Kessler: „Na opbouw begint nu uitbouw Felle kritiek op eigen voetbalteam Hockeyers verrasten W.-Duitsland Bondscoach vol plannen Donner incasseerde gevoelige nederlaag Rallye Monte Carlo vandaag van start Arsenal uit bekerstrijd Weer moeizame zege Okker IN ENGELSE KRANTEN Zaterdag amateurs niet in actie Willy Burgmeyer en Jan Palsma alsnog naar Inzeil PARTICULIER INITIATIEF Forse straffen voor Zwitserse voetbalvlegels SPORT IN 'T KORT STRENGER GEEN PANIEK FEILLOOS BENVT AFWACHTEN KANS NV UITBOUWEN Feijenoord oefende EERSTE SELECTIE Heerenveen en Cambuur in financiële nood Haag 68 in achtste finales Dopingcontrole was negatief Guttormsen geheel hersteld Jones (Wales) leidt Vorwarts-Feijenoord VRIJDAG 16 JANUARI 1970 sport LONDEN Nog terugblikkend op de interland van woensdagavond tegen Enge land in het mekka van de voetbalsport, het Wembley-stadion te Londen, stelt Oranje-bondscoach Georg Kessler „Wü spelen het beste vanuit een gesloten en versterkte verdediging. Dat schept rust. Dit spelbeeld zien wft trouwens ook by de meeste Nederlandse clubs. Als je maar gaat aanvallen en nog eens aanvallen en het lukt niet om snel een voor sprong te krijgen, dan kweekt dat een zeker onbehagen. En dat is niet goed". De bondscoach wijst als voorbeeld t-erug naar de finale van de Europa- Cup voor landskampioenen te Madrid tussen Ajax en AC Milan. „De tactiek van Ajax daar was erop gericht om met aanvallend spel de tegenstander zo snel mogelijk te verrassen. Dat luk te niet, met alle gevolgen van dien. Sinds die finale is ook Ajax anders gaan voetballen". De eerstvolgende trip van Oranje leidt naar Tel Aviv, waar 28 januari een officieuze interland wordt gespeeld tegen Israël. De Israëli, die zich plaatsten voor de eindronden van het wereldkampioenschap 1970 in Mexico, hebben om deze ontmoeting min of meer gevraagd. ROTTERDAM Willy Burgmeyer uit Nieuwveen en dé twintigjarige Fries Jan Palsma zijn gisteravond als nog toegevoegd aan de B-schaatsploeg, die maandag naiar het Beierse Inzeil ▼ertrekt. De equipe, die onder leiding staat van Egbert van 't Oever bestaat nu uit elf man en keert 16 februari weer te rug naar Nederland. Willy Burgmeyer, die tijdens de Nederlandse kampioen schappen in Deventer uit de kernploeg werd gereden, en Jan Palsma worden niet afgevaardigd door de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond De reis naar Inzeil is mogelijk ge maakt door particulier initiatief. Het gewest Zuid-Holland bracht het geld op tafel voor Willy Burgmeyer en het ge west Friesland voor Jan Palsma. Bei de gewesten in nauwe samenwerking met de aangesloten ijsclubs en gulle supporters. Dank zij de bemiddeling van voorzitter Wynia van de technische commissie van de KNSB kan het twee tal zich aansluiten bij de B-ploeg. MELBOURNE Na de weinig in drukwekkende zege op de Australiër Tony Hammond in de eerste ronde van het toernooi om de tennis-kampioen- schappen van de Australische staat Victoria heeft Tom Okker donderdag opnieuw niet kunnen imponeren. In de tweede ronde heren-enkelspel versloeg Okker de Brit Gerrald Battrick met 9—7, 12—10. Ook andere profs hadden het moei lijk. Arthur Ashe moest in de eerste ronde drie sets toestaan aan zijn land genoot Schloss (64, 36, 64) en John Newcombe (Aus) verloor de eerste set van de Amerikaan Bob Lutz, 3-6, 62, 63. Ashe plaatste zich overigens zonder moeite voor de derde ronde door zijn