NOODKREET VAN SPORT LERAREN „Noodsituatie" in Renswoude Ederveen en Scherpenzeel In Overberg blijft de „gym op 't schoolplein" Wegenwet Humor in oorlogstijd Boomstam op zinken dak imiteerde V-I Brand in kiem gesmoord TERZAKE Biafra-actie Graanroof in plaats van prikkeldraad rollen GYMNASTIEK OP LAGERE SCHOLEN LAAT IN VELE GEMEENTEN TE WENSEN OVER Velen bewezen de heer Jansen laatste eer Lezing over Afrika voor zendingskrans Demonstratie huidverzorging Uit de oude doos door Rik Valkenburg I Dorsen Onschuldig Monster MARKTEN EEN MEISJE leerl.-verkoopster Rein Kok Stoer bedreigt leider v. d. Peut Amerongen viert feest op 5 mei UITSTEKEND UIT DE ZORGEN SCHAKEN DONDERDAG 15 JANUARI 1970 „Een klein half miljoen jongens en meisjes krijgt op de lagere scho len in Nederland geen gymnastiek onderwijs in een gymnastieklokaal. Meer dan 3300 lagere scholen heb ben geen gymnastieklokaal bij hun gebouw of in de onmiddellijke nabij heid daarvan. Aan bijna 47 pet van onse lagere scholen wordt geen of slechts ten dele onderwijs in licha melijke opvoeding gegeven". Met de publikatie van deze feiten sloeg de Koninklijke Nederlandse vereniging van lerareh en onderwij zers in de lichamelijke opvoeding enige tijd geleden alarm in ons land naar aanleiding van een enquête die zij hield onder de lagere scho len in Nederland. „Hoewel gymnastiek sinds 193B op de lagere scholen in Nederland als een verplicht vak geldt, gaan tienduizenden lessen per week domweg niet door of ze worden ge geven op daarvoor ongeschikte plaatsen. Veel gymnastiek wordt, dikwijls zonder toestellen, bedreven op speelplaatsen, In dorpshuizen of zaaltjes van cafés", aldus de ver ontruste leraren die minister Verin- ga (Onderwijs) met klem verzoch ten om opheffing van het tekort aan gymnastieklokalen. Ook in de Gelderse Vallei zijn nog verschillende gemeenten, waar men geen enkele accommodatie heeft die geschikt is voor gymnas tiekonderwijs en waar de scholieren de lesuren, bestemd' voor lichame lijke opvoeding, maar een beetje uit staan te „huppelen" op het schoolplein. In dit artikel gaat een onzer ver slaggevers nader op deze materie in. VEENENDAAL De gemeenten Rhenen, Veenendaal, Leersum, Amerongen en de Betuwse plaatsen Kesteren en Opheusden zijn niet zozeer in paniek ge raakt bij het horen van de noodkreet die de Vereniging van Sportleraren slaak te, want de mogelijkheden die er in deze gemeenten zijn ten aanzien van het gymnastiekonderwijs voor scholieren zijn met name in Rhenen-stad vol doende of nagenoeg voldoende. Doch in Renswoude, Ederveen, Scherpenzeel en Overberg werd de landelijke rust wreed verstoord door de alarmschei die werd ingedrukt door de gymnastiek onderwijzers. In Ederveen, Renswoude en Overberg zijn geen gymnastieklokalen aanwezig, terwijl in Scherpenzeel vijf lagere scholen het moeten doen met één lesuurtje per week in één gymnastieklokaal. In deze plaatsen is er dus duidelijk sprake van een „noodsituatie", die volgens de verontruste leden van de landelijke vereniging zo spoedig mogelijk moet wor den opgelost. Want zo zeggen zij de lessen in lichamelijke opvoeding vor men een intrinsiek onderdeel van de totaal-opvoeding In Ederveen en Renswoude worden op korte termqn gymnastieklokalen gebouwd en in Scherpenzeel biedt de pas geopende spelhal wellicht voor een zeer klein ge deelte uitkomst, doch de leerlingen van de lagere school in Overberg blijven ver stoken van gymnastiek in een lokaal. Hier bljjft het gedartel op het schoolplein (tweemaal per week), dat een lesuur lichamelijke opvoeding pretendeert te zijn, voortduren. Precies zoals het al jaren is geweest. Dat is pertinent onvoldoende. Het is in Nederland verplicht dat leerlingen van lagere scholen per week twee maal