Raad tevreden over nota aanbestedingen Zoek, Zoef Met pa of ma naar het bad Dossier kan dicht: P E L CHEVROLET Veenendaal telt hij na 30.000 zielen Televisie defect ii komen direct M.T.S. TELEF' 08370-2838 Geen officiële zwemles voor kleutersmaar wel Spanjaarden sterkste groep vreemdelingen Bejaarden in biljarttoernooi n HORLOGERIE VAN MANEN Ledenwerfactie Hartstichting Jongste Kamer lid spreekt voor VVD BURGELIJKE STAND F eestprog ramina in discussie Belt v;;.3O-31 11079 Onbeheerd staande auto weggesleept BURG ER LIJK F STAM) Commissie van bijstand Mutaties in Candia-top Late Sint KELTUM SOLA elite ZONDAGSDIENSTEN V.A.B. Jeugd bezocht raadszitting 1 KESTEREN IDEAAL TE GEDWONGEN GOED Burgemeester projecteerde zi jn wereldreis in Itigen VRIJDAG 16 JANUARI 1970 VEENENDAAL Het dossier, dat is aangelegd met betrekking tot de aanbeste dingen van de laatste tyd, waarnaar door een onpartijdig ingenieursbureau een onderzoek is ingesteld, kan gesloten worden. De vraag of de ramingen van de dienst gemeentewerken voor het uitvoeren van kapitaalwerken herhaaldelijk te hoog zouden zijn geweest stond daarbij centraal. Alhoewel het onderzoek positief uitviel voor de gemeentelijke dienst de bevindingen van het ingenieursbureau waren neergelegd in een lijvig rapport kon mevr. Buddingh-deVries Lentsch (VVD) er toch niet helemaal vrede mee hebben. Zij klampte zich daarbij vast aan de Molenburg-cijfers van het ingenieursbureau, éie volgens haar toch wel duidelijk in het nadeel van de dienst gemeentewerken •praken. Haar suggestie, dit onderdeel van het rapport nog eens in het senioren convent te brengen, bleek echter geen haalbare kaart. ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL VEENENDAAL „Waar staat dat", vroeg het C.H.-raadslid H. van Wagensveld op een gegeven moment aan mevr. Buddingh toen zij bij de aanbestedingsnota een zinsnede uit het rapport van het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verheij aanhaalde. Hij onder brak met zijn vraag de spraakwa terval die mevr. Buddingh over dit onderwerp losliet. Haar antwoord op de vraag van het C.H.-raadslid luidde Hendriks zoekt het op". De laatste letter van zoekt ging verloren in de rapheid waarmee mevr. Buddingh op de interruptie repliceerde, zodat het meer weg had van een bevel aan het adres van het naast haar zittende KVP- raadslid. Deze begon direct in de voor hem liggende papierwinkel te bladeren als gold het een bevel van juffrouw Ooievaar aan Zoef de Haas al is in de Fabeltjes krant nog nooit vertoond, dat Zoef (met rode konen) juffrouw Ooie vaar op een schouderklopje ont haalt. Veencndaal ©e dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij. J. H. Kets, H. E. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op: za. 17 jan.: S. T. Heij, De Klomp. tel. 08387-200. Zondag 18 jan.: G. Annot, Kerke- wijk 56, tel. 10198. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Ver schoor wordt waargenomen door: G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 12529. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slotema- ker de Bruïneplein 7, tel. 10714. Wijkverpleging: zr. A. van Nieuwenho- ven, Schrijverspark 179, tel. 10027. ScherpenzecI en Woudenberg Arts: H. Gerritsen, Stationsweg 10, Woudenberg, tel. 03498-1220. Rhcncn Artsen, za.: dr. Almekinders, Heren straat 59, tel. 2432; zo. dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. Rcnswoudr. Ederveen en De Klomp Arts: dr. Ter Velde, Oude Holleweg 4, Renswoude, tel. 08387-450. Amerongen. Leersum en Eist: Arts: L. S. W. van de Brug, Rijksstraat weg 153, Leersum, tel. 03434-1388. Wijkverpleging: Amerongen, zr. B. A. Renijl, Kon. Wilhelminaweg 67, tel. 03434-1759 (tot ma. 08.00 uur). Leersum: zr. A. v. Rijsbergen, Kon. Ju- lianalaan 50, tel. 03434-1423 (tot za. 12.00 uur, daarna zie Amerongen). Opheusden: Arts: dr. Buddingh, Opheusden, tel. 08887-213. Wijkverpleging: geen opgave. Kesteren: Arts: dr. v.d. Veen, Lienden. Tel. 03443- 220. Wijkverpleging: zr. Heiwegen, Lienden. Tel. 03443-400. LEERSUM Zoals reeds eerder werd bekend gemaakt, is er in Leer sum een afdeling opgericht, die zich tot doel stelt om zoveel mogelijk le den te winnen voor de Ned. Hart stichting. Het bestuur van de afdeling Leer sum stelt 2ich voor binnenkort een rondschrijven te doen uitgaan, waar- In een uiteenzetting wordt gegeven van het doel en streven van de Ned. Hartstichting. Bij dit schrijven is een aanmeldingsformulier, waarop men zich kan aanmelden als lid met een minimum bijdrage van f 5,00 per jaar. Aan de leden wordt regel matig het officieel orgaan ,,de Hart slag" toegezonden. Enige tijd na het bezorgen huis aan huis, van bedoel de circulaire, zal een aantal mede werkers en medewerksters de aanmel dingsformulieren komen ophalen. ADVERTENTIE Mevr. Buddingh had daarnaast nog een aantal andere bedenkingen tegen het rapport van het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verheij. „Waar om moest er zo'n haast betracht wor den", zo informeerde zij, „de raad heeft hier toch nooit op aangedrongen". Het VVD-raadslid beet zich hierop vast omdat de rapporteurs hadden ge steld, dat zij terwille van de tijd niet van de plaatselijke omstandigheden kennis hadden kunnen nemen. Zo, was men voor de kostenbepaling van de bodemgesteldheid van algemeen gel dende normen uitgegaan. „In het ver leden heb ik herhaaldelijk aangedron gen deze gegevens in de bestekken op te nemen, maar al mijn gepraat heeft niets geholpen", aldus een wat geïrri teerde mevr. Buddingh. „Ten aanzien van de werkzaamheden in „de Molen- brug" gaapt er per saldo een gat van ruim dertien procent wanneer we de cijfers gaan vergelijken met de uit komsten van koopcentrum en andere objecten. Daarqver zou ik graag in het KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTOR! ED* VEENENDAAL De afdelingen Veenendaal* en Rhenen van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie be leggen op maandag 2 februari in ho tel „de Korenbeurs" een openbare propaganda-vergadering. Spreker zal zijn de heer Hans Wiegel, het jongste Tweede-Kamerlid met als onderwerp „Wat brengen ons de komende ver kiezingen". EDE EDE Geboren: Grietje C. d. van G. van den Berg en G. G. de Wever; Benjamin, z. van J. H. van Raven- swaaij en E. J. Methorst; Keetje Beren- dina, d. van M. Robbertsen en A. W. de Beet; Natascha Suzanne, d. van A. L. Alons en M. Westerdijk; Wouter, z. van C. L. Holland en W. Hoogland; Jeanette. d. van M. W. Gevers en G. Jansen; Elbertina Johanna Cornelia, d. van G. van Zoest en M. J. A. van der Klift; Edwin Jacobus M, z. van J. M. Radstaat en I. M. van der Heijden; Jan H. z. van C. Buijs en J. M. Schimmel; Alida P, d. van R. vpn Barneveld en P. Groeneveld; Eva, d. van J. W. van den Top en E. van Maanen; Edwin, z. van J. Donkervoort en G. Zoonen; Linda Ellen, d. van J. C. H. van Ooijen en E. B. Misbeek; Bart, z. van T. van Bek- kum en M. L. Brugman; Concepción, d. van A. Velasco Centeno en C. Vidal Yamuza; Jolanda, d. van B. Romijn