landgenoot Tom Gorman met 64, 62 te bedwingen. Uitslagen: Herenenkelspel, eerste ronde: Ashe (VS) - Schloss (VS) 6—4, 3—6, 6—4. Tweede ronde: Ashe (VS) - Gorman (VS) 64, 62. Ralston (VS) - Crealy (Aus) 62, 64. Roche (Aus) - Momanus (VS) 61, 62. Taylor (Gbr) - Ruffels (Aus) 6—4, 6—4. Newcombe (Aus) - Lutz (VS) 36, 62, 6—3. Okker (Ned) - Battrick (Gbr) 9—7, 12—10. LUGANO Voor de rechtbank te Lugano zijn 12 voetballers, vereni gingsleiders en toeschouwers tot voor waardelijke gevangenisstraffen veroor deeld wegens mishandeling van een scheidsrechter tijdens een wedstrijd om de Zwitserse voetbalbeker. Tijdens de bewuste wedstrijd op 7 mei van het vorig jaar tussen de laag-geplaatste verenigingen Rapid Lu gano en F.C. Mezzovico zond scheidsrechter Luigi Grassi, met de stand 2-1 in het voordeel van Lugano een speler van Mezzovico van het veld wegens praten. Een deel van de 800 toeschouwers en officials van Mezzovi co trachtte hem tot andere gedachten te brengen, maar toen Grassi daarop de wedstrijd staakte, werd hij bewus teloos geslagen. Achteraf bleek, dat hij een kaak- fractuur, verscheidene wonden en een shock had opgelopen, waarvoor hij eni ge maanden het ziekbed moest houden. De voorzitter van Mezzovico, Walter Canepa, die tevens burgemeester van het plaattsje Mezzovico is, kreeg vier het plaatsje Mezzovico is, De andere verdachten kregen straffen van 10 da gen tot drie maanden voorwaardelijk. Ook moet het driftige twaalftal 12.000 Zwitserse franks (2.300 dollar) schade vergoeding (aan Grassi) plus de pro ceskosten betalen. Van het competitieprogramma voor de Duitse Bundesliga van a.s. weekein de zijn wegens de gesteldheid van de terreinen drie wedstrijden geschrapt. Het zijn de ontmoetingent 1 FC Köbi- Werder Bremen, Bayern München- Borrussia Mönchen-Gladbach en VFB Stuttgart-MSV Duisburg. LONDEN De massale woede uitbarsting op roerig Wembley, waar de fanatieksten onder de vijfenzeventigduizend toeschou wers hun bijtende kritiek op de Engelse voetballers bundelden in de veel gehoorde kreet „Wat een stelletje rommel", hebben hun weerslag gevonden in de Britse pers. Groerd stelt Steve Richardson in The Sun vast: „De kijkers smeekten om goals, doch zij kre gen ze niet. Maar nooit heb ik het voor mogelijk gehouden, dat der gelijke kreten zouden worden ge slaakt door Engelsen over hun eigen nationale ploeg, die tenslot te nog steeds wereldkampioen is." Deze blijkbaar naar lichtpunten speurende sportschrijver stiet ver volgens vast: „De Engelse verde diging blijft een van de beste, zo niet de beste ter wereld. In de laatste zes interlands werd zij slechts drie keer gepasseerd". Heel wat strenger oordeelt Pe ter Batt in diezelfde krant. Hij analyseert: „Sedert het wereld kampioenschap scoorden de En gelsen slechts 49 doelpunten in 29 wedstrijden. En veertien van de treffers werden gemaakt tegen ploegen, die de eindronden niet haalden: Schotland, Frankrijk en Wales. Bovendien kwamen nog 5 doelpunten tot stand uit straf schoppen". Aan de verrichtingen van het Nederlands elftal wordt vrij wei nig aandacht besteed. In het alge meen is men het erover eens, dat Oranjespelers kwalitatief minder speelden dan de Britten, maar dat zij door vertragende tactiek het spelen op balbezit en heldhaf tig verdedigen het gelijke spel hebben bevochten. Ken Jones in de Daily Mirror „Als Gordon Banks niet even be trouwbaar was geweest als altijd