drie kwartier buiten of binnen gymnastiekonderwijs krijgen, maar aldus een vooraanstaand ex-sportle- raar uit Veenendaal het is gewenst dat dit op driemaal per week wordt gebracht. „Persoonlijk zou ik willen dat de scholieren in de toekomst een lesuur per dag zouden krijgen, iets dat bij voorbeeld in Duitsland reeds is verwe zenlijkt. Ook zou het toe te juichen zijn wanneer de lessen in lichamelijke opvoeding in de vijfde en zesde klas sen zouden worden gegeven door vak leerkrachten in plaats van onderwij zers en onderwijzeressen. Maar dat is nog niet te realiseren". De mogelijkheden die de leerlingen van lagere scholen in de Gelderse Val lei hebben zijn in Rhenen-stad het grootst. Volgens een woordvoerder van de gemeente ziet het er gezien de bestaande accommodaties gunstig uit in de Grebbestad met haar drie turn- lokalen. „Wij kunnen de schooljeugd hier uit stekend opvangen. Tweemaal per week volgt men de lessen in het lo kaal en eenma*al per week wordt er gezwommen in het Lijsterbergbad". Ook in Eist en Achterberg, die ressor- VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend dat gedeputeerde staten dezer provincie bij hun besluit van 5 decem ber 1960, afdeling 2B, nr 1637/3450 goedkeuring hebben verleend aan het besluit van de raad dezer gemeente d.d. 3 juli 1969, m\ 59.957 A tot het onttrek ken aan het openbaar verkeer van de 2e Achterkerkdwarsstraat. Dit goedkeurde raadsbesluit ligt van- 15 januari 1970 gedurende een termijn van 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 1.7., Raadhuis alhier. Veenendaal, 14 januari 1970. B. en W. voornoemd: de burgemeester, P. Bode. de secretaris, Van Manen. VEENENDAAL Onder bijzonder grote belangstelling is woensdagmorgen het stoffelijk overschot ter aarde be steld van de heer J. H. H. Jan sen, die zaterdag op 65-jarige leeftijd plotseling overleed. De bijzonder stijlvolle plechtigheid op de algemene begraafplaats aan de Munnikenweg werd onder meer bijge woond door het voltallige college van B. en W., talrijke raadsleden en tiental len sportvrienden van de overledene, die ondermeer de voorzittershamer han teerde bij de voetbalvereniging VRC. De KNVB afdeling Utrecht was ver tegenwoordigd door de heren Kérstens en Van de Pol. VRC-mensen droegen de met veel bloemstukken overdekte baar van de aula naar het graf, waar ondermeer het woord werd gevoerd door burge meester P. Bode, de heer C. G. van Hall, namens de PvdA-fractie in de Veenen- daalse gemeenteraad, waarvan de heer Jansen deel uitmaakte en door de heer J. A. C. Baars namens VRC. Een broer van de overledene dankte namens mevr. Jansen en de overige fa milie voor de belangstelling en het medeleven. teren onder Rhenen, zijn de lesuren voor lichamelijke opvoeding ruim schoots voldoende. Deze leerlingen zwemmen ook regelmatig in het Lijs terbergbad. Ook de gemeente Veenendaal geniet het privilege een overdekte zwemac- commodatie binnen haar grenzen te hebben, waarvan alle scholen gebruik maken. Dat badcomplex is een welko me aanvulling op de voorraad gymna stieklokalen die in Veenendaal overi gens nauwelijks toereikend is. De sporthal zal in september echter de te kortkomingen op dit gebied geheel kunnen opvangen. In Veenendaal komen de scholieren echter wel aan hun trekken op turnge- bied. De klassen 4, 5, en 6 volgen twee maal per week gymnastiekonderwijs binnen of buiten, terwijl de klassen 1, 2 en 3 over het algemeen genomen niet helemaal toekomen aan twee les uren (met name in Zuid is er nog een tekort aan accommodatie). Alle leer lingen van het lager onderwijs zwem men echter eenmaal per week en de grote belangstelling hiervoor blijkt wel uit het feit dat ongeveer 4000 van de in totaal 6500 uitgereikte diploma's naar scholieren