en R. van den Brandt; Ingrid W, d. van L. Bacas en R. M. Kloër; Gerrit J, z. van G. Meerveld en M. Pluim; Jacque line, d. van R. Mellegers en J. C. van der Graaf; Gwendolyn M J B. d. van W. van de Hoeve en M. van den Hoff; Monique, d. van H. Meeuwisz en A. C. Möller; Lutina, d. van G. Hardeman en M. Sprong; Breunette L, d. van B. Don- kersteeg en L. Lagerweij; Jan, z. van J. Veldhuizen en H. Hendriksen; Wil lem, z. van W. Minnen en P. E. M. Na- vest; Elizabeth J, d. van P. de Visser en J. J. van der Weijden; Sylvia J F. d. van F. Manuputty en R. W. Harmu- sial; Teunisje, d. van Albertus Blanke- spoor en H. Arends; Adrianus J M, z. van M. G. van Beek en M. W. G. van Silfhout. Ondertrouwd: Lambertus J. H. de Ridder en Janna H. Stoel; Abraham Evers en Jantje van den Brink; Willem G. Kamphorst en Willempje van Egdom. Getrouwd: J. A. Vink en J. van Ame rongen; C. Sluiter en A. C. Looten; G. Klomp en R. M. van Dijk. Overleden: Jacomina L. van Oost, e/v S. de Putter; Derkje Schreuder. geh. gew. met J. E. Jansen; Arie Stomphorst; Maria D. de Bondt, e.v. J. Bakker; Teuntje Beider, geh. gew. met A. Visser; Louwe Top; Geertje van Dijk e/v C. van Ee; Gerritje m. van Silf hout. e/v J. M. P. Tap: Geurt van de Pol; Grietje van de Steeg e/v J. D. Schreuder; Evertje Spies, geh. gew. met H. de Groot; Gerritje van Riessen. e/v J. Rozenboom; Johan van den Top; Rijk van Ree; Jan van de Kamp; Julia F. Verschueren, geh. gew. met G. M. H. C. Hezemans; Willem Bosselaar; Aldert Edens; Rinse Dijkstra; Elbertus H. van Snippenberg; Adriana van der Kraan, geh. gew. met C. Broekhuizen. VEENENDAAL De Veenen- daalse gemeenteraad had gister avond niet over belangstelling te klagen. Tegen de gewoonte van de voorzitter in begon de zitting er zelfs te laat door. Het oponthoud werd veroorzaakt door de toeloop naar tribunes boven en bijgeplaat ste stoelen in de raadzaal van een dertigtal leerlingen van de Ichthus- mavo. De voorzitter verwelkomde de jeugd met een enkel woord, waarin hij niet naliet zijn blijd schap uit te spreken over deze in teresse in de gemeentelijke zaken. ..Wellicht zijn er onder jullie wel toekomstige raadsleden". Na ne gen agendapunten vertrok het ge zelschap. Men was er niet meer bij toen na een trage start de overige onderwerpen met een sneltrein vaart werden afgehandeld. Reactievan de jeugd: „Wel aar dig zo'n raadszitting, vooral die mevrouw". Jammer voor die mevrouw, maar ze mogen nog niet stem men seniorenconvent een gesprek hebben", aldus het VVD-raadslid. De voorzitter hield mevr. Buddingh voor dat zij met dit rapport gekregen had, waarom zij had gevraagd. „Het rapport is uitgebracht, de ramingen van gemeentewerken zijn nooit te hoog geweest en dan moeten we ons nu niet op zijsporen gaan begeven", al dus de voorzitter, die ook al met de integriteit van het ingenieursbureau op de achtergrond weinig voelde de materie nog eens helemaal te gaan doorspreken. Verder kon hij het bil lijken dat het ingenieursbureau bij de kostenbepaling van het grondwerk van algemene gemiddelden was uitge gaan. De nota werd tenslotte voor ken nisgeving aangenomen. VEENENDAAL Veenendaal telde per 1 januari jl. 29.638 inwoners .De to tale bevolkingstoename bedroeg 1133 zielen als gevolg van een vestigings overschot van 640 mensen en een ge boorte-overschot van 493 personen. Op het gemeentehuis werd 273 maal het ja-woord gegeven en in zeven gevallen werd dit gebroken door het aanvragen van echtscheiding. SCHERPENZEEL Ter bespre king van de