zou zijn ploeg een nederlaag heb ben gelden. In elk geval toonde Cruyff zich weer een voetballer van wereldklasse". De Engelse ploeg wordt in het algemeen ge kenmerkt als een hevig falend team. De zeer serieuze Daily Te legraph stelt vast: „Dit was een experimenteel Engels elftal, dat het experiment niet aankon". En verder: „Deze Nederlandse ploeg was aanzienlijk sterker dan het team, dat in de voorronden om de wereldtitel speelde. De verrassen de Nederlanders presteerden ge noeg om twijfel te wekken aan de kracht van de gewijzigde Engel se defensie. Cruyff stak met kop en schouders boven zijn mede aanvallers uit. De handige Ajacied loste enkele gevaarlijke schoten, die vakkundig werden gestopt door de druk bezette Banks". Brian James, die eraan herin nert, dat coach Ramsey sinds zijn kpmst in 1963 voor de eerste keer zijn elftal drastisch wijzigde, schrijft in de Daily Mail over „Een miserabel gelijk spel", voorts: „Ofschoon de Nederlan ders in de tweede helft zeer ver moeid raakten en bleven zij be kwaam verdedigen. Hoewel zij vaak in de defensie werden ge drongen raakten zij vrijwel geen moment in paniek". Hij vindt de honende opmerking van de toeschouwers „misschien niet sportief, maar wel begrijpe lijk". Sir Alf Ijtamsey maakt er geen geheim van, dat naar zijn overtui ging de Engelsen „niet een van hun beste wedstrijden" speelden. Hij prijst de Nederlandse door zetters, maar voegt er volgens enkele kranten ook aan toe: „Eerst vroeg ik me af wie er werd gehoond: de Engelse of de Nederlandse ploeg. De Nederlan ders lieten ook niet veel positiefs zien. Negentig minuten lang speelden zij voorzichtig op balbe zit. Niettemin konden wij niet winne, omdat wij vrijwel geen moment het middenveld hebben beheerst". Kritiek wuift de hooghartige Ramsey bij voorbaat weg door op te merken: „Als men wil dat Engeland onbelangrijke wedstrij den wint, dan zal ik bij de keuze van tegenstanders anders te werk moeten gaan. Ik weiger de mening van de honende toeschouwers te delen. Wat verwachten die men sen eigenlijk, dat ik zal doen? Huilen misschien?" BOMBAY Tijdens het hockeytoeraooi in Bombay heeft Nederland het ster ke West-Duitsland onaangenaam verrast. Het versloeg de Westduitsers, die nog geen wedstrijd hadden verloren, met 1—Q Bij de rust was de stand nog 0—0. Door dit onverwachte resultaat heeft de Nederlandse ploeg nog een kans om de halve finales te bereiken, waarin zij eventueel zou moeten uitkomen tegen India A. Nederland moet dan vandaag winnen van België, dat al aan een ge lijk spel genoeg heeft om over te gaan. Het winnende doelpunt in het duel tussen Nederland en West-Duitsland kwam tot stand uit een strafbal, die in de dertiende minuut van de tweede helft feilloos werd benut door de zeer sterk spelende spil Weemers. En die treffer was genoeg voor winst, want de ijzer- sterke Nederlandse achterhoede, die in zes wedstrijden slechts vier keer was gepasseerd, bleef overeind. De wedstrijd was meer boeiend dan fraai. Boeiend vooral door het tactisch sterke spel van de Nederlanders en het evenwicht in speelsterkte tussen beide ploegen. Aanvankelijk liet de organisa tie van de Nederlandse achterhoede nog wel iets te wensen over, waardoor de Westduitsers via de vleugels soms ge vaarlijk dicht in de buurt van de slag cirkel konden komen. Maar geleidelijk aan werd de samenwerking in de Oranjedefensie beter. En ook al was er sprake