Dinsdagmiddag viel de beslissing Parlement positief tegenover nieuwe minister Nelissen Tweede op lijst van kandidaten SUKRISTOL Overleg landbouwlonen is afgebroken Bij Dordrecht komt tunnel onder de Maas Versnelling gevraagd bij invoering nieuw B.W. Psychiaters vinden verdachte gevaarlijke en domme vrouw Pak uw formulier, pak uw kans. Alleenwie deelneemt ......kan meedelen! Gladheid eist drie doden Proces tegen Schijndelse gifmengster SJaatt stoter De griep is er weer Neem dan 2 ,Aspro's' Afgelopen jaar voor gezinnen weer duurder Ambassadeurs op Soestdijk PTT spoorde clandestiene zenders op Karwei begint volgend jaar Generaal Wolf naar NJ.V. V.W. duurder in Duitsland KANSEN Ondanks veel werk Geen cyclamaten èn geen calorieën! de veilige zoetstof OOK P.v.d.A. OPGELUCHT WOENSDAG 14 JANUARI 1970 DEN HAAG De benoeming van mr. R. J. Nelissen tot minister van Econo mische Zaken is door de politieke partijen welwillend ontvangen. De leiders van de regeringsgezinde Tweede-Kamerfracties, die nauw bij de be noeming betrokken zijn geweest, hadden uiteraard vrede met de benoeming. De plaatsvervangend leider van de socialistische fractie, mr. Vrolijk, achtte mr. Ne lissen als „rechts figuur" in het kabinet-De Jong op zijn plaats. De fractieleider van D '66, mr. Van Mierlo, was bereid de nieuwe minister „een kans te geven". De benoeming van mr. Nelissen als opvolger van de vorige week afgetre den mr. De Block deze was het niet eens met de goedkeuring van de me- taal-c.a.o. werd gistermiddag om ongeveer drie uur bekend. Een van de eerste reacties van de nieuwe minister was: „Eén jaar is te kort om te fa len, maar ook te kort om er iets van te maken". De kansen voor mr. Nelissen waren maandagavond plotseling gestegen. De ministers van de KVP en de VVD, die zich voor dr. Grapperhaus hadden uit gesproken, hadden zich alsnog bij de kandidatuur van de economische ex pert van de KVP-fractie in de Tweede Kamer neergelegd. Maandagavond laat sprak mr. Nelis sen met premier De Jong en minister Witteveen (Financiën). Gisterochtend had hij een laatste gesprek met de fractievoorzitter van de KVP, drs. Schmelzer. Daarna ging hij naar pre mier De Jong om „ja" te zeggen. Na anderhalf uur kwam uit zijn eigen mond het nieuws dat hij zou worden voorgedragen. Drs. L. J. M. van Son, die zijn ontslag formeel had ingediend, blijft staatssecretaris. De nieuw te benoemen minister van Economische Zaken, mr. Roelof J. Ne lissen, was de tweede kandidaat op het KVP-lijstje van kandidaat-ministers voor de vacature, ontstaan door het heengaan van mr. L. de Block. Eerste kandidaat was mr. J. R. M. van den Brink, directeur van de Amro-bank en destijds reeds minister van Economi sche Zaken (in het ministerie-Beel, in het ministerie Drees-Van Schalk en in het ministerie Drees gedurende de jaren 1946-1952). Het KVP-kamerlid Ne lissen stond als tweede op dit lijstje genoteerd „met een lichte voorkeur bo ven staatssecretaris Grapperhaus". De KVP-fractie-voorzitter heeft dit meegedeeld, direct na het bekend wor den van het feit, dat mr. Nelissen zich bereid had verklaard de portefeuille van het departement van Economische Zaken te willen aanvaarden. Drs. Schmelzer zei het, sprekend na mens de fractie, te betreuren dat mr. Nelissen „een vooraanstaand en be kwaam lid" de fractie zal verlaten. Zijn benoeming tot minister van Eco nomische Zaken betekent voor de KVP-fractie „een verzwakking van de economische inbreng". De KVP-fractie-voorzitter wees er te vens op, dat door de benoeming van de heer Nelissen „een stukje politieke inbreng in 't kabinet wordt bevorderd". Hij deelde mee reeds van meet af aan een lichte voorkeur te hebben gegeven aan mr. Nelissen boven staatssecreta ris Grapperhaus, welke voorkeur werd gedeeld door het fractiebestuur. Doch ook dr. Grapperhaus, de huidi- DEN HAAG Het prijsindexcijfer