komende bevrijdingsfees ten houdt de Oranjevereniging „Scher- penzeel" een openbare jaarvergadering op donderdag 22 januari in „de Her tog van Gelre". Naast de gewone huishoudelijke za ken wordt gesproken over de viering van Koninginnedag, dodenherdenking op 4 mei en het feestprogramma voor 5 mei. ADVERTENTIE u dan «van a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwa Vaanandaalsawag 159 RHENEN Gisteravond ontdekte de patrouillerende rijkspolitie van de groep Rhenen een onbeheerd staande vrachtwagen op de weg naar hotel „De Koerheuvel", ter hoogte van het zoge naamde „Dalletje". De onverlichte wagen blokkeerde de weg en was een gevaar voor het ver keer. De dienst van gemeentewerken werd ingeschakeld om de wagen van de weg af te slepen. Tegen de eigenaar werd proces-verbaal Opgemaakt. VEENENDA A L Joke (18) en Piëta (19) van Hees stapten gisteren in het huwelijksbootje niet de ge broeders Mees (25) en Ceel (26) van Rhee. Nadat zij elkaar hun jawoord gegeven hadden voor de ambtenaar van de burgerlijke stand werd hun huwelijk in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan kerkelijk ingeze gend door ds. G. C. Vijzelaar. Broers en zusters ,of zo men wil schoonzusters en zwagers, verliezen elkaar ook na hun huwelijk niet uit het oog, want beide echtparen gaan zich vestigen aan de Prins Bern- hardlaan in twee schuin tegenover elkaar staande woningen Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. Ingekomen: F. van der Kieft. van Rotterdam naar Achterdorp 15 Keste ren; G. Jansen en gezin van Dode waard naar Iepenlaan 27 Opheusden; L. van Dijk en echtgenote van Rotter dam naar Iepenlaan 29 Opheusden; J. F. Timesela en gezin van Venray naar Molukkenstraat 22 Opheusden; D. Vis ser en echtgenote van Zoetermeer naar Ribesstraat 5 Opheusden; A. E. J. M. van de Griend en echtgenote van Tiel naar Iepenlaan 35 Opheusden; J. G. S. de Wilde en gezin van Goor naai* J. Catsstraat 18 Kesteren; A. Keiman en gezin van Amerongen naar A. v. Ostadestraat 24 Kesteren; R. van Leijen en gezin van Wageningen naar Parallelweg 47c Opheusden; D. J. de Kruiff en echtgenote van Dodewaard naar Iepenlaan 51 Opheusden; C. J. van de Scheur e.v. v.d. Lippe van Rhenen naar N.eindsestraat 36a Kes teren; H. A. A. Beekmans en gezin van Rhenen naar Iepenlaan 45 Opheus den; M. RuhuLéssin en gezin van Ech- teld naar Moljukkenstraat 24 Opheus den; J. Tentpa en gezin van Echteld naar Iepenlaan 41 Opheusden; A. Ver- Veenendaal zwemles voor kleuters. Je hoort en leest er nogal eens over in Nederland, maar in het Veenendaalse Valleibad is dit zwemonderricht taboe. Zowel de bedrijfsleider, de heer e. van Asselt, als de instructrices en in structeurs van het overdekte bad vinden het les geven aan kleuters ..psychologisch onverantwoord" daar- kinderen beneden de zes jaar het allemaal niet kunnen be vatten. Ouders die bij de heer Van As selt dan ook komen vragen of hun kleutertje zwemlessen kan krijgen in het Valleibad krijgen een perti nent „nee" te horen. Dat wil overigens niet zeggen dat er voor de kinderen in genoem de leeftijdsgroep niets wordt ge daan, want de leiding van de over dekte zwemaccommodatie heeft besloten om op woensdag- en za terdagmiddag het instructiebad te reserveren voor vaders en moe ders die daar hun kleuters kunnen laten ploeteren. ..Want dat is duidelijk het meest ideaal", aldus de heer Van As selt, „de ouders met hun kinderen het bad in om hun spelenderwijs iets bij te brengen van de zwem kunst. Je moet