van een lidht Westduits overwicht, de uitvallen van de Nederlanders waren levensge vaarlijk. Tot grote voldoening van de Indiase toeschouwers, die duidelijk ach ter de Nederlandse ploeg stonden. Bij twee van die verrassende tegenaanval len kreeg Jeroen Zweerts een fraaie kans, hetgeen echter niet tot een doel treffend resultaat leidde. Terwijl de Westduitsers vruchteloos zochten naar gaten in de steeds hechte re Nederlandse defensie was de tactiek Zij stellen prijs op een jonge Neder landse ploeg. Kessler: „Ik ga zoveel mogelijk met dezelfde groep als waarmee ik naar Londen ben gegaan. Uiteraard denk ik aan jongeren als Rensenbrink van FC Brugge en Mulder van Anderlecht, aan doelman Schrijvers en Pahlplatz van Twente. En aan de Ajacieden Suurbier en Hulshoff, de Feijenoordei Van Dui- venbode, de PSV-er Van der Kuylen en Schneider van Go Ahead. Ik houd hen in de gaten". De Spartaan Eijkenbroek, met zijn dertig jaren een van de „veteranen" in de ploeg, acht de bondscoach nog altijd een vaste keuze waardig. „Kijk, Eijkenbroek moet zelf beslissen, maar ik weet, dat hij aan de top wil blijven. Als hij beantwoordt aan de eisen die ik stel, kan hij blijven". „Ik weet ook, dat de PSV-er Strik op zijn kans loert. Die krijgt hij. Ze krijgen trouwens allen de gelegenheid zich waar te maken. Het zal wel een hevig gevecht worden tussen deze twee en dat is een prettige omstandigheid. Zowel Eijkenbroek als Strik is een beste voorstopper. Ik ben voor new comers niet bang. Kijk maar naar de Ajacied Krol". Kessler, die 1 december 1965 bonds coach werd, en wiens contract 31 juli 1971 afloopt, oordeelt dat de echt goe de voorbereiding op belangrijke wed strijden nog altijd ontbreekt. „Het ideale ligt altijd achter de hori zon, daar ren je achteraan. In de Oosteuropese landen bereiden ze zich veel beter voor door zo'n drie vier weken bijeen te blijven. In West-Euro pa kan dat niet. Ik moet dus uitgaan van de mogelijkheden die ik heb". „Ik ga op korte termijn praten met de heer Coler, voorzitter van het be- VLAARDINGEN Feijenoord, zon der Treytel, Jansen, Israël en Van Ha- negem heeft donderdagmiddag op een van de bij velden van Fortuna VI aardin gen een oefenwedstrijd gespeeld tegen de Vlaardingse club. De wedstrijd ein digde in een gelijk spel, 3-3. Feijenoord dat sinds 15 weken Ruud Geels weer had opgesteld, bezat bij rust een voor sprong van 2-0. Ongeveer 2000 toeschouwers zagen de score als volgt tot stand komen 0-1 Kindvall (strafschop), 0-2 Geels, 1-2 Verweel, rust, De Gooyer 2-2, Theuns 2-3, Boon 3-3. Het veld was redelijk be speelbaar. taalde voetbal en als het even kan met het dagelijks bestuur. Vanzelfspre kend zoek ik ook weer contact met d( clubs. Mijn opbouw van de ploeg is nu afgelopen, ik ga nu uitbouwen voo; het wereldkampioenschap 1974 in West- Duitsland". Het strategische doel van Kessler als hij tenminste volgend jaar aar blijft en de beslissing daarover valt binnen niet al te lange tijd is ge richt op West-Duitsland. De bonds coach heeft in de afgelopen twee jaai moeilijkheden genoeg gehad met zijn werk met het Nederlandse elftal. „Ik kon in feite nimmer met het sterkste team aantreden. Keizer bij voorbeeld miste zes interlands en Cruyff vier. Als de groep die ik nu heb bij elkaar blijft, dan zie ik ook gezien de gemiddelde leeftijd we) mogelijkheden. De prestaties zullen dan beslist groeien. Aardige bijkomstigheid