van de gezinsconsumptie, zoals het Cen traal Bureau voor de Statistiek dat maandelijks samenstelt op basis 1964 100, bleef nagenoeg gelijk 127.9 in no vember en 127,8 in december 1969. Binnen de sector voeding daalden de Indexcijfers voor groenten en fruit, ter wijl stijgingen werden geregistreerd voor brood, aardappelen, vlees, margarine en eieren. Bij de kleding, met name bij de da mes- en meisjeskleding, werden prijs dalingen waargenomen. Voor schoeisel daarentegen trad een lichte prijsstijging op. Het gemiddelde indexcijfers voor het Jaar 1969 kwam te staan op 126,8 tegen 118,0 voor 1968. Dit komt nger op een stijging van 7,5 procent DEN HAAG De Koningin heeft dinsdag op paleis Soestdijk ter aanbie ding van hun geloofsbrieven ontvangen de ambassadeur van Bulgarije, dr. Petar Gueorguiev Voutouv, en de ambassa deur van Boeroendi, de heer Laurent Nzeyimana. ADVERTENTIE In handig draaidoosje. 400 tabletten 85 cent Goedgekeurd door do Ned. Ver. van Suikerzieken. ge staatssecretaris op het departement van Financiën, werd door de fractie voluit capabel geacht en genoot het volledige vertrouwen van de fractie. De laatste heeft het voordeel, dat hij als staatssecretaris van binnen het kabi net het economisch-financieel beleid heeft mee kunnen maken. Daartegen over staat het feit, dat mr. Nelissen gedurende zes jaren parlementaire er varing heeft opgedaan. Over de functie van minister van Economische Zaken, zei drs. Schmel zer, dat in de komende 1 1/2 jaar op dit departement een minister nodig is, die een goed inzicht heeft en goede kennis draagt van de economische werkelijkheid, die bestuurskracht kan ontwikkelen, die inventief is, goed kan onderhandelen en goed met de Kamers der Staten-Generaal kan omgaan. Ook mr. M. Vrolijk, wnd. voorzitter van de PvdA-fractie in de Tweede Ka mer, heeft commentaar gegeven op de benoeming van mr. Nelissen tot minis ter van Economische Zaken. Hij zei: „Ik heb het van het begin af aan no dig gevonden dat de KVP-fractie haar parlementaire verantwoordelijkheid zou waarmaken door de nieuwe minister uit haar midden te leveren. Dat dit tenslotte gebeurd is, acht ik dus juist. De heer Nelissen behoort tot de voor aanstaande figuren in de KVP-fractie, is duidelijk rechts en hoort derhalve in dit kabinet thuis. De Kamer zou wel moeten weten, welke voorwaarden de heer Nelissen gesteld heeft en welke in vloed daarvan uitgaat op het beleid in de financieel-sociaal-economische drie hoek in het kabinet. Er is dan ook op korte termijn een regeringsverklaring nodig over het heengaan van de oude en het optreden van de nieuwe minis ter van Economische Zaken en ook voor wat de politieke betekenis betreft over de visie van het kabinet op het beleid in de financiële, sociale en eco nomische sector als inleiding tot een de bat. Als mede-ondertekenaar van de mo tie-Goudswaard mag men van de heer Nelissen bijzondere voortvarendheid verwachten bij het indienen van een wetsontwerp dat het onderzoek naar de gevolgen van fusies in het bedrijfsle ven ten doel heeft. De WD was des tijds tegen deze gedachte, de regering trouwens ook. Er is in de afgelopen week meer naar buiten gekomen over moeilijkhe den in het kabinet, dat de aandacht verdient en die bij een debat over de regeringsverklaring ook kan krijgen. Het wil mij voorkomen, dat de proble men, waarmee de heer De Block ge confronteerd werd aanzienlijk verder gingen dan die van de metaal-cao. Ik sluit niet uit dat dit departement een groter beroep op de schatkist zal moe ten doen. Van een nieuwe minister kan men in dit opzicht bijzondere acti viteiten verwachten, die voor zijn col lega's niet zonder meer aantrekkelijk behoeven te zijn. Als ik dan let op de huidige begrotingspositie mag men aannemen, dat bij de voorbereiding van de begroting 1971 de problemen bijzonder groot zullen worden. De