gingen. SCHERPENZEEL Ondanks de concurrentie van de voetbalwedstrijd Engeland-Nederland, was er in Filale- thies toch een zeer goede opkomst bij de bijzondere vergadering van de zen dingskrans van de Nederlandse Herv. kerk. Voor deze avond had men uitge nodigd de heer Van 't Veld die verschil lende jaren in Kenya heeft gewerkt als vertaler. Zijn opdracht luidde de bij bel te vertalen in de taal die door een deel van de bevolking begrepen wordt. .Sommige mensen menen", aldus spre ker dat men nog altijd kan spreken over het zendingsveld in Afrika. Dit is verleden tijd. Men kan er nu alleen nog maar naar toe als specialist om daar de jonge kerk hulp te verlenen, op het gebied van onderwijs en als bij voorbeeld vertaler. Ook wees hij er op dat de neger nog lang niet vergeten is dat zijn voorouders door de blanken als slaven zijn wegge voerd. Als blanken wordt men er geduld en als men goed werk doet nog gewaar deerd ook. Het is echter een negerstaat die absoluut niet wil hebben dat de blanken zich met de politiek bemoeien Doet men dit wel dan krijgt men zeer snel een enkele reis naar Holland. Ook wordt ons blanken altijd verwe ten dat wij zo verdeeld zijn. De neger houdt zich bij het woord en met vele bijzaken waarover soms de meeste strijd is bemoeit hij zich niet. Er zijn ongeveer 2 miljoen Christenen en wij komen niet meer daar als de mensen die het weten maar als broeders en be delaars aan de troon van God." Daar na liet de heer Van 't Veld enkele dia's zien. AMERONGEN De afdeling Ame rongen van de Nederlandse Huisvrou wenvereniging organiseert op woens dag 21 januari in het Dorpshuis een avond waarin huidverzorging en schoonheidsmiddelen ter sprake zul len komen. Een demonstratrice zal de aanwezi gen vertellen over een nieuw schoon heidsmiddel. De leerlingen maken gebruik van de gemeentelijke accommodaties aan de Krouwellaan, het Slotemaker de Bruï- neplein, de Tuinstraat, de hoek Patri- moniumlaan-Kerkewijk en de Sand- brinkstraat, welke lokalen geheel zijn volgeboekt. De Koningin Julianaschool beschikt over haar eigen accommoda tie, terwijl de Groen van. Prinsterer- school ook gedeeltelijk gebruikmaakt van de Ichthus-Mavo. Door de volle roosters vallen er nog wel eens lessen uit, maar wanneer de sporthal gereed komt is Veenendaal op dit gebied ge heel uit de zorgen. De Veenendaalse oud-sportleraar: „Wanneer er een nieuwe school wordt gebouwd geeft het rijk geen toestem ming voor de realisering van een gym lokaal. Een aanvraag hiervoor moet geschieden via geheel andere kanalen en dat is erg ongunstig. Ideaal zou zijn wanneer b.v. een nieuwe zes-mans- school automatisch de beschikking krijgt over een eigen gymnastiekac- commodatie". De twee lagere scholen van Leer sum hebben voldoende aan het enige lokaal in die gemeente. Tweemaal per week gaan alle leerlingen van het la ger onderwijs voor lessen naar deze zaal. Het gymlokaal (van het Dorps huis) in Amerongen is doorlopend be zet door de drie lagere scholen in die plaats. De leerlingen hier halen een gemiddelde van bijna twee lessen in lichamelijke opvoeding per week en een gemeentefunctionaris van de ge meente Kesteren achtte de twee loka len in Kesteren en Opheusden „net voldoende" voor de scholieren. Alle lagere scholen maken gebruik van de ze accommodaties. Het licht staat op rood in Overberg. De heer Bos. hoofd van de plaatselijke school in die buurtschap: „Wij geven hier gymnastiek anderhalf uur per week wanneer het goed weer is al thans op het schoolplein of op een veldje. In de toekomst komt hier vol strekt geen lokaal en daar Amerongen barstensvol zit, zal hier de situatie wel zo blyven." In Ederveen en Renswoude blijven de scholieren in elk geval niet aange wezen op „gymnastiek