voor de Oran jespelers, die Engeland op eigen bo dem op 00 hielden: zij kregen ir plaats van de premie voor een gelijk spel de overwinningspremie. En dat betekent toch voor iedere speler vijf honderd gulden in het handje. Nico Rijnders arriveerde op Schiphol niet op een sok en een oude voetbal schoen, maar op een sok en een schoen, omdat hij in Londen een ver wonding had opgelopen. Naast hem Jan van Beveren. Jan Hein Donner: laag gevoelige neder- MONTE CARLO Meer dan 200 wagens beginnen vandaag aan de 36e Monte Carlo-rallye. Van acht plaatsen in Europa begeven zich combinaties van 25 na tionaliteiten in de richting van het vorstendom Monaco. Drie dagen en drie nachten moeten de wagens rijden om het eerste tra ject van 3200 km af te leggen. De coureurs wacht een betrekkelijk ge makkelijke rit, omdat in vrijwel geheel Europa de dooi heeft ingezet. „We ver wachten", aldus een organisator, „dat een zeer groot aantal rijders Monaco zal bereiken. Maar het weer, vooral in de Alpen, de Pyreneeën en het „Mas sif Central", kan binnen enkele uren zodanig veranderen dat de rijders voor onoverkomelijke moeilijkheden ge plaatst worden". Dinsdag, de dag na de aankomst in Monte Carlo, wordt de eerste selectie gehouden. Een rit door de Alpen, die zijn finish in Monaco heeft. Vorig jaar was dit onderdeel van de rallye door zijn hoge snelheden en smalle wegen moordend. Slechts 43 van de 158 ge starte wagens bereikten Monaco. De zestig beste coureurs rijden don derdag opnieuw een rit door de Alpen, waarna vrijdag het eindklassement wórdt opgemaakt. Hoewel 35 automerken zijn verte genwoordigd, zal de strijd om de ere plaatsen voornamelijk gaan tussen de vier fabrieksteams Porsche, Ford, Re nault en Lancia. Björn Waldegaard, de winnaar van het vorige jaar, moet van de Nederlanders gebaseerd op af wachten. Die voorzichtigheid werd be loond. Een behoedzaam opgebouwde aanval via de rechtervleugel mondde uit in een doelworsteling waaruit de bal een paar keer tegen doelman Roth werd aangeslagen. De Italiaanse scheidsrech ter Pensosi maakte aan de onoverzich telijke situatie een eind en kende Ne derland de strafbal toe waarmee Wee mers West-Duitsland de das zou om doen. India A en India B, dat gisteren met 6-0 won van Italië, en West-Duitsland zijn al zeker van de halve eindstrijden. De stand na de wedstrijden van gis teren is: India A India B West-Duitsland België Japan Nederland Argentinië Italië 0 1 1 3 4 3 5 6 11 11 9 6 6 5 3 1 16—0 16—3 12-4 9—7 9—13 5—4 3—19 2—22 Porsche aan zijn derde zege in suc cessie helpen. Waldegaard zal echter waarschijnlijk ernstige bedreiging on dervinden van de Ford Escortrijders Roger Clark en de Fin Timo Makine (winnaar in 1965). De andere Porsches worden gereden door de Fransman Gerard Larousse en de Zweden Ake Andersson en Bo Thorselius. De Alpine Renaults worden alle be stuurd door Fransen, van wie de kam pioen Jean Vinatier tot de kansheb bers wordt gerekend. Lancia komt met zes wagens aan de start. Voor een mogelijke verrassing kan de Japanner Toyota zorgen. Vic Elford, die de Ral lye de Monte Carlo in 1968 won, be stuurt de Toyota. De Frangaises Marie-Claude Beau mont en Martine de la Grandrive zijn in een Opel favoriet voor de overwin ning bij de dames. LEEUWARDEN De Friese voet balclubs Cambuur en Heerenveen over wegen om subsidie aan te vragen bij Provinciale Staten. Cambuur sloot het afgelopen jaar