mo gelijkheid van een voortijdig einde van het kabinet- De Jong lijkt mij door de jongste ontwikkelingen dan ook nader bij gekomen", aldus mr. Vrolijk. UTRECHT De drie agrarische nisaties zullen nu rechtstreeks contact werknemersorganisaties hebben in de vergadering van de hoofdafdeling so ciale zaken van het Landbouwschap aan de vertegenwoordigers van de cen trale werkgeversorganisaties medege deeld, dat zij het overleg over lande lijke adviezen voor de contractsperiode 1 maart 1970 - 28 februari 1971 als af gebroken beschouwen. Bij de land- bouw-c.a.o.'s zijn rond 40.000 werkne mers betrokken. De landelijke adviezen dienen als richtsnoer voor de zeven regionale c.a.o.'s in de landbouw. De aanleiding voor het beëindigen van het loonoverleg wordt volgens de werknemersorganisaties gevormd door een mededeling van werkgeverszijde, dat zij voor de nieuwe contracten slechts bereid zijn de lonen met glo baal zeven procent te verhogen, zon der opneming van een indexeringsclau sule in de c.a.o.'s, dat de arbeidstijd niet op de gebruikelijke wijze kan wor den verkort )de bonden hadden 65 uur werktijdverkorting per jaar gevraagd) en dat geen medewerking kan worden verleend aan het opnemen van reeds in de praktijk gangbare lonen in de c.a.o. (gevraagd was globaal tien pro cent naar de c.a.o. over te hevelen). De werkgevers verzetten zich boven dien tegen de verhoging van de pen sioenpremie en een verbetering van een aantal secundaire arbeidsvoorwaarden. Ook wensten zij geen medewerking te geven aan het verstrekken van extra bijdragen aan georganiseerde werkne mers. De drie agrarische werknemersorga- WEERT Dinsdag heeft de bijzon dere radiodienst van de PTT te zamen met de politie van Weert invallen ge daan in een viertal woningen in Weert, waarvan het vermoeden bestond dat er clandestiene radiozenders aanwezig waren. Op alle vier de plaatsen werd inderdaad bedrijfsklare zendappara tuur aangetroffen en in beslag geno men. Op een vijfde plaats die eveneens verdacht was, was men kennelijk ge waarschuwd zodat hier niets werd aan getroffen. Tegen de vier eigenaren werd proces-verbaal opgemaakt opnemen met de gewestelijke onder nemersorganisaties over het afsluiten van c.a.o.'s zonder een landelijk advies van de hoofdafdeling sociale zaken van het landbouwschap. De werknemersorganisaties zullen hun landelijke voorstellen als uitgangs punt kiezen voor het gewestelijk te voe ren overleg. CAPELLE ad IJSSEL De 43-ja- rige procuratiehouder A. Hogeweg uit Nieuwekerk aan de IJssel is even na middernacht op de provinciale weg 24 in de gemeente Capelle aan de IJssel met zijn auto ip een slip geraakt als gevolg van de gladheid en in een sloot terecht gekomen. De bestuurder overleed ter plaatse. Een personenauto met twee inzitten den is gisternacht om twee uur op de provinciale weg Deurne-Bakel onder de gemeente Bakel en Milheeze ge slipt en tegen een boom gebotst. Bij het ongeluk kwam de 33-jarige me vrouw Van der Wildenburg-Penninx uit Best om het leven. Haar echtge noot, die de auto bestuurde, moest met verwondingen in een ziekenhuis in Eindhoven worden opgenomen. Omstreeks acht uur gisterochtend is de 34-jarige K. Voorwalt uit Zwanen burg, directeur van een groothandel aldaar, bij een verkeersongeluk op de Schipholweg in Haarlemmermeer ver ongelukt. De auto, waarin hij zat, slipte op het gladde wegdek en kwam tegen een boom terecht. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis in Haar lem is de man aan zijn verwondingen overleden. Het 7-jarige meisje M. J. Handstede is gisterochtend op de Kamperpoorten- brug te Zwolle met haar fiets gevallen en door een autobus overreden. Het kind was op slag dood. In Amsterdam-Buitenveldert zijn een vrachtauto en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. De inzit tenden uit de personenauto werden uit de wagen geslingerd, waarbij de 50-ja- rige mevrouw B. van Rooijen-Buillab zo ernstig gewond werd, dat zij korte tijd later •verleed. De jongste minister van Nederland, mr. R. J. Nelissen, die de porte feuille van Economische Zaken gaat beheren, is 38 jaar. Hij volgt de afge treden minister De Block op. ADVERTENTIE De Aziatische griep, die vorig jaar zoveel Nederlanders aan het bed kluisterde, heeft onze grenzen weer overschreden. Voor iedereen, die deze onzicht bare Indringer op een afstand wil houden, is het dus raad zaam direct te reageren op symptomen als hoofdpijn, een koortsig en rillerig gevoel en ongewone vermoeidheid. Het kunnen de voorberichten van een griepaanval zijn met een zo heet mogelijke drank (grog, kwast of thee) en doe dit driemaal per dag. Want door z'n pijnstillende en koorts- werende werking is „ASPRO' het ideale en betrouwbare mid del b(j verkoudheid en griep. Zorg dus dat u ASPRO' in huis hebt. Vertrouw op .ASPRO', want .ASPRO' heeft in de reeds door griep overvallen landen een bijzonder gunstige rol gespeeld. Als ASPRO' u geen baat zou geven, probeer dan geen andere middelen, maar raadpleeg uw huisarts. DEN HAAG In januari 1971 hoopt Rijkswaterstaat te beginnen met de aanleg van een tunnel in Rijksweg 16 onder de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwtjndrecht. Er wordt naar gestreefd de tunnel in 1975 voor het verkeer open te stellen. Aldus blijkt uit een medede ling van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, dat zegt, dat drs. J. A. Bak kers besloten heeft tot de bouw van de tunnel. Er bestaat hiervoor een ontwerp, dat voorziet In een tunnel met ip totaal vier buizen, elk ruimte biedend aan twee rijstroken en vluchtstroken. Te vens wordt een aansluitend wegennet aangelegd. De kosten van tunnel, we gennet en overige voorzieningen wor den geschat op 150 miljoen gulden. Om het project te kunnen uitvoeren zullen in Zwijndrecht ongeveer 250 wo ningen en in Dordrecht ongeveer 85 wo ningen moeten worden gesloopt. Op het ogenblik leidt een brug ter hoogte van Dordrecht en Zwijndrecht DEN HAAG De in de Ridderzaal in Den Haag gehouden „plechtige bijeen komst" ter gelegenheid van de invoe ring (op 1 januari j.l.) van het eerste boek van het nieuw burgerlijk wetboek, werd overschadüwd als het ware door kritiek, op het tempo waarin zich de vernieuwingen van de overige boeken voltrekken. Het vroegere KVP-kamerlid mr. K. van Rijckevorssel noemde het drin gend noodzakelijk, dat het parlement zich meer doelmatig en in sneller tem po zet aan de totstandkoming van de overige boeken van het burgerlijk wet boek. De oud-minister van Justitie, mr. Y. Scholten, stelde ondermeer, dat de politieke partijen er te weinig oog voor hebben dat door een gebrek aan juris ten in de fracties het parlement een „bottle-neck" dreigt te worden voor een snelle voortgang van de aan de or de zijnde stukken wetgeving. „Te wei nigen moeten veel doen", aldus mr. Scholten. Naar zijn mening is een be langrijke reden voor de vertraging ge legen in het feit, dat de vaste commis sie voor justitie uit de Tweede Kamer zoveel zaken tegelijk moet doen. Hij merkte op, dat een parlement, dat bij gebrek aan mankracht zijn es sentiële taken niet aankan vanzelf in diskrediet raakt. Ook mr. van Rijckevorssel sprak over die ontstane vertraging. De aan vankelijk aanwezige geestdrift voor de vernieuwing van het Burgerlijk Wet boek heeft naar zijn mening plaats ge maakt voor een berusten „we kunnen niet meer terug". Hij deed de sugges tie, om in de betrokken commissie van de Tweede Kamer deskundige buiten staanders te benoemen, waardoor de te zware belasting van enkele kamerleden zou worden verlicht. De leden van de vaste commissie voor de justitie uit de Eerste Kamer zouden de bevoegdheid moeten krijgen om deel te nemen aan de beraadslagingen van de commissie uit de Tweede Kamer waardoor onder meer grote tijdwinst zou kunnen wor den verkregen. Ook adviseerde mr. van Rijckevorssel de openbaarmaking van de adviezen van de Raad van State, zijns inzien een college „waarvan we bij horen en zeggen slechts weten dat ze belangrijk werk doet". De minister van Justitie, prof. mr. C. H. F.