dat volkje maal laten ploeteren en maar zien wat ervan komt." Hoewel het op vele plaatsen voorkomt dat kleuters zwemles krijgen van instructeurs acht de bedrijfsleider van het bad dat te enen malen uit den boze. ..Het is te hoog gegrepen. Een kind van vier kan het niet verwerken wan neer een vreemde man of vrouw druk op hem uitoefent (en nog wel in zo ontzettend veel wa ter) door met zware stem te beve len wat hij moet doen. De angst wordt dan te groot en dan breek je meer af dan dat je opbouwt", vertelt hij. Wij zijn pas nog met de neus op de feiten gedrukt. Een meisje van buiten Veenendaal nam deel aan het diplomazwemmen in het bad, dat was gevuld met vele be langstellenden. Ze had nog geen paar meter gezwommen of ze kon niet meer en ik moest het angsti ge kind er pijlsnel uithalen. Kijk, daarmee krijgt zo'n kleuter een enorme klap, die zij maar moei lijk te boven komt. Werkelijk uit pedagogisch oogpunt bezien is zwemles geven aan kleine kinde ren absoluut fout." Instructeur Henk Uri is het er volkomen mee eens: „Vele kleu ters leren inderdaad wel zwem men op officiëleles maar de ma nier waarop dat gebeurt is voor het kind verre van aantrekkelijk. Het is allemaal veel te gedwon gen, veel te geforceerd en plezier is er dan ook nauwelijks aan voor de kinderen. Dat komt trouwens wel uit als ze de zwemkunst een maal machtig zijn, want de animo verdwijnt dan al gauw." De heer Van Asselt: Wanneer pa of moe met de kleuter het bad ingaat en het kind wordt geheel vrijgelaten dan werpt dat veel meer vruchten af. Als de mensen hier op woensdag- en zaterdagmid dag met de kleine kinderen nhar het instructiebad komen zullen zij bij het ploeteren met hun kroost wel enige aanwijzingen krijgen ■van de instructeurs en instructri ces, waarna ze het de kinderen zelf kunnen bijbrengen." Ex-sport leraar Van Asselt heeft op grond van zijn respectabele aantal ja ren ervaring zijn eigen mening over het kind. Hij zit vrolijk te filo soferen over het kind-zijn en daar bij proef je inderdaad die enorme ervaring. Hij en zijn medewerkers zijn er van Overtuigd dat ze het op deze manier goed doen en zij hopen dat pa's en ma's dit op den duur ook zullen inzien. Op woensdagmiddag (van half vier tot half zes) en op zaterdag middag (van drie tot vijf uur) kunnen ouders met hun kroost dus terecht in het instructiebad. De kinderen tot zes jaar mogen ook met een broertje of zusje komen, maar die moeten dan ouder zijn dan zestien jaar. Het zal ongetwijfeld een heel gespetter worden wanneer het klei ne volkje met alle middelen tracht tussen de behaarde benen van pa en de volle knieën van ma door te duiken of met een ietwat despe- ratie. nog onbekende slag de over kant te bereiken... stegen ev Budding van Renkum naar Lijsterbèsstraat 55 Opheusden; P. A. van Walsem van Rhenen naar Hamse- straat 31 Opheusden; T. van Baaren ev van Drumpt en H. van Drumpt van Rhenen naar Broekdijk 36 Kesteren; H. J. Overeem ev Wijnmaalen van Scherpenzeel naar Hoofdstraat 10 Kes teren; P. J. Lont en echtgenote van Wageningen naar J. Catsstraat lfi Kes teren: W. H. Wiggelman van Valburg naar Ooievaarstraat 42 Opheusden; H. Speijers van Valburg naar Iepenlaan 33 Opheusden; H. de Vries van Ren kum naar Kon. Emmalaan 19 Keste ren; J. van der Steen van Rhenen naar Rozenstraat 18 Opheusden; H. Huijdink en M. W. G.' H. Huijdink van Rhenen naar Tielsestraat 61 Opheus den; P. Miedema en gezin van Wage-, ningen naar J. Catsstraat 14 Keste ren; W. van Gent en gezin van Wage