af met een tekort van f 207.700, terwijl de gemeente over 1969 een subsidie van f 168.000 had uitge trokken. BAZEL De Nederlandse volleybal kampioen bij de dames, Haag'68 heeft zich donderdagavond geplaatst voor de tweede ronde (achtste finales) van het toernooi om de Europese beker. De tweede wedstrijd tegen Universi- tat Basel eindigde in de Zwitserse stad in een overwinning van 13 voor de Nederlandse dames. De setstanden wa ren 15—12, 10—15, 8—15, 3—15. Haag'68 won de eerste ontmoeting met 30. Vijfhonderd toeschouwers zagen Uni Basel sterk beginnen, maar de betere conditie van de Haagse dames gaf in het vervolg van de wedstrijd de door slag. WIJK AAN ZEE De derde ronde van de grootmeestergroep in het Hoog ovenschaaktoernooi begon voor Neder land teleurstellend. Jan Hein Donner moest al na 29 zetten een gevoelige ne derlaag incasseren tegen de Tsjech Hort. Ook aan het slot van de speel tijd legde een landgenoot de koning om, in dit geval Kick Langeweg die met wit tegen de Fin Westerinen moest ca- pitulerèn. Langeweg had voortdurend in gunstiger positie gestaan, maar ver keerde in tijdnood. Hij wordt dan altijd wat nerveus en raakt door een geringe „storing" licht uit concentratie. Die „storing" deed Westerinen hem aan door intens te gaan zitten snuiven. Mogelijk is dit bij de Fin een uiting van verhoogde spanning, Lange weg werd er in ieder geval dusdanig door geïrriteerd, dat hij radeloos enke le zeer zwakke zetten deed en prompt verloor.... Inmiddels was de partij Cortlever-Ku- rajica in een puntendeling geëindigd, na een duel waarin wit enig initiatief had bezeten. Dit bleek echter onvoldoende om een aanval, met alle risico's van dien, in te zetten. De Zuidslavische grootmeester Ja- nosevic, die in Wijk aan Zee een nieu weling is, bracht tegen Ree een kwali teitsoffer voor een pion en een „druk- stelling". Hoewel er niets met varian ten viel aan te tonen werd het allengs duidelijker, dat Janosevic de toestand haarzuiver had beoordeeld. Langzaam maar zeker kreeg hij overwicht. De partij werd afgebroken, met goede kansen voor de Zuidslaviër. De remises in de partijen Benko-Eiv- kov en Bobotsov-Taimanov waren wei nig indrukwekkend. De Tsjechische grootmeesters. Kavalek en Filip ontza gen elkaar niet. Na harde strijd werd de partij afgebroken. Ook Platnov-Kuijpers krijgt een ver volg. De Nederlander heeft een gunsti ge stand en mag aanspraak maken op DEN HAAG De controle op het gebruik van verboden stimulerende middelen, die het afgelopen weekeinde is gehouden bij de Nederlandse schaatskampioenschappen te Deven ter, heeft geen positieve reacties opge leverd. TRONDHEIM Per Willy Guttorm sen heeft donderdagavond tijdens na tionale schaatswedstrijden in Trond- heim aangetoond in stijgende vorm te zijn na een griep. De kleine Noor, die tijdens de Nieuwjaarswedstrij den in Oslo de eerste ziekteverschijn selen voelde opkomen, werd op de 5000 meter tweede achter Magne Tho massen, die 7.42.4 liet afdrukken. „Be- tong" had zeventiende seconde meer nodig. Sten Stensen, die net als Guttorm sen kandidaat is voor de vijfde plaats in de Noorse ploeg voor de Europese titelstrijd, eindigde in 7.44.7 als derde. Thomassen zegevierde eveneens op de 500 meter (41.6 voor Sven Erik Stiansen (41.7). Baard Henriksen en Jan Egil Stortholt deelden met 42,4 de derde plaats. Het verschil tussen Sten sen (42.8) en Guttormsen (43.0) was weer klein. De voornaamste uitslagen waren: 500 meter: 1. Thomassen 41.6; 2. Stiansen 41.7; 3. Henriksen en Stort holt 42.4; 5. Nordskog 42.7; 6. Stensen 42.8; 7. Guttormsen 43.0; 9. Maier 43.8. 