^.Polak liet zich in meer posi tieve zin uit over de voortgang van de vernieuwingen van het Burgerlijk Wet boek. Reeds veel is bereikt. BILBAO Tien Baskische nationa listen die in december uit een gevan genis in Bilbao zijn ontsnapt, bevinden zich in Frankrijk, waar zij politiek asiel willen vragen. Dit is door Spaan se kranten bericht. De tien mannen, die vast zaten om door een militaire rechtbank berecht te worden, wisten door een gegraven tunnel te ontsnappen. Zij behoren tot de Baskische beweging „Eta'. Rijksweg 16 (Rotterdara-Breda) over (Se Oude Maas. De lengte van de tunnel inclusief af ritten wordt 800 meter, de lengte van het gesloten deel 520 meter. Hiervan wordt 450 meter tunnel afgezonken in vier moten, die zullen worden vervaar digd in hetzelfde dok, waar ook de stuk ken van de Heinenooi:dtunnel werden vervaardigd. De totale breedte van de tunnel is 49 meter, de breedste, gezon ken tunnel in ons land. Tegen het tunnelplan, zoals dat nu door de minister is aanvaard, zijn in de gemeente Zwijndrecht bezwaren gere zen, en wel met name tegen een binnen de bebouwde kom aan te leggen auto snelweg, waarvoor woningen moeten verdwijnen. Deze gemeente had, even als de gemeente 's-Gravemdeel, liever een ander tracé gezien. In 1968 passeerden op werkdagen ge middeld 42.000 voertuigen de huidige brug. Er doen zich tijdens de spitsuren vertragingen en opstoppingen voor. Een prognose voor de verkeersbehoefte in 1980 geeft aan, dat op werkdagen in 1980 gemiddeld 90.000 voertuigen de brug zullen gaan gebruiken, een cijfer dat volgens het ministerie aantoont, dat op korte termijn maatregelen nodig zijn. De komende tunnel is geprojecteerd op een afstand van 250 meter ten zuid westen van de bestaande brug. Bij vol tooiing wordt de bestaande burg er een voor lokaal en langzaam verkeer en het vervoer van gevaarlijke stoffen. DEN HAAGLuitenant-generaal A. B. Wolff, chef van de luchtmachtstaf en bevelhebber der luchtstrijdkrach ten, die voor 1 augustus a.s. de dienst met pensioen zal verlaten, is voor de tijd van drie jaar aangezocht het voor zitterschap te bekleden van de stich ting Nederlands Instituut voor Vlieg tuigontwikkeling dat in Delft is geves tigd. Luitenant-generaal Wolff, over wiens opvolging de luchtmachtvoorlichtings- dienst nog geen mededelingen zei te kunnen doen, zal dr. ir. H. J. van der Maas als voorzitter van het NIV opvol gen. Dr. Van der Maas heeft het voor zitterschap van dit in 1946 opgerichte instituut bekleed sinds 19 juni 1947. Zijn huidige termijn loopt op 1 fe bruari a.s. af, maar aangezien luite nant-generaal Wolff dan in elk geval niet beschikbaar is voor de vervulling van deze functie, zal dr. Van der Maas voorlopig het voorzitterschap waarne men. Het NIV is opgericht om, ter bevor dering van de Nederlandse vliegtuigin dustrie, leiding te geven aan het ont wikkelen van vliegtuigen. DEN BOSCH Riet S., de Schijndel se huisvrouw die ervan verdacht wordt twee gilmoorden en een groot aantal pogingen daartoe te hebhen gepleegd, is sterk psychisch gestoord en heeft een psychopatische karakterstructuur. Zij is in belangrijke mate verminderd toe rekenbaar. Dit is de conclusie van de zenuwartsen die Riet S. vorig jaar in het huis van bewaring te Den Bosch hebben geobserveerd. Deze visie staat in een lijvig rapport dat de artsen op stelden en dinsdagmiddag voor de rechtbank in Den Bosch werd bespro ken. Het rapport dat de psychiaters over Schijndelse Riet uitbrachten, is uiter mate somber en negatief. Het laat, menselijk