op het school plein". In deze verre van ideale situa tie komt op korte termijn verandering als de gymlokalen in deze plaatsen zijn gerealiseerd. Renswoude zwemt overigens reeds eenmaal per week in het Valleibad de ouders van de leer lingen betalen de reiskosten en de ge meente de rest en in Ederveen heeft men plannen in die richting. In het laatste geval betalen de ouders zelfs alle daaraan verbonden kosten. Vijf lagere scholen zijn in Scherpen zeel aangewezen op een gymnastieklo kaal van 10 x 16 meter, waardoor zij één lesuurtje per week kunnen krijgen. De spelhal die overigens niet aan de eisen voor gymnastiek aan scholie ren voldoet zorgt er weliswaar voor dat men iets meer kan gaan doen aan lichamelijke opvoeding, maar dat zal dan niet meer worden dan een speel- uurtje, zoals een ambtenaar der ge meente het treffend betitelde. In Scherpenzeel wacht men dan ook op een nieuwe zaal. De Holevoetschool tracht het tekort aan gymnastiek nog enigszins te com penseren door haar leerlingen in Vee nendaal te laten zwemmen. Het is dus niet overdreven te stellen dat het gymnastiekonderwijs op lage re scholen in veel gevallen veel te wensen overlaat. Raadhuis ook inzamelingspunt VEENENDAAL Er is nog een dertiende inzamelpunt toegevoegd aan de rij waar hedenmiddag en vanavond collectebussen staan opgesteld voor gitten ten behoeve van de Biafraanse kinderen. Naast de gisteren genoemde punten zijn van zeven tot negen uur 's avonds ook de deuren van het raadhuis open. waar op dat moment een raadsvergadering wordt gehouden. In alle scholen en kerken zijn leden van een door mevr. Bode-Klootwijk gerequireerd dameskorps aan wezig. Zowel 's middags als avonds zal klokgelui en de met een luidspreker- installatie uitgeruste politie-auto nog eens op de actie attenderen. De politie auto voert 's avonds een stembus mee, voor mensen die om de een of andere reden niet naar een van de dertien inzamelingspunten kunnen gaan. Oorlog is wel zo ongeveer het ergste wat men kan meemaken, is de algemene ervaring en opinie. Hij brengt angst met zich meegevaar, pijn, rouw, dood en verderf. Bijna alle narigheden zijn te vangen onder die ene noemer: oorlogEn terecht Toch moet men nu ook weer niet menendat men in oorlogstijd elke dag en elk ogenblik met de negatieve kant ervan geconfronteerd wordt. Ook in oorlogstijd is er plaats voor de mooiere dingen van het leven, zoals liefde en vriendschap. Zelfs is er sprake van humor. En dan beslist niet bedoeld in de zin van galgenhumor. Een mens heeft van nature een enorm aanpassingsvermogen meegekregen zij het dan de één meer dan de ander), en dat vermogen wordt ook aangewend in tijden van onheil en gevaar. een man of zes) om zo lang de war me directiekeet tot ons domein te maken. Fijn, bij de kachel. Ande ren moesten buiten blijven en wa ren wel een beetje jaloers op ons. Maar er konden er nu eenmaal niet meer bij... Vijfentwintig jaar geleden zag het er echt niet zo rooskleurig uit. in en rondom Veenendaal. De bevolking zat in de greep van de winter en niet minder in de klem van de „Tod". Ondanks al deze narigheid was er toch ook altijd nog plaats voor grap jes, zelfs in verband met het aanwe zige -^gevaar. Een oudere Veenenda- ler, de heer R. vertelt er over: ,Ons Stückpunkt bevond zich in de Rijnsteeg, in de Bennekomse Meent, maar we werden tewerkge steld in de buurt van de Nude te Wageningen, dichtbij het café van Capelleveen. De boerderijen waren daar onbewoond, maar er bevon den zich nog wel etenswaren in. Begrijpelijk, dat wij dus meer op zoek gingen naar eten, dan naar prikkeldraad. Wij hadden namelijk tot taak om het overal veelvuldig in de weilanden aanwezige prikkel draad los te maken en op ruige kluwens te winden. In het