88.620; 3. Henriksen 89.090; 4. Stensen 5000 meter: 1. Thomassen 7.42.4; 2. Guttormsen 7.43.1; 3. Stensen 7.44.7; 4. Öenriksen 7.46.9; 5. Stiansen 7.50.2; 6. Olsen 7.50.5; 7. Maier 7.54.4. Stand na twee afstanden: 1. Thomassen 87.740 pnt; 2. Stiansen 83.620; 3. Henriksen 89.090; 4. Stensen 89.270; 5. Guttormsen 89.310; 9. Maier 91.240. „het volle pond". In een toreneindspel heeft Kuijpers een pluspion. Als de Rus tegen de oud-kampioen van Nederland zou verliezen moet hij als vrijwel uitge schakeld voor een toppositie worden beschouwd. In de meestergroep verspeelde Van Geet een prachtige stelling tegen Sme- derevac en verloor zelfs nog. De mooiste offerpartij kwam uit het brein van de Hongaar Honfi, die zijn Zuidslavische opponent Antunac in morphy-stijl van het bord speelde. Uitslagen Grootmeestergroep: der de ronde: Hort - Donner 10, Cort- lever - Kurajica V2— Ms, Kavalek - Fi lip 10, Bobotsof - Taimanof V*Vz, Langeweg - Westerinen 0—1, Janosevic - Ree V2V», Benkoe - Ivkof VzV2, Platonof - Kuijpers 01. Meestergroep: derde ronde: Van Scheltinga - Drimer 1—0; Honfi - Antunac 10; Andersson - Medina 10; Day - Sokolof tt—Vt; Piket - Clarke ViForintos - Maeder VzVz\ Har- toch - Doda Vz\ Van Geet - Sme- derevac 01. Stand grootmeestergroep: 1. Ivkof, Ka valek, Kuijpers 2'/t pnt.; 2. Taimanof en Westerinen 2 pn' 3. Benkoe, Don ner, Hort, Kurajica, Ree IV2 pnt.; 4. Filip, Bobotsof, Cortlever, Janosevic 1 pnt.; 5. Platonof en Langeweg Vt pnt. Stand meestergroep: 1. Andersson 2Vz pnt.; 2. Day, Forintos, Hartoch 2 pnt.; 3. Medina, Clarke, Antunac, Honfi, Pi ket, Smederevac, Doda, Van Scheltinga Vit pnt.; 4. Drimer, Maeder, Sokolof 1 pnt.; 5. Van Geet Vz pnt. DEIN HAAG Het zaterdag- amateurvoetbalprogramma, zowel van de KNVB als de afdelingen, is wegens de gesteldheid van de terreinen afgelast. BERLIJN De ontmoeting tussen Vorwarts Berlin en Feijenoord op 4 maart in Oost-Berlijn voor de kwart finales van Europa Cup 1 zal worden geleid door Jones (Wales). Scheids rechter voor de return op 18 maart is de Tsjech Krnavek. Van Ravens zal in Europa Cup 2 de ontmoeting Goeztepe Izmir-AS Roma leiden. LONDEN Cardiff City, lijstaan voerder van de tweede divisie in de Engelse league, is donderdagavond uitgeschakeld voor het Engelse beker toernooi door York City uit de vierde divisie. Cardiff en York ontmoetten elkaar na twee gelijke spelen voor de derde keer. Ook dit keer eindigde de wedstrijd gelijk, maar in de verlenging maakte York nog twee doelpunten. Arsenal, dat dindsdagavond voor het toernooi om de Runners UpCup tegen Rouen had gespeeld, verdween ook uit het toernooi door een nederlaag in d< uitwedstrijd tegen Blackpool. Arsenal en Blackpool hadden eerder een keei tegen elkaar gelijk gespeeld. Proteas, de hockey vertegenwoordi ging van acht Zuidafrikaanse universi teiten, is donderdag in Deventer veel te sterk gebleken voor de dames- er heren-ploegen der oostelijke eerste klas ser Deventer. In de zaal, de velden waren onbespeel baar, wonnen de dames van Protea.1 met 101 van Deventer en de heren met 123. Ook de reserveploegen van Pro teas speelden tegen de teams van De venter, de dames wonnen met 3-2 en de heren met 41.

De Vallei | 1970 | | pagina 13