gesproken, van Riet S. geen spaan heel. De Schijndelse vrouw wordt door de artsen zwakbegaafd genoemd met haar iq van 82 (de gemiddelde Ne derlander bezit een iq van boven de 100). Haar tekort compenseert zij door WOLFSBURG VolksWagen heeft aangekondigd dat de prijzen in West- Duitsland met 3.5 pet zullen worden verhoogd. Het is daarmee de laatste Duitse fabrikant die de prijzen heeft verhoogd. Al eerder werden de prijzen van de voor de export bestemde auto's ver hoogd met 7 tot 11 pet. ADVERTENTIE agressiviteit en hardheid. Zij is ex treem egoïstisch en emotioneel onge voelig. De manier waarop zij over haar tweede man Frans Sleutjes sprak is huiveringwekkend. „Ik heb opa niet opgeruimd. Daar ben ik onschuldig aan. Waarom zou ik die lieve man, waarvan ik zoveel steun heb gehad, van kant helpen". De vijfde zittingsdag van het proces tegen de Schijndelse gifmengster Riet S. is nau welijks een minuut oud als Riet deze woorden in haar kromme Brabantse taaltje in de microfoon snikt. Aan de or de is het achtste en laatste punt van mr. Booster's tenlastelegging: de in ju ni 1964 door Riet gepleegde gif moord op haar 82-jarige vader Piet Hendriks. „Ik heb het niet gedaan, ik heb hem geen vergif gegeven. Hij is een natuur lijke dood gestorven", herhaalt Riet, ten prooi aan de hevigste emoties. De president mr. Geense probeert Riet er aan te herinneren, dat ze destijds bij de politie zoals in bijna alle haar ten laste gelegde gevallen volledig heeft bekend. Riet vertelde de politie in Schijndel vier jaar na de dood van haar vader, dat opa op 26 juni 1964 haar in de keuken van hun Schijndelse huis had gezegd: „Ach Riet, ik heb zo'n ellende van Sleutjes. Help me van de ellende af". Riet ging toen met een glas water naar de bijkeuken en schep te met een suikerlepel een giftig insec tenpoeder wit van kleur in het glas. Dit vergif was hetzelfde, zo be kende Riet destijds, als dat wat ze en kele maanden daarvoor in de soep van haar tweede man, Frans Sleutjes, deed, de man die ze zo vreselijk haatte. Na dat opa het glas had leeggedronken, brachten Riet en haar oudste zoon Joke de oude man naar bed. Riet bekende de politie verder, dat de dokter was ge haald. Toen de arts kwam, was Piet Hendriks al buiten bewustzijn. „Hij heeft een hartaanval gehad", had de dokter verklaard. In de loop van de nacht stierf Riets vader. „Ze was erg opgelucht nadat ze be kend had. Het was ook een zware zaak voor haar", weet een Schijndelse poli tieman zich voor de rechtbank te her inneren. Voor president Geense ont kent Riet dat het zo is gegaan. Dat is voor de rechtbank niets nieuws. Ze had namelijk tijdens het vooronderzoek vrij snel na haar bekentenis in Schijndel haar verhaal ingetrokken en was met een serie andere verklaringen geko men. Getuige deskundige, dr. J. Zelden- rust, patholoog-anatoom kon verkla ren dat bij de sectie op het lijk van Riet S.' vader geen sporen van gif zijn gevonden. „Maar", zo meent hij, „dat zegt niets". Dr. Zeldenrust kan eigenlijk weinig concreets destilleren uit de ziekteverschijnselen van opa,een andere doodsoorzaak' voor déze op 27 juni 1964 overleed. Volgens getuigende familieleden had opa het plotseling erg benauwd gekre gen, had erg getranspireerd en was in een coma geraakt. Velgens dr. Zel denrust kunnen deze verschijnselen wijzen op dood door vergiftiging. In dat geval komt parathion volgens hem het meest in aanmerking. „Maar", zo zegt hij, „de genoemde verschijnselen kunnen ook best betrekking hebben op De van vele gifmoorden verdach te Riet S. uit Schijndel, op van emotie tijdens de zitting van de Bos sche rechtbank. Het proces tegen Riet S. wordt he den voortgezet. Dan zal de officier van justitie, mr. Booster, zijn requisitoir houden. De officier heeft al aangekon digd dat hij daar vele uren voor no dig zal hebben.

De Vallei | 1970 | | pagina 11