begin van de week maak ten we een paar van dergelijke rol len en dan geloofden we het wel. Als we 's morgens op het werk kwamen, namen we stiekum een rol prikkeldraad mee, die daar nog lag van de voorgaande dagen en namen deze rol 's middags weer mee terug naar de verzamel plaats, onder de goedkeurende blik ken van de Duitse baas, die niet in de gaten had hoe hij de boot in ging. kwam tevoorschijn. Ze haalden een grote ton en daar moesten de baal tjes in geleegd worden. Mensen, wat een pech Maar... met een man of vier za gen we kans om ongemerkt ons zak je met rog in een hooiberg te smij ten. De Duitsers hadden hel niet in de smiezen en wij gaven elkaar een begrijpende knipoog. Omdat wij „unschuldig" waren, mochten wij doorrijden en het „Ausweis" in ont vangst pfemen. Wij reden op onze oude fietsen naar een andere steeg daar in de buurt, de Slags teeg ge loof ik, en wachtten ons moment af. Na enige tijd was het overal don ker en wij gingen weer op de boer derij af. Gauw naar de hooiberg en ja hoor, de zakjes lagen er nog precies zo. In triomf (met stille trom uiteraard) gingen we huiswaarts met onze buit... Op een keer beleefden we iets heel anders. Het was koud en grim mig weer. Overal lag' sneeuw. Toch moesten we prikkeldraad rollen. Na een poosje gingen de Duitse bazen ergens heen. Voor ons het sein (met O.T. Stückspunkt 95, de groep man nen die in de hongerwinter 1944-1945 in de Bennekomse Meent verplicht waren prikkeldraad op te rollen. Tussen de Veenendalers ook een enkele evacuée. In die tijd kwam er nogal eens een V I over razen en dat was de ze morgen ook het geval. Heel in de verte kon je hen al horen na deren. Dit keer kwam het enge ding precies recht over! Het geluid zwol sterk aan, maar we trokken er ons weinig van aan. Je behoefde pas bang te zijn als het geluid ophield, want dan kwam het monster naar beneden, met alle gevolgen van dien. Wat wij niet konden zien was dat een stelletje Todt-arbeiders, achter de keet, bezig waren ons een poets te bakken. Ze waren aan de gang met een behoorlijk zware sparre- stam, van zo'n tweeëneenhalve me ter en wachtten tot de V I precies recht boven was. Toen slingerden zij met een paar man het zware ge val boven op de keet, die met golfpla ten was afgedekt... We raakten in paniek van schrik. Er was natuurlijk iets fout met die V I!... In doodsangst renden we naar buiten, waar onze collega's krom stonden van het lachen... We keken eens om naar de keet en snapten dat we er lelijk ingetippeld waren. We lachten maar een beetje mee en voelden ons toch wel opge lucht. Ik ben tenminste maar zelden zo hevig geschrokken als toen, dat her inner ik me nog als de dag van gisteren..." In plaats van draad oprollen, gin gen wij de boerderij binnen en haalden er het graan (nog in de aar) weg. Het lag daar toch maar te „rotten". Wij wisten er een betere bestemming voor. Met stokken dor sten wij de roggekorrels uit de aren en er stond zowaar ook nog een oude wanmolen. Het graan deden we in kleine zakken, die we gemak kelijk bij ons konden dragen. Op die manier hebben we nog heel wat van dat kostbare spul naar huis ge smokkeld, waar vrouw en kinde ren maar wat blij waren als we onze waardevolle vracht losten. 't Ging naturlijk niet altijd goed! Op een keer, toen we met zeker wel een man of veertig, beladen met dit soort zakjes naar ons „Stückpunkt" fietsten aan de Rijnsteeg. om onze Ausweis af te halen, die je 's mor gens moest inleveren, was daar plot seling controle op levensmiddelen. Iedereen werd min of meer ge fouilleerd. Wat gingen die Duitsers te keer! De ene zak na de andere SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aan gevoerd 800.000 stuks. Handel: goed. Prijzen kippeëieren van f 11,50 tot f 12,50. Henneëieren van f 8,- tot f 11,-. Alles per 100 stuks. SCHERPENZEEL Biggenmarkt: Aangevoerd 190 stuks. Handel matig. Prijzen f 90.