ningen naar J. Catsstraat 12 Kesteren; H. Martens van Wageningen naar Ri besstraat 1 Opheusden; H. W. J. van den Broek en gezin van Wageningen naar J. Catsstraat 20 Kesteren. Vertrokken: C. J. Monteiro van Nic. Beetsstraal 17 Kesteren naar Arnhem; A. E. Credoe w.v. de Wit van Mes dagstraat 1 Kesteren naar Eist; J. D. Arends e.v. Verwey van Tielsestraat 42 Opheusden naar Dodewaard; S. Fennega van Rhenenseweg 20 Keste ren naar Ede; M. van Ommeren van Tielsestraat 63 Opheusden naar Ren kum; F. J. Tanalepij van Lijsterbes straat 71 Opheusden naar Arnhem; D. C. de Kruiff van Smachtkamp 8 Op heusden naar Oss; G. de Wit e.v. de Jong van Kertipkeslaan 19 Opheusden naar Rethorn (Duitsland); J. L. F. Torn Broers van Acaciastraat 1 Op heusden naar Groenekan; J. H. Mau- ritz van Dalwagenseweg 63 Opheus den naar Maarssen; R. Huibers e.v. van Alfen van Parallelweg 43 Opheus den naar Amerongen; J. van Eek e.v. Slagmeulen van Kerklaan 17 Opheus den naar Zevenaar; J. van Leijen e.v. Bosch van Hamsestraat 69 Opheusden naar Rhenen; R. L. Dourleijn van Dal wagenseweg 38 Opheusden naar Och- ten; T. A. Zandijk e.v. Schimmel van Ger. Doustraat 20 Kesteren naar Ede; T. Franssen e.v. Kwak van Kon. Em malaan 19 Kesteren naar Dodewaard; E. Damsteeg van Jan van Amstel- straat 2 Kesteren naar Maurik; A. J. Cornelissen van Koningsstraat 26 Op heusden naar H. I. Ambacht; D. P. Ruis van Boveneindsestraat 15a Keste ren naar Nijmegen. RENSWOUDE Geboren: Anthonie zv A. Ditewig en J. Vink, Barneveldse- str. 31. Linda Ellen, dv J. C. H. v. Ooijen en E. B. Misbeek, Teats v. Ame- rongenweg 16. Cora Gerda, dv A. Ver beek en H. van Harten, Utrechtse- weg 1. VEENENDAAL Aan het einde van de gemeenteraadsvergadering gister avond werd Veenendaal een commissie rijker, die B. en W. moet adviseren om trent aangelegenheden inzake de soci ale dienstverlening. Tot leden, van deze commissie van bijstand werden be noemd de heren A. Visser (CHU). C. G. v. Hall (PvdA), G. v. d. Berg (SGP) en ds. D. van Enk (ARP). VEENENDAAL Het aantal vreemdelingen in Veenendaal is in 1969 met ruim honderd gestegen. Op 1 januari van dit jaar bedroeg hun ge talsterkte 528 tegen 426 een jaar gele den. ,De Spaanjaarden zijn met 221 man veruit in de meerderheid. Daarna vol gen Marokkanen (117), Italianen (59), Duitsers (33), Belgen (20), Britten (14). Twaalf bij de vreemdelingendienst ge- registreerden hebben geen nationali teit. De overige twaalf in Veenendaal in Veenendaal aanwezige nationalitei ten worden vertegenwoordigd door minder dan tien man. Bijna 350 vreemdelingen zijn buitenlandse gast arbeiders of hun gezinsleden.' Zondag 18 januari 1970 Ned. Herv. Kerk: Oude kerk, 9.30 u.: kand. Van Ooster- om te Waddinxveen; 17.00 u.: ds. Van de Krift. Julia^akerk, 9.30 u.: ds. Van Assen- bergh; 17.00 u.: ds. Terlouw. Vredeskerk. 9.00 en 10.30 u.: ds. Jon- gerden; 17.00 u.: ds. Vroegindeweij. Sionskerk, 9.30 u.: ds. Terlouw; 17.00 u.: ds. Van Assenbergh. Poortkerk, 10.30 u.: ds. Vroegindeweij; 13.30 u.: ds. Van Assenbergh. Bejaardencentrum, 9.00 u.: ds. Vroeg indeweij. Veeneind, 15.00 u.: ds. Vroegindeweij, 22 jan.: 19.30 u.: ds. Doornebal (Oene). Dijkstraat, 14.45 u.: ds. Terlouw. Herv. gemeente ..Sola Fide": 10.00 u.: ds. Nijeboer en 17.30 u.: ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Brugkerk, 9.30 u.: prof. Gispen te Am stelveen (bev. ds. Th. Ferwerda); 17.Q0 u.: ds. Blanken. Petrakerk, 9.30 u.: ds. Blanken; 19.00 u.: ds. Ferwerda (intrede). Geref. kerk (vrijgemaakt): 9.00 en 16.30 u.: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 u.: ds. Lang broek. Pniëlkerk, 9.30 en L.7.00 u.: ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 u.: leesdienst. woensdag 21 jan.: 19.30 u.: ds. J. de Groot. Geref. gemeente (syn.): 9.30 en 17.00 u.: ds. C. Narink Utrecht. