingen. In Brazilië bijvoorbeeld steeg tussen januari en oktober de prys van aard appelen met 40 procent, de lonen in Brazilië werden in die tjjd slechts een keer een weinig verhoogd. Berichten over toenemende Russische belangstelling voor uitbreiding van de handel met Zuid-Amerika werden in 1969 vaak gehoord. De Sovjet-Unie hervatte volledige diplomatieke be trekkingen met Peru, en kwam dich terbij een overeenkomst met Venezue la, Russische myndeskundigen brach ten een bezoek aan Bolivia en sloten een overeenkomst met Brazilië om de produktie van aardgas en eventueel olie te financieren. De besprekingen tussen Brazilië en de Sovjet-Unie werden in december gehouden. Tnflatie, demografische groei en lage produktiviteit vaak veroorzaakt door gebrek aan initiatief en styging van de werkgelegenheid zullen waarsch|jnl|jk ook kenmerkend zjjn voor 1970. Ook het toenemende gebrek aan buitenlandse valuta, en de dalen de pr|jzen op de wereldmarkt van ruwe grondstoffen en landbouwpro- dukten, bedreigen de economie in het komende jaar. ADVERTENTIE BAYER

De Vallei | 1970 | | pagina 9