- tot f 105,- per stuk. ADVERTENTIE VEENENDAAL Bij de firma C. Budding aan de Kerkewijk in Veenen daal brak gisteravond brand uit in een van de opslagplaatsen. De brand liet zich aanvankelijk als gevolg van de enorme rookontwikkeling ernstig aanzien. Door snel ingrijpen van de brandweer kon het vuur in de kiem worden gesmoord. Over de omvang van de schade is nog niets bekend. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Kort na de alarmering verschenen burgemester P.Bode wethouder Ant. De brandweerlieden moesten het dak van een belendend perceel op om het vuur effectief te kunnen bestrijden. de Ruiter en hoofdinspecteur K. Huls kamp bij de firma Budding om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de omvang van de brand. iat het leuk vindt, mensen te advi seren op aulke uiteenlopende gebie den als: verf en parfum, behang en cosmetica, schoonmaakartikelen en geneesmid delen; dat de handen uit de mouwen weet te steken; dat 15 of 16 jaar is, is het meisje dat wij zoeken als goede arbeidsvoorwaarden 5-daagse werkweek. Telefonisch of schriftelijk aanmelden bij: Drogisterij /pari umer i e Gelderland/hoek Hoogstraat VEENENDAAL. telefoon 12656 VEENENDAAL Onder de naam „Veenendaalse remdienst" opende de heer Harselaar woensdagmorgen aan de Valleistraat 21a een zogenaamde rem- en frictiedienst als een ver door gevoerde specialisatie in de auto branche. Het bedrijf is opgezet aan de hand van de ervaringen in een soortgelijk bedrijf in Enschede, waar het zich een blijvende functie heeft verworven ten dienste van garagebedrijven. Naast het vulcanlseren van remvoeringen kan men thans aan de Valleistraat te recht voor het uitdraaien van rem- trommels en alles wat met remvoe- voeringen en koppelingsplaten te ma ken heeft op het gebied van personen wagens en vrachtauto's. Vooral door een snelle serviceverlening, waartoe de doorsnee garagebedrijven op dit ge bied niet altijd in staat zijn,is de toe komst van de eigenaar optimistisch gestemd over zijn voor Veenendaal en naaste omgeving nieuwe bedrijf. RENSWOUDE Na 6 ronden in de onderlinge competitie van schaakclub „Renswoude" gaal A. v.d. Peut met 5 punten uil 6 partijen nog steeds aan kop. M .v. Raay blijft goed volgen met 3'/* uit 6. Hierna komen Hv Stoer, ds. L. v.d. Peut en G. J. H. ten Cate met 3 pnt. Voeral H. Stoer, die ook maar 1 verliespunt heeft, bedreigt A. v.d. Peut. De uitslagen van de laatstgehouden wedstrijden waren: G. J. H. ten Cate - H. Stoer 0—1; Ds. L. v.d. Peut - J. E. de Vries 10; A.. v.d. Peut - J. Schuit 1—0; H. Wels - M. v. Raay 10. H. Altink - A. v.d. Peut 10 (eerste verlies van A. v.d. Peut); P. Paulus - Van Pauwvliet - M. v. Raay 01; J. Schuit - Th. H. Koot 0—1; K. Wijnber ger - G. J. H. ten Cate 01; Ds. L. v.d. Peut - P. Paulus - Van Pauwvliet 10. De stand luidt: A.v.d. Peut 6—5 M.V. Raay 63'/t H. Stoer 4—3 L.v.d. Peut 53 G.J.H.t.Cate 6—3 H. Wels 4—2'i Altink 5—2't H. Th.H.Koot 3—2 J. Schuit 6—2 J.E.de Vries 5—1V« H. Viet 2—1 P.Paul. v.P. 4—1 K.Wijnberg. 30 J. Verm. 10 AMERONGEN Al enkele weken t> er een comité „Bevrijdingsdag" in Amerongen werkzaam om een program ma op te stellen voor de viering van vijf mei. Om de jeugd van Amerongen inspraak te geven werd zaterdag in de raadzaal een hearing gehouden. Een kleine vijftig jongelui uit Ame rongen heeft aan de oproep gevolg ge geven en waren aanwezig Vijf personen uit deze groep werden aan het comité toegevoegd. Enkele goede ideeën werden ter tafel gebracht. Getracht zal worden om gezamenlijk te komen tot een dave rend herinnerings- en feestprogramma.

De Vallei | 1970 | | pagina 3