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. R.-K. Kerk: Salvatorkerk. zaterdag 18.45 u. en zon dag 9.00 en 11.00 u.: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 u.: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u.: Heiligingssamenkomst en 19.30 u.: Verlossingssamenkomst. Jehovah's Getuigen: (NVV-gebouw Tuinstraat): 9.30 u.: Operib. lezing; 10.30 u.: Wachttoren studie. Dinsdag: 9.30 u.: Theocratische school. 8.30 u.: Dienstvergadering. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 u.: ds. A. den Hartog uit Ede (be vestiging ambtsdrager), 18.30 u.: ds. H. van Amstel uit Eemst. Geref. Kerk: 10 u.: en 18.30 u.: ds. J. P. Bos. Vrüe Evangelische Gem.: 10.30 u.: ds. P. v. Staveren uit Amers foort. (verenigingsgebouw Molenweg). Vrijzinnig Herv.: 7.15 u.: ds. mej. S. Doets uit Leer sum (verenigingsgebouw Woudenberg) Ger. Gemeenten: 10 u. en 18.30 u.: de heer B. Roest. Ger. Gem. (uitgestr.): 10 en 18.30 u.: leesdienst in noodge bouw Holevoetlaan. R.-K. Kerk: 9.15 u.: bediening H. Mis (verenigings gebouw Molenweg). RHENEN Ned. Herv. Kerk: C'unerakerk. 9.00 u.: kandidaat R. Kieskamp (Utrecht); 10.30 u.: ds. Koo reman; 19.00 u.: Jeugddienst (wika uit Driebergen). Bergschool, 9.00 u.: ds. Kooreman. Tollekamp, 17.00 u.: ds. Koorem^n. Geref. Kerk: 10.00 u.: ds. J. Melse (Bennekom); Jeugdd.: wika Kuilenburg (Doorn); 17.00 u.-: ds. H. Tien (Ede). Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 u.: leesdienst. Geref. Gem. (syn.): 10.00 en 17.30 u.: leesdienst. Geref. Gemeenten (Ned.): 10.00 en 17.30 u.: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u.: mej. ds. L. F. G. dé Klark (Oos ter beek). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 u.: dhr. Meijer (Veenendaal); 18.30 u.: ds. J. Bos (Lunteren). Geref. gemeente (s.vn.): 9.30 en 18.45 u.: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 u.: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u.: ds. v.d. Poel. KESTEREN Ned. Ilerv. Kerk: 10.00 u.: ds. Das (Rijswijk); 18.45 u.: ds. Vroegindeweij (Veenendaal). OPHEUSDEN Ncd. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u.: ds. Muilwijk. Geref. gemeente (syn.): 10.00 en 18.30 u.: leesdienst. Geref. Gemeenten (Ned.): 10.00 en 18.30 u.: ds. Van Beek RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u.: ds. L. v.d. Peut (bed. H.A.). Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 u.: ds. Jonkers. R.-K. Kerk: Zaterd., 18.45 u.: Eucharistieviering in geb. Geref. Kerk (pastoor Goes uit Veenendaal. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u.: ds. J. van Noort; 18.30 u.: ds. G. Kaastra. De Uithof, 10.00 u.: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 u.: ds. W. Schouten (Zeist). Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. D. Oosten (Utrecht). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u.: eerw. hr. S. Andrin- ga. Oud Geref. Gom.: 10.00 en 18.30 u.: leesdienst; 20 januari, 19.00 u.: ds. v.d. Poel. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 u.: ds. C. van Viegen; 18.00 u. ds. J. van Malenstein. RHENEN Secretaris P. Bocha- ne van de sportvereniging Candia '66 beeft wegens drukke werkzaamheden zyn functie ter beschikking moeten stel len. De heer M. van Appeldoorn, Dr. Wallerstraat 35, voorheen secretaris van de jeugd en als zodanig lid van het hoofdbestuur, volgt de heer Bocha- ne op. De heer Van Donselaar, tevens voorzitter van het jeugdbestuur, volgt de heer Van Appeldoorn op in het hoofdbestuur. Als jeugdsecretaris gaat de heer J. van Beek fungeren. Candia's voorzit ter, de heer C. de Jong, heeft door het vertrek van de heer Bochane er als taak bijgekregen de administratie van het clubgebouw, terwijl de heer Albers in het bestuur de plaats heeft ingeno men van de heer P. de Voogd, die als bestuurslid bedankte, maar wel de re dactie van het cluborgaan blijft voe ren.' VEENENDAAL In café „De Ouwe Grens" begint zaterdagmiddag om twee uur een biljarttoernooi voor Vee nendaalse bejaarden. De wedstrijden- serie wordt de oudjes aangeboden door biljartvereniging DOG, die reeds va ker een dergelyk toernooi "heeft gehou den. Twintig bejaarden hebben zich opge geven voor de wedstrijden, doch in verband met ziekte moetenvier spe lers verstek laten gaan. De zestien, overgebleven deelne mers strijden om prachtige prijzen die de leden van b.v. DOG en café-eige naar N. L. Wolfswinkel beschikbaar hebben gesteld. De vijf hoogstgeklasseerde spelers gaan binnenkort naar Rhenen voor een biiljartontmoeting met hun leeftijdge noten uit de Grebbestad. VEENENDAAL Voor drie num mers in de St. Nicolaasloterij van d< winkeliersvereniging „Handel en Nij verheid" zijn nog geen prijswinnaars komen opdagen bij het bestuur. Het zijn de nummers die recht geven op de zevende, achtste en negende prijs te weten 982557, 137.974 en 40.334. Maan dagavond om acht uur worden de win naars van de overige zes prijzen in „de Korenbeurs" verwacht, waarhjj onder meer ook aan de winnaar van de hoofd prijs de sleutels van de personenauto zullen worden overhandigd. INGEN Een groep van ongeveer 75 personen, lieden van de afdelingen In- gen en Lienden van de Gelderse Maat schappij van Landbouw en leden van de afdelingen van de Ncd. Bond van plattelandsvrouwen uit die dorpen, heeft in het verenigingsgebouw te In- gen kunnen genieten van een dia avond, verzorgd door burgemeester en mevrouw Houtkoper uit Oehten naai aanleiding van hun reis door Canada en Noord-Amerika in de zomer van 1967. Het initiatief voor deze avond was uitgegaan van de Ingense afdeling van de GMvL. Waarnemend voorzitter M. .1. G. van Heteren was verheugd over de goede opkomst. Burgemeester Houtkoper vertelde, dat zijn vrouw en hij in eigen gemeente destijds soortgelijke avonden hadden verzorgd. Aanvragen van elders hadden zij afgewimpeld, maar dat konden ze voor Ingen niet doen vanwege de oude relaties. Zij maakten de reis geheel op eigen initiatief na een half jaar voorberei ding. In Toronto kochten ze een auto en legden daarmee in een periode var twee maanden 15.000 kilometer 'af. Var de westkust van Canada werd in eer drie dagen en drie nachten durendt treinreis de terugreis naar Toronto gt maakt, vanwaar ze weer naar Neder land terugvlogen. Met honderdbn fraaie dia's hee mevr. Houtkoper de réis op het wit doek geprojecteerd, toegelicht en vt teld over allerlei ervaringen, die zij or derweg hadden beleefd, zoals de ari stige momenten in de barre vlakt' Hier en daar vulde de heer Houtkop zijn vrouw aan met annekdotes en li zich ontvallen, toen men hem op et bloedhete dag bezig zag een autoban. te verwissélen: „Hier kun je nu echt een burgemeester aan het werk /.ien".

De Vallei | 1970 | | pagina 5